توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 349016
ضراب اتهام دور زدن تحریم‌ها را رد کرد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۹
رضا ضراب روز چهارشنبه در دادگاه فدرال نیویورک اتهام توطئه چینی به همراه دو نفر دیگر برای کمک به ایران به منظور دور زدن تحریم‌های آمریکا و پولشویی میلیون‌ها دلار از طریق شرکت‌هایش را رد و ادعای بی‌گناهی کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه یواس ای تودی، رضا ضراب ۳۳ ساله تاجر ایرانی تبار ساکن ترکیه ماه گذشته در میامی بازداشت شد.

وی اظهار بی‌گناهی خود را به ریچارد برمن قاضی حوزه در منهتن ارائه کرد.

بنجامین برفمن وکیل ضراب به خبرنگاران گفت:‌ از اینکه ضراب سرانجام به نیویورک رسید تا ما روند دفاع از این پرونده را آغاز کنیم خوشحالیم. اعتقاد داریم که اتهامات قابل دفاع هستند.

ضراب ماه گذشته به همراه کاملیا جمشیدی ۲۹ ساله و حسین نجفی‌زاده از کارمندان ارشد صرافی بانک ملت در ایران مورد تعقیب قانونی قرار گرفت و این دو ایرانی آزاد هستند.

این سه تن به توطئه برای فریب ایالات متحده، نقض سند قدرت اقتصادی اضطراری بین‌المللی و فساد بانکی و پولشویی متهم شده‌اند. دادستان‌ها اعلام کردند این افراد از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ به افراد و شرکت های ایرانی از جمله بانک ملت کمک کرده‌اند تا از طریق ایجاد کانال‌های مالی معاملاتی توسط شرکت‌های ضراب در ترکیه و امارات متحده عربی تحریم‌ها را دور بزنند.
 
کلمات کلیدی : رضا ضراب، بابک زنجانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.