توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 373910
واکنش ظریف به ادعای آسوشیتدپرس
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۲
وزیر خارجه کشورمان به خبر یک خبرگزاری آمریکایی درباره وجود سند محرمانه بین ایران و ۱+۵ واکنش نشان داد.

به گزارش تسنیم، محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران روز سه شنبه در حاشیه کنگره پرسش مهر ۱۶ که در سالن اجلاس سران برگزار شد در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درمورد خبر یکی از خبرگزاری های آمریکایی مبنی بر وجود سند محرمانه درخصوص برنامه هسته‌ای ایران گفت:‌ همه رسانه‌های دنیا تمام سند را ندیده‌اند تا از افتخاری که دوستان مذاکره کننده ایجاد کردند، باخبر باشند.

وی اظهار داشت: همه رسانه‌های دنیا تمام سند را ندیده‌اند تا از افتخاری که دوستان مذاکره کننده ایجاد کردند، باخبر باشند، ولی با این وجود همه رسانه‌ها می‌گویند؛ ایران بعد از ۱۰ سال به سرعت به سمت غنی سازی صنعتی می‌رود.

رییس دستگاه دیپلماسی خاطرنشان کرد: وقتی تمام این سند منتشر شود، مشخص می شود ما ظرف ۱۵ سال به کجا خواهیم رسید.

ظریف همچنین درباره گزارش اخیر دبیرکل سازمان ملل اظهار داشت: بان کی مون دبیر کل سازمان ملل نقشی در تدوین برجام نداشته است و همانطور که مشاهده شد کاری کردند که خیلی منفعتی برای اجرای اجرای برجام نداشته است و مشخص شد که کار مفیدی هم نیست.

وی درباره اتهام‌های وارد شده به ایران در این گزارش به خصوص فرستادن سلاح به عراق نیز تصریح کرد: در بیانیه‌ای که همزمان با قطعنامه ۲۲۳۱ صادر کردیم، اعلام شد که به اقدامات خود در مقابله با تروریسم ادامه می دهیم و این سیاست ما است و ارتباطی با برجام ندارد.
 
کلمات کلیدی : ظریف+برجام+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.