نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 436514
ضبط 3500 جلد گواهینامه رانندگان متخلف
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۱
رئیس مرکز اجراییات پلیس راهور ناجا گفت: در طول ۹ ماهه امسال ۳ هزار و ۴۴۷ جلد گواهینامه در سراسر کشور به دلیل رسیدن صاحبانشان به مراحل مختلف محرومیت از رانندگی، ضبط شده است.

به گزارش مهر، سرهنگ احمد کرمی اسد با اشاره به اینکه استانی که بیشترین تعداد گواهینامه ضبط شده را به خود اختصاص داده، تهران بزرگ است، افزود: ۵۰۰ جلد گواهینامه در استان تهران بزرگ ضبط شده است و صاحبان آن از انجام رانندگی محروم شده اند.

وی ادامه داد: در رتبه دوم استان اصفهان قرار دارد که تعداد ۴۱۸ جلد گواهینامه رانندگان اصفهانی به دلیل انجام تخلفات گوناگون ضبط شده و رتبه سوم نیز به استان مرکزی تعلق دارد و ۲۲۲ جلد گواهینامه رانندگان در استان مرکزی ضبط شده است.

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور در پاسخ به این سوال که محرومیت در رانندگی چه مراحلی دارد، اضافه کرد: سه مرحله وجود دارد. در مرحله اول اگر متخلف به دلیل تخلفات بیست‌گانه، ۳۰ نمره منفی کسب کند، به مدت ۳ ماه حق رانندگی ندارد. بعد از سه ماه با پرداخت جریمه مربوطه بار دیگر می تواند وارد چرخه ترافیک شود. اگر مجددا ۲۵ نمره منفی کسب کند، وارد مرحله دوم شده و به مدت ۶ ماه از رانندگی محروم می شود. بعد از ۶ ماه با پرداخت جریمه می تواند فرصتی برای رانندگی داشته باشد.

کرمی اسد تصریح کرد: اگر راننده باز هم قوانین را رعایت نکند و ۲۰ نمره منفی کسب کند، وارد مرحله سوم شده و بعد از کسب این ۲۰ نمره گواهینامه‌اش باطل می شود و تا یکسال حق رانندگی نخواهد داشت.

وی گفت: افرادی که گواهینامه‌هایشان در این پروسه باطل می شود، برای دریافت گواهینامه باید از صفر شروع کرده و بار دیگر برای دریافت گواهینامه از آموزشگاه های سطح شهر استفاده کنند.
 
کلمات کلیدی : راهنمایی و رانندگی + پلیس راهور + گواهینامه رانندگی
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۶:۵۱:۲۰
مایکل شوماخر بخاطر دو تخلف همزمان ، گواهینامه رانندگی اش برای همیشه باطل و اجازه رانندگی در سطح شهر را هیچگاه ندارد
راننده افسانه ای
آنها کجایند و ما کجا؟
با این همه تخلف بازهم اجازه رانندگی میدهیم (4124206) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.