نظر منتشر شده
۵۹۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 305519
پیرو کشف حجاب صدف طاهریان و چکامه چمن ماه و موضع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
چند می گیری «کشف حجاب» کنی؟
احسان رستگار، ۷ آبان ۹۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۵

مورد نه چندان خاص اول:

اگر در خیابان تردد کند، قطعا هیچ مشکلی برایش پیش نمی آید. اگر به فروشگاه ها مراجعه کند و بخواهد هر روز همه ی مایحتاجش را خود تهیه کند و مدام در اماکن عمومی رفت و آمد داشته باشد، حواشی شهرت، گریبان گیرش نخواهد شد. نهایتا یکی دو نفر که خیلی اهل سینما هستند در طول یک روز... روز هم نه، شاید در طول یک هفته... وقتی او را می بینند، پچ پچی کرده و او را برانداز می کنند تا ببینند او همان بازیگری است که آیا اسمش را نمی دانند یا نه. این ها وصف یک بازیگر درجه ۲ یا درجه ی ۳ و کم سابقه ای است که اکثر مردم اصلا نمی دانند او بازیگر است.

نام او صدف طاهریان است؛ متولد ۳۰ تیر ماه ۱۳۶۷و در ۲۹ مهر ماه ۱۳۹۴، هم زمان که ایرانیان در سوگ محرم بودند و به استقبال مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی می رفتند، او عکس های بی حجابش را در صفحه ی اینستاگرامش منتشر کرد. از آن جا که این رفتار آن هم در ایام عاشورای حسینی خیلی غریب به نظر می رسید، برخی کاربران گمان کردند که صفحه ی او هک شده، ولی وی با انتشار ویدئویی ۱۵ ثانیه ای از خود در اینستاگرام، اعلام کرد که صفحه اش هک نشده است. تاریخ تولد طاهریان از ویکی پدیا استخراج شد؛ صفحه ی ویکی پدیای او پس از انتشار عکس های کشف حجابش تاسیس شد. او یک دختر ۲۷ ساله ی جویای نام است که احتمالا معتقد است که «بدنامی بهتر است از گمنامی» و بدین ترتیب برخی از مسیرش را ظفرمندانه پیموده است.

او اکنون ساکن دوبی است.
 
 
مورد یک ذره خاص دوم:
 
مثل مورد اول ناشناخته نیست، ولی آن طور هم نیست که بازیگر مهم و درجه یکی محسوب شود. او هم سهمش از شهرت
صفحه ی ویکی پدیای صدف طاهریان، پس از انتشار عکس های کشف حجابش تاسیس شد. او یک دختر ۲۷ ساله ی جویای نام است که احتمالا معتقد است که «بدنامی بهتر است از گمنامی» و بدین ترتیب برخی از مسیرش را ظفرمندانه پیموده است. و صفحه ی اینستاگرام چکامه چمن ماه قبل از کشف حجاب، ۱۸۴ هزار دنبال کننده، بعد از کشف حجاب، ۱۹۶ هزار دنبال کننده!
در همین حدود است که اگر بخواهد یک کیلومتر پیاده روی کند، شاید یکی دو نفر به عنوان چهره ای آشنا نگاهش کنند. طی دو سال و نیم گذشته، فعالیت او در اینستاگرام پر رنگ تر بوده تا سینما. هم از بازیگران فیلم «اعترافات ذهن خطرناک من»‌ است و هم اگر صفحه ی اینستاگرامش را - که عمومی است - نگاهی بیندازی، اعترافات خطرناکی،‌ از جنس اعترافات عشق های رنگین کمانی (!) را هم شاید بتوانی ببینی. صفحه اش عمومی است و ۱۹۶ هزار دنبال کننده دارد؛ قبل از کشف حجاب، ۱۸۴ هزار دنبال کننده، بعد از کشف حجاب، ۱۹۶ هزار دنبال کننده!

علی رغم بازی در چندین فیلم درجه ی «ب» و «ج»، اما بسیاری از مردم، از معدود تصاویری که از او در ذهن دارند، باز می گردد به مجموعه ی «راز شیوا» که در سال در بهار ۸۲ از شبکه ی سوم پخش می شد و در آن مجموعه، وی نقش دختر محمود پاک نیت و شخصیت محوری داستان را ایفا می کرد.

نام او چکامه چمن ماه و زاده ی ۱۴ آبان ماه ۱۳۵۹ در شیراز است و در تاریخ سه شنبه ۵ آبان، عکس زیر را از خود در کنار ساحل (که به نظر می رسد از سواحل دریای خزر است) منتشر می کند. چند ساعت بعد یکی از بستگانش در مصاحبه ای با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، اعلام می کند که او اکنون در خارج از کشور است و عکس هایش را هم خود چمن ماه در صفحه اش منتشر می کند.

۴ ساعت بعد، چمن ماه عکسش را در کنار بهروز وثوقی منتشر می کند و می نویسد: «همراه با استاد جان بهروز وثوقی»

صفحه ی ویکی پدیای چکامه چمن ماه هم پس از این حواشی، خیلی پر و پیمان تر شده است و در حالی که بسیاری از بازیگران و هنرمندان درجه ی یک و باسابقه ی ما، در ویکی پدیا، صفحه ای کامل و جامع ندارند، این بازیگر ۳۴ ساله،‌ تمامی سوابقش روی ویکی پدیا قرار گرفته و حتی کشف حجابش هم سریعا روی این دایره المعارف ثبت شده است. صفحه آن قدر تکمیل شده، که حتی امضای کم ارزش چکامه چمن ماه پای طومار ۱۴۰ امضایی «قدردانی از انصراف محمدرضا عارف و نامزدی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۲» که در ۲۲ خرداد ۹۲ منتشر شد هم جزء سوابق وی نوشته شده است.
 چهارشنبه شب و پس از حدود یک هفته سکوت خبری، وزارت ارشاد هم موضع گیری کرد که بخشی از آن در ذیل می آید:

«حسین نوش آبادی، سخنگوی و نیز معاون حقوقی، پارلمانی و امور استانهای وزیر ارشاد: اینکه این کار به صورت عمد و با آگاهی قبلی صورت گرفته فعلا مشخص نیست؛ اما بهتر این است که این دو بازیگر سینما هرچه سریعتر نسبت به اشتباه و عمل نامتعارف اعلام موضع و عذرخواهی کنند.
ممکن است آنها خواسته و ناخواسته به برخی شبکه های اجتماعی که مدیریتش دست دیگران است اعتماد کرده و مدیریت فضای مجازی خود را به دیگران سپرده باشند و آنها اقدام به پخش اینگونه تصاویر کرده اند و باید پاسخگو باشند.»

بعد از چند ساعت، چمن ماه سه عکسش را از صفحه اش حذف می کند و عکس پروفایلش را هم تغییر می دهد.
 
او اکنون در آمریکاست.


و اما نکاتی درباره ی دو روایت فوق:
 
۱- کشف حجاب در ۶ روز توسط دو نفر کاملا اتفاقی و یهویی!:

این که چرا و چطور، کاملا اتفاقی و به اصطلاح امروزی «یهویی» در عرض ۶ روز، دو بازیگر
راننده که مرا مجله به دست دید، گفت: «شما که احتمالا سرتون توی اخباره، این بازیگره که کشف حجاب کرده اسمش چی بود؟ کیه این؟» گفتم «صدف طاهریان؟» گفت: «آره همون. اسمش یادم رفت.» پاسخ دادم: «بازیگر مهمی نبود. فیلم عصر یخبندانو دیدین؟» سکوت کرد و بعد چند ثانیه گفت: «عصر چی؟» گفتم: «عصر یخبندان. مهم نیست. این یه بازیگر فرعی بوده تو اون فیلم. بازیگر مهمی نبوده. شما که سینما برو نیستی و نمی شناسیش بماند، حتی من که سالی ۵۰ بار سینما می رم هم نمی شناختمش.» راننده خندید و گفت: «آها خب اگه مهم نبوده که هیچی. گفتم شاید ما نمی شناسیمش.»
درجه ی ۲ و درجه ی ۳، کشف حجاب می کنند و عکس های خود را روی اینستاگرامشان قرار می دهند، قابل تامل است. مخصوصا وقتی در نظر بگیریم که کشف حجاب بین بازیگران جمهوری اسلامی ایران،‌ آن چنان مسبوق به سابقه نبوده است هنوز کم تر از تعداد انگشتان دو دست به شمار می رود و دو مورد از این قریب ۱۰ مورد، همین دو نفر بوده اند که در طی کم تر از یک هفته این اتفاق را رقم زده اند.

صدف طاهریان از ناشناخته ترین بازیگران شاغل و جوان سینمای ایران بود که مردم او را نمی شناختند، اما در عرض یک هفته حتی کسانی که سالی یک بار هم پایشان به سینما باز نمی شده، حتی کسانی که پس از مدت های مدید، به بهانه ی تماشای فیلم حضرت محند (ص) راهی سینما شده اند، او را می شناسند.

یکشنبه در تاکسی، راننده که مرا مجله به دست دید، گفت: «شما که احتمالا سرتون توی اخباره، این بازیگره که کشف حجاب کرده اسمش چی بود؟ کیه این؟» گفتم «صدف طاهریان؟» گفت: «آره همون. اسمش یادم رفت.» پاسخ دادم: «بازیگر مهمی نبود. فیلم عصر یخبندانو دیدین؟» سکوت کرد و بعد چند ثانیه گفت: «عصر چی؟» گفتم: «عصر یخبندان. مهم نیست. این یه بازیگر فرعی بوده تو اون فیلم. بازیگر مهمی نبوده. شما که سینما برو نیستی و نمی شناسیش بماند، حتی من که سالی ۵۰ بار سینما می رم هم نمی شناختمش.» راننده خندید و گفت: «آها خب اگه مهم نبوده که هیچی. گفتم شاید ما نمی شناسیمش.» خیالش را راحت کردم و گفتم: «نه هنرش را کسی نمی شناخت خیلی، ولی الان خب هنرش را رو کرده» هر دو خندیدیم و راننده به نشانه ی تاسف سری تکان داد و گفت: «ای بابا اینا چرا این جوری ان؟!»

گفت و گوی تاکسی وار فوق، ازاین باب نقل شد که مشخص شود شهرت طاهریان و چمن ماه با وجود ابزارهای ارتباط جمعی لحظه ای امروز که در اختیار همه است، چگونه اطلاعات را در عرض مدتی بسیار کوتاه، حتی در اختیار یک راننده ی تاکسی محترم قرار می دهد که نه با سینما آشناست و نه اهل سینما رفتن است.
این واقعیت تلخ را باید پذیرفت که امروز راه شهرت «یهویی» به اندازه ی انتشار یک عکس «یهویی»‌ می تواند زمان صرف کند، ولی این شهرت می تواند هم زمان اعتبار یک شخص را نیز از بین ببرد یا بر حسن شهرت او بیفزاید. یکی در عکس با روسری اش خداحافظی می کند و یکی به چادر سلام می کند.
 


۲- هجمه علیه الهام چرخنده بیشتر بود یا طاهریان و چمن ماه؟:

الهام چرخنده پس از آن موضع گیری های سیاسی-عقیدتی پر سر و صدا و نیز چادری شدنش، مورد هجمه ی خیلی سنگین و بی رحمانه ی بسیاری از طیف های شبه روشنفکر قرار گرفت و جالب این جاست که همان طیف امروز هیچ نقد و نظری به کشف حجاب طاهریان و چمن ماه وارد نمی دانند. آن ها در مورد چادری شدن چرخنده، با رفتاری هتاکانه و تحقیرآمیز در مورد او اظهار نظر کرده و چادری شدن اورا یک مساله ی شخصی تلقی نکردند چون دل خوشی از حجاب نداشتند، اما کشف حجاب طاهریان و چمن ماه را یک مساله ی شخصی و خصوصی در نظر گرفتند.

این یک بام و دو هوا و واکنش های دو گانه، نشان می دهد که برای جماعت شبه روشنفکر، نه حریم خصوصی موضوعیتی دارد و نه درستی و غلطی یک رفتار، بلکه  صرف این که ما چه حسی نسبت به آن عمل ولو قبیحانه داریم، در حمایت یا هجمه به او کفایت می کند و بس.۳- کشف حجاب می کنم، پس اپوزیسیون هستم؟!:

 
در برخی از نظرات و واکنش ها به این دو کشف حجاب در شبکه های اجتماعی، مشاهده می شد که صریحا بعضی، این رفتارها را یک عکس العمل اپوزیسیونی جدی ارزیابی کرده و آن ها را زنانی در نظر گرفته که در راستای مبارزه با سیاست های جمهوری اسلامی ایران و قوانین کشور و دفاع از آزادی زنان، دست به این اقدام زده اند. در این مورد، ذکر این نکته ضروری است که زمانی می توان یک شخص را واجد یک رویکرد و رفتار ایدئولوژیک قلمداد کرد، که رفتارش مبتنی بر افکارش طرح ریزی شده باشد؛ شاید فردی افکاری غلط در سر داشته باشد اما حتی او را هم می توان یک کنش گر ایدئولوژیک در نظر گرفت، اما کسانی که تا زمانی که حضورشان در ایران به نفعشان بوده، مانده اند و ناگهان در مقطعی که هیچ اتفاق خاصی رخ نداده
آن ها در مورد چادری شدن چرخنده، با رفتاری هتاکانه و تحقیرآمیز در مورد او اظهار نظر کرده و چادری شدن اورا یک مساله ی شخصی تلقی نکردند چون دل خوشی از حجاب نداشتند، اما کشف حجاب طاهریان و چمن ماه را یک مساله ی شخصی و خصوصی در نظر گرفتند.
و در ماه محرم، این چنین عکس هایی را از خود منتشر می کنند، این یک رفتار ایدئولوژیک محسوب نمی شود.
 
فقط در یک صورت - که به نظر نگارنده خیلی بعید است و آن را درست نمی داند - این رفتار می توانسته ایدئولوژیک باشد که آن دو از ابتدا با این تفکر و نقشه وارد بازیگری شده اند که روزی به همه ی ارزش ها و آرمان های آن سینما و آن نظام پشت پا زده و وارد حریم دشمن شوند و به ریش همه بخندند.

این یعنی کسانی که دو بازیگر را که شاید پنج دقیقه درباره ی هیچ یک از مکاتب سیاسی نتوانند اظهار نظر کنند را ایدئولوژیک تلقی می کنند، می گویند آن ها نفوذی های فرهنگی بوده اند و اکنون باید به آن ها آفرین گفت چون ماموریتشان را با موفقیت به اتمام رسانده اند.

این نگاه شاذ هیچ پیش فرض شاذتری جز این نمی تواند داشته باشد؛ پس بهتر است کسی برای این رفتار این دو بازیگر درجه چندم هورا نکشد، چون این رفتار منفعت طلبانه هست ولی ایدئولوژیک نه.

قطعا نگارنده موضع بازیگرانی را که پس از انقلاب اسلامی، با سینما خداحافظی کردند را نمی پسندد، اما لا اقل می توان از جهاتی، عکس العمل آن ها را ایدئولوژیک تلقی کرد، اما بازیگرانی که در سینما و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران حضور داشته اند، پا به عرصه ی بازیگری گذارده و هنرشان را در معرض دید و قضاوت مردم قرار داده اند و بعد هم به همه ی این امکانات و فرصت ها لگد زده اند و رفته اند ،‌ چطور می توان جز به چشم خائنینی فرهنگی نگریست؟
 


۴- در دست دشمن، یک عروسکی نه یک هنرمند برجسته:
 
نکته ای هنری نیز باید در هیاهو و بلوایی که این دو بازیگر به پا کرده اند، برای دیگر بازیگران و هنرمندان مورد توجه قرار گیرد. اگرچه ناگفته پیداست، ولی تجربه ثابت کرده که برخی از پرتگاه ها آن قدر تلفات می گیرند، که باید تا ممکن است، تابلوهای راهنما در مسیر حرکت و نزدیک شدن به آن ها قرار داد. یکی از این پرتگاه ها، پناه بردن به دل دشمن است؛‌ یک بازیگر، هرچقدر هم که منفعت طلب باشد و خود را زیرک در نظر بگیرد، باید به یاد داشته باشد که دشمن خیلی از او باهوش تر است و اگر هم او را به دایره ی اعتمادش راه دهد، هیچ وقت با او مانند یک خودی رفتار نمی کند.

رفتار مستهجن، و زننده ی گلشیفته ی فراهانی پس از پناهندگی ، هرگز از یاد مردم و سینمای ایران نخواهد رفت، اما نباید فراموش کرد که همین گلشیفته ی فراهانی، از بهترین بازیگران زن جوان دوران خود بود و برخی او را طلایه دار نسلی از بازیگرانی می دانستند که به واسطه ی هنر و توامندی های بازیگری اش رشد کرده و این رشد می تواند نسل بازیگران زن را یک گام بام به جلو ببرد. چنین بازیگری کارش به جایی می رسد که وقتی وارد کاخ فریبنده ی هالیوود می شود، با او در مقام یک کنیز سینمایی
قطعا نگارنده موضع بازیگرانی را که پس از انقلاب اسلامی، با سینما خداحافظی کردند را نمی پسندد، اما لا اقل می توان از جهاتی، عکس العمل آن ها را ایدئولوژیک تلقی کرد، اما بازیگرانی که در سینما و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران حضور داشته اند، پا به عرصه ی بازیگری گذارده و هنرشان را در معرض دید و قضاوت مردم قرار داده اند و بعد هم به همه ی این امکانات و فرصت ها لگد زده اند و رفته اند ،‌ چطور می توان جز به چشم خائنینی فرهنگی نگریست؟
برخورد می کنند و نقش هایی را به او پیشنهاد می دهند که بسیاری از بازیگران صاحب نام هالیوودی که نه منظر فرهنگی ما را باور دارند و نه با ارزش های ما زیست کرده اند هم حاضر به پذیرش آن نقش ها نیستند چون دون جایگاه هنری خود می دانند.

گلشیفته ی فراهانی مدت هاست که دیگر یک هنرمند نیست؛ او صرفا یک بازیگر است که در باتلاقی فرو رفته که در میان سالی این واقعیت را اثبات خواهد کرد که فاصله ی شانیت یک زن هنرمند در سینمای ایران با یک بازیگر هالیوودی - که به اصل خود پشت کرده - از زمین تا آسمان است. حتی این هم ثابت خواهد شد که در هالیوود هم خودی و غیر خودی معنا دارد.

بازیگرانی که گمان کرده اند با این بازی های بچه گانه، می توانند به گوش دشمنان، این پیام را برسانند که به ازای پشت کردن به اصالت و کشورشان، از آن ها با حقوقی مادام العمر و حمایت های مادی و معنوی و عرصه ی شکوفایی های هنری شان استقبال کنند، سخت در اشتباهند. بازیگری که ملت و کشور او، تنفر از او را فریاد بزند، هنرمند نیست، بلکه صرفا چهره ای مشهور و البته بدنام است که نه راه پس دارد و نه راه پیش.۵- مدیران فرهنگی و مسئولان سینمایی! با یک عذرخواهی و حذف عکس ها، آب رفته به جوی باز می گردد؟!‌به همین سادگی؟!:

برخی مسئولان فرهنگی و مدیران سینمایی ما در همه ی دولت ها ثابت کرده اند که چشمانشان خیلی سوی دیدن افق های پیش رو ندارد، اما به شدت دم غنیمت شماری و سوت و کف گرفتن از برخی طیف های خاص، از اولویت هایشان است. در این میان برخی بازیگران بوده اند که در چند سالی که در آمریکا و اروپا زندگی می کرده اند، در هالیوود نیز نقش ایفا کرده و کشف حجاب کرده اند.

نقطه ی تاسف برانگیز آن جاست که اینان رفته اند و خیلی سرفرازانه بازگشته اند و بلکه برخی از مدیران نیز برای آنان فرش قرمز پهن کرده اند. این نوع عکس العمل هایی که نه با مبانی فکری و نگاه فرهنگی انقلاب اسلامی سازگار است و نه با اصول عقلی مدیریت فرهنگی مطابقت می کند،‌ نتیجه ای جز شوخی گرفتن این کشف حجاب ها از جانب برخی از بازیگران نخواهد بود.

به این ترتیب که برخی ممکن است گمان واهی در سر بپرورانند که ما اگر هم کشف حجاب کنیم، کافی است چند سال بعدش که آب ها از آسیاب افتاد، با یک عذرخواهی ساده و نوشتن و انتشار نامه ای به فلان مدیر سینمایی لبخند به لب، دوباره عزم بازگشت کنیم و این بار دیگر بازیگرانی درجه ی دو و سه نبوده و به عنوان یک بازیگر درجه یک به ایفای نقش بپردازیم؛ هم شهرتمان فزون شده و هم جیبمان پر پول تر، تازه اقامت یک کشور دیگر را نیز مفت و به ازای پناهندگی سیاسی صاحب شده ایم. نه چک می زنیم و نه چانه، بر می گردیم به خانه.
وای به حال مسئولانی که این چنین منفعلانه بازی بخورند و به جای اتخاذ تصمیمات منطقی و به حق، فریب بخورند. مسئولانی از این دست، هنوز درنیافته اند که با این نوع مدیریتشان، خود را مقابل غیرت دینی و عقاید مذهبی مردم قرار می دهند و آن بازیگران نیز هنوز فهم نکرده اند که شاید مردم برخی از اتفاقات را تا حدی فراموش کنند، ولی هیچ گاه پشت کردن به کشورشان و به سخره گرفته شدن باورهای مذهبی شان را از یاد نخواهند برد.

بازیگرانی که در فهرست سیاه مردم قرار گرفته اند، باید در فهرست سیاه مدیران سینمایی و مسئولان نیز قرار گیرند؛ بازیگری که از هنر بویی نبرده و عرصه ی هنر را جولان گه برهنگی تصور می کند، بهتر همان که در برهوت توهماتش غوطه ور باشد و سینمای محترم ایران، جای این بی هنران نمی تواند باشد.

بدیهی است که در چنین شرایطی که غیرت مردم و باورهای مذهبی شان از جانب بازیگران مخدوش شده - که ذیل امکانات بیت المال مانند صدا و سیما رشد کرده اند - وزارت فرهنگ
اما، ما هنوز نفوذ فرهنگی و رخنه ی فرهنگی - که آمریکا روی آن خیلی بیش از بمب های هسته ای اش حساب کرده - را شوخی می گیریم و مدیران فرهنگی مان هم این اتفاقات را کاملا یهویی و اتفاقی و حاصل اشتباهات مدیر صفحه ی آن بازیگر!
و ارشاد هم موضع گیری کند، اما این امر بدیهی، مشخص نیست که چرا معمولا خیلی ملایم و دیپلماتیک صورت می گیرد. مشخص نیست که چرا آقای حسین نوش آبادی، سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بیش از آن که دغدغه اش احترام به احساسات جریحه دار شده ی مردم و صیانت از ناموس و عزت فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و جامعه ی ایران باشد، حفظ آن بازیگر خاطی است.

این که سخنگوی محترم، از همین ابتدا در مسیر ساختن راهی برای توجیه آن اتفاقات در صفحه ی عمومی اینستاگرام چکامه چمن ماه باشد، تامل برانگیز است. این که راه فرار اضطراری برای اقدامی که با تفکر و هدف و هدفمند صورت گرفته قرار دهیم و به کسی که عواقب رفتارش و عکس العمل های احتمالی پس از انتشار عکس هایش را طبیعتا می دانسته، گفته شود که آن عکس ها را شاید مدیر برنامه هایش گذاشته، یک فرار رو به جلو است.

چمن ماه از دیروز، این جمله را در سربرگ صفحه اش قرار داده: «امیدوارم فرصت دیگری برای تلاقی نگاه مان به وجود آید.» این نشان از این دارد که این بازیگر، تا چه حد از منظر خود، یک رفتار روشنفکرانه (و از منظر ما یک رفتار شبه روشنفکرانه و ضد روشنفکری) انجام داده و از این رو، تلاقی نگاه ها را در روزهایی دیگر جست و جو می کند. نگاه مردم با نگاه امثال چمن ماه، هیچ دلیلی برای تلاقی اش وجود ندارد و محرومیت امثال او برای حضور در سینمای ایران، شاید باعث شود که برخی حریم ها و مقدسات جامعه ی اسلامی ایران و کشور، از این پس توسط هر کسی به همین سادگی مورد دست درازی قرار نگیرد؛ این بیم می رود که بسیاری از فردا با چنین تابوشکنی هایی و شوخی با مقدسات مردم، عکس هایی از این جنس در صفحاتشان منتشر کنند، بعد هم حذف کنند، مسئول مربوطه هم مصاحبه کند که شاید مدیر صفحه اش آن را منتشر کرده و نهایتا هم آن بازیگر به ریش همه بخند و تازه هنوز منتظر تلاقی نگاه ها در فرصتی دیگر باشد!

دیشب و پس از به ظاهر تذکر و در واقع راهنمایی نوش ابادی، چمن ماه آن چند عکس آخری اش را از صفحه اش پاک کرد اما نگارنده معتقد است که صورت مساله هیچ تغییری نکرده و از این به بعد، خانم چکامه ی چمن ماه، هر محتوایی که صلاح بداند می تواند در صفحه اش منتشر کند؛ چون او حرف هایش را مبسوط و متعدد بیان کرده و پیامش را هم چه به داخلی ها و چه به خارجی ها مخابره نموده است و نباید دنبال ساختن راهی برای بازگشت او بود.

اما، ما هنوز نفوذ فرهنگی و رخنه ی فرهنگی - که آمریکا روی آن خیلی بیش از بمب های هسته ای اش حساب کرده - را شوخی می گیریم و مدیران فرهنگی مان هم این اتفاقات را کاملا یهویی و اتفاقی و حاصل اشتباهات مدیر صفحه ی آن بازیگر!

از تراژدی های واقعی فرهنگی کشور ما، همین است...
 
