نظر منتشر شده
۱۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 258017
نامه نمایندگان درباره ۱۷۰ نماینده‌ای که از رحیمی پول گرفتند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۶
نماینده اردبیل در مجلس از نامه نمایندگان به رئیس مجلس برای اعلام اسامی ۱۷۰ نماینده مجالس دوره‌های هشتم و نهم که از معاون اول دولت سابق پول گرفتند، خبر داد.

به گزارش فارس، کمال‌الدین پیرمؤذن نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران از تهیه نامه‌ای خطاب به علی لاریجانی رئیس مجلس به منظور اعلام اسامی ۱۷۰ نماینده مجالس دوره‌های هشتم و نهم که از محمدرضا رحیمی معاون اول دولت دهم پول گرفتند، خبر داد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۳۰ نفر از نمایندگان این نامه را امضا کردند، تصریح کرد: بنده به همراه عبدالکریم حسین‌زاده نماینده نقده و اشنویه، جواد هروی نماینده قائنات و عبدالوحید فیاضی نماینده نور و محمودآباد در حال جمع‌آوری امضا از نمایندگان برای این نامه هستیم.

پیرمؤذن بر همین اساس یادآور شد: ما در این نامه از رئیس مجلس می‌خواهیم در راستای تنویر افکار عمومی و افزایش سرمایه‌های اجتماعی و اعتماد عمومی اسامی همه ۱۷۰ نماینده مجالس دوره‌های هشتم و نهم که از آقای رحیمی معاون متخلف احمدی‌نژاد پول گرفتند، را در اختیار رسانه‌ها قرار دهد؛ ما تا حصول نتیجه نهایی این موضوع خطیر را برای آگاهی همه ملت ایران پیگیری خواهیم کرد.

در بخشی از نامه محمدرضا رحیمی به احمدی‌نژاد که روز گذشته در رسانه‌ها منتشر شد، آمده بود:

برای آگاهی ملت شریف ایران و یادآوری مجدد بار دیگر می‌گویم که:

همواره در آستانه برگزاری انتخابات مجلس، کمیته‌هایی برای برنامه‌ریزی و راهبری امر انتخابات توسط جریانات سیاسی تشکیل می‌شود. در این راستا برای انتخابات مجلس هشتم نیز کمیته‌ای متشکل از برخی چهره‌های اصولگرا برگزار و بنا شد از کاندیداهای اصولگرا در سطح کشور از طریق کمک‌های غیردولتی پشتیبانی مالی شود.

در میان افراد کمک‌کننده فردی به نام جابر ابدالی که از سوی برخی نمایندگان مجلس و مقامات قضایی و اجرایی به اینجانب معرفی شده بود، برای کمک اعلام آمادگی نمود. بنده نیز به واسطه حساسیت و اطمینان خاطر از سالم بودن کمک‌های نامبرده همچون سایر موارد در خصوص ایشان از طریق حراست دیوان محاسبات از مجاری ذی‌صلاح، در خصوص وی استعلام کردم که پس از اطمینان و پاسخ مثبت که اسناد آن ضمیمه پرونده است، برای دریافت کمک از وی اعلام آمادگی نمودیم و از وی خواستیم که به کاندیداهایی که ما معرفی می‌کنیم از محل حساب شخصی و با چک بانکی خودش کمک نماید.

در نهایت نامبرده مجموعاً یک میلیارد و دویست میلیون تومان را به این امر اختصاص داد و البته کلیه اسناد و کپی چک‌های صادره که به قریب ۱۷۰ نفر از کاندیداهای مجلس هشتم پرداخت شده است، در پرونده ثبت و ضبط است و همه آن به مصرف انتخابات رسید. بنابراین کل این مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون تومان بوده و عیناً به حساب نامزدها پرداخت گردیده است.
 
حمید
۱۳۹۳-۱۱-۰۸ ۱۱:۵۵:۲۸
انشالله که اسامی منتشر شود. مردم حق دارند بدانند . بدانند به چه کسانی نباید رای دهند. البته به شورای نگهبان هم ایراد وارد است. (2638187) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۳-۱۱-۰۸ ۱۲:۰۰:۲۶
آقای توکلی. پیگیری کنید چرا نمایندگان از انتشار اسامی کسانی که از رحیمی پول گرفته بودند عقب نشینی کردند؟ آیا مردم حق ندارند اسامی این آقایان را بدانند که در نهاد مهم قانونگذاری کشور قرار گرفته اند؟ آقای توکلی. آقای مطهری. لطفا شجاعانه بایستید . (2638201) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۸ ۱۲:۰۵:۵۱
فقط ۳۰ نفر؟؟
برای سوال از ظریف که چرا هرکاری کرده از ۲۹۰ نماینده ۴۰۰ تا امضا جمع میشه، ولی برای این مهم فــــقــــــط ۳۰ امضا!! (2638217) (alef-13)
 
