نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493818
انتقال پادشاهی به ولیعهد عربستان، «شاید به زودی ماه سپتامبر»
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۰
خبرگزاری رویترز از احتمال کناره‌گیری ملک سلمان و انتقال قدرت از پادشاه کنونی عربستان به پسر وی خبر داد و اعلام کرد که این اتفاق «شاید به زودی ماه سپتامبر» به وقوع بپیوندد.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی به رویدادهای مربوط به برکناری محمد بن نایف که قرار بود پادشاه بعدی عربستان باشد، پرداخت.

در این گزارش آمده است: در 21 ژوئن محمد بن نایف که چهره‌ای قدرتمند در دستگاه اطلاعاتی عربستان طی دو دهه گذشته بوده و قرار بود پادشاهی عربستان به او برسد، برای ملاقات با ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه فعلی عربستان به طبقه چهارم اقامتگاهی سلطنتی در مکه فراخوانده شد.

به گفته یک منبع نزدیک به محمد بن نایف، در این جلسه وی مطلع شد که پادشاه دستور برکناری او را در راستای ولیعهد نمودن پسرش، محمد بن سلمان صادر کرده که علت این امر اعتیاد به داروهای مسکن عنوان شده است.

این منبع خاطرنشان کرد: پادشاه با محمد بن نایف در اتاقی خلوت دیدار کرده و به او گفت: از تو می‌خواهم که کناره‌گیری کنی زیرا به این نصیحت که اعتیاد خود را درمان کنی عمل نکردی و این امر در تصمیم‌گیری‌های تو به طرز خطرناکی تأثیر می‌گذارد.

در همین حال خبرگزاری رویترز به نقل از یکی از حاضران در محل وقوع این ملاقات گفت: پادشاه عربستان این ماه بیانیه‌ای را ضبط کرده که در آن انتقال پادشاهی به پسرش را اعلام می‌کند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، این بیانیه ویدئویی ضبط شده ممکن است در هر زمانی «شاید به زودی ماه سپتامبر» پخش شود.
 
کلمات کلیدی : ولیعهد عربستان
 
جهاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۹ ۰۸:۱۰:۳۳
صدام جديد ، اما اين صدام با اون صدام فرق ميكنه ولي ما هم با اون وقت فرق كرديم و قوي تر از ان چيزي كه فكر ميكنن هستيم صدام جديد توي نتفه خفه ميكنيم (4481771) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.