نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 318489
اینفوگرافیک وب‌سایت‌های خبری ایران
ایرانی‌ها روزانه شصت میلیون خبر می‌خوانند
بخش دانش و فناوری الف،28 آذر 94
«سامانه رصد و تحلیل آنلاین پایشگر» که به صورت هوشمند به داده کاوی و متن کاوی در فضای مجازی می پردازد در یک فاز تحقیقاتی، به بررسی و تحلیل وب سایت های خبری ایران، از لحاظ تعداد بازدید و همچنین جایگاه آنها از نگاه سایت مشهور الکسا پرداخته است.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۵۶
در این تحقیق بیش از 700 وب سایت خبری متفاوت مورد رصد و تحلیل قرار گرفته اند. وب سایت هایی که مخصوص جمع آوری خودکار و ماشینی خبرهای منتشر شده توسط دیگر منابع خبری هستند  و همچنین وب سایت های خبری فیلتر شده در این آمار حضور ندارند.

طبق آمار «سامانه رصد و تحلیل آنلاین پایشگر» در یک شبانه روز بطور متوسط حدود 60 میلیون بازدید از وب سایت های خبری انجام می پذیرد و متوسط بازدید از صفحات وب سایت های خبری 7/3 صفحه به ازای هر کاربر می باشد. حدود یک سوم کل بازدیدهای روزانه تنها متعلق به ده خبرگزاری است.

سایت ورزش 3  که رتبه 4 الکسای ایران را داراست با متوسط 7 میلیون بازدید روزانه و متوسط 9 صفحه پیج ویو به ازای هر کاربر، برترین وب سایت خبری ایران از لحاظ بازدید است منتها به طور اختصاصی در حوزه خبر کار نمی کند.

در میان وب سایت های خبری که به طور اختصاصی در حوزه خبر فعالیت دارند، سایت خبری تحلیلی تابناک با رتبه الکسای 18 ایران و 1080 جهانی با متوسط بیش از 5 صفحه پیج ویو به ازای هر کاربر، و پس از باشگاه خبرنگاران جوان، در صدر برترین وب سایت های خبری ایران از لحاظ تعداد بازدید صفحات قرار دارد یعنی هر کاربر در هر مرتبه بازدید از این سایت بطور متوسط بیش از 5 خبر را مطالعه می کند و بطور متوسط حدود 8 دقیقه از وقت خود را صرف خواندن اخبار این وب سایت خبری می نماید.

 خبرگزاری فارس با رتبه الکسای 12 ایران و 816 جهانی، تنها خبرگزاری ایرانی حاضر در باشگاه هزار تای اول الکساست که با بیش از 3 میلیون بازدید روزانه، پربازدیدترین خبرگزاری ایرانی به شمار می رفت که چند روز پیش جایگاه خود را به باشگاه خبرنگاران جوان داد که الان با رتبه 11 ایران و 1026 جهانی، پربازدید ترین رسانه خبری ایران به شمار می رود.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+وب سایت خبری
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۸:۴۶:۴۶
با این مصوبه های ثانیه ای در کشور چاره دیگه ای مگه دارند؟ (3401428) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.