کلمات کلیدی : کشف حجاب بازیگران، صدف طاهریان، چکامه چمن ماه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسین نوش آبادی، اینستاگرام بازیگران
 
محمود
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۸:۵۹:۴۸
اون موقع که ده نکمی اینا رو تو فیلماش میاره و بزرگشون می کنه باید فکر اینجا رو می کردین که اینا فقط به پول فکر می کنند و انسان های ارزشی نیستند بنابراین لیاقت حضور در سینمای ارزشی ما رو هم ندارند همین اشتباه رو احمدی نژاد در مورد اون تنیسور ارغوان رضایی کردش که باعث نارضایتی انسان های ارزشی شد. (3286128) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۰۴:۵۴
ابله ده نمکی کجابود اینا با ده نمکی فیلم ندارن سواد نداری حرف نزن بیسواد بیسوات بیسوات بی سوات دوات بیارم برات؟ :دی با هومن سیدی فیلم داره خنگول نه دهنمکی (3286269) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۰۳:۰۱
همچین تحقیق کرده و مقاله نوشته که واسه دستگیری ریگی هم کسی اینطور دم تکون نداده بود!!!! (3286359) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۳:۳۰:۰۶
خیلی با حال بود، مردم از خنده! (3286678) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۵:۵۸:۱۵
اصولا اگر کشف حجاب رو به خواهیم از عکسهایی صفحات مجازی تایید کنیم که بخش بزرگی از زنان کشور همین حالا کشف حجاب کردند یکم برید داخل فیسبوک و اینیستاگرام بگردید متوجه میشوید (3286910) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۰:۳۲:۵۴
خدا انشاءالله همه حجاب ها را ازپيش چشمانمان بردارد ! آأأأمميييييين ! ... ... آره مخلصتم ! (3287890) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۰ ۱۹:۳۹:۲۱
اگر هم حجاب ها را برداره ، وزارت ارشاد سانسور می کنه ! (3292839) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۱:۳۵:۳۰
آقایان وزارت ارشاد، با افکار و ذهنیت این افراد چه کردید؟ آیا موفق بودید که از درون هم آراستگی ایجاد کنید؟
فاجعه فساد سیستماتیک که افراد دلسوزی مثل دکتر توکلی از آن صحبت می کنند از کمکاری و بیراهه رفتن وزارت ارشاد در همه دولتها ایجاد شده.

مولانا میفرماید، «ما درون را بنگریم و حال را/نی برون را بنگریم و قال را»

آقایان محترم با این بودجه های کلان ارشادی به داد ذات آدمها (خصوصا بعضی مدیران) برسید که فساد رشد نکنه (3287983) (alef-18)
 
یوسف
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۰۶:۵۶:۰۳
البه اینها بخش بزرگی از زنان ایرانی نیستند بخش پرسر و صدای زنان ایران هستند که دیده نمی وند وگرنه اون دختری که حیا داره اصلا توی شبکه های مجازی عکس نمیذاره که بخواد مقایسه بشه با اینها (3289077) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۱۷:۴۱:۳۶
حتما زن یا حیای ایرانی اصلا از خونه در نمیاد . برای اینکهه نامحرم صداش را نشنوه ، انگشتشو تا آرنج میکنه توی حلقش که صداش عوض بشه ! بعدش هم زنان همسایه موقع پاک کردن دسته جمعه سبزی برای نذری شب جمعه ، براش خواستگار می کنن و بدون اینکه داماد شاخ شمشماد را که پسر حاجی هست و 20 سال ازش بزرگتره دیده باشه ، یهویی سر از حجله در میاره ! ایشالا مبارکش باد ! فکر کنم شما در دوران 50 سال قبل سیر می کنی هنوز ! (3295003) (alef-18)
 
ثريا دالغين
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۰:۵۸:۳۴
اگر حيا به عدم عضويت در شبكه هاي اجتماعي است شما چرا حضور مستدام داريد؟! اگر رفتن مساله اي نيست و گذاشتن عكس بي حيايي است شما چطور از پشت نور و شيشه به حيا يا بي حيايي مردم پي ميبريد؟! پدرمان را دراورديد با اين قضاوتهاي سطحي! (3298716) (alef-13)
 
زهرا
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۰۸:۳۰:۵۰
فقیهه سلطانی بازیگر سینما و تلویزیون با تایید بخشی از سخنان صدف طاهریان- که به تازگی کشف حجاب کرد و از ایران رفت-نوشت:

خانم صدف طاهریان ..حرفهای شما در مورد عده ی زیادی از دست اندرکاران سینمای ما متاسفانه ، متاسفانه و متاسفانه، کاملا درست و مورد تایید هست! (3289189) (alef-18)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۶:۵۱:۰۲
عالی بود دمت گرم. (3286991) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۰:۴۶:۱۴
دم تکون دادن رو خوب اومدی
خوب بعضیا اینجورین . برای یه لقمه نون باید دم تکون بدهن ! (3287335) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۸:۵۲:۲۰
بله بعضی ها هم برای نون دراوردن برهنگی پیشه می کنن (3287768) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۰:۰۴:۲۹
ادب مرد به ز دولت اوست... واضح است که شما با راه و روش گلشیفته فراهانی موافقی. (3287544) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۲:۰۲:۴۹
پماد سوختگی بدم خدمتتون؟ (3288027) (alef-18)
 
امیر
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۹:۳۴:۰۴
ناشناس یه ساعت دارم میخندم .ریگی.دم.خخخخخخخخخخخخخخ.کاراگاه قندعلی وارد میشود.خخخ (3288587) (alef-18)
 
امید
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۲۲:۵۵:۱۹
ایول به این تحمل مخالف!!!!
واقعا الف ایول داره
--------
عزیزم بز گر را باید با دقت از گله جدا کرد (3288870) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۱۸:۱۳
این چه طرز حرف زدنه؟ (3286406) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۳۰:۱۶
هیچ میدانی چه میکنی؟ داری گناهی انجام میدهی که چیزی برایت ندارد. شاید اگر کسی دروغ می گوید هدفش این است که مشکلش حل شود و یا از مهلکه ای که گرفتار شده رهایی یابد و شاید کس دیگری با چشم چرانی به دنبال لذت جویی هایش می رود و شاید هزاران گناه دیگر که در پی لذت جویی انجام می شود.
ولی تو چه؟ روز قیامت چه جوابی داری بدهی مگر رسالت پیامبر بر تو تمام نشده بود مگر نباید فاطمه زهرا(س) الگوی تو باشد؟

برگرد و پوششت را فاطمی کن بگذار در انظار عمومی نماینده خدا در زمین باشی. (3286441) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۵۰:۳۲
نمیخوام! شما برو اندر احوالات خودت یه مقدار تفکر کن. آیا علی گونه هستی؟ تا وقتی نشدی منع رطب نکن. (3286488) (alef-18)
 
به گناهکار
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۷:۱۱:۲۷
اشنباهه- به حرف گوش کن چیکار داری که ایا گوینده عمل میکنه یا نه- هی کلید میکنین که یاید همه چی درست بشه و بعد ما خوب بشیم - از نظر شما کسی که علی گونه نیست - نباید حرف بزنه و همه حرفاش غلطه - همش یهانه یهانه یهانه- بالاخره از یه جا باید شروع کنیم تا بشم حضرت علی یا نه؟؟؟؟؟؟ الیته و صد البته اگز گوینده خودش هم عمل کنه تاثیرش هم به مراتب بیشتره (3287025) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۹:۵۱:۵۶
نه جانم شما اشتباه میکنی! من از نظر خودم خوب هستم و برای بهتر شدن هم تلاش میکنم؛ اما بهتر از نظر من تفاوت داره با چیزی که شما بهش میگید خوب. حرف من اینه که من کلا به مدل شما اعتقادی ندارم،‌پس به جای اینکه من رو نصحیت کنید، بفرمایید خودتون رو درجهت مدلی که بهش اعتقاد دارید تغییر بدید. (3287832) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۸:۱۶:۱۳
همینطوری نظر میدید و تهمت میزنید خب اصلا معلوم نی زنه مرده اون کسی که نظر داده (3287130) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۸:۲۹:۰۰
شاید با خودت بگویی مگر این همه زنان که در کشورهای دیگر به هر شکل که میخواهند ظاهر می شوند مشکلی برایشان پیش آمده؟ باید بگویم حیا و عفت ثروت بزرگی است که سلامت جامعه را تضمین می کند خیال نکن آنانی که در جوامع غربی به بدترین شکل بیرون می آیند ، مشکلی برایشان پیش نمی آید. در آن جوامع شیطان دیگر کاری با آنها ندارد نیازی نیست به خود زحمتی بدهد او با من و شمای شیعه گلاویز است چون خوب میداند فاطمه زهرا(س) حق است پس تا جایی که امکان دارد میخواهد ما را نیز به بیراهه ببرد. (3287152) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۹:۵۲:۵۳
میخواهید بگید تو این جامعه اسلامی ما برای چادری ها مشکلی پیش نمیاد؟! والله که دروغ میگید! (3287835) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۸:۴۷:۴۴
معمولا کسی که رطب نخورده میتونه منع رطب کنه (3287177) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۰:۴۲:۱۹
خوب این یعنی که ای شمایی که من میدونم و خودت هم خوب میدونی که رطب خوردی، منع رطب نکن. (3287330) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۰:۰۷:۱۱
شما که می گی "نمی خوام" چرا به خودت می گیری؟ شاید کسی که این گفته فاطمی باش خودش واقعا بهش عمل کرده. اینهمه عقده از کجا میاد؟ (3287547) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۹:۵۵:۵۳
چرا به خودم میگیرم؟! فاطمی بوده؟ منم عقده ای! باشه هر چی شما بگید! آخه تا حالا نمونه های شما رو از نزدیک ندیدیم برا اینه! (3287839) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۲:۰۵:۴۳
در وا بوده اومده دیگه ! درو ببندی دیگه نمیاد ! (3288031) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۳۹:۲۶
الان اون کله برهنه پیراهن ابی خیلی بهتر از بدن های برآمده وتیپ های زننده براثر لباسهای تنگ (چه زن چه مرد) در خیابانهاست. (3286585) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۷:۴۳:۱۳
آخرش مرگ بر آمریکا یادت نره ! (3287065) (alef-18)
 
مهسا
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۸:۴۹:۲۵
دوست عزیز ببین به تو چند تا مثبت دادن و به کسی که از تو انتقاد کرد چند تا مثبت دادن. مردم خودشون تشخصی میدن برن به بهشت یا به جهنم. شما به فکر بهشت رفتن خودت باش کسی شما رو مامور به بهشت بردن مردم نکرد (3287180) (alef-18)
 
مقداد
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۳۱:۰۳
کشف حجاب وقتی معنی میده که طرف با اختیار خودش حجاب داشته ، و حالا نداره. این که کسی به خاطر قانون یا اجبار تو یه مکان خاصی حجاب داشته و تو مکانی که اون اجبار یا قانون وجود نداشته بی حجاب بوده، کشف حجابی صورت نگرفته. الکی موضع نگیرید سر این چیزا. (3286447) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۳۵:۳۱
احسنت (3286577) (alef-18)
 
آریابان
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۵۲:۵۴
گفته های یک خانم دکتر پژوهشگر و مسلمان مالزیائی به یک دختر خانم دانشجوی ایرانی ، بسیار رساست و حق مطلب را به خوبی ادا می کند ؛
وی گفته بود که در پی سفر های همیشگی خود به همه کشور های مسلمان ، دریافته است :
ابران تنها کشور مسلمانی است که با مشکل بد حجابی !!! روبروست و در تمامی کشور های دیگر ، زنان یا با حجابند و یا بی حجاب ؛ (3286606) (alef-18)
 
حسن شيباني
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۵:۰۱:۳۲
غلط كرد اين خانم دكتر من خودم بارها خانمهاي محجبه اي ديدم كه دامن كوتاه پا داشتند و توي خيابانهاي دبي و لندن و ... تردد ميكردند من نميدونم چرا بعضيها تمام تلاششون تحقير ايراني است (3286823) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۱:۰۱:۰۸
این خانم دکتر یک سری به ساحل غزه بزنه تا با منظره دخترانی که با روسری مقنعه ... پوشیده اندرمواجه بشود و انرا برای ما هم توجیح کند
در اروپا هم این مقنعه با تک پوش چسبان و شلوار تنگ خیلی تضاد میزنه انگا خانمهای مسلمان حجاب را فقط موی سر میدانند (3287595) (alef-18)
 
مبهوت-نگاه
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۱:۰۴:۱۰
اون خانمها در واقع بدون هیچگونه اجبار حکومتی و مثل بقیۀ زنان و حتی مردان اونجا ها میتونن هرنوع پوشش حتی عجیب و غریب و متضادی رو که دلشون خواست انتخاب کنند ، در حالیکه در اینجا به حکم قانون، حتی زنهای خارجی در حال ترانزیت از ایران هم مجبورند موهای سرشون رو بپوشانند ؛
که البته در نهایت هم بدلیل عدم امکان کنترل همۀ خانمها ، روسری تبدیل شده به یک وسط-سری !!! نیم بند که فقط مو های برآمدگی وسط سرشون رو میپوشونه !!! ؛ (3287934) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۱:۱۹:۵۷
تو تو دب چه کار میکنی.همش در حال گناهی برگرد به کشورت. (3287604) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۰:۱۹:۰۰
اين رنگ خيلي قشنگه ! بهتر از خاكستريه ! از همين رنگ و رنگ سفيد استفاده كنين ! (3287867) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۳:۵۷:۲۰
حسن جان جوش نزن شاید اون هایی که شما دیدین باحجاب بی حجاب های ایرانی در دوبی و لندن بودن!!!!!!!!!!!!!! (3288187) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۳:۱۲:۵۱
در مورد چادری شدن هم همین حرف را می زنی ؟؟؟ پس چرا در مورد الهام چرخنده اون همه هیاهو کردند؟ (3286637) (alef-18)
 
شوهر
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۹:۴۵:۳۳
متاسفم برای کسانیکه فریب تزویر و ریاکاریهای این خانم را خوردند
اون فقط دنبال پسته و دقیقا فهمیده با ظاهر سازی و نمایش میتونه به پست برسه. چقدر الان داره به ریش همه میخنده!!!!!!!!!!!!!!! (3287254) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۲:۱۰:۳۶
چه دیر فهمیده ! (3288041) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۹:۳۶:۴۹
من هم برای شما متاسفم که نفهمیدی که مردم فریب این خانم را نخورده اند. همه این را خوب می دانند. مسئله چیز دیگری است که شما نفهمیده اید..... (3288593) (alef-18)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۵:۳۷:۲۵
احسنت.... احسنت (3286876) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۶:۰۴:۰۱
صحبت شما صحیح است که در ایران حجاب اجباری است بنابر این نمیتوان از کشف حجاب در محیط دیگر برای این دو بانو نام برد. ممکنه خیلی از بانوان ایرانی دیگر نیز واقعا فلسفه حجاب را درک نکرده باشند و یا اعتقادی به آن نداشته باشند، و در محیطی که منعی برای آنها نیست از حجاب استفاده نکنند ، اما از طرفی نحوه انتشار تصویر در یک صفحه شبکه اجتماعی و موضع گیری بعدی این دو بازیگر این فهم را (شاید اشتباه) به بنده میده که بیشتر برای جلب توجه و معروف شدن این اقدام انجام شده، که خیلی شایسته نیست (3286918) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۸:۴۸:۴۵
کشف حجاب یعنی حجاب نداشتن باهوش! (3287179) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۱:۴۴:۵۰
کشف حجاب یعنی برداشتن حجاب خیلی باهوش! (3287997) (alef-18)
 
ehsan
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۸:۵۳:۲۴
رحمت بر اون شیر پاکی که خوردی (3287183) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۲:۱۱:۳۱
احسنت بر اون شیری که تو را خورد و هنوز نمرده ! (3288043) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۹:۲۹:۱۶
خواهر وزیر محترم آموزش و پرورش با اعلام عمومی شماره تلفن خود، از فرهنگیان خواست تا مشکلات خود را با او در میان بگذارند تا آن‌ها را به گوش وزیر آموزش و پرورش برساند (3287228) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۸:۱۹:۳۵
خواهر وزیر شدیدا تکذیب کرد . (3287740) (alef-18)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۰:۵۴:۱۸
من اصولگرا و افراطی نیستم اما شاید به خاطر مسائل تربیتی و فرهنگی از بی حجابی اون هم به این شکل خوشم نمیاد.

اما می دونم کاریش نمی شه کرد! اگر شما یک کم روانشناسی بلد باشید، به ویژه روانشناسی خانمها، می فهمید تظاهر و جلوه گری و حتی عشوه گری تو ذاتشونه، ربطی به پول گرفتن و غیره نداره

پس خیلی عجیب نیست توی این جمعیت ملیونی، یکی دو نفر بازیگر بخواهند کشف حجاب و جلب توجه کنند، پس خیلی صغری و کبری نچنیم، این یک مسئله عادی بویژه برای خانمهاست.
حتی مسئله گلشیفته نیز عجیب نیست. (3287347) (alef-18)
 
نینا
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۲:۰۷:۱۸
من شخصا بی حجابی رو برای راحتیش و گریز از گرمای تابستان دوست دارم نه جلوه گری. البته لزوما بی حجابی جلوه گری نداره چرا که با این چادرهایی که این سالها مد شده هم میشه جلوه گری کرد. من خودم اگر یکی از این چادرها رو سرکنم توجه بیشتری جلب میکنم. (3287646) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۱۷:۵۱:۲۶
تو رو خدا این کارو نکن ! جون من ! گفتم جون من ! نه !!!!!..............! (3295023) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۲:۱۲:۵۸
منم خورش بادمجون دوست ندارم و خوشم نمیاد ! این به دیگران چه مربوطه ، یه موضوع شخصیه ! (3288048) (alef-18)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۴:۲۹:۵۶
اگر واقع بین باشی تو این ممکلت این مساله رو نمی تونی شخصی حساب کنی، اما قبل از اینکه رگ گردن بقیه بالا بزنه، خوبه درک کنند که هر کار کنند این رفتارها جز خصلت زنهاست.

به همین خاطر حتی اگر 1000 سال بگذره همیشه تمایل زنها به بی حجابی بیشتر از حجاب است، حالا از ما گفتن (3288227) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۰۸:۲۳:۴۲
مسئله عادی؟!!!!! (3289172) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۱۵:۵۶:۵۱
آفرین آفرین آفرین (3290346) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۵۸:۳۶
شما حرص نخور! به قول روحاني بعضي ها بيكارند گير ميدن به اين و اون (3286616) (alef-18)
 
امیر
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۰:۰۵:۴۹
این چه تیتریه؟! مگه اونی که حجاب میذاره پول میگیره ؟! استنباطش این بوده که این کار رو کنه! شما حجابتو نگه دار (3287278) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۳:۴۴:۳۴
کاشکی یک صدم توجهی که خوانندگان سایتها به اخبار بی حجابی می کنند به فساد اداری و مالی در مراکز اقتصادی بانکی و بورس و بیمه میکردند.
گناه این هنرمند نما ها رو خداوند میبینه و جزاشون با خداست.
اما مفسدی که بیت المال رو میدزده، باید جلویش در همین دنیا گرفته بشه وگرنه همچنان در لیست کشورهای با فساد بالا خواهیم ماند (3286706) (alef-18)
 
علی
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۳:۵۵:۴۱
اون خانمه اولی ، اصلا عکسهایی که گذاشته از خودش کاملا برای انتخاب بازیگری است . مثلا برای کارگردانای بووق آمریکایی.
ضمنا بر خلاف چرخنده اینا حرفی برای گفتن ندارن و بحثی وجود نداره پس ارزش بجث رو هم ندارن. برن پی کارشون. (3286737) (alef-18)
 
مهسا
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۸:۵۱:۳۳
همین 4 تا دونه مثبت که گرفتی یعنی تو هم فکران تو باید دیگه ساکت باشن (3287182) (alef-18)
 
الیاس
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۰:۲۰:۰۹
این جا یک سایته صندوق انتخابات ریاست جمهوری نیست آدمو سگ گاز بگیره ولی جو نگیره (3287302) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۰:۴۳:۴۵
شما هم اینجوری خودت رو راضی کن! (3287333) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۳:۴۰:۱۹
اقا این چه ادبیاتیه؟ (3287522) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۲:۱۶:۳۲
حجاب اجباری معلوم هست آخر به کجا می رسد (3287650) (alef-18)
 
علی
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۷:۲۰:۲۴
و البته فیلم ارزشی پایان نامه حامد کلاهداری (3287706) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۴:۳۶:۲۳
این چه طرز حرف زدنه ؟!! (3288240) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۷:۴۸:۵۳
با ادب و تربیت میونه ای داری؟؟؟؟؟؟؟؟ (3288438) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۰۷:۴۲:۱۷
ابله اونایی هستند که بی ادب هستند (3289100) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۱۶:۳۷
مساله ی حجاب در ایران یک مساله ی سیاسی است وگر نه در قرآن گانه دروغ و تهمت و غیبت خیلی زبرگتر از از بی حجابی است .
در ضمن دوستان روایتی از برخورد ائمه و پیامبر با بد حجابی یا بی حجابی بفرمایند. (3286287) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۰۹:۵۲
و صد البته "پایان نامه" (3286375) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۱۵:۰۹
زمان پیامبر و امامان اصلاً شرایط جامعه اجازه علنی بودن بی حجابی رو نمی داد! (3286390) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۲۲:۳۷
مطمئنید؟! محض احتیاط یه بار دیگه یه مطالعه ی کوچیک بفرمایید! (3286554) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۱:۵۸:۵۲
پس تو یادته!!!! (3287640) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۱۶:۰۴
یکم قرآن و حدیث بخوان بعد نظر بده! (3286394) (alef-18)
 
امیر
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۲۱:۴۳
حتما پیامبر باید برخورد کنند؟
مگر قرآن نفرموده:
آیه ۳۱ سوره نور و آیه ۵۹ سوره احزاب به طور صریح به این بحث پرداخته اند:

«وَ قُلْ لِلْمُؤْمِناتِ یَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصارِهِنَّ وَ یَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَ لا یُبْدینَ زینَتَهُنَّ إِلاَّ ما ظَهَرَ مِنْها وَ لْیَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلى‏ جُیُوبِهِنَّ وَ لا یُبْدینَ زینَتَهُنَّ إِلاَّ لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ آبائِهِنَّ أَوْ آباءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ أَبْنائِهِنَّ أَوْ أَبْناءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ إِخْوانِهِنَّ أَوْ بَنی‏ إِخْوانِهِنَّ أَوْ بَنی‏ أَخَواتِهِنَّ أَوْ نِسائِهِنَّ أَوْ ما مَلَكَتْ أَیْمانُهُنَّ أَوِ التَّابِعینَ غَیْرِ أُولِی الْإِرْبَةِ مِنَ الرِّجالِ أَوِ الطِّفْلِ الَّذینَ لَمْ یَظْهَرُوا عَلى‏ عَوْراتِ النِّساءِ وَ لا یَضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِیُعْلَمَ ما یُخْفینَ مِنْ زینَتِهِنَّ وَ تُوبُوا إِلَى اللَّهِ جَمیعاً أَیُّهَا الْمُؤْمِنُونَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ؛[نور/۳۱] و به زنان مؤمن بگو كه چشمان خویش فروگیرند و شرمگاه خود نگه دارند و زینتهاى خود را جز آن مقدار كه پیداست آشكار نكنند و مقنعه ‏هاى خود را تا گریبان فروگذارند و زینتهاى خود را آشكار نكنند، جز براى شوهر خود یا پدر خود یا پدر شوهر خود یا پسر خود یا پسر شوهر خود یا برادر خود یا پسر برادر خود، یا پسر خواهر خود یا زنان همكیش خود، یا بندگان خود، یا مردان خدمتگزار خود كه رغبت به آن ندارند، یا كودكانى كه از شرمگاه زنان بى‏ خبرند. و نیز چنان پاى بر زمین نزنند تا آن زینت كه پنهان كرده‏اند دانسته شود. اى مؤمنان، همگان به درگاه خدا توبه كنید، باشد كه رستگار گردید.»

«یا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُلْ لازْواجِكَ وَ بَناتِكَ وَ نِساءِ الْمُؤْمِنینَ یُدْنینَ عَلَیْهِنَّ مِنْ جَلاَبِیبِهِنَّ ذلِكَ أَدْنى‏ أَنْ یُعْرَفْنَ فَلا یُؤْذَیْنَ وَ كانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحیماً؛[احزاب/۵۹] اى پیامبر! به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو: جلبابها [روسرى ‏هاى بلند] خود را بر خویش فروافكنند، این كار براى اینكه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند بهتر است (و اگر تا كنون خطا و كوتاهى از آنها سر زده توبه كنند) خداوند همواره آمرزنده رحیم است.» (3286416) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۳۶:۲۴
نگفته ون بیار گفته بگو جز گفتن هر کاری کنید مخالف اسلامه (3286579) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۳:۳۶:۲۶
خطاب قرآن به مردان و زنان مومن هست و مسلمان با مومن فرق دارد مومن خصوصیات خاصی داره که شامل تعداد اندکی از مردم میشه ،،با حساب قران مومن بسیار اندک و ما مسلمانیم نه مومن،،و همه اینایی که دلواپس هستند فقط سیاسی کارندو هدفشان دین نیست،، (3286685) (alef-18)
 
م.ج.ش
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۴:۴۵:۱۱
"یا أیها الذین آمنوا آمنوا بالله و رسوله ..." (نساء 136)
در آیه بالا منظور از ایمان کدومه؟ اونی که شما میگید یا صرف اسلام هم ایمان هست؟ سعی کنید تفسیر به رأی نکنید، در آیه 59 احزاب و 30و31 نور منظور از ایمان همون اسلامه (آمنوا که در آیه 136 نساء اول اومده) و نه ایمان واقعی (آمنوا که در آیه 136 نساء دوم آمده)
دقت کن برادر (3286787) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۸:۰۰:۱۰
الان هم که شما تفسیر به رای کردید!
تفسیر به رای کدومه؟
آیه قرآن کاملا صریح و مشخصه
اون وقت شما میای میگی نه کلام خدا یه چیز دیگست؟
پناه بر خدا!
این مثل اینه که میگی نه خدا نمیدونه منظورش چیه من بهتر میدونم!
استغفرا... (3287099) (alef-18)
 
م.ج.ش
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۲:۵۱:۲۴
بنده تفسیر به رای کردم؟برید ببینید مفسرین بزرگ دنیای اسلام (از شیخ طوسی گرفته تا علامه طباطبایی) چطور تفسیر کرده اند؟ اونها هم تفسیر به رای کرده اند؟
سوره آل عمران آیه 7 (...فأما الذین فی قلوبهم زیغ فیتبعون ما تشابه منه ابتغاء الفتنة و ابتغاء تأویله...) رو بخونید.
امیدوارم مصداق این آیه نباشید، تفسیری که بنده ذکر کردم بر مبنای تفسیر و حکم فقهی مفسرین و فقهای بزرگ اسلامی بوده، اما تفسیر شما چه؟ (3288115) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۸:۵۹:۱۲
شما دلخوشان فقط فروشنده هستید یکم برای اینده نگه دارید لازمتان میشود دنیا همیشه در این وضع نمی ماند (3287188) (alef-18)
 
م.ج.ش
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۴:۳۸:۲۱
این کلمه "قل" در مسائل اجتماعی وقتی در کنار این حکم فقهی که"حاکم شرع اختیار دارد برای هر گناه علنی (ولو صغیره) تعزیر وضع کند" قرار میگیره به معنای اجباره و نه صرف گفتن، کمی با لسان قرآن و روایات و فقه اسلامی انس بگیرید بعد نظر بدید.
بخش حدود و تعزیرات "لمعه" رو بخونید اون حکم فقهی رو میبینید. (3286769) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۳۷:۵۲
در ایتدای معنی ، چرا مردان را حذف شده !
به زنان و مردان مومن بگو .
ضمنا در ترجمه گفته مقنعه را تا گریبان فروگذارند و زینتهای خود را آشکار نسازند و هیچ صحبتی از مو نشده است .
اینقدر که شما به این نکته در قرآن موشکافانه مینگرید ، کاش به موارد دیگری در قرآن که حتی برخی از آنها گناه کبره شمرده شده بیشتر توجه می کردید و مواردی مانند حق الناس و زنا ... (3286582) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۴۸:۲۵
هر دو آیه برای زنان مومن توصیه شده است نه برای همه ی زنان
! (3286599) (alef-18)
 
م.ج.ش
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۴:۴۹:۰۷
اولا منظور از زنان مومن در اینجا زنان مسلمان است، ثانیا صرفا توصیه نیست بلکه وجوب است، و ثالثا از آنجا که حکم فردی نبوده و اجتماعی است برای جلوگیری از "اخلال به این حکم اجتماعی اسلام" برای همه کسانی که در قلمرو حکومت اسلامی هستند(حتی اقلیت ها) تعمیم پیدا میکند. (3286797) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۶:۰۸:۵۳
به بهونه ی اسلام نباید حقوق بقیه رو ضایع کنید! چون طبق استدلال شما دولت فرانسه بدرستی از ورود افراد محجبه به مدارس جلوگیری میکنه و حتی باید از ورود آنها به خیابان ها هم جلوگیری بشه. (3286928) (alef-18)
 
م.ج.ش
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۹:۴۱:۳۶
اقدام اونها برخلاف مبنای خودشون هست، مبنای اونا سکولاریزم هست و سکولاریسم هم به معنای آزادی مطلق فردی هست که در قانون اساسیشون هم به صراحت ذکر شده (فکر میکنم اصل دوم قانون اساسی فرانسه)، اما ما از اساس با سکولاریسم موافق نیستیم، پس اقدام اونها برای قانون منع حجاب برخلاف مبنای خودشونه اما قانون حجاب در جمهوری اسلامی کاملا منطبق بر مبنای مورد قبول ارکان اون هست. (3287244) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۰:۴۶:۳۷
ببینید، منظور شما مشخصا از ما که هست؟ شما هر وقت به نفعتون نباشه، میگید که اکثریت بودن بقیه هیچ اهمیتی نداره اما هرجا هم که دلتون بخواد (و به شکل کاملا تصادفی! ازش آماری وجود نداره) ادعای "ما" بودن دارید! (3287336) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۰:۱۸:۴۸
آگه اکثریت جامعه امروز ما بخواهند سکولار باشند آنوقت چه؟ (3287554) (alef-18)
 
م.ج.ش
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۲:۲۳:۳۳
فعلا که فرض شما در ایران تحقق نداره، اکثریت جامعه ما جمهوری اسلامی با تعریف امام رو میخوان، نه یک حکومت سکولار، شاهد و دلیلش هم شرکت بیش از 70 درصد مردم در انتخاباتی که بر مبنای نفی سکولاریسم برگزار میشه هست. (3288063) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۲۱:۱۱:۰۰
بنده خودم تو انتخابات شرکت کردم. طرفدار مدل حکومتی سکولار هم هستم. حداقل به حرف های آیت آلله خامنه ای که ادعای ولایت پذیریش رو داربد احترام بزارید! ایشون قبل انتخابات گفتن که اگر کسی به این نظام اعتقاد هم نداره بیاد رای بده. حالا شما داری رای من رو مصادره میکنی؟! (3288743) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۱۴:۴۶:۰۳
فرانسه منتظر شماست هم اتاقی گلشیفته (3290144) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۰۷:۴۰:۵۵
قانون اساسی ایران آزادیهای فردی و آزادی عقیده را به صورت جداگانه به رسمیت شناخته است. ضمنا قانون اساسی ایران بر اساس اسلام نوشته شده و نباید در ایران قوانینی وضع شود که مردم را از اسلام دور کند. (3289098) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۱۷:۵۹:۳۹
عزیزم سکولاریزم به معنی جدایی دین از سیاسته ، یعنی عدم مداخله مذهب در امور سیاسی ! ربطی به آزادی نداره ! وجود قانون ، یعنی ایجاد محدودیت های فردی برای آسایش جمعی ! (3295035) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۱:۵۱:۴۳
دو نکته در مورد حجاب و کلان دین در اروپا! 1- اونا ادعای آزادی مطلق ندارند اما تلاش برای نهایت آزادی به شرط عدم تداخل در حقوق دیگران. 2- اونا اجازه ورود هیچ شخصی با ظواهر و تبلیغات مذهبی به مدارس یا بعضی مکان ها رو نمیدن چه مسیحی باشه بخواهد تبلیغ کند چه یهودی چه هندی و یا مسلمان. البته شخصا دیدم نهایت تصامح را نسبت به تمام ادیان دارند. (3288007) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۱۳:۲۴:۲۲
ادعای آزادی مطلق ندارند؟!!!!!!!! میشه لیبرالیسم رو تعریف کنید؟ (3289868) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۱۸:۰۴:۵۵
لیبرالیسم در زبان ساده به معنی آزادیخواهی است و در علم سیاست یعنی آزادی اندیشه و بیان ، آزادی اقتصادی و مانند اینها ، صد البته با اون چیزی که شما دستاویز قرار میدی و ازش به عنوان آزادی مطلق یاد می کنید و به گفتار خودتون بی بند و باری می نامیدش ، فرق داره . (3295045) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۸:۰۱:۲۴
عجب!
شما چطور آیه صریح قرآن رو به انحراف می کشید؟
توبه کنید که روز جزا نزدیک است (3287102) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۸:۲۴:۳۰
خوب در آیه می تونست بگه مسلمات چرا گفته مومنات ؟ و راستی چرا از خودمون نمی پرسیم چرا علمای بزرگ دین اصولا در صدا سیما ومحافل مذهبی وسخنرانی ها به تفسیر این آیه نمی پردازند ؟! (3287746) (alef-18)
 
من
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۴:۰۲:۲۴
چقدر بی سوادی................

حتی برای کنیز مسلمان هم حجاب واجب نبوده چه برسه به پیروان سایر ادیان!
می خوای حجاب اجباریو توجیه کنی از خودت تاریخ در میاری؟ کلا بی سوادی (3288194) (alef-18)
 
م.ج.ش
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۷:۲۰:۵۸
برادر با سواد، تعمیم حکم حجاب برای سایر ادیان نه از جنبه وجوب شرعی بلکه از حیث اجتماعی و برای حفظ طاهر جامعه اسلامی هست، این رو که هر کسی میدونه پیروان سایر ادیان از "حیطه وجوب شرعی احکام اسلامی" خارج هستند، اون هم تخصصا و نه تخصیصا(نه اینکه احکام برشون واجب نیست، بلکه تا ایمان نیارند[منظور از ایمان آوردن در اینجا اسلام آوردن است] عمل هم بکنند قبول نیست)
از اظهار لطف حضرتعالی متشکرم (3288401) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۲۱:۱۲:۵۵
شما ها کلا تو بند حفظ ظاهر هستید! نگید به باطن هم اهمیت میدید که از وضعیت جامعه ی به قول شما اکثرا معتقد، کاملا مشخص هست. (3288746) (alef-18)
 
م.ج.ش
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۱۳:۲۷:۲۱
اگر ظاهر فرد یا جامعه ای درست باشه ممکنه باطنش هم درست باشه (و ممکنه درست نباشه)، اما به یقین اگر ظاهر درست نباشه باطن هم درست نیست. (3289882) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۹:۱۲:۵۹
پس بعضی ها عمومی هستند و باید زینت هایشان را عموم مردم ببینند
این یعنی شما انسان ها را از یک گوهر نمی دانید حقیقتا بی حجابی مایه فساد و گسترش فحشا میشود و مانع ازدواج است
ایا من حق ندارم ان خانم را در خیابان بهش نگاه جنسیتی نداشته باشم حق من و ازادی من کجاست
با سواد ها برید در مقالات علمی سکسیزم را جستجو کنید ببینید این غرب که شما دنبالش هستید چه تفاوتهای استاندارد شدهای قایل است
لباس رسمی در تمام دنیا برای مردها خیلی کم تغییر کرده اما یک روز دامن زن را می برند بالا یک روز می ارند پایین و.......وووچرا چرا چرا فقط زن ها را به شکل سیستماتیک دچار مد می کنند واضح است برای سوئ استفاده راحت زنها را رام می کنند برای بهره برداری راحت

هر کس چشمش را چهل روز پاک کند در های رحمت بر روی قلبش باز می شود اگر امتحان کردید نشد لعنت بر من بفرستید (3287211) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۰:۲۲:۴۴
من بیست ساله تو بیآبان زندگی می کنم ولی در های رحمت باز نشد (3287560) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۰۹:۳۱:۴۹
شما که غرب شناس ماهری هستی میشه در مورد لباس این شرقیها ( روسیه) هم نظر بدی ؟ (3289301) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۲۳:۳۱:۵۸
نابغه قران و احکام اسلام برای مسلمانان است نه یهودیان و مسیحیان ؟!!!
در جامعه اسلامی احکام اسلام جاری می شود چه طرف مسلمان باشد یا مسیحی
مسیحی نمی تواند در ملع عام شراب بخورد ، بی حجاب شود ....
مثل قوانین رانندگی ایران که انگلیسی وقتی به ایران آمد باید آن را رعایت کند (3288912) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۲۱:۴۴:۲۰
یعنی منظورت اینه فقط زنان مومن رعایت کنند زنان دیگر برن هر غلطی میخان بکنن (3291021) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۳:۲۱:۰۷
جواب خودت در قرآن امده خوب بخون قرآن رو امیر خوان ، فرموده قل للمومنین و نگفته مسلمین ،حالا افتاد،،مومنین چه کسانی هستند برو دوباره قرآن رو بخون مومنین دارای صفاتی هستند که هر کسی نمیتواند ادعای مومن بودن کند،،،پس قرآن رو بخون دوباره بخون (3286655) (alef-18)
 
م.ج.ش
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۴:۵۰:۱۴
شما رو به قرائت آیه 136 سوره نساء توصیه میکنم.
فتأمل برادر (3286802) (alef-18)
 
556
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۵:۴۰:۴۴
طبق همین قرآن نسبت اسلام و ایمان گاهی مساویه گاهی عام و خاص


اما شما با استناد به سوره حجرات فقط به عام و خاص اشاره کردید مغالطه شما اینجاست......تفسیر به رای عاقبت خوشی نداره (3286885) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۸:۲۷:۴۰
ما ادعا نداریم اما علمای دین چرا این آیه را به طور روشن برای مردم تفسیر نمی کنند ؟! (3287747) (alef-18)
 
556
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۵:۴۳:۳۳
بله هیچ کس نباید ادعا کند .... ولی این ربطی به استنباط حکم نداره.....هیچ فقیهی نگفته حکم حجاب مخصوص مومن است و مسلمین چنین حکمی ندارند.... امان از تفسیر به رای (3286886) (alef-18)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۹:۰۸:۲۴
با این استدلال شما روزه هم فقط بر مومنین واجب است و آن دسته از مسلمین که به مرحله ایمان نرسیده اند نباید روزه بگیرند


یا ایها الذین امنوا کتب علیکم الصیام.....ای مومنان روزه بر شما نوشته شد(واجب شد)


زیراب شریعتو بزنید ببینیم به کجا میرسد (3287202) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۸:۲۹:۲۰
بیان "کتب علیکم" باعث واجب شدن آن دستور دینی می شود که در مورد حجاب بیان نشده . (3287748) (alef-18)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۹:۳۲:۱۳
آیه 31 سوره نور رو بخونید همونجا فعل امر و نهی به کار رفته و دلالت بر وجوب داره....ضمنا وقتی در هر دو مورد خطاب به مومنینه هم در حجاب و هم در روزه پس نتیجه بگیریم که مسلمین همچین حکمی ندارن و مخصوص مومنینه؟همون کتب علیکم باز بر مومنین ثابت میکنه نه همه....جواب سوالمو بدید (3287806) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۰۷:۵۰:۴۷
حتی اگر واجب باشد نمی تواند مجوزی برای اعمال زور باشد. اگر این طور بود، حکومت باید هر روز صبح همه ملت را برای خواندن نماز صبح بیدار می کرد و اگر کسی نمی خواند، تعزیرش می کرد. (3289113) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۰:۲۹:۴۸
طبيعي كه روزه را مؤمنين ميگيرند و نه غير مؤمنين (3287886) (alef-18)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۵:۴۶:۳۶
بحث سر این نیست که مومنین یا مسلمین چه کاری انجام میدن یا نمیدن

بحث سر اینه که خداوند حکم حجاب را برای چه کسانی واجب کرده حالا کسی باشه حکم رو اجرا کنه یا نباشه با انجام دادن و ندادن ما که حکم تغییر نمیکنه

نماز واجبه حالا اگه هیچ کس نماز نخونه حکم خدا تغییر میکنه میشه حروم؟


شما داری با دید جامعه شناسی یه مساله فقهی رو بررسی میکنی (3288308) (alef-18)
 
556
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۶:۰۲:۱۲
آیه 67 آل عمران :

ما كانَ إِبْراهيمُ يَهُودِيًّا وَ لا نَصْرانِيًّا وَ لكِنْ كانَ حَنيفاً مُسْلِماً وَ ما كانَ مِنَ الْمُشْرِكين

آیه شریفه میفرماید که حضرت ابراهیم مسلم بوده آیا از اینجا هم نتیجه میگیرید که یک نبی خدا مسلم بوده اما مومن نبوده ؟


مومن و مسلم شاید در معنا با هم تفاوت داشته باشند اما در مصداق یکی هستند کسی که مسلمان است ایمان خودش رو علنی کرده یعنی اول ایمان میاره و در مرحله بعد ایمانشو علنی میکنه (3288331) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۵:۴۳:۳۵
تمام این خظابها به زنان ودختران پیامبر وزنان مومنه است نه همه زنان پس حجاب اجباری نیست مربوط به عقیده وایمان است ! (3286887) (alef-18)
 
مجتبي
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۸:۳۴:۴۸
خيلي جالبه دوستان براي اينكه ثابت كنن حكم حجاب مخصوص "مومنه" است و به "مسلمه" ربطي نداره

بسیاری از زنان ایرانی را مومن نمیدانند در حالیکه خداوند میفرماید ولا تقل لمن القی الیکم السلام لست مومنا.......هر کسی را که به تو سلام کرد به او نگو "تو مومن نیستی"

یعنی یک قاعده وجود داره و اون قاعده اینه که همه جامعتو مومن ببین گرچه شاید خیلیها به درجه ایمان نرسیده باشند اما تو با این دید به آنها نگاه نکن....حجاب حکم واجبی است برای کسانیکه ایمان دارند و همه مسلمانان آن مقدار ایمان را دارند و خودشون معترفند که به خدا ایمان دارند حالا که آنها معترفند پس این حکم بر آنها واجب است....


برای اثبات حرف خودمون به مومنین(=مسلمین) اتهام نزنیم (3287159) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۹:۱۰:۱۱
الان شکا کاسه ی داغ تر از آشی؟ زنان مسلمه/مومنه خودشون نمیتونن تشخیص/جواب بدن؟! (3287205) (alef-18)
 
مجتبی
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۰:۰۳:۲۹
کاسه داغتر از آش؟؟؟


اینکه به خاطر امیال شخصیتون همه عالمو بی ایمان میکنید کار درستیه؟بسیار عالی/موفق باشید

ضمنا شما رو چه حسابی میگید مردم نظرشون چیز دیگه ایه؟همه کسانی که مسلمانند دقت کنید همه کسانی که مسلمانند حرفشان همینه که ما به خدا ایمان داریم اونوقت شما میگید کاسه داغتر از آش؟؟؟ یا با مفهوم اسلام آشنا نیستسد یا حقیقتو کتمان میکنید....

بله همین آدم مسلمون ممکنه به وظیفش عمل نکنه(وظیفه ای که از جانب خداوند تعیین شده) اما شما نمیتونی بهش بگی مومن نیستی / امیدوارم وقتی خورشیدو میبینید انکارش نکنید (3287275) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۰:۳۱:۱۳
پس غير مسلمانان چي؟ (3287888) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۸:۳۵:۴۷
اگر زنان ایرانی به جای مسلمه بودن مومنه بودند که الان شما این قدر مشکل مبارزه با بد حجابی نداشتید داشتید ؟! همین خانم چکامه چمن ماه و صدف طاهریان و امثالهم که این روزها وضع حجابشان نقل مجالس است اگر از آنها بپرسی مذهب شما چیست می گویند اسلام اما آیا به آن ایمان هم دارند ؟! (3287751) (alef-18)
 
مجتبی
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۹:۴۴:۵۱
شما میخواید بگید همینکه گناه میکنند یعنی ایمان ندارند چرا که اگه ایمان داشتند این کارهارو نمیکردند در حالیکه همونطور که یکی از دوستان گفت نسبت به روزه هم خطاب به مومنینه اما حکم وجوب روزه رو هیچ کس مخصوص مومنین نکرده

ضمنا اسلام و ایمان همیشه معنای عام و خاص ندارن خیلی اوقات رابطشون تساویه و علما در بحث حجاب و روزه بر همین اساس حکم دادن (3287822) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۰:۳۰:۳۷
داري مغلقه مي كني (3287887) (alef-18)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۶:۲۵:۳۴
میگه به زنان مومن بگو نه به همه زنان (3286964) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۷:۰۸:۴۳
جلباب را پوشش اگر معنی کنید نمی توان پوشیدن موها را از این آیه استخراج کرد. (3287020) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۹:۴۳:۴۸
جلباب به معنای چادر است (3287250) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۱:۱۴:۴۲
به فرض که تعریف اسلام از حجاب همین باشه که در قوانین نوشته شده و بعضا" اعمال میشه اما یقینا" و قطعا" اصلاح پدیده بی حجابی با اجبار و زور شدنی نیست . (3287385) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۹:۵۰:۰۶
بارها این جمله بی نظیر از شریعتی را مطرح کرده ام:
«از مرحوم شریعتی می خواهند که به زنان معلمان دینی آن زمان بگوید که لااقل اینها حجاب داشته باشند. ایشان می گوید که البته من در مورد حجاب برای آنها توضیحاتی می دهم ولی انتخاب با خودشان است. من چیزی به آنها نخواهم گفت.»
حجاب هم در کشور ما باید انتخاب شود و این حجاب زوری فایده ای ندارد. (3288627) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۷:۱۹:۴۶
یکی کمه- من با یه سرچ ساده خیلی پیدا کردم اگر بهانتون نمیاد به سرچ کوچولو کنین
کلی مثال و روایت هست در این مورد (3287030) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۹:۴۳:۲۴
روایت داریم. بفرما.
«پیامبر در مدینه با وضع قانون اساسی با بقیه یهویان زندگی می کردند در حالی که زنان یهودی حجاب خاص خودشان را داشتند.» (3288614) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۲۲:۲۷:۰۶
اولا آدرس؟ ثانیا حجاب زنان یهودی (مذهبی هاشون) از ما هم سفت و سخت تره. (3288840) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۱۸:۲۰
اینا که نظر می دهند و میگن به ما چه به تو چه اصلاً آشنایی نه با قرآن دارند نه با احکام اسلام (3286407) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۴۰:۳۷
مگه آشنایی زوری هم داریم؟ آقا اصلا دل ما سیاه! به هر حال این کشور مال منم هست. شما هم هر چی بگی من از اینجا برو نیستم؛ خاک خودمه. (3286471) (alef-18)
 
م.ج.ش
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۴:۵۳:۲۴
آشنایی زوری نیست اما رعایت قوانین اجتماعی اسلام اجباریه، مثل بقیه قوانین اجتماعی از جمله قوانین راهنمایی و رانندگی.
آیا میتونی بگی قوانین راهنمایی و رانندگی شخصیه و من نمیخوام رعایت کنم؟ حجاب یک قانون اجتماعیه نه فردی، اونی که به شما گفته حجاب فردیه کاملا در جهل بوده. (3286809) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۶:۱۱:۰۳
رعایت قوانین اسلامی به هیچ وجه نباید با بقیه قوانین اجتماعی در یک رده قرار بگیره. کسی که به شما گفته به خاطر یک انتخاب که قریب به یقین حتی از طرف خودتون هم نبوده میتونید حق بقیه رو پایمال کنید اشتباه کرده. (3286937) (alef-18)
 
م.ج.ش
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۶:۵۵:۲۲
حق بقیه؟!!!!
یعنی به نظر شما بی حجابی حقه؟!!!!!!!!!!!
یا زینب (3286997) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۷:۵۳:۵۰
بله! چیزی به نام حق پوشش وجود داره.
یا علی (3287085) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۸:۴۶:۰۰
صد در صد حق است. بله بی حجابی یک حق است. (3287760) (alef-18)
 
م.ج.ش
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۲:۳۲:۴۳
از نظر اسلام حق نیست، البته از نظر منشور صهیونیستی به اصطلاح "حقوق بشر!!!"حق است، اما از دیدگاه یک مسلمان اون منشور پشیزی ارزش ندارد، مگر اینکه خود را مسلمان ندانید؛ که در آن صورت هم، قوانین حاکم بر جامعه اسلامی لازم الاجراست، میتوانید در بلاد کفر سکنی گزینید. (3288081) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۱:۴۹:۲۰
آزادی انتخاب حقه حتی اگر باعث اخراج آدم از بهشت شود! پس شما می توانی راه راست وعمل درست را پیشنهاد دهی اما نمی توانی اجبار کنی ! (3288004) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۸:۰۸:۱۸
بی حجابی لگد پایمال کردن حق بقیه جوانان و عفت جامعه است (3287114) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۱۸:۱۱:۳۷
هیج ربطی نداره ! دین یه موضوع کاملا شخصیه ، شما حق نداری بر مبنای استنباط شخصی خوودت از دین شخصی خودت برای دیگران تصمیم بگیری ! (3295059) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۶:۴۳:۲۳
رعایت قوانین وقتی خوبه که آدم بدونه این قانون به نفع خودش و جامعه است. وگرنه دلیلی برای رعایت قانون نادرست وجود نداره. (3286979) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۷:۲۹:۳۰
من حاضرم همه اينطور بیایند تو خیابان ولی مشکل فساد مالی و سیستم درمانی کشور حل بشه . (3287045) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۲:۳۵:۵۲
به فرض محال(تاکید میکنم فرض محال) که حرف شما درست باشد و قانون حجاب غلط، اما این را هم بدانید قانون تا وقتی قانون است (حتی اگر غلط باشد) رعایتش موجب نظم و تخلف از آن موجب هرج و مرج میشود. (3288088) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۰:۲۴:۵۳
پس از فردا یه قانون میزاریم میگیم همه باید طبقه قانون رو دستشون راه بران و این قانون اجتماعی هست . خوبه؟ عمل میکنی شما؟ (3287310) (alef-18)
 
م.ج.ش
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۲:۳۶:۵۸
قوانین اجتماعی باید بر مبانی عقل و یا شرع باشد، روی دست راه رفتن برمبنای کدام است؟ (3288092) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۰:۲۵:۲۹
خخخخخ (3287562) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۰:۳۴:۵۸
اگر رعايت حجاب را در رعايت قانون خلاصه كنيد مي شود هميني كه الان است. يعني طرف تا پاشو گذاشت جايي كه قانون اجازه بي حجابي را مي دهد بي حجاب مي شود. پس بي خودي مغلطه نكن. حجاب اجباري رَآه به جايي نمي برد و باعث تعالي هـيچ كس نمي شود. (3287894) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۱:۴۴:۴۷
بله اما قانون اجتماعی که بعضی حکومتها وضع می کنند نه قرآن ! (3287996) (alef-18)
 
م.ج.ش
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۷:۴۸:۵۵
یعنی اعتبار قانون اجتماعی که حکومتها وضع میکنند بیشتر از اعتبار قانون اجتماعی هست که قرآن وضع میکنه؟حتی اگر این مبنای غلط اندر غلط را هم بپذیریم باز هم حکومت جمهوری اسلامی این قانون را وضع نموده، در نتیجه لازم الاجراست. (3288439) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۷:۲۴:۰۴
کی گفته شما برو بیرون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اینجا مال همه ما هست من و شما و بقیه
فقط حرف ما اینه که شما به به هر چی قبول دارین منکر چیزی که هست نشین خیلی ازاداه و با شهامت بگین اقا ما نمیخایم عمل کنیم - برخی میان و هی میگن کجای قران و حدیث گفته که حجاب یا چیز دیگه خوبه- ولی به سر نرفتن ببینن که هست- با پس منکر نشین - با شهامت بگین هست ولی ما دلمون نمیخاد عمل کنیم-لا اکره فی دین (3287035) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۹:۱۱:۳۵
کی گفته؟! شما همه ی کامنت ها رو خوندی؟ تو راهپیمایی های "خودجوش" چطور، شرکت داشتی؟ (3287207) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۱:۲۳:۵۶
هست ولی من اسلام رو قبول ندارم پدرم زورکی مسلمونم کرد (3287610) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۹:۱۲:۱۳
به قول رئيس جمهور به جهنم که قبول نداری اکثر مردم قبلول دارن چشاتو باز کن ببین تو مناسبتهای مختلف تو راهپیماییها عزاداریها چطور همه میان وسط
شما اقلیتی و همه جای دنیا رضایت اکثریت در اولویته
برو آمریکا زندگی کن اونجا اکثرا شبیه خودتن
اونجا مثلا زندگی برای مومنین سختتره ولی برای امثال تو اونجا خیلی خوش میگذره
لاس وگاس یادت نره عزززززززییییییییییییییییییییززززززززززززززززززمممممممممممم (3287786) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۲:۳۹:۰۵
مسلمان هم نباشی قوانین حاکم بر جامعه اسلامی را باید رعایت کنی. نمیخواهی؟! میتوانی خارج از حوزه حکومت اسلامی زندگی کنی. (3288103) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۲:۰۲:۳۰
صفحه اینستاگرام شخصی هستش. به کسی مربوط نیست که مردم چه چیزهایی را به اشتراک می گذارند.

