نظر منتشر شده
۱۴۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 248180
با حکم مقام معظم رهبری و برای یک دوره پنج‌ساله؛
«محمد سرافراز» رئیس سازمان صداوسیما شد
بخش داخلی الف، 17 آبان 93
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۲
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای طی حکمی با تقدیر از تلاش‌های خستگی‌ناپذیر و دلسوزانه مهندس عزت‌الله ضرغامی، آقای محمّد سرافراز را برای یک دوره پنج ساله به ریاست سازمان صدا وسیما جمهوری ایران منصوب کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، رهبر معظم انقلاب اسلامی در این حکم با اشاره به مسئولیت تاریخی رسانه ملی در حفظ و ارتقای استقلال فرهنگی و هویت انقلاب ایران اسلامی، تاکید کردند: سازمان صدا و سیما با مأموریت خطیر «هدایت و مدیریت فرهنگ و افکارعمومی جامعه» به مثابه دانشگاه عمومی، وظیفه گسترش دین، اخلاق، امید و آگاهی و ترویج سبک زندگی اسلامی- ایرانی در میان آحاد ملّت را بر عهده داشته و به عنوان موتور محرک و مشوق پیشرفت کشور، وظیفه پشتیبانی رسانه ای همه‌جانبه و مبتکرانه در امر بسیج عمومی ملّت و نیز کمک به مدیریت های اجرایی در جهت تأمین اهداف و اجرای سیاست های کلان نظام و تحقق سند چشم انداز کشور را بر دوش دارد.

متن حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای محمّد سرافراز دام توفیقه
با پایان یافتن دوره ی مسئولیت جناب آقای مهندس سیّد عزت الله ضرغامی که با تلاش و کوششی خستگی ناپذیر و دلسوزانه و مبتکرانه همراه بود، جنابعالی را با توجه به صلاحیتهایی که بحمدالله از آن برخوردارید و با آگاهی از تجربه طولانی مدیریتی تان در رسانه ملّی و آشنایی های گسترده تان با این مجموعه ی بزرگ و مهمّ برای یک دوره ی پنج ساله به ریاست سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران منصوب می کنم.
سازمان صدا و سیما با مأموریت خطیر «هدایت و مدیریت فرهنگ و افکار عمومی جامعه» به مثابه دانشگاه عمومی، با تکیه بر فعالیت ها و برنامه های حرفه ئی پیشرفته و عمیق رسانه ای، وظیفه گسترش دین و اخلاق و امید و آگاهی و ترویج سبک زندگی اسلامی- ایرانی در میان آحاد ملّت را بر عهده دارد. مسئولیت تاریخی رسانه ملّی در مقطع کنونی، حفظ و ارتقای استقلال فرهنگی و هویت انقلاب ایران اسلامی است. «عزم ملّی و ابتهاج معنوی و نشاط انقلابی» آحاد جامعه در مسیر اهداف بلند نظام اسلامی، در گرو آگاهی و معرفت عمیق و گسترده ی عمومی و نیازمند پیوند با سرچشمه های تولید فکر ناب دینی و خیل دلبستگان فرهیخته و پرانگیزه ی انقلاب اسلامی است. سازمان صدا و سیما همچنین به عنوان موتور محرک و مشوق پیشرفت کشور، وظیفه پشتیبانی رسانه ای همه جانبه و مبتکرانه در امر بسیج عمومی ملّت و نیز کمک به مدیریت های اجرایی در جهت تأمین اهداف و اجرای سیاست های کلان نظام و تحقق سند چشم انداز کشور را بر دوش دارد. اهمّ راهبردهائی که انشاء الله خواهد توانست رسانه ملّی را در اجرای این مسئولیت بزرگ یاری رساند، به پیوست ابلاغ می شود.
در پایان لازم می دانم از جناب آقای مهندس ضرغامی و همکاران ایشان که توانستند رسانه ی ملّی را در دوره ی مسئولیت خود به پیشرفتی چشمگیر برسانند که بتواند در عرصه های گوناگون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نقشی مؤثر ایفاء کند، صمیمانه تشکر کنم.
از درگاه خداوند منان توفیق جناب عالی را که مفتخر به انتساب به خانواده ی شهیدان معزّز انقلاب اسلامی می باشید در انجام این مأموریت خطیر و حساس با تکیه بر عنایات الهی خواستارم و برای شما و همکاران محترمتان دعا می کنم.

سیّد علی خامنه ای
۱۵ آبان ۱۳۹۳

به گزارش الف، محمد سرافراز در دوران ریاست ضرغامی ؛ معاونت برون مرزی سازمان صداوسیما را برعهده داشت و در این مدت ۴ شبکه آی فیلم، هیسپان، العالم و پرس تی وی را راه اندازی کرد.

سرافراز پنجمین رئیس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی بعد از صادق قطب‌زاده، محمد هاشمی، علی لاریجانی و سید عزت‌الله ضرغامی است.
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۲:۴۷:۱۲
ضمن عرض خسته نباشید به آقای مهندس ضرغامی، امید است که ریاست جدید سازمان صدا وسیما راه ایشان را در پیش گیرند. (2474019) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۳:۳۸:۱۴
منفی (2474191) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۴:۰۸:۲۰
فقط امیدوارم جناب سرافراز، مدیریت قبیله ای از نیروهای شمالی گیلانی تشکیل ندهند و از کلیه هنرمندان و توانمندان در رسانه استفاده کنند.
آرزوی توفیق برای ایشان (2474308) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۶:۴۲:۳۹
حالا امیدوار باشیم که ۲۰ تا کانال صدا و سیما بشن مثل پرس تی‌ وای و با اینکه دفتر آن در لندن است ، ۲۴ سالته از فروپاشی آمریکا و اروپا گزرش بدن!!!! (2474742) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۲۳:۵۲:۲۳
تاریخ نشون داده گیلانی ها بیگانه پرست اند. این رو به خوبی با آمارهای مربوط به بیکاری در گیلان میشه ثابت کرد.یه نگاهی به شهرهای گیلان بندازید قریب به اتفاق با 50 سال گذشته تفاوتی ندارند.فقط تعداد مسافرینی که برای تعطیلات می آیند زیاد شده وصد برابر آشغالهایی که یه جا می گذارند.نخبه های گیلانی همه مهاجرت کردند به شهرهای بزرگ ویا خارج از کشور .آنهایی هم که مسوولیتی دارند فقط به فکر خانواده‏ .آشنایان خود هستند.
اصلا توی گیلان ما هیج صنعتی و امکاناتی نیست.مااینجا هزاران رودخانه بزرگ وکوچک داریم ودر طول زمستان آب باران سیل به راه می اندازد اما در تابستان باکمبود آب کشاورزی مواجه ایم.وتنها سدی که وجود دارد برای قبل انقلاب است
دیگه بیشتر از این اشکتونو در نمیارم چون ازاین مثالها زیاد هست ومیدونم الف چاپ نمی کنه
پس بروید آسوده بخوابید چون هیچ مسوول گیلانی هوای هم استانی هایش رانداردواین فقط در تخصص اصفهانی ها وآذری ها است که الحق برای استانها ومردمشان خدمت کردند (2475470) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۸ ۲۲:۰۹:۲۲
دوست عزیز گیلانی ها اصلا میدان دار نیستند و خیلی قدرت ندارند و چند نفری هم که دارند کاری نمیکنند مثل نماینده ها که صدبار وقت بگیری میگن نوبتت نشده!! ولی همگی صادق هستند و پاکدست و درستکار که در ذاتشان پارتی بازی نیست (2477421) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۵:۰۵:۲۱
خداروشکر بالاخره ضرغامی رفت (2474512) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۲۰:۴۳:۲۵
با منفى كه شما داده ايد موافقم (2475176) (alef-13)
 
علي شيرازي
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۳:۳۹:۳۶
ميتونم خواهش كنم بفرماييد دليل خسته نباشيدتون چي بود؟
بخاطر برنامه هاي پرمحتوا؟
آره جناب ضرغامي بخاطر جانب داري از يه گروه خاص واقعا خسته شده بودند !!! (2474197) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۴:۰۶:۵۴
اقایون پر ادعا
برای همه چیز ادعا دارید ولی کمترین قدم رو برای کشور برنمیدارید.
شما حتی نمیدونید این کشور چطوری میگرده صدا و سیما که.سهله (2474301) (alef-13)
 
کیان
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۷:۰۴:۲۴
عزیز کم ادعا یعنی صدا و سیما از کشور بالاتره (2474774) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۹:۰۶:۱۶
نیم نگاهی به تعداد مثبت منفی ها بنداز متوجه میشی کی ادعا داره (2475002) (alef-10)
 
گنجی
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۶:۰۳:۴۰
اونایی که دلبسته ماهواره هستند اگر تمام برنامه ساز های دنیا هم برای صدا و

سیما برنامه بسازند بازم عشق کدخدا را دارند

این حرف ها هم بهانه است

شما بچسبید به همان ماهواره تان!!!! (2474665) (alef-10)
 
شهروند ایرانی
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۹:۰۲:۳۸
منفی منفی (2474994) (alef-10)
 
الف ر
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۹:۱۴:۴۱
وقتي اعتماد مردم از دست بدهي نهايت اين است كه مردم رو به ماهواره ميارند (2475011) (alef-10)
 
امیر حسین سلطان/تهران
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۲۰:۱۴:۰۲
بحث دلبستگی یا عدم دلبستگی به برنامه های ماهواره ای نیست. مهمتر از همه بی اعتنایی و بعضا به هیچ انگاشتن شعور خیل عظیم مخاطبان ایرانی است که با کمال تاسف در دوره مدیریتی ده سال اخیر در رسانه ملی به دفعات و به صورت نهادینه موجبات رنجش خاطر اکثریت همان خیل عظیم قبلی مخاطبان صدا و سیما را فراهم نموده است و این یک واقعیت بسیار تلخ اما کتمان ناپذیری است که با اینگونه کامنت گذاشتن های تاییدی کارکرد رسانه ملی طی سالهای اخیر قابل جبران نبوده و نیست و نخواهد بود. برمنامه سازان زحمات خودشان را کمافی السابق کشیده یا می کشند اما نگاه یکسویه و جانبدارانه مدیریت صدا و سیما قابل چشم پوشی نبوده و نیست. من به عنوان یک شنونده پروپاقرص قدیمی رادیو خدا را هزاران بار سپاسگزارم که زنده مانده ام و پایان دوره ریاست ده سال اخیر رسانه ملی را نظاره گر می باشم و قطعا امروز 17 آبان 1393 را روز مبارک و خجسته ای برای رسانه ملی قلمداد می نمایم و اطمینان دارم که هیچگاه مدیریت جدید در پی تداوم رویکرد های نابخردانه گذشته رسانه ملی نیست و نخواهد بود ، ان شاء الله تعالی. (2475126) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۲۰:۲۱:۰۸
جنا گنجی سوگند نمی خورم شما آزادید باور کنید یا نکنید بنده از جانبازان جنگ تحمیلی هستم به نظام علاقمندم اگر چه انتقادهای زیادی هم در بعد اقتصادی و هم در بعد سیاسی و... دارم به باورها و ارزشهای دینی معتقد و پایبندم، اما وقتی دیدم صدا و سیما دائماً اخبار و رویدادها را تحریف می کند گزارشهای جهت دار ارائه می دهد باندی و جناحی عمل می کند و رسانه ملی را در حد یک جریده و بولتن حزبی تنزل داده و... بناچار یک ماهواره خریدم تا بتوانم از اخبار و رویدادها مطلع شوم (2475138) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۲۲:۳۹:۰۳
وقتی صدا و سیمای ضرغامی تاب و تحمل ادامه ی سریال شبهای برره و مهران

مدیری را هم نداشته باشه، و اونو یه دفه قطع کنه، طبیعیه که مردم به ماهواره رو

بیارن!!

ضمنا یادت باشه گنجی جان!! دلبندم!!! الان اکثریت قریب به اتفاق مردم ماهواره

میبنن ولی به اون نچسبیدن!! و اگر صدا و سیمای میلی تبدیل به ملی شد، مردم

از ماهواره دست میکشن!!

راستی مثل اینکه دلبندم ده بیست سالی میشه که به پشت بام خونت سر نزدی

ها!!!!!! مگه نه؟؟؟!!!! (2475354) (alef-13)
 
گنجی
۱۳۹۳-۰۸-۱۸ ۱۹:۵۱:۳۷
ضمن تشکر

اولا که دعوای مهرام مدیری و صدا و سیما بر سر قیمت های نجومی درخواست

شده از طرف مهران مدیری است

ثانیا این را بدانید که همه کشور های دنیا برای مردم خودشان در رسانه های عمومی حداقل ها و خط قرمزهایی را رعایت می کنند همین آمریکا جوری اخبار را به خورد آمریکایی ها داده است که کمتر آمریکایی ای می داند که کشور فلسطین واقعا وطن فلسطینی هاست

همه آمریکایی ها فکر می کنند که فلسطینی ها غاصب و اشغالگرند و بیچاره

اسراییلی ها از دست آنها روزگار ندارند

اگر یادتان باشد در جریان جنگ خلیج فارس حتی یک خبرنگار را هم آمریکایی ها به مناطق جنگی راه ندادند و هر جور جودشان خواستند خبر مخابره کردند

خود شما می دانید که وقتی خانم زهرا کاظمی در زندان اوین به هر دلیلی که

گفته شد یا نشد فوت شدند یک ایرانی هم همانروز به دست پلیس کانادا کشته شد

ولی در مورد زهرا کاظمی 10 میلیون صفحه خبر روی اینترنت است و لی در

مورد آن ایرانی هم الان سرچ کردم یک صفحه هم نبود که من اسمش را برای

شما بنویسم


واقعیت این است که در سال 88 عده ای واقعا به هر دلیلی تلاش کردند از اوضاع استفاده کنند و در نظام تغییر کلی ایجاد کنند و اگر بشود نظام اسلامی را سرنگون کنند

و خوشبختانه نظام ما در جلو این حرکت براندازانه ایستاد و بسیاری از آنها متوجه شدند که زیاده روی کردند و برخی هم متوجه اشتباه های خود شدند

و البته صدا و سمیا از همان مغضوب آقایان واقع شد زیرا در این مبارزه نقش مهمی داشت و من بسیاری از این پیام ها و مخالفت ها را در آن راستا می دانم

البته صدا و سیما هزار و یک عیب هم دارد و کمتر می شود از بسیاری از اجزا و قسمت ها دفاع کرد ولی در کل باید منصف باشیم و محدودیت ها را هم در نظر بگیریم و مقایسه کنیم وضع خودمان را با بقیه . (2477200) (alef-13)
 
