نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 501287
تهدید انصارالله به انجام عملیات نظامی گسترده علیه ائتلاف متجاوز عربی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۶
جنبش انصارالله یمن تهدید کرد که به همراه نیروهای حامی خود عملیات نظامی گسترده‌ای را علیه نیروهای ائتلاف عربی تحت امر عربستان به راه خواهد انداخت.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه المسیره، این سخنان از سوی عزیز راشد، معاون سخنگوی ارتش یمن و چند ساعت پس از اعلام حمله به ناو ائتلاف عربی در بندر المخا در جنوب غرب یمن مطرح شد.

راشد تصریح کرد: در این عملیات، کشتی جنگی نیروهای متجاوز به صورت دقیق هدف قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد، عملیات نظامی بسیار گسترده خواهد بود و از لحاظ اقتصادی و نظامی برای نیروهای متجاوز دردآور خواهد بود.

این مقام یمنی تصریح کرد، عملیات نظامی میدانی، دریایی و موشکی کلید خورده است که متجاوزان را در عمق عربستان هدف قرار می‌دهد.

معاون سخنگوی ارتش یمن خاطرنشان کرد: این ارتش و کمیته‌های مردمی هستند که عملیات نظامی دریایی، زمینی یا موشکی را تحت کنترل دارند.

وی تاکید کرد: عملیات نظامی تنها پس از جمع آوری داده‌های نظامی و اطلاعاتی و اقدامات راداری دقیق صورت می‌گیرد که کشورهای متجاوز نمی‌توانند آن را رهگیری کنند.

از سوی دیگر، سامانه پدافند هوایی ائتلاف عربی تحت امر عربستان مدعی شد که یک موشک بالستیک را که از سوی نیروهای یمنی به سمت شهر المخا در غرب استان تعز در جنوب غرب یمن شلیک شده بود، رهگیری کرده و این رخداد تلفات جانی یا مالی به دنبال نداشت.

همزمان، منابع نظامی ادعا کردند که نیروهای ائتلاف عربی یک قایق بمب گذاری شده را که برای هدف قرار دادن بندر المخا آماده شده بود، شناسایی کردند.

منابع گفتند، نیروهای یمنی از دور این قایق را هدایت می‌کردند و آن را به سمت ناوهای ائتلاف عربی تحت امر عربستان که در بندر المخا لنگر انداخته بودند، می‌فرستادند، اما نیروهای ائتلاف عربی این قایق را شناسایی و آن را منفجر کردند.
 
کلمات کلیدی : جنایات آل سعود + عربستان + یمن
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۰۹:۲۰:۲۵
به نام الله به امید الله انصارالله پیروز است ... (4517034) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته