توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488283
روستاهای بالای 10 خانوار به اینترنت مجهز می‌شوند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۰
مدیرکل هماهنگی امور استان‌های وزارت ارتباطات با اشاره به توسعه سه برابری فیبر نوری در زمان دولت تدبیر و امید، خاطرنشان کرد: تمامی روستاهای بالای ۱۰ خانوار به اینترنت مجهز می‌شوند.

به گزارش ایسنا، مرتضی رضایی با اشاره به اجرای طرح تکاپو و کارورزی در سال جاری یادآور شد: قرار است ۱۵۰ هزار کارورز در ادارات کشور بکار گیری شود که سهم وزارت ارتباطات ۴۰۰۰ نفر است که به تبع استانها سهم اردبیل نیز مشخص خواهد بطوریکه این افراد بعد از دوره کارورزی در دستگاها بکار گرفته خواهد شد.  
 
مدیرکل هماهنگی امور استان‌های وزارت ارتباطات که در نشست توسعه اشتغال و کسب‌وکار در بستر دولت الکترونیک سخن می‌گفت، با بیان اینکه در زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید تعداد مشترکان اینترنت در اردبیل ۶۰۰۰ نفر بود، افزود: این رقم در  سال گذشته به ۶۰۰ هزار نفر رسیده است. در سال ۱۳۹۲ نیز تنها ۷۲ روستا به اینترنت پرسرعت دسترسی داشتند و این رقم در دولت یازدهم به ۹۳۴ روستا رسیده است.  

به گفته وی از زمان روی کار آمدن دولت یازدهم پهنای باند اینترنت از هشت گیگ به ۸۰ گیگ در سال ۱۳۹۵ رسیده و شبکه انتقال نیز از ۳.۲ گیگا بایت به ۱۵ گیگابایت افزایش یافته است.  
 
رضایی با اشاره به اینکه تمامی روستاهای بالای ۱۰ خانوار به اینترنت مجهز می‌شود، اضافه کرد: در سال ۱۳۹۲ تنها دو شهر در استان اردبیل اینترنت پنج باند داشتند که این رقم در سال گذشته به ۱۲ شهر رسیده است.
 
 
کلمات کلیدی : اینترنت + اینترنت خانگی + مخابرات + ارتیاطات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.