توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 425912
اولین موضع آنکارا درباره ترور سفیر روسیه
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۴
وزارت خارجه ترکیه در بیانیه ای اعلام کرد: با کمال تاسف اندری کارلوف سفیر روسیه در آنکارا در مراسم افتتاح گالری عکس در آنکارا در یک حمله مسلحانه جان خود را از دست داد.
به گزارش خبرآنلاین، در بیانیه وزارت خارجه ترکیه آمده است:

با کمال تاسف اندری کارلوف سفیر روسیه در آنکارا در مراسم افتتاح گالری عکس در آنکارا در یک حمله مسلحانه جان خود را از دست داد.
این حمله تروریستی منفور و پست را محکوم می کنیم. عامل حمله کشته شد. در مورد تمامی ابعاد این حادثه دردناك به شکل وسیع تحقیق خواهد شد و مسئولین ان در برابر عدالت حساب پس خواهند داد.

کارلوف در دوران دشوار فعالیت های بسیار موفقیت آمیزی انجام داده و یک دیپلمات مستثنی چه به لحاظ شخصی و چه شغلی در تمام کادرهای دولتی بود. یاد و خاطره وی همواره با ما خواهد بود. اجازه نخواهیم داد این حمله به مناسبات ترکیه - روسیه سایه بیاندازد.
در این روز دشوار به مردم و دولت روسیه تسلیت می گوییم.

این حمله زشت ترین و وحشی ترین چهره ترور را نشان داد. ترکیه به همراه روسیه و سایر شرکای خود به هر گونه تلاش برای مبارزه با تروریسم ادامه خواهد داد.
 
 
کلمات کلیدی : ترور سفیر روسیه+ترکیه+روسیه+آزادی حلب
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.