نظر منتشر شده
۵۷۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 187412
صبحانه انتخاباتی الف؛
آب پاک قالیباف بر ائتلاف سه گانه؟!/درباره ردصلاحیت ابتکارو دوستان/پرسشی از محضر آیت الله مصباح
بخش داخلی الف، 25 اردیبهشت 92
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۲۲
کم کم به موعد تعیین تکلیف شورای نگهبان برای احراز صلاحیت ها نزدیک می شویم. بازار شایعه و خبر در این رابطه گرم است. اما بازاری ترین آن احتمال ردصلاحیت هاشمی به دلیل سن و سال است. بسیاری از کاندیداها نیز ستادهای خود را به حالت نیمه فعال در آوردند تا آیت الله جنتی سوت شروع رقابت را بزند. دلهره ردصلاحیت ها دل وجان کار کردن در ستادهای انتخاباتی نمی دهد. چه آن که شنیده شده است شورای نگهبان در این دوره از انتخابات تصمیم ندارد بیش ۷ یا ۸ کاندیدا را تائید صلاحیت کند.
اما در این بین اخبار مربوط به ائتلاف سه گانه داغتر از باقی اخبار است. ائتلاف سه گانه چه سرنوشتی پیدا می کند؟

آب پاکی قالیباف بر ائتلاف سه گانه؟!
با آمدن جلیلی و هاشمی آرایش صحنه انتخابات کاملا بهم ریخته است. انتخابات دو قطبی یا چند قطبی می شود. اما قطب مقابل هاشمی چه کسی است؟ مشائی یا جلیلی یا قالیباف؟ فرض این است که شورای نگهبان مر قانون را اجرای می کند پس بین جلیلی و قالیباف یک نفر قطب مقابل هاشمی خواهد بود.

طی این چند روز ستادهای انتخاباتی درگیر این سوال است. قطب مقابل هاشمی کیست؟ آیا اصولگرایان بر یک نفر به اجماع می رسند؟ طی روزهای گذشته ولایتی و حدادعادل از چراغ سبز ائتلاف سه گانه به جلیلی خبر دادند. این خبر هم به نقل از آنها منتشر شد که اگر جلیلی انتخاب شود به نفع وی تبلیغ هم خواهند کرد. از سوی دیگر ولایتی که طی روز های گذشته نظرسنجی را به عنوان تنها شاخص انتخاب نامزد نهائی قبول نداشت و نظر جامعیتن را ملاک اصلی می دانست، روز گذشته نیز اعلام کرد که تا انتها در انتخابات حضور دارد. تا دیروز ولایتی بیشتر از بقیه اضلاع نسبت به سازوکارها اعتراض داشت اما آخرین تیر از کمان قالیباف خارج شد. آخرین موضع و البته صریحتر از بقیه. قالیباف در جلسه رونمائی از برنامه جامع گفت: با اتفاقات و وقايعي كه در روز آخر ثبت نام افتاد، آرايش انتخاباتي دگرگون شده و بايد گفت كه موضوع ائتلاف،‌ صورت مساله اي پاك شده است.

البته ممکن هم هست اشتباه لپی باشد و بزودی اصلاح شود. باید منتظر بود. اما به قول قیدار امیرخانی حرف اول اصل است. حرف اول آدم ها از جان است. حرف دوم با عقل و حرف سوم از روی دیگر ملاحظات و دیگر مزه ندارد. با این حال اصل برائتلاف است. باید برای ائتلاف و وحدت اصولگرایان تلاش کرد.

کمک حال هاشمی
روز گذشته محمد شریعتمداری در گفت وگو با رسانه ها به جزئیات بیشتر از جلسه مشترک خود باهاشمی پرداخت. نکته قابل توجه این بود که هاشمی در این جلسه گفته است فعلا در صحنه بمانید و به نفع من کناره گیری نکنید. روحانی نیز دیروز اظهاراتی شبیه به این گفته و البته یک گام جلوتر نهاده بود. روحانی اینطور گفت که از بین من و آقای هاشمی یک نفر کاندیدای نهائی می شود.

اخبار خبرنگار الف نیز حاکی از آن است که عارف نیز همراه با شریعتمداری و روحانی خواهد ماند. البته این تصمیم آیت الله منطقی به نظر می رسد. کاندیداهای اصولگرا با تمام قدرت در صحنه هستند. همه نیز انتقاد بی امان علیه هاشمی را کلید زدند. حتی قالیباف نیز روز گذشته پر توان وارد این میدان شد. طبیعی است که هاشمی به دلایل مختلف از جمله سن و سال توان مقاومت نداشته باشد و با استفاده از دیگر کاندیداهای هم جریانی خود، تقابل با اصولگراها را به گردن آنها بیاندازد. شاید کمک حالش باشند.

ردصلاحیت ابتکار و دوستان
اخباری که از شورای شهر تهران منتشر شده است حاکی از ان است که هیات های اجرائی بخش قابل توجهی از اصلاح طلبان متقاضی شوراها را رد صلاحیت کردند. در بین ردصلاحیت شده ها نام ابتکار و محسن هاشمی و الهه راستگو و فاطمه راکعی و باقی دوستانشان به چشم می خورد.البته هنوز فرصت برای شکایت نامزدها و بررسی مجدد در هیات های نظارت وجود دارد.
معتمدین نظام در هیات های اجرائی و نظارت شاید برای این ردصلاحیت ها دلایل قانونی داشته باشند. اما طرح یک تذکر ضروری است.

برخی از کسانی که به عنوان معتمد برای هیات های اجرائی و نظارت معرفی شدند از فعالان سیاسی هستند. انتخاب این افراد از یک جهت که آشنا به مسائل روز هستند و مسلط به سیاست امتیاز است. اما از جهت دیگر ملاحظه ای ظریف وجود دارد.
افراد تا وقتی که در حزب سیاسی هستند و یا به عنوان یک فعال سیاسی شناخته می شوند، می توانند برای جلوگیری از به قدرت رسیدن رقیب سیاسی خود هر تلاش قانونی و مدنی را داشته باشند. هم طبیعی است و هم منطقی و هم قابل دفاع. طبیعی است که جریان سیاسی خود را صالح بدانند و تلاش کنند به هر تقدیر جریان رقیب خود به قدرت نرسند . برای این هدف نیز از همه ابزارهای مدنی خود بهره ببرد.

اما اگر همین فرد به یک مسئولیتی در حاکمیت رسید ماجرا فرق می کند. کسانی که انتخاب شدند حق ندارند ملاحظات جریانی و حزبی داشته باشند و با رقبای سابق خود همچون گذشته برخورد کنند. چنین رفتاری بدون تردید ظلم است و دود آن به چشم نظام می رود.
فرقی هم نمی کند که با نیت خیر خواهی برای نظام رفتار انحصار طلبانه داشته باشند یا با نیت رفتار حزبی. اصولگرایان فراموش نکنند که اصولگرائی به دهها دلیل از جمله اعتراض به انحصار گرائی در دولتهای گذشته شکل گرفت.
البته شاید هم به مر قانون عمل کرده باشند که در این صورت حرفی نیست و مأجورند.

تناقض گفتمانی آیت الله مصباح یزدی
دیروز جبهه پایداری طی بیانیه ای رسماً از ادامه حضور لنکرانی خبر داد. این بیانیه یک روز بعد از اعلام جدائی جبهه پایداری اصفهان و حمایت از جلیلی صورت گرفت. روز گذشته همچنان یک عضو جبهه پایداری اعلام کرد که اگر جلیلی عقل داشته باشد باید به نفع لنکرانی کناره گیری کند. پیش تر هم حسینیان و آقاتهرانی بر ماندن لنکرانی علی رغم حضور جلیلی تاکید کرده بود.

اما روز گذشته قاضی زاده به عنوان سخنگوی جبهه پایداری یک دور برگردان سیاسی درست کرد که در وقت ضرورت بتوانند چرخش کنند. وی با بیان اینکه مطالبه ما رد صلاحیت هاشمی و مشائی است می گوید که اگر چنین شود آنگاه ضرورت ندارد کاندیدای جبهه پایداری به نفع کسی کناره گیری کند. روی دیگر سکه این است که اگر شورای نگهبان هاشمی را تائید صلاحیت کند شاید به نفع جلیلی کناره بگیریم.

اما موضع آیت الله مصباح در این رابطه قابل تامل است. آیت الله مصباح یزدی فقیه برجسته و فرهیخته ای است و مورد احترام همه جریانات سیاسی. حضور آیت الله مصباح در رأس جبهه پایداری هم برکت است و هم نعمت. برکت است چون رونق بخش این جریان است و نعمت است چون مانع هرگونه لغزش می شود.

اما رفتارهای سیاسی را نمی شود با فتوا و حکم شرعی جلو برد. برای موضوعات سیاسی می توان مطابق شرع و ارزش های اخلاقی، اصول تعیین کرد اما تصمیمات سیاسی را باید متناسب با رفتار رقیب و کنش های متقابل بازی گران و البته مطابق اصول اتخاذ کرد. بخش عمده ای از رفتار متناقض و اظهارات ضد و نقیض در جبهه پایداری طی چند ماه گذشته حیرانی میان فتوا با تصمیم سیاسی است. همین نیز باعث شده است بخشی از بدنه این جریان دچار دلسردی شود چون به اندازه لازم انعطاف و چابکی برای اتخاذ تصمیمات بهنگام وجود ندارد.

این حیرت سیاسی حتی خود آیت الله مصباح را نیز دچار تناقض کرده است. آیت الله چندی پیش در دیدار با جمعی از فعلان سیاسی نکته بسیار کلیدی را مطرح می کنند که انتظار بود این روزها به آن عمل می کردند. ایشان می فرمایند که وظیفه گروه های سیاسی عمل به تکلیف است و وحدت به خودی خود ارزش نیست. سپس بر این نکته تصریح می کنند که اما اگر جریان اصولگرائی از جانب گروه های مخالف دچار تهدید جدی شد لازم است اصولگراها پشت سر فردی که بیشترین رای را دارد اجماع کنند. یعنی اجماع بر صالح مقبول.

امروز آیت الله هاشمی آمده است. همه هم می دانند که آیت الله مصباح با هیچ کس به اندازه آیت الله هاشمی اختلاف ندارد حتی خاتمی . واضح است که اصولگراها به اجماع نرسند شکست می خورند. با این حال آیت الله مصباح یزدی برخلاف اظهارات گذشته خود عمل کردند. ایشان در آخرین موضع انتخاباتی خود همچنان بر کاندیدای اصلح تاکید دارند و می گویند:" بینی وبین الله شهادت می دهم که روی زمین و زیر این آسمان کسی اصلح از آقای لنکرانی نمی شناسم." البته پیشتر هم گفتند که ۷ تا ۸ سال است که به گزینه اصلح فکر می کنم و مهم انجام وظیفه است.
آیت الله مصباح چطور این تناقض گفتمانی –رفتاری را برای دوستان خود توجیه می کنند؟
 
امیر
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۸:۴۳:۳۸
دوست عزیز
به نظر می رسد سن جنابعالی به دوران ریاست جمهوری هاشمی نمی رسد وگرنه خوب می دانستید که تیم تکنوکرات ایشان مدت هاست امتحان پس داده اند .فراموش نکنید اسلاح طلب ها چه انتقاد هایی به آن دوران وارد می کردند. کتاب های عالیجناب سرخ پوش رو بخون (1320158) (alef-6)
 
علیرضا
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۹:۳۸:۳۱
تیم تکنوکرات ایشان رونق اقتصادی و اشتغال و....را در دوران بحران زده پس از جنگ به وجود آورد. (1320339) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۱۵:۳۹:۴۳
عزيز دل برادر!ب كسي اعتماد كنيد ك تبعيت در ولايتش بيشتره.........
همه چيز شكم نيس..أما اصولگراها هم ب فكر شكمن هم بفكر عزت ملي اقتدار پياده شدن أحكام إسلام و.... برا نون پنير سبزي و بنزو پورشه قيام نكرديم.... اگر أمام زمان بياد همين جور بجونش غر ميزنيد.. ب كسي اعتماد كنيد ك تبعيت در ولايتش بيشتره والسلام (1325476) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۸ ۰۷:۵۰:۰۸
شما از علم اقتصاد چه میفهمید که اینطور قضاوت میکنید؟ هاشمی وقتی سر کار اومد که هشت سال جنگ با اون همه ویرانی و مناطق جنگ زده و اقتصاد در حال مرگ و خزانه خالی بود ولی با توان هاشمی اقتصاد مملکت جان تازه ای گرفت و کشور احیا شد. تازه اکثر طرح ها مهم مثل سدها، پتروشیمی ها، جاده ها و غیره در زمان هاشمی پی ریزی شد. بدیهی است که اینامر الزاما تورم و گرانی در پی داشته اما ای کاش حامیان احمدی نژاد که با خواب و رویا دیدن مردم را تشویق به رای دادن به او نمودند امروز میامدند و پاسخ میدادند که با وجود درآمد 700 میلیارد دلاری نفت چه به سر مملکت آورده اند و حالا همه مواجب بگیر دولت شده اند. امروز دیگه هشت سال قبل نیست و مردم بیدار شده اند و سره را از ناسره تشخیص میدن (1326894) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۹:۵۴:۱۵
می خواهید چه کار کنید. ناموس مردم هم از نظر اصولگرا ها مال خودشان نیست. مخابرات ، منابع طبیعی ، نفت ، گمرک ، راه و ..... را این دولت اصولگرا ی با بصیرت به افراد حامی اش واگذار کرد. شیرازه اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی جامعه را نابود کرد. شما با این افکار و حمایت های مالی، فیزیکی و ... می خواهید مدل کره شمالی را با 3-4 میلیونی که دارید در ایران پیاده کنید. خودتان و خودمان هیچ. حداقل با منطق به فرزندانتان و فرزندانمان فکر کنید. آری هاشمی هم خوب نبود آری احمدی نژاد را هم میشناسیم. پس مشکل کجاست. مشکل خلا قانونی و نبود پاسخگویی مسئولین در قبال قانون است. قانون اساسی اولا مشکلات زیادی دارد و ثانیا اجرا نمی شود. دوست عزیر یا باید طالبانی حکومت کرد و یا دموکراسی با هویت اسلامی ایرانی. راه و تفکر شما نمی دانم در چه مسیری است! (1320402) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۸ ۰۷:۱۱:۳۷
ما که متوجه نشدیم شما چی گفتی.. یکی به نعل زدی یکی به میخ...
کی گفته یا باید طالبانی حکومت کرد یا با دموکراسی مثلا با هویت اسلامی؟!
در تمام دوره‌های ریاست جمهوری بنده هیچ جهت گیری واضح اسلامی ندیده‌ام... فقط یکسری شعار متناقض....
کجای بانکداری ما اسلامیه؟ کجای فرهنگ اجتماعی ما حتی بر اساس دموکراسی غربی هست؟ متأسفانه در ایران هر طیفی که بر سر کار آمده فقط دنبال تفکرلت جناحی خود بوده... تنها رهبر مظلوم انقلاب بوده که در این سالها با سختی و مشقت توانسته سکاندار کشتی دچار طوفان انقلاب باشد... (1326865) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۰:۰۲:۵۴
صد بار بنویس اصلاح طلب
بعدش اجازه اظهار نظر داری (1320439) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۸ ۰۷:۱۳:۵۳
دلت خوش باشه.. دوباره دچار توهم شدید..
لابد از الان خودتون رو آماده کردید وقتی هاشمی رأی نیاورد بروید و شهر رو آتش بزنید و بانکها رو غارت کنید (1326866) (alef-13)
 
امین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۰:۲۹:۵۸
تو که نمیدونی اصلاح طلب رو چگونه می نویسند در مورد تکنوکرات صحبت نکن ! برو عمو جون دنبال بازیت بعدش 1 صفحه املای کلمه اصلاح طلب رو تمرین کن فردا ببر به معلمتون توی دبستان نشون بده ... سن جنابعالی هم فهمیدیم چقدره ! تو مگه تیمشو می شناسی یا از آینده خبر داری؟ پر واضحه که اقای هاشمی پیروز میدانه ! (1320532) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۰:۵۰:۰۰
امیر جان دوست عزیز؛ مسئله انتخاب بین بد و بدتر هست (1320573) (alef-13)
 
جمال
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۰:۵۳:۳۵
بزرگوار، مردم این وسط چوب دو سر زده شده اند. رسما هر 8 سال از دست یکی ، می پریم طرف کسه دیگه. (1320585) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۸ ۰۰:۱۰:۱۲
فکر کنم همه جای دنیا اینجوریه ، نه ؟؟؟
اصولگرایان هم 8 سال بروند اشتباهات 8 ساله خود را مرور واصلاح کنند . اگر کار شون خوب باشه بیاند (1326672) (alef-13)
 
فرهاد
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۱:۲۷:۱۰
غالب اصلاح طلب ها به اشتباه خود یعنی عالیجناب سرخ پوش خواندن ایشون پی بردن.
ما با هاشمی هستیم (1320663) (alef-13)
 
یه جوون دهه 60
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۲:۱۳:۵۳
ما بین بد و بدتر میخواهیم به هاشمی رای بدیم .شما که بین بد و بدتر داری به بدتر رای می دی .

این رو داشته باشید همگی . الان پول تو جیب رتبه بالا ها و دلالهاست .
روزی میرسه که پول دست زحمت کش ها هست .

چون هیچ موقع کسی اینجا راست نمیگه در این زمان . (1320769) (alef-13)
 
منم دهه شصتی ام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۲۰:۳۹:۴۱
دولت هاشمی بعد از 8 سال جنگ صنعت و صنعتگر رو فعال کرد پس سرمایه ها به سمت صنعت داخلی رفت.
دولت اصولگرا بعد از 8 سال آرامش سیاسی در داخل و خارج از کشور و پیشرفت بنیانهای اقتصادی در کشور صنعت و صنعتگر رو تخریب کرده و بجاش دلالی و دلار فروشی رو در کشور فعال کرد پس تمام سرمایه ها یا از کشور خارج شد یا به سمت ارزهای خارجی و طلا رفت.
صنعت تعطیل ، صنعتگر ورشکست ، کارشناس و کارگران بیکار شدند . ولی بجاش دلال بازی زیاد شده ، فساد و فحشا داره بیداد میکنه.
8 ساله این سوال رو لبمه :
مگه شما ایرانی نیستید ؟ میشه آدم سر زادگاه خودش این بلاها رو بیاره ؟ (1326207) (alef-13)
 
مصدق
United States
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۲:۴۳:۳۸
دوستان عزیز : من خودم جناب دکتر قاضی زاده را از نزدیک وبخوبی میشناسم. بهتر است ایشان که با موج سواری اصولگرایی بقدرت رسیدند برای تداوم حضورشان در قدرت فکر دیگری بکنند ومطالبه خودشان را باندازه وزن خودشان بفرمایند....نماینده مشهد با صد هزار رای از بین دو میلیون واجد شرایط جایگاهش این اندازه ها نیست (1320843) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۲:۴۵:۵۲
دوست عزیز ؛
به نظر میرسه سن شما به اول دوران ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد هم نمی رسه ، چون اصلاح طلب با "س" نیست ! (1320849) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۲-۲۸ ۰۰:۵۱:۱۴
عزیزانی که به سین و صاد ایراد می گیرید! اگر کمی به محل حروف در کیبورد توجه کنید حتما احتمال اشتباه تایپی برایتان قوی تر از ان می شود که اشکال های این چنین بخواهید وارد کنید .
موفق باشید (1326739) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۲:۵۹:۵۶
قدر عافیت کسی داند که به مصیبتی دچار آید.
شاید اگه همچین پیش بینی دوران معجزه هزاره سوم را اصلاح طلبها می کردند اینقدر به هاشمی گیر نمی دادند. (1320915) (alef-13)
 
vqh
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۳:۵۷:۴۵
بيشتر انتقاد اصلاح طلبان برافرادي در وزارت اطلاعات دولت هاشمي بودكه در حال حاضر آن افراد زير پرچم اصولگرايي سينه مي زنند. (1321136) (alef-13)
 
saghi
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۰:۱۰:۴۵
بهتر است به جای کلمه نا مانوس اسلاح طلب از کلمه اصلاح طلب استفاده کنید جناب عالی جناب (1321199) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۱۱:۰۱:۲۱
با سلام..
آقایان خانم ها انصاف داشته باشیم...تا کی می خواید این مردمو فدای این جناح و اون جناح کنیم...اینهایی که چفیه انداختنو اومدن آبروی بسیج و بسیجیارو تو 88بردن الان تو صف کدوم کاندیدا هستن؟؟؟اقای قالیباف اومده بگه نذاریم انقلاب نماها...جانبازنماها و...بیان عوام فریبی کنن..احمدی نژاد کجا قالیباف کجا؟احمدی نژاد پوسترهای رنگیشو خمیر کرد تا پوسترسیاه سفید بزنه تا عوام فریبی کنه...ولی دکتر قالیباف چی؟؟؟...آقایان وخانمهای هموطن عزیز یه کم انصاف داشته باشد (1324764) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۲۰:۲۲:۰۵
ما اگر رییس جمهور نظامی نخواهیم کی و باید ببینیم . (1326179) (alef-13)
 
Latvia
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۱:۰۸:۱۳
شما هم اول خودتان را اثبات کنید بعد هاشمی را نفی کنید. همه تان مثل صفری هستید که با عدد هاشمی معنا پیدا می کنید. (1321342) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۲۰:۱۳:۵۱
به نظرم انتخابات،فرایندی احساسی نیست که با درج پیام های ناشی از احساس و عصبانیت تحلیل تان را بنویسید. واقعاً فکر می کنید اگر خودتان رئیس جمهور می شدید چه کاری برای مملکت می کردید. مطمئن هستم برخی از شما توان مدیریت زندگی خود را در شرایط سخت فعلی ندارید،انوقت راحت راجع به دیگران اعلام نظر می کنید. بالاخره وطن ما ایران است و همین جا را باید با هم بسازیم. کمی منطقی تر باشید و زود قضاوت نکنید. موفق باشید (1323561) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۳:۰۹:۱۰
امیر جان اصلاح طلب....آقای مصباح هم این حرفا رو 8 سال پیش برای احمدی نژاد زده بود. (1321470) (alef-13)
 
مرتضی
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۰۸:۳۶:۵۷
آقای مصباح 8 سال پیش احمدی نژاد انتخاب نکرد بلکه در بین کاندیداتور ها حرف های احمدی نژاد را بهتر از بقیه دید و از وی تبلیغ کرد بعد از 4 سال که احمدی نژاد از اون مسیر اولی جدا شد آقای مصباح هم هیچ حمایتی نکرد هیچ نفی هم کرد. (1324566) (alef-13)
 
هما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۰:۳۴:۰۵
جون مادرت بگو ببینم تکنوکرات یعنی چی؟؟!!! اصلا میدونی معنیش چیه؟ (1321824) (alef-13)
 
واقع بین
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۲:۳۸:۱۱
تیم تکنو کرات ایشان هم در بستن چاههای نفت امتحان پس داده! هم اثرش را روی سیستم آموزی ان زمان گذاشته که امروز شما اصلاح طلب را اسلاح طلب می نویسید! (1322162) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۳:۲۲:۱۸
اولاً اصلاح طلب رو اینجور می نویسن ، در ثانی شما که هنوز غلط املائی داری چطور مفسر شدی؟؟
دکترای احمدی نژادی داری؟؟؟؟ (1322299) (alef-13)
 
آروين
United States
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۳:۵۶:۳۰
شما بهتر است اول روي املاي كلمات تمركز كنيد تا اظهار نظر سياسي
" اصلاحات " دوست عزيز (1322442) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۴:۲۵:۲۵
در مقاله ی بالا آمده است:
"رفتارهای سیاسی را نمی شود با فتوا و حکم شرعی جلو برد. برای موضوعات سیاسی می توان مطابق شرع و ارزش های اخلاقی، اصول تعیین کرد اما تصمیمات سیاسی را باید متناسب با رفتار رقیب و کنش های متقابل بازیگران و البته مطابق اصول اتخاذ کرد."

این یعنی اینکه حرف دین رو گوش کن اما کاری رو بکن که سیاست اقتضا میکنه. به عبارت دیگه یعنی دین از سیاست جداست! (1322522) (alef-13)
 
عارف
Russian Federation
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۵:۵۱:۱۷
اگردین ازسیاست جداست پس چرا پیامبر اسلام همین که وارد مدینه شد حکومت سیاسی تشکیل داد؟ اصلا بخشی ازدین مجموعه قوانینی است که فقط برای چگونه پیش بردن سیاست آمده !اگراین دو ازهم جداهستند جرا امام حسین باحکومت سیاسی یزید جنگید نمی توانست بنشیندوبه دین جدا ازمباحث سیاسی خود برسد؟ (1322783) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۹:۳۴:۳۵
شما بد متوجه شدی که زمان امامان را با الان مقایسه میکنی!
پیامبر و امامان معصوم بودن و از عواقب کار مطلع به همین سبب تصمیم اشتباه در سیاستشون وجود نداشت و مجبور نبودن دروغ بگن به خاطر اهدافشون حتی مصلحتی!
در این زمانه معصوم ما کجاست؟
سیاست جامعه ای که معصوم در آن نباشد با شنیدن یک اخبار اشتباه یک تصمیم اشتباه ممکن است صورت پذیرد در حالی که زمانه ی پیامبران این چنین نبود!
الان در جامعه ی کنونی سیاست با دروغ همراه است؛و مسئولان کم یا زیاد برای پیشبرد اهداف سیاسیشون راه به راه دروغ میگویند و بر هیچ کس پوشیده نیست این امر!
در حالی که دین مبین اسلام دروغ را نفی کرده و از گناهان کبیره برشمرده است!
الف جان ممکنه چاپ نکنی ولی واقیت است و تلخ! (1323435) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۱۷:۳۹:۳۴
مثل اينكه فقط يك صفحه از كتاب رو خوندي . امام باقر امام صادق و غيره يادت نره . تازه بذار برات تاريخ بگم امام حسين 10 سال با معاويه هم زمان بود . ديگه نميگم چون سرم به تنم زيادي نكرده . (1325717) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۱۹:۰۱:۲۳
پیامبر حکومت تشکیل نداد. حکومت از طرف مردم به ایشان داده شد چون برترین بودند. (1325961) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۲۳:۰۰:۴۶
ای جونم! هزار کامنت به فدای این نکته سنجی
بقیه یاد بگیرند (1323978) (alef-13)
 
علیرضا
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۲۳:۲۸:۵۴
بسیار نظر قابل تاملی دادی محمد (1324044) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۷:۴۰:۴۶
حرف شما درست اما کار ما به کجا رسیده که به هاشمی راضی هستیم . وقتی یکی مثل احمدی نژا کشور را مرز نابودی و فوپاشی پیش می بره فعلا دیگه فکر کردن به پیشرفت عدالت و ازادی معنا ندارد فعلا باید کاری کنیم که کشور نجات پیدا کنه دوم اینکه اگه هاشمی نه پس کی نهایت قالی باف تفکرات قلیباف هم شبیه احمدی نژاد است منتها با خوی نظامی گری
شاید دیگر باید با ایران حداحافظی کرد (1323088) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۲۱:۱۴:۵۶
ولی به نظر من خیلی خوب شود که هاشمی اومد چون دارم احساس می کنم با ورود هاشمی نمایش نامه ملاقات بانوی سالخورده دورنمانت رو تو جامعه می خونم
و ترس بعضی از افراد جامعه رو گرفته حتی اگر هاشمی برنده این بازی نشه حساب کار دست خیلی ها میاد کسانی مثل اقایونی که جلو خانم فائزه هاشمی رو تو دانشگاه علوم تحقیقات گرفته بودن کسانی که به زور رئیس دانشگاه آزاد شدن (1323729) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۰۱:۳۱:۱۱
شما یه سر برو دوباره پشت نیمکت دبستان بشین و املا کار کن بعد بیا درمورد سیاست حرف بزن (1324338) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۱۷:۴۰:۴۴
دلبندم اصلاح طلب درسته ,مشکل ما اینجاست که با افرادی که از نازلترین سطح علمی برخوردار هستند مجبوریم صحبت کنیم از جمله شما دوست عزیز (1325720) (alef-13)
 
masoud
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۱۷:۴۹:۰۸
شما اول برو ببین اصلاح طلب ها این طوری نوشته میشه بعد نظر بده همه شدن کارشناس سیاسی بابا هرکی در میاد بیاد این مشایی و جریان انحرافی در نیاد (1325746) (alef-13)
 
یدالله
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۲۱:۳۰:۰۳
ترس شما از هاشمی رو مردم سومالی هم فهمیدن!
چرا اینقدر از انتخاب مردم می ترسین
بابا همین مردم دولتو دادن به شما حالا شمارو نمی خوان چرا جرزنی میکنین!! (1326309) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۸ ۰۰:۰۷:۰۱
من طرفدار اصلاح طلبها هستم وکتاب عالیجناب سرخ پوش گنجی را هم خونده ام ولی به هاشمی هم رای می دهم . شما چرا ناراحتی ؟؟؟؟؟؟؟
سنش زیاد باشه ، بیشتر از سن آقای ........ است ؟ اتفاقا دود از کنده بلند میشه . ایشان مرد کهن هستند . معصوم نیستند . خطاها هم کرده اند ولی بهترین گزینه عقلی ومنطقی زمان ما برای ریاست جمهوری ایشان هستند .
سنش زیاد باشه ، قرار نیست کارگری بکنه . قراره رهبر قوه مجریه باشه .
آدم یک کار بکنه ولی درست باشه بهتر از هزار کار خام ونادرسته .
الان چند تا رییس جمهور در کشورها هستند که سنشون زیادتر از هاشمیه .
آقا اصولگرایان باید به خاطر حمایت از احمدی نژاد نه تنها حرف نباید بزنند بلکه باید توبه بکنند . (1326669) (alef-13)
 
عباس
Netherlands
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۰:۵۰:۱۷
در گفتمان کاندبدها که دقت میکنم میبینم همه شون برا خودشون میخوان رای جمع کنن با تخریب دو نفر یعنی احمدی نژاد و بخصوص هاشمی... تا کی افراد بدون برنامه میخوان رئیس جمهوز بشن. یکی نیمد از برنامش بگه چرا؟ چون اقای هاشمی کاندیدا شدن. خوب اگر اقای هاشمی زمانی دولتش ناکارآمد بوده شما بیاین برنامه بدین که چطور میتونین کشور رو اداره کنین. (1320574) (alef-13)
 
علیرضا
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۲:۲۹:۴۴
آقای هاشمی سال های قابل توجهی رییس مجلس و رییس جمهور بوده اند؛ عملکرد ایشان هم مشخص و قابل مطالعه در سوابق، هست...
لکن ایشون دیگه هرچی تو چنته داشتند عرضه کردند و به نظر بنده الان بهتره در نقش مشاوره ای باتجربه ایفای نقش کنند، چونکه بالاخره رییس جمهور باید کسی باشه که به لحاظ فکری و جسمی، تحرک زیادی داشته باشه ...
ضمناً اطرافیان آقای هاشمی جای تأمل دارند...
همچنین آقای هاشمی در قبال اطرافیانشون، اهل مماشات هستند...
و ... (1320802) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۸:۰۲:۳۵
هاشمی بهتر است تا دیر نشده انصراف دهد.


اگر با آرای کم مواجه شود شکست بزرگی در کارنامه سیاسیش خواهد بود. (1320037) (alef-6)
 
یدالله
United Kingdom
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۹:۱۱:۱۴
برادر من کامنت تو حتی یه موافق نداره اون موقع فکر می کنی هاشمی رای نمی اره
هاشمی این بار برای ایستادگی در برابر تخریبش برنامه داره (1320244) (alef-10)
 
Russian Federation
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۰:۰۲:۲۶
یک نگاه به سن آقای هاشمی بکن. میفهمی که برای چاپیدن و قبضه قدرت و چپاول بیت المال نیامده ایشان. احساس خطر برای آینده کشور دارد و در پیری به خود رنج خدمت وارد کرده. (1320437) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۰:۱۹:۰۱
تو نگران کارنامه سیاسی هاشمی هستی یا ملمکت(مملکت به هم ریخته) اگر هاشمی انصراف دهد دوستان شما مثل گذشته ما را به ارض موعود رهنمون خواهند شد (1320501) (alef-13)
 
سید
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۵:۲۴:۴۸
شما چی فکر میکنی یعنی یک فقیه 79 ساله به شکست سیاسی فکر میکنه ؟!!1
خدا شفات بده رفیق چشمات رو باز کن ... (1321517) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۷:۴۴:۰۳
متاسفم که امکان رای منفی به شما نیست وگرنه :آن را که عیان است چه حاجت به بیان است ؟!!!! (1321573) (alef-13)
 
يوسفي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۰:۴۱:۱۴
نگاهي به کارنامه هاشمي بنيدازيد ايشان چند مورد از اين شکستها در کارنامه خود دارد ولي هنوز هاشمي هاشمي است . براي دوست و دشمن.
به نظرم تنها ايراد سن و سال وي است که البته چهار سال انشاالله دوام ميآورد!! (1321840) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۱:۱۳:۱۹
هاشمی باشد و شکست بخورد بهتر است ازینکه نباشد...
منافع ملی ارجح بر منافع شخص است. (1321945) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۳:۰۷:۳۲
ببین ملت هشت ساله به حرفای شما ها و امثال شما گوش کرده و اینم وضعشه برید که حناتون دیگه رنگ نداره زنده باد هاشمی (1322255) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۳:۱۴:۰۳
هر کی فکر میکنه هاشمی رای میاره رای بده (1322268) (alef-13)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۴:۱۳:۱۸
شما زیاد غصه هاشمی رو نخور عزیزم
شما الان باید فکر کنی که این هشت سالی که مردم رنگ بدبختی رو به چهره دیدن چطور زدوده میشه (1322484) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۵:۴۲:۱۰
شما نگران هاشمی نباشید به فکر خودتان باشید (1322763) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۸:۰۹:۴۱
هاشمی زنده است چون نهضت زنده است(امام خمینی) آمدن هاشمی همه را به تناقض گویی انداخته است. در ثانی این افرادی که گفتی کی هستند ؟ چه کاره هستند برای مردم و نظام تعیین تکلیف می کنند. بروند در همان کنج عافیت خودشان که در زمان جنگ در آن بیتوته کرده بودند بیارمند. (1323185) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۱۵:۲۲:۲۳
صد در صد درست می گویی . (1325443) (alef-13)
 
جهانی
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۱:۱۱:۴۲
هاشمی اگه سابقه ی درخشانی داشت دو بار ضربه فنی نمی شد و مشکل ایشون اینه که فکر میکنه مردم گذشته رو فراموش کردن. (1320622) (alef-13)
 
صدرا
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۰:۱۶:۳۱
یاشما هاشمی واقتصاد مبتنی بر تورم 53درصد رایاد ندارید یا ریس بانک مرکزی زمان او را نمی شناسید واینکه ربای بانکی عین شرع است اورا فراموش کرده اید یا گفته هایش که تورم 53% طی15سال ازبین میرود . که امروز هنوز مدیون زحمات ربوی ایشان هستیم . بانگاه به اطراف متوجه میشوید 1 آمار طلاق 2رواج فساد 3پدید آمدن ناهنجاریهای اجتمایی وانحطات اخلاق و.............. درظمن هاشمی آن زمان هم اصلاح طلب نبود شمااینهارانمیدانید وباعث تاسف به مسائل مهم نمیتوان کیلویی نگاه کرد باید عاقلانه مشکلات راحل کرد ...نبا عقلانیت ازجنس هواداری تیم های ورزشی............ (1321218) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۸:۱۱:۳۹
دوست عزیز تورم پنجاه درصدی بر اساس واقعیت بود و دوران پس از جنگ و مردم فهیم ایران هم درک میکردن ولی تورم فعلی که بالغ بر 300درصده ولی به دروغ 30درصد اعلام میکنن!!!!!!مردم از دروغ خسته شدن والا نیازی به اقای هاشمی نبود
فقط هاشمی عزیز (1323189) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۲۱:۱۰:۰۱
تورم 300% الان را یادم هست,خوبه قیمت همه چیز تو این یک ساله حداقل سه برابر شده, اونوقت هنوز صحبت از تورم اون سالها میکنی؟ (1323719) (alef-13)
 
sadra
۱۳۹۲-۰۲-۲۸ ۰۷:۴۵:۴۱
53% تورم درریال وارزاق عمومی بود نه در دلار درزمان آقای ها شمی 1373دلار بیش از60 برابر شد و درصد تورم به 368% درسال رسیده رجوع شود به کتب سالنامه ی آماری سالهای مورد اشاره
آقای محترم دلیل این تورم جنگ نبود بلکه وام از بانک ربوی جهانی بدون تصویب در مجلس واجازه ازاین نهاد قانون گزاری ومنتخب ملت بود این یعنی دیکتاتوری .
درظمن همیشه کسیکه ربا میگیرد درابتدامشکلات راحل شده می بیند وحال خوبی احساس میکند امازمان پس دهی آن درمیماند باید بگویم ایران به صورت اقتصادی نبرد بزرگی را از سوی صهیونیسم اقتصادی متحمل شد وباآن درگیر است
به همان صورتی که بعداز دوجنگ جهانی از سوی همین صهیونیزم اقتصادی در اروپا اعمال شد که نتیجه ی آن تسلط بر رسانه ها وبرسیاست واقتصاد بود وهست..................................... (1326887) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۲:۳۶:۰۶
بنده خدا قالیباف حق داره، هر بار با وجودی که در اردوگاه اصول گرایان شایسته‌ترین است ولی مورد عنایت قرار نمی‌گیره، سال ۸۴ که احمدی نژاد اومد ،امسال هم که به نظر جلیلی....ولی قالیباف امسال دیگه نمیخواد نقش پسر حرف گوش کن رو بازی کنه، اینهم نتیجه رفتار احمدی نژاده که مثل هر چه بد تر باشی‌ بهتری!!...ولی به نظر بهترین کار برای قالیباف اینه که با همه این ناا مهربانیها و قدر ناشناسیها اصولاً اردوگاه ش را عوض کند...اگر احمدی نژاد و هاشمی‌ عوض کردند چرا قالیباف نه؟!! (1318524) (alef-6)
 
م. مردم
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۸:۳۵:۴۸
حالا اگر خود هاشمی از ترس شکست انصراف بده، یا اصلا از ابتدا قصد هاشمی و اصلاح طلبا، اومدن و انصراف دادن بوده باشه، چه کار باید کرد؟! (1320134) (alef-6)
 
مردم.م.م.م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۳:۳۶:۰۲
حالا اگر هاشمی رییس جمهور بشه چی؟ اصولگراها چوب لای چرخش نمیذارن؟ یکی به نعل بزن یکی به سندون .مگه این مرد فهیم رو نمیشناسی؟ (1321062) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۸:۳۴:۲۶
من خود يك اصلاح طلبم و در انتخابات 76 و 80 به اقاي خاتمي و در انتخابات 84 به هاشمي و در 88 به موسوي راي داده ام
اما در انتخابات امسال، ضمن احترام به آقاي خاتمي عزيز و هاشمي بزرگوار، راي نمي دهم چون:
آمدن هاشمي -حداقل بخاطر اطرافيانشان- يعني شعله ور شدن اختلافات، تفرقه، تنش، درگيري، نا امني و ... و اين يعني فرصت سوزي
اميدوارم كانديدايي رئـيس جمهور شود كه ارامش، همدلي، فضاي همكاري و همفكري و كار بوجود آيد. مردم از بگم بگم، اختلاف، تفرقه، سياست زدگي، شعار، دروغ، تخريب و ... خسته شده اند. كسي را مي خواهند كه كار كند و چرخ اقتصاد كشور را به حركت درآورد، موج و شور و هيجان و اميد ايجاد كند.
باميد ايراني مقتدر و پيشرفته با كانديداي مطرح و داراي اقبال عمومي ائتلاف پيشرفت
مدير، مدبر، با تجربه، جوان اما قوي و با پشتكار و برنامه، سابقه بسيار موفق در عرصه هاي مختلف مديريتي و اجرايي، قانونمند، استفاده كننده از خردجمعي و نخبگان و ...
يا علي مدد
توكلت علي ا... (1323264) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۸:۵۵:۵۶
قالیباف حرف دل همه اصولگرایان است .

بازی ائتلاف ها تا وقتی که هیچ رقیب جدی برای اصولگرایان نبود مطلوب بود.

حال که رقیبی به میدان آمده که کف رای وی ده میلیون سال 84 است بازی با اعداد کمی به حالشان نمی کند .


هرچند توصیه من به قالیباف این است که به دام مسابقه توهین به هاشمی نیافد .
هاشمی هم نامزدی است مانند بقیه و میزان رای ملت است ٰ
ایشان اگر بر تبلیغ تئانایی های خود تمرکز کند و بد اخلاقی انتخاباتی را به هم حزبان خود بسپارد موفقتر خواهد بود (1320197) (alef-6)
 
ع-س
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۲:۱۱:۰۴
آقای قالیباف دقیقا مثل احمدی نژاد است جند روزی در شهرداری کار کرد چها تا پل وچند تا دور برگردان درست کرد همانطور که احمدی نژاد فبلا انجام داد کار سیاسی در کار نامه ندارد واصلا یک فرد نظامی نباید در راس حکومت قرار گیرد (1320758) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۳:۵۸:۲۳
كاملا حرف درستي زديد.من هم اميدوارم به جاي تخريب و توهين راه ديگري براي تبليغ انتخاب كنند (1321140) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۱:۴۹:۳۳
اگر در مجموعه های زیر دست قالیباف کار کرده بودی، نظرت درباره این فرد عوض شده بود. (1321414) (alef-13)
 
یا علی مددی
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۶:۳۲:۵۴
جناب آقای 52 ساله ایشان نیامده که مملکت را سروسامان بده بلکه آمده که اوضاع بچه هاش و اطرافیانش رو سر وسامان بده (1322889) (alef-6)
 
یاسین
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۰۲:۲۷:۵۶
کاملا با شما موافقم . من الان 35 سالمه وبخوبی یاد دارم زمانهای ک هاشمی ریس بود نه رئیس جمهور .می نویسم رئیس چون فکر میکنم روسا همیشه فکر میکنند همه چیز از اول تا آخر را آنها هستند که حق دارند سر و سامان بدهند و دستور بدهند . بابا فکر هاشمی در آنزمان هم برای اقتصاد جامعه بی سامان لگد کوب کردن فقرا بود . برید از والدینتان بپرسید. ایشان جز برای رهایی فرزندانش نیامده . من دوره خاتمی اون سید خندان آبدارچی بخدا بهش رای دادم ولی در نهایت برای این ملت چکار کرد . متاسفانه اینقدر به ملت سخت گرفتند تا یکی پیدا میشه میگه آزادی همه هورا کشان ودست زنان دورش حلقه می زنند. حالا خاتمی از همان ابتدای ورود تکلیفش رو مشخص کرده بود که آزادی اما رفسنجانی که در زمان خودش این ملت را ...... اگه آزادی واقعی میخواهید بیندیشید. امثال تغییر یافتگان مسیر سیاست افراد صادقی نیستند. خاتمی و امثالهم که امروز هاشمی را علم کردند و باعث شدند که یک تعداد به خیابان بیایند که هم نظام و هم مقدسات را زیر سئوال ببرند و باعث حوادث ناگوار آن سال و کشته شدن تعدادی از آنان بشند چکار کردند . جناب خاتمی رفتند و در شمیرانات رای مبارکشان را به صندوق ریختند که الحمد الله افراد متفکر نظام به ایشان نشان دادند رای که بیانگر خیانت است را نمی خواهند و صندوقی را که رای خاتمی در آن بود ابطال نمودند . اگر ایشان اینقدر به فکر ملت می باشد چرا خودشان وارد این عرصه نشدند . ملت بیایند بخاطر آنان خودشان را به کشتن بدهند اما آنان بخاطر این ملت حاضر نشوند که خطر رد صلاحیت را بپذیرند که مبادا خطی بر چهره مبارکشان بیفتد . بس کنید درست بیندیشید و به کسی رای بدهد که ریاکارانه عمل نمی کند. (1324405) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۰:۰۸:۰۸
این موضوع کاملا به نفع قالیباف هست که وارد تیم هاشمی بشه و دست از این لجاجت بیهوده برداره.قطعا میتونه تو تیم وزرای هاشمی یکی از بهترین ها باشه و برای دوره های بعد به ریاست جمهوری فکر کنه .اینطوری بازم همه چیزو میبازه و فرصت دوباره رو از خودش دریغ می کنه. (1321185) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۰:۴۸:۵۰
براى اينك عده اى دوست ندارند افراد مقتدر و كارى و البته درستكار امور را بدست بگيرند مثل اقاى قاليباف و ايت الله هاشمى اين مملكت به اين صورت ااد خواهد شد
رييس جمهور ايت الله هاشمى
معاون اول قاليباف عارف
امور فرهنگى حداد عادل
امور سياسى جليلى و ولايتى يك كدام نماينده ايران در سازمان ملل
امور اقتصادى دكتر توكلى - خوش چهره - سبحانى
امور پزشكى بهداشت خانم دستجردى
محيط زيست خانم ابتكار
امنيت و اطلاعات ....... نظر رهبرى
وزارت كشور دكتر رضايى عارف قاليباف
مسكن و شهرسازى و راه نيكزاد
صنعت و تجارت دانش جعفرى توكلى و بسيارى ديگر
هر فرد كه رييس جمهور شد اگر ميخواهد امور پيش برود بايد و حتما كابينه اش و خودش در دوران رياست جمهورى اش فراجناحى باشد و با اتحاد و همدلى و مشورت و مصلحت با رهبرى در امور اساسى كشور را از اين پيچ حساس تاريخى بگذراند . انشا الله (1321301) (alef-13)
 
افق
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۱:۵۰:۵۶
از صحبت شما اینچنین برداشت می شه که اصل قدرت و به دست گرفتن سکان ریاست جمهوری است. تکیه زدن بر کرسی ریاست جمهوری در نظام جمهوری اسلامی اگر تماما عین خدمت نباشد، موجبات مفتضح شدن شخص حقیقی که کرسی حقوقی اجرایی ترین بخش نظام را به عهده می گیرد را فراهم می آورد. گویا سنت الهی است که قدم زدن جز در مسیر خدمت و ولایت_طبق 2آیه آخر سوره نور_ حداقل اش دچار فتنه شدن است که هاشمی، خاتمی و احمدی نژاد نیز در کارنامه ی خود دارند. پس نصیحت برادرانه تری به آقای قالیباف داشته باشید. برادر این نظام تکنوکرات نمی خواهد، انقلابیی می خواهد که نه از مسیر توسعه غربی، بل از مسیر نه شرقی نه غربی بومی که به واقع مدیریتی جهادی است، موجبات آرامش مستقلانه ی مردم و نظام را فراهم آورد. مراقب باشید که سنت الهی برای شما هم اجرا نشود و دچار فتنه نشوید... اما نگرانم چون مسیر برادر قالیباف را جز این نمی بینم. شاید به گفته شما عمل کند و تغییر اساسی در جایگاه خود دهد که اندیشه اش هم به تبع آن بر ملا خواهد شد. (1322062) (alef-13)
 
