نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 446315
فعالیت ۴۰هزار کامیون با ۴۰ سال عمر
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۵
معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با تاکید بر ضرورت ارتقاء کیفیت ناوگان حمل و نقل کشور، گفت که در این ناوگان ۴۰ هزار دستگاه کامیون و تریلر با ۴۰ سال عمر و مصرف سوخت ۲ برابر استاندارد فعالیت دارند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، داوود کشاورزیان در مراسم معارفه مدیرکل جدید راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان افزود: مواردی همچون تقاطع ها و دوربرگردان ها نقش تاثیرگذاری دارد و به ایمنی کمک می کند.

وی اظهار کرد: همه در زمینه ایمنی راه ها مسئولیت داریم و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، در بخش نگهداری راه ها و حمل و نقل وظایفی را برعهده دارد .

کشاورزیان تامین اعتبار نگهداری راه های شریانی ازمحل اعتبارات ملی و غیرشریانی را از محل منابع استانی عنوان و اضافه کرد: بدلیل کمبود اعتبارات، دشواری هایی در این مسیر وجود دارد که باید به صورت جدی، به آنها توجه شود.

وی اعمال عوارض بر سوخت یا خودرو را از راهکارهای موثر در بخش تامین بودجه برای نگهداری راه ها دانست و گفت: اگر سالانه پنج تا شش هزار میلیارد تومان داشته باشیم، می توانیم به نحو خیلی خوب راه ها را نگهداری کنیم چراکه پروژه های راهداری، پروژه هایی زودبازده است که مردم می توانند آثار آن را ببینند.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با بیان اینکه در بخش ملی پروژه های متعددی در ایمنی راه ها در دست اقدام است، اظهار کرد: استفاده از دوربین های ثبت تخلف و سامانه پیمایش هوشمند تردد ناوگان (سپهتن) در ناوگان اتوبوس ها شروع شده که در آینده تمامی ناوگان عمومی را تحت پوشش قرار می دهد.

وی با اشاره به وجود پایانه مرزی و بندری در گیلان تصریح کرد: این استان به واسطه وجود پایانه مرزی و بندری، استانی مهم در بخش حمل و نقل چه از نظر مسافر و چه حمل کالا محسوب می شود.

کشاورزیان یادآور شد: میزان استقبال مردم از وسائط نقلیه عمومی هرساله روند کاهشی دارد چراکه مردم تمایل دارند با خودروهای شخصی و به صورت خانوادگی سفر کنند.

وی رویکرد سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای را ارتقاء کیفیت از طریق برندسازی عنوان و بیان کرد: این موضوع به آن معناست که شرکت های ذیربط به عملکرد راننده و اتوبوس ها نظارت داشته باشند.

کشاورزیان با بیان اینکه بین دو هزار و ۴۰۰ تا دو هزار و ۵۰۰ شرکت حمل و نقل در کشور داریم، خاطرنشان کرد: بنا داریم این شرکت ها را در قالب ۳۰ تا ۴۰ برند ساماندهی و مدیریت کنیم.
 
کلمات کلیدی : کامیون فرسوده
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۹ ۱۳:۵۰:۰۰
مقصر مردم هستند مثل همیشه و مسئولین معصوم اند مثل همیشه (4166275) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته