توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 396186
نماینده‌ای که از دستانش زیاد استفاده می‌کند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۵۴
«همواره سخنانش در صحن مجلس را با فریاد «یا حسین» به اتمام می‌رساند. بیشتر به فریادها و صدای بلندش او را می‌شناسند. او از جمله نمایندگانی در مجلس است که برای نشان دادن کنش‌ها و واکنش‌های خود از دست‌هایش زیاد استفاده می‌کند؛ دست‌هایی که در «دو دو»های معروف مجلس یا به نشانه اعتراض به سوی جایگاه هیات‌رئیسه مجلس یا هر کدام از همکارانش بلند می‌شوند. این دست‌ها گاهی سوژه نمایندگان مجلس و رسانه‌ها می‌شود؛ حال این فرد ممکن است غلامعلی حدادعادل باشد یا هر کس دیگری که نماینده خبرساز بخواهد با او شوخی کند! البته فقط همین‌ها نیست که از نادر قاضی‌پور یک چهره خبرساز ساخته است.»

ماهنامه دیار در ادامه این مطلب در شماره مهر خود نوشت: «قاضی‌پور فردی است که به‌ دلیل صراحت لهجه و بیان موضوعات مختلف در قالب جملات داغ و در برخی مواقع پرحاشیه مورد توجه رسانه‌ها بوده است.

ماجرای اظهار نظرهای جنجالی قاضی‌پور در آستانه تشکیل مجلس دهم از جمله حاشیه‌های خبرساز این نماینده بود که با واکنش‌های گسترده‌ای همراه شد. در فیلمی که از او منتشر شده، در ادعایی به نقل خاطره‌ای از قدرت‌الله علیخانی‌، نماینده‌ مردم قزوین در مجلس هشتم می‌پردازد و می‌گوید: «من نماینده‌ ملتم، نه نماینده‌ چهار تا گردن‌کلفت. من نوکر مسئولان نیستم. کیفشان را حمل و تعریفشان نمی‌کنم. شما در دو ساعت به من ۲۰۰ هزار رأی دادید. برای این که من را ... کنید تا به جان این مسئولان بیفتم. می‌گویند روزی پسربچه‌ای را ختنه می‌کردند، دختر بچه‌ای آن طرف داشت، گریه می‌کرد. گفتند تو چرا گریه می‌کنی؟ گفت: (...)!

وی ادامه می‌دهد: «مملکت را به آسانی به‌ دست نیاورده‌ایم که هر روباه و بچه و کره‌الاغی را بفرستیم آنجا. مجلس جای کره‌الاغ نیست! ... مجلس جای زنان نیست، جای مردان است. بفرستید سرشان بلا بیاورند تا آبرویتان برود؟ ارومیه اول شر و آخر خیر است. خط مقدم است. من نه، ولی مجلس را دست بچه‌ها ندهید! دست سوسول ندهید! دست کسی که نمی‌تواند خودش را نگه دارد ندهید! من لهجه دارم و به لهجه‌ام هم افتخار می‌کنم. آنهایی که فارسی حرف می‌زنند چه ... خورده‌اند تا به حال؟»

البته قدرت‌الله علیخانی‌ در واکنش به اظهارات قاضی‌پور گفته بود: «جای تاسف است که برخی با نادیده‌ گرفتن اهداف و آرمان‌های نظام و انقلاب و برای دستیابی به پیروزی‌های مقطعی و کوتاه‌مدت، به موضوعات قومیتی و جنسیتی متوسل می‌شوند.»

همچنین جمعیت زنان ایران اسلامی، شاخه‌ ارومیه، در واکنش به این سخنان بیانیه‌ای صادر کرد. حجت‌الاسلام سیدهدی قریشی، امام‌جمعه‌ ارومیه نیز در خطبه‌های نماز جمعه به این اظهارات واکنش نشان داد و گفت: «گلایه‌ای از طرف خودم و ملت دارم از کسانی که خود را کاندیدا معرفی و بی‌ادبی و بی‌تربیتی را در سخنان‌شان نهادینه کردند. با عرض معذرت، این جایگاه، جایگاه مقدسی است ولی باید حقایق و واقعیت‌ها را عرض کنم. این روش خداپسندانه و صحیحی نیست. حتی بعضی از واقعیات هست ولی انسان نباید به زبان آورد. توهین و بی‌تربیتی شایسته یک جامعه‌ اسلامی نیست.»

اما با وجود همه این واکنش‌ها، نادر قاضی‌پور با اشاره به اظهارات انتشار یافته از سوی وی در فضای مجازی با بیان این که من در چارچوب قانون اسلام، مدافع حقوق زنان هستم و خواهم بود، گفت: این اقدامات، کار ورشکستگان سیاسی است. برخی می‌خواهند که ما در دور دوم انتخابات زمین‌گیر شویم تا افراد خاص خودشان پیروز شوند.

وی با تاکید بر این که فیلم انتشار یافته از وی متعلق به قبل از انتخابات مجلس بوده است، اظهار داشت: در نشستی این حرف‌ها مطرح شد اما برخی اظهارات من را کامل منتشر نکردند.

قاضی‌پور درباره شکایت قدرت‌الله علیخانی، نماینده مجلس هشتم از خودش به مراجع قضایی گفت: بعید می‌دانم که شکایت کرده باشد. من و آقای علیخانی با هم رفیق هستیم و وی کاملا با روحیات من آشنایی دارد. اگر هم شکایت بکند، حقش است و مراجع قضایی هم به‌ طور مستقل به آن رسیدگی خواهند کرد و ما تابع قانون هستیم.

