نظر منتشر شده
۹۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 451689
دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری در گفتگو با الف:
چرا مدیران با جیب خود برای جامعه تصمیم می‌گیرند/ خواسته کارگران 2.5 میلیون تومان در ماه است/ الان پدر، مادر و فرزندان همه چند شیفت اند
بخش اقتصادی الف، ۱۸ اسفند ۹۵
دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری با اشاره به اینکه مدیر دولتی روزانه اما یک کارگر ماهانه 800 هزار تومان حقوق دریافت می‌کند، گفت: مدیران با جیب خود برای جامعه تصمیم می‌گیرند نه کارگر و دراین‌بین کارگر له می‌شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۰
به گزارش الف؛ جلسات شورای عالی کار و کارگروه تعیین حداقل دستمزد سال بعد، همیشه در ماه‌های پایانی سال برگزار می‌شود تا در خصوص تعیین حداقل دستمزد کارگران تصمیم‌گیری شود، البته چانه‌زنی‌ها تا روزهای پایانی سال ادامه دارد.

امسال هم کارگروه تعیین حداقل دستمزد از نیمه آذر باهدف تعیین حداقل هزینه معیشت خانوار و با حضور شرکای اجتماعی روند برگزاری جلسات خود را آغاز کرد و تاکنون برای تعیین دستمزد سال 96 تصمیمی گرفته نشده است.

بر اساس ماده ۴۱ قانون کار، حداقل دستمزد سالانه باید بر مبنای تورم سالانه و به‌گونه‌ای تعیین شود که زندگی یک خانواده کارگری قابل تأمین باشد، اما تاکنون و در سنوات گذشته فقط نرخ تورم در این تصمیم‌گیری تأثیرگذار بود، هرچند در برخی سال‌ها که دستمزد کمتر از نرخ تورم موجود و پیش‌بینی‌شده برای سال بعد تعیین شد.

با توجه به اینکه حداقل هزینه معیشت زندگی کارگران موردپذیرش گروه‌های کارگری، کارفرمایی و دولت است، به نظر می‌رسد تعیین بازه زمانی چندساله برای رسیدن به این میزان، مهم‌ترین محور جلسات شورای عالی کار باشد تا بر مبنای آن حداقل دستمزد ۹۶ تا پایان اسفند تعیین شود.

 البته دولت‌ها به دلیل که افزایش میزان دستمزد کارگران می‌تواند باعث افزایش هزینه‌های کارفرما باشد و این موضوع می‌تواند در افزایش قیمت تمام‌شده و افزایش نرخ رشد تورم تأثیرگذار باشد، سعی می‌کنند نرخ موردنظر خود را اعمال کنند.

بااین‌حال بعد از توافق سه گروه کارگری، کارفرمایی و دولت بر سر حداقل هزینه معیشت کارگران، با آغاز جلسات شورای عالی کار تعیین حداقل دستمزد ۹۶ وارد فاز جدیدی خواهد شد.

هادی ابوی در گفت‌وگو با خبرنگار الف، در مورد تعیین حداقل دستمزد سال 96، اظهار کرد: دولت هم جداگانه جلسات خود را برگزار می‌کند و کارگروه تعیین حداقل دستمزد نیز جلساتی برگزار کرد که با بررسی و تحقیق، میزان دستمزد را تعیین خواند کرد.

وی افزود: دستاوردی که این جلسات تاکنون داشته، همان بحث سبد معیشتی 2 میلیون و 500 هزارتومانی خانواده 4 نفری کارگران است که استخراج و موردپذیرش، همه قرار گرفت؛ اما موضوعی با جدیت دنبال می‌شود، سبد معیشتی و حداقل هزینه‌های زندگی یک کارگر است که البته بحث رفاه، تفریحات کارگران در نظر گرفته نشده است.

دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری تصریح کرد: بر اساس ماده 41 شورای عالی کار، میزان نرخ تورم و وضعیت معیشتی باید در تعیین حداقل دستمزد تأثیرگذار باشد که تاکنون به وضعیت معیشتی کارگران به‌صورت جدی نگاه نشده و فقط نرخ تورم بانک مرکزی موردنظر بوده است.

 ابوی ادامه داد: نرخ تورمی موردنظر است، نرخ سرجمع تورم است که چند سالی در شورای عالی کار، ای این موضوع عنوان‌شده و موردتوجه قرارگرفته است، زیرا در بخش معیشتی کارگران شاید بخشی از این شاخص‌ها که در نظر می‌گیرند؛ مشمول وضعیت کارگران نیست، مثلاً در بخش خریدوفروش مسکن که نرخ تورم را پایین می‌آورد، در معیشت کارگران تأثیرگذار نیست، اما موضوع اجاره مسکن که در افزایش نرخ تورم تأثیرگذار است و کارگران اجاره‌نشین هستند، در بخش هزینه‌ای زندگی کارگران نقش زیادی دارد.

 به گفته وی، ایراد دیگر این است که در انتهای سال جاری برای 12 ماه آینده تصمیم‌گیری می‌شود، درحالی‌که هیچ اطلاعی نداریم که چه اتفاقی رخ خواهد داد، دولت و مجلس چه مصوبه و یا قانونی تصویب می‌کنند، اخذ مالیات‌ها چگونه است و هیچ فردی هم نمی‌داند، حال باید غیب‌گو باشیم که تعیین حداقل دستمزد را در سال آینده مثلاً 15 درصد افزایش دهیم تا یک کارگر بتواند زندگی کند.

دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری در مورد اینکه دولت‌ها به دلیل اینکه نرخ تورم افزایش نداشته باشد، سعی می‌کنند افزایش حداقل دستمزد در حدود عددی که موردنظرشان است، تعیین شود، گفت: تعیین‌کننده هزینه‌ها و افزایش نرخ تورم حقوق کارگر نیست بلکه تورم زندگی کارگر را تحت تأثیر قرار می‌دهد و حقوق ما باعث بالا و پایین شدن نرخ تورم نمی‌شود.
 
ابوی تأکید کرد: به همین دلیل نظام چانه‌زنی در شورای عالی کار حذف نمی‌شود، مگر به واقعیت نزدیک شویم که همان سبد معیشتی 2 میلیون و 500 هزارتومانی کارگران است، البته بر اساس بررسی‌ها خط فقر در 3 میلیون 200 هزار تومان است و این آمارها بر اساس تحقیقات میدانی تشکل‌ها به‌دست‌آمده و همه و همه این آمارها را می‌گویند؛ البته 2 میلیون و 500 هزار تومان را همه پذیرفته‌اند و بانک مرکزی هم قبلاً آن را اعلام کرده بود که خط فقر این عدد است.

وی در مورد این سؤال درحالی‌که هزینه‌های زندگی 2.5 میلیون تومان است، چگونه امروز کارگران با حقوق 800 هزارتومانی زندگی می‌کنند؟ پاسخ داد: در اکثر خانواده، کارگر در دو شیفت مشغول به کار است؛ همچنین در خانواده چند نفر فعالیت می‌کنند مثلاً پدر، مادر و فرزندان مشغول به کار هستند و با این شرایط زندگی حداقل 2 میلیون و 500 تومانی را می‌چرخانند.

دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری در خصوص نظر کارفرمایان در مورد سبد معیشتی 2.5 میلیون تومانی گفت: کارفرماها موضوعی را بیان می‌کنند که واقعیت و آن اوضاع‌واحوال اقتصادی کشور است که خوب نیست. کارفرما نمی‌گوید من توان ندارم، بلکه می‌گوید می‌خواهیم، اما نداریم. آن‌ها عنوان می‌کنند با توجه به سیاست‌های اقتصادی دولت و افزایش مالیات‌ها، توان پرداخت نداریم، حتی نمی‌توانیم مالیات را بپردازیم، نه که مالیات نمی‌دهیم و بلکه توان پرداخت نداریم و خوشحال خواهیم شد که حقوق 2 میلیون تومانی به کارگر بدهیم، اما نداریم.

به اعتقاد ابویی، امروز رکودی در اقتصاد ایران و در بخش مصرف تولیدات داخلی حاکم است و حدود 50 الی 60 درصد جامعه، کارگری است که و پول برای خرید ندارد و فقط می‌تواند به اجاره بهاء خانه و در حد بخورونمیر زندگی کند؛ کارگر قدرت خرید ندارد و این قدرت کاهش‌یافته است که باعث عمیق‌تر شدن رکود نیز شده است.

 وی در مورد اینکه نقش دولت در این وضعیت چیست؟ گفت: نمی‌خواهیم بگویم دولت مقصر صددرصدی است، اما در بحث دستمزد مقصرند و می‌خواهند از رودخانه رد شوند درحالی‌که پایشان خیس نشود. دولت اکنون و در رکود، بحران و شرایط خاص باید به کمک صنعت و تولید، کارفرما و کارگر برسد که نمی‌رسند.

 دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری گفت: دولت باید سیاست‌های اقتصادی خود را تعدیل کند امروز و به گفته خود کارفرمایان مشکلات کارگری از ردیف پنج به بعد و از مشکل یکتا پنج موضوعات بیمه، مالیات، عوارض، شهرداری، سازمان صنعت و معدن و واردات و صادرات است.

ابویی در مورد چانه‌زنی‌ها تاکنون برای تعیین حداقل دستمزد، گفت: نه می‌تواند پیش‌بینی کرد و نه عددی گفت. خواسته ما تأمین سبد معیشتی کارگر همان 2 میلیون و 500 هزار تومان است و کمتر از آن ظلم به کارگر محسوب می‌شود.

وی در پایان با اشاره به حقوق مدیران دولتی، عنوان کرد: حقوق مدیران و کارگران منافات دارد، مثلاً اخیرت در مجلس سقف حقوق 24 میلیون تومانی برای مدیران تصویب شد؛ این یعنی مدیر دولتی روزانه 800 هزار تومان دریافتی دارد درحالی‌که یک کارگر ماهانه این مبلغ را می‌گیرد و هر دو این جامعه زندگی می‌کنند، اما آن مدیر که برای اقتصاد و قیمت‌ها تصمیم‌گیری می‌کند، اوضاع را با جیب خودش می‌سنجد و کارگر دراین‌بین له می‌شود.
 
کلمات کلیدی : شورای عالی کار+تعیین حداقل دستمزد96+دستمزد96+کارگران
 
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۰۸:۱۷:۴۳
منتظریم ببینم دولت تدبیر و امید در اخرین بخشنامه افزایش حقوق ها چقدر انصاف خواهد داشت .
کاش همانقدر که احمدی نژاد با هوش سیاه یهویی کارهای بد رو شجاعانه و جسورانه انجام می داد ، این بار دولت روحانی بیاید و یهویی و فقط یک بار یک کار خوب ماندار را شجاعانه انجام دهد .
حداقل حقوق کمتر 3000000تومان در این شرایط معنی ندارد . (4192434) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۰:۰۸:۵۳
تصویب حقوق سه میلیون تومانی به معنی اخراج اکثر کارمندان قراردادی و عدم استخدام کارمندان جدید خواهد بود. افزایش تقریبا دویست درصدی هزینه نیروی انسانی، ضمن اینکه بخش خصوصی کشور را دچار ورشکستگی میکند، هیچ نفعی هم برای کارگران نخواهد داشت و فقط موجب بیکار شدن حجم عظیمی از این عزیزان خواهد شد. (4192611) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۱:۲۵:۰۰
کار کردن برا این نیست که ادم بیکار نباشه و سرش گرم باشه ادمی کار میکنه که بتونه حداقل احتیاجاتش رو براورده کنه و لذا 3 میلیون تومن حقوقی است که طبق محاسبات خط فقر یک کارگر باید دریافت کنه نمییشه که به این بهانه ها هی دائم هزینه واحد تولیدی رو از طریق عدم افزایش حقوق کارگر پایین اورد. واحد تولیدی باید با بالا بردن راندمان و به کارگیری اصول مدیریت بتونه هزینه هاش رو کم کنه نه اینکه هر سال بگه حقوق کارگر باید کم بشه و...عملا با این تورم وقتی حقوق کارگر بالا نره یعنی اینکه داره سال به سال کم میشه و 800 تومن به نظر من پول تو جیبی هم نیست یاداوری می کنم یک جعبه ادامس الان بالای 2000 تومن به فروش میرود و یک نان سنگک 1000 تومنه و گوش هم تا کیلویی 40 تا 50 هزار تومن بالا رفت و برنج هم بسیار گرونه و حقوق 800 تومن و یک تومن و دو تومن فایده نداره و کار رو راه نمیندازه 3 میلیون تومن رو حداقل زندگی میدونم (4192722) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۳:۰۷:۱۰
9% مالیات بر ارزش افزوده
هزینه بیمه
مالیات بر دارایی
عوارض شهرداری
گران شدن اب و برق و گاز ووووو
.
.
.
دولت اول همه این موارد را گران می کند بعد توقع دارد کارفرما حقوق کارگر را افزایش دهد
چیزی نمی ماند ته کیسه, همه را دولت به عناوین مختلف جارو میکشد (4192938) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۰:۲۸:۲۱
پرداخت این مبلغ دستمزد برای کارفرمایان غیر ممکن است. همین حالا هم حقوق یک ملیونی با چندماه تاخیر پرداخت می شود. (4192646) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۱:۱۹:۴۰
نمیتونند ببندند درشو کارفرماها... (4192716) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۲:۲۱:۰۴
عزیزم در را نمی بندد، شما را به بیرون در راهنمایی می کند، به جای شما کارمند قرارداد سفید یا حتی بدون قرارداد می گیرد! فکر می کنید کم هستند کسانیکه حاضرن با هر شرایطی کار کنند! (4192839) (alef-11)
 