مريم
۱۳۹۳-۰۸-۱۸ ۰۳:۲۹:۲۳
من كه همون تلويزيون دو كاناله دهه شصت كه يك سوم روز برنامه داشت و يه كارتون و يه سريال يا فيلم سينمايي در روز پخش ميكرد رو ترجيح ميدم ،چون اون سريال ها بخصوص خارجي اش پرمحتواتر بود. الان هم نه ماهواره داريم نه چندان تلويزيون نگاه ميكنيم. (2475652) (alef-10)
 
گنجی
۱۳۹۳-۰۸-۱۸ ۱۹:۵۶:۴۱
ضمنا نکته ایی را هم عرض می کنم و انتظار دارم افراد منصف در مورد آن نظر بدهند و آن این است که اگر صدا و سیما برنامه هایی هم با کیفیت بین المللی و فوق العاده هم بسازد فکر نکنم حتی یک نفر هم حاضر باشد ماهواره اش را بخاطر کیفیت برنامه های تلویزیون ایران بردارد و کنار بگذارد

مسلما برنامه های ماهواره با مقاصد خاصی طراحی می شوند و برخی از معذوریت ها مانند خیانت و سکس در آنها در لایه های پنهان وجود دارد که هرگز صدا و سیمای ما نمی تواند چنین آیتم هایی را وارد برنامه هایش کند

و اصولا این حرف که اگر برنامه های وطنی کیفیت خوبی داشتند برنامه های آن ور آب از چشم می افتد فقط یک ادعا خواهد بود و هرگز چنین اتفاقی رخ نخواهد داد (2477211) (alef-13)
 
ابوالحسن-ع
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۳:۴۵:۲۶
دوست عزیز با کدام استدلال این حرف را میفرمایید که مدیر جدید هم راه ایشان را برود. !؟ صدا وسیما باید بیطرف و وجدان بیدار ملت باشد. نه جریان خواص.!!!!! (2474228) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۳:۵۷:۴۶
آقایون همیشه امیدوار باشید،من الان سریال با کیفیت 4K رو با محتوای خوب روی تبلت خودم تصور میکنم :) (2474275) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۹:۴۰:۰۰
برادر من هنوز تبلت با نمایشگر 4k ساخته نشده شما دنبال تماشای فیلم با این کیفیت روی تبلت خودتون هستین؟
میدونم میخواستی مزه پرونی کنی ولی نمکش زیاد شد یهو شور شد! (2475062) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۳:۵۸:۳۵
امیدواریم با آمدن ایشان شاهد فضای باز رسانه ای در صداوسیما وتجدید نظر جدی در نوع برنامه سازیهای هشت وسی باشیم. (2474279) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۵:۰۴:۰۲
سریعا باید معاونت سیما و خبرنگارهای جریان پایداری از سازمان اخراج بشن (2474507) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۸:۱۷:۴۴
دستور دیگه ای ندارید؟! (2474908) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۸ ۱۴:۱۵:۳۵
جریان پایداری دیگه چیه؟ (2476535) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۵:۰۶:۴۲
اون باشگاه کذایی خبرنگاران جوان و بعضی از افراد و کارکنان مغرض هم سریعا باید برکنار بشوند (2474516) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۷:۲۶:۴۷
منم خیلی امیدوارم ایشان سیاست بازی داشته باشند ولی تجربه میگه مدیر قبلی معمولا بهتر بوده ! (2474807) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۸:۳۴:۱۴
ببین ۲۰ و ۳۰ چقدر موثر و قوی بوده که بعضیا دادشون در اومده... دم ۲۰و۳۰ چی‌ها گرم! (2474947) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۲۱:۵۱:۰۴
۲۰و۳۰ چی‌ها بر وزن پایداری چی ها (2475269) (alef-13)
 
رحمانی
۱۳۹۳-۰۸-۱۸ ۰۰:۱۶:۳۱
اخبار 20 30 بایستی قطع شود................ (2475517) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۲۲:۴۷:۰۹
جهت گیریهای بیست و سی عالیه و هرگونه تغییر در اون باعث بی محتوا شدنش میشه... (2475368) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۲۳:۵۵:۰۵
اره خیلی جهت گیری هاش عالیه خصوصا برای 5درصد پایداری! دیدیم امشب هم ضر در یک توهین اشکار ضرب المثل به مرگ گرفتن رو برای تیم مذاکره کننده استفاده کرد و خبرنگار بی تجربه اش داشت برای تیم هسته ای خط مشی تعیین میکرد! اون هم گزارش مضحک فلاح از لندن بود ادمخواری که دستگیر شده!!! (2475475) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۴:۲۱:۳۳
اگه قرار بود راه ایشان در پیش بگیره ، خب خودش می موند دیگه چه کاری بود !! (2474348) (alef-13)
 
مهسا
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۴:۲۷:۴۷
اگر قرار است که ریاست جدید سازمان صدا و سیما راه آقای ضرغامی را در پیش بگیرند دیگر چه احتیاجی به عزل و نصب بود؟ (2474371) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۸:۳۳:۰۰
عزل نبوده دکتر! اتمام دوره بوده... (2474945) (alef-10)
 
امیر حسین سلطان/تهران
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۴:۳۰:۰۴
با سلام و عرض تبریک حضور جناب آقای سرافراز ، اما باید گفت:
خدا نیاورد آن روزی را که ریاست جدید سازمان صدا و سیما بخواهد راه سلف خویش را بپیماید!!! برعکس نظر شما هموطن گرامی من کاملا امیدوارم که دوره مدیریتی ده ساله اخیر دیگر قابل تکرار نبوده و نخواهد بود و مطمئنا هر کس رئیس رسانه ملی گردد وضعیتی بدتر از این دوران ده سال اخیر را در صدا و سیما نخواهیم داشت ، ان شاء الله تعالی/ شنونده پروپاقرص قدیمی رادیو (2474380) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۸:۵۰:۳۴
اگر با شبکه های پرس تی وی و هیسپان تی وی آشنا باشید تصدیق می کنید که این شبکه ها بسیار فراتر از شبکه های داخلی و در حد استاندارد های بین المللی هستند. امید می رود در دوره جدید شبکه های داخلی نیز به کیفیت این دو شبکه برسند. (2474973) (alef-10)
 
آرش از روستا
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۲۰:۴۴:۰۵
صداو سیما دقیقا مانند نظرات شما انحصاریه... چون مال شما همیشه نمایش داده میشه و بقیه صدتا یکی (2475177) (alef-3)
 