آیت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۲:۵۷:۲۵
اینا سه نفر هستن نمی تونن اجماع کنن و نظری واحد بدن . چطور می خوان تو مملکت با مجلس و قوه قضاییه و کل مردم و خلاصه به طور مستقیم با 1000 نفر اجماع کنن . از همینجا مشخص می شه که اگه مملکت دست اینا بیفته چی میشه (1322219) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۴:۵۲:۳۵
من بعنوان یک طرفدار اصلاحات به آقای قالیباف میگویم که برای رضایت اصولگرایان اینقدر برای هاشمی شاخ و شانه نکشد . از پشم اصولگرایان برایش کلاهی بافته نمیشود . پیشنهاد میکنم به نفع هاشمی انصراف دهند . ایشان میتواند معاون اول شایسته ای برای دولت هاشمی باشد ( به شرطی که عاقلانه رفتار کند . ) ضمن اینکه کلا" ، ماندنش به نفع هاشمی است (1322612) (alef-13)
 
عموعلی
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۲:۳۹:۲۸
ایکاش در مملکت کاره ای بودم ورابطه بین این دو وشاید با افرادی از برون مرز یا کشورهایی از برون مطلعه میکردم حتما به نتیجه جالبی میرسیدم (1318544) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۲:۴۰:۳۳
آیا فکر نمی کنید که آیت الله مصباح وباره در انتخابش مانند گذشته اشتباه می کند؟ او که دولت احمدی نژاد را مورد تایید امام زمان می دانست که اینگونه از آب در آمد و حالا آقای لنکرانی جایگزین احمدی نژاد کرده است! (1318551) (alef-6)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۸:۲۷:۲۵
واقعا مثل اینکه ایشون یادش رفته احمدی نژاد دست پخت خودش بوده (1320104) (alef-6)
 
میثم
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۸:۵۲:۳۷
قرار نیست ما یکی رو اول انتخاب کنند و طرف" عصمت" بگیره و تا آخر اشتباه نکنه! (1320189) (alef-6)
 
عمار
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۰:۵۱:۵۷
احسنت پس لزومی هم نداره برای طرف چک سفید امضا بدیم!
چرا گفتیم آیندگان خواهند فهمید پیروزی این آقا(احمدی نژاد) مشحون به برکات و معجزات بود؟!!!!
این به به دور از سیاست مداری وعقلانیت است. (1320577) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۰:۵۳:۰۶
نه قرار نیست !قرار نیست یکی رو انتخاب کردی تا اخر عصمت بگیره!
اما حکایت اصلی ماجرا اینه که اونی رو که انتخاب کردند اگر کمی و فقط کمی چمشون رو باز میکردن معلوم بود که تیکه خوبی نبود! (1320581) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۲:۳۸:۲۰
آقای مصباح مردم روچی فرض کرده .وایکاش این نظرمنوخود این آقا هم بخونه (1322163) (alef-13)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۳:۵۰:۳۰
آخه يك اشتباه دو اشتباه ده اشتباه نه اينكه آگاهانه قانون گريزي كنه لجبازيها كنه بودجه مترو و ... رو نده با همه دربيفته توي سياست خارجي و داخلي جنجال آفريني كنه در يك كلمه اشتباه كنه نه اينكه فاجعه ملي به بار بياره! (1322415) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۹:۴۲:۵۷
دقیقا 8 سال پیش هم ایشون گفتن اصلح تر از احمدی نژاد روی زمین نیست بعد اومد و گفت اشتباه کردیم (1320351) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۱۹:۳۰:۳۰
آره به خدا راست گفتی (1326055) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۳:۵۵:۳۱
حضرت آیت اله یادشان هست که میفرمودند احمدی نژاد مورد تایید امام زمان است و در اینمورد خوابی هم تعریف میکردند!آیا عاقبت لنکرانی هم مثل احودی نژاد میشود؟ (1322437) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۸:۳۲:۲۱
آیت الله مصباح دچار تناقض نشده است عزیز شما متوجه نشدید
کمی فکر و تامل لازم دارد و کمی معنویت
ضمن اینکه خوب است بجای قلم فرسایی حرمتها را در عمل رعایت کرد و مانند نویسنده مقاله فوق یکی به میخ و دو تا به نعل نزد (1320119) (alef-6)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۹:۲۴:۱۰
ببخشید جناب عبارت" کمی معنویت ..!" یعنی چی؟! عزیزم در مسلک عرفان و عمل خود را بالا دیدن اوج تکبر است... (1320287) (alef-6)
 
موسوی
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۵:۱۸:۴۴
محسن جان
کمی معنویت یعنی اینکه همه چیز را نباید با دیدگاه سیاسی کاری صرف نگاه کرد
مقوله ای نیز به نام انجام وظیفه ای که خداوند متعال از آن راضی باشد وجود دارد که گاها فاتحه معادلات سیاسی سیاست زدگان را می خواند
به همین جهت است که الان دنیای غرب هر چه زور می زند نمی تواند گام بعدی نظام مقدس جمهوری اسلام را تشخیص دهد بطوریکه حتی در شناخت مردم ما که تابع رهبری عزیز هستند هم کم می آورد و شکست می خورد
بخاطر همین معنویت ممزوج با سیاست الهی بود که برای اولین بار غرب متوجه شد در مواجهه با انقلاب امام راحل بجای اینکه زمین بازی را او تعریف کند امام آنها را در زمین بازی خود تعریف کرد که نقش آنها بجای ارباب، یکی مانند همه بیان شده بود (1321515) (alef-13)
 
20
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۰۰:۳۵:۲۱
حاصل این کمی معنویت شده اقای احمدی نژاد که حتی خودش هم نمیدونیه گام بعدیش چیه چه برسه به غرب (1324221) (alef-13)
 
مقداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۷:۴۵:۳۰
همین حرمت بیش از اندازه شما برای مرادتان ممکن است دوباره باعث شود انتخاب خیلی غلطی داشته باشید و باقیمانده اعتبار بین المللی و اجتماعی و توان اقتصادی و سیاسی ونفوذ معنوی کشورمان هم بر باد رود. کمی گوش و چشمتان را باز کنید انتخاب رئیس جمهور که با فتوا و مرید ومرادبازی باشه میشه احمدی نژاد که سالها باید تاوان انتخابمان را بدهیم. (1321575) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۱:۵۱:۵۲
به نظرم سن ایت الله زیاد شده بجای فتوی و سیاست استراحت کند بهتر است هم اخرتشان هم دنیاشان و اقای هاشمی هم بهترین گزینه دیگه وقت اون گذشته اقای مصباح بکن فلانی و مردم چشم و گوش بسته رای بدهند (1322067) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۴:۳۱:۰۶
آقای مصباح از این اشتباهات زیاد انجام داده اند و متاسفانه هیچگاه به اشتباهات خود معترف نمی گردند این نوع عملکرد با لقب آیت الله که با دستپاچگی و زودتر از موقع توسط دوستانشان به وی داده شده سازگار نیست.
جریانی که آقای مصباح خواسته و یا ناخواسته ایجاد می نمایند به نوعی سوء استفاده از محبت رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای و ظلم به ایشان با هزینه نمودن از مقام ولایت برای رسیدن به اهداف شخصی و گروهی است.
رهبر فرزانه انقلاب خود بارها اعلام نموده اند که فرد و یا جریان خاصی را برای ریاست جمهوری توصیه نمی کنند و رای ملت را میزان انتخاب فرد اصلح دانسته اند.
آقای مصباح باید بدانند نظام نمی تواندبیش از این برای آزمون و خطاهای ایشان در معرفی افراد جهت احراز پست بالاترین مقام اجرایی کشور هزینه نماید.
ضمنا از کسانی که اعتقاد دارند هاشمی فاقد پایگاه مردمی است باید پرسید که اگر اینچنین است چرا با آمدن هاشمی به صحنه بیشتر کاندیداهای اصولگرا که بر اساس نظر نگارنده مقاله اساس جریانشان بر مقابله با انحصار گرایی قرار دارد آنچنان آشفته شده اند که بجای تبلیغ خود و برنامه هایشان تخت گاز به تخریب وی پرداخته تا جائیکه که به خود اجازه توصیه به شورای محترم نگهبان و دخالت در کار این نهاد برای رد صلاحیت هاشمی را میدهند. (1321504) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۱۲:۲۷:۳۶
تشریف ببرید به سایت مقام معظم رهبری ببینید آن زمان که ایشان نامه به هاشمی را حجه‌الاسلام مینوشتند به آقای مصباح آیت‌الله خطاب میکردند. (1324974) (alef-13)
 
فاطمه
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۲:۳۳:۳۳
مطمئن باشید اگر به 88 برگردیم ایشان باز هم از احمدی نژاد حمایت می کنند
احمدی نژاد عوض شده نه نظر ایشان
زمان زمان لنکرانی است (1322148) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۴:۰۹:۴۴
آقای مصباح مملکت رو به این روز انداختند نه احمدی نژاد (1322471) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۴:۲۵:۲۷
یقینا کسی که در خط ولایت باشد مورد تایید امام زمان هست. بعد هم که راه دولت با ولایت زاویه گرفت مطمئنا دیگر مورد تایید امام نخواهد بود. این مطلب عجیب و پیچیده‌ای است؟ (1322523) (alef-13)
 
mehdi
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۱۲:۱۵:۰۳
دوست عزیز این حرف شما توهین به امام زمان.لطفا کمی با فکر نظر بدید.دولت از ولایت زاویه گرفته یا شما یه غلام حلقه به گوش می خوایین.با سو استفاده از ولایت.بزارید این یه زره ایمونمونم سر جاش بمونه. (1324924) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۴:۵۷:۳۳
سلام
برادر عزیز باید این نکته رو بدونید که ما در هر زمان موظف به وظیفه هستیم یعنی باید فرد اصلح رو بشناسیم و برای او تبلیغ کنیم.
حالا اگر او بعد از مدتی به انحراف کشیده شد اشکالی به انتخاب ما وارد نمی شود.
اگر به نظر شما باشد پیغمبر هم اشتباه کرده چونکه به زبیر گفت سیف الاسلام (شمشیر اسلام) ولی اینجور نیست پیغمبر حال افراد را میبیند.
آیت الله مصباح حال اون زمان احمدی نژاد را دیدند و این صحبت را کردند و دلیل ندارد که از اینده خبر داشته باشند
امیدوارم نظرم را تایید کنید
ممنونم
خسته نباشید (1322636) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۲:۴۱:۳۸
نمی فهمم چرا ینجا همه هاشمی هاشمی می کنند
قالیباف پیروز است
هاشمی و مشایی رد صلاحیت (1318560) (alef-10)
 
ابوالحسن-ع
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۲۲:۰۱
با ثبت نام هاشمی خداوندرحمان بزرگان دینی مارا مانند آیت الله مصباح در مرض امتحان الهی قراداده است
آیا مطلبی که می گویند (اجماع بر صالح مقبول) خودشان هم عمل می نمایند (1319108) (alef-10)
 
مسعود
United States
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۵:۴۴:۰۵
آقای مصباح یزدی دعا کردن برای دیگران که خدا اصلح رو به اونها بشناسونه
یعنی ایشون داره میگه خدا علم و درک شناخت اصلح رو به گروه ما داده یا بعبارتی خدا اصلح رومعرفی کرده به ما.
حالا دیگران برن تلاش کنن که بفهمن و ما هم دعا میکنیم براشون (1319526) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۷:۳۶:۳۴
مهندس مشایی مردیست که به جای ستاره ها حرف می زند و بهار را جاودانه

خواهد کرد. (1319971) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۳:۲۶:۵۸
خوبي شما؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ببخشيد از نزديكان آقاي مشايي نيستيد؟؟؟!!!!! اقاجان ستاره ميخوايم چكار؟ رو زمين باشه اون هم ايران با مردم ايران تا دردشون رو درك كنه بفهمه كار كنه! همين تو اسموناييد!!! ما به اين بدبختي افتاديم!!! قاليباف بنده خدا شانس نداره اون از اون دفعه حالاهم كه جناب جليلي ! اخه من موندم ايشون چه كار موفقي داشتن؟ يكي به من بگه! (1321482) (alef-13)
 
ع.ل
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۲۲:۲۹:۱۸
همين اقا مهندس مشائيت من وكليه همكارانم را با همكاري بقايي با دور زدن قانون تحت فشار وبيكار نمودنند و هنوز هم با توجه به متاهل بودنم كار پيدا نكردم با وجود او خدا بداد مملكتمون برسد كارمند با سابقه قبلي ك.ج .ا (1323919) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۷:۴۲:۵۴
احمدی‌نژاد وقتی می‌گوید مشایی همان احمدی‌نژاد و احمدی‌نژاد همان مشایی است، اگر شورای نگهبان مشایی را رد صلاحیت کند پس احمدی‌نژاد را رد صلاحیت کرده است. احمدی‌نژاد جذب مشایی شده است.

فضای دو قطبی انتخاب نیز حول مشایی و هاشمی خواهد بود. (1319997) (alef-10)
 
سلسله
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۸:۳۱:۰۷
سلام
دور از از انصاف هست که کلام علامه مصباح رو اونجوری که نفسمان می خواهد بیان و تفسیر کنیم .
گفتار ایشان در این ایام دو بخش دارد که بسیار واضح و کارگشا است
1- معیارهای بسیار خوب و عقلانی را مطرح می نمایند که هر انسان متدین و اندیشمندی آنها را قبول می نماید.
2- از منظر ایشان این معیارها در شخص خاصی ظهور دارد.

حال اگر کسی فرد مورد نظر ایشان را قبول ندارد ؛ دور از انصاف و عقل است که رهنمودهای ایشان رانادیده بگیرد.

خیلی ها حتی به خود زحمت نمی دهند کلام ایشان را حتی برای یکبار مطالعه کنند.!!!!!!!!
امروز تقوای سیاسی در نقل قولها از بزرگان کم رنگ شده است انسان عاقل و با تقوا باید در اخبار و امور بسیار دقت کند.

شما به گوشه ای از کلمات ارزشی ایشان توجه کنید .
آيت الله مصباح يزدي :
شما موظف هستید که اگر فرد صالحی غیر از فرد منتخب این گروه(پایداری) را پیدا کردید به او رأی بدهید چون شرعاً باید این کار را بکنید.
....

اگر كسانی... يك شخص را كانديدا كردند معني اين نيست كه در كشور فرد صالح ديگري وجود ندارد بلكه بايد اصلح را پيدا كرد و به معناي توهين به ديگران نيست چرا كه افراد صالحي هستند كه ما به وجود آنها افتخار مي كنيم. ولي يك نفر اصلح وجود دارد؛ هر كس در اين كشور عهده دار مسئوليت است ما براي او احترام قائليم.
...........
واجب شرعی این است که همه برای انتخاب نامزد اصلح تحقیق کنند
........
باید کسانی سر کار بیایند که دغدغه دین مردم را داشته باشند و اجازه ندهند مسائل دینی کمرنگ شود و خدایی نکرده قوس نزولی داشته باشند. متأسفانه در برخی خواص ما خدمت و اهتمام به امور مسلمانان تنها در امور مادی و فیزیولوژی تعریف شده است در حالیکه برای سعادت انسان‌ها باید دین را به آنها عرضه کنیم.
......
بنده اگر موفق به دعا کردن شوم تمام خدمتگذاران به انقلاب را دعا می‌کنم، حتی بنده برخی از خدمتگذاران را به اسم دعا می‌کنم چرا که این افراد، افراد صالحی هستند که به کشور و انقلاب خدمت می‌کنند. در کشور ما افراد صالحی وجود دارند که دغدغه دارند و بنده به آنها احترام خاصی قائل هستم.

