توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508389
کی‌روش: شاید این آخرین کنفرانس خبری‌ام‌ باشد/ سوری‌ها از برادری حرف زدند اما...
بخش ورزشی الف،13شهریور96
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: در ابتدای بازی‌ها کسی فکر نمی‌کرد سوریه شانسی برای صعود داشته باشد اما با توانایی‌های این تیم آشنا هستیم.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۴
به گزارش ایسنا، کارلوس کی‌روش در نشست خبری پیش از دیدار تیم ملی فوتبال برابر سوریه اظهار کرد: مطمئنا بازی فردا اهمیت بالایی دارد. با توانایی‌های سوریه آشنا هستیم و باید خیلی خوب در نظر داشته باشیم که چه تیم توانمندی هستند. در ابتدای این بازی‌ها کسی فکر نمی‌کرد سوریه شانسی برای صعود داشته باشد.

او ادامه داد: شکی نیست که سوریه کار بزرگی تا به حال انجام داده است. آنها به بازی آخر مقدماتی پای گذاشتند در حالی که امیدها و توقعات‌شان با ازبکستان و کره جنوبی برابری می‌کند. در ۹ بازی گذشته ما به تک تک رقبا احترام گذاشتیم و فردا هم تفاوتی ندارد. همان احترامی را که به سایر رقبا گذاشتیم به سوریه می‌گذاریم.

* سوریه می‌خواهد تاریخ‌سازی کند

سرمربی تیم ملی ایران گفت: مطمئنا فردا تیم ملی سوریه سعی می‌کند که تاریخ‌سازی کند. ما هم سعی می‌کنیم که یک روز تاریخی را رقم بزنیم. تلاش ما این است که ۲۴ امتیاز کسب کنیم. فرمول ما این است که هر بازی حکم یک بازی در جام جهانی را دارد. تلاش می‌کنیم بهترین نمایش را ارائه کنیم. کاملا آماده و هوشیار هستیم. بار دیگر تکرار می‌کنم که فردا باید با تمرکز بالا آخرین بازی را مقابل سوریه انجام دهیم و آخرین بازی را با یک برد به پایان برسانیم.

کی‌روش درباره آمادگی ایران در خط دفاعی و ضعف در خط هجومی و برنامه او برای جام جهانی گفت: همیشه سعی کردیم بهترین عملکرد را داشته باشیم. در ۹ بازی سعی کردیم هشت گل بزنیم. در بعد هجومی هم جایی برای پیشرفت هست. باید در ضربات آخر بهتر عمل کنیم.

* با نصف گل هم برنده شویم خوب است

او ادامه داد: در فوتبال بین‌المللی و در رده ملی تیم‌ها به هم نزدیک هستند و همین موضوع کار را دشوار می‌کند. ما هم فکر می‌کنیم و اعتقاد ما این است که در بعد هجومی می‌توانیم پیشرفت کنیم. باید نتایج را به جایی برسانیم که میانگین گل زده ما به دو گل در هر بازی نزدیک شود اما اگر این مقدور نباشد، اگر نصف گل هم ما را به پیروزی برساند خوب است.

* رسانه‌ها تبانی را پیگیری کنند

کی روش درباره شایعه تبانی در این بازی گفت: این وظیفه شما (رسانه‌ها) است که این موضوع را پیگیری کنید و به پلیس بگویید. من در فوتبال کار می‌کنم و در رسانه‌ها کار نمی‌کنم. این کار وظیفه شما است.

* کره و ازبکستان، سوریه را دست کم گرفتند

کی‌روش درباره تعریف و تمجید سرمربی سوریه از ایران بابت صعود زودهنگام به جام جهانی گفت: سوریه در خط هجومی هفت گل زده و در خط دفاعی هم شش گل خورده و بعد از ما بهترین خط دفاعی را دارد. حریف بازیکنان بسیار خوبی دارد. عمر سوما مهاجم این تیم است و از جلال حسینی می‌توانید درباره او جویا شوید. بازیکنان‌شان در بهترین باشگاه‌ها بازی می‌کنند. این نشان می‌دهد که حضورشان در این مرحله هدیه نبوده و شانسی به دست نیامده است. بزرگ‌ترین اشتباه تیم‌های هم گروه این بود که سوریه را دست کم گرفتند. مشکل، این اشتباهی است که سعی می‌کنیم هیچ‌گاه مرتکب نشویم. حتی وقتی که سعودی ها ما را مجبور کردند در استخر مالزی به میدان برویم لباس ورزشی به تن کردیم و به میدان رفتیم. به عنوان یک تیم به سوریه احترام می‌گذاریم و می‌گوییم بازی مقابل این تیم کار راحتی نیست.

