توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 369113
آمریکا از امارات معذرت خواهی کرد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۰
معاون سفیر آمریکا در امارات متحده عربی از نحوه برخورد پلیس این کشور با یک شهروند اماراتی در ایالت اوهایو، به طور رسمی معذرت خواهی کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، وی روز یکشنبه گفت: سفارت آمریکا با دستگاه های ذیربط در ایالت اوهایو برای روشن شدن این موضوع، در تماس است.

معاون سفیر آمریکا در امارات همچنین تاکید کرد، آمریکا به حقوق ملت ها در پوشیدن لباس ملی شان احترام می گذارد و این حادثه یک استثنا بوده و مردود است.
در پی انتشار ویدیویی در باره برخورد خشن نیروهای پلیس آمریکا با یک شهروند اماراتی، وزرات خارجه امارات، معاون سفیر آمریکا را احضار کرد.
«روضه العتیبه» مدیر اداره امور آمریکای وزارت خارجه امارات از نحوه رفتار پلیس اوهایو با یک شهروند اماراتی و دستگیری و بازجویی و انتشار فیلم ویدیوی مربوط به آن، ابراز نگرانی کرد.
وی تاکید کرد که دولت امارت اهتمام ویژه ای نسبت به سلامت اتباع خود در خارج دارد و خواستار توضیح در این باره شده است.
این در حالی است که پلیس آمریکا اخیرا «احمد المنهالی» (۴۱ساله)‌ تاجر اماراتی را در هتل محل اقامتش بازداشت کرده بود.
بر اساس اعلام رسانه ها وی به جای یک مظنون وابسته به داعش دستگیر شده بود.
روزنامه اماراتی گالف نیوز تصاویری از این تاجر اماراتی را در حالی که لباس عربی (دشداشه) بر تن داشت و دستبند به دستانش زده شده بود، منتشر کرد.
 
کلمات کلیدی : آمریکا+امارات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.