نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493386
تغییر نام بزرگراه نیایش به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۰
با رأی مثبت اعضای شورای شهر تهران بزرگراه نیایش حدفاصل بزرگراه صدر تا بزرگراه شهید آبشناسان به نام مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نامگذاری شد.

به گزارش تسنیم، امروز در سیصدوشصت و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران مجتبی شاکری رئیس کمیته نامگذاری شورای شهر تهران برخی موارد برای نامگذاری را اعلام کرد. نخستین موضوعی که اعضای شورای شهر در دستور کار خود برای نامگذاری داشتند تعیین تکلیف نامگذاری معبری از تهران به نام مرحوم هاشمی رفسنجانی بود. 

وی با بیان اینکه ضرورت دارد مصوبه پیشین شورای شهر تهران مبنی بر نامگذاری حدفاصل سرو شرقی و سرو غربی به نام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی متوقف شود و نامگذاری جدید به تصویب رسد از اعضا درخواست کرد که در این خصوص رأی‌گیری به عمل آید.اعضای حاضر در این جلسه شورای شهر تهران نیز به اتفاق آرا با نامگذاری بزرگراه نیایش حدفاصل بزرگراه صدر تا بزرگراه آبشناسان به نام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی موافقت کردند. سایر موارد اعلام شده نیز به جز مورد تغییر نام متروی باقرشهر به مترو پالایشگاه و تغییر نام ایستگاه مترو شاهد در بهشت زهرا به نام ایستگاه شاهد ــ باقرشهر به تصویب اعضا رسید و دو مورد اخیر موکول به بررسی بیشتر در جلسات شورای شهر تهران شد
 
کلمات کلیدی : بزرگراه نیایش ، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، نامگذاری
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۲۰:۵۶:۰۴
نیایش کلمه بهتر و کوتاهتر و دلنشینتری بود. (4480162) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.