توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 462812
آیت الله لنکرانی پیش بینی کرد احمدی نژاد در برابر رهبری می ایستد/جنتی و یزدی نپذیرفتند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۲
روزنامه جمهوری اسلامی متنی را که مهدی فاضل لنکرانی فرزند مرحوم آیت الله العظمی فاضل لنکرانی در باره دیدگاه پدرش در مورد احمدی نژاد نوشته منتشر کرده است.در این متن آمده است:

"در همان اوایلی که آقای احمدی نژاد در دوره اول ریاست جمهوری مشغول بود دستور ورود بانوان به ورزشگاه‌ها را صادر کرد. مراجع بزرگوار و قبل از همه آن‌ها مرحوم آیت‌الله العظمی فاضل لنکرانی در استفتایی که از ایشان شد فرمودند: با این شرایط موجودی که در ورزشگاه‌ها وجود دارد، ورود بانوان به مصلحت آن‌ها نیست و دولت باید ورزشگاهایی مستقل و مجهز برای بانوان عزیز تهیه کند.

پس از انتشار این استفتاء مراجع دیگر نظیر آیات عظام تبریزی، مکارم، صافی و برخی دیگر نیز همین نظر را دادند. اما این شخص در مقابل مراجع ایستاد و مقابله کرد و همین موضوع سبب شد تا مراجع از پذیرش این شخص و وزرایش خودداری کنند.

من در ذهنم می‌آید که افراد زیادی وساطت کردند و آمدند تا مرحوم آیت‌الله فاضل آقای احمدی نژاد یا وزرایش را بپذیرد، اما اینها نمی‌پذیرفتند و می‌گفتند این شخص در مقابل یک فتوای دینی مخالفت کرده است. فتوایی که مراجع دادند مسئله شخصی نبوده و برای حفظ اسلام، انقلاب و بانوان بوده است و لذا او را نمی‌پذیرفتند. حتی من به خاطر می‌آورم که مرحوم آقای فاکر و جناب آقای آشتیانی به دفتر آمدند و گفتند که احمدی نژاد حاضر هست اگر شده تنها، حتی شبانه – به تعبیر آقای آشتیانی – بیاید و آیت‌الله فاضل را ببیند و برگردد، اما ایشان نپذیرفتند.

تا اینکه آیت‌الله جنتی و آیت‌الله یزدی یک وقتی را گرفتند و آمدند خدمت مرحوم آقا. آیت‌الله جنتی در ابتدای جلسه به صورت مفصل از آقای احمدی نژاد تعریف کرد و گفت ایشان یک شخص ولایی، متدین و پرکار است. مرحوم آیت‌الله فاضل در پاسخ فرمودند: جناب آقای جنتی من از شما تعجب می‌کنم ! شما چطور می‌گویید این شخص متدین است در حالی که در مقابل فتوای پنج نفر از مراجع ایستاده است ! شخص متدین لااقل در این گونه موارد احتیاط می‌کند و با تامل و احتیاط حرکت می‌کند.

سپس در ادامه خطاب به آقای جنتی فرمودند آقای جنتی ما با این شخص مسئله شخصی نداریم. من در تمام مدتی که روسای جمهور سابق هم بودند یعنی جناب آقای هاشمی و جناب آقای خاتمی هیچگاه ما مسئله شخصی نداشتیم و خواسته‌ای از آنها من نداشتم و الان هم فکر نکنید من از این آدم خواسته شخصی داشتم و او عمل نکرده و مخالفت ما مسئله‌ای شخصی است... ابدا.... اما آنچه که من به آن رسیدم این است که این آدم با این طرز فکری که دارد با اشخاص مراجع مخالف نیست بلکه این فرد با اساس روحانیت، اساس مرجعیت و اساس ولایت فقیه مخالف است.

سپس به آقای جنتی فرمودند که من نیستم و شما هستید، امروز ایشان جلوی مراجع ایستاد و من می‌بینم روزی را که جلوی رهبری هم خواهد ایستاد.ایشان در آن جلسه هشدار شدیدی دادند و جمله بسیار مهمی را فرمودند که تا کنون شاید هیچگاه منتشر نشده است و آن این است که اگر این آدم در راس کار بماند تمام زحمات آقای خمینی را بر باد خواهد داد. او چنین آدمی است و بترسید و از چنین شخصی بر حذر باشید.

در آن جلسه جناب آقای جنتی و جناب آقای یزدی با بهت کامل فرمایشات ایشان را گوش کردند اما متاسفانه باور آن دو بزرگوار نه در آن زمان و نه حتی در مدت‌های بعد این نبود و امروز می‌بینیم که علاوه بر آن یازده روز خانه نشینی که در همان یازده روز به نقل از موثقین آقای احمدی نژاد گفته بود با ولایت فقیه نمی‌شود کشور را اداره کرد، امروز در مقابل یک نصیحت خیرخواهانه برای اسلام و انقلاب که رهبری معظم فرمودند می‌ایستد و من به نظرم این شخص خودش را فراتر از امام هم حتی می‌داند و آن حرف مرحوم والد ما کاملا برای همه دارد روشن می‌گردد و من به نظرم این شخص خودش را از حیث محبوبیت، فکر و دینداری برتر از همه و حتی برتر از امام می‌داند و امروز کاملا می‌بینیم که او مخالفت صریح با رهبری کرده است.

واقعا انتظار این است که افرادی که تا کنون از او حمایت می‌کردند سادگی را کنار بگذارند و یه مقدار با تامل عمل کنند که این دلیلی واضح و روشن است و باید مراقب باشند تا انقلاب مسیر صحیح خود را پیدا کند و به دست چنین افرادی که این فتنه شان از فتنه 88 که آن را هم خود او به راه انداخت به مراتب بالاتر است از بین نرود و به دست نااهلان قرار نگیرد."
 
کلمات کلیدی : انتخابات 96+ انتخابات ریاست‌جمهوری + احمدی‌نژاد + حمید بقایی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.