روح الله-گلستان
۱۳۹۳-۱۱-۰۸ ۱۲:۱۹:۳۰
متاسفم واسه نمایندگانی که ادعا میکنند ومیکردندکه از مردم برخاستند وبرای مردم کار میکنند... (2638258) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۸ ۱۳:۱۱:۵۵
اونايي كه از مرتضوي پول گرفتن چي ميشن؟؟؟؟ (2638404) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۸ ۱۳:۲۹:۵۶
امیدوارم این لیست منتشر شود (2638453) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۸ ۱۳:۵۶:۱۲
ای کاش طرحی تهیه میشد که به شفاف سازی هزینه های انتخاباتی میپرداخت وگرنه در اینکه در انتخابات خرج میشود و کسانی نیز این هزینه را تامین میکنند که بحثی نیست.
این شفافیت باعث میشود تا افراد و جناحها حساب هزینه کرد خود را داشته باشند و هر کمکی را هم نپذیرند. (2638588) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۸ ۱۴:۰۴:۱۴
اعلام اسامی و معرفی افراد خواسته تمام ملت است (2638605) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۸ ۱۴:۵۵:۲۴
دمت گرم، میگم فعلا این دومیه که روشده ،گرفتن پول به هر دلیلی انتظار میاره پس الکی توجیح نکنید من موندم شورای نگهبان این پولارم میبینه (2638717) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۸ ۱۵:۰۶:۴۶
بايد ان 170 نماينده هم به دادگاه احضار شوند وحكم گرفتن ارتشا براي انها هم اجرا شود مگر همه در برابر قانون مساوي نيستن الف سانسور نكن (2638754) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۳-۱۱-۰۸ ۱۵:۰۹:۳۷
نماینده های اصولگرا؟؛ دولت مهرپرور؟؛مگه قراربود نتیجه ای جزاین باشداگه این کارهارااصلاح طلبان می کردنددمارازروزگارشان درمی امد (2638760) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۸ ۱۵:۱۹:۴۴
احسنت
اگر عدالتی واقعا و جود دارد این اسامی باید اعلام شود (2638780) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۸ ۱۵:۳۴:۵۹
احسنت بر آقای پیر موذن ۰ لطفا تا انتها این کار را پیگیری کنید ۰ سپاس (2638803) (alef-13)
 
رهگذر
۱۳۹۳-۱۱-۰۸ ۱۶:۳۱:۲۷
ببینیم و تعریف کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2638938) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۸ ۱۷:۳۵:۳۳
نمایندگانی که جرات نداشتند در مقابل قانون گریزی و ریخت و پاشهای دولت احمدی نژاد چیزی بگند مشخص بود کاسه ای زیر نیم کاسه دارند (2639053) (alef-13)
 
ترانه
۱۳۹۳-۱۱-۰۸ ۱۷:۴۱:۲۸
رحیمی مظلوم واقع شده. کاملا معلومه این جریان یه جریان سیاسیه (2639066) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۸ ۱۹:۱۶:۴۶
همین که می گوید: «... از وی خواستیم که به کاندیداهایی که ما معرفی می‌کنیم از محل حساب شخصی و با چک بانکی خودش کمک نماید...» یعنی چه؟! شما در چه موقعیتی بوده اید که به یک آدم متخلف دستور داده اید «به کاندیداهایی که شما اعلام می کنید» کمک کند؟! اصولاً آیا یک مقام دولتی حق دارد وارد بازی انتخاباتی شود . از یکی بخواهد به عده ای مشخص کمک مالی بکند؟ این یعنی تخلف آشکار و سوء استفاده از مقام و موقعیت به نفع یک جریان خاص. (2639235) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۸ ۲۰:۴۳:۱۵
اینها که با فشار هیات رئیسه مجلس از در خواست خود عقب نشینی کردند!
چطور رحیمی باید سر این جریان محاکمه و زندان برئد ولی آقایانی که همان پئل را گرفته اند نباید به مردم معرفی شوند!؟ (2639392) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۸ ۲۰:۴۵:۱۹
هرکس نامه نمایندگان به رییس مجلس را امضا نکند جزو ان ۱۷۰ نفر است. (2639397) (alef-13)