انشا الله خدای سبحان حضرت آیت الله مصباح و تمام مومنان و خدمتگذاران و مخصوصا اهل قلم متعهد را طول عمر باعزت عطا فرماید.
التماس دعا (1320113) (alef-10)
 
سید حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۳:۲۲:۴۱
دوست عزیز می شود راجع به سوابق حضرت آیت الله در پیش از انقلاب و همراهی با امام و همچنین پس از انقلاب ودر زمان حیات امام(ره) کمی شرح دهید ظاهرا در آن دوران که شرایط بر مردمان سخت بود و همه گوش به فرمان امام (ره) بودند ایشان از همراهی اکراه داشتند . مگر آنروزها داعیه دینداری در ایشان وجود نداشت و در آن زمان مشکلات دینی برای مردم پیش نمی آمد فکر کنم که شما جوان باشید و از آن روزها اطلاعات قابل توجهی در اختیار نداشته باشید. (1321005) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۳:۳۳:۲۴
ببخشيد واقع اقاي لنكراني به جز مدت كمي وزارت چه كارهاي اجراييي داشتن ميشه از موفقيت هاي ايشون بگيد؟ اخه وزارت بهداشت و اداره مملكت؟؟؟؟؟ توروخدا همه چي رو ببينيد نه فقط ديانت و ساده زيستي!! به خدا قدرت بد چيزيه ادمارو عوض ميكنه! نمونش احمدي نژاد!! آقا هم ميگن رييس جمهور بايد همه شرايط رو داشته باشه. خدايا رحممون كن! خسته شديم از ناكار بلدي! (1321486) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۰:۴۱:۵۲
اين حرف ها مال 8 سال قبله
ما آزموديم در اين شهر بخت خويش (1321844) (alef-13)
 
حمید
United Kingdom
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۳:۳۵:۴۶
وقتی ایشان می گویند مردم چه حقی دارند .گوش کردن کلام این آدم اشتباهست (1322350) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۶:۳۱:۰۹
اقای محترم ایت ا...کارش مساله دین است نه سیاست .سیاست مردسیاست میخواد (1322882) (alef-6)
 
مهم نيست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۵۷:۴۲
آقاي مصباح بيشتر از اينکه به ترويج دين بپردازد به پيگيري اهداف سياسي خود پرداخته است و اين موضع گيري هاي او هم صرفاً و مطلقاً سياسي است که لعاب مذهبي بر آن مي زند. خدا همه را هدايت فرمايد آمين (1319821) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۸:۱۸:۵۷
هم ایشان بودند که فرمودند:برای من مسجل شده که رای امام زمان به احمدی نژاد است!!!خداوند همه مارا به راه راست هدایت فرماید (1320080) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۹:۳۸:۱۶
این که اون زمان ایشون از احمدی نژاد حمایت کردن دلیل نمیشه که اشتباه کردن. معیار، حال آدماست. کی از آینده خبر داره؟اون زمان بهترین فرد احمدی نژاد بود. کی میدونه؟شاید اگه کس دیگه ای میومد کشور از اینی که هست هم بدتر میشد. (1320337) (alef-13)
 
از آن روز که در بند تو ام آزادم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۳:۵۰:۱۹
قابل توجه عزیزان:
1-زبیر یک وقتی سیف الاسلام بود یک وقتی مقابل امیرالمومنین ایستاد ؛ پس ملاک حال فعلی افراد است لذا برادران جای امروز و دیروز و فردا را خلط نکنند.
2-دقت کنید عزیزان ،فرق اصلح و صالح چیست ؟ اگر بگوییم فلانی اصلح است و در شرایطی ما حاضریم دست از اصلح بکشیم این پارادوکس است؟ لابد منطق نخوانده اید.
3-حافظ علیه الرحمه میگوید: از آن روز که در بند تو ام(بند خدای بلند مرتبه) آزادم (از هر قید و بند مادی) ؛ خب بینی و بین الله در حرفها و قضاوت ها و نقد ها آزادیم یا در بندیم؟ روزگار خوش آن بود که با دوست سپر شد و ر نه همه بی حاصلی و بی خبری بود
4-برای من سوال خیلی مهم اینه که چرا همه غربیها ، روی شخص اقای مصباح این قدر حساس اند.؟ چرا رهبر انقلاب ایشان را بصیر به معنای واقعی معرفی کرده اند؟

5-کسی که عقبه ایدئولوژی نظام محسوب میشه به فرمایش اقا نمیتونه سره رو از ناسره تشخیص بده؟ عرصه فکر بسیار پیچیده تر از سیاسته
تازه مگه میخواد مجری سیاست باشه ؟ داره میگه فلانی فکرش ، رفتارش درسته فلانی هم در مسیر اسلام ناب نیست
6-در هر مساله ای مخصوصا در مسائل فکری یا خود آدم صاحب نظره یا اینکه باید به یه صاحب نظر امتحان پس داده رجوع کنه
7- آینده از آن ملت شهید پرور و دین دار و ولایت مدار ایرانه ، گام به گام تا له شدن نهایی استکبار به پیش میرویم (1321107) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۱۹:۳۹:۵۰
به نظرم هنوز هم در بندی. در بند قشر و شعار. در ضمن کسی که به گفته این جناب علامه مورد تایید امام زمان بود اینگونه شد که دیدیم. خدا بخیر کند اصلح را! (1326083) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۰:۴۲:۳۷
اول خدا اين ها را هدايت كند (1321848) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۴:۳۳:۵۱
اگر این مطلب راسته آدرسشو بذار (1322545) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۴:۴۶:۳۱
این حرف تحریف شما از بیانات علامه هست (1322582) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۲۱:۰۲:۱۱
مگه امام زمان هم راي ميدهد؟ (1326252) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۴:۳۲:۳۳
اینطور بی مهابا نسبت به یک عالم نظر دادن آنهم کسی که بارها مورد تایید رهبر بوده، از عدم توجه به آخرت است. اگر اینطور بود رهبر به ایشان بصیر به معنای واقعی نمیگفتند مگر اینکه از ریشه با رهبر و انقلاب ارتباط نداشته باشی. (1322542) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۶:۳۰:۱۷
اصلا کی گفته قالیباف با این همه هزینه انتخاباتی که معلوم نیست از کجا میاد صلاحیت داره که حالا بخواد صالح مقبول باشه؟! (1321524) (alef-13)
 
دلی خون
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۳۷:۴۶
مرا به روز قیامت غمی که هست این است.......که روی مردم عالم دوباره باید دید (1319208) (alef-10)
 
زمرديان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۳۷:۴۸
اگر هاشمي نبود من به قاليباف راي مي دادم.اما با حضور يك فرد قدرتمند به نام هاشمي جاي شبهه براي من نمي گذارد. (1319209) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۵۰:۵۸
من هم دقيقا مثل شما فكر مي كنم. اما يك سوال منو اذيت مي كنه. كي ميتونه تضمين كنه كه آقاي هاشمي توسط فرزندانش اداره نشه. ايشون الان 78 سالشونه و 4 سال ديگه 82 سال. واقعا براي اين كشور يك رئيس جمهور 80 ساله فاجعه نيست؟
من واقعا قصد شركت نداشتم ولي اين بار به خاطر فرزندانم بايد راي بدم چون به بهتر بودن قاليباف رسيدم، هرچند در برخي مواضع باهاش اختلاف دارم.

در ضمن قهر با صندوق بدترين كاره چون بايد در حفظ همين هم تلاش كرد و توسعه داد نه اينكه مثل اكثر ما ايرانيها همه چيز رو سياه و سفيد ديد و يا به صندوق حمله كرد مثل88 يا قهر كرد مثل الان خيلي ها. تو رو خدا براي فرزندانمون هم كه شده منطقي باشين (1319802) (alef-6)
 
یک فرهنگی
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۳:۱۰:۲۰
عزیزانی که سن بالای هاشمی اذیتشون میکنه دقت کنن تیم دولت باید قوی و کارامد چیده بشه که اقای هاشمی میتونه بهترنهای جناح های مختلف رو گرد هم بیار ه تا مملکت بیش از این اسیر جناح بندیهای بیهوده نباشه و مردم روی ‍پیشرفت و ارامش و امنیت رو ببینند. (1320954) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۱:۳۵:۲۳
پس فقهاي شوراي نگهبان رو چي ميگي؟ اينجا همه بزرگانش سن و سال دارند و هيچكس هم اهل استعفا، واگذاري و چيزهايي نظير اين نيست و خلاصه تا هستند، روي صندلي‌هايي مي نشينند كه در ارتفاع است و از سرگيجه و خواب‌آلودگي سني هم نمي ترسند. بله باباجان! (1321388) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۱:۱۷:۴۹
دوست عزیز در سیاست سن بالا معیار تجربه است .
مثلا رهبر
دبیرشورای نگهبان.
ووو......
اگر ؟؟؟؟؟؟
آقای توکلی مردی این نظر را بگذار (1321964) (alef-13)
 
شاهین
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۳:۲۱:۱۷
کسی که در راس است کلیات را اداره می کند نه جزییات(سفرهای استانی ، افتتاح پروژه و ..) . رمز موفق مدیریت ژاپنی بهره گیری و استفاده مدیران مجرب در راس هرم تصمیم گیری است . مگر مقام معظم رهبری با این کهولت سن کشور را به بهترین شکل مدیریت نمی نمایند . اداره کشور بچه بازی نیست . فساد و تورم و اعتیاد و ناامنی اجتماعی حاصل اعتماد به توصیه آقایان است .قیامت ، پل صراط هم وجود دارد. رفاه را به هر قیمتی نمی خواهیم اما فقر و فلاکت آفت دین و ایمان هستند (1322295) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۳:۳۴:۵۷
کس یم یتواند کشور رااداره کند سن زاد نمی تواند فاجعه باشد و بسیار بهتر از کسانی است که با دروغ و کلک می خواهد بر مردم حکومت کند و کشور ومافیها را به باد فنا دهد. تجره ای که هاشمی دارد هیچ کسی دیگری ندارد دل سوزی که او نسبت به انقلاب و مردم و کشور و اسلام دارد هیچ کسی ندارد. (1322346) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۳:۳۵:۴۲
عزیزدلــــــــم درسته سن و سال مطرح هست،ولی فراموش نکنیم که الان مقام معظم رهبری و حتی حضرت امام راحل در سن و سال بالا چه تصمیم گیری ها و مدیریت داشته و دارند.حضرت آیت الله هاشمی الحمدالله از سلامت بالایی برخوردار هستند و تفکر و مدیریت ایشان زبانزد خاص و عام هست بهمراه چاشنی مصلحت اندیشی.پس هرچه انسان پخته تر و باتجربه تر باشد امکان خطا و لغزش کمتـــــــــــر است. (1322349) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۴:۱۷:۱۳
رییس جمهور قرار نیست عربی برقصد که سن و سال مهم باشد (1322499) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۷:۲۳:۲۰
خدای من چرا فراموش کردین هاشمی چه ادم دیکتاتوریه تو دولت هیچکی به اندازه ی او به مردم ظلم نشده به صرف اینکه خودشو اصلاح طلب جازده بهش رای میدین؟ (1319919) (alef-6)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۰:۴۶:۳۵
توجه کنید که وضعیت اجتماعی سالهای 68 تا 76 (دوره هاشمی ) با الان از زمین تا آسمان فرق کرده در آن موقع
1- جراید و روزنامه های مخالف سیاستهای هاشمی مثل سلام جرات انتقاد نداشتند و اگر هم انتقاد میکردند با کفن پوشها مواجه بودند
2 - مجلس کاملا در اختیار و زیر بلیط ایشان بود و کسی با وی و برنامه هایش مخالفت نمیکرد
3 شورای نگهبان لوایح دولت را که مجلس به تصویب میرساند مخالف شرع و قانون و سیاستهای کلی نظام و ... نمیدانست
4 - در نماز جمعه ها شعار میدادند مخالف هاشمی مخالف رهبر است مخالف رهبری دشمن پیغمبر است
5 در همه منابر و مجالس مدح سردار سازندگی را میگفتند
نهادهاتئی که اسمشان را نمیشود آورد پشتیبان و یاور پشت پرده در برخورد با مخالفان هاشمی بودند
و بسیلری دلایل دیگر . آیا بنظر شما الان هم چنین وضعی در جامعه حاکم است پس با توجه به نظارتی که بر هر عملکرد جزئی هاشمی خواهد شد مطمئن باشید که تکرار عملکرد آن سالها از هاشمی بعید است ضمناً فراموش نکنید که همه مسئولین جمهوری اسلامی از ابتدای انقلاب تاکنون بدلیل عدم آشنائی با حکومت داری اشتباهات بسیاری انجام داده اند که در طی این سی و چند سال بر تجربیات ایشان افزوده شده کدام مسئول از مقام معظم رهبری تا پاینترین مسئولین تجربه انقلاب کردن و حکومت داری را داشته اند که انتظار دارید آقای هاشمی پس از خرابیهای جنگ باید بنحو احسن و نه حتی حسن مملکت را اداره میکرده (1321294) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۴:۳۶:۵۱
وقتی آقای خاتمی دارن حمایت می کنن ، شما از پاپ کاتولیک تری؟؟؟ (1322552) (alef-13)
 
یاسین
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۰۲:۴۱:۴۵
منم نظرم رو بالاتر مثل شما بیان کردم که اگه تاییدش کنند و بذارن دیده بشه خوبه . این ملت بخدا فکر می کنم چشمها را بسته و گوش به کلمه های مثل اصلاحات و آزادی و ... سپرده اند اما فکر خفقان دوران ایشان را از یاد برده اند. (1324424) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۱۶:۳۰:۱۷
كاملا با شما موافقم اقاى رفسنجانى در ان زمان خود را نماينده إسلام ناب محمدى ميدانست (1325585) (alef-13)
 
آرمین
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۱۵:۳۲:۲۲
کاملا موافقم با فراموشکاری مردم درمورد ظلم های هاشمی و تحقیر محرو مان ، ولی بعضی از مردم ایران حافظه تاریخی ندارند . (1325462) (alef-13)
 
بنده خدا از کرج
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۷:۳۳:۱۵
با سلام ودعا

احتراما جناب زمردیان لازم به یاد آوریست در زمان ریاست جمهوری آقای بحرمانی

( هاشمی ) تورم به 50 درصد رسید .

همچنین از حضرتعالی و سایر عزیزان درخواست دارم کتاب ( راز قطعنامه ) را حتما

مطالعه بفرمایند. تا بدانند چه کسی جام زهر را به حضرت امام ( ره ) نوشاند.


با تشکر و سپاس (1319943) (alef-10)
 
United States
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۸:۳۳:۲۶
بنده خدای عزیز بخاطر این قضاوتتان درباره نوشاندن جام زهر متاسفم شما با این حرف امام رو زیر سوال میبرید . در ضمن واقعا دوست داشتید جنگ تا سالهای سال ادامه پیدا میکرد ؟ لابد شما هرگز از جنگ ضرری نکرده اید و شاید هم جنگ برایتان سود اور بوده ! شما تورم پس از یک جنگ 8 ساله با خزانه ای خالی و مملکتی بهم ریخته رو با اوضاع اقتصادی دوران احمدی نژاد مقایسه میکنید ؟ بیشتر از اینکه احساسات شخصی و در این مسئله دخالت بدید به فکر منافع ملی باشید (1320126) (alef-6)
 
کوروش
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۱۵:۴۰:۳۵
هاشمی در سال 60 مانع اتمام جنگ شد .آقایان مدافع هاشمی ، چرا . هاشمی همان بر خوردی را با دگر اندیشان داشت که می دانید ، چرا ؟
هاشمی دست فرزندش را در غارت میراث فرهنگی باز گذ اشت ، چرا ، ؟ (1325479) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۰:۲۱:۳۶
اگر درمقطعی کوتاه تورم به بالای 40 درصد رسید ادامه پیدا نکرد چون اشتباه اصلاح شد اما الان چی که ماههاست تورم واقعی قطعا بالای 100درصد هست و هیچکس نه کاری میکنه نه میتونه کاری بکنه؟
اونوقت اگر تورم بود رونق هم بود،الان چی که رکود تورمی در کشور بیداد میکنه؟
رشد اقتصادی ما در چه حد اس؟زیر صفر؟درآمد ما چقدر است؟و....... (1320509) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۲:۴۵:۳۵
مردم از جنگ فرسایشی خسته بودند وقبول قطعنامه از طرف ایران بهترین عمل در آن مقطع بود . (1320847) (alef-13)
 
بنده خدا از سمنان
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۰۰:۴۳:۴۴
بنده خدا از کرج با سلام:
حتی اگر نظر شما را مبنی بر تحمیل نوشیدن جام زهر توسط ایشان به امام را بپذیریم همین امر دلیلیست بر کفایت ،درایت،سیاست وکیاست ایشان .جان من تصور بفرمایید اگر جنگ فقط شش ماه دیگر با همان مشی ادامه میافت امروز ایران و ایرانی چه سرنوشتی داشتند. واقع بینی هنر مردان سیاست است. (1324240) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۰۰:۵۵:۰۶
کسی که تنها از تورم سخن می گوید چیزی از اقتصاد نمی داند و فقط از آن برای فریب مردم استفاده می کند.
در زمان آقای هاشمی رشد اقتصادی ده درصد بود (چیزی نزدیک به رشد اقتصادی حال حاضر چین که بیشترین رشد اقتصادی رو دارد) و این جزو الفبای اقتصاد است که رشد اقتصادی بالا با تورم بالا همراه است و به این معنیست که همزمان با افزایش قیمت ها رونق کار و تولید وجود دارد و درآمد هم افزایش می یابد. در عین حال کشوری که در وضعیت رکود اقتصادی یا ثبات باشد تورم کمی دارد. اما آنچه مانند سم مهلک به جان اقتصاد ما در زمان احمدی نژاد افتاده رکود تورمی است. یعنی در حالی که تورم 30 درصدی (به گفته ی خود دولت) داریم رشد اقتصادی منفی 4 درصدی را تجربه می کنیم. یعنی هم قیمت ها افزایش می یابد و هم راهی برای افزایش درآمد وجود ندارد و قدرت خرید مردم روز به روز پایین می آید . (1324263) (alef-13)
 
مرتضی
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۷:۳۳:۴۶
به نظر شما هاشمی واقعا شخصی قوی می باشند.
ایشان که 8 سال بر مسند ریاست جمهوری تکیه زدند نتیجش چی شد ؟ دوم خرداد. دوم خرداد یک نه بزرگ بود به سیاستهای هاشمی. دوست من اصولا ما انسانها فراموشکار هستیم و گذشت زمان موجب شده فراموش کنیم تورم 500 درصدی، فضای بسته سیاسی در جامعه بالاخص در دانشگاهها و تجمل گرایی بین مسئولین را که سوغات دولت هاشمی بودند. با هاشمی مطمئن باشید معجزه ای رخ نخواهد داد چون آزموده را آزمودن خطاست . (1319947) (alef-10)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۸:۳۶:۲۱
رهبر آقا خامنه ای چه زمانی این جملهء معروف را بر زبان آوردند که :
"برای من هیچکس مثل هاشمی نمیشود" ؟
آیا قبل از این اتفاقاتی بود که شما میگویید یا بعد از آن ؟
برای توسعهء اقتصادی هزینه هایی را هم باید پرداخت . (1320136) (alef-6)
 
زکیه افسریان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۰:۱۸:۲۶
این سخن را هنگام رای دادن در سال76 بیان فرمودند که هیچکس برای من هاشمی نمیشود (1320499) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۴:۳۶:۵۷
برای رهبر هیچکس مثل دیگری نمیشود. بعد هم که فرمودند منظور من ازبین کاندیداهای آن سال بود. (1322553) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۲:۴۸:۴۱
خوب حالا که اصلاحات ودوم خرداد فرصت وزمینه بروز را ندارد در میان گزینه های موجود بهتر از هاشمی نیست .در ضمن در این سالها با تحولات صورت گرفته بعید است شخص سیاسی مثل هاشمی به نقاط ضعف وقوت خود در سالهای ریاست جمهوریش نیندیشیده باشد . (1320862) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۸ ۰۰:۱۳:۳۶
موافقم . خیلی خوب بود (1326683) (alef-13)
 
سردار
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۱۵:۴۳:۳۴
کاملا صحیح است ، فراموش نکنید ویرانگری های هاشمی در عرصه های مختلف را. (1325484) (alef-13)
 
روزبه
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۰:۵۹:۴۴
قالیباف به عنوان شهردار بسیار خوب عمل کرده است، و من طرفدارشم. اما دلیلی نداره که حتما رییس جمهور خوبی بشه. ضمن اینکه روی داشتن یک شهردار خوب به جای قالیباف ریسک نمیکنم. (1320596) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۳:۳۶:۵۳
بيچازه قاليباف شانس نداره! اقاي هاشمي كاربلده اما سنش يه كم زياده! شايد ديگه توانايي قبل رو نداشته باشه! و امان از اطرافيان.... (1321487) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۵۰:۲۳
عجب رسانه های فراوانی راه انداخته اند بعضی کاندیدا ها !!

هزینه ستاد انتخابات و تبلــیغات قبلی و فعلی قالیباف از کجا تامین شده ؟ بلاخره واقعیت امر معلوم شد؟

خوبه وقتی به هاشمی گیر می دهند، به قالیباف هم توجهی داشته باشند (1319285) (alef-6)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۵۲:۳۵
قاليباف سال 84 نيز قراربود پيروزباشد (1319293) (alef-10)
 
دایی سعید
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۵۶:۱۲
اقای مصباح باید در محضر خدا پاسخ اشتباهات خود را بدهد. (1319316) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۷:۴۴:۴۵
سلام آقای مصباح با طرفداری از آقای احمدی نژاد باید پاسخگوی اشتباهات و صدماتی که طی این هشت سال به نظام و ملت شریف وارده شده است باشد و در روز رستاخیز هم پاسخ دهد . (1320003) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۴:۳۹:۱۶
علمای الهی از بزرگترین نعمتهای خداوند هستند که در روایتی آمده نگاه کردن به چهره آنها عبادت است و یقینا این ماییم که باید پاسخگوی اشتباهاتمان در قدر ندانستن این نعمتها باشیم. (1322559) (alef-13)
 
مدیر
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۸:۵۰:۰۶
آدم بی تجربه اگه امثال آیت الله مصباح نبودند الآن معلوم نبود مملکت دست چه جریان ها و اختاپوس هایی بود؟
ببین هر دوره ای یک شخص اصلح بیشتر نیست
این دوره لنکرانی
دوره قبل احمدی نژاد.
که البته ایشان فرموده بودند اگر احمدی نژاد بتش ( مشایی) رو نشکنه نه تنها گذشته اش رو نابود میکته بلکه مقابل رهبری هم می ایسته!!!!
که همینطور هم شد!!!!
آیا ندیدی؟؟؟؟ (1320180) (alef-6)
 
Ireland
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۰:۲۶:۵۸
اینکه احمدی نژاد تهدیدی برای کشور هست و با حضور او دست آوردهای انقلاب از بین خواهد رفت را آقای هاشمی سالها قبل بیان کرد که در آن ایام آقای مصباح با همه ظرفیت پشت سر احمدی نژاد از او حمایت کرد و اطاعت از او را اطاعت از خدا خواند! (1320525) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۱:۴۱:۴۹
عجب!
آری بدیدم برادر!
وای چه انسان کاملی است پیشوای شما که توانست پیشگویی درستی بکند!

اما من یکی رو میشناسم که به قول شما برادران بزرگوار کرامات شیخ شما را نداشت .در واقع به دیگران نگفته بود که من معنویت دارم.فقط گفت مردم!دولت من دولت دروغگویی نخواهد بود!

حال اگر یادتون مونده باشه از دوران مدرسه بهمون میگفتن{ دروغگو دشمن خداست}.فلذا لازم نبود این انتخاب اصلح بتش را بشکنه فقط و فقط اگر دروغگوییش را کنار میگذاشت اوضاع اینطور نبود!

حالا فقط هر کجا هست خدایا به سلامت دارش اون کسی که مشکل احمدی نژاد رو تشخیص داد ولی حضرت ایت الله متوجه نشدن
به نظرتون عجیب نیست که فردی گناه کبیره دروغ رو مرتکب بشه و ایت الله مملکت متوجه نشه که اون ادم مناسبی نیست تازه اونو اصلح و مورد تایید امام زمان اعلام کنه؟ به نظرتون امام زمان ادم دروغگو رو تایید میکن؟(نعوذوبالله) حالا تعداد دروغگوها به نظر میزسه بیشتر شد؟مگه نه برادر؟!! (1320695) (alef-13)
 
mehdi
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۳:۰۸:۲۰
یه سوال .اکه احمدی نژاد مشایی رو اخراج کنه چی مشه مشکل شما با اون حل میشه.فقط می خوام بدونید خیلی بی انصافید.خیلی.بیچاره احمدی نژاد که به احسن کفتن شما اعتماد کرد.ضربه سختی از سیاست خارجی خورد فقط به خاطر شما.می تونست بهترین ریئس جمهور ایران باشه ولی به خاطر شما خرابش کرد.ولی بازم دیر نشده.نمونش همین سفر صالحی به عربستانه.تو رو خدا دید چطوری رو بوسی کرد.نشون میده نگاهش تغییر کرده (1320945) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۱:۳۰:۳۴
اتفاقا مملکت از امثال مدعی هایی مثل شما داره ضربه می بینه و نیاز به کسی دیگر نیست در ضمن شما نشون دادید که در شناخت اصلح دچار مشکل هستید نمیشه که یکی رو بگید اصلح هست و بعد دوره بعد بگید نه اشتباه کردیم اصلح اینبار این شخص هست مملکت که بازیچه دست شما نیست این همه هزینه روی دستش می گذارید ادم با تجربه !!! (1321376) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۲:۳۷:۲۰
واقعا توهم و تعصب تا کجا؟
یک دفعه بگویید آقای مصباح، نعود بالله خداست که این مملکت را از شر حفظ کرده است. ایشان با حمایت از احمدی نژاد آتشی را روشن کردند که هم در این دنیا خیلی ها را سوزاند و هم در آن دنیا خیلی ها را خواهد سوزاند. (1322159) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۳:۲۷:۰۷
برید جمع کنید شماها،از این حرف مزخرفتر نمیشه لابد روایت داریم اصلح فقط از پایداریه؟ لنکرانی میشه یکی بدتر از احمدی . مگه نگفت با جلیلی رقابت نمیکنم؟ پس چی شد؟ لابد یکی از نشونه های اصلح زدن زیر حرفه؟ (1322314) (alef-13)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۵:۰۵:۳۰
عزیزدل خوب یه باره برو بگو اینهمه خرج رو دست مردم نذارن و قالیباف شمارو رییس جمهورش کنن خیالت راحت بشه.. (1319362) (alef-10)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۲۴:۲۵
حاکمیت اصولگرایان در صداوسیما، مجلس، دولت و ... ایران را به لبه پرتگاه کشانده است و کشور به اصلاحات جدی نیاز داردامیدوارم مردم ما، به خاطر یک "نه" بزرگ، به این لشگر احساس تکلیف کرده های اصولگرا و تملقی که سر تا پایشان را گرفته است، از هاشمی حمایت کند یک نفر لااقل باید ترمز افراط گرایی را بکشد و حداقل کشور را به مسیر اعتدال و اصلاحات آرام ببرد. چون زیر این بمباران اتهامات اصولگرایان، و رد صلاحیت محسن هاشمی، خیلی مردانگی کرد.

اقتصاد ایران به تجربه، تخصص، اعتدال و برنامه توسعه محور و دانایی محور نیاز دارد. امیدوارم بدنه اجتماعی اصلاح طلبان پشت پیرمرد را خالی نکند.

مردم ایران، در کشمکش میان شوق گذرایی به تغییر و انباشت تباهی های ناشی از گذشته هستند امیدوارم یک «رئیس جمهور اصولگرا»را با یک اسم تازه و شعار تازه اما در واقع با همان طرز فکر انتخاب نکنند. (1319672) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۷:۰۱:۳۷
من حاضرم به یک پیرمرد با تجربه رای بدم تا جونای بی تجربه که اومدن برای کسب تجربه مملکت رو خراب کنن (1319836) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۷:۳۶:۰۲
مسئله پیر مرد و جوون نیست مسئله اینه که قانون باید بتونه همه رو کادره کنه (1319964) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۴:۴۰:۴۹
اما من یک جوون پرنشاط که یک تیم قوی نخبه داشته باشه را قبول دارم. (1322563) (alef-13)
 
جواد
Netherlands
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۲۱:۴۱:۱۶
جوان بانشاط نمي تونه تسم نخبه قوي داشته عزيز
يكبار به جوان با نشاط اعتماد كرديم نتيجه را ديديم (1326349) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۷:۴۳:۲۰
شخصا بیشتر از اینها روی ایت الله مصباح حساب میکردم!
ولی ظاهرا اشتباه کردم! (1320001) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۴:۴۱:۳۳
نه عزیزم الان داری اشتباه میکنی (1322567) (alef-13)
 
ایران
United States
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۵:۲۸:۱۹
خیلی خوب میشود که آقای هاشمی رد صلاحیت شود تا همه تکلیفشان را با این نظام بدانند. اما امیدوارم مردانه بایستد چونکه حیف است که ایران ویران شود. راست هیچ برای عرضه ندارد. (1321518) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۲:۴۲:۳۴
ایشون اون زمان هم از احمدی نژاد حمایت کردن..

به نظر من ارزش نداره آدم آخرت خودش رو خراب کنه برای یک کاندیدا که معلوم نیست فردا چه تغییراتی میکنه!!
حمایت صد درصدی لازم نیست! (1318564) (alef-10)
 
Turkey
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۵۴:۲۱
تفکرهاشمی و تفکراحمدی نژاد دو سر دعوا توی این کشور هستن
انتخاب یکی یعنی ادامه ی تنشهای سیاسی و تلف شدن پتانسیل کشور.
کی گفته حتما ملت باید انتخابی شبیه انتخاب بین مار و عقرب داشته باشن؟
انشالله اینبار برای همیشه مردم این دو تفکر رو به تاریخ میسپارن.
ایران به هوای تازه و تفکر تازه احتیاج داره
خسته شدیم از آدمهای تکراری (1318919) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۴:۴۳:۱۶
احمدی نژاد الان نعارضی با هاشمی نداره اون احمدی 84 بود که یک سر دعوا با هاشمی بود اونم به خاطر تفکر گفتمان سوم تیر. (1322573) (alef-13)
 
حسینی
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۵:۴۴:۰۴
آره . احسن . احمدی نژاد سال84 تکراری نبود وخوب خدمت کرد به این ملت ومملکت!!!!؟؟؟ (1322768) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۱۹:۴۶
در مثال مناقشه نیست، بلکه مقصودم فقط و فقط درس گرفتن از تاریخ است:
میدانید که امیرالمومنین علیه السلام در زمان خلافت خود، زیاد ابن ابیه (پدرعبید الله ابن زیاد، که بعدا امام حسین علیه السلام را به شهادت رسند) را به عنوان والی یکی از شهرها قرار دادند و بعدا تعاریفی را نیز در خصوص او بیان نمودند. اما همین زیاد ابن ابیه، بعدا به معاویه پیوست و ...
بنابراین، هم عقلا، و هم بر اساس آنچه ذکر شد، وظیفه ما انتخاب افراد بر اساس حال فعلی ایشان است و مسئول تغییر رفتار آنها در آینده نیستیم. پس فرمایش شما جای تامل دارد.1
اگر دقت کنید آقای مصباح، هم بطور نسبی و بر اساس اطلاعات محدود خود، در مورد آقای لنکرانی اظهار نظر کرده اند و جمله ایشان مقید است و نه مطلق. اسم این قطعا خراب کردن آخرت نیست، چون مسئول رفتار لنکرانی در آینده نخواهند بود.