* سوری‌ها در مالزی با ما بدرفتاری کردند

او افزود: سوری‌ها وقتی این‌جا آمدند، صحبت از دوستی و برادری کردند ولی در مالزی میزبان بدی بودند و با بازیکنان ما بد رفتاری کردند. آنها درون زمین رفتار زشتی داشتند. البته آن یک داستان دیگر است. فردا سعی می‌کنیم در یک زمین مناسب بازی کنیم اما این سوء‌تفاهم به وجود نیاید که آنها در مالزی کار را برای ما راحت کردند. سعی می‌کنیم قبل از بازی تمرکزمان روی بازی باشد و پس از بازی آغوش‌مان را باز می‌کنیم و با عشق و محبت با حریف برخورد می‌کنیم.

* ترجیح می‌دهم حرف‌هایم با تاج محرمانه باشد

او درباره قول مساعد فدراسیون برای حل مشکلات بعد از بازی با سوریه و این که آیا در جشن صعود شرکت می‌کند یا خیر، اظهار کرد: ترجیح می‌دهم که صحبت‌های خود را با رییس فدراسیون، مهدی تاج انجام دهم و محرمانه باشد. اگر دوست دارید از صحبت‌های ما مطلع شوید، برخی از اصحاب رسانه از صحبت‌های ما مطلع هستند. همیشه تعدادی از دوستان شما اطلاعات خوبی دارند.

* برابر بحرین، عربستان، سوریه و ... جنگ روانی وجود نداشته است

کی‌روش درباره این که آیا ایران می‌تواند با یک برد پر گل جواب جنگ روانی سوری‌ها را بدهد گفت: من هفت سال است که در ایران هستم. شاید آخرین کنفرانس من باشد چون ما بعد از این در خارج از کشور بازی می‌کنیم و از ابتدای حضورم در ایران به خاطر دارم که رسانه‌ها چنین مواردی را در بازی با بحرین، عربستان و .. مطرح می‌کنند. فکر نمی‌کنم چنین چیزی وجود داشته باشد. تجربه من مقابل قطر، بحرین، امارات و ... می‌گوید که همه بازیکنان سعی کردند با روحیه جوانمردانه مقابل ایران بازی کنند. وقعا فکر می‌کنم فوتبال مسئولیتی دارد که باعث می‌شود این گونه صحبت‌های واهی و نادرست را مطرح نکنیم. حتی بازی پرسپولیس و الاهلی را دیدم و هر دو تیم تلاش خود را کردند تا برنده شوند. باز هم تاکید می‌کنم که یک بار برای همیشه این ایده‌ها را که درست نیست و از تفکراتی ناشی شده که باید جلوی آنها را بگیریم، متوقف شود. نباید به نژاد و مسائل دیگر ورود کنیم. هر بار بازیکنان به هم احترام می‌گذارند و بهترین عملکرد را ارائه می‌کنند. همه برای پیروزی تلاش می‌کنند ولی جنگی وجود ندارد.

* ترجیح می‌دهم با دو تیم اروپایی هم‌گروه نشویم

کی‌روش درباره این که ترجیح می‌دهد در مرحله نهایی با رقبای اروپایی یا آمریکایی هم گروه شود اظهار کرد: دو گزینه برای قرعه کشی داریم. امکان دارد دو تیم اروپایی و یک تیم آمریکای جنوبی یا یک تیم اروپایی، آمریکای جنوبی و آفریقایی با ما هم گروه شوند. ما گزینه دوم را ترجیح می‌دهیم. این احتمالا آخرین صحبت‌های من راجع به آینده فوتبال ایران است چون هیچ وقت راجع به آینده ایران صحبت نمی‌کنم. هر بار که تلاش می‌کنم این کار را بکنم هزینه زیادی متحمل می‌شوم.

او تاکید کرد: فرقی ندارد که تیم‌های هم گروه ما از آفریقا و آمریکا باشند. تمام تیم‌ها بهترین هستند. از بعد تئوری هر تیمی که هم‌گروه ایران شود، بهتر از ایران است. فرقی نمی‌کند چقدر خوش شانس باشیم. اگر با نیجریه هم‌گروه شویم، ۲۳ بازیکن در اروپا دارند. اگر با اروگوئه و آرژانتین هم‌گروه شویم، بهترین بازیکنان و مربیان و لیگ را در اختیار دارند. تنها پیام من برای مسئولان فوتبال این است که تنها راه ما برای رفتن به جام جهانی این است که یک برنامه آماده سازی قوی داشته باشیم. اگر بتوانیم برنامه خوب و قوی داشته باشیم، به اعتقاد شخصی من با بازیکنانی که در اختیار داریم می‌توانیم چشم در چشم به مبارزه رقبا برویم. آرزوی همه ما این است که به دور دوم صعود کنیم. آرزوی من هم همین است.

او ادامه داد: مطمئنم که همه موافق هستند که اگر به دور دوم برویم یک کار خاص اتفاق افتاده است. بگویید اتفاق خاصی است (خبرنگاران صحبت کی‌روش را تایید کردند).

کی‌روش در پایان گفت: اگر می‌خواهیم به اهداف خاص برسیم آیا باید برنامه معمولی داشته باشیم یا خاص؟ از حمایت شما ممنونم.
 
کلمات کلیدی : تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران+تیم ملی فوتبال سوریه+کی روش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.