بجای سرک کشیدن بهتره به فکر کارهای خودمون باشیم. (3287643) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۲:۴۱:۰۷
از دیگاه حقوقدانان هیچ یک از شبکه های اجتماعی در حیطه "حریم خصوصی" تعریف نمیشوند، پس شخصی نیستند. (3288105) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۲۶:۱۹
حجاب و نوع پوشش یک امر کاملا شخصی هست قوانین معیوب باید برداشته بشه (3286428) (alef-18)
 
م.ج.ش
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۴:۵۴:۱۴
حجاب یک حکم اجتماعی در دین اسلام است و نه فردی و شخصی، دقت کنید. (3286812) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۸:۰۲:۳۹
کجای دین؟
چرا از خودت حرف در میاری؟ (3287105) (alef-18)
 
مجتبی
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۸:۳۹:۱۷
کجای دینو دیدید که میگید نیست؟

چرا از خودت حرف در میاری؟ (3287167) (alef-18)
 
م.ج.ش
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۹:۴۷:۱۰
کجای دین؟!!!!!
قرآن خوندی؟
آیه 59 سوره احزاب، آیه 30 و 31 سوره نور و روایات متعدده درباره وجوب حجاب و حتی اجبار حجاب
اینا رو خوندی؟ (3287258) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۱۸:۲۵:۱۲
اسلام آوردن یا نیاوردن هم یه امر کاملا شخصی هست . به قول خودتون « لا اکراه فی الدین » . شما حق نداری حتی خود اسلام را به کسی اجبار کنی چه برسه به احکام ثانویه اش (3295090) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۴۳:۵۱
چکامه چمن ماه از جمله ۱۴۰ هنرمند ایرانی بود که با امضاء طوماری در مورخ ۲۲ خرداد ۱۳۹۲ ، همراه با سایر اصلاح‌طلبان و اعتدال گرایان ایران ، ضمن قدردانی از انصراف محمدرضا عارف به نفع حسن روحانی ، از نامزدی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۲ حمایت علنی کرده است. (3286479) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۵۸:۲۹
خب؟! (3286501) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۳:۱۷:۳۷
خب که خب! (3286650) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۱:۵۵:۵۷
هیچی شما کارتو ادامه بده (3287636) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۴:۳۵:۴۹
درود به شرفش (3286765) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۱:۵۶:۱۶
شرف بی شرفی (3287637) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۱۸:۲۶:۵۸
اینم یه جورشه ! (3295094) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۰:۲۸:۱۳
بهترین کارو کرده (3287566) (alef-18)
 
ايراني
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۱۶:۵۲
هم مردم هم مسئولين مي دونن اكثر بازيگراي كشور هيچ اعتقادي به مباني حكومت جمهوري اسلامي ندارن ، و فقط از روي اجباره كه ميان و به اصطلاح فيلم ارزشي بازي مي كنن .
حالا مگه كلا سينماي ايران چه قدر بيننده داره كه اين قدر بزرگ كردين اين مسئله را ؟؟؟ من خودم به شخصه اصلا دو تاشون را تا قبل اين نمي شناختم ، چون سالهاس ديگه نه تلوزيون ايران را نگاه مي كنم ، نه فيلم هاي سينماي ايران را . (3286539) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۱۸:۲۹:۰۸
آقا یارو بازیگره ، نقشی که بهش بدهند بازی می کنه ، یه روز یه آدم لات بی سر و پا ! یه روز یه آدم موجه معتمد کوچه و بازار ! (3295098) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۳۳:۰۳
چند میگیری فساد اتفاق افتاده دولت مهرورزی را ماله کشی کنی؟ راستی از مرتضوی چه خبر؟ (3286571) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۴۸:۲۹
چه ربطی داشت؟! (3286600) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۳:۲۹:۴۳
من نمیدونم کی به خاطر چادری شدن به اون خانم توهین کرده بود اما خود من به خاطر رفتارهای بعد از چادری شدنش و اون داد و بیدادها و امتیاز گرفتن های از پس این کارهاش ازش بدم اومد و حتی بهش توهین کردم... اما ماجرای این دو تا خانم کاملا متفاوته... همونطور که من و شما و همه میدونیم خیلی از دختران هموطنمون که همینجا زندگی میکنن عکس بی حجاب میزارن... و این قابل احترامه چون انتخاب خودشونه... شما میتونی توی خیابون این خانم رو مجبور کنی که حجاب داشته باشه اما تو زندگی شخصیش نمیخاد حجاب داشته باشه... درسته که زوره اما نه دیگه تا این حد... اینا هم مثل بقیه این دخترا نمیخان دیگه حجاب داشته باشن... تازه دارن یه کشور دیگه زندگی میکنن که توش حجاب اجباری نیست... ول کنید دیگه (3286676) (alef-18)
 
سعیده
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۳:۴۲:۱۴
مثل بقیه؟! به چه حقی این دروغ بزرگ رو میگید کذاب؟ من عاشق حجابم و میلیون ها دختر دیگه مثل من هستند. کافر همه را به کیش خود پندارد (3286702) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۵:۳۴:۳۵
شما به الفاظت توجه کن خانم مومن... من گفتم "بقیه این دخترا" که اگه یه ذره زبان و ادبیات فارسی حالیت باشه میفهمی که این عبارت به عبارت "خیلی از دختران هموطن" برمیگرده و نگفتم همه... شما و اون میلیون ها دختری که به حجابتون افتخار میکنید مبارکتون باشه و بسیار هم تحسینتون میکنم اما خیلیا هم دوست ندارن مثل شما باشن و اگه اون روسری رو گذاشتن به زور قانون و گشت ارشاد هست... اینا هم حق زندگی تو کشور خودشون رو دارن پس باید به حقشون احترام بگذارید (3286875) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۱۵:۱۲:۰۷
ببین اگه میخوای زیبایی هاتون رو به اشتراک بگذارید و دیگران رو به گناه بیندازید اینجوری فایده نداره بذارید حداقل درست و حسابی به گناه بیفتیم و ......... البته من در زیبایی شماها شک دارم چون از قدیم گفتند هر چی میمون زشت تر ادا و بازیش هم بیشتر (3290216) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۵:۵۸:۵۴
کی با شما بود؟بقیه بی حجاب ها...نه بقیه خانمها... (3286911) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۷:۰۹:۳۳
عزيز من يه مقدار چشمتو باز كن! تو عاشق حجابي قبول! ولي ميليونها نفر هستند كه اعتقادي به حجاب اجباري ندارند. اتفاقا جنابعالي عالم و آدم و مسلمان و مسيحي را به كيش خود پنداشته اي! (3287024) (alef-18)
 
ا.ر
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۹:۲۸:۳۹
سعیده خانم پا رو فراتر گذاشته و عالم و آدم رو به کیش خودش وادار میکنه. (3287225) (alef-18)
 
s.j
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۱۵:۰۴:۱۰
تا این جا نظرات رو خوندم نمیخوام دیگه ادامه بدم ونظر تخصصی هم نمیدم .اما چرا به جز دو سه نفر بقیه بدون نام نظر میدن ؟ مگه کسی میخواد تنبیهتون کنه ؟ واقعا معلوم نیست کی جواب کیو میده گیج میکنین ادمو خوب یه اسم الکی بذارین تا بدونیم جواب برا کیه ؟i (3290201) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۷:۱۱:۲۹
کافر همه را به کیش خود پندارد بهتر از آن است که مومن همه را به ..... خود پندارد. (3287026) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۰:۵۲:۲۶
کدوم میلیون ها ؟ (3287344) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۰:۳۰:۴۱
تو تنهایی (3287570) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۱:۲۵:۳۹
تو عاشق باش کسی با تو کاری نداره.حتما قیافت ناجوره. (3287612) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۰:۵۱:۵۲
فعلا که هفت نفرید به یکصد و هفتاد و هفت نفر!!!!! (3287918) (alef-18)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۰:۱۳:۰۹
اگه بستگان شما هم انتخاب کنن بالباس نیمه برهنه بیان بیرون بازم میگی چون انتخابشونه قابل احترامه؟؟ انسان چون میتونه انتخاب کنه پس هرچی انتخاب کرد محترم هست؟؟پس دیگه کلا دادگاه و دادگستری و پلیس و اینها رو تعطیل کنن دیگه چون هر کی هر خلافی میکنه انتخابش بوده (3287292) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۱:۱۴:۱۵
بستگان بنده خودشون عقل دارن حتی اگه با لباس به زعم شما نیمه برهنه بیان بیرون. (3287384) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۳:۲۹:۵۶
اگر عقل داشته باشند که نیمه برهنه یا کمتر و بیشتر از آن بیرون نمی آیند. چون اینگونه لباس پوشیدن و بیرون آمدن به دلیل اینکه مخالف فطرت و عزت انسانی و حیای زن است نشان دهنده بی عقلی است. (3287515) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۰ ۱۰:۵۵:۳۴
فقط شما عاقلي. (3291745) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۱۸:۴۱:۵۷
حرفش که معقوله ! (3295127) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۳:۳۷:۰۸
اینها سالها است که کشف حجاب کرده اند. از چند سال قبل عکسهای بی حجاب اینها و خیلی های دیگر از همین افراد در اینترنت بوده است حالا که اینها خودشان در اینستاگرامشان گذاشته اند مسئله شده؟ (3287521) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۲:۱۶:۴۳
وقتی انتخابشون به کسی ضرر نزنه چرا باید بهش احترام نگذاشت؟ دادگاه و پلیس و اینها برای این نیستن که نظر و عقیده شما رو به بقیه تحمیل کنن بلکه برای این بوجود اومدن که مردم به هم آسیب نزنن... اینها اصول اولیه انسانیت هستن که متاسفانه شما بلد نیستید (3287465) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۱۸:۵۹:۵۸
بیچاره بهتره یه دکتر بری!!!!!!!!!!!!!!! (3290747) (alef-18)
 
مصطفی
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۳:۳۹:۵۲
سلام اصلا ربطی به این که با کی کار کرده نداره.شما با یک سرچ ساده در دنای وب میتونید عکسهای به شدت بد حجابشون رو ببینید که خیلی بدتر از بی حجابیه این زمینه های قبلی باعث میشه که راحت کشف حجاب انجام بشه و این رایطه بشدت مستقیم با تقوا داره (3286693) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۶:۱۶:۴۲
تو ارزشی و غیر ارزشی بودن ادم ها رو تشخیص میدی؟؟؟ اصلا کی هستی که به یه بنده خدا بگی بی ارزش؟؟؟ خیلی پست باید باشی. اولین حرف اسلام برابری ادمها بود (3286948) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۷:۲۶:۵۹
ای انسان ارزشی پرچمت رو همیشه بالا نگه دار . (3287041) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۸:۳۰:۳۱
این مسئله کشف حجاب قدرت و عظمت خداوند رو میرسونه . اگر هزارنفر دست به دست هم میدادند تا این دو نفر رو خراب کنند به این اندازه موفق نمیشدند که خودشون خراب کردند خودشونو . چوب خدا صدا نداره (3287153) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۹:۱۴:۰۰
خراب کردن؟! مطمئنی؟ پیش من یکی که چیزی از اعتبارشون کم نشده. (3287213) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۱:۴۶:۰۶
پیش منم همینطور. اتفاقا ارزششون از چرخنده بیشتره پیش من (3288000) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۱۸:۴۵:۱۷
میدونی چرا صدا نداره ؟ چون ضربه نمی زنه ! نوازش می کنه ! (3295135) (alef-18)
 
دانشجو
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۱:۳۵:۴۳
انسان های ارزشی؟!!!
مگه بقیه انسان های بی ارزش هستن؟!
ارزشی یعنی حزب اللهی؟ یعنی اصولگرا؟ یعنی پایداری؟! (3287984) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۱:۴۲:۳۸
خدایا عقیده ام را از عقده ام مصون بدار. همه این اظهار نظر ها میتواند بیان شود و البته از نظر شخص گوینده صحیح اما با رعایت چند مورد از جمله دروغ نباشد، توهین نکنیم، تهمت نزنیم و رعایت ادب کنیم از یک طرف و از طرف دیگر فضا برای مخالفین نظر نیز باز باشد. به طور خلاصه آزادی برای همه به شرط احترام به حقوق و آزادی دیگران. (3287992) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۰۹:۲۰:۴۷
هرکسی برا خودش آبرو داری میکنه کسی که ضعیف النفس نیست به هیچ قیمتی کشف حجاب نمیکنه وآبروشو نه به خاطر شوهر و فرزند و خانواده فقبط به خاطر خودش و خدای خودش نیگه میداره اینها که میبینین ضعیف النفسهایی هستند که دنبال توجهن اگر تاریخ رو خونده باشین اززمان همون فرعونها ی مصر توصینوحه هم نوشتنه شده آدمهای ناچیزو غیر مهم میان و لباسهای آنچنانی میپوشن و خودشونو تومعرض دید دیگران میگذارن تا ازشون استفاده بشه خودتونم دقت بفرمایید تومجالس هم میبینین همیشه آدمهای سنگین اعتبار دارن و برا خودشون احترام جلب میکنن ... (3289266) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۰۵:۲۴
این حجاب اجباری تنها در این مکان و زمان وجود داشته و محکوم به شکست هم هست.
همونطور که حمایت از خودروسازها و خیلی کارهای مشابه محکوم به شکست بود و هست.
مسلما کمتر کسی با بی بند و باری موافقه ولی لزومی نداره به این بهونه به شخصی ترین اوامر هم نظارت کرد. بی حجابی برابر با بی بند و باری نیست بلکه نبود فرهنگ و عقده های جنسی منجر به بی بند و باری و تجاوز در باغ و جنگل میشه. (3286135) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۰۵:۴۷
از نظر ما مشکلی نیست.برو دزدها رو بگیر (3286136) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۴۸:۴۳
بد نام دزدها هستند نه کسانی که با حجاب اجباری مخالفند. (3286230) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۵۰:۱۱
به نظر بنده حجاب تو مملکت ما یک چیز 100 درصد سیاسی است و دلیل حساسیت نیز همین است. بی حجابی دهن کجی به نظام تعریف می شود. (3286234) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۴۱:۰۸
نه اتفاقا!!! (3286320) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۵۱:۴۲
جام جهانی برزیل ، با تبلیغات فراوان عده ای از این بازیگران (تحت عنوان هنرمند) با سرپرستی یک چهره ارزشی برای پشتیبانی تیم ملی عازم برزیل شدند

ولی بلافاصله عکسهایشان در رسانه های داخلی منتشر شد که زن و مرد با لباسهای مبتذل و مضحک مشغول بازار گردی و ... بودند.

اگر همان بار با این فرصت طلبی برخورد میشد، امروز به مقدسات جامعه دهان کجی نمی کردند (3286237) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۲۴:۵۷
به نظر من ایشان صرفا چهره ارزشی داره ولی از دورون... آخه از کسی که پیرو هاشمیه چه انتظار دارید...؟! (3286297) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۳۸:۵۶
شما هنوز تو بند ظاهری (3286583) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۱:۴۷:۰۴
از شما که پیرو سایر آقایانی چه انتظاری میشه داشت؟ (3288001) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۱۸:۴۹:۳۵
چه ربطی به هاشمی داره؟ مگه حجاب را یا بی حجابی را هاشمی باب کرده ؟ (3295151) (alef-18)
 
نوری
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۵:۱۷:۰۴
آخه واقعا به من و شما چه ربطی داره یکی پاشده رفته برزیل شلوارک پوشیده؟؟؟ زنای بیچاره هم همه حجاب داشتن. بابا ول کنید سرک کشیدن تو زندگی دیگران رو، شما خودتو اصلاح کن، اصلاح بقیه پیشکش! (3286849) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۶:۱۹:۳۹
اصلا چهره ارزشی یعنی چی؟؟؟ مگه ادم های عادی بی ارزشند (3286955) (alef-18)
 
فرهاد
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۱:۲۸:۴۷
اصلا شما پنج درصد عددی هستید که میخواهیپ با
همه برخورد کنید. (3287615) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۵۴:۳۳
الف این قدر مطالب علیه فساد میزنه نمیبینی؟؟احد توکلی این سازمان شفافیت و عدالت راه انداخته نمیبینی؟؟چرا اینقدر شما زودلو میدید خودتون رو!!!!!!!!!
درد بیت المال ندارین این لقلقه دهانتون شده هرجا انتقادفرهنگی باشه این نظرشما هم پاشه (3286247) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۴۴:۳۵
کدوم شفافیت ؟؟؟؟ احمد توکلی چرا درباره ی مخابرات و سازه های دریایی 100 ها شرکت دیگه تیتر نمیزنه ؟ چرا سایت الف سخنان توکلی را سانسور میکنه ؟ (3286333) (alef-18)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۱۷:۱۶
نظر تو اصلا مهم نیست! (3286541) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۱۰:۰۴
خداوند در قرآن میفرماید لَا تَجَسَّسُوا وَلَا يَغْتَب بَّعْضُكُم بَعْضًا
در کارهای یکدیگر تجسس نکنید
ربطی به کسی نداره که چه کسی چیکار کرده البته تا جاییکه به کسی دیگه ایی ضرر نرسونه (3286140) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۳۳:۲۳
قرآن گفته برو صدا وسیما معروف بشو بعد برو خارج کشف حجاب کن و عکست رو بگذار در صفحه اینستاگرام؟؟صفحه ای که به روی همه بازه و خصوصی نیست (3286205) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۵۳:۴۱
تجسس چیه؟ طرف خودش فسقش رو علنی کرده! مگه رفتن تو خونش سرک کشیدن؟ (3286244) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۳:۵۱:۳۵
شخصا با کمک اظهارنظر وزارت ارشاد و روشنگری! سایت الف خبردار شدم. اگر شما هیاهو نکنی، نصف بیشتر آدمها خبردار نمی شوند. (3286725) (alef-18)
 
شا
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۵:۰۰:۳۲
به این نمیگن تجسس، به قول خودت میگن روشنگری، تجسس در جاییه که به حریم خصوصی کسی سرک کشیده بشه، آیا وقتی خودش عکسها رو منتشر میکنه باز هم حریم خصوصی او هست؟ تعریف شما از حریم خصوصی چیه؟ (3286822) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۱۸:۵۶:۴۶
می تونستی نری به سایتش و نگاهش نکنی !
حضرت امیرالمومنین ، که شما ادعای شیعه بودنش را دارید ، میگه بین حق و باطل به اندازه چهار انگشت فاصله است ، چیزی که با چشم می بینی و چیزی که با گوش می شنوی ، فاصله چشم و گوش .
چرا حرفی که بهت گفتند بدون تحقیق قبول کردی؟
چرا وقتی احتمال دادی عکس نامحرم بی حجابی اون جاست باز هم وسوسه شدی و رفتی ببینی؟
در هر دو حال اشتباه کردی ، گناه کردی ! هم تو و هم اونی که این مقاله را منتشر کرد . (3295165) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۵۷:۲۴
حکایت برادر حاتم طایی رو شنیدید که می خواست مثل برادرش معروف بشه دید نمی توه رفت در آب زمزم ادرار کرد تا اینجوری معروف بشه. این هم یه گدایی توجهه دیگه. وقتی کسی هیچ هنری نداره ناگزیر به بدن نمایی رو میاره. فضای مجازی پره از تصویر دختران و زنانی که هیچ هنری جز بدن نمایی ندارن. اینم روش. (3286252) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۵۷:۳۶
معروف کجا بود
با این خبرها این چند روزه اسمشون سر زبون افتاده
ول کنید چه ارزشی دارن
همینطوری ادامه بدید هر بازیگر دست چندمی کشف حجاب می کنه که شناخته بشه (3286254) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۲۹:۴۰
قرآن مگه برعکسش رو گفته ؟؟؟ (3286439) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۱۳:۲۹
نه به این دقت اما عکسش رو هم نگفته (3286530) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۳۶:۳۰
آبروی یک ملت رو برده بعد کاری نکرده؟
آبرویی که 213 هزار شهید و 40000 آزاده و320 هزار جانباز توی هشت سال جمع کردن رو یه شبه با نمایش گذاشتن بی حیایی و ذات خرابش زیر سوال برده اگه به کسی ربطی نداره پس توی شبکه های اجتماعی که عموم مردم می بینن چرا عکساشو پخش کرده چرا نرفته خصوصی این کار رو کنه ؟ با روشن کردن چراغ نفتی توی مغز آدم روشنفکر نمیشه (3286208) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۴۲:۴۹
از طرف خودت حرف بزن. آبروی بنده به یه مو بند نیست که اگر بود، دیگه آبرو نبود. (3286476) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۵۵:۴۷
آبروی ملت با اختلاس چند میلیاردی نمیره ؟ (3286497) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۴:۱۱:۳۴
من معتقدم آبروی مردم با اختلاس ها نمی ره چون همه دنیا می دونن که اختلاس ها را مسئولین نظام انجام می دن و نظام هم که مردمی نیست لذا به مردم نسبت داده نمی شه!!!!!!!! (3288206) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۰۴:۴۴
شماها خجالت نمیکشین هنوز از خون شهیدا مایه میزارین؟مگه وکیل اونهایین؟؟بس کنین این کاسبی رو به اسم شهیدایی که دستشون از دنیا کوتاهه (3286513) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۴۵:۰۵
چون تو چنته خودشون چیزی ندارن متوصل میشن (3286593) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۱۹:۰۶:۲۶
به اینا میگن موج سوار ! (3295184) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۴۲:۲۹
ما چه تجسسی کردیم آخه!!!!؟؟ برو روی آیه یه کم فکر کن بعد استفاده کن
اولا اینا به اصطلاح آدمای معروفی هستند و معروفیتشون بخاطر ما مردم هست. دوما اینکه کسی این عکس هارو از گوشی هاشون ندزدیده بلکه خودشون انتشار عمومی کردند. پس همینطوری یه چیزی رو نگو...به قول نویسنده وقتی الهام چرخنده اون کار رو کرد این همه دربارش حرف زده شد ولی اینا کارشون کاملا شخصی بوده و به کسی ربطی نداشته!!! (3286219) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۱۴:۱۰
منظور اینه که به من و تو چه که چی کار کرده که بخوایم راجع بهش بحث گنبم (3286533) (alef-18)
 
عامری
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۱۵:۱۶
جنابعالی فرق تجسس و گناه علنی را بروید مطالعه کنید که چه فرقی باهم دارند. (3286285) (alef-18)
 
عبد
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۴۲:۵۳
بنده خدا طرف گناهشو علنی کرده (3286325) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۷:۳۲:۰۱
بخونین - جالبه -به دختر خانومی که محجبه شده بود در خاطراتش نوشته بود اونوقتا که بی حجاب بودم - عادلانه فکر کردم وقتی من بد حجاب بودم و به نظر خودم ازاد بودم و ازادانه انتخاب کردم و بنا به میلم انتخاب کردم پس اگر عادل باشیم باید اون اقا هم بنا به جنسشش باید ازاد باشه که که هرکاری میخاد بکنه- یعنی میکفت باید اون اقا هم ازاد باشه که مزاحم من بشه- و میگفت ولی من نمیخاستم مزاحمم بشه - پی اینجا میشه به تناقض- - من ازاد باشم و اون مرد ازاد نباشه؟؟؟پی در بی حجابی خودم شک کردم (3287051) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۲۱:۳۰:۴۴
یعنی دیگه الان کسی مزاحمش نمیشه؟ دروغ های شاخدار! (3288775) (alef-18)
 
رسول مشهدي
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۱۰:۳۶
حجاب يك حكم قطعي در اسلام است و رعايت آن مستلزم اعتقاد قلبي به آن است.در غير اينصورت اگر حكومت با زور و اجبار بخواهد يك مسئله اعتقادي را در جامعه نهادينه كند آخر الامر موجب وهن آن مسئله خواهد شد.همين اتفاق در مورد حجاب در ايران اتفاق افتاده با وجود اينكه بيش از 37 سال از انقلاب در ايران مي گذرد و قانون اجباري شدن حجاب در مجلس به تصويب رسيده و بشدت از سوي نيروي انتظامي و قوه قضاييه اجراء ميشود ولي به اعتراف مسئولين بلند پايه كشور و مشاهدات عيني ما در جامعه متاسفانه وضعيت حجاب در كشور در خور شان يك كشور اسلامي نبوده و حتي در اين زمينه از كشورهاي مسلمان همسايه كه قانون اجباري بودن حجاب را هم در كشورشان ندارند وضعيت بدتري داريم.
اينكه مسئولين كي به اين شكست بزرگ خود اعتراف ميكنند و به اين وضعيت ناهنجار خاتمه ميدهند بحث ديگري است.اما به نظر اينجانب حكومت مي بايد پاي خود را از اين مسئله بيرون كشيده و رعايت اين حكم الهي را به خود مردم و خانواده ها واگذار نمايد. (3286141) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۳:۵۳:۵۲
با قسمت اول صحبت شما موافق نیستم چون آیه های قرآن برای زنان حجاب را اجباری نکرده و فقط به زنان مومن توصیه کرده.
ولی قسمت دوم صحبت های شما کاملا صحیح است و دولت باید این مساله را به خود مردم واگذار کند چون با این رفتار ، خیلی از مردم از روی لج بد حجاب تر می شوند. (3286732) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۱۰:۵۴
متنفرم از هردوشون چون اینجا معروف میشن اینجا آدم میشن بعد میرن خارج روسری بر میدارن و...
واقعابراشون متاسفم (3286142) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۲۴:۲۵
من هم از شما متنفرم.
چون معنی آدم شدن را نمی دانی. (3286180) (alef-18)
 
سینا
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۶:۳۰:۴۰
اصلا" دین اولویت نیست و یک موضوع خصوصی هست ولی به شرط اینکه بخاطر این

موضوع (خصوصی بودن) به کسی صدمه نزنی (3286970) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۱۳:۴۳
چند میگیری فساد افراد حکومتی رو لو بدی؟ (3286146) (alef-18)
 
کریمی
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۰۹:۵۴
آفرین (3286376) (alef-18)
 
محمدرضا
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۳:۲۱:۰۸
شما چند میگیری یه کاری بکنی فعلا مردم حواسشون به سوراخ های برجام و پیگری بند به بند خواسته های رهبری درمورد برجام و همچنین پیگیری حادثه ی منا نباشه؟ (3286656) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۳:۳۷:۲۶
یعنی کل صدا و سیمای یه مملکت و این همه روزنامه براتون کافی نیست؟ همه جا که در اختیار شماست؛ خوب اطلاع رسانی کنید! (3286686) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۹:۴۴:۲۶
روشن دل هستید؟؟الف رکوردار انتشار مطالب علیه فساده انواع فسادها از فساد مدرک کردان تا اختلاس تا فساد برخی مسئولان این دولت (3287251) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۱۳:۴۴
خیلی از خانم های ایرانی به حجاب پایبند نیستند ومجبور به این کارند وحجاب اجباری ارزشی ندارد. (3286147) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۱۴:۴۳
شما به خودتون نگاه نگنید من به حجاب پایبندم ما به حجاب پایبندیم اکثر ایران به حجاب پایبنده تظاهرات و راهپیمایی های امت حزب الله ایران خاری است در چشم شما (3286283) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۵۹:۲۸
فعلا که با توجه به مثبتها 60 به 4 عقبی!!! (3286355) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۱۴:۳۵
شما باش! من نیستم. مهم اینه که منم تو این کشور به دنیا اومدم و باید حق انتخاب داشته باشم. به قول امام خمینی (که مطمئنا شما به حرفاش اعتقاد دارید) پدران ما حق ندارن برای ما تصمیم گیری کنن. (3286387) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۱۹:۲۴:۵۹
ممنون که تا حالا به تصمیم پدرت احترام گذاشتی و حرفی نزدی . از همه ملت در صحنه هم به خاطر سکوتشون ممنونیم . سکوت در مقابل بی حجابی (!!!!!) اختلاس ! رانت خواری ! و سایر موارد ! (3295217) (alef-18)
 
ارمان
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۰۱:۵۵
یه روز به افراد به تصور شما غیر حزب الهی اجازه بدین بیان بیرون معلوم میشه چند چندین (3286508) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۱:۳۳:۱۸
منظورت شما پنج تا ده درصده. (3287618) (alef-18)
 
قمر
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۱۳:۵۴
اگه درجه 2 و 3 هستن چرا انقدر بزرگش میکنید خودتون به اونا بها میدید به اینصورت .چه تراژدی بزرگی اتفاق افتاده مگه . این مهمتره یا فقر و فلاکت مردم یا اختلاسهای میلیاردی ؟؟؟؟؟؟؟ بابا بیش از این به مردم اهانت نکنید . از ماست که بر ماست همینو بس . حجاب اختیاریه مسلمون (3286148) (alef-18)
 
کاملیا
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۱۴:۱۰
هیچ ربطی بشما نداره زندگی خصوصی این مردم. (3286150) (alef-18)
 
مردی که حجاب همسر خود رو دوست دارد، نه به اجبار بلکه انتخاب
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۱۸:۱۲
تراژدی اینه که هر چیزی که زوری باشه نهایتا روزی کنار گذاشته خواهد شد.
وقتی بدیهی ترین آزادی ها نظیر پوشش و بیان سرکوب بشه، بهترین پاسخ همین برخورد این بانوان گرامی خواهد بود. (3286159) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۰:۵۲:۲۲
آقا قضیه بیحجابی نیست که. خانمهای بیحجاب اغلب انسانهای محترمی هستند. قضیه "خودنمایی" است. اینکه یک انسان با یک وضعیت تحریک کننده و با پوشش نامناسب جلوی دوربین فیگور بگیرد و بگوید آهای چشمهای هرزه مرا دریابید! جسم منو ببینید و من رو بخاطر زیبایی های ظاهری ام بطلبید نه افکار زیبایم. به قول دکتر شریعتی کسی که زیبایی تفکر داشته باشد زیبایی تن را به نمایش نمی گذارد. قضیه این است وگرنه ماری کوری هم بیحجاب بود. ژاندارک هم بیحجاب بود. مرکل هم بیحجاب است. اشکالی هم ندارد. (3287919) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۱۸:۵۲
آخه چه قدر کشف حجاب کردن حداقل یه عکس درست و حسابی میذاشتین تو گزارش (3286162) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۷:۳۵:۱۴
ای ناقلا ! (3287056) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۱:۳۴:۳۴
تو عکسای گوگل سرچ کن. (3287620) (alef-18)
 
حامد حمدایی اصل
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۰:۰۹:۵۳
تا اسمشون رو میزنم تو گوگل سرچه قفل می شه
نمی دونم مشکل گوگله یا فیلترینگ هوشمند شده
فایده نداره باید فیلتر شکن بخرم (3287857) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۱۹:۲۸:۴۱
ای شیطون ! با همون که فیس بوکت را باز می کنی برو ببین ! (3295225) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۱۹:۲۷:۳۶
دمت گرم ! احتمالا یادشون رفته ! حتما در گزارش های بعدی نظر شما لحاظ میشه ! (3295223) (alef-18)
 
علیرضا
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۲۰:۱۵
خوب، چکار باید کرد؟وزارت فرهنگ و ارشاد ممنوع الکارشون کرده، دیگه بعد عمومی و از منظر جرمش که به وزارت ارشاد ربطی نداره، قوه قضائیه ورود کنه، محاکمه کنه بندازه زندان ، اصلا اعدامشون کنین.راضی میشین؟ (3286164) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۲۰:۲۷
چرا برای کشف حجاب بیت المال و منابع ملی برای یک عده رانت خوار و مفسد و کاسب تحریم دلواپس نمیشین..... (3286167) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۳۱:۱۷
http://alef.ir/vdcaimneo49nww1.k5k4.html?305069

احمد توکلی این سازمان رو چند روز ئیش راه انداخته اگه دین نداری آزاده باش
اگه از حجاب بدت میاد الکی قیف نیا اسم بیت المال نیار
از الف عدالت خواه تر سراغ داری عمو جون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3286199) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۳۰:۱۷
با فساد واقعی برخورد میشه؟؟؟؟؟؟؟؟ (3286309) (alef-18)
 
دلواپس
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۴۷:۵۰
شما هم کشتید ما رو با این استدلال تون...
حالا خوله هر چی دزدی بیت الماله سر و تهش به خاندان ه. و اعوان و انصارشون میرسه (3286227) (alef-18)
 
شادمهر
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۱۸:۰۱
دلواپسی از کچلی هم بدتره خدا دلواپس ها را شفا بده . کچل ها مو میکارند اما دلواپس ها نفرت میکارند . (3286290) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۱۵:۲۲
اخه صرف نداره (3286391) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۳:۲۵:۴۳
دلیلش روشن هست (3286665) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۲۰:۳۸
به توچه به من چه (3286168) (alef-18)
 
عمار
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۵۹:۳۸
به توچه به من چه حرف اسلام است؟
امر به معروف و نهی از منکر چی می شود پس امام حسین بزند به کمر شما به حق این ماه محرم
او قیام کرد برای احیا امر به معروف و نهی از منکر ای نامسلمان (3286257) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۴۵:۵۶
اسلام درمورد فساد و دزدی چپاول بیت المال از حجاب بیشتر نامبرده (3286334) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۱۴:۴۱
آیا امام حسین برای مبارزه با فساد بود یا حجاب ؟یا ........... (3286388) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۵۲:۳۸
بسه بابا عمار جوش نخور پسرم (3286492) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۰۱:۳۶
در امورات شخصی مردم فضولی موقوف! (3286262) (alef-18)
 
اوستا
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۳۴:۵۹
امورات غلطه امور جمع امره. نمی شه جمع بسته بشه.
اکابر برو بعد بیا نظر بده (3286312) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۱۷:۲۷
منظورش رو که فهمیدی! از نظرش خوشت نیومده به بیراهه میزنی؟ (3286403) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۱:۱۱:۰۲
خیلی ها مثل شما فوق تخصص عربی ندارند که هم صحیح بنویسند و هم دنیا به کامشون باشه. (3287938) (alef-18)
 
محمود
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۲۱:۵۵
بهتره به جایی توهین به دیگران و ربط دادن همه چی به دشمن یکم درباره این مسائل تفکر کنید . (3286171) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۲۲:۵۰
نه حجاب الهام چرخنده به من و شما ربطی دارد و نه بی حجابی این دو..
بهشت و جهنمشان هم با خودشان است.
جالب است که ایران جزو معدود کشور هایی در جهان است که می خواد با زور و تهدید حجاب را رواج دهد.
مطمئن باشید در درازمدت این سیاست شکست خواهد خورد. (3286173) (alef-18)
 
نازنین
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۲۳:۵۸
مسئله دو سانت موی خانومها هنوز حل نشده ؟
مسائل اقتصادی و وامهای کلان و اختلاسها و طلاقها و خودکشیها و بیکاریها و ......... مهمترند (3286177) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۲۴:۰۰
بعد شما، نویسنده ی مقاله: آقای احسان رستگار، کی باشید که دو شخص حقیقی را " خائن فرهنگی" می نامید و برای کشف حجابشان سناریوی امنیتی می‌نویسید؟ مگر به میل و نظر شماست که کسی من بعد بتواند در ایران فعالیت کند یا خیر؟ شما در چه جایگاهی نشسته اید و مسئولیت تان چیست؟ اگر این دو بانو عقیده ای جز آنچه کرده اند می داشتند مگر راه برای ماندن و فعالیتشان همینجا بسته بود؟ و مگر شما می‌توانید تضمین کنید که تا ابد بر این عقیده ی فعلی خواهند که سعی می‌کنید راه بازگشت‌شان را تخریب کنید؟ بار دیگر می‌پرسم: شما در چه جایگاهی نشسته اید که اجازه ی نوشتن چنین دادخواستی را علیه دو شهروند کشور به خود می‌دهید؟ (3286178) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۱۹:۴۳:۱۵
این نظرش این بوده که اینها به فرهنگ کشور خیانت کردند و مسئولان نباید اجازه بدند که اینها کار کنند.هر شهروندی صرف شهروند بودن در این جایگاه هست که این دادخواست رو تنظیم کنه.به قانون اساسی و دموکراسی اعتقاد نداری الکی قیافه روشنفکرارو نگیر (3295243) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۲۴:۳۵
حرف البته زیاد است ولی چه کنیم که نمی‌خواهید بشنوید.
چشم‌ها را بسته و گوش‌ها را گرفته و دهان‌ها را گشاده‌اید به دشمن دشمن کردن! (3286182) (alef-18)
 
علی
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۲۷:۳۵
من هیچکام را نمی شناختم و از جلز و ولزی که سایتهای اصولگرا راه انداختند متوجه شدم.یعنی کشف حجاب دو نفر که بقول شما نام آور هم نیستند اینقدر شما را پریشان کرده است. (3286186) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۲۷:۳۷
به شما چه (3286187) (alef-18)
 
علي
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۲۸:۰۴
اميدوارم تائيد بشه نظرم
اصلا قصد حمايت از هنجارشكني اين دو نفر ندارم
ولي فرقي كه بين اين دو نفر و مشابه آنها با خانم چرخنده هست ، اينه كه خانم چرخنده بعد از تغيير منش و روش و سلوكش ، به بقيه آدم هايي كه ديگه شبيهش نيستن ، پشت سرهم انگ هرزه و ..... ميزد !!!!
كسي به انتخاب چرخنده انتقادي نداشت ، بلكه به ادعاهاي عجيب و غريبش و تهمت زدن هاش بود كه عده اي رو برانگيخت (3286188) (alef-18)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۲۹:۱۱
هر وقت این دو نفر هم هفته ای 7 تا گردهمایی شرکت کردند و از اون مهمتر تو راهپیمایی دفهه فجر پشت تریبون رفتن و از بی ججابی گفتن !! اونا رو با خانوم چرخنده مقایسه کنید ... (3286189) (alef-18)
 
زهرایی
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۳۵:۵۱
خانم چرخنده خلاف قانون کرده یا خلاف شرع؟این دو هم خلاف قانون کردن هم شرع (3286315) (alef-18)
 
کریمی
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۱۵:۵۸
قانون نمی تونه حقوق بدیهی رو از هیچ کس سلب کنه
شرعتم واسه خودت نگه دار
همونطور که من واسه خودم نگه داشتم (3286393) (alef-18)
 
م.ج.ش
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۶:۱۰:۵۰
یعنی بی حجابی از حقوق بدیهی افراده؟
این رو بدونید:
انتخاب نوع پوشش در جامعه اصلا یک حق نیست بلکه محدودیت هایی داره، اینکه نوع پوشش به انتخاب خود افراد هست یک حرف سکولاریستیه، البته اگه شما سکولار هستی به خودت ربط داره اما جمهوری اسلامی سکولار نیست. (3286935) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۱:۱۱:۰۹
سکولاریستی!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دمت گرم کلی خندیدم (3287381) (alef-18)
 
م.ج.ش
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۲:۲۱:۳۷
بله برادرم٬ سکولاریستی، یعنی حرفی برگرفته از مکتب سکولاریسم. (3287654) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۱۹:۴۶:۱۱
اگزیستانسیالیستی یعنی چی استاد ؟ (3295247) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۱۹:۵۱
اشکال از قانون هست. شرع هم اجبار نیست. (3286410) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۰۹:۱۵
تو دین ریا کاری گناه نیست؟ موج سواری چطور؟؟؟ (3286525) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۲۱:۱۵
خانم چرخنده هنر نکرده چون میدانسته پشتیبانی حکومت را داره در جهت جریان آب شنا و بهره برداری کرده اینا برخلاف جریان شنا کردن و پلهای پشت سرشان را هم خراب ، ما داریم میبینیم خانم چرخنده چند گرفته اومده تو تلویزیون ؟ (3286550) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۲۲:۲۵
خلاف وجدان خوش (3286553) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۱:۵۴:۵۸
کدوم قانون ؟ کدوم شرع؟ (3288012) (alef-18)
 
جواد
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۲۹:۲۱
چون به علت ناتوانی فنی در حال حذف از عرصه هنر هستند و پیشنهادی برای بازی در فیلمی ندارند " سعی میکنند با حرکات اینچنینی " این طور وانمود کنند که ما به دلیل کشف حجاب از سوی صدا و سیما و وزارت فرهنگ بی کار شدیم . (3286190) (alef-18)
 
مهندس جنت شهري
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۳۰:۲۱
جناب رستگار عزيز...شما كه خدا نيستيد كه براي كسي تعيين تكليف ميكنيد..چرا ايشان نبايد دنبال راهي براي بازگشت باشد..مگر شما تعيين ميكنيد كه كسي در اين مملكت باشد يا نباشد.. در دايره دين باشد يا نباشد...چرا با يك اشتباه ميخواهيد كه جامعه فردي را از اين جامعه بيرون بيندازيد..قلم كلمه مقدسي است كه خداوند به ان قسم خورده ..انرا در جهت درست بكار بريد..بله ايشان كاري بسيار بد انجام داده كه از نظر ديني براي ملت ايران قبيح است و بايد جوابگو باشد هم به خودش ضربه زده هم به جامعه هنري و هم به ملت بزرگ ايران ولي اين دليلي براي ما نيست كه هر انچه بر زبان ما مي ايد نثارش كنيم ..اگر او را به راه بياوريم هنر كرده ايم نه انكه هنر ما از راه بدر كردن باشد...اين نگاه نگاه خوبي نيست...ديدتان را نسبت به انسانها عوض كنيد..ممنون.. (3286194) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۸:۳۲:۵۳
جناب جنت شهری عزیز
هرچند به راه آوردن کسانی که از راه به در رفته اند، هنر است. ولی قطعا به این معنی نیست که اگر نتوانیم از راه به در رفته ای را به راه بیاوریم، بی هنر هستیم.
راستی مگر امام حسین (ع) توانست شمر و عمر سعد را که بماند، بسیاری از سیاه لشگرهای کوفی را به راه آورد. یادمان باشد که فقط زمانی میشود کسی را به راه آورد که خود او هم بخواهد.
شما کدام معتاد را سراغ دارید که بی خواست خودش به راه آمده باشد؟
باور نمیکنید راجع به همین دو نفر تحقیق کنید. اینها از همین راه کشف حجاب و روابط عمومی بالا (؟) برای راه یافتن به سینما و دیده شدن جلوی دوربین بهره برده اند.
با این وجود من هم امیدوارم که روزی سرشان به سنگی الهی بخورد و پیش از آنکه خاک گریبانگیرشان شود به صراط بیایند. (3287155) (alef-18)
 
مهندس جنت شهري
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۰:۳۳:۱۵
برادر گرامي..تا ظهر عاشورا هم امام تلاش كرد تا انها برگردند..حتي در هنگام نبرد هم اين تلاش انجام شد..امام هم از اينكه نتيجه نميگيرد خبر داشت ولي وظيفه اش را انجام داد...اين افراد از هر راهي رفته اند اگر ناصواب بوده بايد تقاص گناهانشان را پس دهند...سخني با هنرمندان متعهد..اجازه ندهيد دنياي لطيف هنر توسط هر بي هنري الوده شود ..حيف نيست ..اخه ميگويند حرمت امامزاده را متولي نگه ميداره..مواظب باشيد.. (3287315) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۳۰:۲۴
تخطه دشمن هم کار درستی نیست (3286195) (alef-18)
 
جواد
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۳۰:۴۴
گدایی جلب توجه غربی ها ! لطفا به ما هم توجه کنید .! (3286196) (alef-18)
 
يك زن
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۳۲:۰۳
دست از اين كارها وحرفها بر داريد نه هر با حجابى عفيف وبأحياء است ونه هر بى حجابى بى عفت وبى حيّا به خدا كه عفت وحيا معرفت وانسانيت در قلب وروح إنسان است نه در پوشش دختران ايزدى رأ ببينيد كه بى حجاب دمار از روزگار داهش در اورده اند وچگونه به خاطر ناموس وسرزمين شان مى جنگند ولى در عِوَض زنان سعودى با ان حجابشان چه جنايتها ورسوايي هايي كه در كنار داهش انجام نمى دهند (3286201) (alef-18)
 
ساقی
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۲۰:۰۲:۵۵
آن خانمی که با تاپ میاد تو خیابان و دکمه هاش را هم فراموش میکنه ببنده میدونی چه آتشی در دل جوان هائی که دستشون کوتاه است میفته؟؟
شاید بشود گفت اکثر این تجاوزات و انحرافات زاییده همین بی حجابی های افراطی است که دختران فکر میکنند با اینکار زودتر به شوهر میر سند .
هر چه دارند از راه صواب و غیر ه خرج رنگ مو و مانتو و کوچک کردن بینی و بزرگ کردن ... میکنند که مردم را به فحشا بکشند. (3288647) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۰۰:۱۵:۰۰
چطور این داستانا فقط رو این مسلمونا تاثیر میزاره و سریع منحرفسون میکنه؟! چطور تو بقیه دنیا آمار چیز دیگه میگه؟ لابد اونا آمارسازی میکنن و ما هم کلا نیازی به دلیل و مدرک و مار نداریم برای اینکه حرف های شما رو قبول کنیم! (3288964) (alef-18)
 
م.ج.ش
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۱۳:۳۸:۱۱
آمار کشورهای اروپایی رو دارید؟ آمار آمریکا رو چطور؟ اگر آمار داشتید این حرف رو نمیزدید، آمار تجاوز به عنف و انحرافات جنسی در کشورهای اروپای غربی و آمریکا به مراتب بیشتر از کشور ماست، یکم تحقیق کنید بعد دم از آمار و ارقام بزنید. (3289918) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۰ ۱۳:۱۵:۵۶
نه اینطور نیست! چرا دروغ میگید؟! (3292050) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۲۱:۰۰:۴۱
آمار جرایم و بزهکاری را به نسبت جمعیت می سنجند . همون طور که آمار امنیت ، درآمد ، رفاه و سایر شاخص های زندگی را به نسبت جمعیت اندازه می گیرند . (3295345) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۲۰:۵۹:۰۲
مسلمانان که بیشتر از همه ادیان به تقوی دعوت و توصیه شده اند بیشتر از همه در خطر انحراف قرار دارند ! این نتیجه منطقی گفتار شماست . (3295344) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۳۲:۱۷
تو چند گرفتی این مقاله رو نوشتی؟

اونم مثل تو. (3286202) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۳۲:۴۹
اگر چه تجسس در امور و تصمیمات شخصی افراد امر مذمومی است، متن شما خود یه تبلیغ بود برای این عمل و تعداد بازدید کننده های صفحات فوق را افزایش خواهد داد.. از طرفی بهتر است در مورد سرنوشت دیگران که چی هستند و چی خواهند شد اینطور قطعی قضاوت نکنیم. فقط خداوند متعال از سرنوشت و ماهیت هر کس آگاه است. (3286203) (alef-18)
 
یا مولی
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۴۰:۵۹
چرا کشف حجاب اینقدر مهمه !!!!!!!!!!!!!

ولی کشف حفظ بیت المال نه !!!!!!!!!!

چرا این همه اختلاس میشه ولی واکنش سیاسی و غیر سیاسی نداره و به قول شما کشف حجاب یک بازیگر درجه دو و سه شما را وا میدارد در برابر مسئولین دولتی سینه سپر کنید.

ولی در برابر اختلاس و خصوصی سازی های معنا دار باید سکوت کرد

چند نماینده در برابر واگذاریهای بو دار به جز آقای توکلی و چند نفر دیگه اعتراض کردند.

تو رو خدا این چنین مقاله هایی رو دیگه نگذارید.

این قدر که مردمی که گرفتاریهای اقتصادی دارند اختلاس و دزدی آزارشون میده کشف حجاب خیر!!!!!!!!!!!!!!!!! (3286215) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۹:۴۸:۲۶
بد کاری می کنن میخوان سرت گرم بشه ، دست کم دو ساعت به مشکلات اقتصادی ات فکر نکنی !؟ (3287829) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۴۱:۴۷
آقا هرکی اختیار خودشو داره چه این بازیگرا چه الهام چرخنده. به من و شما هم ربطی نداره. فقط خوبه که قصد از بی حجابی یا با حجابی دستیابی به منافع مالی و ایدئولوژیکی نباشه!! (3286216) (alef-18)
 
سینا
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۴۲:۰۳
"بدن که ماله خودشه دیگه"!

یعنی ایشون از گلشیفته چی کم داره؟ بدنش مال خودش نیست که هست, معروف نشده که شده, تیزر معنوی بازی نکرده که میکنه, , هالیود دعوتش نکرده که میکنه, توجه کارگردانو جلب نکرده که اساسی میکنه (3286218) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۴۲:۴۹
عیب رندان مکن ای زاهد پاکیزه سرشت
که گناه دگران بر تو نخواهند نوشت
من اگر خوبم و گر بد تو برو خود را باش
هرکسی آن درود عاقبت کار، که کشت (3286221) (alef-18)
 
کریمی
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۱۶:۴۸
درود بر شما و حافظ گرامی (3286398) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۴۵:۱۸
-- ميگم شما هم عكس اين كشف الحجاب اين خانوم بازيگر ديدين ؟ واقعا كه آدم چي بگه !!
-- بله قربونتم ديدم ! ولي نه ، نديدم ! اصلا نديدم !! به گمونم خودش نبود !! حتما يك كسي ديگر كهبه او شبيه بوده ، بود !! نه برادر ! من چيزي نديدم ! نه ! حتما چشمانم اشتباه كرده ! كسي
ديگر بوده !! انشاءالله خدا همه ما را از جميع جهات هدايت كنه !! از سر تقصيراتمون بگذره !!
نه دعا گوتم ! من چيزي نديدم ! حتما يك كسي ديگر بوده ! ممكنه يك خارجي بوده !! نه ! نه !
من هيچ چيز نه مي دانم و نه ديده ام ! الله اعلم !! (3286594) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۳:۴۰:۵۳
- میگم به جای کیهان گهگداری یه چیز دیگه هم بخون، آخه ادبیات هم دیگه کپی شده.
- میگه..
چیزی نمیگه! (3286697) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۴۵:۰۹
واقعا نویسنده این متن خجالت نمیکشه فقر وفحشا داره تو مملکت بیداد میکنه فساد و دزدی مثل اب خوردن کسی حرفی نزنه اونوقت دونفر یه روسری برداشتن شده مفسد بابا خجالت بکشید (3286222) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۴۶:۴۱
یک موضوع کامل شخصی و پیش پا افتاده رو چرا این همه بزرگ میکنید. نتیجه حجاب اجباری چیز بهتر از این نخواهد شد. دست از سیاسیت های غلط گذشته بردارید. (3286225) (alef-18)
 
امیر
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۴۹:۳۶
من واقعا از این دو بازیگر عرصه ی نقش آفرینی برای دشمنان ایران ،، متاسفم که آبروی زنان پاکدامن و عفیف ایرانی را لکهدار می کنند ونیز از مسئولین فرهنگی وزارت ارشاد متاسفم که به راحتی فرهنگ پاک و اصیل ایرانی را لگد کوب می کنند. (3286231) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۲۹:۴۴
من یک ایرانی هستم ؛ لطفا از طرف مردم ایران صحبت نکنید ؛ از نظر من اگر همسرم و خواهرم و مادرم حجاب نداشته باشن همچنان پاکدامن و عفیف هستن ؛ حجاب اجباری عفت نیست (3286308) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۲۱:۵۲:۳۳
ولی از نظر من دیگه پاکدامن نیستن (3291039) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۲ ۰۸:۲۶:۰۰
حجاب خواهر و مادر ایشون به شما چه ربطی داره؟ (3295767) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۲۳:۰۰
من هم یک زنم از همین ایران. آبروی من با ریا لکه دار میشه. (3286422) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۸:۵۹:۵۷
حجاب یعنی ریا؟!!! پس نعوذ بالله از همه ریاکارتر حضرت زهرا بوده!!!متاسفم برای وقاحت و ضد اسلام بودن شما (3287189) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۰:۵۶:۵۸
شما برا ضد اسلام بودن من نمیخواد متاسف باشی من میدونم دارم چیکار میکنم! حالا شما خودت رو به اون زدی یا واقعا متوجه نشدی که منظور من انجام کاری بدون اعتقاد به درستی و برای حفظ منافع کوتاه مدت بود؟
در تکمیل توضیحاتم این رو بگم که حجاب برای کسی که بهش اعتقادی نداره(به هردلیلی) ضامن سعادت نیست و تنها دلیل استفاده ازش برای جلوگیری از برخورد پلیس است. درنتیجه فرد (طبق بینش خودش) داره برای حفظ منافع کوتاه مدت (جلوگیری از برخورد) کاری رو انجام میده که بهش باور نداره. این یعنی ریا. (3287353) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۲:۱۶:۱۹
مطلب رو نگرفتی بیخود فاطمه زهرا را برای نشان دادن مثلا ارزشی بودنت مثال نزن ! (3288056) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۹:۴۳:۲۶
درود به شرفت (3287820) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۵۱:۲۰
به من چه؟به تو چه؟اون میدونه و خدایی که اونو آفریده،،،دزدی کرده بگیرش،،،بیتالمال رو غارت کرده بگیرش،، کسی رو کشته بگیرش،،از دین استفاده برا قدرت کردا آبروشو ببر ،،،آخه به زندگی شخصی اون چکار داری؟در زمان پیامبر کافر و مشرک و مرتد و مسلمان و یهودی و مسیحی در کنار هم زندگی می کردند،،،در زمان خلفای دیگه و در زمان امام علی علیه السلام،،همه در کنار هم زندگی می کردند،،کجا سراغ دارید امام یک نفر رو بخاطر اعتقدش زندانی یا بی آبرو کرده؟ (3286236) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۹:۴۲:۳۶
کاسه های داغتر از آش هستند . (3287819) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۰۹:۵۲:۳۱
ما ایرانی ها باید یاد بگیریم در زندگی خصوص دیگران دخالت نکنیم. (3286239) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۱۲:۴۴
دوست عزیز این دوستان یاد دارند دخالت نکنند ولی به نفعشون نیست. مردم سر تا پا باید باب میل اونها بپوشند ولی اگر کسی کمی جور دیگر شد باید با الفاظ و تحلیل های ناجوانمردانه خرد شوند. (3286278) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۳۷:۰۸
ایرانیان بلدهستد، این کاسبان فتنه و دلواپسان هستند که باید یاد بگیرند! (3286316) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۱۹:۱۰
مگه میشه؟مگه داریم؟ (3286409) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۰۰:۵۸
حاج احسان رستگار خیلی سوختی.... مگه نه ؟ (3286260) (alef-18)
 
hamidreza
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۰۱:۰۸
جالبه که ما از عدم وجود آزادی تو اروپا حرف میزنیم و میگیم اونا به زور حجاب رو از سر مسلمون ها تو مدارس بر می دارن بعد ما خودمون اینجا وقتی به زور حجاب رو سر ههه میذاریم اسمش آزادیه... تا کی یک بام و دو هوا؟! (3286261) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۰۲:۳۷
ارزش پاسخ دادن هم نداره (3286265) (alef-18)
 
sorena
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۰۳:۳۱
آقا زندگی شخصی مردم به ما چه ربطی داره.

