توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 453380
اعلام جزئیات طرح ملی امداد و نجات نوروزی هلال‌احمر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۷
رئیس جمعیت هلال احمر با تاکیدبراینکه نمی‌توانیم تنها به نیروهای داوطلب بسنده کنیم، گفت: از همین رو نیروهای واکنش سریع در مراکز استان ها مستقر خواهند شد تا به صورت حرفه‌ای به مقابله با حوادث بپردازند.

دکتر ضیایی، رئیس جمعیت هلال احمر در مراسم طرح ملی امداد و نجات نوروزی گفت: تفاوت جمعیت هلال‌احمر با سایر سازمان‌های امدادی در این است که این جمعیت از سرمایه‌های اجتماعی شکل گرفته و همه با این نیت فعالیت می‌کنند که بتوانند به مردم خدمات‌رسانی کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به برنامه پنج‌ساله جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: طرح پنج‌ساله جمعیت هلال احمر به تصویب رسیده است و ما از سال آینده این برنامه را با اهداف مشخص انجام خواهیم داد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به همه مشکلاتی که از نظر بودجه داریم با همه توانمان به مردم امدادرسانی کرده‌ایم و همچنان در ساعات و وضعیت‌های دشوار انجام وظیفه می‌کنیم.

ضیایی با اشاره به آمادگی جمعیت هلال احمر برای امدادرسانی به مسافران نوروزی افزود: جمعیت هلال احمر آماده ورود به طرح نوروزی است و ما با تمام تلاشمان توانستیم انبارهای خود را تا جایی که احتیاج داشتیم از مواد اولیه پر کنیم و همچنین تجهیزات خود را نیز افزایش دهیم.

وی از رونمایی طرح جدیدی به نام EOC خبر داد و گفت: نرم‌افزاری تهیه شده است تا مسافران عزیز بتوانند از طریق این نرم‌افزار در شرایط سخت از امدادرسانی ها کمک بگیرند. نرم افزار EOC به صورت رایگان خواهد بود و مسافران می‌توانند از طریق سایت جمعیت هلال احمر این نرم‌افزار را دریافت کنند.

ضیایی به بودجه اختصاص یافته برای سال 96 اشاره کرد و گفت: در بودجه سال 96، 10 درصد اعتبارمان نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، که امیدوارم با توجه به مشکلات پیش‌رو این مقدار زودتر پرداخت شود. ما همواره سعی کردیم با صرفه‌جویی فعالیت‌های خود را ادامه دهیم.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: تراکم تعطیلات در عید نوروز باعث بار
سنگین حوادث می‌شود، زیرا هم والدین و هم فرزندان در تعطیلات به سر می‌برند. با توجه به وضعیت جاده‌های کشور و دیگر مسائل می‌توان با تقسیم کردن این تعطیلات بسیاری از مشکلات و حوادث را حل کرد.

ضیایی با اشاره به نیروهای واکنش سریع گفت: با وجود اینکه جمعیتهلال احمر در ایران نقش تصدی‌گری دارد و در خط مقدم امدادرسانی حضور دارد نمی‌توانستیم تنها به نیروهای داوطلب بسنده کنیم و پس از این نیروهای واکنش سریع در مراکز استان ها مستقر خواهند شد تا به صورت حرفه‌ای به مقابله با حوادث بپردازند و در ساعات طلایی بتوانند امدادرسانی کنند
 
کلمات کلیدی : امداد رسانی+ جمعیت هلال احمر +سازمان امداد و نجات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.