نظر منتشر شده
۱۲۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 58611
کعبه؛ تنها مکاني که در فيلم 2012 ويران نشد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۸۸ ساعت ۱۰:۱۳
کارگردان فیلم 2012 گفت به دلیل وجود سابقه فتوا در واکنش به توهین به مقدسات اسلامی، برخلاف نمادها و بناها از ادیان مختلف که در این فیلم خراب می شوند، از خراب کردن کعبه در این فیلم خودداری کرده است.به گزارش الف، جاناتان کرو؛ منتقد سینما در هالیوود درباره خراب نشدن نماد اسلام در فیلم 2012 نوشت: زمانیکه با رولند امریش( Roland Emmerich) کارگردان فیلم 2012 چند ماه پیش درباره فیلمش مصاحبه کردم، اولین سوالی که از او پرسیدم این بود که " چرا دوست داشتید در این فیلم، دنیا را نابود کنید؟" که او پاسخ داد:" چون برای روایت یک داستان، موضوع خوب و جذابی بوده است."

طی 15 سال گذشته، امریش داستانهای درخشانی را ماهرانه در مورد روز قیامت روایت کرده است که این روایتها در فیلمهایش با خلق صحنه های فوق العاده و جذابی از نابودی و ویرانی مکانها و یا شهرهای مختلف جهان همراه بوده است.او در فیلم "روز استقلال"، بیگانگانی را به تصویر کشید که کاخ سفید را تصرف کردند و یا در فیلم "گودزیلا"  صحنه های جذابی از یک گودزیلا عظیم الجثه را که شهر نیویورک را ویران کرد، به تصویر کشید. یا در فیلم "روز پس از فردا" گردبادهای وحشتناکی را در لس آنجلس نشان داد که  این شهر را به کلی از بین بردند.و اما در فیلم 2012 ، کارگردان تصمیم گرفته بود که طی فیلم مکانهای مشهور، مراکز مهم و بزرگترین و مشهورترین ساختمانهای جهان، حتی بناهای مذهبی فرو بریزند و ویران شوند. اما امریش در مورد کعبه؛ خانه خدا این کار را نکرد.

او در این رابطه گفت: من می خواستم این صحنه را به تصویر بکشم اما باید اذعان کنم که همکار نویسنده ام هارالد کلوزر، به من گفت که او در رابطه با مجاز بودن به تصویر کشیده شدن ویرانی مکانهای مقدس مسلمانان فتوایی ندیده و نشنیده است. بنابراین من هم پذیرفتم و این صحنه را در فیلم به تصویر نکشیدیم. ما می دانیم که برای به تصویر کشیدن ویرانی نمادهای مقدس مسیحیان مشکلی نیست اما در مورد نمادهای مسلمانان باید فتوا در این رابطه وجود داشته باشد. بنابراین ما هم این کار را نکردیم.این تحلیلگر فیلم در هالیوود ادامه داد: پس از صدور فتوای امام خمینی علیه سلمان رشدی مبنی بر مرتد بودن این نویسنده انگلیسی به خاطر توهین به پیامبر اسلام در کتاب آیات شیطانی، فتوا در غرب مورد قبول غربی ها قرار گرفته است. آنها فتوا را با اعتبار دانسته اند و فتوا برایشان مهم به شمار می رود.با این حال امریش در ویرانی مراکز و نمادهای مهم دنیا در فیلم 2012 از جمله مجسمه حضرت مسیح در ریودوژانیرو یا خرابی کاخ سفید از خود تردیدی نشان نداد.

فیلم 2012 به موضوع آخرالزمان و روز قیامت می پردازد. امریش در صحنه های دلهره آور و بسیار پرکشش 2012 نشان میدهد در 21 دسامبر سال 2012 (حدود سه سال دیگر)، زمین نابود خواهد شد. نمایش این فیلم از دو هفته پیش در آمریکا شروع  و با استقبال تماشاگران مواجه شده است.لینک مصاحبه با امریش درباره نابود نکردن کعبه در فیلم2012 به همراه سکانسی از فیلم: 
 
دانشجو
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۱۰:۳۲:۰۱
نقش ولی فقیه اسلام شناس در اینجا مشخص می شود، خداوند به واسطه عید عزیز غدیر ما را قدرشناس این نعمت بگرداند. (256561)
 
سعید
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۱۳:۰۹:۰۲
خوب دوستان بیایید در باره ی مسائل مهم تری از این فیلم حرف بزنید و تحلیل کنید.
طبق بیشتر روایات اسلامی سال 1431 تا 1433 هجری قمری زمان اغاز جنگ های اخر الزمان است.منبع 1.بحارالنوار (فخر الشیعه علامه محمد باقر مجلسی
) کتاب الامام مهدی من المهد الی الظهور که در این کتاب به تفکیک شهر نام 313 یار امام مهدی را طبق روایات مختلف نوشته است و کتاب بعدی که در مورد این مسائل خیلی دقیق بحث کرده کتاب موعود نامه یا الف بای مهدویت نوشته ی اقای تونه ای .و زمینه سازی ظهور امام مهدی از همین سال هاست.باید توجه داشت که اخروالزمان با پایان دوران تفاوت دارد .اخروالزمان در کتب اسلامی سال های قبل از ظهور را اشاره دارد نه نابودیه زمین.
طبق بررسی های هرچند ناچیز بنده سال 2012 یا همان 1433 زمان شروع جنگ بین حق و باطل است و بعد از این زمان نشانه های ظهور یکی پس از دیگیری اتفاق خواهد افتاد.این گفته ی من طبق روایات بود.و با توجه به تحقیق من سال 2012 در ادیان مختلف سال مهمی است.نشانه های این مسئله را میتوانیم در وقایع یمن جست و جو کنیم. (256581)
 
سعید
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۱۵:۰۳:۵۷
دوستان سوء تفاهم نشود من نگفتم 1433 امام مهدی ظهور میکنه.گفتم زمان اغاز جنگ های اخر الزمان و زمینه ساز ظهور است.ان هم طبق منابع محکمی که بیان کردم.حالا اگه دوستان سندی غیر از اینی که من گفتم دارند ارئه بدهند تا بحث روشن بشه.
طبق روایات فقط خداوند از زمان ظهور اگاهی دارد و امام صادق صراحتا گفته اند:کذب الوقاتون (256601)
 
بنده خدا
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۱۶:۵۶:۲۸
اگر در سال 1433 جنگ های آخرالزمان آغاز نشود آن موقع تکلیف منابع محکم شما چه خواهد شد؟ (256620)
 
سعید
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۱۷:۵۷:۵۰
دوست عزیز شما اگر از جایگاه کتاب بحارالنوار اگاه بودی کتابی که شیعه خیلی از احکام خود را ازن را گرفته ای. هیچ گاه چنین سخنی را نمیگفتی.
حال که این را گفتی مجبورم تورا ارجاء بدهم به 4 کتاب برتر شیعه که شما اگر نماز بخوانی نماز خواندنت مدیون این 4 کتاب است و اگر میدانی که علی (ع) که بوده از این 4 کتاب است
1- الاستبصار فیما اختلف من الاخبار تألیف محمد بن حسن طوسی معروف به شیخ طوسی
2- تهذیب الاحکام تألیف شیخ طوسی
3- من لا یحضره الفقیه تألیف محمد بن علی، ابن بابویه، معروف به شیخ صدوق
4- کافی تألیف ابی جعفر محمد بن یعقوب کلینی
در این میان معتبرترین کتاب حدیث شیعه کافی تالیف شخصی به نام کلینی ست ، اکثر علما و محدثان شیعه قریب به اتفاق اصول کافی را معتبرترین کتاب حدیث در نزد شیعه می شمارند ، برای روشن شدن موضوع به پاره ای از نظرات آنان توجه کنید :
1- شيخ مفيد ( درگذشته 413 ق ) معتقد بود كه اين كتاب از گرانقدرترين كتابهاي شيعه و مفيدترين آنهاست( من أجلّ كتب الشيعة وأكثرُها فائدة ) .
2- شهيد أول محمد بن مكي العاملي (درگذشته 786ق) نيز بر اين باور است كه در اماميه كتابي در حديث همپايه الكافي نوشته نشده است .


این کتاب ها کتاب های محکم شیعه است (256638)
 
عمار
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۲۳:۴۷:۳۹
عزیز دل این چهار کتاب که به کتب اربعه عروف هست رو ما هم قبول داریم ولی این کتاب بحارالانوار جز این چهار کتاب نیست
اگر شما اول کتاب بحار الانوار رو بخونی صحبت علامه مجلسی(ره) هست که گفته من در این کتاب هرچه تونسنم از احادیث و روایات جمع کردم ولیکن این مجموع احادیث شامل احادیث راست و جعل شده است که عمر ایشان به تفکیک احادیث متقن کفاف نداد و در این دوران معاصر علامه طباطبایی (ره) در جهت تمییز احادیث راستین از جعلی حرکتی را آغاز کرد که متاسفانه به خاطر مسائلی(جاهلین) که بر ایشان وارد شد این حرکت ایشان در نطفه خفه شد.....
2 - ما حدیث متواتر از پیامبر داریم که فرمودند :کسی که زمان ظهور(فلان سال...) در عصر غیبت را اعلام کند دروغگوست
3- این سال 2012 و آخر زمانی آن ریشه در چهار مساله داره
الف- تقویم فضایی اقوام مایا که اخر زمان رو این سال اعلام کردن....
ب- بعضی از حکاکی ها در مصر باستان و اهرام ثلاثه و جهت ساخت آن
ج- برسی کتب عهد عتیق و آنالیز آن توسط سه ریاضیدان در اسرائیل..(جالب اینجاست که یکی از نتایج آن این است: جنگ عراق در میان مردم بیرون از ایران به عنوان آغاز و زمینه سازی آرماگدون جا افتاده....)
د- پیشگویی های یک فردی بنام نوستراداموس

که کل حرکت آخر زمانیکه الان ما شاهدش هستیم بر حول پیشگویی های نوستراداموس و رویای آرماگدون یوحنا می چرخه.......

که توضیح هر کدوم از قسمت های بالا نیاز صرف ساعت هاست، و من اینجا این بحث و توضیح رو خاتمه میدم.

کل مطالب بالا رو گفتم که نتیجه به این برسم ما که ادعا اسلام داریم نباید نا خواسته وارد جریانی بشیم که از عقبه اون بی خبریم و برای اثبات اون جریان از اسم اسلام استفاده کنیم...
در آخر مطلبی از آیت الله بهجت (ره) بگم در مورد اینکه افراد از ایشان از ظهور می پرسیدند ایشان می فرمودند ظهور نزدیک است یعنی در لحظه ای که هستیم نسبت به لحظه پیش از خود به ظهور نزدیک تریم (256695)
 
سعید
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۱۲:۲۲:۱۷
1.دوست عزیز اولا من نگفتم بحارالنوار جزو ان 4 کتاب است این اولا
2.دوما من کی پیش بینی ظهور کردم؟گفتم طبق روایات اغاز جنگ ها در این سال است
3.شما هنوز تفاوت مفهوم اخرزمان و پایان دوران را متوجه نشدی
4.من نتنها در بحارالنوار بلکه در همین کتاب کافی هم این مسئله را دیده ام.
5.قصد من دفاع از فیلم تخیلی نبود.بلکه ترقیب افراد برای خواندن این کتب بود.
6
لطفا از فرافکنی بپرهیزید.90% مطالبی که گفتی نظر شما بود نه انچه من گفتم.
عاقلان دانند. (256805)
 
emra
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۰۰:۱۷:۰۴
آقا سعید عزیز

این حرف شما که گفتید کتاب کافی‌ از با ارزش‌ترین کتب حدیث است و سایر کتب هم کتب با ارزشی هستند کاملا حرف درستی‌ است. اما نتیجه‌ای که از حرف خود گرفتید، نتیجه درستی‌ نیست. هر روایتی باید به طور مستقل از منظر سند بررسی شود و صرف اینکه در کتاب کافی‌ آمده است به معنی‌ اعتبار آن‌ نیست. حتی خود کلینی هم چنین ادعایی ندارد. از طرف دیگر حتی اگر یک روایت از حیث سند محکم باشد، اما با قرآن و عقل سازگاری نداشته باشد اعتبار نخواهد داشت.