شما خیلی مردی برو مفسدان اقتصادی رو رسوا کن (3286267) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۰۸:۲۲
تو این شمال شهر تهران خیلی از زنها بی حجاب تو ماشین می شینن ولی کسی باهاشون کاری نداره و نمیگه که کشف حجاب کردند. ما که نمی شناسیمشون شاید خیلی از این ها از همین بازی گر ها باشند که کسی به شون توجه نمی کنه همچین که رفت خارج و روسری اش را برداشت یه هو تابو شکن شده و . . .
بابا به این کشف حجاب کرده های تهران نشین یه حرفی بزنید یه ایرادی بگیرید آخه به اون که رفته خارج کشف حجاب کرده توجه می کنید اما به اینها که در داخل همین عمل را مرتکب می شوند هیچی نمی گید؟ (3286272) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۰۹:۱۰
موضوع را دارید بزرگش می کنیدخواسته یا نا خواسته قبح قضیه وقتی از بین رفت دیگه نمی تونید جمعش کنیدلذا اگرفردی هم در خفا و یا محیط های محدود اینکارو انجام داد رسانه ای کردنش سودی خواهد داشت؟ (3286273) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۱۰:۲۳
شما با نوشتن این مطلب اینها را بیشتر مطرح کردی . اینها را کسی نمی شناخت (3286274) (alef-18)
 
محمود
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۱۱:۴۶
من نمیدونم چرا بعضی دوستان به اصطلاح روشن فکر تا چیزی میشه میپرن به فساد دولت قبل .هر چیزی سر جای خودش، اینکه یه نفر کار اشتباهی انجام داده دلیل نمیشه ما چشمامون رو روی سایر اشتباهاتم ببندیم. (3286277) (alef-18)
 
sorena
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۲۶:۵۰
اون فسادها اینقدر بوده که حالا حالا ها تمومی نداره! (3286301) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۵۶:۳۳
دكتر تويي ؟ (3286351) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۰۶:۳۲
شک نکن خود دکتره (3286517) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۱:۲۶:۲۶
دکتر کپی! (3287965) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۳۶:۱۷
چون برداشتن روسری از نظر من اشتباه نیست. (3286464) (alef-18)
 
م.ج.ش
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۹:۵۲:۴۱
نظر تو مهمه یا حکم قرآن؟ (3287265) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۰:۵۸:۱۶
نظر من برای من مهمه و نظر قرآن برای شما؛ تداخلی نیست! (3287354) (alef-18)
 
م.ج.ش
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۸:۰۰:۳۱
مهم اینه که برای جمهوری اسلامی حکم قرآن مهمه و نه نظر جنابعالی، پس یا تمکین کنید و یا در خارج از محدوده قدرت جمهوری اسلامی زندگی کنید. (3288451) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۲۳:۲۵:۰۰
بیا برو بابا !! (3291210) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۲۳:۲۵:۴۳
زرشک ! (3291212) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۲۱:۰۶:۱۰
نظر تو ! (3295351) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۱۴:۰۷
به من چه؟
به تو چه؟
به ما چه؟
به شما چه؟
آقا جان به خدا به خودشون مربوطه (3286281) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۴۲:۰۶
ببخشيد خيلي غلط كردي كه به ما ربطي نداره! (3286323) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۱۰:۱۱
تو غلط میکنی در زندگی شخصی مردم فضولی می کنی!! (3286377) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۳:۵۶:۳۴
از کوزه همان برون تراود که در اوست
واقعا تربیت دینی شدی شما
اگه تربیت دینی نمی شدی چی بودی
اصغر قاتل می شدی یا چنگیز مغول ؟! (3288185) (alef-18)
 
ايرانى
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۲۶:۰۶
ازتباطى نداره مخصوصاً به ادم هاى فضول وبى اخلاقى مثل تو (3286426) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۳۰:۵۵
به شما ربط داره ؟؟؟؟ بسم الله .. درستش کن ...!!! (3286446) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۰۷:۱۶
بسم الله این اسید اینم صورت برو یاعلی مدد ببینم چمیکنی (3286520) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۲۸:۱۶
الان این چی بود؟! تبلیغ رفتارِ ... (3286562) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۱۴:۴۵
ترس اصلی شما اینه که این کار دنباله دار شه. برای همین انواع تهمت ها رو ردیف کردید که دیگرانی بترسند (3286284) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۲:۱۶:۴۲
اون دوران گذشته که مردم از این چیزها بترسند... (3287651) (alef-18)
 
هستی
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۱۸:۱۰
ما مشکلات مهمتر از این داریم. مثلن جوونهای ما که در سوریه کشته میشن! سعی نکنید افکار عمومی رو با این جور مقالات از مسایل اصلی منحرف کنید. (3286291) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۱۸:۱۸
بعد از انقلاب تا یه زمانی هر کس شلوار جین می پوشید مفسد بود 10 سال بعدش عادی شد
پاپ خوانی که شروع شد اوایلش برای خیلی ها سخت گیری شد با توهین و تحقیر 10 سال بعدش همه یک شیش و هشت تو کاراشون پیدا می شه
....همیشه واسه آدم هایی که همه رو مثل خودشون می خوان سخته باور کنن بقیه حق این رو دارن که جرات کنند و مثل اونها وانمود نکنند که هستند (3286292) (alef-18)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۶:۵۲:۴۴
بابا شما یادتون نمی آید یک زمان ماشین لباس شویی حرام بود ... می گفتند آبش کر نیست. جداْ می گویم حرام بود. (3286992) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۲۰:۵۹
اصلا این دو تا ارزش این همه نوشتن و صرف انرزی و اکسیژن را داشتند ؟؟ (3286293) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۲۲:۳۱
الان شما هم عکس اینارو بی اجازه زدی و هزاران نامحرم از طریق سایت شما میبیننش فعل حرام مرتکب شدی (3286295) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۲۲:۵۴
به نظر بنده نویسنده خیلی بی خردانه مقاله نوشته و کشف حجاب را ربط به پول کرفتن کرده واز نظرات قشری از جامعه خود را به بی خبری زده (3286296) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۲۶:۲۰
نتیجه کار فرهنگی اجباری همینه ؛ فقط خودمون رو گول میزنیم ؛ بزور چادر و روسری رو کردیم سر مردم بعد که میرن خارج از کشور و بر میدارن فریاد وا مصیبتا سر میدیم ؛ نه برادر اتفاقی نیافتاده ؛ دو نفر که در اینجا بزور حجاب داشتن وقتی رفتن توی مملکت ازاد دیگه زوری بالا سرشون نبوده و حجاب اجباری رو برداشتن.
همین الان شما توی ایران اجبار حجاب رو برداری خواهی دید که چه تعداد از زنهای ایرانی حجاب رو اختیار خواهند کرد. (3286299) (alef-18)
 
سحر خانم
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۲۷:۵۹
ما حجاب اجباری را نخواسته و نمیخوایم
تو زندگی مردم فضولی نکنید
حالا چه با حجاب شده چه بی حجاب شده (3286305) (alef-18)
 
رضا زندیگان
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۳۱:۳۶
اعتقاد و التزام عملی به داشتن یا نداشتن حجاب به خود شخص مربوط است ولاغیر، در موضوع چادری شدن الهام چرخنده هم اگر ایشان بنا را به تکمیل حجاب میگذاشت که بحثی نبود!! و همانند بسیاری از زنان باحجاب که در این سرزمین مورد احترام همه هستند میشد، ولی جای بحث اینجا بود که ایشان با ترفند و جهت گیریهای سطحی و تبلیغاتی زنان جامعه ی مخاطب خود را بسیار ساده و خوش باور و یا حتی ...فرض کرد و ادعای محجبه نمودن 3000 زن و یا برخی دیگر از حرکات و رفتارها را کرد!!
این دو بازیگر غیر درجه یک هم به هر دلیلی که کشف حجاب کرده باشند نتیجه ای جز چندی شهرت در فضای مجازی و مسدود شدن ادامه مسیر همان حداقل کاری که از عهده اش برمیامدند در پی نداشته!!! زیرا به نظر بنده این بازیگران همانند همان الهام چرخنده فقط بازیگر بودند و از اینگونه دستاویزها برای شهرت استفاده میکنند و بس.. چراکه عکسهای با حجابشان در فضای مجازی چندان تفاوتی محسوسی با عکسهای بی حجابشان ندارد!!!... (3286311) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۳۵:۱۳
چقد بدبختین که به همچین مسئله ی کوچیک و بی اهمیتی گیر دادین،عقده ای (3286313) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۳۸:۴۱
كار خوبي كردن . دمشون گرم (3286318) (alef-18)
 
عباس
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۴۱:۲۸
مشکل اصلی از اجباری بودن حجاب است وباعث لجبازی وپناه به اونوریها وقتی کسی رو به اجبار با حجاب کنی همین میشه دیگه اگر یکبار با هواپیما یا اتوبوس به خارج مرز بری میبینی که یه دفعه احساس میکنی اتوبوس رو اشتباه سوار شدی یا تو هواپیما غریبه ای اجبار باعث دو رنگی ونفاق شده واین موضوع بسیار اتفاق می افته به نظر من حکومت میتونه در مکانهای رسمی حجاب رو اجباری کنه مثل ادارات وسازمانها ومدارس و....ودر کوچه وخیابون فقط جلوی حنجار شکنی گرفته بشه مثل برخی کشور های اسلامی وغیر اسلامی هرچند الانم کلا حجابی رعایت نمیشه واگر آزاد هم بود از این وضع بد تر نبود .اگراجبار کار درستی بود پیامبر اعظم حضرت محمد (ص) نیز در مدینه حجاب رو اجباری میکردند من خیلی گشتم هیچ جا ندیدم که در صدر اسلام اجباری در کار بوده در اول کار قبل از آیه حجاب از جلباب یا شال پهن وبلند برای تمیز زن های مسلمان از کنیزان ویهود و نصارا به پیشنهاد ایشون استفاده شد که به اصطلاح امروزی جوانان علاف یهودی ونصارا مزاحمشون نشن وبعد آیه حجاب هم فقط برای مسلمان بود (3286321) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۴۲:۵۲
بعضی افراد یک پولی می گیرند یا برخی کارها را بکنند اما برخی دیگر روحشان را مجانی به شیطان می فروشند! برادر من آقای احسان رستگار! این دو خانم حجابشان را برداشتند اما مگر از رسانه ها علیه حجاب صحبتی کرده اند! مگر تبلیغ علنی بی حجابی کرده اند! اصلا شاید دین خود را هم تغییر داده باشند مگر نه اینکه لا اکراه فی الدین! اگر اینها گناه کرده اند شما که گناهتان بیشتر است که گناه آنها را تشیع می کنید! آن افرادی هم که دم از طریق امام حسین می زنند این فرصت را دارند که بعد از 1400 در رکاب ایشان و در راه ایشان مبارزه کنند: می توانند تشریف ببرند جلوی مجلس یا دادگستری یا سپاه به رانت خواری های برخی نمایندگان و آقازاده ها یا به پرونده های دکل های گم شده و اختلاس ها و یا به ساخت و ساز بدون مجوز سپاه اعتراض کنند! (3286324) (alef-18)
 
علی
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۴۳:۳۱
چند میگیری دست از سر مردم برداری؟ (3286326) (alef-18)
 
سید ابراهیم کراماتی
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۴۳:۴۵
"چو پرده دار به شمشیر می زند همه را
کسی مقیم حریم حرم نخواهد ماند."
مسئولین امر باید به این سوال جدی پاسخ دهند که مگر چه اتفاقی افتاده است که کشف حجاب و اپوزسیون بودن به افتخار تبدیل شده است؟ (3286327) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۴۸:۰۴
این نویسنده محترم در هواپیمای سفرهای خارجی اگه ملاحظه نمایندمی بینند که هشتاد درصد یا بیشتر خانمهای ایرانی کشف حجاب می کنند و اعتقادی به حجاب اجباری ندارند و طی این سی وپنج سال گذشته دلایل محکمی برای اجباری بودن حجاب داده نشده است. (3286341) (alef-18)
 
دل
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۵۴:۳۲
اقای نویسنده کاش شهامت نوشتن اسامی وبیو گرافی اختلاس کنندگان را داشتی........ (3286348) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۰:۱۴:۴۹
این نویسنده موظفه در یک مطلب به تمامی مفاسد اقتصادی اجتماعی فرهنگی و ... ایران بپردازه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اوهاه بابا قربون برم خدا رو باکیا شدیم ۷۵ میلیون نفر
حالا می فهمم چرا مسئولان ما فرافکتی می کنن چون مردم ما هم انتقادپذیر نیستن و فرافکنی می کنن (3287296) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۱:۰۰:۱۹
تازه میگید مردم انتقاد پذیر نیستن؟! ملت (بخشی) دارن میگن به شما ربطی نداره کلا، بعد شما تازه میخوای انتقاد کنی و اونا هم بپذیرن؟ (3287358) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۰:۵۸:۵۲
حال ما از اینها به هم می خوره چه چرخنده چه طاهریان
یک مشت شکم سیر که خوشی زیر دلشون زده و از درد و بیکاری اطلاعی ندارند (3286354) (alef-18)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۶:۵۳:۳۷
مثلاْ که خبردار باشند از درد و بیکاری، حالا چکار کنند؟ وزیر که نیستند. (3286994) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۱۸:۰۲
سلام
آیا اگر تا این حد کلیه سایت‌ها و به خصوص تلویزیون به این خبر نمی پرداخت هم موضوع این قدر مهم می شد. اگر صفحه این خانم تنها دویست هزار بیننده داشته است، با این هیاهوی بی دلیل الان میلیون ها نفر از آن مطلع هستند و درباره آن نظر می دهند.
به نظر شما آیا نباید برخی موضوعات را با بی اعتنایی حل کرد. (3286405) (alef-18)
 
یکی
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۲۷:۴۳
توی کدوم کشور اسلامی مردم نمیتونن بی حجاب باشن؟؟؟؟؟؟؟؟؟
افغانستان؟ مالزی؟ عربستان؟ ..... (3286431) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۴۸:۲۲
نه دیگه؛ آخه ما از همه مسلمون تریم! وضعیت بانک هامون یه نمونه ش! (3286485) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۰۸:۰۰
اختلاص های دولتی را بگو ماله کشی تو مجلس را بگو (3286523) (alef-18)
 
علی
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۳۰:۴۷
زیادی مهم گرفتیدشون! مقصر همین رسانه ها هستن که نمیتونن از خیر فضولی و آتش بیاری بگذرن! شما ها نمی گفتید، منی که صورت نحس اینارو هم ندیدم، چه برسه به اینکه برم ویکیپدیا و ... حالا با زحمات شما با چهره نحسشون آشنا شدم.ول کنید دیگه! برن همون جایی که بهش تعلق دارن، چه تحلیل هم میدید. میخواین از پرواز یه مگس و نشستنش حوالی یه رستوران سر راهی مطلب بزنید؟
اکثریت غرق در شهوت نام و دنیا هستن. نوش جونشون! به فکر شسته شدن زیر دست مرده شور نیستن که! یکی اون موقع عکس بگیره بزاره توی صفحه ی شخصیشون (3286445) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۳۵:۲۰
کشف حجاب از اختلاس و مال مردم خوردن که بهتره (3286457) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۱۷:۵۲
نفهمیدن هم از سعی کردن برای فهمیدن سختره! (3286544) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۰:۱۱:۴۹
خیلی هم بهتره ؟دوست داری همه کشف حجاب کنن تماشا کنی؟طرفدار حقوق زنانی برای افزایش بهره مندی مردان؟ناراحتی از این مقاله؟
آب را بریز اونجا که می سوزه ! (3287290) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۱:۰۱:۳۸
نه عزیز جان! بازتاب این مقاله به اندازه ی کاری که موجب نوشتن این مقاله شده نبوده. پس شما آب رو باید ...بله (3287359) (alef-18)
 
مردم
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۴۱:۴۳
مسئله حجاب به پاشنه اشيل تبديل شده و باعث شده كه در مسائل فرهنگي ، اقتصادي و سياسي و توريست ایران ضربه پذیر باشه (3286473) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۴۲:۰۶
اقاي نويسنده اگر كار انها بد است كار شما بدتر و صد البته بد تر از انهاست كه عكس انها را نمايان كردين چگونه است كه اختلاس گر بزرگ ب. ز ميباشد ولي اسم كامل ديگر اشخاص را مينويسيد البته شما كه متنهاي من رو نميگذاريد (3286474) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۱:۵۹:۰۵
یه همه پرسی بذارید معلوم میشه مردم حجاب می خواهند یا خیر. من که میگم نمی خواهند (3286502) (alef-18)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۶:۵۵:۳۶
به نظر من هر شهر برای خودش تصمیم بگیرد که حجاب اجباری باشد یا خیر. مثلاْ خیلی منطقی است که در قم حجاب اجباری باشد. اما در تهران که اکثراْ اعتقادی به حجاب ندارند چه اصرار عجیبی است آخر. (3286999) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۰:۰۸:۲۹
فدرالش کردی رفت !؟ (3287284) (alef-18)
 
زیر سبدی
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۰۳:۵۳
آبروی مملکت و اسلام رو اختلاسهای میلیاری برده برو بچسب به حق الناس

چرا هرکی از چهار چوب تفکرات و دریافتهای شما خارج می شود می گید اشتباه کرده ، گمراه شده و غیره

از کجا معلوم تفکرات شما و دریافتهای شما از این دنیا و زندگی درست باشه؟ (3286512) (alef-18)
 
علی
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۱:۰۹:۳۵
درسته همین فساد مالی و بی عدالتی ها باعث تشدید رفتارهای خارج از عرف برخی شده. باعث افزایش ربا خواری شده. باعث بی انگیزگی مردم شده. مطمئن باشید تا این وضع باشه سرمایه های اجتماعی رخت بر میبنده (3287937) (alef-18)
 
امین
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۰۷:۱۴
بی حجابی خیلی بهتر ازبد حجابیه
الان وضع حجاب خیلی خوبه؟که گیر دادید به کشف حجاب دو نفر
در ضمن خیلی از این افراد به ظاهر هنرمند تو کشورما بیشتر نون قیافشون و میخورن تا هنرشون. امثال بهروزوثوق ناصر ملک مطیعی فردین پرویز پرستویی فاطمه معتمد آریا گوهر خیر اندیش واقعا هنرمندن تا گلزار الناز شاکر دوست وغیره که بیشتر بخاط خوش قیافه بودنشون معروف شدن (3286519) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۰۷:۴۶
جامعه مطوعاتی ایران انقدر که به کشف حجاب اینن خانم ها حساسیتت دارد نسبت به جامعه دختران محتاج ایران به کمکهای فرهنگی و مالی چرا به تفاوت است .چرا دختران شین آباد فراموش شد .... (3286522) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۰۸:۲۴
قابل توجه تمام کسانی که حجاب رو اجبار میدونن اگه واستون خیلی سخته لطف کنید کشور اسلامی رو به ناکجا آباد نبرید و مهاجرت نمایید به مهد آزادی...............ایران اسلامی با خون هزاران شهید شده اسلامی حالا میخواین به خاطر هواه نفس چندتا ادم مجهول الحال خون شهدا رو زیرپا بگذارین اجازه ندارین (3286524) (alef-18)
 
سحر خانم
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۲۴:۱۵
سندش به اسم پدرته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3286557) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۳:۰۶:۰۵
شما رو به خوندن نظر آیت الله طالقانی و تایید نظر ایشون توسط امام خمینی در مورد حجاب توصیه می کنم ... البته تو اینترنت برخی ها خواستن توجیه کنن و گفتن این نظرات تقیه بوده که باید بگم کسی اصلحه رو سر آیت الله طالقانی نزاشته بوده تا تقیه بکنند (3286627) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۳:۴۶:۱۴
اصلا فرقی نمیکنه! این بزرگواران چه مخالف بودن چه موافق، من نظر خودم رو دارم. پیروانشون باید بهشون اقتدا کنن. (3286711) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۰:۰۳:۳۵
اسلحه درسته ، نه اصلحه ! (3287276) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۳۲:۲۷
شما برید! مگه مملکت ارث پدری شماست؟ اصلا تشریف ببرید اسراییل رو نابود کنید و همونجا هم ساکن شید. به سلامت! (3286569) (alef-18)
 
ايرانى
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۴۷:۲۷
كشور مال ماست شما تشريف ببريد عربستان با وهابى ها زندگى كنيد (3286597) (alef-18)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۶:۵۶:۲۲
مگر شهدا بخاطر حجاب شهید شدند؟ مگر صدام به خاطر حجاب به ایران حمله کرد؟ (3287002) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۰:۰۵:۵۷
حیف که الان نیستند که ازشون بپرسید ، وگرنه به شما می گفتند برای دفاع از مملکتشون رفتند ، برای دفاع از خونه شون رفتند . نه اون چیزی که شما ازش دم می زنید. (3287279) (alef-18)
 
م.ج.ش
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۲۲:۴۵:۰۸
خودشون نیستند، وصیت نامه هاشون که هست، خوندید تابحال؟ (3288860) (alef-18)
 
فاطما
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۱۳:۰۳
حجاب اجباری روزی بر چیده میشه واین خانم ها نه دزد بیت المال هستند و نه منظاهر و نه اختلاس کردند حجاب موضوع خصوصی است و بکسی ربطی ندارد (3286529) (alef-18)
 
سینا
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۲۰:۴۷
آخه از همین به من چه و به شما چه گفتنهاست که این همه اختلاس میشه خنگ جونم (3286549) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۲۳:۴۳
یکی از مغالطاتی که همیشه انجام میشه، مقایسه یه کار بد با یک کار بدتره تا اینکه از قبح کار بد بکاهند و حتی بدی آن را استحاله کنند و خوی جلوه بدهند مثلا وقتی میگوییم بدحجابی بده، گفته میشود نرسیدن به وضعیت فقرا بدتر است. هر دو این جملات درسته، اما نمیتوانیم از کنار گذاشتن این جملات به این نتیجه برسیم که بدحجابی خوب است یا اینکه با بدحجابی نباید مقابله شود. پس هم باید جلوی بدحجابی گرفته شود و هم به فقرا کمک شود، اینها منافاتی هم با هم ندارند. (3286556) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۵:۳۹:۰۲
مهم رعایت اولویته دوست عزیز. کسی نمیگه بدحجابی خوبه ولی دزدی و فقر مهم تره، تو این که شکی نیست! تا مشکل فقر و بیکاری و ... حل نشه، معلومه که پرداختن بیش از حد به بدحجابی بی معنیه! (3286881) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۹:۵۶:۴۳
نه عزیزم ، بحث مغالطه نیست ، بحث اینه که حکومت توان خودش را به جای صرف کارهای مهمتر ، برای چیزهایی مصرف می کنه که از درجه اهمیت کمتری برخورداره . البته بگذریم از اینکه گیر دادن به مردم شغل بعضی ها شده و اگر این چیزا نباشه ، آقایون از نون خوردن میفتند . (3287268) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۲۸:۱۷
اسلام بما هو اسلام همه احکامش باید اجرا بشودبعنوان دین جامع وخاتم بادوزدوغارتگر بیت المال از هر سو وهر کس که باشد بشدت باید مقابله بشود با مروجین فساد و فحشا باید برخورد شود حجاب زمانی امری شخصی است که در داخل منزل ودر چهارچوب اختیاری خودت باشی زمانی که یک امر اجتمایی شد دیگر فعل شخصی نیست لذا بی حجابی عملی مجرمانه است از نظر احکام دینی حد بر او مترتب است اتفاقا حجاب زن مسلمان را عنصر فعال اجتمایی میکنه امر به معروف برهر مسلمانی واجب است البته با او صاف و شرایطش روزه خواری بدون عذر موجه مخالفت با دستور خدا است ترک نماز موجب عذاب الهی است اختلاط مردوزن ورعایت نکردن حریم خدا موجب فساد وفسقه اگر ما مسلمانیم باید به لوازم ان پایبند باشیم والا شیر بی یال دم اشکم خواهد شد (3286563) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۳:۱۷:۱۵
آقا ما یادمون نمیاد کی مسلمون شدیم، شما خاطرتون هست؟ از اول دبستان تو فرم ثبت نام دین رو مینویسن اسلام بدون تشهدی چیزی! بعد هم هی میگن یک مسلمان باید فلان و بهمان. (3286648) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۸:۵۸:۵۶
خب یادت نیاد مگه آمریکایی ها یادشون میاد چجوری مسیحی شدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟بعضی وقتها زارت و زورتای روشنفکری شماها واقعا تهوع آور میشه
تو ناف آمریکا هم از این خزعبلات نیست
تو که مرامت مسلمونی نیست و هر کاری میخوای میکنی پس اعتراضت دیگه واسه چیه قربونت برم؟ (3287776) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۰:۴۴:۱۳
تو نمیخواد قربون من بری! تو آمریکا مجبور نیستی مسیحی باشی! به جای این همه توهین کمی وقت بزارید ببینید این "روشنفکرنماها" چی میگن. ما هم که داریم میگیم مراممون چیز دیگه س، ولی شما میگین نه! نمیشه! از دین نباید خارج شد! واقعا اینارو نمیدونی یا از رو عادت چشماتون رو میبندین و دهنتون رو باز میکنید؟! (3287904) (alef-18)
 