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۲۳:۰۸:۱۵
اگر نظارت باشد انگاه قراردادهای سفید بسته نمی شود و کارفرمایی که در حق کارگر ظللم کند باید توبیخ شود مثل کشورهایی مثل آلمان چرا شما دوستان و هموطنان از اجرای اندکی عدل هراس دارید ؟ (4195063) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۰۶:۴۹:۵۸
منظور شما این است کار فرما ببنده و شما برید کالا از چین بیارید؟ کمی فکر کنید بهتر است (4194180) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۲۲:۴۱:۵۱
شما نگران نباش. روی بهای تولید شده میکشن. تازه مگه سهم دستمزد از هزینه های تمام شده چقدره؟؟؟!!! (4193904) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۰:۴۹:۵۳
صددرصد کارگر یه شرکت دولتی هستی !! ومطمئنی که اخراج نمیشی!! همین آقای احمدی نژاد یهویی !! حقوق کارگران را سه برابر کرد که موجب اخراج کارگران از کارگاه ها شد وهمون کارگران التماس میکردند که با حقوق قبلی کار کنند ولی مدیران قبول نمی کردند ! حقوق کارگران پایین است ولی اگه اشتباهی صورت بگیره خیل عظیم بیکاران بوجود خواهد آمد حداقل حقوق 950 خوبه ./ دولت باید خدمات دیگه ای رو خودش به اقشار کارگر وضعیف انجام بده تا جبران بشه از قبیل سبد غذایی /مسکن ارزان/ وام و... (4192675) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۱:۴۸:۰۱
۱۰۰در۱۰۰اشتباه گفتی!کارگری هستم باحداقل حقوق!بدون بیمه (4192766) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۷:۴۳:۱۳
میتونی کار نکنی برادر جان ، یا عرضه به خرج بدی و خودت کار کنی (4193442) (alef-3)
 
ملت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۲:۱۳:۳۸
کی حقوق کارگر سه برابر شد که ماخبرنداریم .چرااطلاعات غلط به مردم می دهید .درشرکتها حیف و میل به حد اعلای خودرسیده .کارفرمایان بجای چانه زدن روی حقوق کارگر بهرهوری کاری رابالا ببرند و در مقابل حقوق کارگرراهم بدهند . چراماعادت کردیم هزینه های سوئ نیت و بیسوادی خودرااز جیب دیگران پرداخت کنیم ؟ کارفرمایان محترم فقط کمی به خودبیاییدودست از عوام فریبی بردارید. (4192819) (alef-11)
 
یک کارفرما
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۵:۰۳:۱۵
سلام ببخشیدشماهم مثل اینکه صددرصددررفاه هستی دوست عزیز که میفرماییدحقوق 950 تومان باشه خوبه هیچ وقت تادرموقعیت کارگرقرارنگرفتین اینچنین اظهارنظرنفرماییدآخه 300هزارتومان اگه به پایه حقوق 800هزارتومانی افزوده بشه چه مشکلی ایجادمیکنه مطمئناهیچ مشکلی..فقط به شرط اینکه کارفرماقانع باشدوچندلایه سودنخوردوبه کارگرخودبرساندواگرهم قراره با200 یا300 هزارتومان افزایش حقوق ورشکستگی وبیکاری بوجودبیادپس بهترکه زودترتعطیل شوند. (4193136) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۰۸:۳۸:۰۹
کی حقوق کارکر را سه برابر کرد ؟
الان 800 تومنه یعنی زمان احمدی نژاد چند بود
پناه بر خدا از دروغ (4194263) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۰:۵۱:۱۵
این تناقض درونی سرمایه داری است که متاسفانه اندیشه نقد سرمایه همواره در نطفه خفه شده است!!!
نمیشود که شما هم دستمزد عالی به کارگر بدهید و هم انباشت بی پایان سرمایه بر اساس رقابت صورت بگیرد این تناقض سرمایه داری غیر قابل حل است
بنابراین شما پیوسته بر مدار بیکاری و بحران یا رکود و تورم حرکت خواهید کرد (4192678) (alef-11)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۲:۰۶:۱۴
برادر من حقوق کارگر بشه 3 تومن همه چیز به همون اندازه گران خواهد شد.کارفرماها برای جبران حقوق کارگر باید به همان میزان اجناس را گران کنند و باز همان آش و همان کاسه (4192809) (alef-3)
 
ملت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۲:۳۱:۴۴
تورم به حقوق مانگاه نمی کند .اگربخواهد زیادبشود می شود حالا چه بما چیزی داده باشند و یا نداده باشند .برادر محترم مشکل ما ساختار غلط اقتصادی مملکت و وجود مدیران ناکارامد و کم سواد در مراکز اقتصادی و تولیدی است.کمی واقع بین باشیم بدنیست. (4192858) (alef-11)
 
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۹:۵۴:۱۶
سازمان های نظارتی اگر کارشان را درست انجام دهند می توانند این اعتدال را ایجاد کنند .
به نحوی که هم کارگر راضی باشد و هم کارفرما (4193664) (alef-11)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۲:۰۸:۳۲
مشکل حقوق کارگر نیست.مشکل گرانی ارز و نبود نظارت صحیح بر قیمت کالاها هست.الان فقط اقلام سوپر مارکتی قیمت دارند و بقیه چیزها از میوه و لباس و لوازم خانگی و قطعات اتوموبیل و .... دلبخاهی هست و نظارتی نیست. (4192814) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۲:۱۸:۵۳
راستش من ماهی 1400 می گیرم، تقریبا ناخالص دارم دوبرابر حداقل می گیرم، خیلی خیلی هم خوشحال می شم که 2500 بگیرم، ولی وقتی نگاه می کنم به نظرم می آید اگر چنین قانونی تصویب شه حداقل شرکت ما نمی تواند پرداخت کند، اینکه من توهم بزنم که حالا که قانون است پس آقای مدیر عامل ماشین 200 میلیونی اش را می فروشد که به من حقوق دهد، خوب اتفاق نخواهد افتاد، سناریو بسیار محتمل این است که یا از کار بیکار شوم، یا حقوق صوری برایم در لیست رد شود و تازه مجبور باشم ماب التفاوت حق بیمه آن را که حدود 300 هزار تومان است بپردازم! (4192832) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۳:۱۳:۳۴
به خودشان که میرسد برای افزایش حقوقهای نجومی برای مدیران بی خاصیت به عناوین خنده دار مدیران نخبه! ذخایر نظام! سفره انقلاب! احساس تکلیف! و هزاران عنوان دروغین دست می زنند تا حقوقهای نجومی خود را توجیه کنند, اما به حقوق کارگر که میرسند می گویند تورم زا است, در شرایط تحریم هستیم, اسلام به خطر می افتد ووووو (4192950) (alef-11)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۷:۱۶:۳۱
ما یهویی نخوایم کیو باید ببینیم
یارانه یهویی
کوبیدن بقیه یهوییی
100 روزه حل مشکلات یهویی

یکمی کارشناسی هم خوبه
خوبه بالای میلیون نفر آدم تو ایران کارشناسی دارن یعنی یکی عقلش نمیرسه که برآورد کنه بعد یهویی چی میشه