امیر حسین سلطان/تهران
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۲۱:۵۴:۱۸
جناب آرش با سلام - لطفا این قدر با اطمینان حدس خودتان را به عنوان یک واقعیت صددرصدی ارائه ندهید. آخر شما از کجا می دانید که همیشه کامنت های بنده نمایش داده می شوند؟؟؟!!! فقط بنده به حول و قوه الهی این شهامت را داشته ام که حتی الامکان با معرفی شفاف و کامل خودم مبادرت به ارسال کامنت به سایت وزین " الف " نمایم که گویا این نکته شما هموطن گرامی را به برداشت ناصحیح اجبار ساخته است!!! نخیر ، مواردی بوده است که متاسفانه همین سایت " الف " از درج کامنت های این حقیر به هر دلیلی که خودشان بهتر می دانند خودداری کرده است. ضمنا نظرات بنده اگر انحصاری هم باشد که البته این چنین نیست بسیار توفیر پیدا می کند با رویکرد یک رسانه ملی که متعلق به عموم جامعه است و نباید تحت هیچ عنوانی در انحصار این یا آن گروه و جمعیت قرار بگیرد و عمده انتقادات به صدا و سیما نیز ریشه در همین قضیه داشته و دارد. و من الله التوفیق. (2475276) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۸ ۰۵:۰۰:۱۱
آقای سلطان
اگر بدون نام بنویسید از پیش‌داوری مخاطبان کم‌حوصله در امان خواهید بود. در غیر این صورت ممکن است عده ای با دیدن نام محتوای کامنت را حدس بزنند و از خواندن آن صرفنظر کنند. (2475682) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۴:۵۶:۲۵
اقای ضرغامی انقدر در اختیار اقلیت بود که به راحتی می توان گفت مهمترین عامل روی اوردن مردم به گیرنده های ماهواره ایشان بودند به خاطر توهین همیشگی به شعور مردم. (2474482) (alef-13)
 
ناراضی
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۴:۵۶:۳۴
عملکرد ضرغامی موجب روی آوردن مردم به شبکه های بیکانه و معاند شد (2474484) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۵:۰۲:۱۵
خدارو شکر ضرغامی برکنار شد امیدوارم عملکرد این سازمان کمی حرفه ای بشه تا شاهد بیشتر شدن مخاطبین باشیم (2474500) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۵:۱۴:۱۸
امیدوارم آقای سرافراز منویات رهبری را مد نظر قرار بدهند و به انچه در حکم ایشان آمده عمل کنند و به گفته رهبری مأموریت خطیر خود «هدایت و مدیریت فرهنگ و افکار عمومی جامعه» و گسترش اخلاق در جامعه را با تکیه بر فعالیت ها و برنامه های حرفه ای پیشرفته و عمیق رسانه ای انجام دهند. (2474543) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۵:۵۰:۲۳
فرقي بهم ندارند ............................. (2474633) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۷:۴۴:۴۷
آقای سرافراز لطفا فقط دروغ نگویید همه چیز خودبخود درست می شود. (2474841) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۸:۵۳:۵۷
منفی منفی منفی (2474979) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۲۳:۳۲:۱۴
گماردن مدیری شایسته برای مهمترین رسانه کشور مسوولیت بسیار سنگینی است. (2475433) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۰۸-۱۸ ۰۷:۱۱:۴۹
امیدواریم راه ایشان را در پیش نگیرند. (2475702) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۲:۵۴:۳۷
رسانه ملي واقعا دوران فاجعه باري را طي ميكند.
اكثر مردم بيننده ي شبكه هاي فارسي زبان خارجي هستند.
اميدوارم ايشون واقعيت هاي جامعه را پنهان نكنند
اي كاش در مورد رياست سازمان با رييس جمهور هم مشورت ميشد (2474053) (alef-13)
 
مودی
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۳:۵۷:۳۵
چرا بعضی ها خود را اکثریت مردم میدانند ؟؟!!! ضمنا جناب شما و دوستان و قوم و خویش هایتان تمام مردم ایران نیستند ...و البته این را هم میدانیم که مخاطبان رسانه های آنور آبی کم نیستند اما این را بدانید که تعداد زیادی از مردم مشترکا مخاطب صداوسیما و رسانه های آنور آب هستند.
درست است که رسانه ملی اشکالات کمی ندارد اما این رسم که بعضی از ما ایرانیها خوش استقبال و بد بدرقه هستیم اصلا رسم خوبی نیست .... نگاهی به عملکرد ده ساله ضرغامی نشان میدهد که کارهای برجسته و قابل تحسین در آن کم نیست چه به لحاظ کمی و به چه به لحاظ کیفی...
در نظر داشته باشید که دولتها (همه آنها) صداو سیمایی اجیر شده و خصوصی میخواهند که فقط بلندگوی آنها باشند و هنگامی که در این خواسته خود به بن بست میخورند به شیوه غیر منصفانه ای از اصلی ترین اهرم فشار خود یعنی بودجه علیه این سازمان استفاده میکنند و عموما همان بودجه مصوب ناکافی را هم کامل نمیدهند و از این طریق سعی در به تسلیم کشاندن این سازمان دارند...این اتفاق در زمان خاتمی و احمدی نژاد و هم اکنون در زمان روحانی البته به شکل شدیدتری بوده و هست ...این کار بهانه خوبی به دست سازمان هم میداده تا با آگهی های بازرگانی پخش شبکه های مختلف را قرق کنند....
البته نه من و نه شما نمیدانیم که با رییس جمهور مشورت شده یانه ... ولی انتصاب شخصی که تمام تجربه و تخصص وی در زمان حضور بیست و دوساله در سازمان در برون مرزی این سازمان بوده ؛برای دولت میتواند یک امر مبارک باشد چون اصلی ترین ماموریتی که این دولت (البته متاسفانه) برای خود تعریف کرده در دیپلماسی خارجی و ارتباطات فرامرزی است و کسی با خصوصیات آقای سرافراز که شناختی بسیار دقیق و تخصصی از فضای سیاسی و فرهنگی و فکر فرای مرزها دارد میتواند برای دولت بسیار مفید باشد. (2474270) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۴:۵۱:۴۴
دوست من همین حالا برو رو پشت بام خونتون و پشت بام خونه های مردم رو ببین اونوقت میفهمی که متاسفانه اکثریت ماهواره دارند (2474461) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۸ ۱۰:۱۴:۵۴
شما فکر می کنید افرادی که ماهواره دارند به خاطر چیه به خاطر اخبار نه خیر متأسفانه (2475947) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۶:۳۳:۳۵
دوست عزیز، مزاد از مردم در اینجا اکثریت قاطع مردم است. شما به کامنتها نگاه کن، خودت می فهمی مردم یعنی چه. تا اینجا که من می بینم تا الان 376 نفر نظر این خواننده بالایی را تأیید کرده اند و نظر شما فقط 6 تا مثبت دارد. مردم یعنی این. یعنی 6 در مقابل 376. (2474720) (alef-10)
 
حمید
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۷:۴۷:۲۵
باید خدمتتون بگم که این عددهایی که با سبز دورش کشیدن نشان دهنده اقلیت و اکثریت هست .... همون کار like رو میکنه..... جهت اطلاع (2474848) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۹:۴۴:۱۴
منظورتون از اقلیت و اکثریت، از جامعه آماری در این سایت بود دیگه؟ (2475070) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۸:۳۹:۳۲
من قوم وخویش ایشان نیستم ! (2474961) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۲۱:۳۵:۱۴
جناب مودي....
بنده هيچ مسئوليتي در مركز آمار ندارم
تهران هم زندگي نميكنم كه شما اونوقت بگي ايران فقط تهران نيست
توي يكي از شهر هاي مذهبي ايران هم زندگي ميكنم
يه چيزي هست بنام جامعه آماري
من جامعه آماريم رو از پشت بام خونه هاي اطرافم،اقوامم،دوستانم،همكارانم و مردمي كه باهاشون سروكار دارم گرفتم
مردم هر روز دارن از برنامه هاي ماهواره كه شب قبل ديدند براي هم تعريف ميكنند.
حالا اگر شما اين جامعه آماري من رو دقيق نميدوني ميتونم شما را ارجاع بدم به سخنان چند ماه پيش وزير ارشاد در مورد ميزان استفاده مردم از ماهواره.
مطمئنم كه اون سخنان رو نشنيدي.
در ضمن گرفتاري امثال شماها تو اين جامعه اينه كه واقعيتهايي رو كه دوست ندارين رو نمي خواين ببينين
نمونه اش همين آقاي ضرغامي (2475246) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۸ ۱۴:۲۰:۰۶
باید برای ملت مفید باشد نه برای دولت (2476544) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۴:۲۵:۲۴
صدا و سیما از نیروهای خوش فکر برخوردار نیست و چنین سازمان عریض و طویل و پر هزینه ای باید در جذب افراد توانمند بسیار موفق تر باشد که متاسفانه از سالهای دور جذب افراد براساس روابط و فامیل بازی بوده و نه حتی مسایل خطی و جناحی (2474362) (alef-13)
 
مهندس فنی صدا وسیما
۱۳۹۳-۰۸-۱۸ ۱۶:۳۲:۰۳
دوست گرامی نیروهای فنی سازمان یا به قول ما مهندسین فنی سازمان اکثرا جز حرفه ای های حوزه خودشون هستند....اینها بردهایی و تجهیزاتی و تعمیر کردند که خود شرکت سازنده هم تو کار اینها مونده........................پس بهتره جمع نبندی............مهندسین معاونت فنی سازمان برخلاف دیگر قسمتها به سادگی وارد مجموعه نشده اند (2476844) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۹:۴۳:۲۶
این مردمی که ازشون دم میزنین از لجبازی رفتن سراغ این شبکه های فاسد؟
اگر این چنین باشه که باید به حالشون گریست که اینقدر سست عنصر هستن که به بنیان خانواده شون رو دارن فدای لجبازی های شخصی میکنن! (2475069) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۲:۵۹:۰۶
ان شاء الله موفق باشند. (2474067) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۳:۰۰:۵۳
به عنوان یه ایرانی

من که از سیا ستهای آقای ضرغامی هیچ جنبه مثبتی سراغ ندارم اگر هم جنبه مثبتی بوده یا داشته در سایه عملکرد منفی ایشان از گم شده

امیدوارم آمدن آقای سر افراز منشا خیر و تغییر و تحول باشه (2474072) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۳:۰۱:۵۳
میگن پرس تی وی شبکه موفقی اومده ان شاالله این موفقیت وارد شبکه های داخلی هم بشه... (2474077) (alef-13)
 
حامد
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۳:۲۹:۰۶
مخاطب پرس تی وی خودی ها بودند و نیاز به سانسور نبود ! (2474158) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۴:۵۵:۵۴
یعنی مشکلت فقط سانسوره؟ (2474479) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۵:۵۳:۰۰
عزیزم سانسور فقط شامل اون فیلمایی که شما میبینید نیست ,یه جاهایی اخبار رو هم سانسور می کنن ,البته شما بد به خودت راه نده برو همون فیلمتو ببین (2474639) (alef-10)
 
فرزند ایران
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۴:۱۲:۳۳
در ماه گذشته صد میلیون بازدید از سایت پرس تی وی گزارش شده
بیشترین بازدید از یک سایت غیر امریکایی در این کشور متعلق به پرس تی وی است.
شما که از چیزی اطلاع نداری حتما نباید نظر بدی (2474320) (alef-13)
 
مهناز نیازی خواه
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۵:۲۷:۰۰
کدوم نظر سنجی ؟؟؟؟؟ (2474574) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۲۰:۲۷:۱۹
از قدیم گفتن دروغ هر چه بزرگتر باشه زود جا می افته و تو دنیای اینترنت خیلی هم کار برد نداره! (2475153) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۸ ۰۳:۵۵:۰۱
صد ميليون در يك ماه يعني روزي سه ميليون و اندي ؟؟ (2475666) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۸:۳۶:۵۴
اگه موفق نبود که تحت فشار لابی استکبار پرس‌تی‌وی و هیسپان‌تی‌وی را از ماهواره‌ها برنمی داشتند. عالی عمل‌ کردند. (2474954) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۳:۰۳:۱۹
اميدوارم مدير جديد، راه مدير قبلي براي نفرت و بيزاري كامل مردم از رسانه ميلي را به سرانجام برساند. البته بجز اون اقليت 10 درصدي تندرو (2474080) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۳:۳۸:۰۷
نا امید نباش عزیز. ناامیدی شرک است.
قبول که خیلی فاصله است تا آنجا که باید باشیم، ولی انشاالله خواهیم رسید. ب کوری چشم دشمنان اسلام. (2474189) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۳:۵۵:۵۸
خودتم که تندرو هستی ! حالا از کجا امار در اوردی که ده درصد تند روند و بقیه کند رو!؟ شک نیست سیاست های صدا و سیما با فیلم هایی که بیشتر بیننده پرانند تا جذب کننده ولی اینجوری قضاوت کردن مساوی با بی خردی و نادیده گرفتن همه تلاش ها . (2474263) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۳:۱۰:۰۰
ضرغامی بدرود!!!!!!!!!!!!!!!!! آخیش راهت شدیم از دستت. (2474102) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۳:۱۳:۲۱
هیچ فرقی نمی کنه.
صدا و سیما همیشه در خدمت اصولگرایان بود و خواهد بود.
اگر غیر از این بود که مردم به ماهواره پناه نمی بردند ... (2474112) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۴:۱۷:۱۵
پس خوب شد فهمیدیم که ماهواره هم در خدمت اصلاح طلبان و دگر اندیشان است!!! (2474336) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۵:۱۸:۱۶
ماهواره از جیب ملت خرج نمی کنه کاکو (2474550) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۸:۳۷:۵۶
ماهواره از جیب دشمن خرجش در می‌آد کاکو! بیدار شو کاکو... (2474957) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۳:۱۴:۱۴
امیدواریم رسانه میلی به رسانه ملی تبدیل شود (2474117) (alef-13)
 
علی عسک
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۶:۱۲:۵۸
امیدوارم که بشود !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2474686) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۳:۱۵:۴۶
از کوزه همان برون تراود که در اوست (2474124) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۳:۱۷:۲۸
خواهشا در اولین اقدام همین مجری برنامه شناسنامه رو تغییر دهند ! یک جورهایی هستند ایشون (2474129) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۹:۴۶:۵۱
چشم (2475077) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۳:۱۸:۲۷
10 سال بعد
از رشد قارچ گونه آنتن های ماهواره بر پشت بام ها جای راه رفتن نیست و هنوز آقای حیاتی دارد صادقانه اخبار را به اطلاع مردم می رساند. (2474133) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۳:۳۷:۵۱
اميدوارم در دوران جديد شاهد احياي كيفيت سازمان كه همانا مهمترين دليل استقبال يا عدم استقبال مردم از اين رسانه است باشيم .

دوراني كه شاهد آشتي دوباره تلوزيون و مردم بوده و ياد آور دوران طلايي باشد كه تلوزيون با دو شبكه از مقبوليت بيشتري براي مردم برخوردار بود (2474185) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۳:۳۷:۵۲
امیدوارم ایشان در کنار مردم باشند نه روبه روی مردم !!!!! (2474186) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۸:۳۸:۵۱
مردم اینطرفند عزیز شما بالاشهری‌ها بیا این‌طرف... (2474959) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۸ ۱۴:۲۳:۲۲
از کجا فهمیدی بالا شهریه؟ (2476548) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۳:۳۸:۰۲
بلاخره بعد از 2سال نسيم اعتدال و عقلانيت در صدا و سيما وزيدن گرفت . صدا و سيما در دوران آقاي ضرغامي جناحي بود و منويات جناح خاصي را منعکس مي کرد. نسيم اعتدال در صداوسيما خجسته باد. (2474188) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۴:۱۳:۳۶
مگه ضرغامی دو سال صدا و سیما بود؟ از بس کانالهای خونه همسایه میافته روی تلویزیون ما اصلا خبر نداریم چه اتفاقی میافته ! (2474323) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۴:۱۴:۱۵
این نسیم اعتدال رو از کجا تشخیص دادی داداش ؟ (2474325) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۹:۴۷:۵۵
بهرحال این روزا همه چیزو میخوان مصادره به مطلوب کنن، اینم روش! (2475080) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۵:۵۷:۳۸
احتمالا منظور شما از دو سال دو دوره باشه... (2474652) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۳:۴۳:۳۱
ایشان اصالتا گیلانی است اهل آستانه اشرفیه (2474221) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۳:۴۶:۰۹
به نظر می رسد مهمترین کار، تغییر سیاستها در جهت بازسازی اعتماد از دست رفته مردم باشد، شاید درصدی از مردم دوباره از دامان ماهواره به صدا وسیما باز گردند. (2474231) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۷:۲۷:۳۵
مردم علاقه دارند که اون چیزی رو که میخوان از رسانه ای مثل تلویزیون ببینند ، نه چیزی رو که رسانه دوست داره نشون بده رو ببینند . برای همین هم هزاران شبکه تلویزیونی خصوصی در دنیا با موضعات مختلف تاسیس شده که مردم انتخاب کنند چه ببینند و اگر آنچه رو که میخوان ببینند قیمتی بود پولش را بدهند .
بزرگترین اشکال برخی در کشور و رسانه های تحت نفوذشان در کشور ( منجمله تلویزیون ) این است که نمیخواهند مردم آن چه را که میخواهند ببینند و بشنوند .
تا زمانی که چنین دیدگاهی وجود دارد و دین هم وسیله ای برای توجیه این عمل ( ونه اصلی برای اداره جامعه ) است ، همین آش است و همین کاسه . (2474809) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۹:۴۹:۳۴
شاید اون مردم مد نظر شما دنبال دیدن محتواهای غیراخلاقی باشن، اونوقت باید رسانه های حاکمیت هم چنین محتویاتی رو پخش کنه؟!
کجای دنیا شبکه های دولتی برای پخش محتوای برنامه هاش از مردم نظرسنجی میکنه؟! (2475085) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۲۲:۳۰:۱۸
تمام فکر و ذکر شما جماعت "محتوای های غیر اخلاقیه" ولی اونی که محتوای

"غیرآخلاقی" میبینه، ساعتی فکرش به اونه اما شما جماعت همه عمرتون دارید

به همان "محتوای غیر اخلاقی" فکر میکنید و همون محتوی!! دمی راحتتون

نمیذاره!!!!!!!!!!! و واویلا میکنید چرا یه عده ای که قضاوت در موردشون اصلا به

شما مربوط نیست اون "محتوا" را میبینن!!!! (2475339) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۲۳:۲۳:۳۷
1- اولا من نگفتم شبکه های دولتی بیان محتوی غیر اخلاقی نشون بدن .
2- من حتی نگفتم اکثریت مردم چی میخوان ببینند. گفتم : " مردم علافه دارن اون چیزی رو که میخوان از رسانه ای مثل تلویزیون ببینند " این دلخواه میتونه هرچیزی اما باشه ربط دادن اون منحصرا به موارد غیر اخلاقی مغلطه است .
3- بنده حتی نگفتم مردم ( که منظور اکثریت مردم است ) چه عقیده ای دارند با این حال اگر شما این احتمال را میدهید که اکثریت مردم خواهان محتوی غیر اخلاقی هستند واقعا باید این سوال مطرح شود که چرا در حاکمیتی دینی اکثریت مردم خواهان محتوی غیر اخلاقی اند .
4- فرمودید کجای دنیا شبکه های دولتی برای پخش محتوی از مردم نظر سنجی میکنند ؟1 در پاسخ به سوال شما باید گفت : در کجای دنیا حاکمیت اینقدر اصرار دارد که در پخش انواع برنامه های تلویزونی ( اعم از فرهنگی ، اجتماعی ، ورزشی و ... ) دخالت مستقیم داشته باشد ؟! در اغلب کشورها شبکه های حاکمیتی محدود بوده و وظیفه تولید و پخش اغلب برنامه های پرمخاطب با بخش خصوصی است و حاکمیت تنها بخری نظارتهای کلی را به عهده دارد و اغلب دخالت مستقیم در تولید و پخش محتوی ندارد . مثلا در کشور کره جنوبی که در 15 سال اخیر جهش فوق العاده ای در تولید و پخش محصولات تلویزونی داشته ( اغلب در تولید سریال و موسیقی پاپ )شاهد هستیم طیف وسیعی از کمپانی های تولید و پخش آثار تلویزونی پدید آمده که مشغول تربیت و استعداد یابی بازگیران و خوانندگان در این کشور هستند و همین مسئله باعث به وجود آمدن رقابت شدیدی میان بازیگران و خوانندگان این کشور شده به طوری که ستاره های زیادی را وارد بازار کرده و اغلب این ستاره ها هم بیش از 3 تا 4 سال دوام نیاورده و افراد جدید به سرعت جایگزین می شوند و در مورد همه چیز هم فیلم می سازند ازدرام های عاشقانه تا فیلم های سیاسی که اغلب نوک تیز پیکان انتقاداتشان تا شخص اول مملکت ( رئیس جمهور ) را هدف می گیرد. در فیلم هایشان تنها به اقشار مرفه نگاه نکرده و تمام اقشار را واقع بیانه ( و نه به صورت سیاه و سفید نمایی ) نشان میدهند . نتیجه این شده که امروز تولیدات این کشور در زمینه سریال و موسیقی مخاطب جهانی پیدا کرده و مثلا کنسرت های خارج از کشور خوانندگان این کشور با استقبال زیادی در کشورهایی مثل امریکا ، فرانسه و ترکیه مواجه شده و جالب است بدانید که تا بیش از 90% تولیداتشان در زمره محصولات غیر اخلاقی قرار نمیگرد و خانوادگی است .

در پایان کلیت حرف من در این بود که مردم میخواهند تلویزیون در درجه اول به شعورشان توهین نکند و بعد از آن مامنی باشد برای پر کرد اوقات فراغتشان . پس حق دارند آنچه را به آن علاقه دارند را در آن ببینند . خب مخلص کلام شما هم این است که محتوایش نباید غیر اخلاقی باشد . خب نباشد مگر محتوای سریالهای موفقی همچون هزاردستان ، سر به داران و یا امیر کبیر که در اوج سالهای جنگ و با کمترین امکانات ساخته شد غیر اخلاقی بود ؟! مگر غیر از این بود که جمعی از بزرگان تاریخ سینما و تلویزیون ایران اوج هنر خویش را به پای این تولیدات ریختند و حماسه ای رقم زدند ؟!
پس میشود در همین تلویزیون هم کار اخلاقی و باکیفیت کرد به شرطی که دستوری و مداخله جویانه عمل نشود . به شرطی که 4 نفر ادم بیخاصیت را بهشون پست ندیم که برای فیلم ساز تکلیف تعیین کنندو موضوع و فیلم نامه قالب کنند ، به شرطی که دست از مدیرت رانتی و بخور بخور ورداریم ، به شرطی که رقابت ایجاد کنیم نه انحصار و ... .