ا.ر
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۷:۲۲:۴۷
حق با شماست یه آمریکایی هم در بدو تولد به دین خانواده در میاد ولی به قول نظر بالایی هی بهش نمیگن یه مسیحی فلان یه مسیحی بهمان.
اما آنچه که مسلمه در بزرگسالی در انتخاب دین آزادند. (3288406) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۳۳:۲۷
اجباری وجود نداره و به خودشون مربوطه .. همین مسایل نشان دهنده بی ثمر بودن حجاب اجباری در عمله (3286573) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۳۶:۱۴
اولا بنده به شخصه هیچ کدوم را نمیشناختم. اصلا نشینده بودم که کشف حجاب کردند. اصلا مهم هم نبود. اینجا بیشتر مطرح کردید اینها را.
دوم اینکه متاسفانه حجاب اوضاع خوبی ندارد. (3286578) (alef-18)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۳۶:۳۱
«هفت شهر عشق را عطار گشت ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم» (3286580) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۴۴:۵۲
چند میگیری گریه کنی؟ (3286591) (alef-18)
 
عباس
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۵۰:۳۴
سلام. کسی که اعتقاد به حجاب ندارد اسلام را خوبب نشناخته است . اینکه یک عکس بی حجاب از حضرت مریم (س) قبل از رنسانس پیدا نمیشه دلیل بر اینه که حجاب برای مسیحی ها هم بوده (3286604) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۷:۰۹:۰۵
چون انداختن پارچه روی سر یک رسم قدیمی در میان رودان و سرزمین های وابسته به اون فرهنگ بوده. همین (3287022) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۹:۴۸:۵۷
افرین به تو که اسلام را شناختی !
جالبا اینه که قبل از اینکه خودت را بشناسی ، قبل از اینکه خدا را بشناسی ، اسلام را شناختی ! (3287261) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۵۳:۰۳
از کوزه همان تراود که در ....... (3286607) (alef-18)
 
سینا
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۵۳:۱۵

اینها همه از عقده هست عقده عقده جری شدن

حالا کجاش رو دیدین پس فردا توی تیزرهای تبلیغاتی خون بپا میکنه

میگه بدنم مال خودمه به شما چه؟ (3286608) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۳:۵۱:۴۴
اول نادیده میگیرنت.
بعد بهت میخندن.
بعد باهات مبارزه میکنن.
و بعد تو برنده میشوی.
آقا سینا با مسخره کردن و تحقیر راه به جایی نمیبری. تاریخ این رو نشون داده. (3286726) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۹:۴۶:۴۷
خب ، زاست میگه ، به تو چه ! (3287257) (alef-18)
 
سینا
۱۳۹۴-۰۸-۱۰ ۰۰:۱۵:۵۳
تو معلومه خیلی طرفدار ( به تو چه ) هستی, از نظر تو ایشون همیشه

( زاست ) میگه , یه کم خونسرد باش بعدا اظهار نظر کن

برا اعلام نظر دیر نمیشه هول نکن به همه میرسه (3291261) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۵۳:۱۵
بسم الله الرحمن الرحیم
مسئله ی حجاب مادامی یک موضوع شخصیست که فرد به کسی لطمه ای نزند ولی وقتی بی حیایی و مفسدی با بی حجابی در جامعه جولان میدن باید برخورد کرد خیابان هاو تمام فضاهای مجازی دربرگیرنده ی جامعه اند تمام اینها همه جامعه تلقی میشن بی حجاب مثل دزدی میمونه اگه یکی به خانه شما بیاد برای دزدی قطعا برخورد میکنید بی حجابی هم همین طور است
حضرت علی (ع)میفرمایند:مردم و شیعه ها درآخر زمان مانند یک انبار گندم اند که آفت زده شده و صاحب انبار هر دفعه مقداری از ان را دور میریزد تا این که مشتی برای استفاده باقی می ماند .
تمام بحث حجاب و فساد و شخصی بودن و عمومی بودن به کنار فقط مراقب خودمان باشیم که جزء اون یک مشت باشیم فقط خدا کنه گمراه و بازیچه ی دشمن نباشیم (3286609) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۵۵:۰۲
بابک زنجانی و مه آفرید و معاون اولها و غیره و غیره رو ول کردن چسبیدن به بی حجابها (3286612) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۸:۴۶:۴۶
همیشه فساد اقتصادی هست و همیشه فساد اجتماعی هست باید همیشه به هر دو رسیدگی بشه نباید یکی معطل دیگری باشه (3287175) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۱:۰۵:۱۲
پس چرا فساد اقتصادی را گذاشته اید و در مجلس فیلم ساپورت پوشان را تماشا میکنید؟ D-: (3287369) (alef-18)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۳:۰۵:۴۸
اینها میخواهند به حساب با کلاس باشند ومتمدن که اگر این بی حجابی تمدن باشد چهار پایان بسیار متمدن تر از اینها هستند لااقل آبروی اسلام را حفظ کنید (3286625) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۹:۴۱:۴۳
ببخشید ، استدلال احمقانه ای بود ! (3287246) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۳:۰۷:۰۵
آقاجان! كى ميخواهيد بفهميد حجاب اجبارى از اساس اشتباهه؟؟؟ (3286630) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۳:۱۱:۰۳
دو نفری که اسم برده اید رو بنده نمی شناسم (3286635) (alef-18)
 
سحر
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۳:۱۳:۲۸
اگر ایرانی هستی یا حتا اگر انسان، بروید به نرخ بیکاری فکر کنید. امروز در المان در میانه محرم شما، اعلام شد که نرخ بیکاری 2% شده. (3286639) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۳:۱۶:۰۱
به توچه؟ (3286644) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۳:۲۶:۲۷
من نه حرفهای شما را تایید میکنم نه تکذیب به نظرم خیلی سطحی به این مساله پیچیده نگاه کردید. ولی اگر دغدغه شرع دارید که مطمین هستم دارید شرع فقط حجاب نیست . بنابراین تهمت پول گرفتن و تیتر چند میگیری کشف حجاب کنی کار ناپسندیست (3286666) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۳:۲۶:۵۵
آقا نمیخواد به زور بهشت بره (3286668) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۵:۲۳:۵۹
امر به معروف واجب است البته کار سختی هم هست چون یک عبادت عام ترک ان موجب فساد وذلت جامعه اسلامی هست اینکه این همه درفضای مجازی در برابر ان مقاومت دیده میشود نشان از اهمیت ان داردکار هرکسی هم نیست چون باید فحش بخوری کتک بخوری چاقو وزخم زبان بخوری شاهرگت رابزنند زن وبچه ات به اسارت برود هفتاد دو یارت در یک روز شهید بشود تو را خارج از دین بدانند مسخرا ت بکنند خرافه پرست معرفی ات کنند و... هزاران انگ دیگه تا حرف میزنی اقا اختلاس ووو اختلاس کننده گان در دادگاه و زندان بسر میبرند داره برخورد هم میشودبیکاری رو هم باید مسو لان مربوطه اش پیگیر باشند کسی دوست نداره کشور بیکار و فقیر کودک کار داشته باشه اما ترویج فساد وفحشادر شان یک زن مسلمان و خانواده دار بخصوص اینکه کمی هم شهرت داشته باشی نیست اینجور ادم ها مسئولیتشان اتفاقا بشتره چون به هر حال چهره هستنند ضربه انها از یک فرد معمولی بشتره شعاع و دایره اثر زیادتری دارد امید که خداوند از گناه همه ما بگذر و به راه راستمان هدایت کنه (3286856) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۰:۵۹:۲۳
گفت به زور
امر به معروف به زور نداریم
یه حدیث بیار که پیامبر یا ایمه به زور امر به معروف کردند (3287926) (alef-18)
 
جهانی
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۳:۲۸:۱۹
70درصد خانمها دوست دارند کشف حجاب کنند. شما به مسافرت خارجی می روید وقتی هوا پیما از فرودگاه اوج میگیرد.بیشتر خا نمها روسری را بر می دارند. این دو نفر تربیت شده جمهوری اسلامی بودند .حجاب اجباری ونماز اجباری نتیجه بهتر از این ندارد.حکومت از ححاب اجباری ونماز اجباری دست بردارد ..در قا نون مجازات اسلامی کشف ححاب مجازاتش 5000 تومان تا 50000تومان است .نویسنده زیاد شلوغش نکند. (3286673) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۳:۴۵:۴۱
انتخاب پوشش یک حق فردی است و هیچ حکومتی در هیچ جای دنیا حق ندارد لباس اتباعش را تعیین کند. (3286709) (alef-18)
 
saeed
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۴:۵۹:۰۴
کاملا درسته . هیچ حکومتی با زور و اجبار نمی تواند نوع لباس افراد را معین نماید (3286818) (alef-18)
 
مهسا
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۹:۵۲:۰۴
پس ترکیه چیه پس فرانسه چیه اونجا با حجاب نمیشه رفت دانشگاه دخترای ترک راهی کشورهای همسایه میشن برای ادامه تحصیل دخترای ترک بعضیهاشون میرن قبرس شمالی تا بتونن برن با حجاب دانشگاه
فرانسه که مهد تمدنه و دموکراسی اجاره نمیده تو با ظاهر اسلامی درس بخونی
امثال شما دنبال آزادی نیستین دنبال برابری نیستین دنبال بازگشت به بی بندو باریهای دوران شاهید حتی با ساواک شاه هم مشکلی ندارید فقط کاباره باز باشه براتون کافیه (3287263) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۱:۰۶:۰۴
نه په شما دنبال برابری هستید! (3287372) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۱:۰۶:۲۶
شما ها کلا اعتقاد دارید که برابر ترید. (3287373) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۲۱:۵۰:۵۳
اون دخترای ترکی که ازشون دفاع میکنی الان واسه داعش جهاد نکاه راه انداختن بیخودی از هرکسی دفاع نکن (3291032) (alef-18)
 
محسن
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۳:۴۵:۴۴
به نويسنده عزيز بايد گفت اب و بريز اونجا كه سوخته (3286710) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۶:۲۰:۳۲
نویسنده مطلب یک ادم فضول با افکار داعشی اینها برای اجتماع خطرناک هستند (3286957) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۹:۲۸:۴۷
با شما کاملا موافقم . همین طرز تفکر باعث میشه یه عده آدم بی مغز به حرف یه احمق تر از خودشون گوش بدن ، بهنوان امر به معروف و نهای از منکر روی سر و صورت مردم اسید بریزند ، نمونه اش همین چند ماه قبل در اصفهان اتفاق افتاد اگر یادتون باشه ! (3287226) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۳:۵۵:۴۰
جالب اينجاست كه اينها در قيافه بون آرايششان خيلي زيبا تر خوب تر بودن (3286736) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۴:۳۰:۲۳
ایت اله طالقانی:
در حجاب اجباری در کار نیست
روزنامه خودمون هم چاپ کرده جستجو کرده مطالعه بفرمایید (3286752) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۴:۳۱:۳۹
عزیز من آخه به من چه به شما چه
چی کار دارین به زندگی شخصی مردم (3286754) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۴:۳۷:۲۶
قبل از حجاب خیلی واجبات دیگه اسلام کشف شد به هیچکس هم برنخورد بخصوص به اونهایی که مدعی سینه چاک اسلام هستن! (3286767) (alef-18)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۴:۴۱:۱۱
اینا باید از خانوم چرخنده الگو بگیرند. (3286775) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۶:۲۱:۱۰
زرشک ! پاچه خواری رو ؟ (3286959) (alef-18)
 
عبد
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۴:۴۲:۱۸
سلام- لطفا کار های خوب دیگران را انتشار دهید نه خطاهای دیگران را. خوبی کردن هنر است که از همه کس بر نمی آید. و بدی و بی هنری برای همه آسان است و البته درب مغفرت خداوند به روی همه گشوده است.

لازم به یادآوری است ذکر گناه خود برای دیگران و ذکر گناه غیر آشکار دیگری برای دیگران از بزرگترین گناهان است.

اگر لزومی برای انتشار این خبر بوده ، آیا لزومی به انتشار عکس آن هم بوده است؟اصلا بعید نیست نگاه کردن به این عکس ها برای مردان نا محرم خود گناه باشد. خداوند در سوره مبارکه نور اول مردان را از نگاه به نامحرم باز می دارد و بعد زنان را به رعایت حجاب دعوت می کند. (3286779) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۴:۴۵:۲۶
اولیات دین، حجاب نیست دوست عزیز، شما اقتصاد و سیاست رو درست کن، راستگویی و صداقت رو در میان اولیای امور رواج بده ، حجاب و عفت به دنبالش خواهد آمد . نگران نباش. آیا دروغگویی بدتر است یا برداشتن روسری؟ (3286788) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۶:۲۲:۰۸
در زمان پیامبر هم اجباری در حجاب برای غیر مسلمانان نبوده عمو جون ! (3286960) (alef-18)
 
عبد
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۶:۵۷:۵۵
سلام -مسائل دینی به هم پیوسته است چون مسائل انسانی به هم پیوسته است . درست است فساداقتصادی نابود کننده جامعه است ولی فساد جنسی و بی بند و باری نیز خود موجب نابودی نظام خانواده و تربیت فرزندان می شود و حتی خود می تواند موجب فساد اقتصادی غیر قابل باورتری توسط فرزندان حاصل از خانواده ناسالم شود و البته مال حرام هم می تواند موجب انحراف گسترده جنسی شود. توجه به یک قسمت دین و بی توجهی به قسمتی دیگر از دین از گام های شیطان است چون برای شیطان فرقی نمی کند جامعه انسانی را از چه طریقی نابود سازد و مهم عادت دادن انسان به بی قیدی و زندگی مطابق امیال نفسانی و شهوانی است.
عاقبت فساد اقتصادی گسترده میشود سرانجام قوم حضرت شعیب. و عاقبت فساد جنسی گسترده می شود سرانجام قوم لوط. (3287698) (alef-18)
 
عبد
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۷:۱۹:۴۹
سلام- دوستان ،تمام بحث ها برای فهم بیشتر خودمان و اصلاح زندگی و تفکر جمعی و دینی خودمان هست. حالا اسمش را بگذار انتقاد مصلحانه یا امر به معروف. هیچ چیز مثل عدم وحدت دشمنان ما را خوشحال نمی کند. (3287704) (alef-18)
 
gold
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۵:۳۱:۰۸
به نظرم کار شما رسانه ها خیلی اشتباه بودکه این موضوعو رسانه ای کردید .اگه تو این کشور امنیت حریم خصوصی وجود داره اینکارا چیه؟ بقول امام علی روزگاری می اید که اصل جایش را به فرع میده .....الان همون روزگاره .. مسایل مهمتر مثل اختلاس و فساد مالی و رانت و ازدواج جوانان و مسکن و کار و بییمه و حقوق های چند ماه عقب مونده و اجاره و گرانی اجناس و دروغ و ریا و... رها کردیم چسبیدیدم چرا کشف حجاب کردن . خجالت بکشید خود خدا وقتی ستار و عیوبه به من بنده خدا نیومده ابروی مردومو ببرم. همینکارارو میکنید ابرو خودمونو جامعه خودمونو میبرید که عربای سوسمار خور بما میگن بی فرهنگ ...... بکجا داریم میریم (3286867) (alef-18)
 
روستایی
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۵:۳۲:۴۸
نصف مردم جهان جنس مونث می باشد که اکثریت انها با انتخاب و سلیقه خود لباس می پوشند.حالا دوتا از این مونثهاقبلا روسری داشتند یا نداشتند من نمی دانم و ان محترمه هارو نی شناسم.و حالا هم در خارج از کشور زندگی می کنند.و دوست دارند به این شکل به زندگی خود ادامه دهند.به من و تو چه مربوطه.و این کار اتنها دلیل نمی شود هر توهین و اهانتی را به انان روا بداریم.در این قسمت از کره خاکی روزانه هزاران دروغ و تهمت و توهین و اتهام به همدیگر نثار می کنیم .اختلاس و دزدی و ریاکاری و...دارد نهادینه می شود .ایا اینها گناه کبیره نیستند؟ (3286869) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۵:۳۴:۱۱
تاسف برای افرادی که از فساد حمایت میکنند, حالا چه اقتصادی و چه اخلاقی و متاسفانه همه این فسادها مانند زنجیره به هم متصل است, مطمئن باشید در جامعه ای حرامخوری و پول حرام و دزدی و اختلاس و رانت زیاد باشد, مردمش هم کم کم فاسد میشوند و گناهان را به سخره میگیرند و فساد و فحشا آن جامعه را فرامیگیرد به طوری که حتی همجنسبازی و شرب خمر هم برای آنها عادی میشود و این جامعه مستحق عذاب دردآور الهی میباشد چون نام اسلام را یدک میکشد و مانند بلاد کفر در آن عمل میکنند. مردمی که به واسطه شبکه های اینترنتی و اجتماعی و ماهواره کاملا مسخ شده اند و گناهان علنی را چیزی مربوط به فرد میداند و ساپورت پوشی و بدن نمایی را اموری شخصی میداند در حالیکه اگر مردی, مرد باشد صد در صد با دیدن این چهره ها و بدنها در خیابانها فکرش مغشوش میشود. چه دلیلی دارد که زنها و دختران با ساپورت بیرون میایند و با مانتوی جلو باز ؟؟؟؟ به جز این است که میخواهند نظر مردان آن هم نظر شهوانی مردان را جلب کنند, بعد شبه روشنفکران میایند میگویند این امور شخصیست. متاسفم که بشر, هنوز بعد از این همه دین و مذهب و آیه و نشانه از طرف خداوند, اکنون که باید آدم تر از هر زمان دیگری در طول تاریخ بشریت بوده باشد, نه تنها آدم نشده بلکه وحشی تر از اجداد غار نشین خودش هم شده. در قرآن داریم که فرشتگان به خدا میگویند که این بشر بر روی زمین خون میریزد و فساد میکند و در واقع چرا بشر را خلق فرمودید و البته خداوند پاسخ میدهند که : (( چیزی میدانم که شما نمیدانید . )) و آن چیز به احتمال قوی انسانهایی بزرگوار و شریف هستند که در این شرایط فاسد و گمراه کننده, خودشان را حفظ میکنند و فقط به فرامین الهی گوش جان میسپرند نه به فرامین شهوانی و کافرانه که در دنیای امروز حتی هوایش هم پر است از امواج فاسد و کثیف. به امید ظهور منجی که این دنیای غوطه ور در فساد را پر از عدل داد کند به امید خداوند متعال. (3286873) (alef-18)
 
علی محمد
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۵:۳۸:۱۲
خدا بر توفیقات کشف علمی و خروج از رکود و افشای مفسدان توسط برادران و خواهران سرزنده و شاداب ما بیفزاید و به همه توفیق دهد عاشقانه ترین لحظات را در کنار یارانشان تجربه کنند و با خلاقیت در خدمت به سرزمین مهرآفرینان، مشهور شوند. یادمان باشد دوست داریم فرزندان مان چند بگیره تا در این جامعه سالم و موفق بمونه؟ (3286879) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۶:۲۷:۴۵
شما حجاب اجباري رو لغو كن، اونموقع ميليون ها نفر به اين آمار ٢ نفره اضافه مي شن. (3286968) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۷:۰۸:۵۳
بیشتر بلایای طبیعی بخاطر بی حجابی و بد حجابی است. (3287021) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۷:۴۹:۰۷
:)))) باشه اگه اینجوری بود تا الان آمریکا و اروپا با خاک یکسان شده بود عمو جان ! (3287074) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۸:۲۰:۱۱
ای امان از بی‌سوادی! (3287136) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۱:۴۲:۳۱
یعنی همه علمای کشور بی سوادند و شما باسوادی ؟ (3287427) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۸:۲۴:۴۱
به شقایق چه ربطی داره ؟ (3287144) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۷:۲۶:۵۴
اين اقا فكر ميكنه اينها هم مثل خودجوشهاي هستند كه سخن راني بر هم مي زنند ، كفن مي پوشند و عليه جهنگردي تجمع برگزار مي كنند (3287040) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۷:۴۷:۵۳
مجید جان دلبندم ......حجاب یک امر اختیاریه عقل اینو میگه (3287071) (alef-18)
 
جواد
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۹:۳۲:۰۴
در قران چند تا ایه هست که خلاف عقل شماست (3287232) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۱:۰۷:۲۰
خب؟! (3287375) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۲۱:۰۸:۵۶
خوب شما که قرانو قبول داری حجاب بزار .تکلیف اونی که قبول نداره چیه؟ (3288738) (alef-18)
 
مقداد
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۶:۴۷:۰۶
حجاب یه امر اختیاری نیست ... حجاب واجبه این گفته خداست
حالا شما نظرت با شیطان یکیه خود دانی (3287693) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۰۱:۵۳:۳۹
مگر نماز واجب با اختیار انجام نمی گیره ... اختیار منشا ترقی انسانه ... حجاب اختیاری زیبا تره مساله اینه (3289013) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۷:۵۲:۴۵
بی حجاب یاباحجاب حق انتخاب است.. (3287083) (alef-18)
 
م.س.ص
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۸:۰۲:۵۳
یادش بخیر اون روزایی که بیشتر مردهای ایرونی ، غیرت داشتند. امروز حتی تو عزاداری امام حسین هم مردها با عروسک های رنگ شده تو خیابونا رژه میرن.هدفشون چیه واقعا؟ (3287106) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۸:۲۶:۰۳
ابراز عشق و تشکیل زندگی
(به خودشون مربوطه به من و شما ربطی نداره) (3287148) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۸:۰۶:۴۳
همین تیتر همان سبک سخنان سقیلی است که این بازیگر از آن گله می کرد و سخن می گفت. (3287110) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۸:۱۷:۵۴
وای وای چرا ترسیده اید (3287131) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۸:۲۳:۲۹
چند می گیری دست از سر ما برداری؟ (3287141) (alef-18)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۸:۲۷:۴۲
حیا و عفت و نجابت در خون ایرانی ها هست چه قبل اسلام که نمونه ها در کتیبه های تخت جمشید به وضوح قابل دیدنه و چه بعد از اسلام و لخت بودن از فرهنگ غرب به فرهنگ ایرانی سرایت کرده و غیرت و حیا مال ما ایرانی هاست هرچند که عاقبت کسایی که رفتند و حتی لخت هم شدند و آبرو ایرانی را بردند قابل دیدنه (3287150) (alef-18)
 
محسن
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۹:۰۰:۳۳
يه سرچ تو اينترنت بزنيد
عکسهاي قبلي شون هم خيلي فرقي با کشف حجاب نداره !
اونوقت شما دنبال چي هستي ؟ (3287192) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۹:۲۸:۴۹
به به سایت الف! صبح تصویر این بازیگره رو رو نشون داده بودی....حالا مات نشون دادی... (3287227) (alef-18)
 
mostafa
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۹:۵۸:۰۱
سلام یک تحقیقی هم بکنید از کشف حجاب دانشجوهایی که برای تحصیل به خارج از کشور مهاجرت می کنند لازم نیست که شما برای تحقیق به خارج مسافرت بکنید وکافی است که به پروفایل دانشگاه یا لینکداین فیسبوک و غیرو نگاهی بیاندازید تا عمق فاجعه رو ببینید و اتفاقا هم بیشتر انها فارغ التحصیلان دانشگاه ها ی برتر کشور مانند شریف و تهران و امیرکبیر و ... هستند وببینیدچند درصد انها حجاب رو رعایت کردن قول می دم از هر 100 به زور به 3 تا برسه و حال شما می تونید عمق فاجعه رو بیابید (3287269) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۱:۱۰:۱۶
ای بابا چرا راه دور! همین پروفایل های افراد ساکن ایران رو هم یه نظری بندازید کافیه! شما هم که بدتون نمیاد، چون پروفایل عمومیه تجسس هم محسوب نمیشه و تازه همیشه میتونید بگید که هدفتون امر به معروف و نهی از منکر هست. (3287379) (alef-18)
 
مبهوت-نگاه
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۱:۲۱:۲۹
چرا راه دور تر تر ؟!؟!؟!؟ توی همین هواپیما هایی که از تهران عازم خارچ از کشورند، حتی هواپیما های ایرانی (خارجی ها که هـــــــچ !!!) تغییر لباس و آرایش شدید مسافر های ایرانی همه رو غافلگیر میکنه ؛
تازه اونهم حتی خیلی قبل از اونکه هواپیما از مرزهوائی و فضای ایران خارج شده باشه !!!!؛ (3287956) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۰:۱۱:۵۰
اینایی که میگن حجاب یک چیزه شخصیه به خودش ربط داره این حرفو برای کشورهایی که قانون حجاب ممنوع میذارند هم می زنند؟!!! (3287291) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۱:۱۰:۴۶
بله! شخصا این کار رو انجام میدم. (3287380) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۰:۳۶:۲۰
به کسی چه ربطی داره آخه ! فضول رو بردن جهنم گفت هیزمش تره (3287318) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۰:۳۸:۴۹
حجاب امر شخصی هست تو مشکل داری (3287322) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۱:۴۳:۴۳
اصلا هم شخصی نیست.
در قرآن به اجباری بودن حجاب تاکید شده.
شما مگر قرآن را قبول ندارید ؟ (3287428) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۰:۰۷:۴۷
منبع؟ (3287854) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۰:۴۹:۱۷
نه! (3287912) (alef-18)
 
