توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 333716
درباره سرپرست فدراسیون چیزی درAFCنگفتم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۲
رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران با بیان اینکه درباره سرپرست فدراسیون با مسئولان AFC صحبتی نداشته است، گفت: صدا و سیما پول کارمندانش را هم ندارد بدهد و فوتبال را رایگان پخش می کند.

به گزارش مهر، مهدی تاج درباره جلسه‌ای که هفته گذشته با کشورهای دیگر آسیایی در AFC برگزار شد، با بیان مطلب فوق افزود: بیشتر صحبت‌های ما حول و حوش تغییر برنامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بود. کشورهای شرق آسیا بیشترین بهره را از برنامه فعلی می‌برند و درواقع کشورهای غرب آسیا دچار چالش هستند.

وی افزود: برنامه لیگ قهرمانان به نحوی است که راند سوم این مسابقات با رقابت‌های انتخابی جام جهانی همزمان می‌شود و همین موضوع مبارزه و انتظار سرمربی تیم ملی را با سرمربیان باشگاهی در پی دارد.

رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مباحث ما، بحث مالی و درآمد باشگاه‌هایمان است. همین فردا سپاهان و ذوب‌آهن باید جلوی تیم‌های قطری و اماراتی بازی کنند؛ تیم‌هایی که تقریباً بودجه ۷۰ درصد کل باشگاه‌های ایران را تشکیل می‌دهند.

تاج ادامه داد: امسال قرارداد کل فوتبال ما ۲۰۰ میلیارد تومان ثبت شد. زیرمیزی و رومیزی هم نداریم، چون باشگاه‌ها همین پول را ندارند به بازیکنانشان بدهند ولی یک تیم قطری به اندازه کل فوتبال ایران هزینه کرده است. این یک جنگ نابرابر بین تیم‌های ایرانی و تیم‌های کشورهای عربی است. تیم‌های قطری و اماراتی حتی با هواپیمای اختصاصی به ایران می‌آیند و می‌روند ولی ما در این زمینه هم مشکلاتی داریم.

وی درباره اسپانسر سازمان لیگ و عمل نکردن این اسپانسر به تعهدات مالی‌اش، یادآور شد: ما سال گذشته حدود ۴۰ میلیارد تومان از این اسپانسر گرفتیم که نسبت به سال‌های قبلش خیلی بهتر بود، ولی خب باشگاه‌ها روی پول ۱۶۰ میلیاردی امسال حساب کرده بودند. البته این پول هم کفاف نمی‌دهد. باید بدانیم در کشورهای غرب آسیا فقط اسپانسرها، هزینه‌ها را تامین نمی‌کنند؛ بلکه کل کشورشان بسیج می‌شوند تا به آن تیم‌ها کمک کنند!

رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران که با رادیو ورزش صحبت می‌کرد، درباره اینکه کمک حاکمیت به باشگاه‌ها مغایر با اصول فوتبال حرفه‌ای است، خاطرنشان کرد: ما الان ساز و کارهای فوتبال خصوصی را نداریم. حق پخش تلویزیونی خودش یک بحث است. صدا و سیما الان حقوق کارمندانش را هم ندارد که بدهد. تبلیغات محیطی سازمان لیگ هم است که مشکلاتی دارد. البته طبیعی است که ما یک قدم هم عقب نمی‌نشینیم و روی مواضع خود در قبال اسپانسر سازمان لیگ ایستاده‌ایم.

تاج افزود: همین صدا و سیما هم فوتبال را نمی‌فروشد و دارد آن را رایگان در جامعه توزیع می‌کند.

وی با اشاره به کمک سازمان لیگ به باشگاه‌ها، تاکید کرد: ما به تیم نفت تهران تا جایی که می‌توانستیم کمک کردیم. همین دیروز کمک کردیم که ۶ امتیاز از استقلال کسر نشود. ما مبلغ مورد نظر از اسپانسر دور زمین را گرفته‌ایم که کاملاً مشخص بود و آن را به همه دستگاه‌های مربوطه هم اعلام کردیم. حتی روز گذشته به باشگاه‌ها نامه زدیم که درآمدمان از این اسپانسر چقدر بوده و سهم باشگاه‌ها چقدر است.

رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران درباره اینکه گفته می‌شود در جلسه‌اش با مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره انتخاب سرپرست برای فدراسیون فوتبال ایران صحبت‌هایی انجام داده است، گفت: خیر. این موضوع کاملاً غلط است. صحبت ما بیشتر برای بازی با تیم‌های عربستانی در داخل ایران بود و ما اعلام کردیم که تیم‌های ما مایل نیستند در کشور بی‌طرف به مصاف تیم‌های عربستانی بروند. تاکید AFC بر این است که بازی‌های تیم‌های ایرانی و عربستانی بدون مشکل برگزار شود.

تاج افزود: برای همین من از تماشاگران تیم‌های سپاهان، ذوب‌آهن و تراکتورسازی خواهش می‌کنم از آوردن ترقه و پرچم‌های غیرمربوط به ورزش و هر آن چیزی که می‌تواند باعث فیلمبرداری ناظران مسابقات شود، جلوگیری کنند.

وی تصریح کرد: AFC اصلاً نظری به انتخابات فدراسیون فوتبال ایران ندارد. راجع به سرپرست فدراسیون هم باید بگویم که وقتی اساسنامه روی این موضوع سکوت کرده، این جزو اختیارات هیات رئیسه است که درباره آن تصمیم‌گیری کند.

رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران درباره درخواست کشورهای غرب آسیا برای تغییر زمان مسابقات لیگ قهرمانان، گفت: در این جلسه کشورهای غرب آسیا اعتراض کردند که مسابقات لیگ قهرمانان به جای اسفند ماه، در بهمن و یا دی ماه برگزار شود. کشورهای شرق آسیا مخالف این تقویم هستند چون لیگ آنها تازه در اسفند ماه شروع می‌شود. ما در این جلسه فشار آوردیم و در نهایت مقرر شد در فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۷، لیگ قهرمانان سه هفته زودتر برگزار شود.

تاج در پایان خاطرنشان کرد: اما با درخواست دیگر ما برای برگزاری بازی‌ها در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه به جای سه‌شنبه و چهارشنبه مخالفت شد که استدلالشان هم منطقی بود، چون برای این مسابقات در منطقه شرق آسیا باید داوران غرب آسیا انتخاب شوند و برای رقابت‌های غرب آسیا، داورانی از شرق. به همین منظور داورها خودشان حداقل دو روز در راه هستند تا به مقصد برسند. برای همین امکان برگزاری مسابقات در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه نبود.
 
کلمات کلیدی : مهدی تاج+سازمان لیگ فوتبال
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.