نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 275919
امواج موبایل و ماهواره سرطان‌زا نیست
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۳
رئیس انجمن سرطان ایران گفت : بر اساس تحقیقات انجام شده امواج الکترومغناطیسی مانند موبایل ، ماهواره و آنتن های ماهواره ای سرطان زا نیستند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،  دکتر محمد اسماعیل اکبری که دیروز در حاشیه کنگره سراسری سرطان در بیمارستان رضوی مشهد با خبرنگاران سخن می گفت، افزود : بر اساس تحقیقات ۲۰ ساله محققان کشور این امواج گرچه باعث عوارض عصبی و جسمی می شود اما نقشی در ایجاد سرطان ندارند.

دکتر اکبری موارد جدید بروز سرطان در کشور را ۱۰۰ هزار مورد در سال عنوان کرد و ادامه داد: کمتر از یک سوم مبتلایان به سرطان در ایران بر اثر این بیماری جان می بازند .

او گفت: از زمان اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور وضعیت کمک هزینه مبتلایان به سرطان بهبود یافته اما هنوز هم ۵۰ درصد از هزینه ها از جیب بیمار پرداخت می شود. رییس انجمن سرطان ایران همچنین گفت: براساس تحقیقات انجام شده آلودگی هوا در مدت ۱۵ سال سرطان زا است.

وی با اشاره به انجام بزرگترین تحقیقات معنویت درمانی پیرامون سرطان در کشور گفت: این تحقیقات نشان داد که رفتارهای معنوی قابلیت پیشگیری و درمان سرطان را دارند.

نخستین کنگره سرطان در بیمارستان رضوی مشهد که با حضور پزشکان و متخصصان سرطان شناسی، پرتودرمانی، جراحی اعصاب، جراحی زنان، آسیب شناسی و پزشکی هسته ای از ديروز در مشهد آغاز شده است.
 
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۳-۲۲ ۱۳:۰۱:۲۱
آقای دکتر اکبری چیزی راجع به اثرات پارازیت ها نگفتند؟ (2958339) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۲ ۱۳:۴۳:۲۸
چرا کسی در مورد سرطان زا بودن کودهای شیمیایی چیزی نمیگه؟ (2958416) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۲ ۱۶:۲۴:۴۰
بهتر است تیتر خبر را به این شکل اصلاح نمایید:
امواج موبایل و ماهواره باعث عوارض عصبی و جسمی می شود. (2958673) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۲ ۱۹:۰۸:۰۷
سلام به عنوان کسی که در زمینه سرطان تحقیق میکنم، بایستی خدمتتان عرض کنم که سرطان زا نبودن امواج مختلف ثابت نشده است و تقریبا غیر قابل اثبات است. زیرا هیچ نوع مدلی برای این نوع نمیتوان یافت. هرکسی هم که بدون انجام تحقیقات کافی راجع به این نظر بدهد، نظر او غیر کارشناسی است. (2958978) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۲ ۱۹:۵۱:۴۲
ببخشید عوارض جسمی یعنی چه! سرطان عارضه جسمی نیست؟ عوارض جسمی ناشی از امواج موبایل پس چگونه است مثلا زیر چشم کبود می شود، دندان ها پوسیده می شوند! منجر به قطع اندام می گردند! باعث از کار افتادن برخی از اندام می شوند!
آقای دکتر ! برخی از نارسایی های جسمی مانند کم کاری برخی غدد که شما به عنوان عارضه جسمی از آن یاد می کنید از سرطانها خطرناک ترند، ضمن اینکه در برخی از مواقع کم کاری یا پرکاری برخی از اندام و غدد داخلی منجر به سرطان نیز می شود (2959040) (alef-11)
 
فرهاد از زنجان
۱۳۹۴-۰۴-۰۶ ۲۲:۳۱:۳۱
امواجوموبایا از نوع رادیویی است و سرطان زا نیست فقط کمی باعث افزایش حرارت و تولید گرما میشود. (3001047) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته