نظر منتشر شده
۲۷۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 42861
دلايل عدم نتيجه‏گيری تيم ملی چيست؟
تاریخ انتشار : شنبه ۸ فروردين ۱۳۸۸ ساعت ۲۱:۴۶
تیم ملی ایران در آخرین بازی انجام شده در مسابقات مقدماتی جام جهانی در ورزشگاه آزادی و در مقابل یکصدهزار نفر از تماشاگر در مقابل تیم ملی عربستان شکست خورد.

این در حالی است که نتایج تیم ملی در این رقابت‏ها ایران را در جدول پنج تیمی گروه خود با شش امتیاز در مقام چهارم قرار داده است. بطوریکه تاکنون نتایج تیم ملی فوتبال ایران به مربیگری علی دایی در این رقابت‏ها به شرح زیر است:

ایران 1 - عربستان 1 در عربستانایران 2 - کره شمالی 1 در ایرانایران  1 - امارات 1 در اماراتایران  1 - کره جنوبی 1 در ایرانایران  1 - عربستان 2 در ایرانبخش تحلیلی الف از هموطنان ایرانی دعوت می‏کند نظرات و تحلیل‏های خود را درباره نتایج تیم ملی فوتبال ایران ارائه فرمایند.

لطفا نظرات خود را تا حد ممکن خلاصه (حداکثر تا 10سطر) و با قلم فارسی در کادر زیر وارد بفرمایید. 
 
...!
۱۳۸۸-۰۱-۰۸ ۲۲:۱۰:۰۹
دایی (110892)
 
وطن دوست
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۰:۵۲:۴۵
به نظر من مشكل اصلي, وطن فروشان و بي غيرتان سهم خواه هستند كه بوسيله رسانه هايشان, 24 ساعته تخم نا اميدي و حقارت در دل مردم ميكارند. همان اشخاصي كه اراذل و اوباش را به استاديوم ميفرستند تا با حرفهاي ركيك , قهرمانان ملي ما را به درگيري فيزيكي بكشانند! و بعد هم با استفاده از مظلوم نمائي و دوز و كلك از قهرمانان ما, سهم خواهي كنند. بازي برد و باخت دارد, مهم عملكرد, خويشتنداري, و رفتارهاي بعد از بازي است. (110937)
 
مجتبی احمدی
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۳:۵۱:۲۲
باسلام
وطن دوست محترم تیم درآستانه عدم حضور درجام جهانی است بعد شما از اراذل واوباش صحبت مکنی واقعا متاسفم که 100 هزار تماشگر فهیم را اراذل نامیدی فقط یک نگاه دوباره به نتایج بیانداز بعد از خویشتن داری حرف بزن ساده ترین اعتراض خواستار بودن جهت برکناری کادر فنی است تیم ایران دیروز ترسو بازی کرد بازی با یک مهاجم آنهم در تهران نتیجهای جز این ندارد واقعا شما مسعود شجاعی راچون یک گل زد مهاجم میدانی دیروز دایی با غرور کاذب برد وارد زمین شد دیروز داوری هم به نفع مابود وهیچ بهانه ای وارد نیست معلوم نبود اگر یک گل مارا خطا می گرفتند یا یک پنالتی به نفع ما نمی گرفتند دیگر آسمان وزمین به مرسید وبهانه ها کامل می شد علی دایی زود سرمربی تیم ملی شد وآینده خود وایران را از داشتن یک مربی کامل خراب کرد. (111130)
 
nila
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۶:۴۵:۵۸
مایلی کهن هم یکی مثل دایی هست که بارها امتحان پس داده ، و اعصابمردم را داغون و باعث تحقیر آنها شده
چقدر وحشتناک و تاسف انگیز هست که مرم یه کشور آرزوی شکست تیم ملی خود را بخاطر سیاسی بازی آقایون در دل دارند، مشکل دایی نبود
مشکل فدراسیون سیاسی و بی اختیار هست ، مشکل از علی آبادی هست که تیشه به ریشه ورزش این مملکت میزند (111174)
 
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۰۰:۳۶:۴۰
مشكل سو مديريت در كشور است! در همه ابعاد؛ يكي هم ورزش! (111234)
 
آزاده
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۰۴:۲۱:۱۰
سلام

فکر کنم شما کمی در مورد مایلی کهن بی انصافی می کنید ... ملبورن هیچگاه از

یادها نمی رود (111260)
 
ياشار
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۱۰:۱۰:۵۶
دوست عزيز
در بازي ملبورن آقاي مايلي كهن سرمربي تيم ملي نبود. (111301)
 
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۱۱:۱۱:۳۹
یاشار عزیز

ملبورن نتیجه کار مایلی کهن بود .. ما هم فراموش نکردیم که در بازی با قطر مایلی کهن برکنار شد .. اما همه هم دیدیم که بعد از برد ملبورن مربی برزیلی را کنار گذاشتند و این خود اعترافی به نتیجه بخش بود ن کار مایلی کهن بود .. مایلی کهن تنها اشتباهش همان بود که در برنامه مرد دوهزار چهره می خواست باج به روزنامه ها و افرادی نده و نتیجه اش رو هم دید (111316)
 
۱۳۸۸-۰۱-۱۱ ۱۲:۴۰:۲۱
ملبورن که ویرا بود نه..... (111442)
 
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۰۰:۳۵:۵۶
كدام تيم چنين سرمايه اي دارد؟ بيش از 110 هزار نفر در ورزشگاه و حداقل 20 هزار نفر بيرون درهاي ورزشگاه!

هر چه دايي خواست در اختيارش قرار دادند! هيچ مربي تيم ملي تا به امروز چنين دستش باز نبوده؛ ليگ را هر وقتي خواست تعطيل كرد؛ بازيهاي دوستانه و ...

ولي هر بازي بدتر از بازي قبل!

اگر شما اين 130 هزار نفري كه استاديوم رفتند و چند ميليون نفري را كه نرفتند اراذل ميخواني... از اين كه تو هم ايراني هستي شرمم ميشود! (111233)
 
money
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۰۱:۵۱:۳۰
عرب ها پول دادن تا ایران ببازه (111252)
 
هادی
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۶:۱۲:۵۸
سیاسی برخورد کردن با فوتبال در انتخاب مسئولان ورزشی ، مربی و بازیکن وحتی حضور تماشاگر! چرا آقای رئیس جمهور در سال نو علاقه اش به حضور در ورزشگاه ها و دیدن کشتی و فوتبال زیادتر شده است؟ (110970)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۸:۴۱:۵۸
در حالي كه در يك بازي انتخابي براي جام جهاني ،رييس جمهور ،معاون اجرايي و رييس سازمان تربيت بدني رديف در جايگاه نشسته و ژست تبليغاتي مي گيرند قطعاً از عملكرد درخشان مديريتي خود بر ورزش مطمئن بوده اند و مي خواستند خوشه چين اين مديريت موفق باشند ! حالا چنين نشده لطفاً از آقايان بپرسيد كه چرا ؟ (110997)
 
آزاده
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۰۴:۲۷:۵۰
یعنی چون رییس جمهور در جایگاه ویژه نشسته بود، بازیکنان بدعمل کردند و بازی

خوبی به نمایش نگذاشتند و باختند ؟

تا جایی که من می دانم وقتی یکی از رجل سیاسی از نزدیک به تماشای مسابقات

بازیکنان کشورش می رود باعث مباهات ورزشکاران و تماشاگران می شود و

حضورش به ورزشکاران انگیزه و دلگرمی می دهد ... . لابد اگر رییس جمهور کشور

ما جزو چنین رجالی نبود ، ما طور دیگری ایراد می گرفتیم (111261)
 
سینا
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۲۱:۱۰:۰۵
آقا حضور رجل سیاسی در بازیهای ملی جا و موقعیت خاص داره نه در هر مسابقه ای! مثلاً اگه بازی فینال بود یا مثلاً نیمه نهاییٍ یا در آستانه انتخابات نبود، توجیه داشت.
کاش این همه رجل سیاسی در استادویم حاضر نمی شدند و اعلام می شد که مثلاً آقایان فلان و بهمان در شبکه سه سیما به تماشای مستقیم بازی نشسته اند که حداقل فحش های تماشاچیها رو نمی شنیدند و باخت تیم ملی رو به حضور اونها منسوب نمی کردند! (111382)
 
۱۳۸۸-۰۱-۱۵ ۱۳:۳۹:۱۹
زماني كه در اسكوربورد ورزشگاه احمدي نژاد نشان داده شد، تماشاچيان همه او را \"هو\" كردند! من در ورزشگاه بودم و اين را به چشم ديدم.

اميدوارم اين واقعيت سانسور نشود (111613)
 
علی اصغر سبزواری
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۳:۱۹:۰۶
نبودن بازیکن های خوب و با تجربه مثل علی کریمی مهدوی کیا و ....
داشتن وجود غرور در عتی دایی (111114)
 
شما قضاوت کنید
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۲۲:۱۷:۳۲
خداوکیلی دایی بیشتر مستحق برکناری بود یا کفاشیان؟
دایی بیشتر گردن فوتبال این کشور حق داشت یا کفاشیان؟
وقتی دیدم امشب کفاشیان آمد تلویزیون و نا لبخندی ملیح خودش و دولت را تطهیر کرد و ندانم کاری های خودش را تقصیر علی دایی انداخت خیلی لجم گرفت و دلم به حال دایی سوخت.
بخصوص که بیاد آوردم این آدم در دولت قبل مثلا آدم خاتمی بود و حالا برای اینکه در قدرت بماند اینطور مجیز احمدی نژاد را می گوید.
نمی خواهم از دایی دفاع کنم ولی خداوکیلی کفاشیان و علی آبادی برای اخراج سزاوارتر هستند. (111218)
 
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۰۰:۳۸:۲۲
فيروز كريمي حرف قشنگي زد:
علي آبادي شايد مدير خوبي باشد، ولي در شهرداري!

مشكل اصلي ورزش ما علي آبادي است.
مگر المپيك هم تفصير دايي بود؟ (111235)
 
امير
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۰۹:۲۱:۳۸
با سلام
در اينكه علي دايي در پيكره بندي و شكست تيم ملي مقصر بود شكي نيست. اما بازيكنان ببخشيد بي غيرت ما هم كم مقصر نبودند. كريم باقري و علي كريمي هم مقصر بودند چرا كه مانند اكثر ايرانيها خود را به منافع كشور ترجيح مي دهند كه اين هم ناشي از سوء مديريت همه جانبه در كشور است كه مردم را نسبت به سرنوشت كشورشان بي تفاوت كرده اند.
اما قبل از آقاي دايي بايد آقاي علي آبادي كه نتايج المپيك، كشتي، فوتبال و ... از شاهكارهاي مديريتي ايشان مي باشد بايستي تعويض شوند. ياد شعار زمان انقلاب افتادم كه مردم ميگفتند ما شاه نميخواهيم نخست وزير عوض ميشود. حالا هم با تعويض دايي و داييها مشكل ورزش ايران حل نخواهد شد چرا كه مشكل اصلي آقاي علي آبادي است.
نميدانم چرا مسئولان ما شجاعت ندارند كه بگويند نتوانستم و ضمن عذرخواهي از مردم از سمت خود استعفا دهند. لابد همه مثل آقاي كردان استخاره ميكنند و بد مي آيد. حالا بد براي مملكت ميآيد يا خودشان الله يعلم. (111290)
 
David
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۰۰:۱۷:۵۹
Ali Abadi (111229)
 
کامبیز
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۰۳:۵۵:۴۴
علی آبادی مقصر اصلی است با سیاسی کاری در فوتبال از همان ابتدا. (آقایان از دادکان و صفایی فراهانی ایراد میگرفتند و اتهام میزدند!)
طبق گفته صفایی فراهانی، دایی فقط بازیچه بود. (البته دایی نباید این مسؤولیت را قبول میکرد) (111256)
 
امير
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۰۹:۳۲:۴۹
قبول دارم دايي هم مقصر بود ولي هدف اصلي تخريب چهرهاي نامي ورزشي كشور مانند رضا زاده ها و علي دايي هاست. ايشان اشتباه كرد كه وارد اين گود شد و اين ملعونان را به نتايجي كه ميخواستند رساند. (111293)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۱-۰۸ ۲۲:۱۴:۲۲
يكي از مهمترين دلايل خود محوري سرمربي تيم ملي است
شما نگاه كنيد اين مربي چند بار ليگ را تعطيل كرده
هم در برابر كره و هم در برابر عربستان مصاحبه قبل و بعد بازي ايشان را بخوانيد.
فقط شما كافيست برخوردهاي ايشان در برنامه نود با منتقدان ببينيد
لطفا همين امروز مربي را عوض كنيد اگر ايراني هستيد
نگذاريد دربرابر امارات هم در آزادي تحقير شويم (110894)
 
علي
۱۳۸۸-۰۱-۰۸ ۲۲:۱۹:۳۹
وقتي ورزش ما ابزار سياست ورزي مي شود اين وضع دور از ذهن نيست. به نحوه انتخاب سرمربي تيم ملي دقت کنيد. براي اينکه در آخرين لحظه تصميم گرفته مي شود قطبي نباشد در چند دقيقه دايي مغرور معرفي مي شود. دايي براي تيم ملي زود بود چون نمي توانست با بازيکنان فعلي که با هم بعضا درگير بود ند کنار بيايد (110893)
 
ساسان
۱۳۸۸-۰۱-۰۸ ۲۲:۲۵:۰۴
خودخواهی علی دایی (110896)
 
امير
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۰۹:۲۴:۳۹
علي دايي نبايد اين مسئوليت را ميپذيرفت و موقعيت خود را به عنوان يك مربي خراب ميكرد. ايشان كه تحصيلكرده بود بهتر بود دوره هاي مربيگري كلاسهاي بالا را طي ميكرد و سپس وارد گود مي شد. قبول دارم كه ايشان هم مقصر بود. (111291)
 
عبدی
۱۳۸۸-۰۱-۰۸ ۲۲:۲۶:۱۸
همیشه بهترین بازیکن بهترین مربی نیست! انهم بلافاصله بعد از خداحافظی از فوتبال
لجبازی مربی با برخی بازیکنان کلیدی تیم ملی نتیجه ای بهتر از این در بر ندارد.
حضور رئیس جمهور محترم هم متاسفانه گویا نتیجه عکس در روحیه بازیکنان داشت و استرس بیشتر به تیم وارد شد! (110897)
 
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۰۰:۳۹:۰۸
دايي مشهور، ولي نا محبوب و حتي منفور! (111236)
 
علیرضا
۱۳۸۸-۰۱-۰۸ ۲۲:۲۸:۴۸
ترسو بودن مربی تیم ملی و انتصابی بودن فدراسیون فوتبال که باعث دخالت عوامل غیر کارشناس در فوتبال می شود . (110898)
 
علی
۱۳۸۸-۰۱-۰۸ ۲۲:۳۷:۲۰
علی دایی هرچند برای فوتبال ایران بسیار زحمت کشیده اما از لحاظ اخلاقی بسیار مغرور می باشد و در خصوص انتخاب بازیکنان نیز علاوه بر مافیائی بودن بعضی از انتخابها ، برخی از بازیکنان برجسته لیگ هم انتخاب نمی شوند . تنها فردی که می تواند فوتبال ایران را ریشه ای بسازد آقای مایلی کهن می باشد که هم سفارش پذیر نیست و هم ثابت کرده که شوخی با بازیکن سالاری ندارد. (110900)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۲۳:۲۳:۰۳
آقاي محترم. آزموده را دوباره آزمودن خطاست.مايلي كهن امتحانش را پس داده. در ضمن عمه جان من هم سفارش پذير نيست، آيا اين ملاك انتخاب براي ورزشي است كه كاملآ به علم تبديل شده؟! (111223)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۸ ۲۲:۳۷:۵۵
پولکی شدن بازیکنان را فراموش نفرمایید
بعضی بازیکنان از حرفه ای گری فقط پول گرفتن و کلاس گذاشتن را بلدند (110901)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۳:۲۹:۱۶
اگر گران بودن بازیکنان عامل شکست است چرا تیم هایی اروپایی که پولکی ترین بازیکنان را در اختیار دارند به گونه ای دیگر بازی می کنند؟ (111117)
 
ریحانه
۱۳۸۸-۰۱-۰۸ ۲۲:۵۱:۳۸
آیا در پایین ترین سطح فوتبال دنیا کشوری را میبینید که لباس تیم ملی را خریداری کند آیا همیشه جز این بوده که لباس تیم ملی جایی برای تبلیغ شرکت های ورزشی بوده است از روی لباس تیم ملی به راحتی میتوان علت نتایج ضعیف تیم را فهمید علی دایی و دیگر هیچ امیدوارم فراموش نکرده باشید که حتی اسم ایشان برای پست مربی گری مطرح نبود هم نبود اما با لابی قوی ایشان که البته به گفته ی خود ایشان فقط خدا بود در دقیقه ی 90 و زمانی که همه قطبی را سر مربی میدانستند ایشان سر مربی شد تا زمانی که همه چیز زیر سایه ی پول و پارتی است ما پیشرفت نمیکنیم و تیم ملی جلوی 100 هزار نفر تماشاچی و 70 ملیون نفر بیننده ی تلویزیونی و در برابر تیم ضعیف عربستان که در طول بازی حتی یک پاس درست هم نداد به طور فجیعی میبازد و باز هم علی دایی سر مربی میماند (110903)
 
علی
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۴:۵۰:۵۷
تولیدکنندگان معتبر لباسهای ورزشی حاضرند در قبال استفاده از البسه آنان توسط تیمهای ملی کشورها، مبالغ کلانی پول بپردازند و این درصورتی است که لباس تیم ملی فوتبال ما در بازیهای رسمی توسط علی دایی تامین شده (احتمالا پول لباسها را نیز می گیرند) و در بازیهای دوستانه نیز همانند تیمهای باشگاهی، لباسهایی با آرم سایپا (ایشان جز هئیت مدیره باشگاه ورزشی سایپا می باشند) و یا زر ماکارون استفاده می گردد. (111148)
 
رنجور
۱۳۸۸-۰۱-۰۸ ۲۳:۱۵:۴۹
از همه که بگذریم خوشم میاد که عربها از کشور ضعیفش تا این عربستان که جای خودش را داره جلو ایران با غیرت بازی میکنند اگر هر مربی دیگه هم بود در دلمان اضطراب از باخت بود چون فوتبالیستامون مرام پهلوانی ندارند (110906)
 
مجتبی
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۱:۳۷:۳۹
نخیر آقای محترم
نه اینکه مرامی نباشه. مرام دار هاش نیستن. تیم ملی شده محلی واسه تسویه حساب های شخصی علی دایی با مخالفان حضورش در جام جهانی 2006.
به مصاحبه دایی بعد از بازی دقت کنید.آنقدر طلبکار است که آدم شرمنده می شود و فکر می کند چه خوب که دو یک باختیم.اگر حضرت آقا نبودند لابد ده یک می باختیم. همه ی تیم خوب بودند از نظر آقا. بعد هم می گه عقب کشیدن تیم تقصیر بزرگترهای تیمه.این یعنی انداختن توپ در زمین مهدوی کیا. کسی که دیروز غیر از اون موقعیت گل خیلی خوب بازی کرد و باغیرت.نکته مشکوکی که حتی مزدک هم به اون اشاره کرد تنها گذاشته شدن کیا توسط بازیکنای تیم بود که جای سوال داشت.
علی دایی در ادامه افاضاتش گفته که کریمی از بعد از بازی مقابل کرواسی خوب نبوده. یا گفت که کریمی در بازی الشباب خوب نبود.اولا خود جنابعالی از جام جهانی 98 به بعد دیگه خوب نبودید و با لابی مدام در تیم ملی بازی می کردید و رکورد می شکوندید. از طرفی شما که میگی با یک بازی نباید قضاوت کرد، چطور این همه بازی خوب کریمی را ندیدید، فقط بازی با الشباب را که آن هم بیشتر ناشی از تاکتیک تیم بود ملاک قرار می دهید؟ این حرف شما نشاندهنده همان کینه شتریست که از او دردل دارید و با هیچ مراسم آشتی کنانی نیز برطرف نمیشود. (111078)
 
رنجور
۱۳۸۸-۰۱-۰۸ ۲۳:۱۹:۵۵
مردم کم توفع ما مساوی را نتیجه ضعیف نمیدانند وگرنه مانند عربستان میبایست پس از تساوی فکری برای کادر فنی میشد (110907)
 
حسن
۱۳۸۸-۰۱-۰۸ ۲۳:۲۰:۰۹
بدبختانه تیم ملی سال جدید را با باخت شروع کرد.
امیدوارم در سال آینده و در چنین روزی در حال آماده سازی تیم ملی برای حضور در جام جهانی باشیم. (110908)
 
حق
۱۳۸۸-۰۱-۰۸ ۲۳:۲۹:۴۳
1- ضعف ساختار کلی فوتبال
2- عدم استفاده از دانش روز فوتبال
3- ما هنوز مبتدی عمل می کنیم هم تماشاگران و هم بازیکنان جو فرهنگی ورزشگاه حاکی از این دارد که ما در واقع فعلاً چیزی نداریم .
4- راستی همه چیزمون باید به هم بیاد دیگه چه سرمایه گزاری در ورزش کرده ایم که انتظارات بالا داریم ، مگه اینطور نیست ؟!
5- ... (110910)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۸ ۲۳:۳۵:۱۲
آقای دایی، تو دیگر آن جوان غیرتمندی که با تلاش خستگی ناپذیر برای تیم ملی ایران گلزنی می کرد نیستی. اگر به سر و وضعت نگاه کنی می بینی که خیلی عوض شدی، کم کار و مغرور شده ای و این کم کاریها و اشکالات دیگر خود را مانند خیلیهای دیگر با قایم شدن پشت سر برخی اعتقادات مردم مخقی می کنی. آقای دایی ایران لیاقت تلاشهای بیشتر از اینها را دارد...... (110911)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۸ ۲۳:۳۶:۱۹
به نظر من عدم شجاعت مربی در به کار گیری بازیکنان آماده و استفاده از بازیکنانی که اسم و رسم دار می یاشند ولی طراوت سالهای جوانی خود را ندارند یکی از دلیل ناکامی تیم ملی بود ببینید آقای هاشمیان حتی در هفته گذشته در لیست 18 نفره تیم خود هم نبود یا آقای مهدوی کیا حتی در این فصل کلا یک بازی کامل رادرلیگ آلمان بازی نکرد آنوقت بدو ن هماهنگی با سایر بازیکنان در ترکیب اصلی قرار می گیرند و بازیکنان آماده لیگ مثل خسرو حیدری و بسیاری دیگر از ترکیب بیرون می مانند همچنین تعویض های اشتباه مربی و ضعف مشهود رئیس فدراسیون که همه چیز را با خنده خو دپاسخ می دهد ازجمله ناکامی تیم ملی بوده است . (110912)
 
آزاد
۱۳۸۸-۰۱-۰۸ ۲۳:۳۹:۲۰
با احترام به جناب آقاي علي دايي ،
در حال حاضر روحيه مربي و بازيكنان بسيار پايين آمده است ، لذا بهترين كار تغيير مربي و كادر فني تيم مي باشد. (110913)
 
علی
۱۳۸۸-۰۱-۰۸ ۲۳:۴۰:۲۶
فکر می کنم مشکل از زمان انتخاب علی آبادی بع عنوان رییس ساز مان تربیت بدنی و برکناری دادکان و انتخاب فرمایشی کفاشیان و انصاب عجیب علی دایی بر می گردد در واقع آب از سرچشمه گل آلود است (110914)
 
ناصر
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۰:۰۶:۲۴
تفکر جوان گرایی در تیم ملی فراموش شد و بازیکنان تیم ملی اگرچه از نظر تجربه در حد خوبی هستند و دارای اعتمادبنفس لیکن این اعتماد بنفس و عدم استرس مثبت همیشه خوب نیست ضمناّ بدلیل بالا بودن سن بازیکنان متوسط وزنی آنان نیز از تیم حریف بیشتر بود که این دلیل می تواند یکی از دلایل جاماندن و کم آوردن باشد. (110921)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۸ ۲۳:۵۲:۵۱
1-به احمدی نژاد چه ربطی داره بین 100 هزار نفر پاقدم اون بد بود؟ :))
2-ملت ما احساساتیه چنان علی دایی دایی می کردند 10 دقیقه دیگه فحش را بستند بهش این یعنی بیماری فرهنگی
3- وهابیهاهم امدند شما را بردند چرا اینجا دعا و تکیه بر شعارهای یا زهراو پرچم علی ولی الله نشان داد جواب نداد؟ چرا با اعتقادات مردم بازی می شود عدل خدا هم حکم می کنه کسی که بهتر کار کنه ببره نه اینکه به خاطر دعای ما بیاد تیم ضعیفتر ببره

4-اقا عربستان که یک پنالتی براش نگرفتند گلش را هم مردود کردند جلوی 100 هزار نفر بازی 1-0 باخته را 2-1 کنی وافعا احسنت داره بهتره ازشون یاد بگیریم نه اینکه تو ورزشگاه 100 هزار نفر بگند بقره بقره

5-در ضمن دو قدم اونورتر را هم ببینید اگر تیم ملی می برد ماقیای علی دایی تا ابد بود احمدی نژاد هم میشد اسطوره
6-دوره قبل رفتیم جام جهانی چی عابدمان شد به جای اینکه برید مافیای فوتبال که یک دلال با 140 بازیکن زیر دستش نتایج را بازی میده

7- یک نکته گزارشگر عربستان وقتی عربستان گل می زد داد می زد خیلی خوب بید خیلی خوب بید

8- گزارشگرهای شبکه های قطر بخرین دوبی عمان خودشان را پاره پاره کردند که عربستان برد بعد علی ابادی چون با صفایی فراهانی بده صفای فراهانی هم با بن همام خوبه می خواد از کاندید بحرینی دفاع کنه واقعا که

9- بیخیال این فوتبالها باشید سعی کنید بچه هاتون را هم از وابستگی و احساساتی شدن به این فوتبال دوزاری و مافیا رها کنید و اعصاب خودتون را خورد نکنید :)
کی میشه این ملت منطقی فکر کنند؟
فکر نکنم جرات کنید چاپ کنید (110916)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۸ ۲۳:۵۹:۵۴
نا موقعی که ما
1- کم کاریم
2- مغروریم و
3- آنچنان در جهل مرکب به سر می بریم که خود را از خیلیها پرکارتر می دانیم و برای غرور بیجای خود هزار دلیل نامربوط (از جمله مقابسه نژادی خود با برخی کشورها) می آوریم، نه تنها در صحنه ورزش که در هیج صحنه مهمتری هم پیروز نخواهیم شد و دقیقا در زمانی که فکر می کنیم در اوج توانایی هستیم آنجنان ضربه ای می خوریم که برای مدتها ما را گیج می کند و عقب نگاه می دارد.

اجازه بدهید به جند نکته اشاره کنم:
جدای از بحث ورود دین مبارک اسلام به سرزمین ایران و منفعت ارزشمند آن برای ما، یادتان هست که چرا سلسله جهانگشای ساسانی که همه فکر می کردند در اوج قدرت است بدست اعراب بیایانگرد با فرماندهی عمر فرو ریخت؟
و یا ما چرا هر بار که سلسله ای ایرانی تشکیل دادیم در اوج توانایی ظاهری آن سلسله بدست همسایه بعضا نه چندان قدرتمندی مغلوب و سالها به عقب برگشتیم ؟
آیا می توان گفت علت این است که ما همواره وقتی از صفر شروع به تلاش و کار و فعالیت می کنیم پس از مدتی ملت ما بر پایه پیروزیهای اولیه امیدوار شده بر قایق تیزپای \"میهن پرستی ایرانی\" سوار شده و به واسطه نیروی فوق العاده زیاد آن به پیروزیهای بعدی دست می یابد. اما این نیروی عظیم میهن پرستی کم کم جای خود را به عینک تیره \"غرور\" به همراه آفتهایی جون \"تنبلی و بی برنامگی\" می دهد که پس از یکی دو شکست به تبع این بی برنامگیها چون دیگر از حرکت ایستاده و تنبل و \"چاق\" شده ایم و نای شروع دیگر را نداریم سبب ایجاد احساس \"ناامیدی\" در ما می شود.

ای کاش یک بار برای همیشه تصمیم بگیریم که اگر خدا به ما استعداد بسیار برای \"اندیشیدن\" داده و همچنین با لطف خود سرزمین و فرهنگی پاک به ما عطا کرده که شایسته عاشق شدن است، از همه این عشق به زندگی و فرهنگ خردمندی بهره کافی ببریم و نگذاریم که فرهنگ حرکت پرور و توصیه کننده به خردورزی ما جای خود را به \"تنبلی و احساسی برخورد کردن\" و نهایتا شکست و تحقیر شدنهای در پی آن بدهد. (110917)
 
یلدا
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۰:۰۰:۵۹
باعث باخت تیم ملی کسانی بودند که این جایگاه مقدس را عرصه ای برای تبلیغات سیاسی خود و تبلیغات تجاری آقایان قرار داده بودند و تنها هدف و تفکرشان رسیدن به اهداف مالی و گسترش بیش از پیش نامشان است نه نام ایران !
نمیدانیم آیا کسی نیست به آقایان بفهماند تابروند و دست تجارتشان را از این نام مقدس بردارند؟ (110918)
 
امیر
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۰:۰۱:۱۵
تمام اینها بر میگرده به سیاسی کاری و بی لیاقتی آقای علی آبادی. متاسفم که همچین آدم نا کارآمدی در راس ورزش قرار گرفته. به قول فیروز کریمی آقای علی آبادی فقط به درد شهرداری میخوره ! (110919)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۰:۰۵:۱۲
علي دايي با پارتي بازي بالا آمد....... (110920)
 
محمد علی شفیعی
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۰:۱۷:۵۴
سلام
می ترسم از خودم از دقدقه هام
ولی می گم
تا چند وقت پیش بازیکن ثابت تیم بود حالا هم مربی ثابت
نمی دونم چرا اینقدر نور چشمیه بعضی از آقایون شده
شاید هم چیزی از کسی دیده که طرف داره برای بستن دهنش ازش حمایت می کنه
شاید هم ما قدرش رو نمیدونیم این آقای دایی رو
تا وقتی هست وضع همین وضعه و ما انتظار بهتر شدن نداریم
مگر یکی جرئت کنه شرِّش رو از سر ما کم کنه
همین (110924)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۰:۲۳:۰۷
به نظر من مشکل تیم ملی علی دائی نیست مشکل آنهائی هستند که مسئولیتهای تخصصی را اشغال کرده اند و تخصصی ندارند در راس همه آقای علی آبادی است مربی گری تیم ملی برای دائی زود بود دائی به خاطر اذکاری که می فرستد به عنوان مربی بر گزیده شد که ذکر خوب است ولی در کنار تجربه. متاسفانه الان دیر شده است ولی بهر جهت تجربه عربستان می تواند الگو باشد ولی ما معمولا عربها را مسخره می کنیم. از آنجا که مطمئن هستم عرضه جایگزینی مربی بهتر نداریم بایستی با روحیه بهتر با دائی کار کنیم. (110926)
 
علیرضا
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۰:۲۴:۴۶
تیم ملی به غرور و خود خواهی مربی خود باخت . با وجود هماهنگی های لازم برای برگشت کریمی به تیم ملی دایی با تصمیمی عجیب ، از دعوت این بازیکن خودداری کرد تا به خیال خودش غرورش حفظ بشه و نشکنه ، ولی متاسفانه آرزوهای میلیونها ایرانی رو فدای غرور خودش کرد .

به طور کلی فکر می کنم مربی گری در سطح تیم ملی برای علی دایی زود بود .

یک نکته جالب اینکه رییس جمهور محترم آقای احمدی نژاد در یک ماه اخیر دو بار در میادین حساس ورزشی حاضر شدند یکی فینال کشتی آزاد و دیگری همین بازی و هر دو را هم شکست خوردیم (110927)
 
سیاوش
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۰:۳۰:۱۲
وقتی یک انسان بی دانش مثل علی دایی که فقط فکر جیبش به تمام افرادی که نظری دارند توهین می کنه تمام بچه های فامیل ما آرزوی بردنده شدن عربستان را توی این بازی داشتن. که این مرد از تیم ملی حذف بشه و افرادی مثل کفاشیان و تاج که این جور اشخاص بی هویت وارد فوتبال می کنند. آیا شرم آوار نیست. (110929)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۰۱:۴۳:۴۱
سلام نام خداست
در مورد هر کسی می خواهید صحبت کنید بکنید ولی اجازه نمی دیم آقای تاج را تخریب منید اگه این بابا نبود که تا حالا فدراسیون به باد رفته بود
اگه هم خیلی ناراحتید هنوز پست ریاست باشگاه سپاهان را برای ایشون خالی گذاشتیم
اگه تنها یه کا مثبت در فدراسیون کرده باشه! بیرون کردن جناب مستطاب والا حضرت!...آقای شاه حسینی از فدراسیون بود که دستش درد نکنه (111249)
 
محمود
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۱۶:۵۱:۵۷
احتمالا این آقا (تاج) قوم و خویشته و یا همشهریته که اینقدر هواشو داری.
ناهماهنگیهای برگزاری لیگ، عدم برنامه ریزی صحیح برای تیم ملی، در افتادن با مدیران باشگاهها، در افتادن با برنامه نود و طرفدارای فوتبال و ...
کارنامه درخشانی نداره این آٔقا!
البته در مجموعه این فدراسیون که نمره همشون صفره شاید این آقا بیست و پنج صدم بیگره! (111359)
 
جوادی
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۰:۴۶:۲۲
بازیکنان خوبی داریم . تنها دلیل ناکامی سرمربی است که این لباس برایش بزرگ بوده و هست . باید فکر مربی بزرگتری باشیم . (110932)
 
navid
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۰:۴۸:۳۰
ba nazare ali be sheddat movafegham , amele hameye in nakami ha be nazare man jenabe mohandes aliabadi va dekhalathaye kamelan bi mored dar football boode,
barez tarin dekhalat ham entekhabe aghaye daei dar daghighe navad bood,
aslan chera bayad morabi irani entekhab mishod?
chera denizli ke ray avord aghaye ghale noi entekhab shod?
inha hamash booye siasat mide (110933)
 
امیر
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۰:۵۴:۳۹
واقعاً جای تاً سف است. شکی نیست که این حقارت ورزشی به شخص علی دایی و خودبزرگ بینیها و غرور بیجایش بر می گردد اما پیش از آن باید به نحوه انتصابهای غیرکارشناشانه که در سالهای اخیر به اوج خود رسیده پایان داد. وقتی که عتی کفاشیان (آقای خندانی که به هیچ چیز غیر از حفظ پستش آن هم به هر قیمتی فکر نمی کند) بدون یک سال سابقه در فوتبال و به خاطر سیاسی بازیهای آقای علی آبادی به زور به فدراسیون تحمیل می شود و این سیاسی بازیها تا کمیته ملی المپیک هم می کشد و امروز شاهد ماجراجویی آقایان در مقابل سازمان بازرسی کل کشور هستیم، وقتی که سرمربی یک تیم باشگاهی دولتی پس از صرف صبحانه ای با رئیس جمهور تعیین می شود و وقتی که دایی با همین لابی ها و علی رغم همه بی تجربه بودنش در دقیقه نود به قطبی با همه شایستگیهایش ترجیح داده می شود و متأ سفانه شایعه نقش رئیس جمهور نیز در انتصاب سرمربی تیم ملی (که شاید روزی به کار انتخابات بیاید) شنیده می شود مگر می شود انتظار دیگری جز این فاجعه و حقارت ورزشی داشت؟! دایی و کفاشیان با هم باید بروند همین امروز! چرا که فردا دیر است. (110938)
 
مهدی
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۰:۵۸:۳۷
1_ فوتبال ما از دین مداری , ایثار و اخلاق تهی است.همانطور که اقتصاد,سیاست,و فرهنگ ما از اسلام و دین خالی است.

2- در فوتبال ما هم مثل اقتصاد و سیاست و فرهنگ مان حرف اول و آخر را سودجویی و پول می زند.

3- این فرهنگ تحمیلی و نچسب است و ملت ایران آن را نمی پذیرد و بازیکن فوتبال ایرانی را به حرکت در نمی آورد.

4- همانطور که در هر زمینه ای که آرمان های دینی نتوانسته به جای پول تعیین کننده میدان باشد ملت ما حرفی برای گفتن ندارد(البته حرفی بیش از یک کشور جهان سومی)

5-به نظر من نباید علی دایی را قربانی کنیم , چون مشکل در روحیه بازیکن فوتبال ماست بهتر است از همین تیم حمایت کنیم چون بضاعت فوتبال ما با این شخصیت ساخته شده بیش از اینها نیست. (110939)
 
نسیم
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۱:۰۳:۳۴
هنوز جمله ای که عادل فردوسی پور توی آخرین بازی جام جهانی گفت یادمون مونده :
\"\" دایی با این راه رفتنش در واقع روی اعصاب 70 میلیون ایرانی راه میره \"\"
آقای دایی ما هنوز منتظر اون عیدی که قبل از بازی قول داده بودی هستیم :
دست از سر فوتبال این مملکت بردار (110941)
 
احد اسدی
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۱:۰۹:۰۴
کل نوشته زیر درسایت ایجانب http://talelesiyasat.parsiblog.com/ می باشد ولی چون الف پیشنهاد داده بیش ازده سطرنباشد مطالبی را دراینجا به عرض می رسانم این نظرشخصی من می باشد:اگر کمی بیشتر باشد می بخشید.
بارها نوشته ام لژوژبيرهاي ما که درخارج بازي مي کنند تحت بيمه تيم هاي خارجي هستند. اگر در بازي هايي که در ايران و در تيم ملي زخمي بشوند بيمه انها طوري تنظيم شده است که از بازي کن حمايت نمي کند.
به بيان ديگر و واضح تر انها بازي که در خارج از کشور انجام مي دهند در تيم ملي انجام نمي دهند.
تا زماني که لژيونرهاي ايراني درتيم ملي باشند شانس شکست بيشتر و شانس پيرزوي ضعيف و شانسي خواهد بود زمان استفاده از لژنيونرها گذشته است.
به بيان ديگر تا زماني که تيم ملي از بازي کنان لژیونر در تيم ملي استفاده کند منتظر شکست هاي شرم اور باشيد.
ايا درميان انبوه جوانان 18-25 ساله اعضاي ليگ برتر بازي کناني نيستند جاي لژيونرها را پر کنند يا مسئله مالي و درامدي از درامد انها از خارج به جيب اقايان مي رود و دليل اصلي حضور اقايان لژيونرها در تيم ملي همين مسئله مالي ايست و بس .تيم هاي خارجي به ضعف اخلاقي تيم هاي ايراني اشنايي کامل دارند زيرا خارجي ها مي دانند بازي کنان ايراني احساساتي مي شوند و در صورت بروز احساسات عصبانيت وارد تفکر بازي کن مي شود و بعد ازان نيز انظباط تيمي بهم مي خورد و شکست نصيب ما مي گردد اين روش بارها در بازي هاي مختلف تکرار شده است ولي همچنان ادامه دارد.من هيچ بازي کني را در اين نوشته متهم نمي کنم. . هيچ مدير يا مسئولي را نيز متهم نمي کنم کلا مشکل اساسي در مديرت کلان ورزش کشور است.دليل اصلي اين عمل بر مي گردد به ديدگاه و نگاه مسئولان به کل ورزش در کشور زيرا افرادي هستند که نمي خواهند تيم ملي به المپيک برود بعضي ها مدعي هستند که اين کار بخاطر مسايل سياسي انجام مي گيرد که من شخصا به اين ادعا و نظر شگ دارم.
اما تيم ملي در ورزشگاه ازادي در تهران که بيش از يکصد هزار تماشاگر فوتبال دوست حضور داشتند و در سراسر دنيا و شهرهاي ديگر کشورمان ميليون ها انسان ورزش دوست امروز با سرخورده گي و شرمساري به خانه هاي خود رفتند. من علی دایی را مسئول شکست تیم ملینمیدانم وی فرد متخصص در فوتبال و موفق درزندیگی . کار می باشد مشکل جای دیگری یاست.بقیه را درسایت بالا بخوانید... (110942)
 
رامین
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۱:۲۳:۲۳
آخر عاقبت همه کسانی که خودشونو بی نقص میبینند و حاضر به پذیرش عیب و ایراداشون نیستند، شکسته، اینم عاقبت انتقاد ناپذیری علی دایی .... دنیا آینه عبرته (110943)
 
اسمم و می خوای چیکار؟
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۱:۲۵:۴۳
1- قسمت بود عربها امشب پوزه فوتبال فاسد، بی دانش و متکبر و پولکی ما را به خاک بمالند که خوب هم مالیدند دستشان درد نکند که نیشتری به این دمل چرکین زدند
2- وقتی تیم ملی پیراهن با مارک دایی می پوشد و حرفی نمی زنیم ...وقتی مسوولان ارشد فدراسیون سال گذشته برای آوردن خاویرکلمنته و دریافت پورسانت قراردادش آن مسخره بازی و آبروریزی را در می آورند... و قتی وضع ورزشگاهها به گونه ایست که نمی توانم پسرم را استادیوم ببرم و...تعفن این فوتبال پولکی و فاسد و بی اخلاق خیلی بیشتر از مساله ارتباطات فاسد چند روزنامه نگار و دلال بازیگر است که اخیرا رو شده
3.سه سال پیش وقتی انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال بود، دور و بری های رئیس جمهور محترم از ترس اینکه آجرلو (آدم قالیباف) رای نیاورد آن مسخره بازی را راه انداختند تا حتی علی آبادی شخصا نامزد ریاست فدراسیون شد و نهایتا برای اینکه فدراسیون دست رقیب سیاسی شان نیفتد، آنرا به یک آدم بی ریشه و نابلد سپردند... راستش یاد آن روزها و عملکرد علی آبادی و کیومرث هاشمی و آخوندی و مهردادبذرپاش که میافتم، دردلم بدم هم نمی آمد که عربستان بازی را ببرد تا روی آقای احمدی نژاد و آدمهایش کم شود تا اینطور در ورزشگاه با آن دست تکان دادن هایش بازی انتخاباتی راه نیندازد

باختیم ولی خوب شد که باختیم به شرطی که دردهای متعفن ریشه دوانده در فوتبال مان را علاج کنیم که اینها هستند:
بی اخلاقی - پول پرستی - فساد مالی - سیاسی بازی - بی فرهنگی - بی دانشی (110915)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۹:۰۴:۱۲
احسنت به شما که چه خوب نوشتید.
هر چند برای من هم به عنوان یک ایرانی سخت بود ولی خوب شد که باختیم تا حداقل بعضی ها نتوانند سو استفاده های انتخاباتی بکنند. خوب شد باختیم تا نتیجه انتصابات غلط و مدیریت های احمقانه را ببینیم. (111004)
 
هادي
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۰:۳۷:۲۸
واقعا براي كسي كه اين گونه به رئيس جمهور توهين مي كند متاسفم و براي آقاي توكلي و دوستانشان در الف بيشتر متاسفم كه اصلاح طلبانه به بهانه ي آزادي بيان اين نظرات را منتشر مي كنند.
لابد مي خواهيد بعد از آن نظر اين نظر را به دليل توهين حذف كنيد. (111051)
 
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۰۰:۴۵:۲۰
كدام توهين؟

توهين واقعي را احمدي نژاد و دولتش به مردم كرده اند! آن نتايج المپيك اين هم تيم ملي!

سو مديريت، سياسي بازي، حزب بازي و ... در تمام مملكت غوغا ميكند.

مهم شايسته سالاري نيست، فقط هم جهت بودن،‌هم حزب بودن و مجيز گوي رئيس جمهور بودن مهم است و بس! (111240)
 
دلسوز
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۰۰:۵۲:۰۳
من هم موافقم ومشکل تنها این یک بازی نبود ما در هر 5 بازی ضعیف بودیم. این اتفاق بهتر از حرکت کج دار مریز بود. البته تا زمانی که علی آبادی در راس سازمان تربیت بدنی است. مشکلات اصلی هم چنان باقی است. به امید حذف تمام خودسران بی دانش از تمام مسئولیت های ایران. (111241)
 
محمد رضا
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۱:۲۷:۳۰
تیمی که بعد از به گل رسیدن دفاعی بازی کنه نتیجه اش مثل بازی استقلال میشه! (110944)
 
بی نام
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۱:۲۷:۴۹
آخر عاقبت همه کسانی که خودشونو بی نقص میبینند و حاضر به پذیرش عیب و ایراداشون نیستند، شکسته، اینم عاقبت انتقاد ناپذیری علی دایی .... دنیا آینه عبرته (110945)
 
امیر
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۱:۳۰:۰۶
اوه انگارچه خبره .بابا فوتباله اینقدرسخت نگیرید. (110946)
 
كيا
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۱:۴۷:۵۲
اينكه علي دايي براي مربيگري تيم ملي زود بود جاي هيچ ترديدي ندارد ولي مهمتر از آن توجه به اين مسئله است كه طي سالهاي گذشته چندين مربي آمده و رفته اند و در واقع هيچكدام نتيجه قابل قبولي نگرفته اند. از سوي ديگر بعضي از نتايجي را هم گرفته ايم بر اساس شانس و احتمالات در زمين فوتبال بوده است، چون براي اين حرفم دليل دارم. تيم كشورهاي ژاپن، كره جنوبي و عربستان را ببينيد كه در چند دوره گذشته پاي ثابت جام جهاني بوده اند ولي تيم جمهوري اسلامي نوسانات 180 درجه اي دارد و دليل آن هم به شرح زير است:
1- بي برنامگي و اعمال نظر شخصي و عدم پاسخگويي مسئولين كه شاخصه اصلي مديريتي در كشور و در تمام سطوح است، پس فوتبال هم استثناء نيست.
2-ورزش در ايران بويژه فوتبال و كشتي صرفاً براي بهره برداريهاي سياسي است كسي براي ايران و يا غرور ملي اهميتي نمي گذارد.
3-افراد كم دانش، بي تجربه، بدون اخلاق و كم ظرفيت مسئوليت فوتبال را در اختيار مي گيرند و آن را ملك مادام العمر خود مي دانند.
4- به دلايل فوق الذكر هيچگاه از تمام ظرفيت خودمان استفاده نمي كنيم و شعار مي دهيم كه ما برنده ايم و راحت مي بازيم كسي هم نمي پرسد كه چرا. براي همين در مملكت ما تمام مسائل بر پايه و اساس شعار بنا نهاده مي شود و هر كسي كه شعارهاي بزرگتر و غيرقابل قبول تر سر دهد و اين شعارها را هر چه با اعتماد به نفس بيشتري بيان كند ارزش بيشتري دارد و پستهاي بالاتري مي گيرد.

خوب در دنياي امروز كه دانش و برنامه ريزي و اهداف بلندمدت حرف اول را مي زند بدون مسلح بودن به علم روز و بدون داشتن برنامه چه نتيجه اي انتظار داريد. اين را باور كنيد بيشتر ايرانيان آشنا به فوتبال و بيشتر 100 هزار نفر در استاديم آزادي هم در ته دلشون مي دانند كه تيم ايران با سياست موجود و تركيب مديريتي فعلي توان لازم براي برد را ندارد ولي هر بار كه اين تيم بازي دارد به دليل غرور ملي و وطن پرستي در هر جاي دنيا كه باشند اميد به پيروزي مي بندند. اينهم از آن نو اميدواريها بود كه ديديد به راحتي بر باد رفت. (110949)
 
رضا نصر
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۱:۵۵:۲۸
دلايل شكست تيم ملي به عربستان
1- روند انتخاب سرمربي
2-خودخواهي سرمربي
3-چاپلوس ها وفريبكاران پول پرست اطراف فوتبال
4-مشاوران واطرافيان آقاي رييس جمهور....
5-كساني كه يك قهرمان ملي را به راحتي هزينه كردند ودر سمتي كه صلاح نبود به
كار گماردند ودلايل ديگري كه فعلا از بيان آن معذورم. (110950)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۲:۰۷:۰۳
متاسّفم که در جمهوری اسلامی ایران این کشوری که هر روز در حال پیشرفت و تعالی هست افرادی مانند آقای دایی بر سر کار می آیند و فوتبال را محلّ انتقام گیری های شخصی خود قرار می دهند و باعث پسرفت فوتبال این کشور بزرگ می شوند . به نظر من حضور افرادی مانند علی کریمی در تیم ایران و اخراج اشخاصی مانند آقای دایی از این تیم ضروری می باشذ. به امید این روز. (110951)
 
متين
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۲:۱۶:۰۴
از مهمترين دلايل شكست هاي اخير ورزش از المپيك گرفته تاهمين تيم ملي فوتبال كه واقعا تحقير آميز بود را مي شود سياسي بودن ورزش ايران دانست
تمامي انتصابات ورزشي بايد تاييدسليقه مقامات سياسي كشور را داشته باشد
نمونه انتخاب افشين قطبي و در 24 ساعت عدم انتخاب او و انتخاب مليونر مغرور يعني علي دايي بود
روزي كه قطبي براي معارفه نزد علي آبادي رفت چرا او را به حضور نپذيرفت
بعدها هم كفاشيان تلويحا به دخالت مقام هاي بالا اشاره كرد
دايي چه در دوران بازي و چه مربي گري آدم لابي بازي بود و اكنون نيز قطعا بركنار نخواهد شد و اين را از مصاحبه وقيحانه آخر بازي او مي شود ديد . (110953)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۲:۳۲:۵۹
نبود مايلي كهن (110956)
 
رضا
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۹:۲۶:۲۴
دوست عزیز نکنه الزایمر داری افرادی مثل مایلی کهن و قلعه نویی قبلا چندین بار رفوزه شدن . (111204)
 
علی
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۰۱:۴۳:۲۹
در شرایط فعلی مایلی کهن بهترین گزینه است
الآن تیم ملی نیازمنده یکی که سایقه مربیگری توی تیم ملی رو داشته باشه یا سابقه مربیگریش در عرصه خارجی قابل قبول باشه که در صورت مایلی کهن و فیروز کریمی بهترین گزینه خواهند بود.
یکی دلیل اختصاصی برای مایلی کهن:
برای کره ها بار روانی داره و تداعی کننده شکست 6-2 هست (111248)
 
ع محمدی
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۲:۳۵:۲۹
مهمترین مسئله گم شدن سررشته اهدافی است که از پیگیری ورزش متصور بوده ایم نه در بعد قهرمان سازی و نه در بعد فرهنگی، هیچ چشم انداز مثبتی وجود ندارد. قهرمانان ملی که در پیام های دوستان از آنها اسم برده می شود چه حرکت مشخصی غیر از مال اندوزی و دنبال کردن خواسته های فردی در این چند ساله داشته اند؟ واقها کدامیک را می شود مستحق قهرمان بودن دانست؟ مسئولینی که عمر اهداف ورزش این مملکت را در دوره ی مسئولیت خود می بینند غیر از بهره جویی از موج احساسات بیشمار هواداران پاک ورزش چه کار مثبتی انجام داده اند؟ وقتی انجام حداقل وظایف این افراد، توسط خودشان لایق پاداش و تکریم می شود و در حالیکه خیلی از مردم این کشور محتاج نان شب هستند، این آقایان بابت باخت و تساوی هایشان اتومبیل و دلار به همدیگر پیشکش می کنند! چه انتظاری از هوادار مظلومی میرود که عنان از دست میدهد ( و بدون آنکه تائید عمل و الفاظ زشت به کار رفته توسط وی باشد) توسط این به اصطلاح قهرمانان ملی ما مورد ضرب و شتم قرار می گیرد. ایکاش این آقایان یک شب مثل او با رویای استادیوم رفتن خوابیده بودند و ایکاش به جای تردد با ماشین های چندصدمیلیونی ، این به اصطلاح قهرمانان ما یکبار با مکافات آمدن استادیوم با مینی بوس و اتوبوس را مزه کنند تا دیگر به خود حق ندهند به جا ی نشان دادن شجاعت ایرانیان به مهمانان عرب ما در زمین بازی، شرافت و غیرت جوان ایرانی را زیر مشت و لگد بگیرند. (110957)
 
ارمین
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۳:۰۷:۰۸
دایی ، کفاشیان ، علی آبادی مثلت شکست تیم ملی فوتبال و علی آبادی مقصر اصلی ناکامیهای ورزش (110959)
 
حسن
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۳:۳۳:۵۴
وقتی که کار فوتبال نه ورزشی که تبلیغی و سیاسی میشود نتیجه همین است حضور تبلیغی سیاسی احمدی نژاد و استفاده تبلیغی سیاسی مربیو و فدراسیون (110961)
 
بامداد
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۳:۴۱:۳۵
اين آقايان فكركرده اند كه فوتبال ملك شخصي خودشان است
مثل دايي
دلايل:
1. خودخواهي علي دايي در بحث انتخاب بازيكنان
2.باند بازي (بخصوص در انتخاب كعبي و مهدوي كيا و استفاده نكردن از خسروحيدري)
3. انتقاد ناپذيري
4. شخصيت نارسيسيتي آقاي دايي (همان خودشيفتيگ خودماني)
5. حمايت بيهوده و عجيب فدراسيون از وي (اينكه دايي مي داند پستش محفوظ است)
6. و هزاران دليل ديگر

تيم ملي فوتبال ايران يك تيم كوچك نيست كه در بازيهاي حساس هدايتش را بدست يك آدم بي تجربه(البته در پست مربيگري) بسپارند

واقعا بخاطر باخت متاسفم (110962)
 
حسین
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۵:۱۵:۰۵
(1)عدم مدیریت صحیح
(2)احساسات شخصی
برای مثال مدیریت علی دايی واحسساساتی فکرکردن ایشان.
همینطورعلی کریمی
اینهاقهرمان هستند نه مردم عادی.متاسفانه هنوز این را درک نکردند (110969)
 
ابوالفظل
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۷:۴۱:۵۱
1-خود محوری
2-ورود سیاست به ورزش
3-باند بازی و انتقام گیری
دایی بازیکن بزرگ و افتخار افرین تیم ملی ایران بود ولی 10 سال زودتر به سرمربی گری تیم ملی انتخاب شد و انهایی که اینکار را کردند خواستند این اسطوره را براحتی بشکنند که متاسفانه موفق هم شدند... (110976)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۷:۴۶:۰۴
با سلام و بدون تعصب ب در یک جمله \" از کوزه همان تراود که در اوست \" در مملکتی که در دقیقه اخر مربی عوض کنند انتظار بیش از این نداشته باشید (110977)
 
هادی
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۷:۴۹:۳۹
آیا کم بود چندین سال که احساسات و شعور جوانان این مرز و بوم از وجود شخصی چون \"علی دایی\" در کسوت بازیکن جریحه دار شده بود که حالا باید وی را در کسوت سرمربی تیم ملی نیز تحمل کنند!

فردا دیر است، لطفا هر چه زودتر بر این زخم تازه که بار آمده مرهم نهید و آن لباس نابرازنده را از بدن آن آقای مغرور بیرون کشید. لااقل برای ایجاد یک حس مثبت روانی هم که شده. (110979)
 
مجيد-ن
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۷:۵۸:۳۹
1-درفوتبال بردوباخت وجودداردوتيم ايران هنوزهم شانس صعوددارد
2-متأسفانه هم اكنون درفوتبال ايران مهاجم تمام عياروگلزن وفرصت طلب نداريم بايدبراي اين مشكل چاره اي انديشيدكه مشكل به نداشتن برنامه ريزي اصولي براي تيمهاي پايه برمي گردد
3-بنظرمن بازيكنان آماده ليگ ايران ازلژيونرها متعصب تربازي مي كنند (110982)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۸:۰۴:۳۵
1-لجاجت وخودرائي علي دائي كه داشتن استقلال كاري را با ديكتاتور مآبي اشتباه گرفته است
2-كار بلد نبودن علي دائي
3-حضور بي دليل رئيس جمهور در ورزشگاه كه باعث عدم تمركز بازيكنان وتماشاگران شد
4-دخالت دولت درامور فوتبال كه از 3 سال پيش آغاز شدومنجر به تعليق فوتبال شدونهايتا باعث شد تا فردي غير متخصص ولي توصيه پذير رئيس فدراسيون فوتبال شود
5-كار بلد بودن مربي حريف (110983)
 
امیر
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۸:۱۱:۲۵
حالا فهمیدین چرا AFC تصمیم به محرومیت فونبال ایران به دلیل دخالت سیاست در ورزش گرفت ؟ ایکاش AFC یکبار برای همیشه محرومیت سنگینی برای ایران در نظر میگرفت تا اینقدر شاهد دخالت های سیاسی این آقایان ه فاسد و قدرت طلب در ورزش نبودیم. (110987)
 
هوادار
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۸:۲۸:۴۹
هنوز هم علی دایی معتقده که نظر نمایندگان مجلس (در مورد نتایج ضعیف تیم ملی)کارشناسی نبوده؟البته با غرور و رویی که از ایشان سراغ داریم مطمئناهنوز زیر بار این نمیره !
به هر حال چیزی که مشخصه عربستان در آستانه حذف با آوردن یک مربی کاربلددر عرض یک ماه به اون چیزی که می خواست رسید و ما با کلی تعطیل کردن های بی جهت لیگ و فرصت سوزی با آقای دایی از جام جهانی دور شدیم.
به نظر من هنوز ترکیب مایلی کهن و مجید جلالی می تونه کمکمون کنه. (110991)
 
موسوي
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۸:۳۰:۲۳
آقاي علي آبادي و دار و دسته محترم ايشان
خواهشمند است پس از اين همه گندي كه در ورزش اين مملكت بالا آورده ايد ( تقريبا در همه رشته هاي ورزشي و تقريبا در همه مسابقات بين المللي برگزار شده از المپيك پكن گرفته تا مسابقات جهاني رشته هاي مختلف ورزشي ايران افتخار خاصي كسب نكرده است ) برويد سر كار اصلي خود و به كار آسفالت كاري و ساخت و ساز مشغول شويد .
با تشكر
ملت ايران (110993)
 
هادي
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۸:۳۲:۱۰
نمي خواهم بگويم تيم ملي بد بازي نكرد.نمي خواهم بگويم كه علي دايي هيچ تقصيري ندارد اما اگر كسي حركات عمقي ايران را در اين بازي ديده باشد و سيستم علي اصغري قبل از آن را هم به ياد داشته باشد به پيشترفت تيم ملي از لحاظ تاكتيكي گواهي مي دهد.تكروي و حركات اضافه و تمام كننده نبودن مهاجمين از دلايل عدم نتيجه گيري است.
اما توهين به علي دايي خلاف اخلاق است و صد البته بايد كمي گذاشت تا زمان بگذرد.فوتبال و سياست همين است.علي ايي بعد از جام جهاني مي شود علي دايي بعد از قهرمان كردن سايپا.مطمئن باشيد هميشه اين گونه نخواهد بود. (110994)
 
رضایی
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۸:۳۵:۳۳
به اعتقاد من مشکل اصلی به راس ورزش کشور برمی گردد ،که با تصمیمات اشتباه فوتبال را به این ورطه انداخته است ،اولین اشتباه برخورد ناشایست با بهترین رئیس فدراسیون فوتبال یعنی اقای دادکان ودومین اشتباه دخالت درانتخاب سرمربی تیم ملی وانتصاب دایی !،ونتیجه رقص پیروزی عربستان درحضور صدهزار نفر تماشاچی ،رئس جمور،وهفتاد ملییون بیننده (110996)
 
مهران
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۸:۴۲:۲۰
يادش بخير در زمان انتخاب علي دايي صفايي گفت انتخاب دايي سوزاندن اسطوره بود (110998)
 
سعيد
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۸:۴۲:۲۸
در كنار تمام مسائل فني و سياسي كه دوستان ذكر كردند يه نكته ديگري هم هست كه من از مدتها قبل بهش فكر مي‌كردم :
آه افشين قطبي ! (110999)
 
محمد حامد اقبال
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۸:۴۸:۳۴
ما داريم براي روحيه دادن از عرق ملي استفاده مي کنيم ولي وقتي فوتبال ما مصرف کننده پولهاي فاسد باشد وطن پرستي معنايي ندارد.
از لحاظ تکنيک هم که کاري نمي کنيم.بهتر است اين بودجه هاي کلان را در فوتبال ازبين نبريم وگردن بعضي از فوتباليستها که ديگر دارن مانکن مي شوند را کلفت نکنيم.چون يه پيکان ما تصادف کنه ناراحت نميشيم اما اگه پولهيمان را کسي ببره وبه اسم ما بنز بخره بعد جلوي روي ما به ديوار بماله حال ما گرفته ميشه!
برين بودجه ورزشي رو خرج ورزشهاي زيباتر کنين (111001)
 
rouzbeh
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۹:۰۱:۴۸
واقعا حرفهای آقای دایی بعد از این شکست خنده دار است. می گوید\"ما تنها در دو غافلگيري از حريف گل خورديم و متاسفانه بازي را واگذار كرديم. سوال من اين است كه مگر يك تيم چند بازي مي‌تواند پيروز شود و برد و باخت در فوتبال هر كشوري وجود دارد.\"
واقعا ایشان چه فکری کرده اند. مگر تیم ملی تا به حال چند بار پیروز شده است. ایشان در اکثر بازیها تساوی کرده و حتی اگر برده است با پنالتی بوده. واقعا این فرافکنی ها جای تاسف دارد.
تا وقتی چنین مربی مغرور و خودخواهی روی نیمکت تیم ملی وجود داره همین آش و همین کاسه است. علی دایی در جام جهانی قبل به عنوان بازیکن با غرور و خودخواهی و دخالتهای بی جاش باعث گسستگی در تیم ملی و عدم موفقیت مناسب شد.
حالا هم به عنوان سرمربی ایران را در راه رسیدن به جام جهانی ناکام گذاشت.
من فکر کنم این آقا به اندازه کافی از فوتبال ایران کشیده بهتره که دیگه دور این فوتبال و خط بکشه. این فوتبال با انتقام گیری و تلافی کردن به جایی نمیرسه..
شما یه نگاهی به ورزشگاه بندازید 2 ساعت قبل از بازی التماس می کردن که مردم به ورزشگاه بیایند.
به هر حال خدا رو شکر که بازی مساوی نشد و گرنه این علی دایی دیگر خدا رو هم بنده نبود (111003)
 
جمشید
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۹:۰۴:۲۱
بعد از پیروزی بر تیم آمریکا و جشن و شادی خود جوش و سراسری مردمی در تمام کوچه و خیابان در کل ایران من یادم نمیاد که دیگر تیم ملی های ما در هیچ میدانی پیروز شود و باعث اینکه خدای نکرده جشن سراسری مردمی در مملکت راه بیفته.........ترا بخدا شما یادتون میاد؟ (111005)
 
رضا
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۹:۰۶:۴۵
احمدی نژاد و دارو دستش (111006)
 
مقدم
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۹:۱۰:۲۴
زماني كه تيم ملي كشتي ايران در المپيك توان خودرا نشان داد رقبا و حسودان سرمربي تيم ملي با كمك صدا و سيما چنان بلوايي براه انداختند كه انگار تيم اول المپيك بوديم ! آنموقع با جو سازي هايي كه شد بناحق و بدون كارشناسي سرمربي عوض شد تا سرپوشي باشد براي كم كاري كشتي گيران .
بضاعت ما در ورزش همينه . فوتبالمان هم همينه ! فرگوسن را هم اگر سرمربي فوتبال اين كشور باشه نتيجه تغييري نميكنه . چرا و چقدر خودمان را گول بزنيم ؟
در اين كشور ورزش خلاصه شده در فوتبال ! در تنيس و اسكواش رده چندم جهان هستيم ؟ در رشته هاي مادر مثل : دو ميداني - ژيمناستيك و شنا چطور ؟
حواشي فوتبال و مافياي حاكم برآن درهمه جا ريشه دوانده . روزنامه هاي ورزشي غير تحليلي هم بيشتر به اين موضوع دامن ميزنند براي فروش بيشتر !
متاسفانه شما هم به همين بيماري \" قرباني كردن \" مبتلا هستيد . اما واقعيات را به مردم بگوييد . چرا توقع بيجا ايجاد ميكنيد ؟ اگر در همين بازي ايران برنده شده بود و اتفاقي يك شوت گل ميشد ؛ آنوقت ديدگاه همه نسبت به علي دايي و بازيكنان 180 درجه عوض شده بود !
كمي انديشيدن و تفكر راجع به مسايل بهتر از اين قال و قولهاي بي نتيجه است كه سالهاي سال است تكرار ميشود . (111009)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۹:۱۱:۲۴
فقط لطف كنيد ارشيو افاضات همين آقاياني را كه امروز ازروي جايگاه ويژه براي 100 هزار تماشاچي ژست انتخاباتي مگيرند رو در مورد اعتراض به عدم صعود ايران از دور اول مسابقات جام جهاني دور قبل را براي آگاهي مردم ارائه كنيد تا دلايل عقب ماندگي اين ملت در تمام عرصه ها از جمله ورزش مشخص شود . اميد وارم اين حقارت در آزادي به سرنوشت نتايج نتايج المپيك دچار نشود (111010)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۹:۱۴:۱۰
با سلام

1ضعف تيم ملي فوتبال ايران به ضعف تيمهاي باشگاهي و نتايج ضعيف كه در مسابفات اسيايي كسب كرده اند بر مي گردد
2 حاضر گسترده نيروهاي سياسي در حوزه ورزش
3-عدم استفاده از سرمايه هاي انساني در ورزش بخاطر غرور و لجاجت افراد
4-خط دفاعي ضعيف و بي برنامگي در طول مسا بقه
5-نداشتن انسجام گروهي
6-اختلاف درون تيمي (111011)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۹:۱۷:۱۳
تا وقتی در فوتبالمان و همه چیزمان باند و بند بازی برقرار باشد و از همه استعدادهایمان بهره نگیریم وضعیت همین است....یعنی فقط یک مربی مثل آقای دایی خواهیم داشت بدون هیچ گزینه دیگر.
یادمان باشد تنها زمانی از تاریخ که ما در دنیا ابرقدرت بلا منازع جهان بودیم وقتی بود که با احترام به همه استعدادهای کشور از تمامی آنها برای اعتلای ایران بهره گرفته شد و در این صورت بدیهی است که پهنه خدمت به وطن آنقدر گسترده و رقابتی می شود که جایی برای \"کم فروشی\"، \"غرور\" و \"تنبلی\" باقی نمی ماند. (111013)
 
بهناز
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۹:۱۸:۴۶
تا زماني كه سياست از ورزش اين مملكت جدا نشه وضع همينه كه هست (111015)
 
مسعود ملک نیا
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۹:۱۹:۳۶
دوستان عزیز تیم ملی تنها به نیمکت مربی گری باخت.آقای دایی وقتی تیم سایپا را قهرمان کرد به خاطر این بود که دیگران تیم سایپا را بسته بودند والا سال بعد هم نتایج سایپا را درلیگ دیدیم. آقای افاضلی درکدام تیم مربی گری کرده . تا زمانی که انتخاب مربی روی باند وباند بازی باشد بهتر از این نخواهد شد. هنوز شاهنامه آخرش خوش است (111016)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۹:۲۱:۱۶
سلام
بعد از گل اول ایران بنده این پیام کوتاه را در روی موبایل دریافت کردم:
\" بركت حضور دكتر احمدي‌نژاد ايران را به گل رساند، الله اكبر\"
تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل
آقایان اصلا دید ورزشی ندارند. ورزش را میخواهند برای پیشبرد اهداف سیاسی و تا زمانی که چنین تفکری بر فودتبال حاکم است امیدی به اصلاح نیست.
هنوز ژانگولر بازی های سر انتخاب رییس فدراسیو ن ، آبروریزی هنگام آوردن خاویر کلمنته و در نهایت انتخاب غیر کارشناسانه علی دایی از یاد ها نرفته است.
چگونه انتظار پیروزی دارید با چنین شرایطی؟
متاسفانه در این میانه تنها هواداران و مردم با شرف ایران هستند که با احساساتشان بازی میشود. (111017)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۹:۳۱:۴۶
امیدوارم آقای مدیری در تلویزیون هم در مورد غرور بیجا داشتن از سرنوشت آقای دایی درس عبرت بگیرد. همه ما باید از این شکست درس بگیریم و با نتایج آن فردا را بهتر بسازیم. (111020)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۹:۳۸:۳۱
اقای دایی حرمت پیشکسوتان را نگه داشت . از پروین تا مایلی کهن تا کریمی و....

بجای مشورت با پیشکسوتان فوتبال که جوانی خود را با غیرت وقف فوتبال ایران کرده بودند. درمقابل انها جبهه گرفت ونه تنها حق شاگردی واستادی را بجا نیاورد
که با خود محوری ضربه ای به فوتبال زد که تا سالهای اینده برای ما قابل جبران نیست (111022)
 
رستم
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۹:۳۹:۱۵
بازيكنان تيم ملي از بهترين ها هستند
-ضعف مديريت فدراسيون و عدم توانائي مربي تيم ملي در بكارگيري تكنيك هاي شناور در جريان بازي و نداشتن علم مربيگري ايشان
-ورود سياست به چرخه ورزش
غرور بيجا و نديدن غرور ملي و به سخره گرفتن احساسات پاك ملت
و در پايان از سياسيون خواهش ميكنم حداقل دست از سر ورزش بردارند و اين يكي را ديگر براي ملت باقي بگذارند ... .. .. .. ..
و اينكه ....... آقاي دائي لطفآ برو ............ (111023)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۹:۴۳:۴۹
علی دایی سهم بزرگی در شکست تیم ملی دارد و من بیشتر از هرکس او را مقصر میدانم دایی یکی از ورزشکاران ملی است که مردم به جهت رفتار نا ورزشکارانه اش او را دوست ندارند واو هم این را میداند و برای همین با مردم و خبرنگاران که گوش و چشم ملت هستند اینگونه زشت و غیر دوستانه رفتار میکند دوم اینکه علی دایی پشتش به جائی یا کسانی گرم است که انها به افتخار ملی اهمیت نمیدهند فقط به او جرئت پروئی و قلدری کردن را داده اند . تیم ملی را در خانه به شکست کشانده از همه هم طلب کار است . در چه زمانی و در چه صورتی او باید کنار برود من حتم دارم بازیکنان هم با او مشکل دارند و در روحیه انها بی اثر نیست انسان از جسم و روح درست شده هر کدام که تضعیف شوند کارائی انسان را کم میکند سوم از نظر من دایی بهترین ها را انتخاب نمیکند انهائی را که دوست دارد انتخاب میکند مثلا نازنین ما علی کریمی بهترین بازیکن هم ازنظر بازی هم نجابت و اخلاق را چرا ببازی نگرفت بازیکنی که او را جادوگر فوتبال می نامند و دیگر بازیکنان خوب که دایی انها را دوست ندارد انکار تیم ملی متعلق به اوست .چه زمانی باید او را کنار گذاشت یادم هست در بازی جهانی گذشته که تیم ملی امریکا از ایران شکست خورد امریکائیها حتی صبر نکردند بازیها تمام شود و مربی انها به امریکا برگردد بعد او را بر کنار کنند بلافاصله بعد از شکست از اینجا خبر اخراج او را به او دادند و اخراجش کردند . ما کی میخواهیم بعد از این بازیهای خفت بار دایی را کنار بگذاریم حامیان او چه کسانی هستند که منافع ملی را به منافع خود و دایی ترجیح میدهند انچه که مردم به دایی گفتند حقش بود قضاوت اکثریت مردم و عقل کل مردم همیششششه درست است .. (111024)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۹:۴۶:۰۲
1-دانش وتجربه پایین مربیان ایرانی(نتایج تیم ملی وبی برنامه بازی کردن تیم در مسابقات اخیرونتایج باشگاههای ایرانی بامربیان ایرانی درباشگاههای اسیا) 2-استفاده ازتفکرات مربی المانی(مربیان ارژانتینی.فرانسوی.هلندی وپرتقالی) 3-شخصیت ویژه سرمربیتیم ملی 4-وجود باندبازی درسطح وسیع (111025)
 
Salim
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۹:۴۶:۳۷
دوستان بايد اعتراف کنيم که تيم ملّی ما بدينگونه که چيده شده فقط
برای 70 دقيقه خوبه. متأسفانه بازی فوتبال 90 دقيقه است!

سليم -- نيويورک (111026)
 
س س
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۹:۵۵:۲۴
احمدی نژاد (111027)
 
رضا مختاری
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۹:۵۵:۵۳
در حالیکه همه منتظر بودند در ایام نوروز با پیروزی شادی خود را مضاعف کنند اقای دائی با اعصاب 70میلیون ایرانی بازی کردونتیجه غرور کاذب ، تکبر و خودبینی محض خود را مشاهده کرد . براستی ایا افرادی که بازی کردند همه در اوج امادگی و اماده تر و مثمر ثمر تر از علی کریمی بودند . ایا بعد از گل ایران ،ایشان نمی توانست مهدوی کیای خسته و مسن را بیرون اورده و بازیکن جوان و با انگیزه تری را وارد زمین کند . بهتر است هر چه سریعتر ایشان خود از تیم ملی کناره گیری کرده و از مربیان با تجربه داخلی استفاده کرد شاید بتوان بعنوان تیم سوم از این گروه به هفت خان بعدی رفت و شاید بدنبال ان به جام جهانی صعود کرد. (111028)
 
بنده خدا
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۰۹:۵۹:۰۸
آقا چیرا اینهمه به هم بدو بیراه می گویم. بهرحال باید رفتار منطقی و بدور از احساسات داشته باشیم. اگر مربی بنا به هر دلیلی نتیجه نمی گیرد. مربی و کادر فنی را عوض کنید. اینهمه سرو صدا و بدو بیراه ندارد. با تشکر (111032)
 
ali
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۰:۰۰:۲۸
ta zamani ke aghaye dayi band baz va mafiayi dar tim melli va footbale iran hastand hamin masael vojod darad. hich kas faramosh nakarde ke ishan jaye
aghaye ghotbi ra zarfe 1 saat dar tim melli gereft chon ghablaz an tamami resaneha az emzaye gharadade ghotbi ba fedrasion jahate sarmorabigari time melli khabar dadan (111035)
 
جعفرشريعتي
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۰:۰۰:۳۲
تا آستانه سكته رفتم. تمام عيدمان منتظر اين بازي بوديم وقتي امور ورزش را به اهلش واگذار نمي كنيم بايد منتظر چنين و ضعيتي باشيم. (111036)
 
موسوي
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۰:۰۵:۴۱
بسم تعالي
علت فقط غرور دائي است و بس . . . (111037)
 
fereydoon
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۰:۰۶:۳۳
ورزش شادی بخش است معمولآ وقتی ببازی کردن مثلآ اروپائیها نگاه میکنید در ان طراوت وشادی میبینید ولی در بازیهای ما تنش دیده میشود همه بازیکنان در اروپا باهم دوستند و دوستانه باهم پاسکاری میکنند چرا اینجا اینطور است
در اینجا برای فرار از مالیات بعصی از بازیکنان زیرمیزی میگیرند درامد باشگاهها انقدر نیست که ببازیکنان خود دستمزد کافی بدهند و شرکتهای دولتی از بودجه ای که باید صرف ورزش کارکنان خودکنند زیر میزی به بازیکنان میدهند و یکنوع فساد را دامن میزنند درواقع باشگاههای معمولی نمیتوانند بازیکنان خودرا نگهدارند و توسط شرکتهای دولتی قر زده میشوند این موضوع خود باعث سرخوردگی یکعده عاشق و زحمتکش برای فوتبال میشود از طرف دیگر بازیکنان میبینند که بازیکن هم سطح او چه ثروتی بهم زده وچه هارت و پورتی دارد و فکر میکند لابد زیرمیزی کلانی گرفته چرا سر او بیکلاه مانده بنابراین خوب پاسکاری نمیکند (111038)
 
مقیمی
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۰:۲۰:۱۰
چون اولین تیم ملی هستیم که مربیـــش بلافاصله بعد از \"مـــــربی\" شدن در لیگ بلافاصله مربی \"تیم ملی\" می شود!
فعلا هم کسی چیزی نباید بگوید تا شاید اقایان ناراحت شوند, جبهه را به صورتی ارایش می کنند که اگر نقد کنی گویا خیانت کردی... همیشه وای بر ما بوده و هست.
با تشکر (111042)
 
ناشناس
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۰:۲۱:۱۳
کارشناس فوتبال نیستم و برای اولین بار به اصرار دوستان رفتم استادیوم (واقعا فضای استادیوم در شان کشور اسلامی نیست و این همه هزینه فرهنگی باید محصول بهتری می داد) راستش برای اولین بار از اینکه تیم ملی داشت می باخت ناراحت نبودم چون فکر می کنم فواید زیادی این باخت دارد. اول اینکه بفهمیم فضای ورزش فضای سیاسی بازی نیست. دوم اینکه از هر فرصتی برای جلب رای مردم استفاده نکنیم. سوم اینکه خودمان را کارشناس همه چیز ندانیم. وقتی یادم می آید که آقای رئیس جمهور برای مربیان با سابقه و بازیکنان تیم ملی توصیه های فوتبالی می کند و طوری صحبت می کند که گویی یک سر و گردن از همه آنها بالاتر است وضع از این بهتر نمی شود. البته شرایط در دیگر حوزه ها نیز مشابه است چراکه آقای رئیس جمهور به قول خودش 50 سال اقتصاد ایران را بررسی کرده و از هر کسی این علم را بهتر می فهمد و اخیرا نیز متوجه شده که اساسا علم اقتصاد باید بازنویسی شود در حوزه شهر و ترافیک که نمی شود به او نزدیک شد در حوزه .... (111043)
 
سيد
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۰:۲۵:۴۷
1-حسين كعبي:
در اينكه آقاي كعبي بازيكن خوبي است شكي نيست اما مدافع كناري بايد از لحاظ فيزيكي هم مناسب باشد ايشان نه قد مناسبي دارند نه قدرت بدني بالا ايشان به درد نوك حمله مي‌خورند.بازيكنان بهتري در ايران براي اين پست داريم.
2-راستي چرا مهدوي كيا از سوي بازيكنان بايكوت شده بود؟ آيا نشانه چند دستگي در تي ملي نيست؟
3- خود بزرگ بيني مسوولان تيم ملي:
دلايل واقعي عدم دعوت به تيم ملي بعضي بازيكنان جز اين گزينه است؟
4-عدم مديريت صحيح امور ورزش
و.... (111047)
 
علي
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۰:۲۷:۱۱
علت را بايد در خود خواهي بيش از اندازه سرمربي دانست (111048)
 
حسين
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۰:۳۱:۵۴
علي دايي دل افشين قطبي را كه هم خودش و هم تمام ملت او را سرمربي تيم ملي مي دانستند شكست و با استفاده از رانت و رابطه كه متاسفانه سرطان مملكت ما شده به سرمربيگري تيم ملي كه هيچوقت حقش نبوده و نخواهد بود رسيد. حالا هم مطابق آنچه اعتقاد همه ماست بايد چوب خدا را بخورد و با آنچنان فضاحتي از صحنه فوتبال خارج شود كه باد نخوت و غرورش بنشيند و ديگر چنين هوسي نكند. (111049)
 
محمد ي بيگي
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۰:۳۴:۲۸
چرا با احساسات مردم بازي مي شود. در هيچ كجاي دنيا اينقدر مسائل جامعه سياسي اداره نمي شود . اداره تيم ملي علم روز مي خواهد همچنان كه ساير شئونات جامعه بدون دانش روز و كار گروهي كه هدف مشتركي را دنبال نمايد به سرانجام نخواهد رسيد . انتصابهاي معني دار . باند بازيها . نقد ناپذيري و شكسته شدن حريمهاي اخلاقي نتيجه كاري است كه شكست در كشتي و فوتبال و المپيك و ....تنها گوشه اي از آنچه است كه اتفاق افتاده و پس از بيداري از اين خواب سنگين كه خيلي ها در آن مقصر هستند خواهيم فهميد كه چه بيراهه هائي را رفته ايم. چرا به حديث پيامبر كه بر كسي كه بداند از او بهتر براي تصدي مسئوليت امور جامعه وجود دارد و اين مسئوليت را بپذيرد لعن فرستادند عمل نمي كنيم . شهوت قدرت و ثروت اندوزي در جامعه ما را به كجا مي برد . اين ملاحظات عمومي بنظر من مهم تر از نكات فني شكستها در عرصه فوتبال و ساير رشته هاي ورزشي است كه براي آن نيز نكات فراواني مي توان برشمرد . ما هم نتيجه را باخته ايم و هم حريم اخلاق انساني و حرفه اي اموري را كه جامعه صبور ايران به مسئولان فعلي ورزش سپرده اند. (111050)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۰:۳۷:۳۳
به نظر من ریشه مشکلات ورزش ضعف درمدیریت کلان ورزش می باشد . شکست های پیاپی درورزش کشور چهار سال است که ادامه دارد . مگر ما در المپیک موفق بودیم ویا مگر در بازی های قبل تیم ملی خوب عمل کرده بودیم.
به نظر من راه حل اصلاح وضعیت فعلی ، بازگشت دکتر محمد دادکان به فدراسیون فوتبال و اخراج علی کفاشیان می باشد.
لازم به یاد آوری می باشد که قبل از تیم ملی فوتبال ، باشگاه های استقلال و سپاهان نیز به تیم های عربستانی باخته بودند .وما از خواب غفلت بیدار نشده بودیم.
یادمان نرود که این مسابقات شروع شده بود وما هنوز مربی تیم ملی را انتخاب نکرده بودیم ، ما به دیمی کاری عادت کرده ایم .
یادمان نرود نا برده رنج گنج میسر نمی شود. (111052)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۰:۳۹:۵۲
خيلي متاسفم براي سايت الف و توكلي كه از هر فرصتي براي تخريب دولت استفاده مي كند حيف آنهمه دعوا و حمايت كه در سال 80بخاطر توكلي (انتخابات رياست جمهوري)كرديم توكلي ماهيت جاه طلبي خودرا به همه طرفداران انقلاب نشان داد. (111053)
 
علیرضا
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۷:۱۶:۳۳
دوست عزیز ، مثل اینکه شما متوجه فاجعه ای که رخ داده نیستید (111182)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۹:۰۳:۴۴
بسمه تعالی اینهم آنروی سکه ؟!
دقت بفرمایید یک سایتی در این شرایطی که باید به خرد جمعی احترام گذاشت تلاش دارد در محدوده قابل قبولی نظرات موافق ومخالف را آنهم در مورد فوتبال که مورد توجه اکثر ایرانیان است پخش کند انوقت
این اقای توکلی شده است مخالف دولت و تخریب کننده ؟!
شده است جاه طلب ؟!
واین بزرگواران شده اند طرفداران انقلاب ؟!

فکر نمیکنید آقای دایی و شمای محترم و ... دچار خود بزرگ بینی شده باشید و دور خودتان مثل کرم ابریشم تاری تنیده و در دنیای محصور وتنگ خود زندانی شده باشید ؟!
فکر نمیکنید جهان بینی شما محدود به نک بینی تان شده باشد ؟!
نویسنده بزرگوار همه این عزیزانی که نظری میدهند دلشان برای نظام و انقلاب میسوزد .
در شرایطی که باید از همه ظرفیتهای نظام و در یک مورد مشخص آن فوتبال استفاده مطلوب کرد و کاررا به خدا واگذار کرد با خود رایی و طرد خرد جمعه و انحصار طلبی و برچسب زدن که عمده آنها شخصی است برای نظام مظلوم اسلامی درد سر در ست میکنند ؟!و البته عمده آنرا هم به حساب نظام مظلوم و انقلاب و اسلام میگذارند که البته ظلم مضاعفی است
بزرگوار لطفا دراین اغاز سال نو دعاکنید تا قلوب و ابصار مان متحول شود تا دنیارا از دریچه دیگری ببینیم؟!
آنوقت شما از این منتقدین تند تر اظهار نظر خواهید کرد ؟!
والله و عالم (111197)
 
reza
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۰:۴۲:۲۴
دوست داشتم این اتفاق توی اولین بازی با عربستان میفتاد یعنی روزی که ما باید توی نیمه اول سه گل می خوردیم و نخوردیم؛ اقلا اگر اونروز می باختیم احتمال داشت امروز به این فلاکت نیفتیم ،ولی خدا خیرو صلاحمونو بهتر می دونه ،مردم فهیم ایران مدیریت فوتبالی دولت نهم رو هم دیدن، مربی که نباید بشینه دعا بخونه 70 میلیون دعا میخونن،علی آقا تو پول گرفتی که کار کنی..حاج محمود این جور که پیداست امسال،سال تو نیست. (111054)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۰:۵۷:۳۴
-نگاه تجاري به تيم ملي مانند استفاده از مارك تجاري در لباس تيم كه تاكنون در هيچ كجاي دنيا سابقه نداشته لباس تيم ملي را به يك شركت تجاري بفروشند
استفاده ازلباسهاي بيقواره وتنگ وغيراستانداردتوليدي دائي درتيم هاي ملي فوتبال .

استفاده از بازيكناني كه در هرشرايطي ميدانند بازيكن ثابت تيم مي باشند
خداوكيلي امثال كعبي واشجاري وحسيني وعقيلي در پستهاي خود نفر چندم در ايران هستند؟ ايا كعبي كه به دلائل ناشناخته تاكنون بيش از 70بازي ملي داردلياقت حتي 1بازي راداشته ؟چه دستهائي اين بازيكن را كه درانگليس حتي به تمرين تيمهاي محلي هم اوراراه نمي دادنداكنون اورا بازيكن فيكس كرده .

باندبازي ريا دودوزه بازي و ........ (111060)
 
جعفر خياميم
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۱:۰۱:۳۳
بسمه تعالي- از دو سطح خرد و كلان ميتوان موضوع را تحليل نمود كه اميدوارم مورد توجه مسئولان امر قرار گيرد:
الف. سطح خرد . در سطح خرد موارد مختلفي مانند بسياري از چيزهاي كه عزيزان مختلف در بالا اشاره كرده اند وجود دارد مانند غرور آقاي دايي، زود بودن انتخاب ايشان ، احساساتي بودن و غيره. كلا بيشتر انتقاداتي كه دوستان آورده اند ديد پايين به بالا و يا ديد خرد دارد كه خوب است اما كافي نيست .
ب. سطح كلان. مشكل اصلي كه متاسفانه سالهاست در كشور ما وجود دارد و در همه سطوح ديده ميشود كه منجر به همه اين مشكلات و مديريتهاي سليقه اي ميشود عدم وجود سيستم و ديد سيستمي است. به طور كلي در كشور ما از عاليترين سطوح گرفته تا سطوح مياني و پاييني نگاه سيستمي به كارها وجود ندارد . اگر بطور سيستماتيك عمل شود ديگر نه مديريت ميتواند سليقه اش را اعمال كند و نه مشكلاتي اين چنيني پيش مي آيد. اگر سيستم منضبط و مدوني وجود داشته باشد كه هيچ كس قادر به تخطي از آن نباشد هم بازيكنان بر اساس معيار و چارچوب مشخصي پرورش يافته و آماده تيم ملي ميشوند و هم مربي و سر مربي تيم ملي.
متاسفانه اين مطلب در همه بخشهاي كشور ما وجود دارد. چون حزب نداريم يعني برنامه همه نداريم و بايد فرد را به جاي حزب مشخص به عنوان رييس جمهور انتخاب كنيم. چون سيستم مدوني براي انتخاب افراد نداريم ،‌ باز هم رو به رفيق بازي مي آوريم و دوستانمان را بر سر كارها ميگذاريم . در اقتصاد هم همينطور و در كلانترين مسائل كشور. جالب اينكه اگر جايي هم برنامه داشته باشيم مانند برنامه توسعه 5 ساله كشور باز هم اصرار به تخطي از آن داريم! يعني فرار از سيستم و برنامه و خط مشي!
نگاهي به كشورهاي آلمان و كره جنوبي با دو نگرش كاملا متفاوت ، نژاد مختلف و غيره نشان ميدهد كه حاكميت همين سيستم و نگاه سيستمي ، برنامه كلان مدون ، وجود ديسپلين و نظم و انضباط ، انتخاب پله اي نخبگان و شايستگان (‌كه نمونه كوچكي از آن را مردم در سريال يانگوم ديدند) باعث درخشش و توسعه و شكوفايي اين كشورها شده است .
حال ما طبق كدام نگاه و سيستم مربي و سرمربي را انتخاب كرده ايم. اصلا روساي آنها طبق كدام سيستم و غربالگري انتخاب شده اند. ميبينيد كه به شدت سليقه حكمفرماست كه متاسفانه با تغيير رئيس جمهور و يا مديران كلان، افراد ديگري با سليقه هاي ديگري مي آيند كه روز از نو ...
بنابراين برادران و خواهران و دوستان عزيز، اگر شهيد بهشتي به دنبال ايجاد حزب بود چون در آلمان زيسته بود و محاسن آنرا از نزديك ديده بود،‌او ايراد كار را در همين نداشتن سيستم مدون و منضبط يافته بود. حيف كه زود از ميان ما رفت. اقتصاد ما ، سياست ما ، فوتبال ما و غيره همه نياز به وجود سيستم مدون ، نظام انتخاب نخبگان، نظام پرورش مديران و مربيان، برنامه كلان و خط مشي مدون از همه مهمتر افراد وفادار بدان دارد تا بلكه اين كشور رشدي بنمايد غير تصادفي و از روي برنامه و نظم.
انشاء اله با خواست و اراده تك تك مردم هر چه زودتر اين اتفاق بيافتد. (111061)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۱:۰۴:۰۶
علت ضعف مديريت ؟ (111062)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۱:۱۴:۳۶
حالا زیاد شلوغش نکنید
حالا اگر حماسه ملبورن تکرار شد و اگر با این وضعیت ابران صعود کرد باز هم می ایید اینطوری احساساتی بنویسید
از یکطرف می گید نباید احساساتی شد از یک طرف هم به احساساتی ترین وجه می نویسید اگر جای عربستان که دو تا بازی قبلش را باخته بودید که دیگر هیچی (111066)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۸:۱۰:۱۲
ملبورن خداداد میخواد باقری میخواد غیرت میخواد از خودگذشتگی میخواد .مردمیخواد و....که دیگه تو تیم ملی نداریم؟ (111190)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۸:۱۰:۳۴
ملبورن خداداد میخواد باقری میخواد غیرت میخواد از خودگذشتگی میخواد .مردمیخواد و....که دیگه تو تیم ملی نداریم؟ (111191)
 
حسين توكلي
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۱:۱۵:۲۳
باسلام به دوستان و دشمنان علي دايي
1 ـ وقتي درخت مي افتد همه طبر زن مي شوند
2 ـ صبح درود بر مصدق عصر مرگ بر مصدق ،تشويق تا دقيقه ....و توهين...
3 ـ لجبازي با دادكان و لجبازي دادكان و دارو دسته اش با منافع ملي
4 ـ فرايند دموكراتيك انتخاب سر مربي و فرايند دموكراتيك دشمني با سرمربي
5 ـ وقتي براي يك پست سازماني ده ها مدعي وجود دارد ....
6 ـ اشباع بازيكنان مانند نكونام ، مهدوي كيا ، هاشميان ، حسين كاظمي ...
7 ـ عدم بكارگيري مازيار زارع ، خسرو حيدري ، نيكبخت ، شيث رضايي
8 ـ ناآمادگي كريم باقري ، علي كريمي ، علي كفاشيان ، سيدافشين قطبي....
9 ـ فرهنگ كور خود و بيناي مردم بودن و مظلوميت تماشاگران
10 ـ نارسايي رواني و خودباختگي كادر فني و بازيكنان
بعضي وقتها پيامبران هم نااميد مي شده اند و مي گفتند متي نصرالله و خداوند مي گفت الا ان نصرالله قريب در نوميدي بسي اميداست پايان شب سيه سپيداست (111068)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۱:۱۶:۱۶
نمونه ها

1-صبح همه طرفدار مصدق -بعداز ظهر همه طرفدار شاه

2-صبح همه طرفدار بنی صدر -بعداز ظهر مرگ بر بنی صدر

3-یک دوره حسینی نماینده اول تهران -دوره بعد اصلاًرابی نمی آورد

4-یک دوره خانم هاشمی نماینده اول تهران -دوره بعد اصلاًرای نمی آورد

خداوندا امان از دست این مردم که الان هم در خانه یک شخصیت دارند در بیرون شخصیت دیگر . (111069)
 
امیر
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۱:۱۷:۵۹
ورزش سیاسی عامل اصلیباخت تیم فوتبال و سایر رشته های ورزشی است. (111071)
 
م.صادق.د
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۱:۱۸:۲۰
بابا چيزي كه نشده اين باخت با برنامه ي قبلي بود آخرين دقايق سرمربي انتخاب كرديم و نتيجه كارش رو هم آخرين دقايق بازي ديديم ،صد هزار تماشاگرا هم آخرين دقايق از اين سرمربي دقيقه آخري تشكر كردند، چند دقيقه اخير به اين فكر مي كردم كه آخرين دقايق بازي حتما رئيس جمهور رفته بود تو فكر دقايق آخر اعلام نتيجه انتخابات ، به اميد دقيقه اي استفاده سرمربي محترم از سرش البته به جز زدن ضربه آخر با سرش (111072)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۱:۲۷:۴۴
جالبتر از بازی خوب ایران! کار صدا سیما بود که تا وقتی ایران یک بر صفرجلو بود هر 5 دقیقه یکبار آقای احمدی نژاد را نشان میداد ولی وقتی ایران عقب افتاد دیگر خبری از آقای احمدی نژاد نبود.
آن از حضور آقای احمدی نژاد در مسابقات جهانی کشتی این هم از حضورشان در مسابقه انتخابی جام جهانی فوتبال! (111074)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۱:۲۷:۵۵
علت اصلي شكست باند بازي و غرور بسيار بالاي علي دايي و حضور افراد غير متخصص در فدراسيون مي باشد. وقتي سر مربي تيم ملي ذره اي انتقاد پذير نباشد و حتي به نظرات اساتيد و مربيان زمان خود نيز گوش ندهد و نسبت به همه بد بين باشد وضع تيم بهتر از اين نمي تواند باشد.
بازيكنان بسيار خوبي داريم كه يا دعوت نمي شوند يا اينكه جهت ساكت كردن مردم دعوت مي شوند ولي فقط نيمكت نشين هستند. (111075)
 
جلیل
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۱:۳۴:۳۵
چرا باید ببریم و به جام جهانی بریم؟واقعا چرا؟متاسفانه فوتبال نان شب ما شده در حالی که مسائل بسیار مهم تری از فوتبال داریم .مافیای جهانی فوتبال و استفاده ابزاری از اون به خوبی در بین سیاست مداران اصول گرا رایج شده و دارند از ورزش برای بیچاره کردن جوانان ایران استفاده می کنند باور کنید این کار کمتر از معتاد شدن بسیاری از جوانان بدبخت ایرانی نیست! (111076)
 
x
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۱:۳۹:۱۵
بادرود. سعي مي كنم خيلي مختصر و مفيد خدمت شما عزيزان علت اصلي اين ناكامي هاي ورزشي و سياسي و................عرض نمايم، متاسفانه وقتي همه چيز اين مملكت مصلحتي ميشه اعم از (سياست،اقتصاد ،هنر ،آموزش و پرورش ،دانشگاهها، ورزش) ،يا خيال همتونو راحت بكنم از قوه مقننه گرفته تا قضاييه و تامجريه وقتي همشون از سر مصلحت انديشي عمل نمايند ،همين آش و همين كاسه خواهد بود .بدبختي اين مملكت اونه كه هر كسي يه خورده قدرت يا اختياري بدست مياره اول همه بفكر اون مرسدسه ميافته بعدش املاك و متصرفات جورواجور و بعدش حسابهاي چند ترييالدي.....فقط از خدا ميخوام كسي رو توي اين مملكت بگماره كه يه ايراني پاكنژاد و 100 درصد اصيل آريايي باشه . بدرود (111080)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۱:۴۰:۰۴
علت اين افتضاحات :
1-سياسي كاري در فوتبال
2-پارتي بازي در انتخاب مربي
3-غرور كاذب و خودخواهي علي دايي
3-ضعف در انتخاب بازيكن از جمله بي توجهي به بازيكناني مثل كريمي-كاظميان-مبعلي و ... به علت لجبازي علي دايي
4-عدم توجه مسئولين به نتايج ضعيف تيم ملي و جواب خواستن از كادر فني
5-عدم توجه و بي حرمتي به انتقادهاي رسانه و مطبوعات
6- در نهايت ما عمرا\" به جام جهاني نميرويم چون توان شكست دو كره را نداريم.
7-و بايد كادر فني جديد پيدا كنيم براي جلم جهاني 2014
8-البته مجددا\" همين اش و همين كاسه
9-فقط ما طرفداران فوتبال هستيم كه بايد سكته كنيم و گرنه مسئولين پستهاي بهتر ميگيرند. (111081)
 
مهدي
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۱:۴۱:۵۹
هر وقت آقاي دايي دكمه‌هاي پيراهنشو بست و قيافه‌ 15 سال قبلشو يادش آومد هروقت لكنت زبانشو درست كرد و دلشو با مردم صاف نمود هر وقت ما بجاي خودمون اطرافيانمون رو ديديم هر وقت...
مشكل فقط آقاي دايي نيست مشكل اون كسيه كه اونو اؤرده تا استفاده تبليغاتي بكنه و ...
مشكل از فيقاست كه دروازه ها رو 7 متر گذشته ...
خدا وكيلي گيريم كه تيم اول رفتيم جام جهاني اين تيم ابروي ايران رو مي بره تيمي كه حريف امارت نميشه براي چي بره جام جهاني كيفيت جام مي ياد پائين ديروز اگر كسي بازي ژاپن و بحرين ديده باشه تازه ميفهمه ما كجاي اين فوتباليم
كلام آخر آقاي دايي مي‌خوام بدونيم به روح اعتقاد داري ....؟/ (111083)
 
ازاد
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۱:۴۳:۲۴
بنظر بنده دلایل شکست به طور خلاصه بشرح زیر است :
1-بی لیاقتی,غرورکاذب,خود بزرگ بینی وروشهای دیکتاتور مابانه علی دایی در مقابل منتقدان ایشان ودانش بسیار سطحی او از فوتبال روز.او متاسفانه هیچ از فوتبال اروپا علیرغم حضور چند ساله اش در ان قاره نیاموخت ایکاش ظرفیت انتقاد پذیری و احترام بدیگران را حداقل اموخته بود .
2-سانسور وخفقان حاکم بر مطبوعات کشور وبخصوص رسانه ملی برای طرح کارشناسانه نقاط ضعف تیم ملی ورهبری نالایق ان.
3-عدم وجود تعصب وغیرت ملی در بین بازی کنان بدلیل باند بازی رایج در تیم ملی.
باید بپذیرریم که تیم هفت جوش و لتپار شده باصطلاح ملی نماینده واقعی قهرمانان فوتبال ما نبود. (111084)
 
حميد هرندي
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۱:۴۴:۱۷
دليل باخت ها ونتايج ضعيف تيم ملي انتخاب آقاي دايي به عنوان سرمربي تيم ملي است .گل زدن به تيم مالي و...وعنوان هاي كشكي كه آقاي دايي دارد ،دليل نمي شود كه ايشان سرمربي تيم ملي شود. ايشان حد اقل مي بايست چند سالي در ليگ 1و برتر كار ياد بگيرد وسپس سرمربي شود .هنوز هم دير نشده است ،اقاي كفاشيان و آقاي دايي بركنار شوند ما به جام جهاني ميرويم. (111085)
 
حامد
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۱:۴۸:۲۵
1 - ترسو بودن مربی تیم ملی
2- خودخواه بودن مربی تیم ملی
3- انتصابی بودن فدراسیون فوتبال
4- عدم د اشتن تجربه كافي به عنوان كه مربي (111086)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۲:۰۹:۲۵
علی دایی که تا همین چند وقت پیش بازیکن بود دست از سر تیم ملی بر نمیداشت خدا رو شکر که کهولت ایشون رو مجبور به کناره گیری کرد.
حالا خدا رحم کنه چون فکر کنم به سی چهل سالی باید بیخیال فوتبال بشیم تا ....... (111087)
 
رضا
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۲:۱۴:۱۹
من از اينكه باختيم اصلا ناراحت نشدم بلكه خيلي هم خوشحال شدم. فدراسيون فوتبال و سازمان تربيت بدني تا حالا از دونه هايي كه قبلي ها كاشته بودند برداشت مي كردند و خيلي هم افتخار مي كردند كه بهترين فدراسيون اسيا شدند. اما الان وقت برداشت محصولات و تصميم هاي خودشونه و نتيجش رو داريم مي بينيم.هم دايي هم كفاشيان هم علي آبادي مسولند.
علي دايي كي بود كه بخواد مربي ايران بشه؟همون موقعش تيمش سيزدهم جدول بود و بي برنامه اما با لابي و قدرت پشت پرده شد سر مربي ايران.نتيجش چيه؟ يك برد اونم به زور.3 مساوي و يك باخت!
قلعه نوعي در برابر دايي خيلي بهتر بود اما عوض شد.حالا ما هم منتظريم دايي عوض بشه. بهانه اي ديگه ندارند. حمايت 100 هزار تماشاگر كه اوايلش واقعا خوب حمايت كردند. حق دارند فحش بدن به كسي كه حاضر نيست مسوليت شكست رو بپذيره و با قلدري و غرور همش دم از رفتن به جام جهاني ميزنه.
تا الان به سومي هم اميد داشتيم اما الان ديگه نه. خوب شد باختيم تا معلوم بشه توي اين فوتبال كي كار مي كنه و كي حرف ميزنه (111089)
 
برديا
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۲:۱۸:۰۹
با سلام به همه ايرانيهاي با تعصب و زجر كشيده در طول ساليان از دست علي دائي
من كاري به تجربه و باند بازي و سياسي كاريهاي علي دائي و كفاشيان و علي آبادي و ...ندارم.من از يك چيز خيلي ناراحتم .آقيا دائي فارغ التحصيل رشته مهندسي از دانشگاه شريف است.بعنوان سرمربي تيم ملي روي نيمكت ميشينه.چرا بايد يقه پيراهنش تا نافش باز باشه و زنجير بر گردنش بندازه مگه اومده چاله ميدون و ميخواد بجنگه.مگه لات بازيه.يه نگاه به مربي تيم عربستان بكنين.چقدر مرتب بود.تا پايان بازي هم تيمش رو هدايت كرد و نتيجه گرفت.ما چي؟
اي خدا ما چيكار كنيم كه عاشق ايرانيم.و بايد اين لاتها رو تحمل كنيم. (111090)
 
saeed
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۲:۱۸:۱۹
به نظرم علی دایی شخصیت بزرگی است
هما واقعا انتخاب وی به عنوان سرمربی تیم ملی خیلی زود بود و صرف اینکه او توانست سایپا را قهرمان کند دلیلی بر انتخابش نمی شود.

اما باور کنید فقط سرمربی مقصر نیست ، چرا تماشاگران یکصدا تا دقیقه 70 فریاد می زنند علی دایی و بعد در انتها میگویند \" دایی حیا کن ، تیم ملی رو رها کن !\" یعنی اینقدر مردم دمدمی مزاج شده اند؟
با صرف یک گل زدن علی دایی بهترین نیست و با 2 گل خوردن هم او بدترین نیست. (111091)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۲:۱۸:۲۶
براي يك دوره ديگر آقاي مايلي كهن را انتخاب كنيد واختياراتي را كه به علي دايي داديد به او بدهيد ببينيد چه مي شود . (111092)
 
علیرضا
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۷:۲۸:۴۶
البته آقای مایلی کهن هم تجارب گرانبهایی در حذف تیمهای ملی چه مقدماتی المپیک و چه جام جهانی دارن ! (111185)
 
عادل
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۲:۲۰:۲۵
با سلام خدمت همه هوطنان عزيزم

با احترام عرض كنم بنده طرفدار دايي نيستم ولي بايد واقع بين بود اگر توپهاي ما گل مي شد باز هم چنين جوي بر فضاي ورزش كشور حاكم ميشد ؟
بنده از فرط ناراحتي تا مرز سكته هم رفتم ان هم بدليل وطن پرستي خودم مي باشد برايم فرقي نمي كند سرمربي كي باشد . البته به نظر من سيستم تيم بايد هجومي تر چيده ميشد و بعد از گل هم مهدوي كيا و كاظمي همچون خلعتبري تعويض ميشدند البته اميدوارم تيم كشور عزيزم بياري حق تعالي صعود كند و شاهد شادي مردم وطنم باشم انشاالله . (111093)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۹:۰۴:۵۵
در پاسخ به حرف بالا:
دوست عزیز اگر شانسی می بردیم و باز کسی انتقاد نمی کرد اشتباه بود.
به همین خاطر از این به بعد باید یاد بگیریم که تنها نتیجه گیری مهم نباشد، نتیجه گرفتن بر مبنای روشهای اصولی مهم باشد! (111198)
 
فرقی نمیکند
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۲:۲۸:۲۸
قبل از دادن هرگونه نظری میپرسم نظر سنجی با چه هدفی انجام میشود آیا نه اینکه مورد تجزیه و تحلیل قرار بگیرند و از درون آن تصمیم درستی بیرون آیدیا اینکه فقط محض سوپاپ اطمینان است مثل مسائل سیاسی، آقایان همیشه امور را تفسیر به رای خود میکنند.ادعای فرهنگ و شخصیت اسلامی میکنیم اما هدف فقط عوام فریبی است، اصلا وارد حیطه مسائل مادی و منافع شخصی و گروهی نمی شوم ، حرکات علی دائی و رفتارش و ادای آدم مومن در آوردنش هیچگونه سنخیتی با هم ندارد، اول اینکه با ذکر و زیر لب دعا خواندن مشکل حل نمیشود تا مجهز به علم و دانش کافی نباشید به صرف دعا و تضرع والتماس به خدا چیزی عاید نمیشود، گرفتن زست مومن مابانه از یک طرف و علیرغم سن وسال با کله ژل زده جلو دوربین آمدن و الگو شدن برای عده ای نوجوان معصوم با هم منافات دارد.در دین مبین اسلام منعی برای ژل زدن به مو وجود ندارد آما شان اچتماعی انسانها و تناسب سن و سال و ارزیابی ایگران و اچتماع چه میشود،آقای دائی اگر این نظر را میخوانید نگوئید این مسئله شخصی است شما در یک محیط ایزوله زندگی نمی کنید یک مشت جوان و نوجوان معصوم ناظر رفتار،حرکات و منش شما هستند،غرور بیجایتان در زمان بازیگری هم که قطعا به دوران فعلی و میانسالی شما هم سرایت دارد که گفتید به داور گفتم خجالت نمی کشید به من کارت زرد میدهید نیز این را به ذهن متبادر میکند که نظرات بالا در مورد غرور و تکبر شما بیراه نیست،قبول کن توانائی و بضاعت تو بیش از این نیست، رها کن. (111095)
 
نادر
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۲:۴۶:۲۱
علی دایی برای تیم ملی زحمت کشیده فوتبال هم برد وباخت دارد وما نباید دایی را دراین لحظات حساس تنها بگذاریم (111101)
 
حمید حبیبی
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۲:۴۸:۱۳
به نظر بنده موارد ذیل از دلایل نتیجه نگرفتن تیم ملی می باشند

1 - تبلیغات بیش از حد در مورد فوتبال
2- ژل موی بازیکنان فوتبال که مواظبند تیپشان بهم نخورد
3- غرور بیش از حد آقای دایی که خود را سرور فوتبال جهان می داند (با زدن 100 گل به مالدیو)
4- برنامه نود که ساعتها از وقت صدا وسیما را هدر می دهد

در ضمن باورکنید اگر تیمهای محلی با مربیگری فردی مانند پیروانی و یا مایلی کهن با عربستان بازی می کردند چنین باعث ناراحتی ملت نمی شدند .

راستی یادم نرفته لنگه کفش یا آدامس یکی از نیمکت نشینان را هم باید مد نظر قرارداد که تاثیر زیادی روی اعصاب ملت داشت (111102)
 
مهرداد
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۲:۵۰:۴۴
با سلام

ضمن همدردي با كليه هموطنان فوتبالدوست و كليه هموطنان كه توسط علي دائي و حاميانش شرمنده عرب ها شدند.

وقتي ميدان فوتبال به عرصه سياست تبديل مي گردد. و يك نفر آدم خام ، بصرف آنكه فوتباليست موفق ولي غير محبوب در بين مردم ،رادر يك زد و بند به اين سمت مهم منصوب مي كنند انتظاري بيشتر از اين نبايستي داشته باشيم. مگر فقط خداوند معجزه نمايد كه آنهم علي الظاهر خدا با ما نيست. اگر واقعا\" بر اساس مصاحبه هاي مسئولين عرق ايراني در انها وجود دارد سريعا\" اين خام مربي نما را اخراج نمايند كه هم باعث سرافكندكي ما در حضور اعراب شد و هم برنامه پشتيبانانش را بهم زد. (اگر هر گردي، گردو شد_ آنگاه علي دائي هم مربي خواهد شد.؟ ) (111103)
 
serentipiti
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۲:۵۰:۴۶
علی دایی خیلی هنر داره که با این همه افتخاری که کسب کرده و این همه زحمتی که برای تیم ملی کشیده تا این حد منفوره
دیروز با حدود 30 نفر بازی رو میدیدم
باور نمیکنید که تقریباً همه از باخت تیم ملی به خاطر ضایع شدن علی دایی و احمدی نژاد خوشحال شدن (111104)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۲:۵۸:۵۹
مشکل ورزش ما اساسی تر ازاین مسائل است .باید ورزش را از دوره های ابتدایی شروع ودر مدارس برنامه ریزی کرد .تابا ورزش مثل بسیاری از دیگر مسائل سیاسی برخورد شود نتیجه ای جز این حاصل نخواهدشد. (111106)
 
سعيد
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۳:۰۰:۱۶
فدراسيون سياسي و بي برنامه فوتبال. (111107)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۳:۰۳:۴۲
بحث مربوط به شکستهای اخیر تیمهای ملی , نمودی عینی از برخی رفتاروسیاستهای غلط و ناصواب حاکم شده درجامعه امروز ماست که بدلیل عدم توجه به شایسته سالاری وصرفاً بدلیل انکه فلانی آدم خوبی است و یاواردشدن اشخاص درباندها واستفاده از رانتها موجودشرایطی ایجاد می گردد که بتوانند مناصبی را اشغال نمایند که لیاقت واستحقاق آنرا ندارند وبه این راحتی درطی سالیان اخیردربخشهای مختلف سبب جریحه دار شدن غرورملی و گردیده اند ومتاسفانه هیچگاه رسیدگی به این مطلب بصورت جدی وواقعی انجام نپذیرفته وبنابراین همچنان این کارها ادامه خواهد داشت .درمورد اخیر نیز هرچند جاه طلبی آقای دایی باعث علاقمندی ایشان برای انتخاب بعنوان مربی تیم ملی شد ولی آنکسی که این انتخاب را اگاهانه انجام داد درحالی که میدانست حتی ایشان مدرک مربی گری لازم را نیز کسب نکرده است بیشتر از علی دایی دراین خیانت وجریحه دار شدن غرور ملی مقصر است ومیبایست درمحکمه عمومی محاکمه شود. (111108)
 
sina
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۳:۰۹:۰۲
مانبایدآدمای ساده ورویاپردازی باشیم وقتی ازچهارتیم باشگاهی ماکه درمقابل تیم های عربستانی بازی کردن یکیشون یه بازی درست وحسابی نمی تونه انجام بده وهمش باخت ومساوی کسب می کنن نبایدانتظاربردتیم ملی روداشت اقاجان اوناهم لیگ قویتری دارن هم از لحاظ قدرت بدنی برترن تازه ماصدهزارنفرتماشگرریختیم توورزشگاه که اونارو بترسونن درصورتی که دیدیم کدوم تیم بیشتر تحت تاثیربودالان توتیم ملی جای بازیکنای بزرگ قبلی کیاروداریم جای کریمی باقری دایی عزیزی نیکبخت و...روکی پرکرده انقدردستمون خالیه که مهدوی کیاوهاشمیانی که روزی ستاره بودن رو والان جایگزینی توتیم ندارن دعوت می کنیم وهمه چیزروگردنشون میندازیم نگاکنیدببینیدلیگ چندتامهاجم طرازاول به تیم ملی داده هیچ اگربازیکنی هم تولیگ خوب کارکرده بدردتیم ملی نمی خوره چون سطح بازیهافرق میکنه آقایون خواهشن قیدجام جهانی روبزینیدبریدبرا سه دوره دیگه کارکنیدریشه ای ودرست وحسابی وگرنه فرگوسن هم بایه مشت بازیکن اماتور به جایی نمی رسه (111109)
 
مجید
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۳:۰۹:۱۹
با سلام

اصلی ترین عامل شکست دخالت سیاست در فوتبال است

روزی که اخبار ورزشی صبح شبکه خبر آقای قطبی را سرمربی اعلام ولی همان روز آقای دایی سرمربی میشود , کسی که حتی نام او در بین کاندیدهای مربی گیری نیست چه میتوان گفت الا اینکه نشست و به این همه سوئ مدیریت و باند بازی گریست

آقای رییس جمهور 3 سال است آمده اید, حداقل اگر میخواهید یک کار مفید انجام دهید , که هنگام رفتن دعای خیری دنبالتان باشد این آقای علی آبادی و دایی و باند اور ار فوتبال محو کنید.

آقای دایی به اندازه کافی از فوتبال بردی و خوردی از سر این ملت که همه چیز به تو داده دست بردار ماز تو خسته ایم از طرز صحبت کردن قلدر مابانه ات خسته ایم ما را راحت بذار (111110)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۳:۱۱:۴۶
تنها مقصر علی دایی است و بس (111111)
 
شاهین شهروز
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۳:۱۲:۳۹
با سلام: در علم مدیریت واژه تیم TEAM اینگونه معنا شده
T= togetherness همبستگی
E=Ethic اخلاق
A=Attitude رفتار
M= Matching جور بودن
حالا کلاهتان را قاضی کنید ببینید جناب سر مربی توانسته بود تیم بسازد؟
آیا در این مدت طولانی ایشان آکادمی راه نینداخته بود؟ و ابن ا لوقت در هر برهه تعداد جدیدی را به تیم ملی دعوت میکرد ولی توانایی شناخت استعدادها و خلاقیت ها را نداشت تا با گزینش درست یک تیم هماهنگ بسازد که مشخصه های بالارا توام با استعداد و خلاقیت داشته باشند.

برای آقای علی دایی سر مربیگری تیم ملی خیلی زود بود زیرا دانش و مهارتهای لازم را کسب نکرده بود.شما دیدید سر مربی عربستان دانش کافی داشت، قشنگ تیم مارا آنالیز کرد و ظرف 8 دقیقه با دو تعویض فکورانه نتیجه را بسود خود عوض کرد، این یعنی دانش رهبری و هدایت در فوتبال. ما همیشه میخواهیم با دعای خیر مردم برنده بشیم کسی منکر تلقین درمانی نیست ولی دانش و مهارت حرف اول را میزند آقای دایی عزیز تا بیشتر از این با حیثیت اجتماعی شما بازی نشده یک فکری بکن چون شما این اعتبار و آبرو را ظرف یکشب بدست نیاورده ای که بخواهی براحتی بباد بدی. تشریف ببرید در بهترین آکادمیهای معتبر دنیا دوره ببینید ، کار آموزی کنید بعد سکان تیم ملی را بعهده بگیرید ما هم حمایت میکنیم. ولی گزینش فرمایشی نتیجه ای بهتر از این نخواهد داشت.
خدای متعال در قرآن کریم میفرماید \" مسئولیتهای اجتماعی امانتهای الهی هستند که بایستی بدست اهلش سپرده شود\" در علم مدیریت هم میگویند
Right Man On The Right Job افراد کارشناس و خبره در جای درست و صحیح.شما یک بازیکن ماهر هستی ولی یک سرمربی خبره نیستی عزیز من.
شما سرمایه وافتخار ملی هستی این سرمایه را بازیچه دست سیاسیون قرار نده.
عاقبت بخیر باشی عزیز Good Luck (111112)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۳:۲۱:۲۴
بلاخره آقاي علي دايي! بركنار شد.
و آقاي .... يك شبهi! علي رغم وجود افراد مطرحي مثل .... و .... و .... به عنوان سر مربي جديد انتخاب شد.
.
.
.
3 ماه بعد
و بلاخره آقاي.... بركنار شد.
.
.
.
و اين داستان ادامه دارد.... (111115)
 
ghader
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۳:۳۰:۲۵
مشكل اساسي حضور آدمهاي غير فوتبالي در رأس تصميم گيريهاي ورزشي است.
علي آبادي مشكل اصلي است. بعد كفاشي مترسك. دايي سرمايه ملي بود نبايد به اين زودي خرجش مي كرديم. هرچند از لحاظ اخلاقي بسيار ضعيف است.
باخت به عربستان براي همه ايرانيان سنگين است اما براي من از دو جهت خوب بود كه روي خيلي ها رو كه مي خواستند از اين برد استفاده سياسي كنند كم كرد.
در آخر بگم كه از اين فوتبال حالم به هم مي خوره (111118)
 
دكتر بهمنش
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۳:۳۸:۰۱
در مقدمه بايد عرض كنم كه آقاي دائي از مفاخر جامعه فوثبال كشور هستند و بنده به عنوان يك ايراني ميهن پرست اذعان دارم كه ايشان در دوران بازيگيري يك بازي كن بزرگ،غيرتمند، باتعصب وبسيار اثرگذاربوده اند و هنوز گلي كه با پرواز و جانفشاني وارد دروازه تيم ملي كويت كردند درخاطرم هست.فراموش نكنيم كه ايشان با سر بانداژ شده هم براي تيم ملي بازي كردند.ايشان بيشترين گل زده ملي تيم هاي ملي را درتاريخ فوتبال جهان در كارنامه خود دارد بنابراين اين نابغه فوتبال را اجرنهيم و قدربدانيم.

امادلايل ضعف در نتيجه گيري:
1-افت شديد روحي بازيكنان و كادر فني پس از دريافت يك گل و در واقع عدم برخورداري از اعتماد به نفس بالا.
2-بي تعصب بازي كردن بازيكنان در همه بازي ها.بازيكن بايد با تمام وجود با جديت، پشتكار و تلاش بي وقفه بدنبال تصاحب توپ و راه انداختن تيم باشد.اما اين درتيم ايران هيچگاه مشاهده نشد به استثناي مان مربي گري آقاي مايلي كهن كه به حق از مربيان خوب فوتبال كشور هستند.
3-ندانم كاري بازيكنان وعدم انجام وظيفه به نحو مطلوب.آيا مربي بايد به بازيكن بگويد برو دنبال توپ؟.
مثلا آقاي اشجاري با قد كوتاه خود مي رود كه سانتر كرنر تيم مقابل را دفع كند درحالي كه مهاجم سرزن ثيم رقيب دست كم بيست سانتي متر از وي بلند قامت تر است و دفع ناقص منجر به شكل گيري گل براي عربستان مي شود.پس ساير بازيكنان بلند قامت تر ما نظير نكونام كجا هستندتا توپ سانتر شده را دفع كنند؟

آيا تاوان اشتباهات بازيكنان را مربي بايد بدهد؟

4-كم تجربگي سرمربي و عدم هماهنگي بازيكنان.اين به سر مربي برمي گردد زيرا در هر بازي يك تركيب غير ثابت و متغير را به ميدان مي فرستد.بعد از يكسال از قبول مسووليت سرمربي هنوز يك تركيب تيمي ثابت و هماهنگ كه لا اقل ده بازي دركنار هم كرده باشند نداريم.
5-عدم استفاده از بازيكنان موثر ليگ.
آيا با وجودامثال رحمان رضائي با قد وقامت بلند بايد از اشجاري استفاده شود.ياباوجود برهاني بايد از هاشميان ناآماده استفاده كرد؟
يادمان باشد استفاده از مهره هاي متناسب كه در پست خود خوب بتوانند ايفاي نقش كنند موجب كسب نتيجه خواهد شد.
دفاع استثنائي پاشازاده را در بازي برگشت با استراليا در مقدماتي جام جهاني 98 به ياد داريد؟دليلش قدوقامت بلند وي بود و قدرت بدني.
من نمي دانم چرا آقاي داعياز بازيكنان كوتاه قامتي نظير خاعتبري اشجاري كعبي در مقابل عربستان بلند قامت استفده كرد.
6-دخالت دادن مسائل شخصي در تصميم گيري درخصوص تيم ملي توسط سرمربي.

پيشنهاد:
درحال حاضر بهترين تصميم تغيير كادر فني تيم ملي و سپردن سوكان هدايت آن به مربيان باتجربه و كاردان داخلي نظيرافشين قطبي، مجيد جلالي، فيروز كريمي، فرهاد كاظمي، مايلي كهن.....

درخاتمه مي خواهم يكبار ديگر يادآور شوم درحفظ شان و جايگاه بازيكن ملي پوش بزرگ و پرافتخاري –علي دائي- كه امروز دركسوت سرمربي تيم ملي موفق نبوده بكوشيم.

يادمان نرود كه استفاده از ورزش شناسان در مديريت سازمان ورزش نيزيكي ديگر از دلايل موفقيت در عرصه ورزش مي تواند باشد و از آقاي علي آبادي انتظار مي رود در خصوص فدراسيون فوتبال و رياست آن نيز بررسي و تصميم گيري نمايند.
باخت ديروز بدليل اينكه تيم مقابل يك تيم عربي و بخصوص عربستان بود بسيار اندوهناك بود و من به عنوان يك ايراني ميهن پرست از مديران كشور مي خواهم با دقت در انتخاب مديران ورزش و تامين مالي مناسب زمينه شادي،غرورملي و سربلندي كشور كه خود باعث ايجاد اتحاد و همدلي در بين هم ميهنان ماباشد را فراهم آورند.باتشكر و حوصله اي مه به خرج داديد. (111122)
 
دلسوز
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۰۱:۰۸:۴۷
متاسفانه من فکر می کنم .کسی باید برای خود آقای علی ابادی تصمیم گیری کند. یا حتی برای رییسش . به زودی مردم این کار را خواهند کرد. (111244)
 
رضا از تهران
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۳:۴۰:۵۶
علی دایی با این که بازیکن باغیرت وبزرگی بوده ولی به دیلایل زیر به نظرم موفق نبود وهمه مسئولیت این شکست ها به عهده اوست:
1- مربی دروازه بان های تیم ملی کیست ؟ بهزاد غلامپوری که در دوران اوجش باعث اخراح علی پروین از تیم ملی شد!
گل های پی درپی وناشیانه ایشان در بازیهای اسیایی که یادتان هست!
2- مربی تیم ملی فاضلی ! آیا بنظرتان ایشان چه چیزی برای آموختن به بازیکنانی بمانند شجاعی . نکونام - مهدوی کیا - کعبی - معدن چی وحتی بازیکنان شاغل در لیگ دارید؟
3- روته مولر المانی برابر سوابق مربیگری وتدریشان ، استاد برجسته وتحلیل گربسیار خوب وحاذقی هستند ولی بنظرتان توان مدیریت در شرایط بحرانی وکوچیکنگ را دارند؟ اگر داشتن واقعا در بازی با عربستان باید مقهور دو تعویض مربی عربستان می شدیم؟
4- لج بازی علی دایی با مربیان وبازیکنان یکی از دلایل دیگر ناکامی این مربی است
یکی رو عدم دعوت از مهدوی کیا وهاشمیان
بعدش علی کریمی
مبعلی
رحمان رضایی که به همراه شیری وسپهر حیدری بهترین دفاع لیگ را تشکی داده اند در چند بازی اخیر وبه ویزه لیگ قهرمانان و....

بنظر شما حیدری هافبک استقلال نمی توانست در این بازی به مانند بازی با کویت به جای کعبی بی انگیزه جان تازه ای به سمت راست تیم ملی بدهد؟
درگیری علی دایی با مربیان باشگاهی وعدم مشورت گرفتن از انها دلیل دیگر ناکامی ایشان هست
لذا به نظر من برای حفظ شان علی دایی وایجاد انگیزه جدید در تیم ملی تعویض دایی در این زمان بهترین راه است. (111123)
 
SajjaD
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۳:۴۴:۱۱
کسی رییس سازمان تربیت بدنی و متولی ورزش شده که نه تنها یکروز سابقه مدیریت ورزشی نداشته که کاملا فرد سیاسی بوده و هست تصمیمات و کشمکش های سیاسی دولت نهم اقای علی ابادی و همفکران ایشون در سازمان تربیت بدنی و در بدنه ورزش کشور در اول سبب برکناری سیاسی دادکان دخات های صرفا سیاسی و به مقاصد سیاسی سبب تعلیق فوتبال شد آقایان نه تنها از این اشتباه درس نگرفتند که در باز هم این دخالت های سیاسی جهت رسیدن به مقاصد سیاسی به انتخاب رییس فدراسون و سرمربی هم ادامه پیدا کرد خودسری ا تا انجا بود که حتی کوچکترین انتقاد به جا نه از سوی ریسس سازمان تربیت بدنی و نه از سوی زیر دستان این سازمان و شخص علی دایی قابل پذیرش نبود و نیست این خودسری ها و دخالت ها در تمام رشته های ورزشی دیده می شود نتیجه ان المپیک و نتایج ورزشی در میادین جهانی و قاره ای بوده و هست آری قمار سیاسی با ورزش ملی برای رسیدن به مقاصد سیاسی نتیجه ای جز سر افکندگی ملی نداشته است (111125)
 
علیرضا
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۷:۳۵:۳۶
حق با شماست ، واقعا خیلی رو می خواد که بعد از این همه شکست باز هم رییس ورزش بود (111188)
 
بابک
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۳:۴۶:۳۳
علی دایی بهترینه... هیچ شکی در این نیست...

این مشکل ملت ایرانه که مطلق با سرمربی کار دارن...
تیم پیروز بشه سرمربی بزرگ میشه... تیم شکست بخوره سرمربی بد میشه...

مگه همین بازی یادتون نیست:
ایران یک هیچ جلو افتاد همه داد می زدن: دایی دایی دایی...
وقتی عقب افتاد همه داد زدن: دایی حیا کن تیم ملی رو رها کن...

اصلا هیشکی به بازی و بازیکن و ... کار نداره... فقط نتیجه مطلق و سرمربی

واقعا یعنی چی؟ مشکل از ملته و همین... یعنی اگه ایران می برد اصلا این صفحه وجود نداشت... (111127)
 
طاهر
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۳:۴۷:۱۷
با سلام
تا زماني كه فوتبال پولكي باشد و با اعتقادات ديني مردم قاطي شود همين است جو ورزشگاه آزادي ديروز شده بود تقابل بين ايران شيعه و عربستان سني و براي هرچيز و واقعه بي ارزشي شعار يا زهرا و يا علي سردادن و عمل تصوير بردار بعد از گل كه پرچم علي ولي الله را كلوز آپ كرده بود واقعاً جاي سوال داشت
ولي با همه اين را بدانيم تا خوب كار نكنيم و درست فكر نكنيم با احساسات و حتي با بهترين مربي دنيا هم نمي توانيم نتيجه بگيريم و عدل خدا حكم ميكند هركه خوب كار كند خدا بياري او خواهد رفت و عدل خدا و شانس هم ديرور با تيم عربستان بود
ولي در ورزشگاه آزادي در حضور رياست محترم جمهوري ما هم اخلاق اسلامي و هم اخلاق انساني و هم نتيجه فوتبال را باختيم (111128)
 
رضا _ وطن دوست
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۳:۵۵:۵۹
1. مقصر اصلی در ناکامی فوتبال و کل ورزش مملکت عدم مديريت صحيح است شايد آقای علی آبادی مدير خوبی در شهرداری باشد ولی در ورزش هم بوده يا هست ؟ از پيشرفت در مدالهای المپيک گرفته تا صعود تيم های ملی به جام جهانی و .....
2. با اقدامی که آقايون در تعيين علی دايی بعنوان سرمربی تيم ملی انجام دادند نه تنها به فوتبال ملی آسيب رساندند بلکه باعث از بين رفتن سرمايه ای که در سالهای آينده می توانست بدرد تيم ملی بخورد شدند.به هرحال فوتبال اين مملکت برای امثال دايی ها زحمت کشيده . و اگر آقايون امروز به جايی رسيده اند از حمايت های همين مردم و فوتبال اين کشور بوده است.
3. لابد بايد منتظر تشکيل کميته بررسی علل عدم نتيجه گيری تيم ملی نيز چون هميشه باشيم .راستی از کميته های قبلی اگر خبری داريد به ما هم خبر بدهيد. (111131)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۴:۰۸:۴۳
این دیگه یک روند عادی شده تو فوتبال ما یک نفر را می گزارند مربی تیم ملی بعدش هم تمامی کاسه کوزه ها را سر اون می شکونند یک روز علی پروینه یک روز علی دائیه بابا یکی نیست یقه اون مدیران کار نابلد را بگیره که این چه انتخاب هایی با کدوم منطق و اصول انجام می شه اخه شما ها کی می خواید کار زیر بنایی بکنی
مطمئن باشید دو باره همه این اتفاقها در خصوص مربی بعدی هم اتفاق می افته راستی کسی خبر داره الان آقای برانکو شغل شریفشون چیه و کجا مشغولند ؟ (111132)
 
رستم
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۴:۱۵:۵۲
خدا ميداند
شايد دلارهاي عربستان و مسائل سياسيي منجر به شكست ملت ايران شد (111133)
 
محمد صمدی (راه روبرو)
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۴:۲۳:۰۶
تیم ما چند برابر عربستان موقعیت داشت در حالی که عربستان تنها دو موقعیت داشت که گل شد .
من نبود بازیکنان باتجربه ای مانند وحید هاشمیان و آندرانیک تیموریان و علی کریمی را مهم می دانم زیرا حتی اگر آماده هم نباشند از بعضی جوانان کنونی تیم بهتر هستند .
من بهتر میدانم از تیم حمایت شود تا برای مقام سوم تلاش کند و پس از آن به تحلیل بپردازیم .
اکنون لحظه حمایت است .
من هم پس از بازی از صندلی خود بلند نشدم ولی نباید دایی را برکنار کرد . (111134)
 
ali baghani
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۴:۲۵:۳۱
behtare az aghye gotbe davat koned ta ye rohye gob besh baraye tem meie va mardome azezeman (111135)
 
م-ط
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۴:۳۲:۱۴
كلا كشور ما دچار يك آششفتگي و سر درگمي در مديريت كلان است و يك نمونه از اين آشفتگي و بي برنامگي رو تو بازي ديروز ديديم. البته اين موضوع چيز جديدي نيست، وقتي كه فردي مثل علي آبادي رو كه رئيس سازمان ورزش كشوره ّبا اون همه شكست در جام جهاني قبلي و المپيك و ... بركنار نميكنند و تازه تشويقشم مي كنند ديكه از علي دايي كه توصيه شده همچين افرادي است چه انتظاري بايد داشت؟

حالا اين فقط تو ورزشه كه مردم بهش توجه ويژه اي دارند و اخبارشو دنبال مي كنند، ببينيد در موارد ديگه چه اتفاقاتي افتاده كه ما بي اطلاعيم. (111136)
 
mohama1347
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۴:۳۷:۳۲
tim meli englis ba vojode inke khod mokhtare football ast az morabi khareji estefadeh mikonad chon midanad dar in meidan elm va tajrobe harfe avalo akhar ra mizanad lozoman morabi khareji davaye darde ma nist tim meli abero va shakhsiate varzeshe mast ba goldori va manam manam kardan rah be jai nemibarim az mr daie mikhaham alaragme inke del kandan az 3 miliard toman baraye o sakht ast vali yek bar ham shodeh be aberoye ma fekr konad ali baseh (111140)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۴:۳۸:۳۴
1- قرار نيست كه تيم برتر ببازد. به عبارتي تيم برتر برنده است! لذا يكي از علل شكست هم عدم برتري مي‌باشد.
2- تيم ملي ايران مدت مديدي است كه حتي روحيه يك تيم پيروز را هم ندارد. تيمي كه پس از زدن يك گل در لاك دفاعي برود معنايي جز اين ندارد كه خود را شايسته برتري ندانسته و ميخواهد از اين فرصت پيش‌آمده دفاع كند. روحيه برتر خود را فقط با يك گل برتر ندانسته و محق تفاوتي بيش از آن مي‌داند.
3- مگر ما در تمامي صحنه‌ها پيروز ميدانيم كه اينجا هم اينگونه باشد ! چه تلاش مضاعفي انجام داده‌ايم كه چنين توقعي در ما شكل گرفته باشد. كمي به واقعيتها هم توجه كنيم و توسط شعارهاي كاذب، شعورمان را از دست ندهيم.
4- از آنجاييكه امروز همه چيز در مملكتمان به لطف انتصابات سياسي ، سياسي شده است و همه چيزمان هم بايد با هم هماهنگ باشند ، نتيجه بدست آمده را از اين نقطه نظر پاس بداريم كه با مسائل ديگرمان هماهنگ است !
5- توجه مردم را حتي براي مدتي كم هم شده متوجه سرگرمي‌هاي ديگري بنماييم تا فرصت و مجال يك بازسازي كامل در امور ورزشي از جمله فوتبال بدور از تنشهاي سياسي و اجتماعي فراهم گردد ( البته اين بدست افرادي ميسر است كه ملاحظات فعلي در ميان نباشد ). (111143)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۴:۵۸:۰۷
1- ورزش سیاسی و به تبع آن:
2- علی آبادی
3- کفاشیان
4- تاج
5- و نهایتا دایی (111150)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۵:۰۳:۰۵
علتش رو بهتره از آقاي احمدي نژاد مي پرسيدين كه به خودشون زحمت دادند اومدند ورزشگاه.
يكي نبود به ايشون بگه بهتره از همون منزل تماشا كنند!؟
تانه به ضرر شما تموم بشه و نه تيم ملي فوتبال! (111151)
 
عباسی
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۵:۱۱:۵۶
1- خودخواهی وغرور بیش ازحد علی دائی
2- استفلاده نکردن از بازیکن با تجربه ای مثل علی کریمی با اینکه بنده یک استقلالی هستم ولی تیم ملی متعلق به همه مردم است
3- یکی به بنده بگوید درکدام کشورسراق دارید که تیمی درزمین خودش ودرحضوریکصد هزارتماشاگردفاعی بازی کند ( با یک فوروارد)
4- سیاسی کردن فوتبال (111156)
 
بهرام
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۵:۱۲:۰۲
مشگل اصلی در فوتبال ایران واقع بین نبودن مردم و مسئولین ورزشی ایران از جایگاه واقعی فوتبال در منطقه وآسیا میباشد.واقعیت این است که فوتبال ایران در رده فوتبال عربستان و امارات و.... میباشد ، هرچند که اغلب کشورهای آسیایی صاحب فوتبال سازمان یافته تر و منسجم تر هستند.به نظر میرسد جهت نتیجه گیری در کوتاه مدت توقعات خود را معقول و جهت رفع نارسایی ها تلاش و تدبیر کارشناسانه نمائیم. (111157)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۵:۱۴:۰۵
واقعا از بازی با غیرت عربها و کره ای ها لذت میبریم از ایران فقط نامی باقی مانده بود که فدراسیون فوتبال آن را هم به باد داد واقعا از چنین دلتی چنان تیم ملی هم دور از انتظار نیست از انتخابات فدراسیون بگیرید تا برسید به انتخاب سر مربی تیم فوتبال اگر هم کسی مانند خداداد اعتراضی میکند فورا با یک صحنه ساختگی از صحنه فوتبال خارجش میکنند خدا به داد این مردم بدبخت برسد سالی که نکوست از بهارش پیداست (111158)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۵:۴۶:۱۳
چرا 5 روز قبل از بازی به این مهمی و سنگینی, تیم ملی باید در کویت با آب و هوای متفاوت و بیش از 1200 کیلومتر فاصله بازی داشته باشد و بازیکنان در بازی با عربستان اینقدر خسته باشند؟ برای این که آقای علی آبادی بتواند خوش خدمتی کرده و وزیر ورزش کویت را به ایران بیاورد و با رییس جمهور ملاقات کند و بده بستان سیاسی کنند؟. این وسط چیزی که اهمیت ندارد, خسته شدن تیم ملی و باخت آنها و ناراحتی چند میلیون ایرانی است.
البته که آقای دایی کنار گذاشته نخواهد شد. (111162)
 
امیدوار
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۵:۵۳:۵۴
آقای دایی حقته.باید یک همچین شکستی می خوردی تا غرور بی جات برای همیشه بره البته اگر درس عبرت بگیری.طفلکی رییس جمهور اومدهبود یک برگ برنده برای انتخابات بگیره که نشد! (111163)
 
قاسم
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۵:۵۹:۴۳
واقعا متاسفم . از اینکه تیم ایران شکست خورد جای تاسف و ناراحتی دارد

ولی از اینکه غرورهای بیجای سرمربی تیم ملی خرد و شکسته شد خوشحال باید

شد.عدم همکاری با کارشناسان فوتبال و نپذیرفتن انتقادهای بجا و غرور کاذب و

عدم ظرفیت لازم و حمایتهای نابجای فدراسیون از د لایل نتایج ضعیف میباشد (111164)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۶:۱۴:۴۷
من بافوق لیسانس از دانشگاه دولتی بیکارم - یکی با لیسانس کشاورزی با پارتی تو شرکت نفت ماهی 1ملیون و دویست می گیره - علی دایی مدرک دوره مربی گری نداره ولی مربی تیم ملی - بقول ناصرالدین شاه ، همه چیزمون به همه چیزمون میاد.نگران نباشید .اتفاق خاصی نیافتاده و نخواهد هم افتاد (111166)
 
ناشناس
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۶:۲۸:۴۲
دلایل شکست به فرد فقط وابسته نیست. دلیل اصلی شکست نداشتن ساختار مناسبی است که باعث شده است آقای علی آبادی به ریاست سازمان ورزش برگزیده شود (تا انتخاب) ، آقای کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال شوند، آقای علی دایی بدون ضابطه به مر بیگری انتخاب شود، به کسی پاسخگو نباشند و چنین شرایطی برای تیم ملی فوتبال رقم خورد. (111171)
 
فرهنگ رضانیا
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۶:۴۳:۱۷
دلیل باخت ما فوتبالیست های متوسط و اکثرا کوتاه قامت است.ازفوتبال اصولی و سانترها ودریبل های درست چیزی نمی دانند.بدن هایشان ضعیف است.بیش تر آن ها اهل قلیان وپارتی های شبانه و...هستند.روزنامه ها ی زرد و مافیای دلال ها و دخالت های سازمان نیز تاثیرگذار است.کم ترین تقصیر نیز متوجه مربیان تیم ملی است(از آغاز تا امروز)ولی همیشه آن ها قربانی می شوند...فوتبال ما اگر گاهی قوی بوده به علت وجود چند ستاره ی خودساخته بوده است(1978 و 1996) (111172)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۸:۵۸:۲۳
اینها که این هموطن در بالا نوشته همه درست، ولی ایرانیان بارها در طول تاریخ ثابت کرده اند که با تفکر و با شجاعت بسیاری از این کاستیها را جبران کرده و ار میدانها پیروز بیرون آمده اند.... (111196)
 
مهدی
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۶:۴۶:۱۶
علی دایی به جای اینکه به فکر تیم باشه اول به فکر رنگ کت و شلوار و اتوی یقه پیراهنشه! ضمنا نمی دونم حکایت این بازی با سنگال اونم بعد بازی با عربستان چیه؟ (111175)
 
shahab
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۶:۵۶:۳۶
۱. مدیریت سیاسی ساختار ورزش:
ریاست سازمان ورزش فردی نظامی-سیاسی است و نه کارشناس یا مدیر. از زمان ریاست ایشان شکست های متعدد و افت های کیفی بی شماری در مقاطع مختلف و در رشته های مختلف نصیب تیم ها و کاروان های ایرانی شده است. انتخاب سرمربی (تغییر افشین قطبی در ثانیه های آخر)، داستان ریاست فدراسیون فوتبال و ... را فراموش نکنیم.

۲. انتخاب علی دایی به عنوان سرمربی:
علی دایی بازیکن شایسته ای بود اما هر زمینه فعالیتی نیاز به تخصص دارد و مربیگری ایشان بدون گذراندن دوره مربیگری و کسب تجربه اشتباهی عیان بود. فدراسیون های ورزشی ایران به دلیل نبود دیدگاه های تخصصی، مدیریت چهره های سرشناس را هم نمی دانند. متاسفانه آقای دایی به لحاظ اخلاقی هم آمادگی چنین جایگاهی را نداشتند.

۳. سیاست های پوپولیستی در مدیریت کلان
فدراسیون فوتبال ایران بیش از آنکه بر مبنای دانش روز مدیریت شود بیشتر با نگاه به آنچه که توده را راضی نگه می دارد دست به انتخاب گزینه ها می زند. مدیریت ورزش ما حرکت های مبتنی بر دانش روز را (به دلیل به روز نبودن مدیران) تعبیر به ریسک می کند و متعاقبا از انتخاب چنین گزینه هایی پرهیز می کند.

پانویس- ضمنا، اینکه تلویزیون ایران چهره آقای احمدی نژاد را بعد از گل خوردن و باخت تیم ایران نشان ندانند کار درستی بود. مطمئن نیستم که آقای احمدی نژاد توانسته باشند از حضورشان در استادیوم استفاده مثبت تبلیغاتی (برای انتخابات) کرده باشند. ضعف تصمیم گیری حتی در این اشل مدیریتی هم به چشم می آید. شایسته است که آقای احمدی نژاد و افرادی که کمپین تبلیغاتی ایشان را می نویسند به این نکته توجه داشته باشند که در علم تبلیغات (آن هم تبلیغات انتخاباتی)، مشاورین تبلیغاتی حضور کاندیدای مد نظرشان را در موقعیت هایی طرح می کنند که اتفاقات مثبت، یا پیروزی ها مستقیما بتواند به کاندیدای مورد نظر ربط داده شود. در عین حال برای انتخاب چنین موقعیت هایی از انتخابهای ۵۰-۵۰ پرهیز می کنند و موقعیت هایی را برای حضور کاندیدا مهیا می کنند که برد صد در صد باشد چرا که باخت نتیجه به مراتب مخرب تری از حصول برد به همراه دارد. اگر به سیاست های مشابه در دیگر کشورها دقت کنیم، مشاهده می شود که رهبران سیاسی از حضور در استادیوم فوتبال آن هم پیش از انتخابات همواره خودداری کرده اند. (111180)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۷:۲۲:۰۷
فوتبال عربستان یک سرو گردن از فوتبال ما سر است.این سومین بار است طی چندین روز گذشته ما در سطح باشگاهی و ملی با نتیجه 2-1 از عربستان شکست می خوریم.ما اینیم چرا بخاطر لجاجت با عربها می خواهیم فوتبال ضعیفمان را قوی جلوه دهیم.در 3 مسابقه گذشته\"سپاهان-استقلال-تیم ملی\"ما مشابه باختیم.اول یک گل زدیم بعد دو گل خوردیم. (111184)
 
احمد
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۷:۳۲:۰۷
با سلام
در این مورد فارق از نقوص کیفی و عملکردی فدراسیون فوتبال و تک تک سازمانها و افراد مربوط که باید مورد بررسی قرار گرفته بشود، که چرا تیم ملی فوتبال کشورمان در سالهای گذشته با این بودجه نا معقول و این حمایت های بی سابقه و تبلیغات عمومی گسترده هنوز نتوانسته رضایت عموم را جلب کند؛ باید یک هشدار خیلی جدی تر داد و ان این است که در مورد ضربات روحی، اجتماعی حاصل از این شکستها بر 100 هزار تماشاگر داخل استادیوم که مشکلات فراوانی را رو تقبل کردند و به استادیوم آمدند و هزاران بیننده دیگر چه باید؟

اساسا این علاقه و تعصب شدید مردم کشورمان به یک تیم ورزشی که در دنیا کم نمونه است از چه چیزی سر چشمه می گیرد؟ اصلا درست است یا غلط؟

به هر ترتیب مردم ما هم مثل بقیه مردم دنیا به دنبال پیروزی ملی می گردند تنها تفاوت اینجاست که مردم ما به دلیل فشار های اجتماعی و بین المللی و کمیت های اقتصادی شدید و نا بسامانی های موجود به جای جستجو کردن این پیروزی در مسائل علمی و اقتصادی بین المللی ، آن را در فوتبال کشورشان می بینند. به نظر من می توان به این موضوع به عنوان یک فقر فرهنگی نگاه کرد.
متاسفانه مسئولان کشورمان هم به این حرکت شدت بخشیده اند و به جای اینکه یک جو معقول و طبیعی در عموم نسبت به ورزش و یک تیم ورزشی ایجاد کنند به تحریک و تبلیغ بیشتر پرداخته اند و حاصل این می شود که به خاطر یک باخت کم اهمیت ورزشی روحیه هزاران نفر از مردم آسیب می بیند و احساس حقارت در بین عموم ایجاد می شود مخصوصا وقتی که این باخت در خانه خودی و در حضور رئیس جمهور یک کشور اتفاق می افتد. (111186)
 
محمدعلی
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۷:۳۷:۰۷
1 ـ خداوند متعال و ائمه اطهار (س) الگوی رفتار انسانی و هدایتند نه یار غیبی که به دروازه حریف گل بزنند. باید بعضی مجریان تلویزیونی ، بازیکنان و مربیان را آگاه کرد که فوتبال تنها فوتبال است و اگر رشد فوتبال به رشد ورزش و سلامتی و انگیزه زندگی مردم کمک کند مفید است و آن هم در سایه کار و تلاش و زحمت حاصل میشود نه امداد غیبی. مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد نه او که هیاهو بپای کرد.
2 ـ تیم ملی مردان ملی میطلبد . مردانی که جویای نام برای یک ملت هستند نه برای خود و قبل از آن باید جوهر انجام کار را داشته باشند نه فقط رنگ و لعابی از شهرت.
3 ـ (111189)
 
حسین
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۸:۲۲:۱۳
علت اصلی حماقت مردمه که با آشنایی که با این سرمربی داشتند، بعد از اعلام سرمربی شدنشان موافقت خود را در نظر سنجی برنامه نود ابراز داشتند.
این مساله شوخی نبود که مردم رودربایستی کنند (111192)
 
سهراب
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۲۰:۱۵:۳۱
عجب! سايت الف كامنت هايي را كه در آن مردم احمق خوانده مي شوند به راحتي منتشر مي كند, اما اگر كسي محمود احمدي نژاد و دار و دسته ي فعلي و وضعيت كنوني كشور را بيش از حدود معين شما و بدون هيچ لفظ توهين آميزي زير سوال برد به راحتي نظرش را حذف مي كنيد.خداوند ناظر و عالم بر تمامي كارهاي ماست و همانا او قادر مطلق است. (111208)
 
حسین
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۱۰:۵۴:۵۷
جناب عدل!
شما هم خواهشا از آب گل آلود ماهی نگیر!
کسی با شما نبود.
در ثانی شما که ایران نبودید ببینید با رای بالای 80 درصد مردم موافقت خود را اعلام کردند. (111313)
 
Mahmood
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۸:۳۵:۲۳
ما در ۳۰ سال اخیر ۲ بار جام جهانی‌ رفتیم که هر ۲ بار در زمان آقای خاتمی بود. فکر نمیکنید عدم نتیجه گیری تیم ملی‌ به دلیل دخالت دولت در ورزش به خصوص فوتبال باشد؟ (111194)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۲۲:۲۰:۳۶
آقای مثلا اصلاح طلب تو هم این وسط از آب گل آلود ماهی نگیر (111219)
 
صادق سماواتی
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۸:۳۷:۰۲
وقتی دایی می گفت بزرگتر از کفاشیان هم نمی تونه بهم بگه که بالی چشمت ابرو هست باید جلوی عربستان اینچنین بلایی سرمون بیاد و باز هم صعودمون با اما واگر مواجه باشه (111195)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۹:۰۹:۱۱
اخراج سریع دایی= شادی مضاعف عربستان (111199)
 
يوزارسيف
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۹:۱۸:۴۶
اي خواهران و برادران عزيز
دست از سر اين علي دايي برداريد.
او در طي اين مدت رنج هاي بسيار برده است.
به حال خود رهايش كنيد. (111201)
 
پویا
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۹:۲۳:۴۸
از علی دایی ممنونیم چون با گل زنی های خود باعث افتخار هر ایرانی است ولی مربی گری برای او زود بود

مایلی کهن و قلعه نوعی شایستگی بیشتری برای این کار داشتند. چون هر دو اینها روحیه مشورت بالایی دارند که دایی چنین ویژگی را نداشت و مغرور بود (111203)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۱۹:۳۶:۰۴
در جواب پیغام 111194
علی دایی و عزیزی گلزنهای ایران برای دو بار حضور در جام جهانی بودن علی دایی مربی خوبی نیست درست اما در زمین بازی همیشه غیرت داشت و با هر مربی گلزنی خودش را میکرد کسی تو سر این بازیکنان پولکی بی غیرت بزنه که به خودشان بیایند و در زمین از خود مایه بگذارند در ظمن از اب گل الود ماهی نگیر پیروزی تیم ملی چه ربطی به خاتمی داره؟ (111205)
 
پویا
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۲۰:۳۵:۲۰
چرا تا به امروز کارشناسان حرف نمی زدند؟

همیشه به به چه چه می کنند تا تیم ببازد. (111209)
 
اميرحسين
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۲۰:۳۵:۲۳
چرا در ملك ما برخي از اسطوره ها پايان زيبا و درخوري ندارند.اشكال كار در كجاست .در مردم مهربان ماست كه خود باعث اوج آنها ميشوند و بعد از آنها توقعي فراتر از توانشان دارند؟يا خود اسطوره ها كه از اين محبت و مهربانيها خودرا ديگر ماورايي ميدانند؟دايي بازيكني براي داخل مستطيل سبز بود و خود بايد ميدانست دانش رهبري خارج از آن را ندارد وبايد به اهلش بسپارد.تك تك مردم اين سرزمين نميتوانستند نظر خود را به او بگويند اما مسؤلين ورزش كه نمايندگان ما هستند چرا با اين انتخاب نادرست و يكشبه احساسات ميليونها نفر را جريحه دار كردند.وخود دايي چرا همان اشتباه پايان بازيهايش را رقم زد.اين خود ميتواند دستمايه اي براي محققان باشد كه چرا پايان عمر كاري برخي از اسطوره هاي ما تراژيك است ؟ (111210)
 
نیمروز
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۲۰:۴۶:۴۷
سیاست وارد هر مقوله ایی شود انجا را خراب میکند منجمله ورزش را.اری دلیل اصلی شکستها در همه جبهه ها این است و لاغیر (111211)
 
احمد رضا
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۲۰:۵۶:۲۴
به نام خداوند بخشنده ی بخشاینده
سلام


بخش اول :
دو سوال ساده :

1- مسئول فوتبال کشور کیست؟
2- چه کسی آقای دایی را انتخاب کرد؟

اگر عملکرد تیم ملی مناسب نیست راه ساده ای دارد. راه حل همان راه حلی است که آقای کفاشیان پیشنهاد کرد و منجر به تغییر رییس وقت فدراسیون کشتی آقای خادم گردید.

این راه حل بارها و بارها توسط سازمان در زمان مدیریت آقای کفاشیان به کار رفت.

انتصاب ایشان در صدر فدراسیون فوتبال اشتباه سازمان تربیت بدنی بوده است.
مدیری که عادت به تحمل نتایج تصمیمات خود ندارد و همواره به دنبال کسی برای قربانی کردن و نجات خود است.

تاکنون نیز موفق بوده و در دولت سازندگی, اصلاحات و اصولگرا خود را به نحوی در راس مدیریت ورزش حفظ نموده است.

بخش دوم:
رفتار غیر عادلانه دولت با ورزش هیچ توجیهی ندارد.
دولت عدالت گرا با چه توجیهی چنین تبعیض آشکاری را در ورزش اعمال می کند؟
آیا رییس جمهور ,رییس سازمان تربیت بدنی حق دارند امکانات کشور را به صورتی تبعیض آمیز به یک رشته ورزشی اختصاص دهند. هزینه 200 میلیارد تومانی برای لیگ برتر فوتبال چه توجیه منطقی دارد؟
آیا اینکه آقای دکتر احمدی نژاد در جوانی فوتبالیست بوده اند مجوز کمکهای میلیاردی ایشان به فدراسیون فوتبال را صادر می کند.
آیا ایشان تصور می کنند با سوار شدن بر موج علاقه مندی مردم به مسابقات فوتبال می توانند رای مردم را جلب کنند.
می دانید حقوق اعضای تیم ملی در سایر رشته های ورزشی چقدر است؟ حقوق سالانه اغلب اعضای تیمهای ملی کمتر از پاداشی است که در یک مسابقه به اعضای تیم ملی فوتبال داده می شود.جالب تر اینکه در فدراسیون فوتبال همین تبعیض بین فوتسالیستها و فوتبالیستها وجود دارد.
می دانید که در برخی فدراسیون ها درآمد ماهانه یک عضو تیم ملی در دود حداقل حقوق کارگران است؟

خداوند در باطل خیری قرار نداده است.
از راه غلط می توان به مقصد رسید.
به اصول برگردیم تا اصلاحات میسر گردد. (111212)
 
امیر
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۲۱:۰۵:۰۱
آقای دایی بهتر است ذکر هایی که قبل بازی میگویند رو در دلشون بگن و مطمئن باشن که خداوند می شنود ! نیازی نیست 70 میلیون نفر ذکر گفتن ایشون رو ببینند. (111213)
 
امیر علی
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۲۱:۲۶:۳۹
به آقای کفاشیان بگوییید تو را به خدا بیا و استعفا بده و آبروی چندین ساله خود را در ورزش از بین نبر . ایشان فقط برای خالی نبودن عریضه در برابر آقای علی آبادی کاندید شدند و ناخودآگاه شدند رئیس فدراسیون . تا کی ورزش ما از سیاسی کاری آقایان لطمه ببیند . بیچاره علی دایی را که یک اسطوره ورزشی ایران بود با یک انتخاب نابهنگام قربانی مطامع خود نمودند . حالا دقیقا سخنان و پیش بینی های آقای صفایی فراهانی در مورد ضعف آقایان و قربانی شدن آقای دایی محقق شد کافی است کمی به گذشته برگردیم و با دقت به سخنان ایشان توجه نماییم . (111215)
 
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۲۱:۳۵:۱۳
سياست زدگي همه چيز از جمله ورزش!
نمونه اش حضور رئيس جمهور براي ديدن كشتي و فوتبال و شكست هاي ناباورانه در اين دو عرصه....... (111216)
 
وطن دوست
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۲۲:۲۱:۰۰
ميل به ديكتاتوري و انحصار طلبي و ناديده گرفتن برتري جز خود مشكل آقاي دايي است و هميشه نيز با او خواهد بود ماند بخش مهمي از جامعه ايراني كه به اين درد تاريخي مبتلا هستند (111220)
 
حسین
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۲۲:۲۱:۱۱
اگر به عدالت الهی معتقدیم بدانیم آنها که در زمین خدا با تکبر راه می روند بدبخت خواهند شد. من امیدوارم این را در مورد دایی ببینم.
آقایان بدانند که فساد موجود در این فوتبال از فساد سینمای شاه بیشتر است. چرا کسی جرات ندارد حرفی بزند؟ (111221)
 
amir
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۲۳:۳۷:۱۱
1-لجاجت وخودرائي علي دائي كه داشتن استقلال كاري را با ديكتاتور مآبي اشتباه گرفته است
2-كار بلد نبودن علي دائي
3-حضور بي دليل رئيس جمهور در ورزشگاه كه باعث عدم تمركز بازيكنان وتماشاگران شد
4-دخالت دولت درامور فوتبال كه از 3 سال پيش آغاز شدومنجر به تعليق فوتبال شدونهايتا باعث شد تا فردي غير متخصص ولي توصيه پذير رئيس فدراسيون فوتبال شود
5-كار بلد بودن مربي حريف (111225)
 
ایرانی
۱۳۸۸-۰۱-۰۹ ۲۳:۵۲:۳۵
اینکه می گن تیم ملی تیم تهران است نه تیم ملی از هر تیمی از سراسر ایران یک نفر بازیکن خوب باورید ان وقت اسمش را بگذارند تیم ملی مسئول تیم را هم بازیکنان انتخاب کنند . قانون بازی را بازی کن تعیین میکند نه بچه سوسول های دوستان مربی و دایی وغیر ه. (111226)
 
امیر
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۰۰:۱۷:۰۴
این داستان همیشگی فوتبال این مملکت است

حداقل دایی اهل کم فروشی نبود.

منتقدان ایشان در دوره مربی گری خود مگر کارنامه بهتری داشتند؟

شکست 3-0 در برابر بحرین که در ابتدای دوره پیشرفت فوتبال خود بود مگر از این شکست 2-1 کمتر تحقیر کننده بود؟

از فوتبال که بگذریم مقصر افتضاح المپیک که دیگر دایی نبود

مشکل تیم ملی با مربی ایرانی و خارجی حل نمی شود. تیم ملی ویترین مدیریت کشور است. (111228)
 
امیرحسین
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۰۰:۳۳:۰۵
علی دایی هم در نوروز به جمع اخراجی ها پیوست. (111232)
 
محمدرضا
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۰۰:۴۳:۱۳
بیاید زیاد عصبانی نباشیم واز این ماجرا یه درس بگیریم. دایی عزیز با خودداری از استفا، فدراسیون رو مجبور کرد تا بدلیل اخراج سرمربی تا قرون آخر رقم قرارداد سرمربی رو پرداخت کنه.در صورتیکه در صورت استفای خود سرمربی این مبلغ قابل نقد شدن نبود .بیاید یاد بگیریم که هیچوقت حتی در صورت بروز فاجعه برای خودمون احساساتی برخورد نکنیم و \"حساب شده \" عمل کنیم .این درس کوچکی نیست. (111238)
 
امير
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۰۰:۴۵:۰۰
علت اصلي دخالت‌هاي بيجاي علي آبادي و رييس جمهور در امور فدراسيون فوتبال است. (111239)
 
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۰۱:۰۴:۰۸
این شکست به شکستن یک بت می ارزید. (111243)
 
عجيب
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۰۱:۲۲:۲۶
مهمترين عامل شكست ايران شكست اخلاقي مربي اين تيم بود
جوانهاي ايراني آموزش و امكانات تيمهاي ديگر رو ندارند حتي براي بازي تداركاتي هم تيم درست حسابي با ايران بازي نميكنه ولي غيرت و تعصب دارند كه ناشي از اعتقاداتشونه.
وقتي مربي تيم آدم با نزاكتي نباشه و دائم داد وبيداد راه بندازه معلومه كه بازيكن نمياد خودشو فداي اين مربي كنه!
اخلاق متكبرانه آقاي دايي وسيله سقوطش شده
متاسفانه همين اخلاقش در مصاحبه ها و برخوردهاي ايشون باعث شده كه خيلي ها از شكست تيم ايران ناراحت نشن و حداقل بي تفاوت باشن!
البته اخلاق نداشتن بالا دستيهاي آقاي دايي هم مزيد بر علت شده.
آدمهايي كه بسادگي با يك شكست مثل آب خوردن اون رو قرباني خودشون كردن تا كار بالا نگيره
حيف آقاي دايي كه اين همه زحمات بازكنيشو فداي مديريت بالادستيا كرد
حيف
خيلي قشنگ ميشه دست قدرت خدارو در شكست ايشون ديد (111245)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۰۱:۲۲:۳۲
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام
از این که مردم شریف ما این قدر به فوتبال علاقمندند خوشحالم
در مورد این که چرا تیم ملی نتایج ضعیف کسب کرده دلایل زیر به نظر بنده میرسد که شاید هم درست نباشد:
1. کادر فنی تیم ملی قدری تعدادشان کم بود، برای مثال در تیم فوتبال آرسنال 17 نفر عوامل وجود دارد، البته منظور این نیست که الگو برداری شود، نه ولی بایستی تقسیم وظایف صورت گیرد:
1-1 متاسفانه در تیم ملی مربی بدنساز وجود ندارد، که این مسئله در 15 دقیقه ی پایانی باز عربستان خود را نشان داد.
پیشنهاد: به مربی آینده ی تیم ملی پیشنهاد می کنم که حتما از آقای کماسی به عنوان مربی بدنساز استفاده شود چون در فوتبال بهتر از ایشان مربی بدنساز نداریم(البته اشتباه نشود من یک سپاهانی هستم نه یک پرسپولیسی)
1-2 مربی ای که سازمان دفاعی را به خوبی بفهمد و در این زمینه کار کرده باشد نیز در کادر فنی وجود نداشت، چون به خاطر دارم که بعد از بازی رفت با عربستان این موضوع به مربیان تیم ملی تذکر داده شد که سازمان داعی تیم مشکل دارد ولی آقای دایی توجههی نکردند.
مثال:
1. در دقایق پس از گل در بازی شنبه شب دفاع در یک سوم متمرکز میشد، پرس به خوبی صورت نمی گرفت و در نتیجه ضد حملات به ثمر نمی نشست
2. در هنگام ضربات ایستگاهی بایستی هر بازیکن وظیفه ی مشخصی به عهده داشته و نیز یک یار معین که این اتفاق در گل دوم رخ نداد

اما به نظر بنده بهترین گزینه ها برای سرمربی گری تیم ملی در حال حاضر حمید استیلی و محمد مایلی کهن می باشند
از فدراسیون نیز خواهش می کنیم یک سرپرست فوتبالی برای تیم بگذارند نه کسی که چند سالی است از فوتبال دور بوده است (111246)
 
عبدالله
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۰۱:۴۴:۰۷
دخالت سیاست در همه چیز از جمله ورزش اقتصاد فرهنگ و........باعث میشه1-آقای علی آبادی بشه رییس ورزش 2-آقای کفاشیان بشه رییس فدراسیون 3- آقای دایی هم با همه زرنگیش فریب بخوره و طی یک انتخاب سیاسی(قطبی توآمریکا بزرگ شده ونباید انتخاب بشه) قربانی سیاست بازیها بشه4-درسته خاتمی نقشی در صعود به جام جهانی نداره ولی وقتی کار ورزشو با سیاست آمیخته نمیکنه خودش کمکه نه مثل آقای مایلی کهن صر ف صبحانه بارییس جمهور و سپس با سفارش به آقای بذر پاش که داماد آقای علی احمدی هست بشن مربی سایپا این یعنی ورزش سیاسی5-یه چیز دیگه هم روحیه بزدلی و ترس که تو دایی و قلعه نویی و خیلی مربیای دیگه میبینیم (111250)
 
hossein
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۰۱:۴۷:۴۱
لعنت به این شهرام همایون لس آنجلسی که مردم را دل سرد می کند با من مصاحبه داشته اند رفتم لس آنجلس بعد دیدم یک مشت تریاکی لاشخور ...تو خاطراتم نوشتم جوان های کم سن و سال را فریب می دهند از خارجی پول می گیرند تا بر ضد ایرانی تبلیغ کنند .حال باختن مهم نیست درس عبرت باشه و مقرر نشوید بیشتر تلاش کنید آخر دنیا که نشده (111251)
 
احمدرضا
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۰۱:۵۸:۰۸
آقای علی آبادی،‌ مدیر عزیز و توانای ورزش که هزار تا هزار تا پروژه افتتاح میکنی. واقعا باید چه اتفاقی بیفته که اسمش رو بذارید ناکامی و تجدید نظر تو سیاستها و برنامه هاتون کنید.
الان علی دایی میشه سپر بلا و نابودش میکنید.
وقتی تیم نرفت جام جهانی کفاشیان با لبخند استعفا میده.
بعدش هم که دوره تون تمومه و یه گزارش هشتصد صفحه ای از کارنامه موفقتون و افتتاح استخر در فلان روستا ارایه میدید و یا علی.
بی خیال هفتاد میلیون اعصاب خرد شده و غرور لطمه خورده.

نتیجه کار کارشناسی ۲۴ ساعته روی چنین تصمیم مهمی غیر از این نتیجه ای نباید داشته باشه.

از هر چیز با ربط و بی ربطی واسه محبوبیت خودتون استفاده میکنید.
دستتون اینقدر واسه مردم رو شده که این جمله زیاد شنیده میشه: حقشون بود،‌ دلم خنک شد. (111253)
 
حميد
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۰۳:۰۲:۰۳
خيلي ها حيا كنيد ورزش رو رها كنيد اگه نياز بود تو خونه ياپارك ورزش كنيد.
آقاي علي آبادي مثل رئيس جمهور حداقل يه عكس با شورت ورزشي بگير
من توجه كامل همه را به مرد 2000 چهره دعوت مي كنم .
دلايل اكثر مشكلات ما از جمله ورزش در همين سريال سانسور شده هم هست
شاد باشيد (111255)
 
اردشیر
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۰۳:۵۹:۲۲
ای کاش یکبار برای همیشه تصمیم بگیریم که \"عرق ملی\" را
( تفکر و برنامه ریزی همیشگی+کار همیشگی ) برای کشور تعریف کنیم نه عمری را خوابیدن و سپس به اجبار یا به زور غیرت شروع به دویدن کردن. (111258)
 
زارعیان
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۰۵:۱۹:۴۲
با سلام
شکست سنگین فوتبال ما در برابر عربستان از جهاتی قابل بررسی است:
1.با توجه به بازیهای قبلی- که لابد دلچسب نبود - نیاز مبرمی به این پیروزی داشتیم.
2.چه بخواهیم و چه نخواهیم سیاست جزیی از ورزش -و بخصوص فوتبال- شده است و با توجه به وضعیت سیاسی خاورمیانه و کانتکت ایران و عربستان ،این بازی از این نظر نیز مهم ارزیابی می شد.
3.با عنایت به ناکامی های دولت نهم - خاصه در عرصه ورزش- و برای سرپوش گذاشتن بر شکستهای ورزشی،پیروزی در این بازی پوئن مثبتی برای دولت نهم محسوب می شد.این مسئله با دعوت های مکرر-و البته نامانوس- رادیو و تلویزیون برای دعوت از مردم جهت حضور و تشویق در استادیوم و ذکر این مسئله که مسئولین ورزشگاه (پذیرایی) شایسته ای از مردم خواهند کردو... جلوه بیشتری پیدا میکند.و البته حضور جناب آقای احمدی نژاد در استادیوم این مورد را تقویت کرد.
4.موضوع انتخابات و بهره برداری سیاسی از این بازی علی الظاهر مورد توجه بود.
لــذا با توجه به موارد بالا پس از پایان بازی و نتیجه اعجاب بر انگیز 2-1 به نفع عربستان ذکر چند نکته الزامی است.
1.مسئولیت این شکست-به دلایلی که ذکر آن در این مقال نمی گنجد-مستقیماً بر می گردد به شخص آقای علی آبادی ریاست سازمان ورزش کشور. علی هذا متاسفانه در این پروژه شکست ،سرمربی تیم که بنا به ماجراهای پشت پرده و اتفاقات «غیر فنی» به ناگهان به این سمت «منصوب» شده بود همانگونه نیز «مغضوب» آقایان سازمان ورزش شد و در روزی که انتظار می رفت ریاست محترم جمهوری مسببین اصلی این شکست - و صد البته مسببین ناکامی های دیگر ورزشی این مرز و بوم را مورد سوال قرار دهد و لابد برخورد کند تنها بر کناری \"علی دایی\" که شاید مرحم و \"سرپوشی\" برای این نتیجه تلخ می بود طراحی شد.
نکته مهم امـــــا این است که ما از چند جهت در این میدان شکست خوردیم:
1. شکست اول تحقیر فوتبال این مملکت در برابر فوتبال عربستان بود.
2.شکست دوم «شکست» - و من مجدداً می گویم تحقیر - علی دایی در عرصه فوتبال کشور و صحنه های بین المللی -بخصوص عربی- بود. و یادمان نرود در مجامع فوتبالی عربی\" علی دایی\" را اسطوره فوتبال ایران می دانستند و این اسطوره را بدست خودمان خراب کردیم یا کردند؟!
3. از نظر تبلیغاتی متاسفانه با سوء مدیریتی که در جریان بازی و در حدی که دوربین های تلویزیون خودمان بارها پخش کرد بهانه ای به دست شبکه های تبلیغاتی و وهابی عربی داد که شبکه های وهابی و عربی گستاخی را به حد آخر رسانده و ذکرهای \"یا علی\" و \"یا زهرا\" تماشاگران ‏ایرانی و همچنین پرچم \"علی ولی الله\" که در ورزشگاه به اهتزاز درآمده بود را به ‏تمسخر گرفته و مدعی شدند: عربستان با قدرت مذهبی ویژه خود به پیروزی رسید.
\"از سوی دیگر شبکه العربیه و ای آر تی العین جهت دهی سیاسی به این بازی دادند و با ‏ارتباط این بازی فوتبال به جریانات منطقه ای تاکید فراوانی داشتند که ایران بازهم زیر ‏سایه عربستان قرار گرفت.‏لفظ زیر سایه عربستان، نکته تاکیدی بود که در گفتار تحلیلی پس از بازی شبکه الجزیره ‏اسپورت هم عنوان می شد.‏\"
و خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل ...سخن در این باب بسیار است در صورت آمادگی سایت محترم فردا برای انتشار تحلیلی این موضوع ان شا الله در یک نوشته مفصل این موضوع قابل آنالیز و شرح بیشتر است تا چه پیش آید... (111267)
 
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۰۸:۱۵:۵۵
‫علت عدم نتیجه گیری ما نداشتن شجاعت اخلاقی برای عبور از کسانی است که قابلیتی در هدایت کارهای بزرگ را ندارند. (111274)
 
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۰۸:۲۴:۴۶
با بركناري دايي هيچ مشكلي حل نمي شود مشكل اصلي شما رسانه ها ومردم و دولت هستيد . به اين دلايل كه تمام هدف ايرانيان فقط برد و باخت است اگر زماني پيروز بوديم انتظارات تمام شد در صورتي كه قهرمان پروري و روحيه گل زني و برتري چيزيه كه ايرانيان نياز دارند اگر تيم پيروز شد و شما آقايان مي آمديد بازي را درست تحليل مي كرديد كه قهرمانان ما تو بازي چه كردند كار ما به اينجا نمي كشيد مطمئن باشيد تو يك جامعه فقط يك نفر مقصر نيست خيلي ها هستند كه مقصرند
عربها همان طور كه ديديد از بازيشون لذت مي بردند ولي ايرانيان اينطور نبودند
مشكلات جامعه ايران ريشه در آموزش دوران مدرسه دارد .
بايد روحيه جنگجويي تلاش پشتكار اميد و لذت از بازي را در همه پرورش داد و هدف اصلي اين باشد نه برد و باخت (111279)
 
نیما
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۰۸:۲۹:۱۷
متاسفانه ورزش ما ومدیریت ورزشی ما هم نمادی از مدیریت کلان سیاسی کشور است که باندبازی وعدم کار کارشناسی وسطحی نگری وتعصب وخیالپردازی ودیگر آفات مدیریتی در آن موج می زند...!
از قدیم گفته اند کار را به کاردان بسپار. اما کجای مملکت از اقتصاد گرفته تا ورزش دست آدم های کاردان است؟ (111280)
 
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۰۸:۳۷:۲۴
من 15 سال است که حرفه ای بازی می کنم و بازی نقد می کنم. در طول این سالیان تیم ملی شایسته ای نداشته ایم بازی ها بر تکنیک فردی چند بازیکن فصلی استوار بوده است. یادمان نرفته که با چه بدبختی و در آخرین بازی استرالیا کاملا بر اساس شانس و غیرت فردی عابدزاده و عزیزی بردیم. نگاهی به تاریخچه فوتبال ژاپن عربستان و کره بیندازید و همچنین قهرمانان باشگاه های آسیا در دو دهه اخیر. چقدر ما در فوتبال آسیا بجز بازی فردی سهم داشتیم؟

برای علی دایی کمی زود بود تجربه سنگین مربگری ملی. امیدوارم که چهره طلبکاری و غرور را کنار بگذارند و با تجارب بالاتری به تیم ملی برگردند. آن موقعی که کدورتهای شخصی را دیگر در سطح ملی کنار گذاشته باشند و با اخلاق مربی گری کنند همانطور که بعنوان بازیکن با غیرت و تعصب می جنگیدند. در هر حالی دوستش دارم. (111281)
 
khosrokv
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۰۹:۱۳:۱۱
بی برنامه بودن علی دایی (111288)
 
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۰۹:۵۴:۰۸
از کوزه همان برون طراود که در اوست فوتبال ، برج میلاد وتغییرات مدیریت وسلیقه ها
اینها همه نماد های مدیریت وطز زتفکر ماست (111298)
 
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۱۰:۲۴:۴۶
مشكلي در مشاهده كامل صفحه در سمت راست وجود دارد و ديده نميشود انرا رفع كنيد (111303)
 
آرش حسینی
۱۳۸۸-۰۱-۱۱ ۱۷:۲۸:۵۵
مشکلی که در نمایش سمت راست صفحه وجود دارد در IE وجود دارد ار Firefox استفاده کنید . سرعت هم بالاتر می رود. (111459)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۱۰:۲۵:۰۶
ببینید من می خوام یه دلیل غیر ورزشی بیارم

وقتی برای هر بازیکن فوتبال در اردوهای خارج کشور باید 18 نفر نگهبان بزارن که گند بالا نیاره و مشکل اخلاقی ایجاد نکنه
معلومه وقتی که تو ایران آزادن و هر شب همزمان توی سه تا پارتی شرکت میکنن و ....

