توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507182
140 هزار کم بینا و نابینا تحت پوشش خدمات حمایتی بهزیستی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۱
مدیرکل دفتر توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی گفت: عفونت‌های چشمی که در سال‌های گذشته باعث کاهش بینایی می‌شد، کنترل شده و هم اکنون کمتر شاهد کم بینایی افراد در کشور هستیم.

به گزارش ایسنا، افروز صفاری فرد در همایش ملی «جامعه بینا، شهروند نابینا» در دانشگاه کاشان اظهار کرد: اختلالات درمان نشده انکساری، شایع‌ترین علت کاهش بینایی است.


وی افزود: هم اکنون 140 هزار نفر افراد کم بینا و نابینا از خدمات حمایتی سازمان بهزیستی استفاده می‌کنند که 48 هزار نفر از آنها را بانوان تشکیل می‌دهند. حدود 65 درصد از کسانی که از خدمات سازمان بهزیستی در بخش کم بینایی و نابینایی استفاده می‌کنند، افراد بالای 50 سال هستند.

مدیرکل دفتر توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی تاکید کرد: اداره‌های بهزیستی در شهرستان‌ها موظف هستند که بخشی از اعتبارهای خود را برای تأمین تجهیزات توانخبشی شهروندان کم بینا و نابینا اختصاص دهند.

صفاری فرد گفت: بیش از 500 نفر از کودکان فرزندان نابینایان و کم بینایان کشور در 11 مرکز توانبخشی کودکان و خانواده زیر چترحمایت سازمان بهزیستی قرار دارند.
 
کلمات کلیدی : سلامت + بینایی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.