توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 406184
درخواست چند نهاد غیردولتی برای اخراج روسیه از شورای حقوق بشر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۷
حدود ۸۰ نهاد غیردولتی حقوق بشر و امدادرسان از سازمان ملل متحد خواسته‌اند روسیه را به دلیل آنچه «عملیات نظامی در سوریه و حملات مداوم به غیرنظامیان» خوانده‌اند، از عضویت در شورای حقوق بشر اخراج کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، نهادهایی مانند دیده‌بان حقوق بشر، «کِر اینترنشنال» و «رفیوجیز اینترنشنال» از جمله امضاکنندگان فراخوانی هستند که خواستار برکناری روسیه از عضویت در شورای جهانی حقوق بشر است.

این فراخوان در آستانه انتخاب ۱۴ کرسی در شورای جهانی حقوق بشر است که ۴۷ کشور در آن عضویت دارند.

این نهادها از اعضای سازمان ملل متحد خواسته‌اند در برابر این پرسش جدی قرار گیرند آیا نقش روسیه در سوریه در چارچوب عملیات نظامی به طور عمده علیه غیرنظامیان و نهادهای غیرنظامی است، می‌تواند در خدمت اهداف سازمان ملل متحد باشد؟

این در حالی است که پیش از این، کنستانتین دولگف، مسئول امور حقوق بشری در دستگاه دیپلماسی روسیه گفت: مایلم همان‌طور که پیش‌تر نیز بارها گفته‌ایم، تأکید کنم که هیچ سند و مدرکی نشان نمی‌دهد که روسیه قوانین حقوق بشری را در سوریه زیر پا گذاشته باشد.

این مقام روسی در ادامه با اشاره به ادعاهای فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهوری فرانسه که روسیه را به ارتکاب جرایم جنگی در سوریه متهم کرده بود، خاطرنشان کرد: آنچه از سوی طرف فرانسوی مطرح شده، مستدل و قابل اثبات نیست.
 
کلمات کلیدی : سازمان ملل+شورای حقوق بشر+ روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.