هوادار دو آتیشه تراکتورسازی
اما این تنها موضوعی نبود که قاضی‌پور بخواهد به‌ واسطه‌اش در سال ۹۵ خبرساز شود. فروردین ماه امسال بود که برخی رسانه‌ها اعلام کردند حضور نادر قاضی‌پور در بازی تراکتورسازی و حریف آسیایی‌اش در تبریز، جوّ ورزشگاه را به قدری متشنج کرده به طوری که حضور او در وی‌آی‌پی ۳۰ دقیقه‌ای طول کشیده و در نهایت نیروهای امنیتی از او خواسته‌اند، زودتر ورزشگاه را ترک کند. اگر چه قاضی‌پور هوادار تراکتورسازی است اما این نماینده مجلس به شعار معروف هواداران این تیم انتقاد شدید دارد و دراین‌باره می‌گوید: «شعاری که بر اساس یل یاتار، طوفان یاتار، یلماز حسینین پرچمی، را یک شاعر سرشناس زنجانی، پدر یکی از شهدای جنگ تحمیلی در وصف سالار شهیدان سروده است، اصلا کار درستی نیست این شعر که در وصف ائمه«ع» است را برای یک تیم فوتبال استفاده کنند.»

آذربایجان کل جهان است
قاضی‌پور در یکی از نطق‌های آتشین خود در مجلس در اعتراض به بی‌توجهی به مردم شهرش گفت که اگر اصفهان نصف‌ جهان است، آذربایجان کل جهان است.

ممانعت از خروج مسافران هواپیما
بهار ۹۵ هنوز به پایان نرسیده بود که نادر قاضی‌پور باز هم خبرساز شد. اما این بار در هواپیما و به‌ خاطر جلوگیری از خروج مسافران! قاضی‌پور که جزو مسافران پرواز تهران-ارومیه بود، در پی تاخیر چهار ساعته این پرواز، هنگام نشستن هواپیما ضمن اعلام نارضایتی خود، اجازه خروج مسافران از داخل هواپیما را نداد تا مسئولان شرکت هواپیمایی را به عذرخواهی وادار کند.

کتک‌کاری با خبرنگار

درگیری قاضی‌پور با یک خبرنگار در راهروی مجلس، آخرین موردی است که از نماینده معروف مردم ارومیه رسانه‌ای شده است. به این ترتیب که پس از پایان نشست علنی و در زمانی که نمایندگان در راهروهای مجلس به پرسش‌های خبرنگاران از رسانه‌های مختلف پاسخ می‌دادند، نادر قاضی‌پور با خبرنگار روزنامه ایران به‌ طور فیزیکی درگیر شد.

این اتفاق زمانی رخ داد که این خبرنگار در حال مصاحبه با قاضی‌پور در موضوع مربوط به فراکسیون مناطق ترک‌نشین بود و به‌ دلیل چالشی‌ شدن این مصاحبه، قاضی‌پور عصبانی شده و ضربه‌ای به صورت او زد که برخی نمایندگان نیز شاهد این درگیری بودند. بعد از آن نیز قاضی‌پور، دستگاه ضبط‌ صوت این خبرنگار را به زور گرفته و تحویل حراست مجلس داد.

به روایت یک شاهد عینی، در جریان این گفت‌وگو، قاضی‌پور برخی مواضع قومیتی را مطرح کرد که با واکنش خبرنگار روزنامه مواجه شد. در این هنگام او کنترل خود را از دست می‌دهد و با حمله به خبرنگار پرسش‌کننده، چند مشت به‌ صورت او می‌زند و بعد یقه او را گرفته و به دیوار تکیه می‌دهد. سپس نمایندگان و حاضران دیگر که در صحنه حضور داشتند این دو نفر را از هم جدا کردند. قاضی‌پور دست خبرنگار را گرفت و به اداره حراست مجلس برد. حراست مجلس با ضبط دستگاه رکوردر این خبرنگار، تمام فایل‌های صوتی وی را حذف کرد و به وی اجازه انتشار جزئیات خبر را نداد. با این حال نماینده ارومیه درباره درگیری پیش‌آمده بین او و یک خبرنگار در راهروی مجلس گفت: به‌ واسطه پیگیری‌های مستمر مسائل و مشکلات مردم با سرعت به‌ سمت دفترم برای دیدار مردمی می‌رفتم که چند خبرنگار محترم در بین راه سوالاتی پرسیده و پاسخ دادم ولی پرسش یکی از خبرنگاران عزیز همراه با سماجت بود و پرسش بدی را مطرح کرد. بنده که می‌خواستم با سرعت به ملاقات مردمی برسم با شوخی عکس‌العمل نشان دادم که ناخوشایند بود. بنده مثل تراکتور از هر چه سر راهم بود، رد شدم. همواره برای اصحاب رسانه و خبرنگاران احترام خاصی قائلم و مواردی همچون مسکن، بیمه خبرنگاران و وام آنها را پیگیری کرده و می‌کنم. مدافع گردش آزاد اطلاعات و تلاش خبرنگاران در این عرصه بوده و خواهم بود.»
 
کلمات کلیدی : قاضی پور، مجلس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.