مقداد
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۶:۴۴:۳۷
حجاب امر شخصی نیست یه مسئله اجتماعیه که رو اجتماع اثر میذاره
بدحجابی و بی حجابی باعث گسترش فساد میشه فساد که زیاد شد خیانت زیاد میشه آمار طلاق بالا میره و آمار ازدواج پایین میاد (3287692) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۰:۴۹:۴۴
حرفاتون پشتوانه ی آماری نداره و مستدل نیست. (3287913) (alef-18)
 
قیمت بده
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۰:۴۴:۳۹
رُک و راست: چند میگیرید در مسائل خصوصی مردم دخالت نکنید؟!!
خواهش میکنم شفاف قیمت تان را بفرمایید تا با گلریزان، کاری کنیم که چند صباحی دست از سر این مردم بیچاره بردارید!
.
.
.
آقا بالأخره چند؟! (3287334) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۰:۵۴:۲۹
البته یادت نره که الهام چرخنده به این دلیل مورد هجمه قرار ر نگرفت که چادری شده بلکه به این دلیل بهش اهانت شد که از این چادر پوشیدن ش کلی رانت ریخت توی توبره. و اتفاقا صراحت مردم ميگفتن یعنی هر خانم بدحجاب یا بی حجابی بیاد و مثل خانم چرخدنده یکدفعه چادری بشه مجلس و... همینقدر بهش امتیاز میدن یا فقط ایشون بدلايلي این همه امتیاز گرفت? (3287349) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۰:۵۵:۳۱
اقايون،خانمهاي محترم ،اگه خانم چرخنده با حجاب شدن مجبور نشدن ايران را ترك كند ولي اينها طبق اخبار همينجا گفته شده كه الان امريكا هستند يعني دمشونو گذاشتن روي كولشونو فرار كردن آقاي (الف )حالا برو بگو ايران آذادي هست و به چرخنده چرا گير ميدن گير دادن رو شما خودتون باب كرديد و به نظر من هم چرخنده حق داره با حجاب بشه هم آون دوتا حق دارن عكسهاي بي حجابشونو توي انترنت بزارن . (3287350) (alef-18)
 
امیر
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۲۳:۴۰:۰۸
چه خبر از گوگوش اا (3288925) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۱:۰۲:۴۳
بعضى فكر ميكنن واقعا اكثر مردم كسانى هستند كه اين مطلبرو ميخونن و اگر رأى مثبت نظراتشون بالا باشه يعنى مثلا مردم با حجاب مخالفند.
نه آقا جون مردم اكثرا با اصل حجاب موافقند.
جوگير نباشيد.
حالا هر چى ميخوايد بريزيد مثبت بزنيد خخخخخخخخخخخخ (3287363) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۱:۲۳:۴۰
موافقم که مردم با حجاب موافقند- مردم موافق هستند که در خیابان و دانشگاه و غیره هر کی دوست داره حجاب داشته باشه

ولی مردم با حجاب اجباری اکیدا و با قریب به اتفاق آرا مخالف هستند (3287402) (alef-18)
 
سجاد ازنایی
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۱:۱۶:۲۶
سلام متاسفانه خلط مطلب شده یه نفر بر خلاف قانون مملکتش عمل کرده و کار نادرستش روعلنی کرده پس اشتباه کرده اما ممکنه اون توبه کنه پس در موردش بد موضع نگیریم البتخ خیلی مطلب مهمی هم نیست (3287388) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۱:۱۹:۰۵
مگه نمی گید که دسته چندمن پس.چرا دارید آتیش می گیرید. (3287392) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۱:۲۰:۳۲
بنده تا حالا عضو هیچ شبکه اجتماعی نبودم
الان عضو اینستا گرام شدم و فقط فالوور این دو نفر هستم (3287395) (alef-18)
 
سیف.....................
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۱:۴۵:۵۱
راستی چرا مانند " ب .ز" ننوشتید و ...!!! (3287432) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۲:۴۷:۳۶
مگه اون امریکایی اون المانی یا هر ملیت دیگه میاد ایران مسلمون میشه کشورهاشون اینهمه روش تمرکز میکنن؟!!!
این دو نفر هم خارج کشورن
هرجور دوست دارن بگردن
قانون کشور رو که نقض نکردن
دیگه کارمون بجایی رسیده درمورد قوانین کشورهای دیگه هم اظهار نظر کنیم؟ (3287486) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۳:۱۹:۵۶
در هيچ كشوري مثل ايران ،مساله جنسيت اينقدر پر رنگ نيست و زن و مرد در كنار هم كار و تلاش ميكنن و بي حجابي زن ها اصلاً به چشم نمياد،ماييم كه فكر و ذهنمون درگير اين مساله است. (3287509) (alef-18)
 
محمدعلی
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۴:۰۹:۰۶
شما توی گوگل عبارت متلک انداختن به دختر آمریکایی رو جستجو کن کلیپش با زیرنویس فارسی هست که ببینی به چشم میان یا نمیان. (3288203) (alef-18)
 
نینا
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۲۲:۱۹:۲۷
یعنی اگه با حجاب بشن دیگه کسی بهشون متلک نمیگه.من و یکی از دوستان تو شهر مشهد بامقنعه تردد میکردیم، متلک هم میشنیدیم. (3288829) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۳:۲۲:۰۱
مقاله خوبی بود (3287510) (alef-18)
 
اسماعیل /ب
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۰:۵۰:۴۱
همین رفتارهایعصر............است که باعث میشود کری وزیرامور خارجه آمریکا بگوید برای تسخیر خاورمیانه باید ازطریق همین شبکه های اجتماعی واردشد (3287589) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۱:۳۴:۵۷
بانوانی که به هر دلیل حجاب اجباری را دوست ندارند اگر یک روز با هم تصمیم بگیرند که آنرا کنار بگذارند برای همیشه این مشئله را حل می کنند. (3287621) (alef-18)
 
Housein
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۳:۰۹:۵۲
خداييش اختلاس بدتره يا كشف حجاب (3287666) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۷:۲۲:۳۶
هردو (3288405) (alef-18)
 
کامران
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۴:۰۹:۲۰
من مونترال کانادا زندگی میمکنم، بی حجاب و با حجاب بودن حق هر انسانیه ولی به نظر من این دو تا آدم مضحک فقط قصد مطرح کردن خودشونو دارن و قصد کسب شهرت، به نظر من این یه کار بسیار مبتذل و ابلهانس، اینا اگه چیزی در چنته داشتن از راه درست مشهور میشدن نه این کارای واقعا بی معنی ، مضحک. آخه خانم محترم، جنبش فکری خاصی رو دنبال میکنی؟ از طرف گروه و طبقه سنی یا صنفی خاصی مورد توجه بودی؟ مقلدان فراوونی داشتی؟ انصافا چیو خواستی نشون بدی بغیر از اینکه دیگه کلافه بودی از بس که شناخته نشده بودی؟ لابد فکر کردی مثلا شیرین عبادی بودی که کشف حجابت معنی دار باشه؟ منصفانه بگو، معنی حرکتت چیه؟ (3287676) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۰:۵۱:۳۶
خوشم میاد اونور دنیا هم که رفتی باز اخلاق خوب دخالت و اظهار نظر در مورد زندگی دیگران رو از دست ندادی! آفرین! (3287917) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۲۲:۲۵:۵۰
از هر صنفی بود باز یه چیزی داشتی که بهش بگی. الان که گمنام اند اینطور راحت قضاوت میکنید که هدفشون شهرت بوده اگه معروف بودند چه ها که نمیگفتید. (3288838) (alef-18)
 
علی
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۶:۱۸:۴۴
به چه کسی مربوط که کسی حجاب داره یاخیر. (3287689) (alef-18)
 
مقداد
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۶:۴۲:۰۲
پیامبر اکرم صل الله علیه و آله :

هر زنی که به خداوند سبحان و روز قیامت ایمان دارد زینتش را برای غیر شوهرش آشکار نمی‌کند و همچنین موی سر و مچ پای خود را نمایان نمی‌سازد و هر زنی که این کارها را برای غیرشوهرش انجام دهد دین خود را فاسد کرده و خداوند را نسیت به خود خشمگین کرده است.

امام علی – علیه السّلام – فرمودند: در آخر الزمان و نزدیکی های قیامت – که بدترین زمانها خواهد بود – زنان حجابهای خود را برخواهند داشت و بدنهایشان را به نامحرمان نشان خواهند داد و سرهای خود را زینت نموده در معرض دید نامحرمان قرار می دهند، اینها از دین خارج شده و در انواع فتنه ها داخل خواهند شد، به شهوات تمایل دارند و به سمت لذت های زود گذر شتاب می کنند، حرام های الهی را حلال خواهند شمرد و آنها جایگاه ابدیشان جهنم است.« (3287691) (alef-18)
 
ساسان
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۷:۰۶:۲۶
از سایت فاخر الف توقع چنین گزارش جامع و کامل و خوبی بود احسنت (3287703) (alef-18)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۸:۲۹:۳۰
دلیل این همه اختلاس مسئولین، چشم و هم چشمی حاج خانمهای آنهاست که از پس هزینه این چشم وهم چشمی ها بر آیند.
جلوی دزدی و اختلاس که مملکت را فلج کرده، گرفته شود مهمتر نیست؟
یارانه مردم را قطع کردن و دو دستی تقدیم خودروسازان کردن، مهم نیست؟
حجاب باید اختیاری باشد، و پاکدامنی ربطی به حجاب ندارد. چه بسا زنان چادری بسیاری پاکدامن نیستند و از حجاب نهایت سو استفاده را می بزند.
اصولا هیچ اجباری، جواب نداده است.
پس به حال و روز و معیشت مردم فکری کنید. اینجا نانوایی محل ما دفتر نسیه دارد. (3287749) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۹:۴۸:۲۴
سلام
پر واضح است سیگار کشیدن بد است و تریاک کشیدن که خیلی بدتر و کراک که ....
ولی نتیجه گیری اینکه پس حالا سیگار بکشیم حکم درستی نیست. چون من فکر می کنم هر کراکی از سیگار شروع کرد و البته بسیاری از سیگاری ها هم کراکی یا معتاد نشدند. (در کل هر بدی، دارای درجه و اندازه ای است)

هم چنین جدای از مسائل شرعی، حدود پوشش در قانون مشخص شده است نه در کشور ما بلکه در کشور های دیگر نیز حدودی را برای خود با جزنیات برای مکا های مختلف در نظر گرفته اند .
دوستانی که می گویند حجاب اجباری نه ؟ باید مشخص کنند حد پوشش اجباری جهت حفظ حریم های اجتماعی چقدر باشد؟ که حتی اگر کسی مسلمان و مومن هم نباشد باید مطابق قانون آن را رعایت کند.

(البته من حکم شرعی حجاب برای غیر مومنین که در حکومت اسلامی زندگی می کنند را نمی دانم و باید از آگاهان پرسید)

عزیزان رعایت ادب بسیار مهم است و نسبت به هم تندروی نکنید.
خوش باشید. (3287828) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۲۱:۴۳:۱۹
قوانین کشور های مترقی عرفی است نه شری (3291019) (alef-18)
 
سید
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۰:۱۱:۲۵
چرا این کار را بوق می کنید؟تو همین کشور خودمون یک نگاه تو ماشینها ی بی غیرت ها بیندازید ویا شمال تو شهرکها ویا در مجتمع ها و برجها از این قبیل آدمها همه جوره میتوان دید.کار را دیر شروع کردید. (3287859) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۱:۰۰:۵۴
تا کی مردا می خوان با حجاب خانم هارخودشونو کنترل کنن و بهشت برن و جامعه فاسد نشه؟؟؟؟ کمی به حجاب چشم خودتون بپردازین بد نیست (3287930) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۷:۲۲:۰۶
اتفاقا خیلی مردا دوست دارن زن ها حجاب نداشته باشند اونا هم کیف خودشون رو کنند. در حقیقت زن بشه برده جنسی مردها... شما دوست دارید؟؟؟ (3288403) (alef-18)
 
ای اچ
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۱:۱۷:۴۹
دوست داشته بی حجاب باشه به ما ربطی نداره این فضولی تو مسایل خصوصی رفته تو ریشه افکار مردم ما متاسفانه (3287949) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۲۰:۱۴:۲۶
پس چرا نوبت به الهام چرخنده میرسه ساکت میشید و شعار های قشنگ حریم خصوصی وهزارتا مزخرفات شبه روشنفکری رو یادتون میره (3288669) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۰۰:۲۸:۱۳
توی همین نظر های زیر این مطلب جواب این سوال شما چندین مرتبه داده شده ولی مثل اینکه شما عادت به خوندن ندارید! حتی لازم نیست همش رو بخونید؛ از کلید های Ctrl+F بر روی کامپیوتر و یا علامت ذره بین برروی گوشی استفاده کرده و کلمه "چرخنده" رو جستجو بفرمایید. (3288976) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۰۹:۲۸:۳۴
کسی به حجاب چرخنده بعنوان انتخاب شخصی کاری نداره، استفاده سیاسی و ابزاری از حجابشه که ملت رو شاکی میکنه. (3289289) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۲:۰۴:۲۹
کار خوبی کردن
حق زنان در انتخاب حجاب باید به رسمیت شناخته بشه
حکومت ها حق اظهار نظر در این مورد رو ندارن (3288029) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۲:۴۶:۵۸
ببينين عزيزان من ! من تا اينجا همه اظهار نظرها را خواندم !! ميدونين مسئله چيه ؟ تمام مسئله و گرفتاري هاي ما همه از اين است كه ما همه در حجابيم !! اگر همه ما از حجاب خود مان بيرون مي آمديم ، تمام گرفتاري ها ي بني آدم رفع ميشد ! من خدمتتان عرض ميكنم ، اون خانمي هم كه بي حجابه وبدجوري هم بي حجابه ، بخاطر اين كه در حجابه !! اگر از اون حجابي كه بنده دارم خدمت شما عرض ميكنم ، بيرون مي آمد ٫ بدون هيچ شكي اون هم با حجاب مي شد !!شما ابد
به اين عرايض دعا گوتان شك نكنيد !! چون بين چشم او و همه ما حجابي است كه مانع مي شود درست ببينيم ، و درست بشنويم و درست " آدم ". شويم !! البته جناب خواجه حافظ شيرازي در اين موارد هم اشاره اي دارد و ميفرمايد : "" حجاب چهره جان مي شود غبار تنم ،خوشا دمي كه از اين چهره پرده برفكتم !! يعني مي فرمايد خوشا دمي كه از اين حجاب پرده بر فكنم ٫يعني بيرون بيايم اين است كه قربونتون هستم ! از خدا بخواهيم كه همه ما از همه حجاب هايي كه جلو چشممان فراگرفته بيرون بياييم ، تا تمام حقايق ها ي عالم هستي درك كتيم ! تا شايد خدا هم كمك كرد و
اين انسان ، اين بشر " آدم " شود !! آمين يا رب العالمين !! (3288112) (alef-18)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۴:۵۰:۱۱
خب بندگان خدا عقده ای شدن اینقد کسی ندیدتشون گفتن یه کاری کنیم... (3288258) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۷:۱۲:۱۸
مثل خودت ! (3288386) (alef-18)
 
ﻋﻤﺮاﻥ
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۵:۴۰:۵۴
ﺭﻫﺎ ﻛﻨﻴﺪ اﻳﻦ ﺑﺤﺜﻬﺎﻱ ﺑﻲ ﻣﻮﺭﺩ ﺭا. (3288303) (alef-18)
 
سینا
۱۳۹۴-۰۸-۱۰ ۰۰:۱۱:۴۴
چشم, منتظر فرمایش جنابعالی بودیم (3291259) (alef-18)
 
محمد صالح
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۵:۵۳:۰۵
نضر ی نیست (3288323) (alef-18)
 
قلی
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۷:۵۹:۵۲
ببخشید پیچ شمرون از کدوم طرفه (3288448) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۹:۵۴:۰۶
الان همه زن های امریکا و اروپا و خیلی قسمت های اسیا برده جنسی مردا هستن!!!؟؟؟ (3288634) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۲۰:۰۳:۰۲
خدا خانواده های محجوب وغیرتمندرا از گزند وآسیب بدخواهان و بداندیشان و بدبینان بد نیتان و بداخلاقان و اجنبی خواهان و غریبه دوستان و کدخداپرستان و وهابی صفتان و داعشیان جانی که در نتیجه ی انحرافات اخلاقی و بی عفتی ها و بی شرفی ها و بی حجابی ها و بی غیرتی های سست عنصرها و پیرو سکوتها و امر به معروف نکردنها و نهی از منکر نکردنها در جامعه ایجاد و تشدید میشود محفوظ فرماید. (3288648) (alef-18)
 
راه
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۲۳:۵۶:۴۲
سلام. بعضی از موضوعات بسیار مهم مثل بی تدبیریهای اقتصادی توسط مدعیان دروغین شفافیت و راستگویی و روشنفکری و آزادیخواهی و آزاداندیشی درجامعه منجر به ایجاد ناحنجاریهای فرهنگی واجتماعی وسیاسی میشود و باعث سوءاستفاده افراد سوء استفاده گر میگردد و همین مسببین با استقبال از ایجاد دودستگی و بگومگوهای اجتماعی موجبات استسمار و غارت بیشتر بیت المال برای خود و آقازاده ها را فراهم میآورند و عده ای ناخواسته و ناآگاه که نه تنها منافعی ندارند بلکه مضرات زیادی را برای خود وجامعه ی اسلامی تحمیل میکنند , و از روی کج فهمی درخصوص دستورات و اوامر صریح الهی و تاکیدات متقن و علمی و شرعی و اخلاقی و منطقی حضرات معصومین علیهم السلام را نادیده گرفته و به دنبال جبران برخی از ضعفها و کمبودها و حقارتهای شخصیتی خود , منکرات جامعه ی اسلامی را تقبیح نمیکنند , وحتی تشویق وترغیب نیز میکنند. بی آنکه بدانند در عقوبت و محصول آن شریکنند. اینجاست که هشدارها و نهیب های رهبر هوشیار و دوراندیش انقلاب(دام بقائه)را باید نصب العین قرار داد وجدی گرفت. چگونه است که مدعیان آزادیخواهی در مواجهه با منتقدین فهیم خود در موضوعاتی مانند تورم و رکود و بی کاری و آمارها و آدرس های غلط و توجیهات و فرافکنیهای دائمی , بدترین اخم ها و بداخلاقی ها و توهین ها را نثار میکنند ولی شکستن حرمتها وایجاد ناهنجاریها و ایجاد تشنج ونگرانی در کانون خانواده ها و انحراف جوانان عزیز را مسئله ی شخصی تلقی میکنند؟ وا اسفا" علیهما. (3288945) (alef-18)
 
ايراني
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۰۷:۵۷:۵۵
چرا شما فقط كشف حجابش را تحليل مي كنيد از فسادي كه در سيناما از آن حرف رده تحليلي حرفي سخني ايرادي و ... نداريد!!!! (3289118) (alef-18)
 
مهسا
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۰۸:۰۰:۳۴
حجاب یکی از وجوبات شرعی دین ما مسلمانان است,هرکس که مسلمان است باید ان را رعایت کند و هیچ اختیاری وجود ندارد,مگر اینکه به دین دیگری دربیاید که حجاب در ان دین وجود نداشته باشد که حتی در این صورت هم باید برای رعایت قوانین جامعه اسلامی حجاب ظاهری را در اماکن عمومی رعایت کند و اگر نخواهد باید به کشوری برود که این مساله در انجا قانون نباشد ,این مساله فقط در مورد حجاب نیست بلکه در مورد تمام مواردی است که در دین اسلام واجب شرعی محسوب می شود,همه چیز باید رعایت شود,هرکس این طور بود مسلمان است و اگر نبود مسلمان نیست ,برود برای خود دین دیگری انتخاب کند چون در حال حاضر بی دین است , نمی شود هرکس هر چیزی را که خوشش بیاید رعایت کند و هرچیزی را که خوشش نیاید یا سخت است کنار بگذارد حق انتخابی وجود ندارد لطفا برای راحتی خود توجیهات غیر عاقلانه و غیر منطقی نیاوریم ,هرکس که نمیتواند رعایت کند شجاعانه بگوید نمیییییتواااانم نه اینکه حجاب یا با حجابان یا سایر احکام شرعی را زیر سوال ببرد ,در جامعه ما زنان و مردان مسلمان و مومن واقعی کم نیستند لطفا سیاه نمایی نکنیم ,مسلمان بودن فقط کمی اراده می خواهد و البته اعتماد به نفس ,متاسفانه اکثر خانم های بی حجاب مشکل کمبود اعتماد به نفس دارند و از مشکل خود کم بینی و کمبود محبت رنج میبرند و از این طریق می خواهند در معرض توجه دیگران قرار بگیرند چون از درون خالی هستند به بیرون پناه میبرند این یک مشکل حاد شخصیتی و روانی است که متاسفانه اپیدمی شده است ,ازین واضح تر نمی توانستم بگویم (3289127) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۰۸:۰۲:۰۰
خانم طاهریان هیچی، خودش خواسته مانکن بشه، چون توفیقی تو سینما نداشت، اما ما خانم چکامه چمن خواه رو که خیلی دوست داشتیم، بازی های خاصش، کیف می کردیم، چرا خودتون رو مهره سوخته می کنید، مگه گلشیفته به کجا رسید، جز بی ناموسی چی براش موند؟ (3289129) (alef-18)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۰۸:۱۶:۴۹
مورد خیلی خاص سوم :
حجاب و پوشش هر کس به خودش مربوط است (3289158) (alef-18)
 
صمصام
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۰۸:۳۲:۳۸
جناب اقای رستگار ...دوستان عزیز
اخبار مربوط به برداشتن حجاب دو بازیگر خانم کشورمان در شبکه های اجتماعی اکنون شده تیتر اصلی اخبار هنر کشورمان .البته به لطف این شبکه ها...
خبرهایی از این دست تنها چند روز یا حداکثر چند هفته سوژه یا خوراک اصلی شبکه های اجتماعی و فضای رسانه ای است و پس از ان تمام.اما به نظر نمیرسد معضل اصلی جامعه ما این مسائل باشد .دو خانم بازیگر کشورمان با اراده و میل خود و اگاهی کامل از تصمیمشان اقدام به برداشتن پوشش خود کرده اند .خب این موضوع به دلیل بازیگر بودن نامبردگان انهم در کشور ما تا حدودی خاص است و نه چیز دیگر ...البته این حساسیت و علاقه مردم به زندگی خصوصی افراد خاص مانند ورزشکاران و هنرمندان فقط مختص کشور ما نیست و در همه جای دنیا اقدام عجیب این افراد واکنشهایی در جامعه به دنبال دارد .اما حقیقتا واکنشها و حساسیتهای بیش از حد به این اخبار چه دردی از آلام مردم ما را حل میکند ؟؟کاری به مردم کشورهای دیگر ندارم .اما چرا ما ایرانیان اینقدر علاقمند سرک کشیدن در زندگی خصوصی دیگران هستیم ؟؟؟مگر اعمال دیگران را در روز قیامت به پای ما مینویسند ؟؟؟ به قول نگارنده ،خانم های مورد بحث از بازیگران درجه 2 و 3 کشورمان هستند و بنده خودم اولین بار است که نام و تصویر خانم طاهریان را میبینم و میشنوم و خانم چمن ماه را نیز فقط به اسم در تیزر تبلیغاتی چند کار ایشان میشناختم اما واقعا اقدام این دو نفر ارزش این را دارد که این حجم واکنشها را به دنبال خود داشته باشد ؟؟!!!!کاری به خوب بودن ویا بد بودن کارشان ندارم و اگر هم بخواهم در خصوص این دو نفر نظر بدهم باید به واسطه شغل بازیگری وکارشان نظر بدهم که نخواهم داد چون موفق به دیدن کاری ازانها نشده ام .زندگی خصوصی انها نیز به من ربطی ندارد .
جان کلامم این است که یاد بگیریم فضای جامعه کشورمان را با این اخبار معمولی وپیش پا افتاده مشغول نکنیم .برای زندگی خصوصی دیگران از هر طبقه و جایگاهی اظهار نظر نکنیم .دیگران را مطابق میل ونظر خود نخواهیم چون این خودخواهی است ... (3289194) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۱۳:۱۴:۲۳
خدا یا تو شاهد باش من از این کار اینا بیزارم. تو پروندم بنویس. حالا هر برچسبی میخواید به من بزنید جنود شیطان (3289845) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۱۹:۵۹:۱۰
کشف حجاب که برداشتن یک روسری نخ شده نیست. الان کدوم بازیگر مطرح حجاب درست داره؟ (3290853) (alef-18)
 
ببلااتت
۱۳۹۴-۰۸-۱۰ ۰۸:۴۹:۰۳
چرا این مسیله برایتان مهم است اگر بی خیال بودید و اینقدر تفسیر .....نمی کردید مسایل خود به خود حل می شد و اینقدر فساد توی جامعه نیود بهر حال یک فرد ا ینقدر ازادی ندارد که حجابش را بردارد (3291555) (alef-18)
 
محسن
۱۳۹۴-۰۸-۱۰ ۱۸:۵۲:۱۳
به نظر من داستان اینه که چند می‌گیری حفظ حجاب کنی! حفظ حجاب بسیاری از این هنر پیشه‌ها به علت باقی ماندن در حرفه‌شان در داخل ایران است. به محض این که موقعیتی در بیرون ایران پیدا کنند به حالت طبیعی خودشان بر می‌گردند که بی حجاب بودن است. (3292766) (alef-18)
 
هموطن
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۰۹:۴۶:۲۳
سلام
متاسفانه رسانه ها بیش از این که به مسئله بسیار بغرنج و تاسف برانگیز خودکشی دو کودک ده ساله به فاصله زمانی کم از یکدیگر و عوامل آن بپردازند به این خبرهای بی ارزش روی آورده اند. به نظر شما کدام آسیب جدی تر است؟ کشف حجاب دو شهروند یا جان باختن دو کودک معصوم و بی گناه به خاطر یک سری مسائل .....؟؟؟؟؟ (3293707) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۱۰:۱۲:۲۴
چرا اینقدر برای شما مهمه بدرک که کشف حجاب کرده حالا مگر اینها کی هستن که در موردشان صحبت میکنید و دامن میزنید. بازیگرانی که اصلا شناخته شده نیستند چه اهمیت برای ما داره. درضمن همین الان تو جامعه خودمان در خیابانها بدتر از اینها می گردند اتفاقی میافته نه ول کنید اینجور ادمها کوچیک رو اینقدر بزرگشون نکنید . (3293762) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
چند می گیری «کشف حجاب» کنی؟