توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508415
هراس صهیونیست‌ها از تاثیر بحران کره بر برجام
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۰
محافل اسرائیلی به شدت تنش بین آمریکا و کره شمالی را پیگیری می کنند، زیرا معتقدند روند این بحران بر تعامل غرب با ایران تاثیر خواهد گذاشت.

به گزارش العالم، تل آویو نگران تاثیر منفی بحران کره شمالی بر تعامل غرب با ایران است.

به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، محافل اسرائیلی به شدت تنش بین آمریکا و کره شمالی را پیگیری می کنند، زیرا معتقدند روند این بحران بر تعامل غرب با ایران تاثیر خواهد گذاشت.

گزارشگر شبکه المیادین گفت: پس لرزه های زلزله ای که آزمایش موشکی کره شمالی ایجاد کرد، به اسرائیل هم رسید. محافل مختلف اسرائیلی، نگرانی این رژیم را از پیامدهای آزمایش موشکی کره شمالی بر اسرائیل و منطقه ابراز کردند.

الون بن دیوید تحلیلگر امور نظامی کانال دهم تلویزیون اسرائیل گفت: برای ما روشن است که این تجربه هسته ای کره شمالی قویترین آزمایش است و از نظر واشنگتن عبور از خط قرمز است و نمی توان از آن چشم پوشی کرد. تردیدی ندارم که همه گزینه ها روی میز قرار دارد.

در ادامه گزارش شبکه المیادین آمده است: به گفته مقامات اسرائیلی اصلی ترین عامل نگران کننده برای این رژیم ارتباط ایران به این موضوع است. موشه یعلون وزیر سابق جنگ اسرائیل هشدار داد واکنش جامعه جهانی به رهبری واشنگتن به آنچه اقدامات تحریک آمیز نظام کره شمالی خواند، به زودی بر رفتار ایران در مسئله هسته ای تاثیر خواهد گذاشت و این مسئله باید برای اسرائیل نگران کننده باشد.

روعی شارون تحلیلگر کانال کان اسرائیل در این باره گفت: ارتباط اسرائیل به این آزمایش هسته ای آن است که نگران رسیدن این فناوری به دوستان کره شمالی از جمله ایران و سوریه است. نگرانی دیگر هم از دست رفتن بازدارندگی اسرائیل است که می تواند بر اوضاع خاورمیانه تاثیر بگذارد.

گزارشگر این شبکه خاطر نشان کرد: در حالی که کارشناسان اسرائیلی از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا می خواهند حمله بازدارنده به کره شمالی داشته باشد، تحلیلگر جروزالم پست تاکید کرد جامعه جهانی باید این درس عبرت را به خاطر بسپارد که مذاکراتی که بیش از دو سال با پیونگ یانگ طول کشید، نتیجه ای به همراه نداشت و نباید این اشتباه را در تعامل با ایران تکرار کند.
 
کلمات کلیدی : اسرائیل+کره شمالی+برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.