توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488210
شکستن رکورد جراحی پیوند قلب/ انجام 11 عمل موفق پیوند در 6 هفته
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۱
رئیس بخش پیوند قلب اطفال بیمارستان شهید رجائی گفت: از هفته آخر اردیبهشت تا پایان خرداد ماه سال جاری پزشکان مرکز قلب شهید رجایی موفق به انجام 11 مورد پیوند قلب اطفال شدند که این اتفاق در جهان یک رکورد محسوب می‌شود.

محمد مهدوی، رئیس بخش پیوند قلب اطفال مرکز آموزشی، تحقیقاتی و درمانی قلب شهید رجایی در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: از هفته آخر اردیبهشت تا پایان خرداد ماه سال جاری پزشکان مرکز قلب شهید رجایی موفق به انجام 11 مورد پیوند موفق قلب اطفال شدند که این اتفاق در جهان یک رکورد محسوب می‌شود.

مهدوی تصریح کرد: این اتفاق درحالی رخ داده است که طی دوسال و نیم گذشته 24 مورد پیوند قلب در این مرکز انجام شده یعنی به طور میانگین سالانه 10 عمل موفق پیوند قلب؛ که این تعداد عمل در طی 6 هفته یک رکورد جهانی محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: میانگین وزنی کودکانی که عمل پیوند قلب انجام داده‌اند بین 8 تا 48 کیلوگرم وزن داشته‌اند.

مهدوی در خصوص بیماری این کودکان بیان کرد: این کودکان به بیماری نارسایی قلبی مبتلا بودند که بیماری یکی از آن‌ها شدیدتر بوده و باید سریعا تحت عمل جراحی قرار می‌گرفت.

این متخصص پیوند قلب کودکان تصریح کرد: از این تعداد کودکانی که تحت عمل جراحی پیوند قلب قرار گرفته‌اند 4 نفر دختر و 7 نفر پسر هستند که خوشبختانه پیوند قلب تمام کودکان با موفقیت انجام شده است.
 
کلمات کلیدی : پیوند قلب + جراحی پیوند قلب + سلامت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.