انسان به جای اتکا به روایاتی که حالت پیش بینی‌ دارند، باید قدرت شناخت خود را طور دیگری ارتقا بدهد. یعنی‌ بهتر است انسان با تمسک به هدایت قرآن و توکّل بر خداوند و دوری از گناه، مسیر حق را پیدا کند بعد از آن‌ هر موقع که بین حق و باطل جنگی در گرفت به جبهه‌ حق بپیوندد، حالا چه سال 1433 چه سال 1533 .

خداوند ما را هدایت کند که به هر موضوع بتوانیم بنیادی تر بنگریم، نه اینکه در سطح بمانیم و عمق را فراموش کنیم. (256704)
 
سعید
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۰۱:۳۷:۳۵
امام صادق عليه السّلام : خداوند متعال از هر چيزى، چيزى را برگزيد و از زمين، جايگاه كعبه را. (256716)
 
هادی
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۰۹:۵۲:۱۴
کتب بحار الانوار ، کتب بسیار ارزشمندیه

اما دلیل نمیشه که هرچی از توش پیدا کردی درست باشه

خود علامه مجلسی گفته که من تنها اینها رو جمع کردم چون در خطر نابودی می دیدم

در هنگام به قدرت رسیدن شیعه در عصر صفوی فضایی فراهم شد که در اون علمای شیعه با حمایت قابل توجهی به تدوین کتب شیعه بپردازن و چون نمی دونستن این قضیه تا کی ادامه داره تنها به جمع آوری اون پرداختن تا آیندگان از روی بررسی راویان و بررسی تطابق با عقل و قرآن و سنت ، درست یا نادرست اونها رو بسنجن


به فرض اینکه روایتی که میگید درست باشه ، آیا ما معتقد به بداع نیستیم؟
یادمون نره که حضرت موسی قرار بود یک ماه در تور سینا باشه ولی بداع صورت گرفت و شد چهل روز

در همین ده روز قومش گمراه شدن

ما نباید اعتقاد های محکم خودمونو به پایه های سست گره بزنیم (256761)
 
ش
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۱۲:۰۷:۲۹
تا آنجا که من میدانم

در زمانی که بصورت گسترده حدیث جعلی ساخته میشد و هر کسی تعدادی از احادیث درست یا غلط را همراه داشت بحار النوار نوشته شد و تمام احادیث شیعه و سنی در آن جمع شد تا حداقل چیزی به آنها اضافه نشود
بحار النوار در زمان خود پروژه مستند کردن تمام احادیث بود تا در زمان مناسب دیگران بتوانند با منطق و دلایل محکم آنها را ثابت کنند
پس ممکن است مرجع احادیث بسیاری باشد ولی محکم نیست

البته تا آنجا که من تحقیق کرده ام (256801)
 
ع.ن.ج
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۰۸:۴۸:۲۲
من بر خلاف شما در تحقيقاتم به سال 2010 رسيدم (256744)
 
حمیدرضا
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۱۲:۲۲:۵۵
با سلام. هیچ وقت زمان معینی برای ظهور امام زمان (عج) تعیین نشده در هیچ کتاب معتبر دینی شیعه چون کسانی که این ادعا رو کردند کذاب و دروغگو هستند و امام زمان و تمام ائمه هم بر اینکه زمانی تعیین نشده و فقط خداوند آگاه به وقت ظهور امام زمان (عج) هستند ، تاکید جدی داشتند و جنگ آخر زمان هم همراه با ظهور حضرت هستش. لطفا این نظر رو چاپ کنید و این نظر رو بر دارید. (256707)
 
سعید
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۱۳:۵۲:۴۳
اقای محترم مثل اینکه شما حالتان خوب نیست؟چه کسی زمان ظهور را پیش بینی کرده؟
من گفتم جنگ های اخر الزمان از این تاریخ اغاز میشود.جنگ های مقدمات ظهور شاید سال ها با قیام قائم فاصله داشته باشد.
قیام سید حسنی از ایران
قیام سید یمانی
خروج سفیانی و تسلط ان بر سوریه با ریختن خون های بسیار
حظور دجال در عراق و شیعه کشی ان
در این میان جنگ های طولانی بین حق و باطل بوجود می اید که همگی زمینه ساز ظهور است .


(256830)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۱:۰۶:۲۴
درست است
ما بندگان شیعه خدا باید دل هایمان پاک باشد وگرنه مهم نیست دیگران چه میگوییند (3845932) (alef-13)
 
رضا
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۱۳:۱۵:۳۵
از سایت الف می خواهم که مردم را در حد توان با مسائل سال های قبل از ظهور اشنا کنید
به نظر میاد اطلاعات مردم ما در باره ی این مسئله ضعیف است.
یادمه سال های قل از حمله ی امریکا به افغانستان و عراق در حدود سال های 1997
فیلم های متعدد و زیادی در باره ی جنگ بین ادیان و عراق و افغانستان ساخته می شد
و ان هم برای اماده کردن مردم بود.به نظرم نباید به این سادگی ها از این فیلم ها گذشت
ما که طبق خیلی از کتب شیعه سال 1433 قمری یعنی 3 سال دیگر را زمان اغاز جنگ ها ی زمینه سازی ظهور میدانیم چرا مردم خود را اماده نمی کنیم.؟ (256584)
 
آرش
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۲۳:۵۴:۲۲
سال 2000 هم یه عده میگفتن پایان جهان نزدیکه. همینطوری که نیمشه برپایه یه فیلم یه حرفی بزنید که. (256697)
 
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۲۱:۰۷:۴۲
بعد به یه عده میگن ضد ولایت فقیه به تریز قباشون بر میخوره
واقعا چرا یه عده به نظر دوست اول رای مخالف دادن (256666)
 
آرش
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۲۳:۵۶:۱۲
احتمالا به همون دلیل که به شما رای مخالف دادن. هر کسی آزاده به هر نظری رای مثبت یا منفی بده. اگر نویسنده نظر به آزادی اعتقاد داشته باشه نمیگه چرا به این نظر منفی دادن. بلکه از منفی های زیادی که نظرش گرفته میفهمه که نظرش در این جامعه از نظر آماری خریداری نداره. به همین سادگی. (256699)
 
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۲۲:۳۱:۲۱
انسان باید برای هر گونه اظهار نظری دلیل و عقبه منطقی داشته باشه من نگفتم حق ندارن که رای مخالف بدن منظورم این بود که فلسفه رای منفی به یک اظهار نظر کاملا مثبت را برای ما هم توضیح بدن
در کامنت اول گفته باید شاکر نعمت ولایت باشیم .این جمله کجاش عیب داره که یه عده رای مخالف دادن(آدم که نباید بی دلیل با یه موضوع مخالفت کنه ) (256908)
 
عمار
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۰۰:۲۶:۵۴
متاسفم که این مطلب رو در جواب بالا زدم باید جایی می زدم که بیشتر کابران بخوانند .. با خواندن مطالب و کامنت های زیر دیدم شبهه ای ایجاد شده و آن اینکه عده ای نشان ندادن خراب شدن کعبه رو ضعف اسلام می دانند که انعطاف نداره ....
1- اول از هر چیز باید یاد آوری کنم در مورد ویرانی جهان، در سوره تکویر در مورد روز قیامت توضیحاتی داده شده که کل جهان در هم می پیچد و......

2- این کسانی که این فیلم را ساخته اند مسیحی و یهودی هستند و با توجه به جهان بینی خودشان این فیلم رو ساختن .پس باید به عقبه این نوع نگاه توجه کنیم که از رنسانس و جدایی دین از جامعه و انسانگرایی شروع می شود تا به الان که به تلفیقی از شمنیسم و ادیان الهی و اسپیرتچوالیسم(که در فارسی به روح ترجمه شده که این روح تا روحی که ما به ان معتقدیم تفاوت دارد) لذا چون اینها نوع نگرششان متفاوت با ماست و اخر الزمانی (رویای یوحنا: جنگ نهایی و ویرانی......)متفاوت در افق نظریه های خود می بینند تمامی دستاورد های بشری چه دینی چه تمدنی را در یک لحظه نابود می کنند ولی ما معتقد به ظهور منجی هستیم شما تصور کنید به عنوان یک مسلمان در زمانی منجی ظهور نکرده پدیده اخر زمان رخ بدهد و مکه جایگاه ظهور را ویران شده ببینید آیا فکر می کنید خراب شدن کعبه فقط خراب شدن یک مشت سنگ و خاک است؟
مسلما اگر از افق بالاتری نگاه کنیم متوجه می شویم که با قبول این فرض در فیلم ، اصل سوم در اسلام یعنی معاد که ظهور منجی آخر از پیش زمینه های آن است دچار خلل می شود و این در حالیست که کدام فردی انکار می کند که امروزه تاثیر هنر و رسانه در هدایت هوشمند جهان موثر نیست؟
کمترین نتیجه آن ایجاد شبهه در ذهن نسل های جوان تر است( البته در این زمانه برخی از بزرگان (از نظر سنی)ما هم در شبهه هستند) و کسانی که به دنبال مطالعه و یافتن جواب نیستند و از خصوصیات رسانه تصویری اینست که مخاطب به صورت نا خود اگاه در ضمیر خود انگاره های واقعی می سازد گرچه می داند که دارد یک فیلم تخیلی می بیند (به صورت ساده تر آن را به عنوان حقیقتی واقعی می پذیرد و در زندگی واقعی هم از آن انگاره ها استفاده میکند) (256705)
 
س
۱۳۸۸-۰۹-۱۷ ۰۰:۳۸:۳۷
فکر نمیکنم بیان این مطلب به معنی رد یا تأیید فیلم ساخته شده باشد. تنها نشان میدهد که ما هم ابزاری داریم که بتوانیم جلوی عمل آنها را بگیریم. اگر امروز نشان دادن ویرانی باشد ممکن است فردا مسأله ای موهن باشد، وگرنه بهر حال امروز هم مکه به نوعی در اشغال بسر میبرد چنانکه بیت المقدس از نوعی سختتر. تقدس مکان از سنگ و خاک آن سرچشمه نمیگیرد ولی سنگ و خاک مکانی الهی مقدس میشوند یعنی رابطه ای یکسویه. باید دید چه چیزی فدای چه میشود؛ ما اجازه نمیدهیم کعبه را به دلایل واهی بشری تخریب کند ولی خداوند صاحب آن و ماست و هر عملی در ید قدرت او خواهد بود. (256930)
 
محسن
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۱۰:۵۷:۴۷
واقعا روحت شاد امام که حتی بعد مرگت هر روز شاهد برکات وجودت هستیم.
جالب اینه که اون موقع یه سری امام رو مسخره می کردند که آقا جان این چه فتوایی بود دادی و این صحبت ها...
ولی الان تازه داره ارزش اون فتوا نشون داده میشه (256564)
 
محسن
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۲۲:۲۸:۴۲
این کامنت سه تا جمله داره:
جمله اول درود به امام
صحبت دوم یه واقعیت تاریخیه
سومی که نشونش همین متنه

پیدا کنید مخالف فروش را؟
جالبه برام طرفداران نخست وزیر امام به نظرتون با کدوم جمله مشکل دارن:
اگه اولی باشه که استغفر الله
دومی باشه که نشانه تحجر و دگم بودنه که این بندگان خدا روشن فکرند(؟)
سومی رو هم که من نگفتم این کارگردانه اروپایی گفته!
حالا به نظر شما این معادله سه مجهولی جوابش چیه؟

کلا از این سوالها خیلی دارم.........
مثلا شما به نخست وزیر امام احترام میگذارید بعد به رئیس جمهور امام احترام نمی گذارید
یا مثلا اگر امام با میر حسین خوب بوده انقدر با آقای خامنه ای خوب بوده که به چندین نفر از جمله پسرش و رفسنجانی و ... گفته بهترین جانشین من این بنده خداست!
واقعا بعضی وقتا یه کارها می کنید که مخ آدم گیرپاژ می کنه...
خدا عاقبت ما رو خیر قرار بده (256682)
 
آرش
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۲۳:۵۷:۴۲
این فیلم چه ربطی داره به نظر امام. من واقعا نمیفهمم چرا همه چیز رو به خودمون ربط میدیم ما ایرانیا. (256700)
 
س
۱۳۸۸-۰۹-۱۷ ۰۰:۴۳:۱۶
به خودمون؟ مثل این که متوجه نشدید که بر فتوای امام تاکید شده.
و فکر نمیکنم محسن غیر از امت امام بودن نسبت دیگه ای با ایشون داشته باشه!
چرا زود حساسیت بهتون دست میده؟ شما که خدایی نکرده مشکلی با ایشون ندارید؟ انشالا بغض نسبت به محسن و منتخبش سبب این صحبت نسنجیده باشد.
انصاف لطفاً! (256931)
 
امید
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۱۱:۱۵:۲۷
اگر یک همچین کاری اینجا می شد هنرمندان خودشون رو می کشتن که آزادی نیست این نشون می ده چقدر با مسائل دنیای اسلام آشنان و بازم نشون می ده آمریکایی ها از دولت مردای خودشون چقدر جلو ترن (256565)
 
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۱۱:۲۳:۵۵
خداخفش کنه عجب چیزی ساخته!
البته فیلم خیلی اغراق آمیزه (256566)
 
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۱۱:۳۶:۳۸
آفرین برغدیرخمی که امام را آفریدکه ستمگران عالم درمقابلش زانوزدند (256568)
 
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۱۷:۱۰:۵۸
من نمی دونم چرا به این نظر رای منفی دادید.گویا دوستان دشمنان اسلام هستند.واقعا تاسف اوره
(256604)
 
آرش
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۲۳:۵۹:۵۷
مثل اینکه به شما هم منفی دادند. (256701)
 
سهیل
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۱۴:۵۳:۲۰
مطمئنی نمیدونی چرا به این نظر منفی میدن؟

همینقدر بگم که اگر بخوام دلیل منفی دادن به این نظر رو بنویسم، کامنتم غیر قابل انتشار میشه.

شاید با این راهنمایی متوجه شده باشی (256853)
 
-
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۱۱:۵۵:۰۰
یاد بگیرید....!
واقعا جای تشکر داره، این رعایت کردن قوانین و احترام به بقیه ادیان!
هنوز اینها مسلمون نیستند، اون وقت خود مسلمونها دارند همدیگر رو به خاطر شیعه و سنی و..... می کشند و اختلاف راه می اندازند دز جهان اسلام!
با تشکر از الف به خاطر گذاشتن این فیلم با حال! (256571)
 
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۲۰:۰۷:۴۰
بعله بخصوص 800 هزار معلول در افغانستان و یک میلیون کشته بی گناه در عراق نتیجه همین احترام هست. بیدار شید از خواب! با حرف نمیشه احترام گذاشت با عمل! (256656)
 
زهرا
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۱۲:۱۱:۲۳
اولا روز قیامت قرار نیست کسی از نابودی دنیا جون سالم به در ببره. پس این فیلم راجع به قیامت نیست چون کلی آدم نجات پیدا کردن که اکثرشون سرمایه دارها و شخصیت های مهم سیاسی و ... بودن .
ثانیا این الان باعث افتخاره که خرابی همه بناهای مهم تاریخی و سیاسی و مذهبی دنیا حتی واتیکان به تصویر کشیده شده الا هیچ بنای اسلامی هر چند کوچیک!؟ به نظر من این باعث تاسفه تا افتخار. این نشون میده تمام اقشار و مذاهب دنیا تحمل انتقاد، زیر سوال رفتن، شوخی و حتی توهین رو دارن به جز مسلمون ها و اسلام! کارگردان بیچاره هم خوب خطر رو احساس کرد! این افتخاره؟ اصلا مسلمونها واقعا باید همچین چهره ای از اسلام رو به دنیا نشون بدن که توی یه همچین فیلمی کارگردان از ترسش برای رضای خدا هم که شده از جمعیتی 1 میلیارد نفری مسلمونا هیچ چیزی رو نشون نده؟ (البته به جز یه عرب شیکم گنده که با پول نفتش داره پارتی بازی می کنه که فرار کنه.) (256572)
 
امیر رفیعی
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۱۴:۰۷:۳۳
خانم زهرا اماکن و انسانها و کلام مقدس بازیچه و اسباب بازی نیستند که هر که از راه رسید بخواهد با آنها شوخی و یا مسخره کند. سوال و نقد یک مسئله است ولی شوخی و تمسخر مسئله دیگریست. این نکته مثبت بقیه ادیان نیست که اجازه بدهند اعتقاداتشان به تمسخر گرفته شود و هیچ اصول و ارزشی برایشان مهم نباشد. ولی من حالا خدمت شما عرض میکنم ایا در همان کشورهای مدرنیست که گفته میشود هیچ چیز مقدسی در عالم وجود ندارد آیا اجازه میدهند دمکراسی ، حقوق بشر، آزادی ، یهود و یا صهیونیست و .... نه تنها به شوخی و یا مسخره گرفته شوند بلکه اجازه نقد و یا سوال انتقادی را در مورد این مفاهیم میدهند؟
مگر باید اسلام را برای پسند 4 کشور زور گوی استعمارگر آن طوری که آنها دوست دارند نشان دهیم. مگر ملاک و سنجش ما آن چند کشوری که خودشان بیشترین جنگ و خشونت را در دنیا انجام داده اند و الان هم انجام میدهند ملاک هستند؟ (256592)
 
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۱۹:۳۱:۱۵
با احترام، به نظر من نشان دادن خراب شدن خانهٔ خدا اصلاً شوخی و خنده نیست و مسخره کردن هم نیست.
من مسلمونم و به دینم هم علاقه دارم، اما فکر نمی‌کنم خراب شدن خانهٔ کعبه چیز مهمی باشه. کعبه حدود ۶۰ سال قبل رفت زیر سیل و هیچ اتفاقی هم نیافتاد. نمی‌دونم چجوری منظورم رو برسونم، ولی پرستیدن خانهٔ کعبه یک جور شرکه. خانهٔ کعبه هم مکانیه مثل مکان‌های دیگه. فقط اتفاقات مهمی در اون افتاده و برای تمام مسلمانان هم عزیزه. اما اگر نشون بدیم که اون خونه خراب شده، اصلاً‌و ابداً این کار تمسخر نیست. نشون دادن کاریکاتور پیغمبر تمسخره، ولی این یکی اصلاً این‌جوری نیست.


در مورد سوالتون در مورد صهیونیست، جواب مثبته. اونا اجازهٔ این کار رو می‌دن. فقط اگر منابع اطلاعاتی‌تون اینترنت و روزنامه‌های غربی باشه، نه صداوسیما و کیهان. (256648)
 
محسن
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۲۲:۳۱:۵۱
سوالی که من دارم اینکه اگر خراب شدن خانه خدا مهم نیست چرا ما یک سوره در قرآن در توضیح سپاه ابرهه داریم یعنی خدا نمی دونست که خراب شدن خانه خدا مهم نیست و میشه دوباره ساختش؟ (256683)
 
سعید
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۰۱:۴۵:۰۷
ـ اولين خانه مردم
قـرآن
«يقيناً اولين خانه اى كه براى مردم بنا شده، همان است كه در مكّه است فرخنده وهدايتگر جهانيان است».
«و به يادآر، زمانى را كه كعبه را محل گردآمدن مردم و ايمن قرار داديم. و از جايگاه ايستادن ابراهيم (مقام ابراهيم) نماز خانه بگيريد. و با ابراهيم و اسماعيل عهد كرديم كه خانه ام را براى طواف كنندگان، عبادت كنندگان، راكعان و ساجدان ، پاكيزه سازيد».
حديـث (256718)
 
زهرا
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۰۳:۳۲:۰۰
با تشکر از ناشناسی که جواب آقای رفیعی رو دادند. منم باید اضافه کنم که در بین طرفداران هر دین و مذهب و اعتقادی همیشه افراد متعصب افراطی وجود دارن ولی تعداد این افراد متعصب در بین طرفداران اسلام خیلی بیش از مذاهب دیگه هست. به نحوی که مثلا به خاطر کاریکاتوری در دانمارک ، محصولات دانمارک به وسیله کشورهای اسلامی تحریم میشه و حتی گاهی این افراطی گری منتهی به خشونت در دنیا می شه مثل گروهک های افراطی طالبان و القاعده. و به نظر من این هم از موارد تعصبات افراطی هست که شما می فرمایید \"اماکن و انسانها و کلام مقدس بازیچه و اسباب بازی نیستند که هر که از راه رسید بخواهد با آنها شوخی و یا مسخره کند.\" ممکنه شما به من بگید چرا نباید با یک اعتقاد شوخی کرد؟ این تقدس اعتقاد شماس نه دیگران. به علاوه اینکه شما الان یه سرچ به خبر گزاری های ایران بزنید، اعتقاد بهایی ها و وهابی ها تقبیح شده و گاهی اونا مورد مضحکه قرار گرفتن (به خصوص فتواهای مفتی های عربستان)! سیاست یه بوم و دو هوا نمی شه. یا کلا \"نباید\" یا اگر هست چرا در مورد اسلام نه یا در مورد مثلا شیعیان یا اهل تسنن نه؟
من فکر می کنم این وظیفه طرفداران یک آیین هست که نمایش زیبایی از اعتقاداتشون رو در دنیا به نمایش بذارن. و ظرفیت خودشونو در شنیدن انتقاد و شوخی و حتی توهین بالا ببرن. و این نشون دهنده پختگی یک اعتقاد هست. کاری که ما در مورد اسلام انجام ندادیم و مسیحیت بسیار خوب از پسش بر اومده.
در مورد این جملتون \"ایا در همان کشورهای مدرنیست که گفته میشود هیچ چیز مقدسی در عالم وجود ندارد آیا اجازه میدهند دمکراسی ، حقوق بشر، آزادی ، یهود و یا صهیونیست و .... نه تنها به شوخی و یا مسخره گرفته شوند بلکه اجازه نقد و یا سوال انتقادی را در مورد این مفاهیم میدهند؟ \" تنها توصیه ای که می تونم بهتون داشته باشم این هست که یا بیشتر مطالعه کنید به خصوص به قول \"ناشناس\" خبر گزاری ها و کتاب های خارجی به خصوص به زبان اصلی و یا برنامه ریزی کنید که یه مدت در یه کشور اروپایی یا امریکایی درس بخونید اونوقت فکر کنم متوجه بشید که این جملتون یه مقدار عجیبه چون اینجا حتی راجع به خدا هم آزادید که انتقاد و شوخی کنید چه برسه به... (256725)
 
س
۱۳۸۸-۰۹-۱۷ ۰۰:۵۶:۲۴
این حرف شما را خیلی اشتباه میدانم. شوخی با یک اعتقاد عمل زشتیست. شما میتونی سؤال کنی یا نپذیرید نه تمسخر. این ظرفیتی که شما به اون حسادت میکنی فقط از جانب جریان بی دینی تبلیغ میشود تا دنیا را به سمت اونچه میخواهند که شامل مفاسد و گناه است سوق دهند و بهره مالی و سیاسی ببرند.
البته اعتقاد با نظر و خواست عده ای متفاوت است و منظور تعصبات جاهلانه نیست.( و مثلاً برخی چیزها فقط اعتقاد نداشتن است مانند بیحجابی در برابر حجاب)
من برای پیروان ادیانی که نمیتوانند به سؤالات عاقلانه جواب دهند متأسفم و برای پیروان ادیانی که اجازه تمسخر و توهین را میدهند و غیرت دینیشان رفته رفته لگدکوب شده و لا ابالی میشوند بسیار متآسفم. (256933)
 
ابرار
۱۳۸۸-۰۹-۱۷ ۰۶:۱۴:۱۱
عزیز جان . قبل از اینکه صحبت کنی لطفا اول برو یک مطالعه کوچک در مورد اسلام و قرآن بکن . بعد برو سوره الفیل که دقیقا در مورد تخریب کعبه شریفه هست رو در قرآن بخون . ببین حتی جریان تهدید به تخریب کعبه شریفه توسط سپاه ابره رو قرآن چطوری جواب داده . تا چه برسه به تخریب اون .
الکی یک اسم مجازی زهرا انتخاب کردن و در عین حال دفاع از اعمال زشت کفار بر علیه اسلام نمودن که هنر نیست . اسمش دو دوزه بازیه .
اگر کسی مسلمانه و براش سوالی مطرحه . اشکالی که نداره که هیچ . خیلی هم خوبه . خوب اول باید بره و به اندازه کافی تحقیق کنه .
بره قرآن بخونه . بره ببینه پیامبر شریف اسلام (ص) در مورد اون سوال چی گفته . معصومین دیگر (ع) چی گفتن . از دیگر مسلمانان سوال کنه . اگر همون سوال رو از صد ها بلکه هزار ها نفر مسلمان عالم هم پرسید و به جواب آنها قانع نشد . از صاحب اصلی دین و شریعت کمک بخواد که یک جوری جواب سوالش رو به او برسونه .
تازه تجربه عملی ثابت کرده که اصولا به این مراحل نمیرسه و معمولا طرف جواب قانع کننده خودش رو خیلی خیلی زودتر از اینها و در همون مراحل اولیه تحقیق و سوال و جواب نمودن های اولیه انشاءالله میگیره .
تنها چیزی هم که شخص لازم داره خلوص نیته و یک قلب زلال . نه اینکه با همه چیز بطور سیاسی برخورد کردن و دو دوزه باری . اون هم با قصد محکوم نمودن طرف مقابل . درست مثل ابوسفیان لعنت الله علیه .
خلوص نیت هم یک رابطه خیلی شخصیه بین انسان و حضرت حق جل جلاله . حضرت حق جل جلاله هم علام القلوبه و از بطن همه قلبها آگاهه و فرق خلوص نیت و دودوزه بازی رو خوب میدونه .
در مورد حق اجازه زیر سوال بردن موضوعاتی مانند هولوکست و یا کارتون از اون ساختن هم باید گفت . در کشور های غربی اتفاقا همین زیر سوال بردن موضوع هولوکست نتنها یک امر ضد ارزش و ضد اجتماعی تلقی میشه . بلکه . جرم قانونیه و زندان هم داره . مثال واضه اون هم همین آقای روژه گارودی نویسنده فرانسویه . که شش ماه برای نوشتن کتابی که در اون هولوکست و تعداد کشته شدگان آشویست رو زیر سوال برده بوده به زندان رفت و آب خنک خورد . اینها هم حرفهای احمدی نژاد و تبلیغات جمهوری اسلامی ایران نیست . حقایقیه که در غرب وجود داره . لطفا حرفهای صدای آمریکا رو هم تکرار نکن . روستایی های ایران هم این چیز ها رو میدونند . در ایران روستایی ها هم موبیل و ماهواره و کامپیوتر و اینترنت دارن . چه برسه به افرادی که چهل ساله در غربند و خودشون هم در غرب تحصیل و کار کردن . فقط این صدای آمریکا و امثلهم اند که خودشون رو به جهالت و گیج وگنگی زدند و دم از کم اطلاعی و بی اطلاعی مردم در ایران میزنند

ابرار (256952)
 
زهرا
۱۳۸۸-۰۹-۱۸ ۰۴:۰۹:۱۳
آقا یا خانم ابرار عزیز، اسم زهرا رو پدر و مادرم برام انتخاب کردند، نه من ولی به نظرم اسم زیبایی هست و منم علاقه دارم بهش. راجع به هولوکاست، ما در مجموع سالی 1 تا 2 بار نشست راجع به اوضاع اسرائیل و فلسطین داریم با شرکت اساتید دانشگاه های مختلف در دانشگاهی که من درس می خونم. در این نشست ها همه نوع نظری مطرح می شه و با هم بحث می کنن و جالب هست که نظر اساتید بیشتر رو به این هست که نسل کشی یهودی ها وجود داشته مثل کلی از نسل کشی های دیگه که در طول تاریخ اتفاق افتاده اما این ماجرا دست مایه ی سوء استفاده های سیاسی قرار گرفته تا یه کشور صهیونیستی تاسیس بشه تا از شر حساسیت های ملل (با غالب ادیان مسیحی و مسلمان) به یهود خلاص بشن ولی اینجور که مشخص هست از حساسیت های مسیحیت کم شد و به حساسیت های مسلمان ها اضافه شد. 
راجع به آقای روژه گارودی نویسنده فرانسویه، درست می فرمایید. در مجموع 13 کشور از 172 کشور عضو UN نفی هولوکاست رو جرم شناختن (countries: Austria, Belgium, Czech Republic, France, Germany, Israel, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Poland, Portugal, Romania, and Switzerland.) که فرانسه هم جزوشون هست اما همونجوری که می بینین 12 تا از این کشورها در اروپا هستند و این ممنوعیت به گفته شما کل \"غرب\" رو در بر نگرفته. (حتی کشوری که شما دارید توش زندگی می کنید آزادید هولوکاست رو نفی کنید!)
در مورد بقیه کامنتتون هم برداشتم \"تعصب افراطی\" هست که شما دارید وگرنه تاریخ رو نگاه کنید کعبه که مکان عزیز و مقدسی هست بارها خراب شده و باز ساخته شده مثل هر بنای دیگه. (257374)
 
ابرار
۱۳۸۸-۰۹-۱۹ ۰۵:۵۳:۴۶
ایکاش افرادی مانند شما و گردانندگان صدای آمریکا و امثلهم انصاف داشتید . ایکاش بجای اینقدر سر سختی و اعمال تکبر در مورد نظر و تفکر و اعتقادات شش هزار میلیون نفر انسان دیگر در جهان . برای چند لحضه هم که شده حداقل به حرف دیگران گوش میدادید . این چگونه گوش دادن به دیگران است که شما اعمال می کنید ؟ شما فقط صدای دیگران را میشنوید . گوش نمیکنید . درعین شنیدن هم در حال فکرید که چگونه نظر و تفکر و اعتقاد او را خراب کنید و نظر خود را به دیگران تحمیل کنید .
یک مثال ساده شاید مفید باشد . رفتار امثال شما مانند فردیست که شخصی در حال مکالمه با اوست و به او از مسایل و مو ضوعات مختلفه میگوید . از زمین و زمان میگوید . از درد میگوید . از رنج میگوید . از عشق میگوید . از فلسفه میگوید . از دین میگوید . از مسایل و موضوعاتی میگوید که قاعدتا وجه مشترک انسانی دارند . از خون میگوید . از پوست میگوید . از درون میگوید . از بیرون میگوید . از احساسات انسانی و بشری مشترک میگوید . اما و اما . فرد شنونده پس شنیدن همه صحبت های طرف مقابل به او به عنوان مثال میگوید
. بلند شو برو بابا توام . همه این حرفها که زدی فقط زایده تفکرات توست و بس . ما که نه دردی دیدم و نشنیدیم و نه احساس کردیم و نه میکنیم .
تازه بد تر از این فورا شروع میکند به نسخه نویسی برای طرف مقابل که تنها راه رهایی و نجات همه بشریت . آنهم همه بشریت . یعنی بیش از شش هزار سی صد میلیون انسان قبولی حرف های من و مانند من است که در فرضیه ای بنام دمکراسی غربی . الخصوص از نوع آمریکایی خلاصه میشه و بس .
اتفاقا این فرضیه هم با رهنمود و وحی منزل دیگری بنام اعلامیه حقوق بشر پیوند خورده که اون هم فقط توسط خودشون نوشته و به دیگران تحمیل شده .
ایکاش قرآنی . توراتی . انجیلی . کتاب آسمانی ای . پیغمبری . دلیلی برای وحی منزلی که ادعا می کنند داشتند .
همه اش ادعا . آنهم بر اساس همون فرضیه غلط اندر غلط . چه فرضیه ای ؟ همان خوب . همون فرضیه معروف رای اکثریته دیگه . بس حتما درسته دیگه . دلیل و برهان نمیخواد .
خوب . حالا ببینید اکثریت کیه ؟ کی نوشته ؟ کی رای داده ؟ خوب . معلومه دیگه . خودشون .
خودشون نوشتند . خودشون با خودشون مشورت کردند . خودشون هم رای مثبت دادند . پس به قول خودشون به قاعده اصلی فرضیه دمکراسی غربی و لیبرال و آمریکایی . که اون هم خودش مبتنی بر اعمال رای اکثریته عمل عمل کردند. دیگه چی میخواید ؟
اما چه اکثریتی ؟ اکثریتی که شامل فقط خودشون میشه . یعنی همون سیصد یا چهار صد میلیون . یعنی حدود هفت در صد از مجموع بیش از شش هزار سیصد میلیون انسان که در جهان زندگی میکنند . آنهم با عقاید و دین و اعتقادات و نظرات دیگر زندگی میکنند .
بدترین نوع دیکتاتوری رو اعمال میکنند . بزرگترین ادعا را هم برای اکثریت گرایی و به قول خودشون دموکراسی را دارند . چرا؟
چون به اندازه یک جو یا گندم هم از درک انسانی برخوردار نیست .
زهرا . متاسفانه با این اقلیتی که هم شما ها و امثالهم در جهان دارید بیش ترین خسارات فیزیکی و معنوی را به عالم بشری و انسانیت میزنید . آنهم در حالیکه ادعای دمکرات بودن تون گوش عالم را هم کر نموده . اگر یک ذره هم انصاف داشتید حداقل اول به حرف های طرف مقابل گوش میدادید . بعدا جواب میدادید . نه اینکه حرف او را فقط میشنیدید و باز همان حرف خودتان را تکرار میکردید .
حرف اینه که . آقا جون. لیبرال دمکراسی آمریکایی غربی و مدافعینش باید جواب بدهند . چرا همش دنبال خراب کردن و جنگ و تخریب و ویران گری و تمسخره و دست انداختن و وووو دیگرانید ؟ تا بحال کدام کار مثبت رو برای بشریت . برای انسانیت . از روی همدردی و دوستی و شفقت و ایثار و چه و چه انجام دادید ؟ تا به حال چه کاری را به غیر از برای پر کردن جیب های خودتان یا اعمال قدرت نظامی و یا اعمال قدرت سیاسی و یا اعمال قدرت عملی و قدرت توسعه فرهنگ غربی و و و بر ای دیگران انجام دادید ؟ خوب . یکی دوتا را نام ببرید .
چند تا پل برای دیگران از روی رضای خدا یا برای رضای انسانیت ساختید ؟ چند تا بیمارستان ؟ چند تا مدرسه ؟ چند کیلومتر راه و جاده و آسفالت ؟ چند تا مسجد یا کلیسا و کنیسه ؟ چند تا کتاب ؟ چند تا دانشگاه ؟ چند تا هواپیما ؟ چند تا گاری ؟ خوب بگویید دیگر .
تا بحال چند تا مدرسه و برج اختر شناسی و ابو علی سینا و ابو ریحان بیرونی و مولوی و نظامی و سعدی و حافظ ووو برای اعتلای و دوام علم و بشریت و انسان دوستی داشتید ؟ که دردشان درد بشریت بوده ؟ که مرحمی بوده اند برای رهایی درد های بشری از چنگ جهل و بغض و کینه و دشمنی و حب دنیا ؟ حتی برای مدتی کوتاه . حتی برای دوروز از روزهای عالم ؟
روی کره ماه هم که راه رفتید فقط ادعا کردید بزرگترین قدم را برای انسانیت و بشریت برداشتید . فقط و فقط ادعا . چرا ادعا ؟ چون در حالی که این ادعا را میکردید بطور همزمان مردم و مخلوقات خدا و حتی طبیعت را هم در ویتنام با بمب ها شیمیایی نابود نمودید .
دنیا و انسانیت و بشریت از دست حرف های تبلیغاتی و ادعا های شما خسته شده اند . آن از عراق . آن از افغانستان . بس است دیگر . همه اش تخریب . همه اش جنگ . همه اش قدرت نمایی و بمب و آتش و خون . حتی حالا هم از جان مردم با این تفکرات خود در فیلم های مجازی هم دست بردار نیستید . همه اش به دنبال نابودی و جنگ و ناسازگاری و تخریبید .
کمی هم از صلح و دوستی و عشق و ایثار و همزیستی و محبت و انسانیت بگویید .
اما چه باطل تصوری دارم من . که چه زیبا گفت .
نیش عقرب نه از ره کین است . اقتضای طبیعتش این است .

ابرار (257773)
 
سعید
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۱۶:۲۰:۳۴
دوست گرامی یعنی شما تخریب خانه کعبه را انتقاد میدانی؟اتش باد بر دهانی که بی منطق باز شود.
اخه شما به چه قیمتی میخوایین از اسلام حرف بزنن در غرب؟به قیمت نشان دادن خراب شدن خانه ی کعبه؟ وای بر شما . (256612)
 
زهرا
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۱۸:۵۸:۲۵
شما مگه مجبوری کلمات مودبانه مثل دوست گرامی به کار ببری وقتی درونت چیز دیگریه؟
نه به اون دوست گرامیت نه به اون آتش بادت نه به اون وای بر شمات (256646)
 
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۲۳:۲۹:۱۸
این را گفتم چون حق فردی که خواستار دیدن نابودی خانه ی کعبه هست و ان را باعث افتخارش میداند همین است.تازه مراعات کردم که الف منتشر کنه.ای وااای بر تو.واای
از این به بعدم نمی خواد از فیلتر شکن استفاده کنی.فیلتر شکنت زهرا خانوم امریکایی هست. (256693)
 
زهرا
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۱۳:۴۵:۵۲
بسیار خوب وای بر من و ننگ بر من و باقی چیزهایی که نتونستید بنویسید! اما فیلتر شکن منظورتون چیه؟ مگه الف هم فیلتره؟ محض اطلاع شما من از امریکا پی گیر اخبار الف هستم نه از ایران (اگر منظورتون این هست) (256828)
 
سعید
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۰۱:۴۶:۱۴
ـ اولين خانه مردم
قـرآن
«يقيناً اولين خانه اى كه براى مردم بنا شده، همان است كه در مكّه است فرخنده وهدايتگر جهانيان است».
«و به يادآر، زمانى را كه كعبه را محل گردآمدن مردم و ايمن قرار داديم. و از جايگاه ايستادن ابراهيم (مقام ابراهيم) نماز خانه بگيريد. و با ابراهيم و اسماعيل عهد كرديم كه خانه ام را براى طواف كنندگان، عبادت كنندگان، راكعان و ساجدان ، پاكيزه سازيد».
حديـث (256719)
 
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۰۱:۵۷:۱۸
زهرا فرافکنی نکن جواب بده (256720)
 
زهرا
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۱۳:۴۱:۰۹
ببخشید اگر ممکنه بگید چیو باید جواب بدم؟ و منظورتون از فرافکنی کدوم قسمت کامنت منه؟ (256827)
 
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۲۱:۲۲:۵۰
زهرا
چقدر ساده اندیشی که اینو که دیگران به خودشون اجازه شوخی به مقدسات تو را به خودشون نمیدهند را باعث حقارت خودت میدونی
حتما اون موقعی که کاریکاتور پیغمبرت را تو اروپا کشیدند خیلی احساس تجدد میکردی؟
در ضمن منظورت از جمله \" هیچ بنای اسلام هر چند کوچیک\" کعبه بود ؟یعنی کوچیکی یا بزرگی یک بنای اسلامی تعیین کننده اهمیت اونه ؟ پس با این حساب مسجد شیخ لطف الله از کعبه با اهمیت تره؟ از کعبه مقدس تر مکانی داریم
این چه طرز کامنت گذاشتنه ؟ اول یک کم فکر کن بعد دکمه های صفحه کلید را فشار بده (256667)
 
سعید
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۱۲:۲۹:۱۰
در جواب شمایی که حتی روایات امامان خود را نمی دانی و گزافه گویی میکنی زهرا خانوم
امام صادق عليه السّلام : از پدرانش در وصف كعبه روايت كرده است ـ : خانه خدا در روى زمين، حجت الهى بر بندگان خداست.

2.پيامبر خدا صلّى الله عليه و آله : هركس وارد كعبه شود، در يك حسنه وارد شده است و از يك گناه، آمرزيده بيرون مى آيد.

3.باقر عليه السّلام مى فرمود: كسى كه وارد كعبه مى شود، در حالى وارد مى شود كه خداوند از او راضى است و پاك از گناهان بيرون مى آيد.

4.امام باقر عليه السّلام : هر كس وارد اين خانه شود، در حالى كه به همه واجبات الهى
آگاه باشد، در آخرت از عذاب هميشگى ايمن خواهد بود.

5. امام صادق عليه السّلام : هر كس با سكينه و آرامش ـ بدون تكبّر و تجبّر ـ وارد كعبه شود، آمرزيده مى شود.

6. پيامبر خدا صلّى الله عليه و آله : نخستين مسجدى كه در زمين قرار داده شد، كعبه بود. سپس بيت المقدس و ميان اين دو پانصد سال فاصله بود.

(256717)
 
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۱۲:۱۴:۲۲
روحت شاد روح الله (256573)
 
محسن
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۲۲:۳۳:۲۹
این سند امام دوستی حامیان(؟) نخست وزیر امام است! (256684)
 
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۱۲:۳۹:۵۱
صم بکم عمی فهم لایعقلون


گوشها و چشمهایتان را بسته اید و فقط فریاد می زنید برایتان متاسفم! (256810)
 
محسن
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۱۲:۴۲:۱۰
حالا چون این کار رو نکردن فیلم خیلی خوبه و این همه ازش تعریف کردید. ولی اگر کعبه رو هم خراب کرده بودند حسابی به استکبار جهانی فحش می‌دادید. واقعاً این همه تعصب جای تأسف داره. (256576)
 
مصطفی
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۱۸:۰۸:۵۶
آقا محسن این اسمش تعصب نیست.
این مکانی که دارید راجع بهش حرف میزنید به دست بنا و عمله درست نشده، به دست پیامبران خدا ساخته شده و اسمش خانه خداست. خانه ای که در هیچ موقع از سال نمیشه که کسی اطرافش در حال طواف نباشه.
من تعجب میکنم از دوستان، این خانه توسط پیامبران خدا ساخته شده اونوقت به این راحتی رضایت میدید که اگر نشون میداد خراب شده هم مسئله نداره براتون.
تعصب بله بده ولی تعصب بیجا بده نه تعصب روی مقدسترین مکان روی زمین. (256642)
 
پژمان
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۱۰:۲۶:۱۷
مگر مسیح پیامبر خدا نبوده و مگر با حضرت مهدی(عج) ظهور نمی کند.

مقصود تویی کعبه و بتخانه بهانست. (256771)
 
دانشجوی ارشد سینما
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۱۳:۵۵:۲۲
اولا ممنون از الف بخاطر این نکته سنجی و تیزری که گذاشتین
ثانیا فیلم های امریش مثل گودزیلا و روز استقلال که من دیدم، از نظر اسپشیال افکت فوق العاده اند اما از نظر داستان و منطق روایی ضعیفند (256591)
 
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۱۴:۵۰:۲۱
این برخوردهای دوگانتون حال آدم رو به هم می زنه (256596)
 
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۱۴:۵۱:۳۹
عجب فیلمیه ولی! (256597)
 
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۱۵:۰۳:۲۵
فکر کنم بعضی ها تفاوت انتقاد با توهین را متوجه نمیشوند.مثلا پاره کردن قران یا به تصویر کشیده شدن ویرانی کعبه یعنی انتقاد کردن؟ یا این به معنی توهین کردن است؟
بعد هم شما از کجا میدانید که ادیانی که در این فیلم مقدساتشان نابود شده از این فیلم انتقاد نکرده اند؟
امام خمینی(ره) با ان فتوا باعث شد که هر کسی جرات توهین به مقدسات اسلام را به خود راه ندهد. (256600)
 
امیر رضا
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۱۵:۴۲:۱۹
اون چیزی که مهم است اینکه چنین فیلمهایی قاطعا اعلام برنامه ی اربابان قدرت بدنیا از طریق رسانه می باشد.
چرا ما به شرایط و علائم ظهور نگاه ویژه نداریم؟ در حالیکه صهیونستها و امریکایی ها کتابهایی مثل ((عصر ظهور)) علامه کورانی و یا کتاب ((روزگار رهایی )) کامل سلیمان را زیر رو کرده اند تا بتوانند با پیشبینی وقایع پیش از ظهور مهدی(عج) آمادگی لازم را برای این واقعه ی بزرگ داشته باشند....
دریغ از ما! که هر که از ما در این راه وارد می شود به انجمن حجتیه بودن و یا خرافاتی بودن متهم می شود. دریغ......... راستی از یمن چه خبر؟ (256606)
 
fereydoon
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۱۶:۰۲:۳۹
من نمیدانم اینکه در فیلم کارگردان از تزس فتوا کعبه را خراب نکرده چه حسنی دارد بنظر م بین پیامبران الوالعظم حضرت مسیج بیش از دیگران با امت خود نزدیک است اورا در فیلمها سوار موتورسیکلت نشان داده اند در صف فاحشه خانه نشان داده اند ولی همیشه ادم خوبی نشان داده شده و پیامبر عشق و مهربانی است خلاصه امت مسیحی خیلی با پیامبر خود حال میکنند ولی معصومین اسلام فقط سایه شان نشان داده میشود و ادم هیچ با انها احساس همزادی نمیکند در واقع انها را تافته جدا بافته ای از امت خود نشان میدهند (256609)
 
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۱۶:۴۸:۳۸
شما با اهل بیت احساس نزدیکی نمیکنی .اینو به مردم و ادمای دیگه نچسبون. (256617)
 
مصطفی
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۱۸:۱۸:۵۲
در زمانهای گذشته هم افرادی که نمی تونستند با خدا حال کنند و باهاش راحت حرف بزنند و یا اصولا توانایی درک مقام خدا رو نداشتند، خدا را در یک سری سنگ و چوب و گل تصویر میکردند و بهش سجده می کردند.
به نظر شما آیا واقعا خود حضرت مسیح اینجوری بودن؟ تو صف فاحشه خونه می ایستاده نعوذبالله؟ یا این تصویریه که بعد از ایشون درست کردند؟

ضمن این که به نظر من دلیل اینکه غربی ها حضرت مسیح رو اینجوری نشون میدن اینه که میخوان دین مردم رو از بین ببرند وبگن همه کثافت کاری ها رو میشه دین دار بود و انجام داد و مشکلی نداره. این کارهاشون در جهت قبح زدایی از کارهای زشته.
فیلم astigma رو اگه دیده باشین نشون میده که حضرت مسیح در بدن دختری که اصلا به وجود خدا اعتقاد نداره تجلی پیدا میکنه، در حالی که نشون میده قبل از اون فقط در بدن افراد مذهبی تجلی پیدا میکرده. نهایت فیلم این رو میگه که حضرت مسیح همچین با این کارهای زشت مشکلی نداره و میشه مسیحی بود و خیلی کارها رو انجام داد. این به نظر شما یعنی چی؟ (256644)
 
منتظر قائم
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۲۰:۵۹:۱۴
شما فکر میکنی این رابطه, بصری هستش ولی اشتباهت همین جاست. اسن رایطه قلبیه. لازم نیست حتما ببینیشون. (256663)
 
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۲۱:۲۹:۱۰
آقای فریدون شما با پیامبرت نمیتونی ارتباط برقرار کنی برو مشکلت رو رفع کن
از طرف کل جامعه صحبت نکن . این جمعیت میلیونی که در عزاداری محرم شرکت میکنند را مگر با چیزی به جز محبت و عشق میشه (یا به قول شما حال کردن با طرف) وادار به این کارها کرد؟ (256668)
 
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۲۳:۳۸:۵۷
با تمام احترام به امام حسین (ع)
آقا جان خودت هم قبول داری که حرفت اصلا درست نیست.
بیشتر جوونا فقط واسه هیجانش تو این مراسما شرکت میکنن، هیچ ربطی هم به امام حسین نداره.
چطوره 1400 ساله دارن مداحی میکنن ولی هنوز هیچکی درست نمیدونه امام واسه چی قیام کردن. هر روز بیشتر از دیروز اصل قیام فراموش میشه و فقط خرافه هایی مثل خرابه شام برای در آوردن اشک مردم ( پول بیشتر، اعتبار بیشتر واسه خودشون!) بازارشون داغ شده. (256694)
 
۱۳۸۸-۰۹-۱۷ ۰۱:۰۵:۳۰
این نظر شماست. ما با عشق و آگاهی شرکت میکنیم. (256937)
 
محسن
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۲۲:۳۷:۱۱
شما اگه نمی گفتی که با ائمه مانوس نیستی ما خودمون می فهمیدیم
ولی اگه منظورت فیلمه که فیلم محمد رسول الله انقدر تاثیر گذار بود تو جهان که حتی بازیگران فیلم مثل آنتونی کویین تا آخر عمر تحت تاثیر اسلام بود.
این یعنی اثر گذاری نه نغوذبالله نشون دادن پیامبر رو موتور و صف فاحشه خانه (256686)
 
۱۳۸۸-۰۹-۱۷ ۰۱:۰۳:۰۶
اهل بیت درست است که مانند ما انسان بودند ولی فراتر از ما و نه چون ما خطاکار. آیا به بهای نزدیک شدن به آنها پیروی را حذف کنیم؟ کاری که با مسیح ع کردند تا راه گناه بازتر شود؟ (256936)
 
۱۳۸۸-۰۹-۱۸ ۱۲:۲۳:۲۷
تافته جدا بافته نه ولی برای اینکه در انسان تجلی پیدا کنند خیلی باید زحمت کشید و روح انسان باید خیلی بزرگ باشد؛ باید خیلی فهیم بود و اگر کسی همه صفات خوب را باهم داشته باشد آنوقت روح ائمه در او تجلی کرده اند و در مورد حضرت مسیح هم دقیقا همینطور هست ولی مسیحیان برای اینکه کجرویهای خود را توجیه کنند و وجدان خودشون را بیش از پیش خواب کنند مسیح(ع) را در هر ناکسی ظهوریافته میخواهند. (257511)
 
علی
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۱۶:۰۳:۳۷
این قضیه نشان میدهد که هررهبرو شخصیت مذهبی وسیاسی واجتماعی که دارای پشتوانه وسیع مردمی باشددارای قدرت عظیمی میشود که حتی میتواندبرافکارعمومی جهان (حتی نخبگانش)تاثیربگذاردچه برسد برافکارعمومی کشورخودش. (256610)
 
مصطفی محمدی
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۱۷:۰۶:۱۱
مسلمان ها مثل لات و لوت های محله که کسی نمیتواند بهشان چیزی بگوید میمانند، تازه از اینکه دیگران نمیتوانند از ترس ترکیده شدن توسط زنهای حامله چیزی در موردشون بگن خوشحال هم هستن. (256624)
 
مصطفی
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۱۸:۰۳:۲۹
میشه بپرسم دینتون چیه شما آقای مصطفی محمدی؟
به نظر نمیرسه اسم واقعیتون این باشه، چون هم اسم و هم فامیلتون اسلامیه و مسلمان هستید اما اینجوری راجع به مسلمانها نظر میدید.
اگر واقعا عقیده تون همینه باید بگم عذاب سختی اون دنیا انتظارتون رو میکشه چون حرفتون مصداق نفاق رو میده. (256640)
 
مصطفی محمدی
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۲۳:۲۰:۴۸
جواب آقا مصطفی
من دین ندارم یعنی داشتم ازم گرفتن، بگذریم.
خوب هرکسی نظر خودش رو داره، ولی من یه دو سه سالی میشه از دین شما برگشتم، اسم دین تون اسلام هست دیگه نه؟
خیلی ممنون از تذکرتون در هر صورت ولی اگه قرار باشه همین مسلمان های این دنیا رو تو بهشت اش جا کنه، من یکی همنشینی با شیاطین رو ترجیح میدم (256917)
 
علی میرزائی
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۱۹:۴۰:۵۹
جناب مصطفی محمدی
اطمینان داری اسمت همینه؟
مسلمان ها مثل لات ها میمونن؟
پس اول اسمت رو عوض کن(که البته معلومه اسمت این نیست) بعد هم مرام و مسلکت رو اعلام کن تا بدونیم با کی طرفیم. اگر هم دلت خواست و لازم دونستی برا حرفات مدرک و سند و دلیل بیا. البته صد ها سال استعمار کشورهای مختلف توسط ایادی غرب و جنایات صهیونیست ها در فلسطین و کشته شدن مسلمانان در عراق و چین و یمن و حتی ایران در دوره جنگ دوم جهانی و سومخالی توسط آمریکا و خیلی جاهی دیگر همگی نشان میدهد که قاتلان روشنفکر و فرهیخته و مقتولان لات و لوت هستند!
ببین الان هم کسی تو اروپا نمیتونه علیه هولوکاست حرف بزنه اما کسی تو اروپا به صهیونیست ها نمیگه لات و لوت به نظر تو برای چی اینطوریه؟ این فضای دوگانه که حتی در افکار توی به ظاهر ایرانی هم رسوخ کرده برای چیه؟ (256651)
 
ابرار
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۱۹:۴۱:۰۵
لات و لوت . واقعا حداقل از اسم مجازی که برای معرفی خودت انتخاب کردی خجالت بکش . البته از یک مشت بهایی که ضد اسلام بودن و جنگ علنی علیه اسلام عزیز و آرزوی تخریب کعبه شریف رو بیش از 150 سال است که از دستورات اعتقادی و از افتخارات خودشون میدونند بیش تر از این هم نباید انتظار داشت که مسلمانان رو لات و لوت بنامند.
یادتان باشد که همانطور که بیش از 150 سال است نتنها نتواسته اید هیچ خللی در اسلام عزیز ایجاد کنید و اسلام عزیز به کوری چشم دشمنانش روز بروز در سراسر جهان توسعه بیشتری پیدا مینماید. آرزوی تخریب کعبه شریف را نیز به گور خواهید برد . چون صاحب اصلی اسلام حضرت حق جل جلاله است و اوست که آن را حفظ خواهد نمود .
تا کور شود هر آن که نتواند دید .
ابرار (256652)
 
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۲۱:۳۳:۲۰
مصطفی محمدی از فردا به CNN و BBC بسپار هر روز صبح به صبح چهار پنج تا فحش چارواداری بار دین و مذهبت بکنن تو هم با لبخند ژکوند جوابشون رو بده تا دیگه احساس لات بودن تو دنیا نکنی. (256670)
 
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۰۰:۳۲:۰۸
موافقم.

من هم مسلمانم و هم شیعه و بر خلاف تقریباً اکثر دوستان، دینم رو خودم انتخاب کرده‌م ( در خانواده‌ای بزرگ شدم که دین توش نبود ).
اما این حرفی که ایشون زده حقیقت داره. اشکال از ما مسلموناست که این‌جوری رفتار می‌کنیم، نه اسلام.

دوستان! آیا در مدینه، یهودیان به پیغمبر و الله فحش نمی‌دادند؟ هزاران هزار شعر هجوآمیز سرودند و هر چی دلشون خواست به پیامبر نسبت دادن. پیامبر چی‌کارشون کرد؟ کشتشون؟ هیچ‌کاریشون نداشت.

اگر یک کسی حتی به پیغمبر هم توهین کرد، نباید کشتش. این که چیز خوبی نیست که بگیم چون ما خیلی زورمون زیاده و اگر بخوای بهمون توهین کنی‌، می‌کشیمت، اونا هم به ما توهین نکنن!
باید بذاریم هر چی خواستن بگن، بعد هم ما حرفمون رو بزنیم. اون بیاد ( بقول شما توهین کنه!) و خانهٔ کعبه رو خراب کنه. بعد من و شما هم بریم و در مورد دین اسلام صحبت کنیم که چه دین خوبیه. (256706)
 
۱۳۸۸-۰۹-۱۷ ۰۱:۱۶:۱۸
شما نمیدانی جواب توهین به پیامبر چیست؟ چرا دروغ میگی؟
شخصی به پیامبر تهمت زد و ایشان علی ع را خواست وگفت قضاوت کن. وی درجا سر فرد را جدا کرد و پیغمبر تأیید کرد. پس از فتح مکه توهین کنندگان توبه کردند. آیا پیامبر با یهودیان مدینه نجنگید؟ بله جزای هر توهینی مرگ نیست ولی اقدامی درخور است تا نتوانند تکرار کنند.
ما کجا زورمون زیاده؟ زورگو اونان. نباید هم جرأت کنند تا بدونند ما مثل مسیحیا گول نمیخوریم بیغیرت بشیم کم کم از دینمون هیچی نمونه. (256939)
 
۱۳۸۸-۰۹-۱۷ ۰۱:۰۸:۴۹
از اسمت خجالت بکش!
از الف میخواهم این نظرات را که نه تنها مفید نیستند که توهین آمیزند منتشر نکند. از کجا خوانندگان مشخص میشوند شاید یکی مرض داشت! آیا باید اجازه تخلیه روحی داشته باشد؟ آیا جایش اینجاست یا... (256938)
 
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۱۷:۲۷:۳۷
سلام

به نظر بنده این ناشی‌ از ترس آنها بوده،نه ناشی‌ از احترام،ببینید یک موقع شما به یک اندیشه احترام به ما هو احترام میگذرید،یک موقع بخاطر ترس از عکس العمل فلواقع خود را سانسور می‌کنید،ببینید در متن مصاحبه این نکته بطور ضمنی‌ ذکر شده که آنها نگران فتوای مرگ خود بوده اند،

به نظر بنده ما اگر دیدگاه‌های خود را بطور منطقی‌ و روشن مطرح کنیم میتونیم احترام حقیقی‌ و ناشی‌ از فرهنگ را داشته باشیم نه اینکه آنها از ترس خود را سانسور کنند.بنده میدانم که بیشتر مخاطبین این سایت از این مطلب شما خیلی‌ خوششان آمده اما شما به عنوان یک رسانه میبایستی کمی‌ هم از عکس العمل مردم غرب در این مورد آگاه باشید،آنها چه فکر میکنند؟ (256629)
 
س
۱۳۸۸-۰۹-۱۷ ۰۱:۱۸:۳۹
بله خیلی خوبه که احترام بگذارند ولی وقتی به دین خودشون هم احترام نمیذارن باز هم بهتره بترسند. مثل آدم خلافی که نه به خاطر روح قانون که از ترس جریمه ورود ممنوع نمیره. (256940)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۱۹:۴۰:۰۳
درست است اینکه عمل این کارگردان از نتایج ایستادگی مذهبی مسلمانان است اما به نظر بنده خوب بود مسلمانان هم تشکری از این کارگردان بایت احترام به عقاید مذهبی شان انجام دهند (256650)
 
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۲۰:۱۲:۲۷
ساختمان کعبه تا حال چندین بار تخریب و تجدید بنا شده. حال تصور اینکه دوباره چنین اتفاقی بیافتد غیر ممکن نیست و بنابراین این ترسی بی دلیل است و این می تواند نشانه درک کارگردان باشد چون بر ٰلیه اسلام و مسلمین فیلم زیاد ساخته می شود (256657)
 
سعید
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۰۱:۲۶:۰۲
خانه کعبه از زمان صدر اسلام تاکنون تخریب نشده.خداوند به بیت الله الحرام عزت بخشید
شما بروید قران و سوره ی فیل را بخوانید و ببینید کسانی که قصد تخریب بیت الله را داشتند چگونه مورد غضب خداوند واقع شدند.
دوستان این را بخوانید
ام هاى خانه خدا
الف ـ كعبه
قـرآن
«خداوند كعبه را خانه حرام و وسيله قيام و ايستايى براى مردم، قرار داد».
يت العتيق (خانه آزاد)
قـرآن
«سپس آلودگيها را از خودبزدايند، به نذر خويش وفا كنند و برگرد خانه آزاد، طواف كنند».

ز امام باقر عليه السّلام پرسيدند: چرا كعبه را بيت العتيق ناميده اند؟ فرمود: چون كه خانه اى است آزاد از مردم، هيچ كس مالك آن نيست.

بيت الحرام
قـرآن
«خداوند كعبه «خانه حرام» را براى قوام و استوارى كار مردم، قرار داده است».


