توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 477780
فعالانی که درباره برند ایوانکا ترامپ در چین تحقیق می‌کردند، بازداشت و یا مفقود شدند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۳
"دیده‌بان کارگری چین" که یک نهاد حقوق بشری مستقر در نیویورک است امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، از سه فعالی که در چین مشغول انجام تحقیقات درخصوص کمپانی چینی بودند که کفش‌هایی را با برند ایوانکا ترامپ تولید می‌کند، یک تن بازداشت و دو تن دیگر مفقود شده‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، لی کیانگ،‌ مدیر اجرایی گروه دیده‌بان کارگری چین گفت: هوآ هیفنگ، فعال کارگری به اتهام استفاده غیرقانونی از تجهیزات استراق سمع در استان جیانگشی بازداشت شد.

وی افزود: آن سه درخصوص کارخانه‌هایی تحقیق می‌کردند که برای برند ایوانکا ترامپ،‌ دختر رئیس‌جمهور آمریکا و دیگر برندهای غربی کفش‌ تولید می‌کنند.

دیده‌بان کارگری چین در ایمیلی گفت: ما از دونالد ترامپ و شخص ایوانکا ترامپ و کمپانی مربوطه‌اش می‌خواهیم تا به دفاع برخواسته و خواستار آزادی فعالان ما شود.

این در حالی است که برند ایوانکا ترامپ و جیمی گورلیک، وکیل کاخ سفید و یا خود ایوانکا ترامپ هنوز در این رابطه اظهارنظری نکرده‌اند.

اداره پلیس در استان جیانگشی و شهر گانژو نیز هنوز در این رابطه اظهارنظری نکرده‌اند.

بازداشت و مفقودی این سه فعال در زمانی اعلام شد که فشارها بر فعالان کارگری در چین در بحبوحه سرکوب جامعه مدنی تحت ریاست جمهوری شی جینپینگ افزایش یافته است.

براساس گزارشات در سال‌های اخیر بسیاری از فعالان حقوق کارگری مورد آزار و اذیت و ارعاب قرار گرفته و به صورت موقت بازداشت شده یا در فعالیت‌هایشان با محدودیت‌هایی مواجه شده‌اند.

لی کیانگ گفت: در 17 سال فعالیت گروه حقوق بشری ما که شامل تحقیقات از صدها کارخانه در چین می‌شده هرگز هیچ یک از اعضای گروهم به اتهام ارتکاب جرم بازداشت نشده بودند. این نخستین بار است که ما در چنین شرایطی قرار می‌گیریم و باید تاکید کنم که اتهام وارده هوآ هیفنگ کاملا بی‌پایه و اساس است.

وی افزود: هوآ هیفنگ و لی ژائو، دیگر فعال این پرونده به صورت مخفیانه در یک کارخانه تولید کفش در شهر دونگوآن کار می‌کردند. سو هنگ، فعال سوم نیز در کارخانه مرتبط دیگری در شهر گانژو مشغول به کار بود. این بازرسان اسنادی به دست آورده بودند که نشان می‌داد حقوق کارگران در این کارخانه‌ها نقض شده است.
 
کلمات کلیدی : ترامپ + آمریکا + ایوانکا ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.