ما هم خواستار افزایش حقوق کارگران زحمتکش با مطالعه درست و روندی صعودی و تصاعدی مناسب هستیم تا مبادا بعضی هاشون اخراج بشن (4193396) (alef-3)
 
کامیاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۰۸:۴۳:۰۱
عادت مسئولان شده که حقوق مدیران و درآمد پزشکان را با آمریکا مقایسه می کنند و حقوق کارمندان و دستمزد کارگران را با نرخ تورم خودساخته و کذایی تک رقمی!!! (4192466) (alef-13)
 
صمصام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۰۸:۵۵:۰۷
من یک معادله چند مجهولی برای شما میگذارم شما حلش کنید :
سن ازدواج
فاکتور جمعیت جوان به عنوان یکی از ابزارهای مهم قدرت یک کشور
اشتغال جوانان
مسکن جوانان
حقوق ماهانه
قرادادهای یکماهه با احتمال عدم تمدید
حقوق 814000تومانی فعلی
حقوق های 10 تا 14 میلیونی مدیران و فاصله ان با حقوق 814000تومانی کاگران
توصیه موکد مسئولان وبزرگان نظام به ازدواج جوانان


ما باید به جواب برسیم :
پیشرفت کشور ؟؟؟؟؟ (4192484) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۲:۱۳:۵۵
عزیز اگر پول نداری هیچ وقت ازدواج نکن و بچه دار نشو و گوشت به این اراجیف هم بدهکار نباشد چون آن بچه هم حداقل رفاهی را می خواهد که نمی توانی برایش فراهم کنی (4199098) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۰۸:۵۵:۲۶
کارگر هیچ حامی ندارد،
صدای کارگر به جایی نمیرسد،
هیچ کس پشت کارگر نمی ایستد،
کارگر حق هیچ اعتراضی را ندارد،
مظلوم ترین قشر در ایران کارگرانند.
شاید کارفرمایان بگویند راندمان کارگران پایین است و ..... اگر چنین باشد هم کوتاهی از کارفرماست، کارفرما باید آموزش دهد ، ابزار دهد،.... و نظارت کند و انتظار راندمان بیشتر داشته باشد، وگرنه کارگری که از جان و دل ، سلامتی و انرژی خود را در شرکت یا سازمانی گذاشته، چرا نباید حداقل زندگی اش تامین باشد؟ (4192486) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۰:۱۵:۵۱
کارگری که خوب و درست و باتعهد کار کند، نیازمند افزایش حقوق از طرف دولت نخواهد بود. بلکه کارفرما به هر قیمتی او را حفظ خواهد کرد. (4192622) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۲:۴۹:۵۰
نه، اینطور نیست، شاید نهایتا 200 یا 300 تومن بیشتر بده (در بهترین شرایط) ، ولی چرا باید به کارگری که میتونه به راحتی جایگزینش کنه پول زیادی بده؟ (4192899) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۲:۱۵:۲۷
چون کارگر متخصص باهوش را مثل سیاهی لشگر ها نمی شود جایگزین کرد و ارزشی هم که خلق می کند بیشتر از حقوقش می باشد. (4199103) (alef-3)
 
امیر
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۳:۲۷:۲۹
با این وضعیت بیکاری که همه به دنبال کار هستند، کارفرمایان عزیز نیازی ندارند به نگه داشتن کارگری با حقوق بالا..... همشون میگن این نشد یکی دیگه(مگه اینکه منظور شما از نگه داشتن افزایش حقوق صد هزارتومنی باشد)....! (4192978) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۷:۴۵:۳۱
اتفافا دوست عزیز برعکس حرف شما کارفرمایان درست حسابی دچار بحران نیروی انسانی یعنی نیروی ماهر و متعهد هستند،مگه اینکه منظور شما از کارگر نیروی بار بر باشد. (4193447) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۵:۰۰:۳۹
نه اینکه همه شما خوب و درست و با تعهد کار می کنید این فقط کارگران هستند بد و نادرست و بی تعهد کار میکنند و باید مجازات شوند و حقوقشان طوری تعیین شود که حتی با نان خالی شکمشان را هم سیر نتوانند بکنند اما بوقلمون برای شما کارفرما و مدیران ومقامات و پزشکان هم کم هست و باید این نان خالی هم از کارگران گرفت به جیب شما ریخت که هله و هوله تون کم نیاد (4193130) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۰۸:۵۸:۰۵
اگر با روش پزشکان بخواهیم حساب کنیم که خود را با امریکا مقایسه می کنند دستمزد کارگر ساده بدون مهارت باید 2000 دلار در ماه یعنی حدود 7 تا 8 میلیون تومن باشه.(حداقل حقوق در امریکا در همین حدوده) تازه پزشکان ایرانی مثل پزشکان امریکایی سالانه 60 تا 80 هزار دلار شهریه سالانه در 4 سال اول بابت درس خواندن پرداخت نکرده اند و رایگان و با هزینه ملت درس خوانده اند و درامد امریکا رو طلب می کنند کارگر ساده که در امریکا شهریه هم پرداخت نکرده و ماهی 2000 دلار درامد داره بنابراین به مراتب باید حقوق کارگر طبق روش پزشکان بالاتر تعیین بشه تا جوابگوی هزینه درمان و..درخواستی پزشکان و بخیه های 160 هزار تومنی دوستان باشه به نظر من با روش پزشکان بخواهیم حساب کنیم حداقل 10 میلیون در ماه باید حقوق یک کارگر ساده در ایران باشه. (4192488) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۱:۱۹:۰۰
این رو هم اضافه کن که پزشک آمریکایی 50 تا 90 درصد مالیات پلکانی میده و کارگرانشان اکثرا معاف از مالیاتند. پزشک ایرانی اندازه کارمند مالیات میده. (4192714) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۲:۰۳:۳۸
هموطن حرف برا گفتن در این زمینه زیاده من سعی کردم خلاصه بیان کنم و از دید و روش پزشکان بیام و حقوق کارگرها رو محاسبه کنم. مقایسه جامعه ایران با امریکا یعنی این روشی که پزشکان با فرار به جلو در پیش گرفته اند درست نیست ولی اگر قرار باشه در رو این پاشنه بچرخه کارگر هم کمتر از 10 میلیون نباید بگیره تازه اونم باید به دلار پرداخت بشه که حدود 2000 تا 2500 دلا ناقابل کف حقوق امریکا رو باید دریافت کنه ضمن اینکه اگر دولت اصرار بر بین المللی کردن قیمت بنزین و اب و برق و گاز و..داشته باشه در اون صورت قطعا مقایسه حقوق کارگر ما با متوسط دریافتی کارگر در سطح بین الملل باید صورت بگیره که در اون صورت کمتر از 1000 دلار دستمزدش نخواهد بود.
بنابراین اگر روش پزشکان ملاک باشه دریافتی کارگر باید 2000 تا 2500 دلار باشه در ماه و اگر روش دولت مبنا قرار بگیره حداقل 1000 دلار در ماه و برای اینکه دولت نتونه دلار رو بالا ببره حقوق همه باید بر مبنای دلار پرداخت بشه اینطوری وقتی دولت میاد با بالا بردن دلار ریال بیشتری به جیب بزنه اونطرف گیر میفته و از ترسش دیگه این کارو نمیکنه. (4192805) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۲:۱۷:۰۹
جهت اطلاع پزشک ایرانی بیست درصد مالیات میده و همه ده درصد. و در ضمن الان مشکل کارگران رو هم به پزشکان ربط میدی چرا؟ (4192828) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۰۸:۴۳:۲۸
ربطش اینه که کارگر بخاطر کمبود ویتامین ( هزینه بالای زندگی ) دچار بیماری و ... میشه بعد نیاز به دکتر پیدا میکنه تازه باید ویزیت 50 تا 70 هزار تومنی بده تازه بیمه تکمیلی هم بگه ما فقط تا سقف ویزیتی که دولت اعلام کرده بازپرداخت داریم یعنی نصف اون ویزیت پرداخت شده. مردم هم از نظر جسمی و هم روحی دچار مشکل میشدن بعد پزشکان با تورم نقدینگی روبرو میشن . مجبور میشن بزای خرج کردنش برن اونور آب و آقای ترامپ هم که راهشون نمیده . ما بفکر شما هستیم تا خودمون پزشک عزیر (4194271) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۰۹:۲۱:۰۷
من یادمه عدد پزرگی رو به عنوان فرار مالیاتی پزشکان اداره مالیات ذکر کرده بود در اینترنت جستجو بفرمایید هست (4194339) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۲:۲۵:۴۱
ببخشید دکتر شما کدام ایالت 90 درصد مالیت پلکانی می پردازید؟ چون من از دو ایالت کلفورنیا و آریزونا اطلاع دارم که چنین نیست! (4192847) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۲:۳۵:۲۰
عزیزم اشتباه می کنید، آمریکا کشور سرمایه داری است، کار کردن آنجا معنی دارد، و کارگر ساده بسته به ایالتی که در آن است امکان دارد درآمد ماهیانه 1160 دلار داشته باشد که بر اساس حداقل دستمزد فدرال ساعتی 7.25 دلار بدست آورده! ولی اصل مطلب این است که اکثریت جامعه آمریکا را طبقه متوسط تشکیل می دهد و طبقه متوسط زندگیش تامین است، بعلاوه اینکه آنجا شایسته سالاری بدون تبعیض و مصلحت و ... برقرار است، برای همین هم حتی فقرا پشت درب سفارت خانه های دیگر برای مهاجرت صف نبسته اند. ولی اینجا اولا بر اساس سیاست های اتخاذ شده اشتباه و مدیریت های اشتباه و غیر تخصصی، اکثریت جامعه را فقرا تشکیل می دهند (زیر خط فقر یعنی فقیر و هر جامعه آماری که اکثریت یافت نام متوسط به خود نمی گیرد!) و در ثانی استعداد ها وقتی شکوفا می شوند که مهاجرت کنند! (4192865) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۰۸:۵۹:۵۶
کارفرما برای انجام کار مجبور هست کارگر استخدام همین الانم با کمترین کارگر بیشترین کار رو انجام میدن کنه پس افزایش حقوق باعث اخراج کارگران نمیشه.
روند فعلی روند برده داری هست به اسم حمایت از اشتغال کارگران رو استسمار می کنند. (4192489) (alef-13)
 
