توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485114
کیهان:مجمع روحانیون برخلاف رفتار منافقانه و فتنه‌انگیز 88، به حضور در راهپیمایی روز قدس دعوت کرده
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۵
کیهان نوشت: مجمع روحانیون برخلاف رفتار منافقانه و فتنه‌انگیز در سال 88، به حضور در راهپیمایی روز قدس دعوت کرد.

در بیانیه‌ای که به اسم این گروه صادر شده آمده است؛ قدس، فصل مبارزات خونین تاریخ مقاومت اسلامی است که برگ‌برگ آن، یادمان فریادی بی‌کرانه، مظلومیتی بی‌مرز و حماسه‌ای ماندگار از ایثار، شجاعت و شهادت است. نور توحید و خداپرستی از افق سرزمین قدس، مهد ظهور و پرورش پیام‌آوران بزرگ خدا، روشنگر بشریت و پیروان راستین ادیان ابراهیمی در طول تاریخ بوده است؛ قدس نقطه فرود محمد از عروج به ملکوت، قبله ‌پیشین و قلب تپنده مسلمانان و محراب نیایش‌های خونین حق‌جویان فلسطینی بوده است. امام خمینی(س) رهبرکبیرانقلاب اسلامی و پرچمدار مبارزه با ظلم و ظالم در جهان معاصر، در روز شانزدهم مرداد سال 1358، آخرین جمعه ‌ماه رمضان هر سال را روز جهانی قدس نامیدند و همه مستضعفان و آزادیخواهان جهان را به پاسداری از قداست قدس و بزرگداشت آن فراخواندند و با تعمیم آن به روز همگرایی جهان اسلام در دفاع از فلسطین و مستضعفین جهان فرمودند «روز قدس یک روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است. روز مقابله ملت‌ها... در مقابل ابرقدرت‌هاست... روز قدس روز اسلام است. روز قدس روزی است که اسلام را باید احیا کرد... روز قدس روزی است که باید به همه ابرقدرت‌ها هشدار بدهیم که اسلام دیگر تحت سیطره شما، به واسطه عمال خبیث شما، واقع نخواهد شد. روز قدس، روز حیات اسلام است.»

در این بیانیه آمده است: اکنون که سال‌ها از سخنان پیامبرگونه آن بزرگمرد الهی گذشته است، شاهد موج گسترده آگاهی‌بخشی و آزادی‌خواهی ملت‌های آزاداندیش جهان هستیم. با این وجود امروز اسرائیل با وجود سیطره بر سرزمین فلسطین، همچنان از بحران عمیق هویت و مشروعیت رنج می‌برد و می‌کوشد تا با تربیت و حمایت عناصر جاهل و متحجر از گروه‌های بنیادگرا و تکفیری و تقویت تسلیحاتی آنها در انجام حملات کور تروریستی، منطقه و جهان را ناامن و بی‌ثبات کند و بر موج اسلام‌هراسی مولود جریان‌های افراطی دامن بزند.

یادآور می‌شود برخی از سران مجمع روحانیون نظیر محمد خاتمی، جزو تحریک‌کنندگان فتنه و آشوب‌ 88 (به بهانه دروغین تقلب در انتخابات بودند). این طیف به همراه افراطیون حزب مشارکت و کارگزاران، فتنه را 8 ماه به درازا کشاندند. و از جمله راهپیمایی روز قدس را به ضد آن تبدیل کردند. فتنه‌گران در این روز، شعار نه غزه نه لبنان را به دفاع از رژیم صهیونیستی دادند و به همین دلیل نیز سران رژیم صهیونیستی نظیر پرز و نتانیاهو بارها در بحبوحه فتنه ‌سبز تصریح کردند جنبش سبز سرمایه‌ اسرائیل و جنگ با جمهوری اسلامی از درون مرزهای آن آغاز می‌شود.

مجمع روحانیون تاکنون از فتنه‌گران و از جمله عناصر نفوذی در این مجمع برائت نجسته است؛ همچنان که هنوز هم درباره تحرک شوم فتنه‌گران در روز قدس به نفع اسرائیل ساکت است.

این نکته هم گفتنی است که فتنه‌گران عضو مجمع روحانیون در راهپیمایی‌های 22 بهمن و روز قدس چند سال گذشته جرئت آفتابی شدن میان مردم را نداشته‌اند.
 
کلمات کلیدی : کیهان + فتنه 88 + مجمع روحانیون
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.