بله، اگر کسی بدون حساب و بدون تحقیق راجع به حال فعلی کسی اظهار نظر کند و او را تایید کند، قطعا مسئول اشتباهات او، حتی در آینده خواهد بود. (1319090) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۸:۴۴:۳۰
حرف شما متين ولي احمديژاد از همان سال 88 به بعد دست كم خودش رو رو كرد و نشان داد آيت الله مصباح تا اخرين لحظه از او حمايت كرد حتي بعد از ماجراي اول مشايي و دائما آنهايي را كه بر عليه احمدينژاد حقايق را بيان ميكردند موضع ميگرفت و حرف او را با واسطه ولايت فقيه حرف خدا ميدانست حالا توضيح دهد (1320160) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۴:۵۰:۰۴
اگر به صحبتهای آیت‌الله مصباح گوش میکردی همان موقع و قبل از هر کس دیگری نسبت به انحراف اطرافیان دولت هشدار داد و الان هم گفتن از 6-7 سال قبل دنبال اصلح میگشتم یعنی از همان سال اول یا دوم احمدی.
خود ما هم که صحبتهای ایشان را دنبال میکردیم ابتدا نمیخواستیم در88 به احمدی رای دهیم و فکر هم میکردیم ایشان هم تایید نمیکنند اما شرایط رقبا طوری بود که بازهم او بهتر از دیگران بود. (1322600) (alef-13)
 
ای ولّ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۸:۵۰:۵۴
اولا که احمدی نژاد تغییر ماهوی خاصی از اول تا الآن نداشته که به تغییر
در شخصیت زیاد قیاس کنید . اینها مغالطه است .

ثانیا چرا تشخیص محدود خود را به نظر امام زمان گره میزنند ؟ که :
فلانی مورد تأیید امام زمان است . (1320186) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۴:۵۳:۴۴
تغییر در کلام و رفتار او پیداست و حتی شبکه‌های دشمن که زمانی از آمدن او عصبانی بودن در زمانی به تقابل او با ولایت امیدوار شدند و اگر کسی میگوید تغییر نکرده یا خیلی بی‌خبر از سیاست است و یا عمدا و با هدف خاص میگوید.
تشخیص خود را به امام گره نزدند. هرکسی که در خط ولایت باشد یقینا مورد تایید امام زمان است و هر زمان از ولایت فاصله بگیرد نیست. این اصلا عجیب و غریب نیست. (1322621) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۹:۲۴:۰۸
پس فرق أيشان با يك آدم معمولا چيه كه نتظار دارد بقيه به أو اقتدا كنند، بصيرت چى ميشه (1320285) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۵:۱۱:۱۱
فرق ایشان با ما اینه که ما نمیدونیم اگر آنزمان دیگران را انتخاب میکردیم الان چی میشد اما او هم شرایط کشور و هم وضعیت کاندیداها را بهتر میشناخت. (1322671) (alef-13)
 
عزيزيان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۴۰:۴۷
وقتي نمي توانند با هم ائتلاف كنند و به هم احترام بگذارند و فرد قدرتمند وارد ميدان شود پس معلومه دلشان براي مملكت نمي سوزه .پس بهتره هيچ كدام از اين ائتلاف رييس جمهور مملكتم نباشند. (1319221) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۴۶:۳۹
همیشه باید از فتواهایی مانند فتواهای آقای مصباح ترسید در جهان شیعه و سنت و تاریخشان فتواهای اینگونه زیاد بوده و عواقبش را همه دیده اند. مثال ببینید فتواهای سلفی را بر علیه شیعیان در سوریه یا بحرین. (1319253) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۵:۱۵:۰۱
از آدمهایی که فرق یک سلفی با یک عالم عالیقدر شیعه که بزرگترین علمای شیعه هم ایشان را محترم میشمارند و رهبر معظم انقلاب نیز ایشان را هم عالم هم باصفا و هم دارای بصیرت به معنای حقیقی میداند، را نمیدانند باید ترسید. (1322686) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۵۱:۱۴
علامه مصباح، مومن است. دراظهاراتمان بی انصافی نکنیم (1319287) (alef-10)
 
United Kingdom
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۵:۱۹:۱۷
منم مومنم.اما منصف هم باشیم.آخرتی هست (1319410) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۵:۱۸:۳۰
حتما هم شما توجهتان به آخرت بیشتر از آیت‌الله مصباح است. ببین شیطان برای هرکس چطور وارد میشود (1322699) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۵:۲۰:۴۹
همین ایشان بودند که با قاطعیت تمام در 84 و88 ازاحمدی نژاد حمایت بیش از اندازه نمودتد و عاقبت همین شد که الان می بینیم
به نظر من جلیلی بهتر از لنکرانی هست (1319417) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۲۳:۲۹
دوست عزیز، به گفته ی حضرت آقا، ما مکلف به تکلیف هستیم، نه نتیجه. (1319669) (alef-6)
 
هدی
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۲:۰۳:۵۵
ببخشید ولی در قیامت، هر کسی را با اعمال خودش می سنجند و هیچ کس بار اشتباه دیگری را بر دوش نمی گیرد! منِ نوعی، به عنوان یک انسان مومن، در قیامت باید جوابگوی رائی که داده ام باشم و عذرم در برابر دادگاه عدل الهی مبنی بر اینکه مرجع تقلیدم گفت به این یا آن رای بدهید، اصلاً پذیرفته نیست. (1322095) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۱۲:۴۶:۳۱
این بحث ربطی به مرجع تقلید ندارد چون بحث احکام نیست اما اینجا هم حجت شرعی جوابگو است و اگر کسی براساس حجت شرعی رای دهد در آخرت هم پذیرفته است.
مقام معظم رهبری داشتن حجت شرعی برای انتخاب یک فرد را مایه آرامش دنیوی و اخروی خواندند و افزودند: اگر تصمیمی که با حجت شرعی گرفته شده غلط هم از آب درآمد چون انسان به تکلیف عمل کرده سرافراز است. (1325036) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۵:۲۰:۳۵
چه استدلال قویی. اولا اندازه حمایت چقدر است که شما میدانی و علامه مصباح نداند. ثانیا نتیجه حمایت84 شد این؟ یا نتیجه رفتن احمدی نژاد به مسیری که دولتهای قبل رفته بودن؟ (1322709) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۵:۲۷:۲۸
کسی تو ایمان ایشون تشکیک نکرده
انسان باید به حکم عقل خودش عمل کنه
کسی مسئول کسی نیست (1319447) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۵:۲۲:۳۶
مسلما هر کس باید به عقل خودش عمل کنه اما عقل بعضیها میگه به حرف رهبرت گوش کن که میگه در طوفانها خودت را به جای امنی وصل کن و عقل بعضیها میگه تو خودت همه چیز را میفهمی کاری نداشته باش کی چی میگه. (1322710) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۵:۵۹:۱۷
کسی در ایمان ایشون شکی نداره ولی ایشون به همین حرارتی که از لنکرانی داره حمایت میکنه 8سال قبل از احمدی نژاد حمایت میکردن و عاقبت کار اینجوری شد چون هیچکس از درون انسانهای دیگه خبر نداره پس بهتره بجای اسم بردن و لقمه گرفتن برای عوام کاری رو انجام بدن که ثواب بیشتری داره یعنی بالابردن سطح آگاهی مردم و نشون دادن معیارهای انتخاب درست @ به نظر من شان یک روحانی برجسته بالاتر از این بازیهای سیاسیه که آخرش فقط بدنامی داره (1319574) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۵:۳۲:۴۲
اولا هیچ عاقلی نمیتواند بگوید رقبای او اگر انتخاب میشدن عاقبت بهترب داشتند.
دوما شما بهتر از اسلام آگاهی داری یا آن کسی که رهبر او را صاحب نظر در مسایل اساسی اسلام میدانند، که میگویی به کاری که ثواب بیشتری دارد بپردازد.
سوما بدنامی دنیا نشانه بدی انسان نیست اگرنه امام علی(ع) که سالها روی منبرها لعن میشدند باید خیلی بد باشد(نعوذ بالله).(دوباره ساده لوحانه اشکال نکنید که کسی را با امام مقایسه نکن مقایسه اشخاص نیست مقایسه نسبتهاست.)
چهارما روحانی که صاحب نظر در مسائل اساسی اسلام است و به فرموده رهبر بصیر به معنای حقیقی بهتر میداند شان روحانی چیست. (1322741) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۹:۵۵:۵۹
اگر در زمان زندگی امام علی(ع) قدر ایشون شناخته نشد و اونطور با حضرت برخورد کردند و حکومت و خلافت رو علیرغم توصیه پیامبر به نا اهلان سپردند به نظر شما دلیلش چی بود؟ غیر از اینکه سطح آگاهی مردم اون دوران پایین بود؟ حرف من در اسلام شناسی ایشون نیست بلکه وظیفه اصلی ایشونه که همون نشون دادن معیارهای اسلامی و بالا بردن سطح آگاهی مردمه که اگر این اتفاق بیفته خیلی از مشکلات حل میشه و علی الاصول دلیل حضور این همه پیامبر و امام و روحانی از هر مذهبی انجام همین وظیفه است/ نکته بعدی اینکه اگر قرار به اشاره کردن و اسم بردن بود تا مردم دچار گمراهی نشوند رهبری بهتر میتوانست فرد اصلح را اعلام کنند ولی ایشون و مراجع عظام با احترام به نظر و رای مردم فقط معیارها را اعلام میکنن و وارد این ماجراهای سیاسی نمیشن (1323490) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۱۲:۳۹
قبلا در دو دوره مومنیشان را با انتخاب احمدی نزاد نشان دادند ظاهرا مومن شدن این روزا ...... (1319625) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۱۶:۴۹
البته قیاس نمی خوام بکنم، اما مگر ابو موسی اشعری کافر بود؟ غیر از این بود که مومن بود ؟ اما تحلیل اشتباهی داشت. (1319652) (alef-6)
 
ابرار
United Kingdom
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۹:۲۸:۳۰
دوست عزیز
ببخشید.
وظیه شرعی ایجاب میکند توضیحی در مورد کامنت شما داد .
امیدوارم الف عزیز هم انشاءالله لطف کند و تماما یا مقداری از آن را حذف نکند .

ابو موسی اشعری کافر نبود ولی مومن هم نبود .
او مسلمان بود همانطور که معاویه لعنت الله علیه مسلمان بود .

مسلمان یعنی هرکسی که به ظاهر شهادتین گفته باشد .
همین.

منافق هم یعنی هر کس که به ظاهر و با زبان سر شهادتین میگوید ولی دلش و عملش با کافران و بر ضد مومنین است . خلاصه با ظاهری اسلامی آمده که به اسلام و مسلمین بزرگترین ضربه ها را از درون وارد کند .
همین .

معاویه لعنت الله علیه منافق بود . که در تعبیر قرآنی بد تر و منفور تر از کافر است.
البته ابو موسی اشعری مسلمان بود .
اما مومن نبود .
مومن به اختصار یعنی مسلمانی که دل و جانش در گرو اطاعت محض از فرامین الهی حضرت حق جلاله است و در حد وسع خودش نهایت سعی خود را در این راه بینی و بین الله مینماید .
مومن یعنی عمار یاسر .
مومن یعنی حجر ابن عدی و امثلهم .
نه ابو موسی اشعری .
او مسلمانی ابله و بی تدبیر و جاهل بود .

البته مشخص است که جنابعالی قصد دفاع از علامه مصباح عزیز را داشتید و همانطور که اول ذکر کردید نمیخواستید قیاس کنید . اما تعبیر شما در مورد مومن بودن ابو موسی اشعری احتیاج به تصحیح داشت .

جناب علامه مصباح که حضرت حق جل جلاله ایشان را حفظ کند از چهره های ارزشی فعلی جهان تشیع است .
این قابل انکار نیست .
حتی اگر کسی و یا افرادی هم در بعضی موارد با ایشان اختلاف نظر هایی نیز داشته باشند که این هم یک امر طبیعیست .

انشاءالله شما و همگی الفی ها موید باشید .

ابرار (1321696) (alef-13)
 
شاه حسین
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۲۱:۵۶:۰۱
حاج آقاااااااااااااا از کی تا حالا جای خدا تصمیم می گیری؟
هوای ما را هم داشته باش.
التماس دعا. (1326384) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۵:۴۲:۰۶
با اینکه نخواستی مقایسه کنی اما مقایسه بی‌خردانه ای کردی. دلیل اشتباه دانستن تحلیل آیت الله مصباح چیست؟ یا مخالفتش با هاشمی یا عاقبت کار احمدی نژاد. با کمترین تعقل واضح است که هیچکدام نمیتواند دلیل باشد. زیرا نمیتوان گفت اگر رقبای احمدی انتخاب میشدند عاقبتشان چه بود. (1322762) (alef-13)
 
مهم نيست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۷:۰۱:۴۶
به نظرم ايشان و اصحابشان از تفکر اهل حديث ( حنبليه)‌پيروي مي کنند که مي گويد بايد و بايد عقل را تعطيل کرد و به دهان يک نفر چشم دوخت که چه مي گويد و به آن عمل کرد. پس از به قدرت رسيدن يک والي نيز بايد بدون توجه به روش و منش حکومتي و ديني او ، وي را حق مطلق پنداشت تا آب از آب حکومت تکان نخورد. (1319839) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۵:۴۶:۲۸
مگر شما اهل نظری؟ نخیر اتفاقا ایشان بشدت موافق عقل هستند و البته نه عقل کودکانه. یک کودک وقتی اندکی رشد میکند فورا برای انجام کارها میگوید خودم! خودم! اما وقتی سرش به سنگ خورد و نتوانست انجام دهد به رشد عقلی میرسد و میگوید بابا! این مثل در نسبتهای بزرگتر برای کارهای خطیرتر هم صادق است تا حدی که منتهی به شناخت هستی و خدا و دین میشود که عقل میگوید کار من نیست باید پیامبری باشد. (1322772) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۵:۴۶:۴۴
مومن بودن ایشان دلیل نمیشود که در اموری که صلاحیت ندارند وارد شوند و برای ملت تعیین تکلیف کنند. (1322773) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۴:۴۵:۲۰
ولی ارزش داره آبروی خودش را وسط بذاره تا آخرت را بدست بیاره هرچند عده قدرنشناسی کنند و به عالمی ناسزا بگویند و یا عده‌ای عقده‌های ضد دینیشان را بر سر او خالی کنند. (1322578) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۲:۵۲:۳۵
چرا اینقدر بی تقوایی
شما که نقل قول میکنید تا آخر جمله طرف رو بنویسید.قالیباف گفت ائتلاف صورت مسئله ای پاک شده است و البته در ادامه جمله گفت اصولگرایان باید به سمت وحدت حرکت کنند.
یعنی اینکه ائتلاف 3 نفره نیست همه اصولگرایان باید با هم ائتلاف کنند (1318604) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۲:۵۳:۵۳
بعد از 8 سال فکر ایشان به آقای لنکرانی رسیده است؟ اگه یک هفته فکر میکرد چطور میشد. یعنی دقیقا بعد از اولین انتخاب احمدی نژاد ایشان دنبال اصلح افتاده!!! (1318609) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۵:۴۸:۰۴
و طرف دیگر قضیه اینکه او قبل از همه به انحراف دولت پی برد همچنان که در صحبتهایشان هم تذکر میدادند. (1322777) (alef-13)
 
شایسته
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۲:۵۴:۱۳
آیت الله مصباح یزدی اشتباه می کند که اینقدر صریح وارد مصداق ها می شود. البته آیت الله مصباح در مورد احمدی نژاد هم صحبت هایی کرده بود و جانبداری هایی کرده بود که الان اگر یادآوری شود برایشان خوب نیست این بار هم همین اشتباه را مرتکب می شوند. من نمیدانم چرا گزینه های آیتالله مصباح همیشه از ناشناس ها و بی سابقه ها ست؟ (1318610) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۵:۴۹:۳۶
اما شما حتما عاقل‌تر از این هستید که اشتباه کنید و انتخابتان در 84 هم که احتمالا رقبای احمدی نژاد بودند حتما درست بود! (1322779) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۲:۵۴:۴۴
صحبت سر همان اختلاف با آقای هاشمی است وبه همین جهت احمدی نژاد را علم کردند واصلح خوتندند چون نمی خواستند هاشمی بالا بیاید حالا هر چه برسر ملت بیاید بیاید ترسمان از این است که ایشان در صورت تایید مشایی از شورای نگهبان برای عقب راندن هاشمی مشایی را اصلح بدانند وآن وقت وای بر ما (1318611) (alef-6)
 
