نظر منتشر شده
۱۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 328488
مشاور رئیس جمهور: بسیاری از جوانان ایرانی به ازدواج سفید روی آورده‌اند‌
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۲۲
مشاور رئیس جمهور گفت: بنده به شدت نگرانم و معتقدم شبکه‌های اجتماعی جوانان را در آینده غرق می‌کند و همه مردم تحت تاثیر قرار می‌گیرند.

به گزارش فارس، سیدرضا صالحی‌امیری بعد از ظهر امروز در دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی مازندران اظهار کرد: تلاش داریم جلوی رشد بی‌رویه طلاق در جامعه را بگیریم.

وی با بیان اینکه خانواده نقش مهمی در جامعه دارند و بزرگ‌ترین منبع آرامش در دنیا بعد از دین به‌شمار می‌روند، افزود: خانواده بزرگ‌ترین سرمایه در جهان محسوب می‌شود و فروپاشی خانواده‌ها به منزله فروپاشی جامعه است. رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ادامه داد: در افق چشم‌انداز ۱۴۰۴ اگر بتوانیم رشد طلاق را متوقف کنیم، مفهومش جشن بزرگ ملی است.

این مسئول با بیان اینکه لطفا شوخی‌ها را کنار بگذارید چون رشد طلاق بالا‌ست، اضافه کرد: کاهش ازدواج موجب افزایش ازدواج‌ سیاه در جامعه می‌شود. صالحی‌امیری با بیان اینکه بسیاری از جوانان به ازدواج سفید روی آوردند و این مسئله ضربه شدیدی به بنیان خانواده می‌زند، تصریح کرد: سرعت تغییرات در ایران نسبت به جهان خیلی بالا‌ست و کشور ما جزو محدود کشورها در تغییر محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه همزمان ۲۱ میلیون نفر در شبکه‌های اجتماعی زندگی می‌کنند و به عنوانی هر کسی زیست‌موبایلی دارند، ادامه داد: چند‌ شبکه اجتماعی در کشور داریم و بنده به شدت نگرانم و معتقدم شبکه‌های اجتماعی جوانان را در آینده غرق می‌کند و همه مردم تحت تاثیر قرار می‌گیرند.

مشاور رئیس جمهور با بیان اینکه ما فاقد یک الگوی معین در جامعه هستیم چون زبان فرهنگ مردم تغییر کرده است، ادامه داد: در ترکیه عروسک نمازخوان تولید کردند و به کودکان نماز آموزش می‌دهد.

این مسئول با بیان اینکه عروسک‌های باربی نماد فمنیزم غربی است، اظهار کرد: ما با فروپاشی قدرت در نظام خانواده مواجه شدیم و روابط بین پسر و دختر در اصول دینی مخدوش شده است.

صالحی‌امیری بر شناسایی آسیب‌های اجتماعی خانواده ایرانی تاکید کرد و گفت: تلاش صدا و سیما در زمینه مسائل خانواده موثر نبوده اما اقدامات خوبی انجام گرفته است.

وی بیان کرد: در ایران ۶۰۰ هزار هیئت مذهبی ثبت شده داریم و فقط در عاشورا و تاسوعا به اجرای مناسبت‌های مذهبی می‌پردازند اما از رسالت فرهنگی خبری نیست. رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با بیان اینکه ۷۰ درصد طلاق‌ها در پنج سال اول ازدواج صورت می‌گیرد، ادامه داد: اینکه پسر و دختر در روز ازدواج باید از خانواده جدا شوند، یک شکاف فرهنگی است.

این مسئول با بیان اینکه آمارها نشان می‌دهد میل تک‌فرزندی بسیار بالاست و این‌ها شرایطی ایجاد می‌کند تا نرخ رشد جمعیت با کاهش روبه‌رو باشد، اضافه کرد: از مسئولان مازندران التماس می‌کنیم به مسئله فرهنگ و بنیان خانواده توجه بیشتری کنند چون بنیان خانواده از یارانه ماهانه هم بیشتر اهمیت دارد.