این هم بعضی از ایات و روایات (256713)
 
حميد
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۲۰:۵۶:۲۲
كعبه يادآور وجود پروردگار و ستايش او بر روي زمين براي ما انسانهاست و ساخته دست بشر كه در طول تاريخ بارها ويران و دوباره بنا شده . لذا نبايد تعصبات كور كورانه مانع ديد ما نسبت به اين بنا شود و مانند زمان جاهليت آن را چون بت پرستش كنيم . بنابراين خانه كعبه هم مانند ديگر بناها فنا پذير است و قطعا در صورت بروز بلاياي طبيعي ويران مي شود ولي چيزي كه پايدار مي ماند پروردگار يكتاست كه در دل انسانهاست و همين احساس باعث بناي مجدد كعبه اي ديگر مي شود . (256661)
 
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۰۰:۳۳:۱۶
کاملاً موافقم. (256708)
 
جواد
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۱۰:۲۸:۰۴
حرف شما اشتباه است كعبه نماد خداپرستي و يكتاپرستي در عالم است و خداوند خود آن را حفظ مي كند . همانگونه كه خداوند تضمين نموده كتاب قرآن را از تحريف حفظ كند ولي ساير كتب آسماني دچار تحريف و تبديل شده اند . ضمنا طبق روايات اسلامي ظهور حضرت مهدي(عج) از كنار كعبه خواهد بود كه اين يك امر قطعي و حتمي است بنابراين اين خانه تا ظهور منجي عالم بشريت پابرجا خواهد ماند (256776)
 
مصطفی محمدی
۱۳۸۸-۰۹-۱۷ ۰۰:۲۴:۵۲
اگر هم حدیثی که شما میگی صحت داشته باشه فیلم حرفی در مورد اینکه منجی ظهور کرده یا نه (مظورم قبل از اخر و زمان هست) توضیح نمیده. (256928)
 
جواد
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۱۲:۵۰:۱۸
اينها وقتي كه مي خواهند به اسلام توهين كنند هم مي ترسند و هويت واقعي شان را نشان نمي دهند مثل اين مصطفي محمدي كه اين نام را براي خودش انتخاب كرده تا چهره درونش را پنهان كند . افتخار مسلمانان غيرت و هميت دينيشان است تا هيچ كس جرات نكند به اعتقاداتشان توهين كند . (256777)
 
مصطفی محمدی
۱۳۸۸-۰۹-۱۷ ۰۰:۲۲:۵۷
عیب نداره این اسم اونقدر بره من مفید بوده که اگه من از حرف های شما ناراحت بشم کفر نعمت کردم.
مردم یا از شمشیر می ترسن یا آزادانه می میرن درست، ولی حواست باشه هرگز بهش احترام نمیگزارن. (256927)
 
حسین
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۲۰:۵۷:۰۳
فراموش نکنیم کارگردان این فیلم زمانی که اعلام می کند ازترس فتوا ویرانی کعبه رانمایش نداده است به خاطر احترام به اسلام ومسلمین نیست بلکه تلاشی است برای نشان دادن چهره ای غیر منطقی وانتقاد ناپذیر از اسلام.
اما یک سوال :
آیا دراین فیلم خرابی دیوار ندبه دراورشلیم هم نشان داده شده است؟ (256662)
 
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۱۶:۴۹:۳۳
حسین عزیز!
از این که اصولا انتقاد چیه و انتقادپذیر کیه بگذریم،
اما فراموش نکنیم که اگه از زاویه دید شما بخوایم به این موضوع نگاه کنیم، آسیب نرسوندن به دیوار ندبه در بیت المقدس هم تلاش کارگردان بوده برای نشان دادن چهره ای غیرمنطقی و انتقاد ناپذیر از یهودیت (256878)
 
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۲۲:۱۵:۲۸
اقای مصطفی محمدی من اطمینان دارم نام واقعی شما شمون یا موشه اسرائیلی است شجاعت هم چیز خوبیه ما این گونه مثلا کلک ها را دیگه از بر شدیم . (256680)
 
مصطفی محمدی
۱۳۸۸-۰۹-۱۷ ۰۰:۱۸:۲۳
شما اصلا بگو من خود ابلیس، من دشمن بزرگ شما مگر نه ینکه بهترین دوست شما کسی است که عیب های شما رو میگوید؟ (256926)
 
ابرار
۱۳۸۸-۰۹-۱۷ ۰۷:۲۶:۴۵
در کامنت های قبلی ات گفتی که . قبلا مسلمان بودی ولی حالا دیگه نیستی . میخوای با شیطان همنشین باشی . حالا هم میگی خود ابلیسی . اگه واقعا اینطوره . مبارکت باشه . خوب برو حال کن . خلایق هر چه لایق . لازم نیست ادعای دوستی با مسلمانها رو بکنی و عیبشون رو بگی .
اگه واقعا بچه مسلمانی و ضربه دیده از رفتار و کردار و گفتار و اعمال بعضی از به اصطلاح مسلمانها . از اونها شاکی هستی و ازشون انتقاد داری . خوب برو خودت مسلمان خوبی باش . برو بیشتر قرآن بخون . تفسیر بخون . روایات و احادیث بخون . سطح اطلاعات اسلامی و انسانی خودت رو بالا ببر . به همه دستورات اسلامی هم عمل کن . رفتار و گفتار و کردار و پندار و اعمال خودت رو با اسلام مو به مو تطبیق بده . مسلمان خوبی باش . بشو الگوی مسلمانی و اسلام .
به کعبه شریف چه کار داری که از فکر دیدن تخریب اون . حتی در یک فلیم مجازی . بالا و پایین میپری و شادی میکنی و به مسلمانها حمله میکنی . اون ها رو به خاطر دفاع از مقدساتشون لات و لوت مینامی .
ابرار (256959)
 
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۲۲:۲۲:۱۶
تقدس خانه کعبه نه از سنگش است نه از مکانش تقدس خانه کعبه از خدایش است اگر روزی دنیای ما نابود شود انچنان که در فیلم تصویر شده خانه کعبه هم چیزی نیست جز از سنگ خاک . (256681)
 
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۲۲:۵۰:۵۰
وای چقدر انسانهای متجدد و روشنفکر مثل زهرا خانم داریم ما....

بد نیست زهرا خانم دویاره مطبشونو بخونن....! (256689)
 
میر سید
۱۳۸۸-۰۹-۱۵ ۲۳:۵۴:۵۶
برو با با دلت خوشه کامنت هم گذاشتی (256698)
 
خودم
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۰۰:۰۶:۳۳
به خاطر ترس يا احترام -مهم اينه كه نبايد خراب بشه كه نميشه
ضمنا همون طور كه به خودمون اجازه نمي ديم به ساير اديان و اماكنشون توهين كنيم به ديگران هم اجازه نمي ديم به مقدساتمون توهين كنن.حالا اگه به زبون خوش حاليشون نمي شه ديگه پاي خودشونه.اين اخلاقمون هم ربطي به مسلمون بودنمون نداره. كلا از دو سه هزار سال پيش همين جوري بوديم.حالا اينكه بعضيا مي خوان هر چيز خوبي به اسم اسلام تموم بشه قضيش فرق مي كنه (256703)
 
علی
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۰۰:۳۹:۴۹
آقایان و خانمها از کعبه بزرگ تر راستگوییست. از کعبه بزرگتر ابروی انسانهاست.
دوستان راحت دروغ میگویند و در رسانه های عمومی ابروی انسانهای دیگر را میبرند، انگاه برای نشان دادن انیمیشینی از ویران شدن یک ساختمان خودشان را میکشند.
همینکه از انسان بودن به همین ظاهر و ساختمان پرستی و شخص پرستی بسنده کنند کافیست. نه
ای برادر تو همه اندیشه ای
مابقی خود استخوان و ریشه ای.

دروغ نگویید.ابروی انسانها را نبرید حفظ کعبه پیشکش. (256709)
 
احسان
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۰۲:۴۳:۴۴
خدایا آدم های نادانی که می گویند تخریب کعبه چیز مهمی نیست و خود رامسلمان میدانند از خواب غفلت بیدار کن. بلایای طبیعی به اذن خداوند صورت می پذیرند همانطور که اقدام به تخریب کعبه به اذن خداوند به سرنوشت اصحاب فیل دچار می گردند (256722)
 
ژوکر
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۰۸:۵۹:۳۰
سیاست رو در پس این فیلم ها نباید نادیده گرفت. نوستراداموس که پیش گویی های زیادی کرده بعضی ها گفتن که خود سیاست مدارها پیش گویی هاشو محقق کردن ... مثل برج دوقلو. (256748)
 
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۰۹:۴۵:۲۰
بر خلاف تصور شما، اصلا نتیجه مصاحبه به نفع ما نیست!
این آقا از ترس جون خودش این کار و نکرده نا از روی احترام!
این کجاش خوبه!؟ (256760)
 
علي
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۰۹:۵۶:۳۹
با سلام
امام خميني دنيا را رها كرد و فقط رضاي خدا را در نظر گرفت و هركاري مي كرد براي خدا بود و براي همين حرفهايش در دنيا برش داشت. و واقعا نشان داد سياست ما عين ديانت ماست. ولي متاسفانه بعضي از آقايون دين را فداي سياست مي كنند و دوست دارند در مقابل دشمنان از خود ضعف نشان دهند و اسم اين را تعامل مي گذارند.خداوند خدمت گزاران راستين دين و ملت را يار و ياور باشد! (256762)
 
مهدی
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۱۰:۲۶:۵۹
این دوستی که اعلام کرده اند که با استناد به منابع محکم 2012 آغاز جمگ های آخر الزمان است، بلانسبت یه خورده فکر کرده اند که تا 2012 چند سال مونده؟
3 سال
یعنی 3 سال دیگه ما درگیر جنگ های عجیب و غریب جهانی خواهیم شد؟
اونوقت اگر نشد چه؟ آن منابع محکمتان چه بر سرشان خواهد آمد.
اولا هیچ وقت منابع معتبر شیعه را به اوهام و خیالات خود گره نزنید و دوما که خیلی سرگرم این مباحث آخر الزمان که در غرب بیشتر برای بزینس و کسب بازار فیلم های اکشن می شود نشوید.
این بنده خدا کارگردان به دلیل شناختی که از تعصب مسلمانان داشته به دو دلیل کعبه را خراب نکرده:
1- جلوگیری از دردسر های آتی
2- احتمال فروش فیلم در کشورهای مسلمان.
همین. (256772)
 
سفیر
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۱۰:۲۷:۳۹
به نظر شما چرا اون فتوی در مورد کاریکاتور کشها ونویسنده ها تاثیر نداره (256774)
 
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۱۱:۰۰:۲۳
خطرناكترين صحبتها صحبتهاي اخرالزماني است.در طول تاريخ هميشه مي گفتند كه ظهور نزديك است.اما خود امام نيز فرمودند كه هيچ كس از زمان ظهور من با خبر نيست جز خدا.ان وقت شما تاريخ هم مي دهيد؟!
پس بنا به فرموده خود امام شما دروغ گوييد. (256781)
 
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۱۲:۲۶:۱۹
بنظرمرسه دارن نشون ميدن دنيا توسط مسلمونا خراب ميشه چون دراين فيلم كعبه مسلمونا خراب نميشه (256807)
 
صادق
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۱۲:۳۰:۵۲
شماها چقدر ساده اید ، نقد چیه؟تمسخر چیه؟
.
.
.
اینها یه واقعیتی رو با رنگ زدن به نفع خودشون دارن بر می گردونن که ما اصل قضیه ها از حقیقتمون جا بمونیم،جنگ عراق برای نفت عراق بود.جنگ افغانستان برای تروریسم بود.جنگ یمن برای یه عده شیعه یه افراطیه.چرا دنیا زوم کرده روی این نقطه فقط؟آرماگدون چیه که هی می گن.این چیه که دربارش فیلم می سازن.
به خدا که ظهور نزدیکه،وقته زیادی نداریم،بین حق و باطل باید راهمون و مشخص کنیم.کم با چیزایه الکی که ما رو باهاش سرگرم کردن غافل بشیم.چرا اسرائیل دنباله یه دجال می گردهچرا ایران.چرا شیعه.چرا حج تمتع سال 1430؟دیگه تموم کنیم این خواب خرگوشی رو.(حق با علی و اولاد علی (علیهم السلام )است) (256724)
 
جوجه
۱۳۸۸-۰۹-۱۶ ۲۲:۱۲:۵۸
کامنت من هیچ ربطی به این مطلب فیلم و 2012 و ... نداره!
داشتم کامنت ها رو میخوندم، یاد همون درد و معضل همیشگیمون افتادم...
چرا بسیاری از ما ایرانیها نمیتوانیم با حفظ \"\"\"\"آرامش\"\"\" و عقلانیت با هم بحث کنیم؟


چرا \"\"\"\"توان\"\"\"\" شنیدن نظر مخالف رو نداریم؟

این خیلی بده
و البته من خودم هم مخاطب اول این حرف خودم هستم که واقعا خیلی وقتا جنبه ی شنیدن نظر مخالف رو ندارم و جوش میارم

کاش اینجوری نبودیم و بیخود با هم دعوا نمیکردیم و به نظرات دیگران، چه موافق و چه مخالف، احترام میگذاشتیم

قل لعبادي يقول التي هي أحسن إن الشيطان ينزغ بينهم

التماس دعا (256905)
 
hossein
۱۳۸۸-۰۹-۱۷ ۰۲:۱۳:۴۶
نگران خراب شدن خانه دلتان باشید (256946)
 
مصطفی محمدی
۱۳۸۸-۰۹-۱۷ ۰۲:۵۹:۵۲
ببینم اصلا مسلمونا از چی می ترسن؟ اگه یه روز یه زلزله ای اومد کعبه فروریخت چی میشه؟ خدا بی سرپناه میشه؟ آواره خیابونا میشه؟ آیا شما خدایی رو می پرستید که نیازمند خونه است؟ (256949)
 
