توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 430411
دستگیری یک تبعه سعودی در فرودگاه مشهد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۴
مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی گفت: یک تبعه خارجی در فرودگاه مشهد به اتهام قاچاق ارز دستگیرشد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، حمید رضا کریم افزود: بنا بر گزارشات واصله از سوی گمرک مشهد یک تبعه کشور عربستان سعودی که قصد خروج 44700 دلار آمریکایی به ارزش بیش از یک میلیارد و 362 میلیون ریال را از طریق فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد داشت دستگیر و تحت پیگرد قانونی قرار گرفت.

وی گفت: شخص مزبور قصد خروج این مقدار ارز از کشورراداشت که با تذکر مامورین بازرسی فرودگاه مواجه شد.

مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی با بیان اینکه شخص نامبرده عناوین مختلف قصد دور زدن مامورین و بازرسین را داشت افزود: متاسفانه این شخص اصرار درخروج داشته و در پاسخ با سوال مامورین در خصوص ارائه اسناد مثبته تنها اظهار می دارد که این ارز را از صرافی مجاز خریداری نموده است و اتهام را قبول ندارم.

حمید رضا کریم گفت :در نهایتاین فرد با حضور مجدد وی در سالن تشریفات توسط مامورین بازرسی دستگیر و پرونده اتهامی وی برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

وی افزود: بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران خروج ارز بیش از 5000 دلار منوط به ارائه اظهارنامه ارزی یا سند بانکی مبین پرداخت وجه به صورت اسکناس از محل حساب ارزی یا فروش ارز توسط بانک بوده مضاف بر اینکه خرید ارز از صرافی مجاز، مجوز خروج ارز بیش از میزان تعیین شده نمی باشد.

مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی گفت :شعبه هشتم تعزیرات حکومتی مشهد ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز این فرد را به اتهام قاچاق ارز علاوه بر ضبط ارز به نفع دولت به پرداخت بیش از 2 میلیارد و 75 میلیون ریال جزای نقدی محکوم نمود که نامبرده به علت عجز از تودیع وثیقه هم اکنون در زندان بسر می برد.
 
کلمات کلیدی : دستگیری + تبعه سعودی + فرودگاه مشهد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.