توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 388284
آخرین آمار از اخراجی‌‌های کودتا در ترکیه
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۱
درچارچوب پاکسازی گسترده بعد از کودتای نافرجام ترکیه، منابع رسمی آن کشوراعلام کردند که تعداد کارکنان اخراجی از دستگاههای مختلف دولتی به ۴۳ هزار نفر رسید.

به گزارش العالم، پاکسازی گسترده شامل ۲۸ هزار نفر کارکنان آموزش و پرورش، ۸ هزار نفر نیروهای امنیتی، پلیس و ژاندارمری، ۲ هزار نفر دانشگاهی، ۳ هزارو ۳۰۰ مسئول قضائی و ۵۲۰ از اعضای هیات های دینی بوده است.

این افراد به اتهام ارتباط با فتح‌الله گولن مخالف مقیم آمریکا و یا داشتن تمایلات سیاسی به جناح وابسته به او از شغل خود برکنار شده اند.

این حجم از اخراج کارمندان در ترکیه با تصویب شرایط اضطراری پس از کودتای نافرجام در این کشور و موافقت و تاکید رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه ممکن شده است.

کودتای ترکیه روز جمعه ۲۵ تیرماه امسال روی داد که طی آن ۲۷۰ نفر جان خود را از دست دادند و دولت ترکیه فتح‌الله گولن، از سران مخالف این کشور که در آمریکا به سر می‌برد، را به عنوان مغر متفکر و رهبر کودتا معرفی کردند.

پس از این کودتا حدود ۳۵ هزار نفر در ترکیه بازداشت شده و ۱۷ هزار نفر از این افراد که شامل سربازان، نیروهای پلیس، قضات و خبرنگاران در این کشور می‌شوند به طور رسمی برای محاکمه به دادگاه‌های ترکیه معرفی شدند.
 
کلمات کلیدی : ترکیه+کودتا در ترکیه+اخراج کارمندان در ترکیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.