ولی باز هم به نظر من حرف اول و آخر را مرم باید بزنند . نه اینکه برایشان تکلیف تعیین شود .

این جوابیه رو چاپ کنید . (2475418) (alef-13)
 
فرید
۱۳۹۳-۰۸-۱۸ ۰۵:۰۵:۳۱
با تشکر از الف، امیدوارم روند گفت و گو و مکالمه منطقی به این شکل در بین مخاطبان نهادینه شود. (2475683) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۳:۵۷:۴۴
شک نیست سیاست های صدا و سیما با فیلم هایی که بیشتر بیننده پرانند تا جذب کننده ولی اینجوری قضاوت کردن درست نیست که کاری نشده باید خردمندانه برخورد کرد و کاستی ها را گفت. (2474274) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۳:۵۸:۲۷
باعوض شدن مدیر ممکنه معاونین و مدیران ستادی تغییر کنند ولی خط مشی همونه
بازهم شاهد تولیدات ضعیف تلوزیونی و سریالهای شعاری خواهیم بود
نباید انتظار داشته باشیم سریالهایی مثل Breaking Bad یا The Walking Dead در صداسیما تولید بشه (2474278) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۵:۱۴:۳۵
تولید بشه؟ نیاز به تولید نیست همون بریکینگ بدو در کل یک ساعت سانسور کنن قابل پخشه نیاز به تولید نیست (2474544) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۷:۰۲:۰۵
در سالهای پیش سریالهایی جون پدر سالار خوب بود.. (2474772) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۹:۵۰:۳۲
این سریال ها در شبکه های دولتی تولید شده یا خصوصی؟!
با پاسخ این سوال؛ پاسختون رو میگیرین (2475089) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۸ ۰۴:۱۳:۴۳
شبكه خصوصي كه نداريم ،خب لزوما از دولتي ميبينيم. اصل حرفش چيز ديگري بود . خب بقيه مطلب رو هم بخون (2475673) (alef-10)
 
علي
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۴:۰۶:۵۰
به نظرم يك دوره 10ساله بسيار بدي صداوسيما بامردم در دوره ضرغامي داشت

وهمه واقعيتهاي اتفاق افتاده جامعه توسط تيم ضرغامي وارونه جلوه داده شد

از حوادث 88 كه از طريق همين صدا .وسيماي ملي توسط احمدي نژاد مردمي كه به او راي نداده بودن البته اكثريت هم داشتند به خس و خاشاك مورد خطاب گرفتند و آقاي ضرغامي با افتخار هم پخش كر د

واقعا" راحت شيم - آقاي سرافراز از نيروي هاي باسابقه است (2474299) (alef-13)
 
سیدعباس
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۴:۰۸:۵۷
امیدواریم رسانه میلی به ملی تبدیل شود. (2474311) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۴:۱۶:۱۶
آقای سرافراز باید در اولین اقدام تمامی بازنشستگانی را که در سازمان جا خوش کرده اند را مجددا بازنشسته کند تا سازمان به پویایی مطلوب برسد (2474329) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۴:۱۶:۲۸
ضمن تبرک به ملت بابت سپری شدن ده سال سخت امیدوارم هیچ پست انتصابی دیگری به ضرغامی داده نشود (2474330) (alef-13)
 
منصف
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۴:۱۸:۵۳
هیچ کاری به جهت گیری سیاسی آقای ضرغامی هم نداشته باشیم، تبلیغات هزار جنس تقلبی همچون کرم حلزون و قابلمه و دستگاه دراز نشست کارنامه سیاهی برای ایشون باقی گذاشت (2474339) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۴:۲۰:۵۸
ضرغامی به پایان سلام کن.. مردم داری سیره همه خردمندان است اما ضرغامی و ایادیش به خصوص در بخش سیاسی هرگز بویی از ان نبردند.. امیدواریم که رییس جدید صدا و سیما توان رقابت با من و تو داشته باشه !! (2474343) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۴:۵۱:۰۸
با من و تو که میتونن رقابت کنن با من و تو نمی تونن (2474458) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۴:۲۱:۳۲
امیدواریم اقای سرافراز برای جلب نظر مخاطبان واعتماد انها به اخبار، به غیر از تغییر دکور، ته ریش، گرفتن لبه ی میز و پهن شدن روی آن، ور رفتن با خودکار و تغییر لحن مجری در جهت ایجاد اصوات ناهنجار، خلاقیت دیگری نیز داشته باشند. (2474347) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۴:۲۲:۰۲
خواهشا یکی بداد مردم برسه. صدای ملت از صدا و سیمای ملی جایی ندارد. چکار کنیم؟ (2474350) (alef-13)
 
fatemeh
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۴:۳۳:۱۳
عملکرد ضرغامی در صدا و سیما کاملا منفی، جناحی و حرکت لحظه به لحظه روی اعصاب مردم بود. (2474397) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۴:۴۱:۴۳
امیدوارم ایشان بتوانند با درس گرفتن از تجربیات پیشین، توجه به واقعیات کنونی جامعه و جایگاه أسف بار رسانه ملی در اذهان مردم و افکار عمومی، هر چه سریعتر فعالیتهای این سازمان را با دوراندیشی و استفاده از نظرات کارشناسان امر، به مسیر منافع دراز مدت نظام و کشور برگردانند. (2474424) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۴:۵۲:۱۹
برای ده سال دیگه اونایی که زنده هستند و این کامنت را میخوانند باز ملت دنبال این هستند که اخی سرافراز رفت راحت شدیم (2474465) (alef-13)
 
شهروند
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۴:۵۵:۵۷
ضرغامی بای بای ...
ضرغامی بای بای ... (2474480) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۵:۰۷:۳۹
خدا کنه خبر 20:30 و مجله خبری ساعت 7 شبکه 1 تعطیل شه (2474523) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۸ ۰۱:۴۳:۰۶
چرا تعطیل شه ،عادلانه شه (2475610) (alef-10)
 
Ali
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۶:۰۴:۴۲
من الان 27 ساله دارم تویه این دانشگاه صداوسیما آموزش مبینم حداقل یه لیسانس به ما بدهید (2474669) (alef-13)
 
ع.م
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۶:۱۷:۰۵
اقای سرافراز هیچ کس مثل شما مشکلات کارمندان را در رسانه نمیداند لطفا هرچه سریع تر فکری به حال بعضی استانها بکنید که بیش از11سال است که مدیران ان باوجود نارضایتی کارمندان تغییری نکرده اند. (2474691) (alef-10)
 
م.ح
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۶:۲۳:۱۳
اقای ضرغامی شبکه های استانی را به سیاسیون استانها میفروخت شما به داد ما برسید بعد از ضرغامی امیدی در دل ما کارمندان استانی ایجاد شده لطفا نا امیدمان نکنید. (2474702) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۷:۲۳:۰۳
واقعا جای تاسف دارد که مدیری بعد از ده سال کار نتوانسته حتی ده در صد از بینندگان را جذب کند و اگر الف این کامنتها را گزینشی درج نکرده باشد(که از نظر نگارنده الف سایتی نیست که چنین کارها بکند) واقعا باید به حال مدیریت در کشور ما گریه کرد.
و حاصل چنین مدیریتهایی چه می تواند باشد جز سرخوردگی و پناه به دیگران بردن که فقط به فکر منافع خویش هستند و بس
جناب سرافراز خاضعانه خواهش می کنم به فکر نسلهایی باشید که ممکن است در ظاهر ایرانی و در باطن عمیقا غرب زده باشند که آن وقت، نه از تاک نشان ماند، نه تاک نشان (2474802) (alef-10)
 
ابوالفضل
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۲۰:۴۷:۰۱
سلام چطوری به این 10 درصد رسیدی ؟ مگر سایت الف و اصلا فضای مجازی نماینده کل جامعه است ؟ مگر چند درصد جامعه اهل کامنت گذاشتن هستند؟ (2475179) (alef-13)
 
مهدی رنجوری
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۸:۴۹:۲۳
به احتمال زیاد جناب سرافراز راه مهندس ضرغامی را در پیش می گیرد. راهی پر فراز و نشیب . با توجه به اینکه صدا و سیمای ایران حکومتی است نمی توان موفقیت های زیادی را برای آن تصور کرد. (2474970) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۹:۴۹:۴۶
اخییییییییییییییییییییییییییییییششششششششششش
ضرغامی رفت

انشالله 90 تعظیل شود

شناسنامه معتدل شود

بیش از 15000 کارمند قرار دادی سیمت تعیین تکلیف شوند (2475086) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۸ ۰۵:۰۸:۲۰
انشالله تورم تک رقمی شود !! (2475685) (alef-10)
 
ارجمند
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۹:۵۰:۰۹
تشكيلاتي با بيش از 10 هزار كارمند در تهران و 50 هزار نفردر سراسر ايران در برابر
گروهايي مانند BBC فارسي و GEM , من و تو... با حداكثر 50 نفر بازي را باخت بد جور هم باخت علتش را بايد در رفتار اين رسانه جست (2475088) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۲۰:۲۴:۵۴
بهترین شخصی کخ میتونست انتخاب بشه (2475147) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۲۰:۲۶:۳۰
برای مدیر جدید دعا می کنم و آرزو دارم این رسانه را به یک رسانه ملی به معنای واقعی کلمه تبدیل کند (2475150) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۲۱:۲۵:۵۴
باشناختی که ازاقای سرافراز دارم امیدی به بهبودی اوضاع نیست ایشان 20سال معاون برونمرزی بوده وازسیاست گذاران اصلی (2475229) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۲۲:۰۳:۱۸
اقای سرافراز اصالت شمالی و استان گیلان شهرستان استانه اشرفیه هستند،از خانواده روستای و زحمت کشیده ای هستند،خواهشا بعضی از دوستان بحث های قبیله و قومی نکنن (2475295) (alef-10)
 
ببوگلابی
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۲۲:۲۸:۲۸
در طول تاریخ بخصوص درد اول مظلوم عالم حضرت علی (ع) بحث عدالت بوده و هست اگه جناب سرافراز بتواند عدالت را برای رساندن صدای طیف های مختلف سیاسی را در کشور فراهم کنند بزرگترین خدمت را به این کشور کرده اند و یا یک صدای خصوصی به طیف های مختلف بدهند. (2475334) (alef-13)
 
سامان
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۲۲:۴۷:۵۱
كاش سنتي در نظام اجرايي كشور نهادينه ميشد تا هر مسئول در پايان دوره ماموريت خود علاوه بر گزارش محرمانه اي كه به مقامات ارشد در باره عملكرد خود ميدهد به مردم هم گزارش ميداد البته نه بصورت نامه وبيانيه رسمي بلكه با شركت در يك كنفرانس مطبوعاتي مفصل به سوالات مردم كه از طريق مطبوعات مطرح ميشد جواب ميدادند . بنظر من ضرغامي نتوانست اعتماد مردم به رسانه ملي را تامين كند و رسانه ملي را به تريبون فرا جناحي تبديل كند ومتاسفانه در دوره او رسانه ملي تك صدايانه اداره شد وبخش وسيعي از مردم جامعه نتوانستند در ان راهي داشته باشند وصداي خود را بشنوند..اميدورارم اقاي سر افراز بتواند كاستي هاي اورا جبران وحيثيت متزلزل شده رسانه ملي را احيا كند (2475370) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۲۳:۳۲:۵۰
چقد حوصله داريد واقعا يا از بيكاريه؟ بابا مااداره 40 نفره شركت خودمان تبعيض و باندبازي بيداد ميكنه، بازم خدا پدر ضرغامي را بيامرزه كه باند باز نبود، جه توقعي داريد، سيستم تعريف شده و فرد در آن جايگاه نصب ميشه. (2475434) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۲۳:۴۳:۴۳
چه فرقی میکنه کی رییس باشه بهرحال تلویزیون ایران حتی با شبکه من وتو هم نمیتونه رقابت کنه چه برسه به شبکه هایگروه جم (2475458) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۸ ۰۸:۳۴:۲۹
هزینه صدا وسیما را ما مردم از حدف معیشت مان جبران میکنیم بامید روزی که خصوصی شود ومن مالیات دهند مجبور نباشم برای گروهی زندگی مدرن بسازم اما خودم در فقر معیشت بمانم. (2475776) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۸ ۱۳:۳۸:۱۳
بخدا خسته شدیم از برنامه های بی محتوای تلوزیون (2476412) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۸ ۱۴:۰۵:۱۴
موفقیت آقای سرافراز را در مقام ریاست صدا و سیما از خدا بخواهیم
---
برای آقای سرافراز که ریاست سازمان ملی حساس صدا و سیما ج.ا.ا را با حکم رهبر معظم انقلاب بتازگی بعهده گرفته اند دعا می کنیم که با بصیرت دین داری و دین شناسی قرآن کار مذهبی - ملی خود را در خدمت به اهداف والای وحدت بخش انقلاب اسلامی و آرمانهای الهی طراح بزرگ این انقلاب خمینی کبیر (رضوان الله تعالی علیه) و رهنمودهای خدا پسندانه ی رهبر فرزانه ی انقلاب(مد ظله) آغاز کنند و ادامه دهند و همیشه با توکل به خداوند توانا این ارزشهای الهی والا را در همه ی کارهای خود نصب العین داشته باشند و حاکم سازند. (2476494) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۸ ۱۴:۰۵:۴۹
موفقیت آقای سرافراز را در مقام ریاست صدا و سیما از خدا بخواهیم
---
برای آقای سرافراز که ریاست سازمان ملی حساس صدا و سیما ج.ا.ا را با حکم رهبر معظم انقلاب بتازگی بعهده گرفته اند دعا می کنیم که با بصیرت دین داری و دین شناسی قرآن کار مذهبی - ملی خود را در خدمت به اهداف والای وحدت بخش انقلاب اسلامی و آرمانهای الهی طراح بزرگ این انقلاب خمینی کبیر (رضوان الله تعالی علیه) و رهنمودهای خدا پسندانه ی رهبر فرزانه ی انقلاب(مد ظله) آغاز کنند و ادامه دهند و همیشه با توکل به خداوند توانا این ارزشهای الهی والا را در همه ی کارهای خود نصب العین داشته باشند و حاکم سازند. (2476498) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۸ ۱۴:۵۲:۱۵
اين آقا ادامه دهنده خط مشي ضرغامي خواهد بود.
مثلا ميخواد چي پخش كنه تا هشتاد درصد بيننده هاشو كه از دست داده و ماهواره دارن دوباره برگردونه؟!! (2476604) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.