توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 293685
واکنش افخم به تعطیلی سفارت ایران در صنعا
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۲
سخنگوی وزارت خارجه کشورمان خبرسازی‌ها درباره تعطیلی سفارت ایران در صنعا را تأیید نکرد و گفت: فعالیت این سفارتخانه طبق روال عادی ادامه دارد و سفیر ایران هم برای مرخصی سالیانه روز گذشته به کشور مراجعت کرده است.

فارس: مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در خصوص اخبار منتشره در برخی رسانه‌های عربی مبنی بر نقش سفارت جمهوری اسلامی ایران در یمن به عنوان اتاق فکر و عملیات گروه‌های یمنی٬ این اخبار را تکذیب کرد.

مرضیه افخم اضافه کرد: این اخبار جعلی با هدف تحریف و تضعیف نقش مردم و گروه‌های یمنی طی ۶ ماه ایستادگی و مبارزه در محاصره مقابل متجاوزان خارجی و تروریست‌ها و گروه‌های تکفیری داخل یمن صورت می‌گیرد و کاملا بی اساس است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی همچنین خبرسازی‌ها مبنی بر تعطیلی سفارت جمهوری اسلامی ایران در یمن را تایید نکرد و شایعه خواند و گفت: فعالیت سفارت ایران در صنعا طبق روال عادی ادامه دارد و سید حسین نیکنام سفیر ایران در یمن هم برای استفاده از مرخصی سالیانه روز گذشته به کشور مراجعت کرده است.

برخی پایگاه‌های خبری عربی وابسته به آل سعود امروز از بازگشت سفیر ایران در یمن به کشور و تعطیلی سفارت ایران در صنعا خبر دادند.

از سوی دیگر «ریاض یاسین» وزیر خارجه دولت مستعفی و فراری یمن در «ریاض» هم در گفت‌وگوی تلفنی با شبکه سعودی «الاخباریه» اعلام کرد که تا چند ساعت دیگر، قطع رابطه یمن با ایران اعلام خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : افخم ، سفارت ایران ، صنعا ، سفیر ایران ، خبر سازی ها ، وزیر مستعفی یمن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.