sina
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۰۹:۰۳:۲۴
بنظر من کارگر ,تنها راهی که به دولت محترم وکارفرمایان عزیز فشاری وارد نمی آورد اینست که از تمامی کارگران و خانواده های آنان بخواهیم که تا اوضاع اقتصادی درست میشه وتا زمانی که جیب آقایان وآقازاده های آنان پر میشود صبر نموده واز هوا واکسیژن جهت امرار معاش استفاده نمایند .بنده که شخصا صبرم زیاده و منتظر خواهم ماند-(به امید پیروزی حق بر باطل). (4192496) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۰:۲۱:۳۰
با کمک نور خورشید و کمی آب ، فتوسنتز هم میتونن بکنن! (4192632) (alef-11)
 
..رپشت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۰۹:۱۳:۰۱
معنویات شما را، روحیات شما را عظمت می‌دهیم؛ شما را به مقام انسانیت می‌رسانیم. اینها شما را منحط کردند؛ اینقدر دنیا را پیش شما جلوه دادند که خیال کردید همه چیز این است. ما، هم دنیا را آباد می‌کنیم و هم آخرت را. یکی از اموری که باید بشود همین معناست که خواهد شد.

این حرفها بنظرتون آشنا نیست... (4192511) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۰۹:۲۵:۲۱
آقا تو شهرهای کوچک متفاوته ، فقط تهران رو نگاه نکنید ، انصاف داشته باشید
باید درآمد متناسب باشه ، تو شهرهای کوچک حتی رایگان کار می کنند که فقط بیمه باشند. (4192534) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۰۹:۲۶:۴۳
هیچوقت سواره از پیاده خبر ندارد (4192538) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۰۹:۳۲:۰۹
دبیرکل محترم :
من هم کارگرم و دوست دارم حقوق زیادی بگیرم اما این را میدانم که واقعا" واحدهای اقتصادی کشور توان پرداخت حقوق مورد نظر شما را دارند. هم اکنون بسیاری از کارخانجات و شرکتها حقوق 800 تومنی را ندارند و چند ماه حقوق معوقه پرداخت نشده باقیمانده وای به روزی که حقوق 2.5 میلیونی بخواهند تصویب کنند. گیرم مه این حقوق را هم تصویب کردند خوب بسیاری از شرکتها در درجه اول نسبت به اخراج کارگران و تعطیلی واحدهای خود اقدام خواهد نمود لذا ان هم به ضرر کارگران تمام خواهد شد.
چرا فقط شعار می دهیدبه حرفهایی که می زنید فکر نمی کنید؟! (4192546) (alef-13)
 
تئو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۰:۵۰:۲۶
ما که نمی گیم حقوق زیادی بدن با یک میلیون و صد که 500 ت کرایه خونه اس 100 ت اب و برق گاز 100 کمک به مدرسه اجباری و هر روز 8 هزار تومان کرایه با اتوبوس . مترو از کرج به تهران - ما بیماری نداریم ورزشکاریم ما مهمانی نمیرویم و نداریم صله رحم نمیشناسیم پوشاک نمیخواهیم بچه ما ارزوی اسکوتر 70 هزاری ندارد و.........ولی بالاخره ما سه نفر باید روزی یک وعده غذا بخوریم یا نه ؟ شما را به جان مولا آیا یک وعده غذای ساده توقع زیادی است آیا در یک سال ما یک جوراب هم نمی خواهیم شرافت و انسانیت ما زیر سوال رفته با این حقوق ها اگر برای مدیران حقوق نجومی هست چرا برای کارگر حقوق دو تومنی نیست پس این نقدینگی چند برابر شده که در تولید نیست در صنعت نیست در هزینه عمرانی نیست کجاست ؟ اگر هر دولت با دولت قبلی اس مشکل دارد به ما چه مربوط است؟ مگر زن و بچه این جناح ان جناح میشناسد مدیران ایا میدانند شرمندگی زن و بچه بودن یعنی چه ؟ ان هم بخاطر نداشتن ده هزار تومن والله قسم با این شرمندگی نامانوسند وگرنه هر سال اخر سال برای چند غاز تمام توان خود را برای چانه زنی جمع نمی کردند (4192676) (alef-11)
 
فرهاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۴:۳۳:۱۰
کرایه خونه و کرایه مترو هزینه ازدواج وتحصیل فرزند چه ربطی به کار فرما داره اخوی ؟؟؟؟ دولت موظف به تامین مسکن و تحصیل رایگان می باشد ؟؟ چرا جور همه رو کار فرما باید بکشه ؟؟ به نظرت خوبه کار فرماها فقط افراد مجرد استخدام بکنن و هر وقت زن گرفتن و بچه دار شدن اجراج بشن دوباره مجرد استخدام بکنن ؟؟؟ چرا الکی داریم شلوغ می کنیم ؟؟ به خدا خیلی از کار فرماها حتی همون بیمه رو هم ندارن ؟؟ یکم منصف باشین (4193080) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۰:۵۶:۳۸
شما که خیلی فکر کردی راه حل بده آیا حفظ شرایط موجود با شکم گرسنه کارگران و خانواده هایشان راه حل شما هست ؟؟ (4192684) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۱:۴۶:۵۳
کارگر نیستی. (4192763) (alef-3)
 
ابوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۰ ۲۰:۲۷:۴۴
سلام.
بنده حداقل های معیشتی را گفتم مطمئن باشید وضعیت اقتصاد زمانی بهبود می یابد که مردم بویژه کارگران پولی برای خرید داشته باشند (4196388) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۰۹:۴۶:۳۹
یک شبه برای خودشون۲۴میلیون تومن رو تصویب میکنند تازه راه گریز ک زیادارند مثل حق راه رفتن حق خندیدن حق خواب حق ناحق!
ب کارکرجماعت ک میرسند ۳ماه!!!تصمیم گیریشون زمان میبره آخر بازیشونم۱۰۰تومن میزارن رودستمزد برده داری نوین و هزاروعده توخالی درسبدسنکین و پاره کارگر بینوا.... (4192568) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۲:۲۱:۴۰
دقیقا عالی گفتی
تازه 24 میلیون پایه س و به قول خودت اونقدر کارمزد و .... بهش اضافه میکنن که میشه 200 میلیون
مگه نبود تو فیض حقوقی یکیشون زده بود 300 ساعت اضافه کار
مکه میشه مگه داریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4192840) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۲:۲۳:۱۹
نگران نباشید دولت محترم امسال به خاطر اینکه رای جمع کنه بیشتر از صد نومن میذاره رو حقوق فعلا کارشون گیره (4192844) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۰۸:۳۷:۰۷
انتظار دارید کارگر با حقوق ۸۰۰ تومنی کالای ایرانی بخره .....
بزرگترین مصرف کنندگان کالای ایرانی عملا به فقر مطلق ( طبق آمار اراه شده از طرف دولت برای فقر ) کشیده شدند ....تا کارگران پول نداشته باشند ، اقتصاد توی رکود می مونه (4194260) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۰۹:۵۱:۵۹
به کارکران میرسند میگن خقوق بالا!ک همانا ب بالای خط فقر ک هیچ!ب نزذیکیهاشم نمیرسه نیشه تورم زااااا
انا برای خودشون میگن نخبه هافرارمیکنند بزارید خوب بدیم دستمژد ایناذخیره نظامند !!!نخیر آقاااا اینا آفت نظام هستند دشمن نظامند....
و باپولهای بیت المال ماشینهای آنچنانی مساکن فوق لوکس ووووو فخر میفروشند همانند شاهزادگان

ما کارگران هم اکر پول مهاحرت رو داشتیم میرفتیم ی کشوری ک اگرم زورگفتند پول خوب ک میدن اینجا ک همزبون ماهستند هم زورمیگن هم ازتمام حقوحقوقت میزننددددددددد (4192576) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۰۹:۵۹:۲۸
اگر مزد و حقوق مردم را اسکناس واقعا معادل طلا (زرچک) و نقره (سیم چک) می دادند (همان دینار و درهم اسلامی) طی این چند دهه، باید چند برابر فعلی بود.
در مورد پیشنهاد زرچک
http://alef.ir/vdcgnz9tyak9n34.rpra.html?450659 (4192588) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۹:۵۲:۵۲
البته در آن صورت هم بجای 23 میلیون شاغل 2 میلیون شاغل و 50 میلیون بیکار داشتیم چون ارزش افزوده کاری که بیکاران در این حالت می کردند با حقوق آنها تناسبی نداشت. (4193661) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۰:۰۳:۲۴
خواسته مديران هم دريافت حقوق 57 ميليون تومان در ماه است !!!!!! (4192593) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۰:۰۷:۱۱
در مناظرات انتخابتی سال 1384 یادم هست، گفتند می توان به همه مردم سهام از املاک و کارخانجاتو ثروت های سرمایه ای ملی-عمومی داد، اگر آن شعار ده سال پیش اجرا می شد و نه به وطرز ناقص الان فقر در ایارن ریشه کن می شد، مردم برای زنده مانی کار نمی کردند، بلکه هر که کار مبکند باری ارتقاأ زندگی باشد و نه نان شب! د راین صورت این قدر بر قدرت خرید کشور فشار وارد نمی شد/ این را الان در فارنسه یکی احزاب اجتماعی گرا، تحت عنوان درامد همگانی دارد تبلیغ میکند، ولی در ایران شکل بهتر شانس بود! متاسفنه طی ده سال اخیر بسیاری ثروت های ملی فروختن و معلوم هم نشد پولش خرج چه شد. هیچ کس از خود مردم صلاح خودشان نمی دادند
http://alef.ir/vdcepz8ewjh8noi.b9bj.html?451962 (4192604) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۰:۰۷:۵۵
بازنشسته ها كه كار هم ندارند (4192606) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۰:۱۰:۴۱
ما که از رو رفتیم از بس نظر دادیم کو گوش شنوا - چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است -مرگ خوبه واسه همسایه - امام صادق می فرمایند چیزی که برای خودت می پسندی برای دیگران نیز بپسند و چیزی را که برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند - خواه پند گیر و خواه و..... (4192613) (alef-3)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۰:۲۲:۰۲
2.5 میلیون تومان یعنی افزایش 2.5 برابری کف حقوق. یعنی افزایش قیمت تمام شده همه چیز، یعنی افزایش قیمت بازار همه چیز، یعنی خروج 2.5 برابری بیشتر پول از جیب کارگر. دست از این حرفای عوام فریبانه بردارید (4192633) (alef-3)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۰:۲۲:۳۵
باز مثل هر سال خواسته غیر معقول کارفرما ها قبول میشه. در صورتی که همین کارفرما ها نمیدونن که حقوق پایین کارگران باعث رکود شده همین پولی که خودشون در چند سال اخیر بلوکه کردنو اجازه گزدش مالی رو نمیدن!!!!!! (4192634) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۰:۲۳:۲۸
چرا و به چه دلیل دولت از جیب بیت المال کارانه های نجومی به یک عده پزشک می دهد
مدام هم جامعه را تهدید به تعطیلی مطب می کنند. این چه وضعیتی است درست کرده اید اقای روحانی (4192639) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۰:۲۶:۴۹
جالبه که 6 ماه چونه میزنن بعد میگن مثلا 20 هزار تومن حقوق بالاتر میره!! ولی برا پرداخت نجومی و پرداختهای پزشکان اتفاقات بسرعت رخ میده (4192643) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۰:۴۶:۲۳
آقای روحانی اگر میخواد کاری برای کارگران انجام بده الان وقتشه...البته که منافع کارفریان هم باید لحاظ بشه ولی تا به امروز کماکان کفه عدالت وبرابری همواره به سمت کارفرمایان محترم سنگینی کرده .اگر برای دریافت حقوق و مزایای کارگران حداقل در طول یکدوره تصمیمات درست و عادلانه گرفته بشه میشه گفت آقای روحانی نسبت به وعدهاش تعهد قاطعانه داره. (4192671) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۰:۵۱:۴۱
چرا دولت ها برای کاهش تورم و مثبت نشان دادن سیاست های اقتصادی و کارآمدی نظام مدیریتی دولت ها از جیب خالی کارگران هزینه می کنند اما موقع تعیین حقوق خودشان و مدیران بخش های عمومی متوسل به توجیحه سیر بودن چشم و دل مدیران و مقامات می پردازند آیا شکم کارگر همیشه باید گرسنه باشد ؟؟پس مجلس این عصاره فضایل و نمایندگان مردم در این مواقع کجایند ؟؟ آیا مصلحتی به کما رفتند؟؟ (4192680) (alef-11)
 
محمد رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۱:۲۱:۳۵
به حار مردم تفاوتی نمیکنه اگه حقوق ۵ میلیون هم بشه در مقابل سیب زمینی میشه ۲۰۰ هزار تومن فقط پول ملی را بی ارزشتر میکنن همین (4192720) (alef-3)
 
کارگر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۱:۲۶:۱۴
گارگاهی که در ماه بیش از 500میلیون سود خالص دارد وحقوق کارگران را فقط از درامد ارزش افزوده کتمان شده پرداخت میکندوکلی در امد خالص جانبی دارد ودر عرض 10 سال شرکا ان همه ثروت کلان از درامد این کارگاه بهمزده اند ولی در موقع پرداخت حق وحقوق کارگر قطره چکانی عمل میکنند واگر کسی اعتراضی کند او را تهدید باخراج میکنند از دسترنج این کارگران کارفرمایان زندگی اشرافی میکنند باز مسولین دم از ورشکستگی ونداری کارفرمایان میزنند .این از عوارض سیستم سرمایه داری است . (4192726) (alef-11)
 
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۲۱:۰۶:۲۷
اگر قانون گذار کارش را بلد باشد و هدفش فقیر نگه داشتن مردم نباشد
انگاه هم کارگر راضی می ماند و هم کارفرما (4194973) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۱:۲۶:۲۱
پیشنهاد می کنم از ذخیره نظام بپرسید که چه حقوقی رو برا کارگر مناسب میدانند نظر ایشون جالب خواهد بود (4192727) (alef-3)
 
هادی
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۱:۳۲:۰۴
جیب کارگر و مدیر نداره همه از یک خانواده ایم (4192741) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۲:۳۱:۰۱
زمان زمان حرف زدن نیست باید کارگران و کارمندان اقدام کنند اقدامی که نتیجه اش در سال96 افزایش حقوق کارگران حدااقل 3000000تومان باشد (4192857) (alef-3)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۲:۴۱:۴۳
به نظر من مدیران اصلا حقوق نگیرن خیال همه راحت شه...همه رو بدن به مستضعفین (4192878) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۲:۴۳:۵۲
یه زحمتی بکشید حقوق مدیرانو بیارید پائین مشکل کارمندا حل میشه! (4192882) (alef-3)
 
حسن
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۳:۲۱:۳۰
بنده از بعضی اظهارات آقای ابوی متعجبم. آیا در شرایط فعلی که رکود و بحران اقتصادی منجر به بیکاری کارگران شده و بخش خصوصی قادر به تامین حقوق حداقلی فعلی نیست و هر روز بر خیل بیکاران افزدوه می شود، تحت فشار قراردادن کارفرمایان بخش خصوصی منجر به تشدید بیکاری نخواهد شد؟ آیا ایشان خبر ندارند اکثر واحدهای تولیدی و خدماتی حاضر به انعقاد قراداد با حقوق حداقلی وزارت کار نیستند ؟ آیا ایشان خبر ندارند کارگران با حقوقهای 300 یا 400 هزار تومانی بدون هیچ مزایایی از قبیل بیمه، حق مسکن، بن کارگری، اضافه کاری، عیدی و .... توسط بعضی کارفرمایان استثمار می شوند؟بله بدون آگاهی از وضعیت اقتصادی کشور می توان به صورت دستوری قانونی وضع کرد که حداقل حقوق 5 میلیون تومان در ماه باشد ولی هیچ گاه اجرا نخواهد شد و وضیعیت اقتصادی کارگران از این هم بدتر خواهد شد. باید تبعیض و بی عدالتی بین حداقل و حداکثر درآمدها را از بین برد و گرنه این شکاف درآمدی در جامعه به دره ای عمیق تر تبدیل خواهد شدو پیامد آن فساد گسترده در همه بخش ها خواهد. (4192968) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۳:۳۱:۱۴
اکثر نزدیک به تمامی کارگران در بخش خصوصی شاغلند . بخش خصوصی هم اکنون که کارگران با دریافتی زیر خط فقر کار میکنند از نداشتن بنیه مالی مینالند حال اگر طبق گفته این برادران بخواهند حد اقل حقوق را 2/5 میلیون بپردازند شما فکر میکنید اینکار شدنی ویا بهتر بگویم منطقی است . ایا بخش خصوصی توانایی پرداخت چنین مبلغی را دارد؟ اگر دولت و مجلس و حتی نظام کار فرمایان را اجبار به پرداخت چنین مبلغی کنند دود دوباره ان باز به چشم همین کارگر بد بخت خواهد رفت . انگاه کشاورز اگر بتواند زمینش را کشت کند گندم را کیلویی چند بفروشد.به یقین انگاه نان 200تومانی دانه ای بیش از 1000تومان خواهد شد . صنعت هم بدتر از کشاورزی خواهد شد پس بهتر است ابتدا راه چاره را برای پرداخت چنین افزایشهایی پیدا کنیم تا از چاله به چاه نیفتیم. (4192985) (alef-11)
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۶:۱۵:۴۲
به نظر من حقوق کارگرا را طی ده سال به ضریبی به مقدار دوبرابر نرخ تورم واقعی افزایش بدن نه سیخ میسوزه نه کباب (4193274) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۶:۴۹:۴۱
از کارگر بدبخت تر نذاریم تو جامعه (4193340) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۰۸:۵۰:۳۳
داریم . بیکاران . (4194281) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۶:۵۲:۱۰
سال تمام شد، کارانه‌های نجومی پزشکان ساماندهی نشد، دلیل مقاومت دولت و مجلس در برابر فیشهای نجومی پزشکان در برابر سایر گروه های درآمدی و کارگران
زندگی > سلامت - با گذشت بیش از۶‌‌ماه از ابلاغ مصوبه شورای حقوق و دستمزد مبنی بر ضرورت تصویب کارانه گروه پزشکان، همچنان خبری از ساماندهی کارانه‌های نجومی چندصد میلیون تومانی پزشکان نیست.
درحالي‌كه سال 95 به واپسين روزهاي خود نزديك مي‌شود همچنان وضعيت دريافتي چندصدميليون‌توماني پزشكان نجومي‌بگير در هاله‌اي از ابهام قرار دارد و خبري از ساماندهي دريافت‌هاي نجومي پزشكان عضو هيأت علمي به گوش نمي‌رسد. اين در حالي است كه در مصوبه مردادماه كه توسط رئيس سازمان مديريت ابلاغ شد، كارانه بخشي از نجومي‌بگيران يعني پزشكان شاغل در مراكز دولتي، مدنظر قرار گرفت. اما با وجود همه اين اتفاقات، بهارستاني‌ها طي چند روز گذشته در نخستين گام سقف حقوق 24ميليون توماني را براي مديران كشور درنظر گرفتند و درنهايت پس از مخالفت گسترده افكار عمومي با اين تصميم، حداكثر پرداختي به مديران را به دوبرابر حداكثر حقوق و مزاياي مستمر قابل پرداخت به كاركنان موضوع تبصره ماده 76قانون مديريت خدمات كشوري تغيير دادند؛ مصوبه‌اي كه درنهايت حداكثر پرداختي را به 12ميليون و 400هزار تومان كاهش داد و البته دست رؤساي قوا، معاونان رئيس‌جمهور و وزرا را بازگذاشت تا درصورت صلاحديد، براي مشاغل تخصصي، واحدهاي عملياتي مناطق مرزي و محروم تا «30درصد» دريافت‌هاي موضوع اين ماده علاوه بر سقف مقرر را درنظر بگيرند.
مجلس در موضوع ساماندهي كارانه‌ها دخالت نمي‌كند
دكتر حسنعلي شهرياري عضو كميسيون بهداشت مجلس در اين زمينه ضمن ابراز بي‌اطلاعي از سرانجام مصوبه شوراي حقوق و دستمزد و شيوه‌هاي تعيين سقف كارانه پزشكي گفت: براساس آخرين تصميمات شوراي حقوق و دستمزد، قرار بر اين بود تا كارانه پزشكان مشمول دريافت ماليات به‌صورت پلكاني شود اما طي 2‌ماه گذشته و با شروع بررسي و تصويب قوانين مربوط به تعيين سقف پرداختي به مديران دولتي اين موضوع در شوراي حقوق و دستمزد مسكوت مانده است. وي افزود: ساماندهي كارانه پزشكان از وظايف دولت است و مجلس دراين موضوع دخالت نخواهد كرد.
موضوع قانوني‌كردن دريافتي مسئولان زماني سر زبان‌ها افتاد و مورد توجه قرار گرفت كه پرداخت‌هاي نجومي به برخي مديران دولتي به سوژه داغ رسانه‌ها تبديل‌شد. پس از آن و براساس مصوبه 23تيرماه شوراي حقوق و دستمزد كه به امضاي رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور رسيد، مقرر شد به استناد ماده 74قانون مديريت خدمات كشوري، پرداختي‌هاي دستگاه‌هاي اجرايي قانونمند شود. همچنين شوراي حقوق و دستمزد درمصوبه 23تيرماه خود كه از اول مرداد‌ماه سال‌جاري لازم الاجرا شده، قرار را بر اين گذاشت تا سقف خالص پرداختي به مقامات ارشد سياسي شامل روساي قوا، معاون اول رئيس‌جمهور، نواب رئيس مجلس، اعضاي شوراي نگهبان و وزرا، پس از كسر موارد قانوني بيشتر از ماهانه 10ميليون تومان نشود. (4193344) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۶:۵۳:۲۴
هیچ حرص نخورید مطمئنم بالاتر از 15 درصد افزایش نخواهیم داشت جامعه کارگری مظلوم ترین و کاری ترین اقشار جامعه است و حامی ندارد فقط برای انتخابات وجنگ استفاده ابزاری میشوند.سرمایه دار هر روز پولدارتر و فقیر ضعیف تر میشود البته بازم جای شکر داره حکومت برای مستضعفان هست!!!!!!!!!!!!!! (4193345) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۷:۳۸:۳۰
کارگری که از سر ناچاری راضی به افزایش حقوق تا حداکثر یک میلیونه ،از ترس اخراجشه برادر وگرنه.... (4193431) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۷:۴۰:۳۰
دولت باید در راستای بالا بردن سطح زندگی کارگر امکاناتی رو براش فراهم کنه (4193433) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۲۱:۴۰:۳۹
سود كارفرمايان زياده حاضر نيستند هزينه دستمزد كارگران عادلانه بپردازند دولت هم با اين نوع تعيين ها به نفع كارفرما كار مي كنه وبفكر اسيب هاي اجتماعي نيست (4193811) (alef-11)
 
رضا عزتی
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۹:۴۰:۳۶
بنام خدا
خدا تو شاهد اعمال کل کائنات هستی ولیکن بعضی ها مدرک دکتری - فوق لیسانس و ...... دارند قرآن هم میخوانند ومتاسفانه معنی قرآن را هم میفهمند ولی به آن عمل نمی کنند. (4194928) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۰ ۲۰:۱۵:۰۹
بهتر است بخشی از افزایش حقوق کارگران را در سهام واحدی که کار میکنند سرمایه گذاری کنند تا کارگر صاحب بخشی از آن واحد شود اینطوری انگیزه او برای بهتر شدن واحد هم کمک میکند (4196370) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۹:۳۵:۱۰
من کارگرم ، دو شیفت کار میکنم، یارانه ام رو قطع کردن، چون وام گرفتم از بانک و هر ماه یک سوم درامدم رو تحویل بانک میدم، سند خونه رهنه بانکه، و به دلیل داشتن همین خانه یارانه من قطع شده، اینه وضع مملکت، کارفرمای من ماشین سانتافه داره و خونه چند صد میلیونی و حقوق ده میلیونی یارانه میگیره، (4198060) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.