صالحی‌امیری با اشاره به اینکه آموزش و پرورش فقط به مسئله آموزشی پرداخت اما به مسئله تربیتی توجه نکرد، تصریح کرد: در استان مازندران همه مسئولان به‌عنوان یک تکلیف دینی کانون جلوگیری از ایجاد طلاق بین خانواده و دادگاه ایجاد کنند.

وی با تاکید بر اینکه در مورد افزایش آمار طلاق نباید دنبال مقصر باشیم، گفت: شورای فرهنگ عمومی محل درد و دل اصحاب فرهنگ نیست بلکه محل شناسایی مسئله و حل مسئله است.
 
کلمات کلیدی : ازدواج سفید
 
علی
۱۳۹۴-۱۱-۱۱ ۱۹:۴۰:۴۴
علت اصلی فروپاشی خانواده ازبین بردن جایگاه مردان درخانواده است تازنهاتبدیل به کارگران ارزان قیمت برای سرمایه داری شوند (3511726) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۱۱ ۱۹:۴۵:۲۴
بنظرتون چرا ؟ بیکاری ، فقر ، اجاره خانه بالا (3511738) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۱۱ ۲۰:۰۵:۳۶
سخنان صریح و شفاف آقای صالحی جای تشکر دارد. مسئله بسیار جدی است و عواقب آن از ده بار تحریم، ناخوشایند تر خواهد بود. دعا کنیم. نگران باشیم و در حد خود تلاش کنیم. (3511793) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۱۱ ۲۰:۰۸:۴۳
((( بنده به شدت نگرانم و معتقدم شبکه‌های اجتماعی جوانان را در آینده غرق می‌کند و همه مردم تحت تاثیر قرار می‌گیرند)) پس برای همین است دولتی در جلسات شرکت نمی کنند وهمه فدای انتخابات؟ (3511799) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۱۱ ۲۰:۱۶:۳۸
شما پول نمیگیرید که ابراز نگرانی کنید این مشکلات رو شما حقوق میگیرید که حل کنید (3511817) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۱۱ ۲۰:۳۰:۳۴
اگر مشکل اشتغال حل شود.اکثر مشکلات جوانان حل می شود.آنگاه تبلیغات درزمینه ازدواج بیشتر اثر می گذارد واگر اشتغال حل نشود تبلیغات ازدواج نیز بی اثر است. (3511837) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۱۱ ۲۰:۴۳:۴۸
البته ازدواج سياه بفرماييد (3511861) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۱۱ ۲۱:۲۷:۳۰
بجای این حرف ها مشکلات اقتصادی را حل کنید (3511931) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۱۱ ۲۲:۲۰:۳۵
ساده ترین و سالم ترین رفع نیاز غرایز جوانان همین ازدواج سفید است.
اصل مهم عقود یعنی رضایت دو طرف بر قرار است. (3512036) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۱۱-۱۱ ۲۲:۲۳:۵۴
خلاصه متن:
تقصیر همه هست، بجز ما که برای اینکارا حقوق میگیریم. (3512047) (alef-11)
 
پرتو
۱۳۹۴-۱۱-۱۱ ۲۳:۳۲:۴۳
کلا اموزش و پرورش در مورد اموزش هم چندان موفق نبوده نمونه اش نسل بی سواد یا کم سوادی است که می بینیم و دلیلش هم معلم ها نیستند سیستم مشکل دارد. (3512204) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۱۲ ۰۷:۵۹:۵۱
چرا نام عمل شنیع زنا را ازدواج سفید می گذارید؟ (3512539) (alef-11)
 
رضا اجری
۱۳۹۴-۱۱-۱۲ ۱۱:۰۶:۳۸
روابط دختر و پسر را باید در دانشگا هها اصلاح کرد
کافیست با یکی از نگهبانان دانشگاه ..... دوستانه صحبت کنید تا خاطرات محیر العقولی از جریانات نامشروع چه در محیط فضای سبز دانشگاه وچه در کلاسهای خالی و.. بگویند
حالا بگذریم که حتی بعضی اساتید از جمله یک استاد ..... (3513118) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۶ ۱۷:۲۲:۰۶
ریشه همه ی این ها از بی حجابی است (3628881) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.