توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 74181
افزایش میانگین سن ازدواج در ایران
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۸۹ ساعت ۱۹:۰۱
میانگین سن ازدواج در سه دهه پس از انقلاب سه و نیم سال برای زنان و دو و یک دهم سال برای مردان افزایش داشته است.
 
به گزارش واحد مرکزی خبر معاون مرکز آمار و اطلاعات شورای فرهنگی اجتماعی زنان با بیان این مطلب گفت: در دهه اول پس از پیروزی انقلاب ، ‌میانگین سن ازدواج برای مردان کاهش یافت و برای زنان تقریبا ثابت بود و در دهه دوم برای مردان و زنان افزایش داشت .

اعظم رام پناهی افزود: از سال 1380 به بعد میانگین سن ازدواج برای مردان تا حدودی ثابت و برای زنان کاهش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: بر اساس آمار سازمان ثبت احوال کشور، تعداد طلاق ثبت شده در سال 1388 125هزار و 747 مورد و نسبت طلاق به ازدواج در این سال 14/125 درصد بود و می توان گفت از هر 7 ازدواج یکی به طلاق منجر شده است.

معاون مرکز آمار و اطلاعات شورای فرهنگی اجتماعی زنان ، با اشاره به اینکه بیشترین میزان طلاق نسبت به جمعیت در استان تهران به وقوع پیوسته است گفت: در تهران از هر 4 ازدواج یک طلاق گزارش و در مناطق شمالی شهر از هر 3 ازدواج یکی به طلاق منجر شده است که این آمار چشمگیر و تکان دهنده ضرورت آموزش های کافی برای تحکیم بنیان خانواده را به جوانان گوشزد می کند.

پناهی گفت:‌ در مجموع بر اساس آمار سرشماری سال 1385 فقط شش دهم درصدکمتر از یک درصد جمعیت بالای 10 سال کشور در وضع طلاق به سر می برند اما از آنجا که همین رقم طی سالهای اخیر سیر افزایشی داشته ، پرهیز از ازدواج های احساسی و غیرعقلانی ضروری است.
Share/Save/Bookmark
 


 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته