توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442814
آغاز نشست کارشناسی سه‌جانبه ایران، ترکیه و روسیه در آستانه
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۵
نشست کارگروه سه‌جانبه ایران، روسیه و ترکیه برای بررسی و نظارت بر اجرای آتش بس سوریه با حضور کارشناسان سازمان ملل و اردن در آستانه پایتخت قزاقستان آغاز شده است.

به گزارش میزان، خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که نشست کارگروه سه‌جانبه ایران، روسیه و ترکیه برای بررسی و نظارت بر اجرای آتش بس با حضور کارشناسان سازمان ملل و اردن در آستانه پایتخت قزاقستان آغاز شده است.

در مذاکرات 23 و 24 ژانویه در آستانه میان دولت سوریه و گروه‌های مسلح که با میانجی گری ایران، روسیه و ترکیه انجام شد، نمایندگان سه کشور توافق کردند تا گروهی در راستای نظارت بر اجرای آتش بس در سوریه با هدف به حداقل رساندن موارد نقض آتش بس، تشکیل شود.

در نشست روز دوشنبه آستانه این کارگروه جزئیات و نیز روند اجرای آتش بس را بررسی می‌کنند.

اسپوتنیک به نقل از یک منبع آگاه نوشت: این کارگروه قصد دارند تا در این نشست درباره پایداری آتش بس و نیز راه‌های کنترل آن و جلوگیری از نقض آتش بس مذاکره کنند.

این منبع آگاه همچنین گفته است: این کارگروه در مورد همکاری در زمینه‌های بشردوستانه و نیز افزایش اعتماد میان طرف‌های آتش بس نیز مذاکره خواهند کرد.

بنابر این گزارش «استفان دی‌میستورا» نماینده سازمان ملل در سوریه، مذاکرات ژنو در قبال سوریه را به تأخیر انداخته بود تا مذاکرات آستانه به صورت کامل اجرایی شود.
 
 
کلمات کلیدی : مذاکرات آستانه + نشست سه جانیه + سوریه + قزاقستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.