ابرار
۱۳۸۸-۰۹-۱۸ ۰۴:۰۲:۳۳
عزیز جان . ببخشیدا . مثل اینکه شما از مسله پرتی ؟ خدا بی سر پناه و آواره میشه و میره تو خیابون میخوابه یعنی چی ؟ موضوع احترام به اعتقادات و مقدسات دیگران گذاشتنه . همین و بس .
اگر بر فرض . مسلمانها بدون شروع هیچ جنگی از طرف یهودیها علیه آنها . دیوار ندبه رو روی سر یهودی ها خراب کنند؟ یا یهودی ها مسجد القصاء در قدس شریف رو روی سر مسلمان ها خراب کنند ؟ یا کسی بدون هیچ مقدمه یا جنگی یا دلیلی . مقبره پایه گذار بهایت . یعنی . میرزا حسین علی نوری و یا مقبره علی محمد شیرازی رهبر بابی ها را . که هر دو هم اتفاقا در سرزمین های اشغالیه. را تبدیل به سرویس های بهداشتی کنند ؟ خوبه ؟ یا بد ؟
آیا این نشانه جنگ طلبیه یا زندگی مسالمت آمیز ؟
اگر مسلمان ها یا یهودی ها یا هر کس دیگری کلیسای نتاویتی یا کلیسای المهد در سرزمین های اشغالی رو که به ادعای مسیحیان جهان محل تولد عیسی (ع) است و برای آنها مقدسه و قابل احترامه رو تخریب بکنند چی ؟ آیا این عمل خوبیه یا بد ؟
یا اگر هزاران هزار محل های دیگر که برای دیگران مقدسه یا قابل احترامه ؟ اگر کسی بیاد و همه آنها رو بدون هیچ دلیل و پیش در آمدی تخریب بکنه چی ؟ خوبه ؟ یا بد ؟
آیا این عمل نشانه جنگ طلبیه یا زندگی مسالمت آمیز ؟ همین وبس .
خوب . حالا جواب این سوال که اگر بر فرض محال کسی یا فردی یا افرادی یا دیوانه ای خانه خدا یا کعبه شریفه را خراب کنه آیا خدا بی خونه و آواره میشه ؟
مگر وقتی کسی کعبه شریفه را بنام خانه خدا میشناسه . یعنی خدا شبها میره اونجا میخوابه ؟ اگر اینطور باشه . لابد روزها هم میره پارک هوا خوری یا اداره ؟ بابا عجب استدلال و عقلی ؟

اگر چه این سوال . که آیا با تخریب فرضی کعبه شریفه نعوذ به الله . خدا بی خونه و آواره میشه بخودی خود . سوال خیلی خیلی خوب و عمیقیه ؟ سر چشمه چنین سوال خوبی هم دو حالت داره .
یا واقعا نتیجه متوجه نشدن یا معرفت کامل نداشتن سوال کننده .نسبت به معنی واژه خدا یا الله یا حضرت حق جل جلاله در اسلام است . حالا چه سوال کننده مسلمان زاده باشه یا غیر مسلمان . همچنین نشان میده که سوال کننده دارای تفکر عمیق فلسفی عبادیه که اون هم نشانه قلب روشن و نشانه خواست معرفت شناسیه .
یا اینکه طرف فقط میخواد مغلطه کنه و از آب گل آلود بقول خودش مثلا ماهی بگیره . مثلا به قول خودش ارزش های اعتقادی مسلمانها رو زیر سوال ببیره و ایجاد تشکیک کنه . در یک کلام سیاسی عمل کنه .
اگر کسی واقعا میخواد معرفت به معنی واقعی واژه خانه خدا در اسلام پیدا کنه . خوب . اول باید بره بقول مسلمان ها معرفت پیدا کنه . یعنی ببینه در اسلام وقتی میگن خدا یا الله . یا حضرت حق جل جلاله . خوب این یعنی چی ؟
در مرحله بعدی بپرسه خوب حالا واژه خانه خدا یعنی چه ؟ بعد ببینه تناقضی بین معرفت یا تعریف خدا یا الله یا حضرت حق جل جلاله با واژه خانه او وجود داره یا نه ؟

خلاصه دست در صندوق جواهری بکنه که جواهرات موجود در اون پایان نداره . یعنی دستش رو داخل صندوق خدا شناسی و معرفت شناسی و اسلام شناسی ببره .همون صندوق خدا شناسی . صندوق دین شناسی . صندوق پیامبر و ولایت شناسی . صندوق علی (ع) شناسی . صندوق زهرا (ع) شناسی . صندوق حسین (ع) شناسی . صندوق مهدی عجل الله تعالی الشریف شناسی. صندوق عشق و ایثار به انسان و کل موجودات و کاینات و مخلوقات . از انس و جن و ابر باد و باران و جماد و جاندار تا زمین و آسمان ها . از خورشید و ستاره گان تا مجموعه راه شیری و کرات و کهکشان ها . از عرش تا فرش .

ابرار (257373)
 
سعيد ع.
۱۳۸۸-۰۹-۱۷ ۰۹:۴۰:۴۹
آيا فقط ما مسلمانها داراي اعتقاد هستيم؟ آيا مثلا مسيحييان تعصبي به واتيكان يا كليسا ندارند؟ ... حتي كساني كه داراي تفكراتي مادي يا به زعم ما پوج هستند نيز به اعتقادات خود متعصبند.
اما تعصب هم مي‌تواند خوب باشد و هم بد. مهم اين است كه بدانيم در كجا بايد تعصب خود را بروز دهيم. در برابر سوال؟ انتقاد؟ تمسخر؟ تهاجم؟
مسلما هيچ عقل سليمي داشتن تعصب در برابر تمسخر يا تهاجم را رد نمي‌كند (ممكن است در ميزان تعصب اختلاف باشد) بنابراين مهم است كه مرز بين تمسخر ،‌ انتقاد يا سوال را تشخيص بدهيم.
اما در مورد اين فيلم. من فيلم را نديده‌ام و موضوع آن را از طريق همين نوشته ها متوجه شده‌ام. به نظر بنده اينكه در كنار بناهاي ديگر جهان، كعبه مكرمه نيز ويران گردد (هر چند من ابدا احساس خوشايندي از ديدن چنين صحنه‌اي ندارم) موجب تمسخر يا هتك حرمت آن نيست. اين داستان با قضيه كاركاتورهاي موهن تفاوت فاحشي دارد.
همه ما نسبت به ويراني اماكن متبرك بقيع، بمبگذاري در حرم معصومين (ع) ، ... احساس ناخوشايندي داريم ولي اگر فيلم فاخري در رابطه با اين جنايات ساخته شود قابل اعتراض نخواهد بود.
اما يك نكته ديگر را هم بايد مدنظر قرار داد و آن است كه غرب در بسياري از موارد برخورد مناسبي با شرق و بخصوص اسلام نداشته است و بعضي از عكس‌العمل‌هاي مسلمان در برابر عمل نامناسب آنهاست. (256967)
 
۱۳۸۸-۰۹-۱۷ ۱۹:۱۸:۰۱
من این فیلم رو تماشا کردم ، یه فیلم بی محتوا که درصدد هست از قدرتهای استعماری و پلید به عنوان منجیان بشریت و حافظان اخلاق انسانی یاد کنه واقعا شرم داره سرتاسر فیلم رو تماشا کردم ، نقش ملت مستضعف رو کجای فیلم میبینیم؟ میبینیم که رییس چمهوران آمریکا ، ایطالیا ، فرانسه ، روسیه و چین حافظان اخلاق در جهان هستن .. ؟ واقعا اخلاقشونو تو عراق ، افقانستان ، ایگور ، چچن و الجزایر دیدیم .. (257243)
 
عبدالله
۱۳۸۸-۰۹-۱۸ ۰۲:۱۳:۴۶
آیا ما مومنین پرچمدار اسلامی هستیم که چون طالبان با تهدید و ارعاب به دنبال کسب مشروعیت و تایید است؟ چرا رفتار پیامبر را با جاهلی که بر سر مبارک ایشان خاکروبه میریخت به یاد نمیآورید؟ آیا آن حضرت با سلاح تهدید آن نا خرد را از عمل خود شرمنده کرد یا با اخلاق مهربان؟
خدایا چنان کن سر انجام کار تو خوشنود باشی و ما رستگار (257359)
 
ابرار
۱۳۸۸-۰۹-۱۹ ۱۸:۵۴:۲۱
آقا جان . اینجا بحث طلبان و تهدید و ارعاب مسلم طالبان برای غربی ها و آمریکایی ها نیست . اینجا بحث تهدید و ارعاب بشریت به جنگ و نابودی به دست یک مشت غربی معتقد به لیبرال دموکراسی غربیه که در راس اونها آمریکا قرار داره . اول برو سوال کن ببین چه کسی طالبان را به وجود آورده ؟
به اذعان خود آمریکایی ها و انگلیسی ها . طالبان رو آمریکا و انگلیس با همکاری سرویس اطلاعاتی پاکستان با هزینه دو هزار و شش صد میلیون دلار برای مقابله با نیروهای روسیه که در آن زمان افغانستان رو اشغال کرده بودند و برای بیرون راندن اونها از افغانستان درست کردند. بعد هم همین طلبان دیوانه ساخته و پرداخته غرب و آمریکا شدند بالای جان خود همین غربی ها و آمریکایی ها و مردم افغانستان .
خوب . حالا ببین چه کسی به قول خودش به طلبان حمله کرد و به بهانه جنگ با طلبان افغانستان رو اشغال کرده تا بحال هم دست بردار نیست و افغانستان رو تبدیل کرده به میدان مشق نظامی و امتحان کردن بمب و ادوات جنگی خودش . آنهم برای آینده نامعلوم . به تازگی هم بیش از سی هزار سرباز تازه نفس میخواد وارد کنه . این که دیگه خیلی واضحه و احتیاج به توضیح نداره . داره؟
خوب . شما ها . حالا چرا هی گیر میدید به اسلام و پیغمبر (ص) و دلتون میخواد یک نفر بیاد کعبه شریف رو خراب کنه یا حداقل تو فیلمش اون رو خراب کنه ؟ یا کارتون پیغمبر (ص) رو بسازه ؟ یا به قرآن کریم اهانت کنه ؟ خوب برای چی باید این کارها رو بکنه ؟ برای خنده ؟ برای اینکه مریضه ؟ برای اینکه از تهدید و ارعاب دیگران خوشش میاد و احساس بزرگی بهش دست میده ؟ برای اینکه جنگ طلبه ؟
بعد هم وقتی کسی میگه . غلط میکنه کسی کعبه شریفه رو خراب بکنه . چون اگه یک چنین غلطی کرد . این یعنی نشانه واضح جنگ طلبی . یعنی شروع جنگ علنی با جهان اسلام . فورا ناراحت میشید و باز هم مسلمان ها رو که در هر گوشه دنیا نشستند و به کار شما کاری ندارند و دارند زندگی خودشون میکنند محکوم میکنید به تهدید و ارعاب . مسلمانها و مومنین رو مقایسه میکنید با طالبان .
استدلال تون هم اینه که اگر روزی روزگاری یک دیوانه پیدا شد و خواست کعبه رو خراب کنه یا کارتون پیغمبر (ص) رو بکشه یا هر اهانت دیگر ی دلش خواست به اسلام . به قرآن . به معصومین (ع) بکنه . مسلمانها و مومنین باید برای اون دیوانه هورا بکشند و یا حداقل ساکت باشند و بگذارند هر غلطی دلش میخواهد بکند . حتی از کار های آن دیوانه انتقاد هم نکنند . در غیر اینصورت مسلمانان و مومنین طلبانیند و معتقد به تهدید و ارعاب .
بابا عقل هم خوب چیزیه .
طالبان و نیرو هاش خودشون هم حیواناتی هستند ساخته و پرداخته دست غرب و آمریکا .
ابرار (258054)
 
شیعه
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۷:۵۱:۵۳
بسمه تعالی

پاسخم را در قالب یک سوال مطرح میکنم .

همه امامان ما به جز حضرت مهدی (عج) شهید شده اند و در روایات معتبر از شهادت آن حضرت نیر سخن گفته شده است , حال شما در کدام صف هستید ؟ آیا از همرزمان و یاران امام هستید یا چون بقیه امامان نیز قبلا کشته و شهید شده اند بی تفاوت مینشینید (مانند کوفیان) و نمایش روشنفکری میدهید ؟

بدانید و آگاه باشید که هنوز زنده ایم و فرصت جبران و توبه کردن داریم . (262324)
 
رها
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۰۷ ۱۹:۵۱:۴۶
کارگردانان اسلامی با این همه منبع های معتبر نتوانستند قیامت را توصیف کنند من نمیدونم شما با چه اعتماد به نفسی این ریسکو کردین. (756836) (alef-15)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.