توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 471515
درمان نارسایی قلبی با روشی نوین
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۱
محققان ژاپنی موفق شدند تا با استفاده از یک پچ قلبی که از سلول‌های بنیادی سالم ناحیه ران بیمار ایجاد شده،نارسایی قلبی را در بیماران درمان کنند.
 
به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، به گفته محققان این پژوهش، این روش درمانی می‌تواند یک راه حل بلند مدت امیدوار کننده برای درمان نارسایی قلبی باشد زیرا درمان‌های رایج برای نارسایی قلبی ایده آل نبوده و همگی نسبتا کوتاه مدت هستند.

نارسایی قلبی شرایطی است که در حال حاضر حدود 900 هزار نفر را در بریتانیا تحت تاثیر قرار داده است.

آنها این پچ را به سطح آسیب دیده قلب بیمار متصل کردند تا به بافت موجود قلب کمک کنند تا عملکرد بهتری داشته و در نهایت وضعیت سلامت بیمار بهبود یابد.یکی از محققان این پژوهش اظهار کرد: نارسایی قلبی یک بیماری خطرناک و ناتوان کننده بوده که بیش از نیم میلیون نفر را در سراسر انگلستان تحت تاثیر قرار داده است.

نارسایی قلبی هنگامی رخ می‌دهد که این اندام بیش از حد ضعیف شده و توانایی آن برای پمپاژ کردن خون در سراسر بدن کاهش می‌یابد.

در حال حاضر، نارسایی قلبی غیر قابل درمان است، اما درمان‌های مبتنی بر سلول‌های بنیادی می‌تواند امید تازه‌ای را برای افراد مبتلا به این بیماری بوجود آورد.
 
کلمات کلیدی : نارسایی قلبی + سلامت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.