نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 483918
استاندارد شیشه دودی خودرو از نظر پلیس
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۱
پلیس راهور اعلام کرد: پلیس با رانندگان خودروهای شیشه دودی با غلظت بالا برخورد می کند.

به گزارش شبکه خبر، علی اصغر مهری، معاون عملیات ترافیک پلیس راهور ناجا در برنامه روی خط خبر شبکه خبر گفت: طبق ماده 5 قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، قسمتی هایی از وسیله نقلیه را که بدون تجسس در معرض دید عموم قرار می گیرد، حریم خصوصی اشخاص یا وسیله نقلیه ندانسته است و در این راستا طبق کد 2114 جدول تخلفات رانندگی استفاده از شیشه دودی به نحوی که راننده و سرنشینان خودرو قابل رویت نباشند تخلف محسوب می شود و برای این تخلف در مراکز استان ها و معابر برون شهری مبلغ پنجاه هزار تومان و در سایر شهر ها سی هزارتومان جریمه تعریف شده است.

مهری گفت: هیچکدام از خودورسازان داخلی مبادرت به تولید خودور با شیشه دودی نمی کند و بعضی از خودروهای وارداتی هم شیشه هایشان مانند شیشه های عینک حالا فتوکرومیک دارند که این موضوع هم با قانون مغایرات ندارد و ازنظر پلیس جرم محسوب نمی شود.

او گفت: برخی از رانندگان برچسب دودی با غلظت بالا به شیشه های خودروی خود نصب می کنند که به شدت روی دید آنها در شب و در شرایط نا مساعد جوی تاثیر می گذارد که با این افراد برخورد قانونی می شود.معاون عملیات ترافیک پلیس راهور ناجا درباره موضوع استاندارد شیشه دودی گفت: تا به امروز کاری در این باره صورت نگرفته است و ملاک پلیس بر این است که از فاصله 3 متری راننده و سرنشین داخل خودرو دیده شود که این نوع شیشه دودی از نظر پلیس مجاز است و تخلف محسوب نمی شود.او گفت: در مراکز شماره گذاری خودرو هم اگر وسیله نقلیه دارای شیشه دودی غیر استاندارد باشد تا رفع تخلف، شماره گذاری نمی شود.

مهری گفت: با نصاب های شیشه دودی هم که حد استاندارد برچسب ها را رعایت نکند از طریق مراجع قانونی برخورد خواهد شد.او در ادامه گفت: با توجه به پیش بینی پلیس، سفرهای تابستانی هموطنان از روز پنج شنبه آغاز می شود که طرح تابستانی پلیس از اول تیر ماه به مدت سه ماه در کله جاده های کشور اجرا می شود. معاون عملیات ترافیک پلیس راهور ناجا در ادامه گفت: طرح آمایش تابلو های راهنمایی و رانندگی به مدت 2 سال است که کلیه شهرستان ها ابلاغ شده است و در حال اجرا است.

او درباره برگزاری مراسم شب های احیا هم گفت: با توجه به اینکه برخی از مردم مبادرت به پارک خودروهای در نزدیکی مساجد یا اماکن مقدس می کنند که در آن مکان ها تابلو توقف ممنوع می باشد، پلیس بخاطر رفاه حال مومنان از اذان مغرب تا پایان مراسم در صورتی که منجر به ترافیک شدید نشوند، جریمه نمی کنند.
 
کلمات کلیدی : دودی شیشه خودرو+پلیس
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۷ ۲۳:۴۴:۳۵
بسیاری از آدم رباییها و متعرضین به بانوان با همین ماشینهای شیشه دودی انجام داده اند. جای تعجب است که چرا پلیس با این موضوع برخورد قانونی نمی کند .یکی از شبکه های تلویزیونی نشان می داد که در همین کشور افغانستان با شیشه دودی خودروها با هر درجه ای از شیشه دودی بر خورد قاطع داشته اند. این خواست عمومی است که شیشه دودی کردن خودروها تحت هر شرایطی و با هر درجه ای ممنوع و با این موضوع برخورد قاطع شود. (4430944) (alef-11)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۰۴:۵۷:۱۶
ممنوعیت شیشه دودی برای شیشه جلو و شیشه بغل ردیف جلو از نظر فنی قابل درک است. ولی برای پنجره های ردیف عقب و شیشه عقب اتومبیل هیچ دلیل فنی و ایمنی وجود ندارد. احتمالا مطلب کنترل پوشش سرنشینان است. در همه جای دنیا قانون این است. شیشه جلو و پنجره های ردیف جلو باید روشن باشد ولی شیشه عقب و پنجره های ردیف عقب می تواند دودی باشد، بویژه در کشورهای گرمسیر که آفتاب سرنشینان را اذیت می کند و باعث گرمی زیاد داخلی اتومبیل می شود. (4431109) (alef-11)
 
حر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۱۰:۳۸:۴۲
سلام،متاسفانه قوانین ترافیک بطور مقطع ای اعمال میگردد لذا موضوع شیشه دودی هم امواردی نشود که کمتر برخورد خواهد شد به هر حال گویا اعمال قانون توسط مجریان کم و رعایت قوانین توسط مردم بسیار کمتر شده است لذا یک بسیج احترام به قانون برای همگی مان ضرورت دارد و الا خسارت بیشتری مبینیم (4431336) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.