بعد از 45 دقیقه دیگه کمر دویدن و انگیزه بازی نداشته باشن

اینم الگو برداری از غرب و مدیریت به اصطلاح علمی

البته تا جایی که من می دونم تو همون کعبه آمال مدیران علمی و غیر ایدئولوگ
هم بازیکنان بخاطر شرکت در پارتی های مبتذل وفاسد جریمه میشن اما تو ایران همه چیز کاملا علمیه و هیچ وقت کسی به خاطر اینجور مسائل سطحی و شخصی مواخذه نمیشه (111304)
 
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۱۰:۳۳:۱۲
تقاص حاجی مایلی گرفته شد
دایی چی خواست که بهش ندادند؟
گفت لیگ را تعطیل کنید گفتن باشه
گفت دوباره گفتن باشه
گفت یه ماهه تعطیل کنین گفتن باشه
گفت همه ملت ایران کلاغ پر برن گفتن باشه
گفت با گینه کوناکری باید بازی کنیم گفتن باشه
گفت ماچ بدین گفتن باشه
گفت کلا مملکت را تعطیل کنین اعصاب ندارم گفتن باشه
گفت یه عده برن بمیرن گفتن باشه
گفت نه نرن بمیرن بیارین خودم بکشمشون گفتن باشه

حجت تمام
خلاص
مع السلامه (111307)
 
رضا محسنیان
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۱۰:۳۸:۲۸
با سلام
اگر واقعا ورزش و جنبه قهرمانی در آن هدف نشود و صرفا نگاه ما به ورزش از بابت سلامتی و تندرستی باشد و در نقطه اوجش پهلوانی باشد .خود بخود تمام مافیای پشت پرده تمام رشته های ورزشی کشور رنگ می بازد در چنین سیستم و نگا هی افراد شایسته روال پیشرفت را سالم طی خواهند کرد و با نتیجه پهلوانی قهرمانی نیز حاصل خواهد شد .
متاسفانه در طول سی سال گذشته شعا پهلوانی دادیم و با ولع تمام دنبال قهرمانی بودیم چیزی هم بدست نیاوردیم .
ظاهرا قرار هم نیست به این زودیها از ابزار ورزش دنبال انسانیت باشیم.
حرف زیاد است ولی.....
با تشکر (111308)
 
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۱۰:۵۶:۵۸

مسئول فروشگاه شهروند اردبیل که بشود وزیر صنایع
کشتی گیر بی نام و نشان با ان قیافه و تیپ بشود وزیر اقتصاد
سوپر میلیاردر که بشود وزیر کشور
استاد زمان تحصیل اقای... که بشود وزیر راه و ترابری
کارمند شهرداری که بنظر نمیرسد حتی در طول عمرش نیم ساعت هم ندویده باشد بشود رییس سازمان تربیت بدنی و کمیته المپیک و صدها مورد مشابه دیگر نتیجه اش میشود همین که عقده ها و حرفهای فرو خفته ملت شریف ایران همیشه در پی ناکامی تیمهای ورزشی ایران سر باز میکند و صدای اعتراض به اینهمه سوئ مدیریت و ریاکاری به هوا بلند میشود
متاسفانه دوستان عزیز فکر میکنند باید از امثال دایی و قلعه نویی و ... توقع داشته باشند مثل فرگوسن و اسکولاری و ... عملکرد داشته باشند
بنظر من اگر بهترین مربی حال حاضر دنیا نیز به ایران بیاید با این وضعیت مدیریتی افتضاح کشور هیچ تغییری در روند نتایج بوجود نخواهد امد
البته ناگفته نماند مربیان تراز اول دنیا همیشه اعتبار و اینده حرفه ای کارشان و محیط و افرادی که میخواهند با انها کار کنند در در جه اول است بعد مسایل مالی شاهد این مدعا عدم توانایی فدراسیون فوتبال در جذب سرمربی درجه 2 یا 3 خارجی است
راستی از یادمان نرفته تا همین چندی پیش که در کشور همسایه یعنی عراق که شخص صدام حسین و فرزندانش مستقیما\" در فوتبالشان دخالت میکردند و حتی بعضی اوقات بازیکنان را شکنجه هم میدادند ایا به افتخار قهرمانی اسیا که بعد از سرنگونیشان در وضعیت جنگزدگی بدست امد نائل شدند؟!
یاعلی
انشااله که نظرم حذف نشود (111286)
 
حسین
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۱۱:۲۸:۱۲
مشکل فوتبال ما این است که هر کسی فکر می کند باید در باره همه چیز نظر دهد .. این اصلا مشکل کشور ما در همه زمینه هاست .. از جمله تو این سایت همه در مورد علی دایی و کریمی و قطبی و احمدی نژاد و علی آبادی و حتی تبلیغات انتخاباتی و غیره نظر از خودشون در کردن بدون اینکه تا حالا خودشون یک روز فوتبالیست باشگاهی یا مدیر بوده باشند . تا وقتی که همه در همه امور نظر میدن و اتفاقا فدراسیون و ورزش ما هم پر از همین آدمهای بی تخصص ورزشی است وضع مملکت و ورزش همینه (111321)
 
امیر علی
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۱۲:۰۹:۴۶
واقعاً باید به انصاف برخی از بزرگان شک نمود
ببینم اگر دادکان به جرم صعود مستقیم برای اولین بار به جام جهانی در تاریخ فوتبال ایران و باخت به مکزیک و پرتقال باید برکنار میشد
پس به طریق اولی باید علی آبادی بدلیل شکست تاریخی در المپیک پکن، شکست تیم ملی کشتی ، شکستهای پی در پی تیم ملی فوتبال ، مسائل تیمهای ملی جودو، کاراته ، کانگ فو و فساد های مالی (در بخش هایی که مدیر کل حقوقی ایشان که آزاده سرفراز ده سال اسیر رژیم بعث جناب آقای عزیزی مستعفی آنها را افشا نمودند)و........ باید صد بار برکنار میشد
واقعاً درود به شرف دادکان و یاران با وفایش که آبروی ملت را خریدند. جای دادکان که نشان لیاقت از دست رییس جمهور گرفت و مقاله اش در جهان از طرف فیفا اول شناخته شد و در مدت یک سال در کمیته های فیفا و ای اف سی کرسی های ارزشمندی را گرفت در خانه است و جای علی آبادی در ورزش! این است عدالت و انصاف؟ (111329)
 
رسول
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۱۳:۱۱:۳۶
به نظر من مشکل ما در کل مشکل سیستمی و عدم وجود بهبود مستمر در امر ورزش و کلا همه امور است به عبارت دیگه ما به همان دلایلی که در جام جهانی گذشته خوب نتیجه نگرفتیم به همان دلایلی که در جام آسیا با قلعه نوعی نتیجه نگرفتیم یا در المپیک شکست خوردیم یا کشتی ما به خواب رفته و اصلا نتایج خوبی نمیگیرد به همان دلایل هم از عربستان شکست خوردیم.حذف دایی فقط یک مسکن است و بس.دیروز ایویچ و بلازویچ و برانکو و قلعه نوعی و امروز دایی و فردا با شکستی دیگر معلوم نیست چه کسی؟و ما هی در این دور باطل به دور خود میچرخیم و میچرخیم و منتظر یک چیزی شبیه معجزه و شگفتی و یک پدیده و ... میمانیم تا بعد ببینیم چه پیش آید انشااله که خوش آید. (111337)
 
حامد
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۱۴:۴۴:۲۶
خیلی تاسف باره وضعیت تیم ملی.وجود بازیکنان کارپشته قدیمی هر چند هم کمرگ باشه برای افزایش روحیه تیم لازمه.نیازی به توضیح نیاوردن کریمی و امثال او وجود نداره . دایی یک دنده گی کرد. تعویض ها به موقع نبود.ایرانی که با عربستان در عربستان بازی کرد با این ایران یکی نبود.((برعکس همه کشورها بازیکنان ما از تشویق کننده های ایرانی استرس می شن. توجه کردید تاحالا)) (111347)
 
دخالت
۱۳۸۸-۰۱-۱۰ ۱۶:۴۳:۵۲
تا وقتی که رییس جمهور به طور مستقیم در ورزش مخصوصا در فوتبال دخالت می کند و از علی آبادی دفاع می کند درست نمی شود مقصر رییس جمهور و در گام بعدی علی آبادی است.
بعد می رسد به نکات فنی که کار من نیست و احتمالا سعید لو بهتر می داند (111357)
 
حسین
۱۳۸۸-۰۱-۱۱ ۰۰:۴۱:۱۲
مثل اینکه همه یادشون رفته که علی دایی بیشتر از 10 سال تیم ملی رو تو سطح اول اسیا نگه داشته بود
حالا فقط میگن همه چیز تقصیر دایی بوده شما همونایی هستین که 10 سال دایی دوست داریم میگفتین حالا اینطوری تحقیرش میکنین دایی اسطوره ملی ایرانه (111399)
 
محمد خاکپور
۱۳۸۸-۰۱-۱۱ ۰۳:۱۸:۵۹
درتمام جهان.چه در ورزش .اقتصاد.سیاست.مسئول ناموفق را کنار میگذارند (111407)
 
آرین
۱۳۸۸-۰۱-۱۱ ۰۰:۴۲:۱۹
به نظرمن مقصر اصلی بی کفایتی و عدم مدریته. شما نگاه کنین کدوم مربی تیم ملی با عزت کنار رفته.تا این سیستم مدیریتی حاکم باشه کاپلو هم بیاد اخرش همینه (111400)
 
reza
۱۳۸۸-۰۱-۱۱ ۰۱:۳۷:۲۰
غرور بيش از حد دايي-دخالت دادن سياست در ورزش-سواستفاده تبليغي از فوتبال- ريا كاري وچاپلوسي برخي براي گرفتن مسئوليتهاواستفاده نكردن از بسياري بازيكنان شايسته به خاطر افكار سياسي -استفاده نكردن از نظر كارشناسان دلسوز (111402)
 
۱۳۸۸-۰۱-۱۱ ۰۲:۱۲:۱۴
آلوده كردن فدراسيون تربيت بدني به سياست و بهره‌برداري از آن در جهت مطامع سياسي.
فقط كافي است نگاهي به رييس فدراسيون و ... (و كادر تيم پرسپوليس) بيندازيم .
(111257)
 
عصبانی
۱۳۸۸-۰۱-۱۱ ۰۴:۱۲:۰۱
اگر به قبای فدراسیون فوتبال بر نمیخورد و حکم ارتداد بنده را صادر نمیکند باید بگویم که سرچشمه تمام بدبختیهای فوتبال ما از همین فدراسیونی است که جایگاه فامیل بازیها و سلیقه های شخصی افراد شده است. مگر وقتی یک فدراسیون فوتبال آنقدر صلاحیت ندارد که یک برنامه ساده را پیاده کند میشود از تیم فوتبال آن کشور انتظار بهتری داشت. همگی نحوه انتخاب علی دایی را بعنوان سرمربی یادمان هست و در برنامه نود هم دیدیم که علی دایی اصلا جزو سه انتخاب اول فدراسیون نبود. معلوم نیست که چطور یک شبه تمام برنامه ها بهم ریخت و علی دایی بر فوتبال ما نازل شد. تمام بازیهای مقدماتی بخاطر بی صلاحیتی فدراسیون ما لغو شد و در یک جمله کوتاه باید بگویم که فدراسیون فوتبالی بدتر و بی برنامه تر از فدراسیون ما در جهان وجود ندارد حتی در کشور افغانستان.فوتبال ما فقط زمانی رشد میکند که فدراسیون فوتبال ما جای کاسبی پسرخاله های آقایان نباشد. (111409)
 
احسان
۱۳۸۸-۰۱-۱۱ ۰۷:۲۲:۵۴
من سعي ميكنم دلايل شكست را در داخل مستطيل سبز ببينم

1- افت شديد توان بدني از دقيقه 70 كه فكر ميكنم تداخل بازيهاي ليگ و جام آسيا و...تاثير
خودش را گذاشته بود.

2- كم توجهي به نقشه تيم حريف-هر مربي جديد براي سريع تر نتيجه گرفتن به تمرين بيشتر روي ضربات ايستگاهي ( كرنر - ضربات آزاد و ... ) مي پردازد و عربستان در همان
نيمه اول نشان داد كه چه قدر روي ضربات كرنر خطرناك است.

3-نيمكت نسبتا ضعيف و خالي بودن دست مربي براي انجام تعويض مؤثر.

4- به هم خوردن تمركز تيمي در اواسط نيمه اول و 15 دقيقه پاياني. انگار تيم مسخ شده بود و نمي دانست بايد دنبال چه هدفي باشد.

به هر حال شكست ميتواند پلي به سوي موفقيتهاي بعدي باشد ودنيا هم به آخر نرسيده
است. (111415)
 
مهران
۱۳۸۸-۰۱-۱۱ ۱۱:۰۹:۱۹
ياد صفايي بخير روزي كه از روي كارشناسي و دلسوزي گفت انتخاب دايي سوزندان اسطور بود لطفا روي سايت قرار دهيد (111432)
 
۱۳۸۸-۰۱-۱۱ ۱۳:۲۴:۵۵
مگه ايران باخته
اگه باخته خلايق هر چه لايق (111449)
 
عبدالله
۱۳۸۸-۰۱-۱۱ ۱۳:۳۱:۰۶
1- سرمربی گیری تیم ملی برای دایی شاید زود بود اما درآن شرایط که تیم ما دردوراول مقدماتی از دو بازی 2 امتیاز کسب کرد درحالی که یک بازی دراستادیوم آزادی بود کدام مربی مطرح دنیا حاضربود به پذیرد .کلمنته هم که جواب نهایی را منوط به ok نوه گرامیشان کرده بود آیا تخقیر بالاتر ازاین ؟
2-علی دایی درفوتبال دنیا آنقدرشناخته شده است که باج به روزنامه ها ندهد . حدود 15 سال قیل علی پروین از خبرنگاران 1000تومانی پرده برداشت که حتی برای پروین آن موقع خط و نشان می کشیدند .
3- در روز دوم مسابقات فوتبال جام باشگاههای آسیا یعنی یک هفته قبل ازدیدار با عربستان همه تیمهای فوتبال باشگاهی ما نتیجه نگرفتند آنجا که علی دایی جضور نداشت
4- متاسقانه واقعیتهای فوتبال ما درپشت اینگونه اقدامات وتصمیمات پنهان می شود
5- درجام جهانی 2006 نیز علی دایی را به مسلخ بردند .او از سه بازی درچند بازی حضور داشت ؟.دیگران که در هرسه بازی بودند چه کردند؟
6- نتیجه فوتبالی که اسمش حرفه ای است ، بازیکنش اشباع شده است . بازیکنش آنقدر مغرور است که سرمربی راقبول ندارد ، با تجربه ترین بازیکنش با درواه بان عرستان تک به تک را گل نمیکند . تماشگرش درعرض 10 دقیقه شعارحمایت ازسرمربی به فحاشی های رکیک برعلیه او تغییر می کند اگر بکن بوئر هم سرمربی باشد نتیجه همین است .آلمان درخاک خود فینال جام جهانی را که برای تصاحبش آن همه برنامه ریزی کرده بود می بازد رفتارتماشاچی حرفه ای را با رفتارتماشاچی روز مسابقه با عربستان مقایسه کنید
7- اگر درملبورن حماسه آفریده شد درکدام شرایط فوتبالی بود ؟ آن موقع همه بازیکنان برای بردن جان میدادند.اما حالا ارزهای خارجی برای بازیکن حرف اول است
8- برنامه یکشنبه شب و دوشنبه شب مرد 2هزارچهره واقعیت فوتبال ماست پس لطفا همه کاسه کوزه ها را سر علی دایی نشکنید البته او هم به اندازه خودش . (111450)
 
علی
۱۳۸۸-۰۱-۱۲ ۰۵:۱۱:۵۷
واقعا این انصافه که وهاب های متعصب بیان تو ایران و به ریش ما بخنددند بعدش تو کشورشون گردن شیعه ها رو بزنن
تقصیر دایی نیست که ما باختیم کلن چند ساله که بازیکنان ما یه کمی بی غیرت شدن (111493)
 
۱۳۸۸-۰۱-۱۲ ۰۵:۵۰:۲۳
همه اظهارنظرها را خواندم چقدر با درایت مهم نکته بینانه کاش یکی از مربیها این نظرات را جمع بندی میکرد و بکار میگرفت اما حیف که روحیه افتادگی و تحقیق و پرکاری با تفکر و سیاست و نو اوری در فوتبال ایران کمه بیشتر مربیان ما حتی با حرف زدن حرفه ای و منطقی در مصاحبه بعد از بازی مشکل دارند غر زدن درباره نحوه داوری را کنار بگذارید هیچ دلیل و تحلیل حرفه ای برای باختهای خود در بازیهای لیگ و غیره هم را ندارند چون علمش را هم ندارند (111494)
 
reza-manchester
۱۳۸۸-۰۱-۱۳ ۱۴:۳۲:۵۵
1- سرمربی گیری تیم ملی برای دایی شاید زود بود اما درآن شرایط که تیم ما دردوراول مقدماتی از دو بازی 2 امتیاز کسب کرد درحالی که یک بازی دراستادیوم آزادی بود کدام مربی مطرح دنیا حاضربود به پذیرد .کلمنته هم که جواب نهایی را منوط به ok نوه گرامیشان کرده بود آیا تخقیر بالاتر ازاین ؟
2-علی دایی درفوتبال دنیا آنقدرشناخته شده است که باج به روزنامه ها ندهد . حدود 15 سال قیل علی پروین از خبرنگاران 1000تومانی پرده برداشت که حتی برای پروین آن موقع خط و نشان می کشیدند .
3- در روز دوم مسابقات فوتبال جام باشگاههای آسیا یعنی یک هفته قبل ازدیدار با عربستان همه تیمهای فوتبال باشگاهی ما نتیجه نگرفتند آنجا که علی دایی جضور نداشت
4- متاسقانه واقعیتهای فوتبال ما درپشت اینگونه اقدامات وتصمیمات پنهان می شود
5- درجام جهانی 2006 نیز علی دایی را به مسلخ بردند .او از سه بازی درچند بازی حضور داشت ؟.دیگران که در هرسه بازی بودند چه کردند؟
6- نتیجه فوتبالی که اسمش حرفه ای است ، بازیکنش اشباع شده است . بازیکنش آنقدر مغرور است که سرمربی راقبول ندارد ، با تجربه ترین بازیکنش با درواه بان عرستان تک به تک را گل نمیکند . تماشگرش درعرض 10 دقیقه شعارحمایت ازسرمربی به فحاشی های رکیک برعلیه او تغییر می کند اگر بکن بوئر هم سرمربی باشد نتیجه همین است .آلمان درخاک خود فینال جام جهانی را که برای تصاحبش آن همه برنامه ریزی کرده بود می بازد رفتارتماشاچی حرفه ای را با رفتارتماشاچی روز مسابقه با عربستان مقایسه کنید
7- اگر درملبورن حماسه آفریده شد درکدام شرایط فوتبالی بود ؟ آن موقع همه بازیکنان برای بردن جان میدادند.اما حالا ارزهای خارجی برای بازیکن حرف اول است
8- برنامه یکشنبه شب و دوشنبه شب مرد 2هزارچهره واقعیت فوتبال ماست پس لطفا همه کاسه کوزه ها را سر علی دایی نشکنید البته او هم به اندازه خودش . (111530)
 
ولی فرنام
۱۳۸۸-۰۱-۱۳ ۱۴:۴۸:۳۲
بنام انکه جان را فکرت اموخت - قبول دارید که ما فرصت سوزان حرفه ای هستیم ؟ بدون شک علی دایی موثرترین فوتبالیست ایرانی درعرصه های بین المللی بوده است و میتوانستیم در مجامع بین المللی بهترین استفاده را از نفوذ و اعتبار ایشان در بدست اوردن کرسیهای فوتبال در کنفدراسیون اسیایی و فدراسیون جهانی ببریم ولی با این اسطوره چه کردیم ؟ یک فرصت بزرگ را به تهدید تبدیل کردیم ! یک انسان بسیار محترم ولی غیرفوتبالی را بر مسند فدراسیون گماردیم و علی دایی عزیز را بدون داشتن تبحر و تجربه کافی در مربیگری به سمت سرمربی تیم ملی منصوب نمودیم تا تمام اعتبار و ابروی مرد بزرگی که با استخوان شکسته دنده و سر باندپیچی شده بارها قلب میلیونها ایرانی را شاد کرده بود به سیوال و چالش بکشانیم ! در حالیکه اگر هر کسی در سر جای خود قرار گرفته بود امروز سربلند بودیم .
راستی کاش منطق را جایگزین احساسات میکردیم و بعنوان ملتی با پیشینه چند هزارساله ، خدمات و زحمات هر فرد اعم از ورزشی ، اجرایی و یا سیاسی را به یکباره فراموش نمیکردیم. (111531)
 
جوزي
۱۳۸۸-۰۱-۱۳ ۱۶:۰۸:۲۸
واقعيت اين است كه متاسفانه چهارچوب و شاكله ورزش كشور ما به دليل فردگرايي و به نوعي روزمرگي دچار مشكلاتي از اين دست شده كه اين رخداد تازه شروع اين نتايج است به عنوان نمونه بايد گفت كه سوء مديريت و ديدگاه گروهي بدون در نظر گرفتن نظرات دلسوزان و همچنين حمايتهاي بي قيد وشرط از سوي مسوولين ورزش بدون هيچگونه بازخور از سوي طرف مقابل ( در اينجا علي دايي نمونه بارز خود محوري و عدم پاسخگويي به مطالبات صاحبنظران و از همه مهمتر مردم يوده) نتايج اينگونه را در پي داشته است دلايل زيرساختي بسياري از جمله عدم برخورداري از مديريت، امكانات ، برنامه، و از همه مهمتر عنصر اخلاق و ارزشها را مي توان بر شمرد وليكن از آنجا كه دو عنصر انتخاب سرمربي نا مناسب و عدم شايستگي مربي گري تيم ملي و پاسخگو بودن عمده ترين دليل است مي توان دايي را عنصر اصلي در وضعيت كنوني تيم و مسوولين فدراسيون را بدليل مقام مافوق تيم بعنوان عنصر دوم در اين ناكامي ها دانست گرچه دلايل بيشماري اين نقش را تشديد مي كنند وليكن جايگاه اين دو در اين مقطع پررنگ تر مي نمايد (111534)
 
سجاد
۱۳۸۸-۰۱-۱۵ ۰۹:۳۶:۵۰
1- مطلبی را که می نویسم برای جوانان امروز ملموس نیست اما افرادی که سنی ازشان گذشته بخوبی بیاد دارند . مرحوم دهداری که امروزه توسط روزنامه ها از او تجلیل می شود وحق هم همین است زیرا او یکی از نوادر فوتبال ملی ما درعرصه بازیگری و مربیگری بود و حقیقتاً در ورزش معلم اخلاق بود . آنقدر روزنامه ها جوّ را برعلیه اش خراب کردند که پس از مساوی با تیم ملی ژاپن در استادیوم آزادی تماشاگران برسر او گوجه و تخمرغ و بطری آب پزتاب کردند و مشابه همین شعارهای حیا کن ....رها کن به طوریکه مرحوم دهداری دیگر هیچ وقت به استادیوم نیامد حتی برای تماشای مسابقه . 3 روز بعد تیم منتخب خوزستان دراهواز همین ژاپن را 3بر1 شکست داد. این موضوع مربوط به حدود20 سال قبل میباشد .بعد ها همان روزنامه ها چه تعریف وتمجیدی هایی ازاوکه نکردند .
2- بعد نوبت به علی پروین رسید . او در بازیهای آسیایی 1990 درعین ناباوری به قهرمان آسیا دست یافت اما در مقدماتی جام جهانی 1994 تیم صعود نکرد . همه دیدند دروازه بان وقت چگونه گلهای مبتدی میخورد .اما بازهم کاسه کوزه ها برسر علی پروین شکسته شد و او اخراج شد
3- مقدماتی جام جهانی 1998 مایلی کهن بد نتیجه نگرفت دریک بازی به قطر باختیم شبانه او عزل شد. بدون هیچگونه تغییری در نفرات یا تاکتیک تیم ، همان تیم به بازی پلی آف رسید . بازی ملبوران را یا دتان هست همان بازی که به آن حماسه گفتیم .خدا وکیلی اگر در همان نیمه اول از 10موقعیت صددرصد گل استرالیا 5 تای آنها گل می شد امروز به آن حماسه میگفتیم .
4- جام ملتهای آسیا2007 هم که همگان به یاد دارند تیم دربازی با کره در ضربات پنالتی باخت باز نوبت به عزل قلعه نوعی سرمربی تیم ملی رسید . زیرا راحت ترین کار برای پنهان کردن ضعفهای فوتبال کشور بدون هیچگونه تجزیه و تحلیل واستفاده ازتجارب این شکستها
5- امروز هم نوبت علی دایی شد .او را عزل کردیم نا حدودی خشم تماشاگران فروکش کرد . اما آیا از این عزلها تجربه کسب کردیم .تا هنگام نصب سرمربی دقت کنیم و نیازی به اینگونه عزلهانداشته باشیم
5 - کلینزمن درابتدای سرمربیگری بد نتیجه گرفت اما چون مدیریت فوتبال آلمان دارای سیستم است به فرصت منطقی می دهند نتیجه آن نایب قهرمانی درجام جهانی بود .
6-مارادونا سرمربی آرژانتین می شود درمقدماتی جام جهانی 2010 همزمان با شکست ما ازعربستان آنها با نتیجه وحشتناک 6بر1 ازتیم نه چندان مطرح بولیوی شکست می خورند اما او به کارش ادامه می دهد .چون دررفوتبال باربرنامه آرژانتین نیازی به سوءراستفاده از عنوان واردکردن شوک به تیم باعزل سرمربی ندارند . البته طبیعی است که بالاخره یک روزی هم مارادونا عوض می شود همانطورکه کلینزمن در آلمان نیزعوض شد . (111584)
 
ناصر
۱۳۸۸-۰۱-۱۵ ۱۲:۰۴:۳۵
مثل اينكه يادتان رفته در مسابقات مقدماتي جام جهاني با سوريه در ايران مساوي كرده بوديد و شانس آورده بوديد نباختيد آن هم با بازيكناني مانند كريمي و همين دايي آمد تا اين مرحله شما را آورد اين رسانه هاي ورزشي به دليل دلالي گريهاي كه مي كنند مي خواهند آدمهاي خودشان را به فوتبال تحميل كنند والا دايي جز تزريق نيروي جواني و بالا بردن كيفيت ليگ به دليل توجه به فوتبال داخلي گناه ديگري نداشت راستي وقتي كريمي در تيم باشگاهي خود نيز به دليل كمر درد از بازي معاف مي شود چه ايرادي به دايي است كه وي را براي تيم ملي دعوت نكرد؟ اين قدر بي انصافي اين ملت واقعا نوبر است باشيد تا صبح دولتتان بدمد با اين بي انصافي مطلقي كه در مورد افراد زحمت كش روا مي داريد (111599)
 
۱۳۸۸-۰۱-۱۵ ۱۳:۳۵:۱۴
خودمان را گول نزنيم:

- تيم اميد
- تيم جوانان
- تيم ملي در رقابتهاي مقدماتي جام جهاني
- المپيك
- بقيه ورزشها در المپيك
- جام جهاني كشتي
همه اينها كارنامه مديريت ورزش كشور در اين دوره هستند!

مقصر همه اينها مطمئناً «علي دايي» نيست! بايد علي آبادي بركنار شود كه مديريت ورزش در كشور به سخره گرفته شده! (111611)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.