ع ت
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۱:۱۲:۴۴
امان از شيطان خدايا از شر شيطان و شياطين به تو پناه ميبريم خدايا بار پروردگارا ، مسئولان و عالمان و قدرتمندان و حاكمان و مجلسيان و مردم كشورما را از دروغ و دروغگويان و از طمع و طمعكاران از حسد و حسودان از بخل و بخيلان از غرور و مغروران از جهل و جاهلان از من و منيتها از خود بزرگ بينى ها. از ديگران را كوچك ديدن ، از خود را صالح پنداشتن ها مصون و محفوظ بدار . الهى امين يا رب العالمين (1321350) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۵:۵۳:۰۶
یقینا وقتی تفکر هاشمی غلط است ایشان تفکری همتای او را تایید نمیکند در 84 احمدی غیر احمدی الان بود و تفکر عدالت محور داشت ضمن اینکه گرفتار انحراف نشده بود و حقیقتا در آن زمان گزینه بهتر بود. (1322788) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۲:۵۴:۴۹
آيت الله اصلح رو معرفي كرده ، همون طور كه خودتون هم ميگيد قبلا هم گفته اگر لازم باشه اصلح كنار ميزاريم و پشت سر صالح مقبول ميايستيم .....
هيچ تناقضي هم در كار نيست .... (1318612) (alef-10)
 
سيد ميثم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۱۸:۳۹
حضرت آيت ا... 8 سال پيش هم اصلح رو معرفي كرد.
حالا وضع ما پس از 8 سال اينه كه مي بينيم و اتفاقا همه اصولگراها به شدت منتقد رئيس جمهور مورد حمابت آيت ا... هستند.
آيت ا... قدرت تشخيص درست و اصلح را ندارند. كه اگر داشتند در اين 8 سال ما اينقدر بدبختي و فقر و نكبت و فلاكت نمي كشيديم.
رياست جمهوري احمدي نژاد دست پخت قبلي آيت ا... بود... (1319085) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۲:۲۵:۴۸
ملاک حال فعلی افراد است. امام خمینی(ره) (1321449) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۵:۵۸:۲۷
اولا شما تو این 8 سال چه فلاکتی کشیدی؟ تا سال 89 که بهترین وضعیت را از نظر معیشتی داشتید و مشکلات معیشت بعد از 89 پیش اومد یعنی 2سال اخیر. پس معلومه که چه کسایی از 8سال پیش فلاکت کشیدند.
دوما تو این دوسال هم داره تز کارگزاران را اجرا میکنه اگر بده همین بدی را در سال74 هم داشتیم و اعتراض اصولگرا هم به همین جهت است. (1322805) (alef-13)
 
عليار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۴۳:۰۳
كاش آيت الله در مقابل دروغگويي ، ويرانگري و عدم توجه به سخنان رهبري و عدم رسيدگي به وضع گراني واكنش نشان مي داد. (1319232) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۵:۱۸:۳۵
جمله مصباح را به دقت بخوانید.گفته "من اصلح تر از لنکرانی نمیشناسم". نگفته که اصلح تر از ایشان کسی نیست که. این "من" شخصی است همانطور که ایشان قبلان احمدی نژاد را اصلح دید و ما هم ثمره دید اشان را در این 8 سال دیدیم. نظر ایشان برای خودش محترمه. من بنا بر نظر ایشون به کسی رای نمیدم . (1319405) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۷:۳۴:۲۰
اصلح كه تر نداره مثل اينكه بگى فلانى اول شد اون يكى اول تر (1319954) (alef-10)
 
محمدرضا
United States
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۵:۴۰:۰۵
اتفاقاْ ایشون در اون جلسه که لنکرانی رو معرفی کردند٬ گفتند اگر شخصاْ به این نتیجه رسیدید که اصلح شخص دیگریست خیانت کرده اید اگر به او رای ندهید. (1319513) (alef-6)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۲:۵۵:۴۶
وقتی می گویند مطالبه ی ما حذف مشایی و رفسنجانی است، 2 چیز را نشان می دهند
1- به ضعف خودشان در رقابت با این اشخاص اعتراف می کنند.
2- ماهیت این افراد را روشن می کند که انگار همه کاره و تصمیم گیر مللکت باید آنها باشند.
ای وای اگر که قدرت اجرایی کشور بدست این افراد بیقتد! (1318617) (alef-6)
 
Latvia
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۲:۵۷:۳۴
من 2 سوال برايم بي پاسخ مانده :
1 - اصولگراها به چه اصولي اعتقاد دارند ؟
2 - آيا فكر مي كنند بايد به چيزي كه اعتقاد دارند عمل هم بكنند يا اينكه فقط بگويند اعتقاد داريم ؟ به عبارت ديگر ، اعتقاد از ديد ايشان يعني چه ؟؟ (1318627) (alef-6)
 
صدر الملك
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۲:۵۹:۴۴
خوب اينها خودش علامتهاى قدرت طلبى است ! اقايان شما ها كانديد شده ايد ! احساس تكليف كرده ايد ! خيلى خوب ! از انجا كه مردمانى فهيم و خداترس و متدين و دانا و فرهيخته هستيد !! بقيه را بگذاريد بر عهده ملت !! اگر راى به شما دادند كه تكليف داريد عمل كنيد و بار امانتى سنگين با مسئوليتهاى دنيوى و اخروى بر گردنتان افتاده و انشالله توفيق عمل پيدا ميكنيد . انشاالله ! !! و اما اگر به شما راى ندادند خدا را شكر بار تكليف از شانه تان برداشته شده است و هيچ مسئوليتى در اين ارتباط نه در دنيا و نهدر اخرت نخواهيد داشت ، راحت راحت!!! عافيت ، عافيت ، !! مگر نه انكه بعد از نمازتان سه بار ميگوييد اللهم اسئلك العفو و العافيه فى الدنيا و فى الاخرة خوب بعد از ان هركامتان بپردازيد به كارهايى كه دوست داريد مثلا - خلبانى - فرهنگستان فارسى را پاس بداريم - خاطرات نويسى - مذاكره نمايى - مقاله نويسى - گاهى مصاحبه - گاهى مشاوره - گاهى انتقاد - طبابت - تاريخ نگارى - عبرت اموزى - طلبه گى و از اين جور كارها. كه فراوان هم هستند ! والله بكاريد مملكت بحمدالله پيش ميرود و همه كارها بر وفق مراد است مردمان راضى راضى و كسى را ملالى نيست ، انقلاب به اهدافش كه ديانت مردم و رفاه مردم و عزت و اعتبار بين المللى مردم بزرگى مردم و عدالت اجتماعى ، عدل و قضاى اسلامى و امنيت و اسايش مردم بعد از ٣٥ سال رسيده است و همه چيز امن است . .......
پس اجازه بدهيد مردم از ميان شما بزرگان و رجل يك نفر را انتخاب كند . (1318638) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۹:۱۴:۳۰
خیلی قشنگ نوشتی دوست داشتم میلیونهامثبت بهت بدم (1321677) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۰۰:۰۹
درود بر آیت الله مصباح یزدی. روحانی فرزانه ای که پاسدار انقلاب و رهبری است. (1318641) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۵۸:۴۲
پیشنهاد میکنم کمی در رابطه با سابقه قبل از انقلاب این آقا در حمایت از انقلاب و امام(ره) رو تحقیق کنید. (1318950) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۶:۱۰:۱۴
اینم تحقیق درباره سابقه ایشان: امام خامنه‌ای: در سال 78:
"بنده نزديك به چهل سال است كه جناب آقاى مصباح را مى‌شناسم و به ايشان به عنوان يك فقيه، فيلسوف، متفكر و صاحب‌نظر در مسايل اساسى اسلام ارادت قلبى دارم. اگر خداى متعال به نسل كنونى ما، اين توفيق را نداد كه از شخصيتهايى مانند علامه طباطبايى و شهيد مطهرى استفاده كند، اما به لطف خدا اين شخصيت عزيز و عظيم‌القدر، خلاء آن عزيزان را در زمان ما پر مى‌كند."http://farsi.khamenei.ir/news-content?id=11484
البته در سایتها نیز نامه‌های ایشان به امام خمینی در زمان تبعید امام و اطلاعیه‌هایی که به دست خط ایشان نوشته شده بود و حتی بعضی مطالب که با دست چپ مینوشتند تا ساواک از روی دستخط تشخیص ندهدو... را گذاشته‌اند. (1322836) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۵:۲۷:۵۴
از كجا اينو فهميدي

او از شاگردان آذري قمي است حواست كجاست (1319450) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۵۰:۰۹
صرف مومن بودن کافی نیست! بخاطر داشته باشیم که در زمان حضرت امام ایشان از فعالیت سیاسی منع شده بودند. (1319796) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۹:۱۷:۳۸
مردم ایرانند دیگه بالاخره باید یه چیزی بگن ! فرق جهان سوم با ممالک پیشرفته اینطوری معلوم میشه دیگه ! اونا اهل تحقیق و پژوهش و علم اموزی هستن ما نشستیم ببینیم کی چی بهمون میگه همون کارو بکنیم ! ای خدا شکرت (1321682) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۶:۳۲:۳۱
کی مخالف تحقیق و پژوهشه برو تحقیق کن ببین راهی که اونا رفتن درسته و به چیزی که دنبالش بودن رسیدن؟ به آرامش رسیدن؟ به سعادت رسیدن؟ دیگه اونجا همه به‌به چه‌چه میکنن و کسی به زندگی مادی و حقوقی خودش اعتراضی نداره؟ تو جامعشون احساس آسایش میکنن؟ به زندگی بعد از مرگ هم فکر میکنن؟
تحقیق کن ببین چرا از ابتدای انقلاب، انقلابی که به قول شما یک عده نشستن ببیند امام خمینی چه میگوید و عمل کردند به آن، چرا دشمنان دائما با ما مخالفند؟ چرا حقوق مادی ما را ادا نمیکنند؟ چرا اموال ما را بلوکه کردند؟ چرا از گسترش تفکر ما میترسند؟
تحقیق کن ببین خدا چطور آسمون و زمین و خلق کرده؟ چه علومی توش نهفته هست؟ برای چی اینهمه پیچیدگی در نظام خلقت قرار داده؟ چرا من منم و تو تویی؟ تحقیق کن ببین از کجا آمدیم؟ برای چی آمدی؟ به کجا میریم؟ و هزار تا سوال دیگه

مردم ایران دارای همتند اما عده‌ای فقط آیه یاسند. (1322887) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۶:۲۳:۵۹
چه حرفهای مذخرفی کو مدرکت؟
پس چرا امام از وجوهات به ایشان میدادند برای گرداندن موسسه "در راه حق"
که بسیاری از دانشجویان آن زمان با کتابهای آن آشنا هستند.
ضمن اینکه رهبر معظم انقلاب درباره ایشان چنین میفرماید:
بنده هم به سهم خودم قدر آقاي مصباح را مي‌دانم. واقعا مي‌دانم كه ايشان در كشور و براي اسلام چه وزنه‌اي هستند و حقا و انصافا ما امروز نظير ايشان را – حالا به اين تعبير بگوييم – خيلي نادر نظير آقاي مصباح ممكن است وجود داشته باشد با اين وزانت علمي و عمق علمي و احاطه و وسعت و با اين آگاهي و بينش و صفا، رهبر معظم انقلاب تصريح كردند: اين سه جهت در ايشان جمع است؛ هم علم، هم بصيرت به معناي حقيقي كلمه و هم صفا. اين سه تا با هم در وجود ايشان خيلي ارزشمند است. (رهبر معظم انقلاب اسلامي با حضور در منزل آیت الله مصباح یزدی در تاريخ 20/11/89

این هجوم های تبلیغاتی را که به شخصیت های برجسته، به انسان های والا و با اخلاق برجسته می کنند، اینها همه اش نشان دهنده ی اهداف و نیات دشمن است. یک نفر مثل جناب آقای مصباح که حقیقتاً این شخصیت عزیز، جزو شخصیت هایی است که همه ی دلسوزان اسلام و معارف اسلامی از اعماق دل بایستی قدردان و سپاسگزار این مرد عزیز باشند، مورد هجوم تبلیغاتی قرار می گیرند ... حرف رسا و نافذ، منطق قوی و مستحکم هر جایی که باشد، آنجا را دشمن زود تشخیص می دهد، چون حسابگر است دشمن آنجا را خوب می شناسد و به مقابله اش می آید با مرحوم شهید مطهری هم همین جوری برخورد کردند امروز شهید مطهری در دنیا نیست البته امروز هم بعضی ها هم شهید مطهری را رها نمی کنند حتی امروز هم به او تهاجم می کنند لکن آن روزی که زنده بود، آن کسانی که بودند و دیده اند، می دانند که با آن شهید عزیز چه کردند؛ چه اهانت ها، چه ناشایست ها و ناسزاها که به آنچه ره ی مطهر و منور زده شد... (1322862) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۰:۲۶:۱۸
مومن ایشون میکه روی زمین وزیراین آسمون اصلح تر از لنکرانی نیست .این یک حکم کلی است . پس مقام معظم رهبری در این حکم کجاست .در بیان نظرات باید بیشتر دقت شود .جانم فدای رهبر .ما باید وظیفه خودمان را انجام بدیم ودر کارهای سیاسی که کارشناس نیستیم دخالت نکنیم .و پس از اعلام شورای محترم نگهبان باتوجه به عملکرد کاندیداها در سمت های قبلی به هرکس که دوست داشتیم رای دهیم .متاسفانه هرکدام از ما (ناخوانده درس)در سیاست و دیانت وفقه وفلسفه و...مجتهد هستیم واظهار نظر میکنیم. (1321244) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۶:۴۳:۴۰
عقلو نیگا. مگر رهبر هم کاندیدای ریاست جمهوری است که درباره او اظهار نظر کنند؟پس باید بگی این جمله امام زمان را هم دربرمیگره.
واقعا جمله آخرت درسته که در اموری که نمیدانی اظهار نظر میکنی. (1322928) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۰۰:۵۹
1. اگر قرار باشد شورای نگهبان به مر قانون عمل کند فقط مشایی رد نمیشود هاشمی هم رد میشود چون وزیر اطلاعات از وجود ارتباط او با فتنه خبر داده و آن را مستند دانسته. پس در آن صورت نباید دنبال قطب مقابل هاشمی بگردید.

2.اینکه آیت‌الله مصباح مصداق اصلح را تعیین کردند حکم شرعی و فتوا نیست و خود ایشان هم این مطلب را تاکید کردند. اما رهبر فرمودند برای شناخت اصلح به افراد مورد اعتماد رجوع کنید و کسی که ایشان را میشناسد و مورد اعتماد میداند به نظر او تکیه میکند.

3. اینکه سخنگوی پایداری گفته لازم نیست کسی به نفع کسی کنار برود، چطور آن معنا را برداشت کردید شاید منظورش کنار رفتن دکتر جلیلی بود. (1318645) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۱۳:۴۹
احمدی نژاد نشان داد که ایشان چقدر درشناخت اصلح شایستگی دارند (1319051) (alef-10)
 
سیدمصطفی میرباباپور
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۵۰:۱۶
آیا در مورد پیامبر هم همین سخن را می گویید؟
آیا وقتی پیامبر طلحه و زبیر و دیگر صحابه را تایید کردند و سپس آنها دچار مشکل شدند، نعوذ بالله صلاحیت پیامبر دچار آسیب شد. یا تشخیص امام حسن در انتصاب عبیدالله بین عباس به فرماندهی سپاه خود.
خوب است کمی فکر کنید. هرکس در هر زمانی وظیفه دارد از حق دفاع کند، اینکه بعدها چه اتفاقی می افتد از اختیار و علم انسان خارج است. مگر شما به عاقبت به خیری کاندیدای خود مطمئن هستید؟ (1319283) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۷:۴۲:۵۷
مسئله این است که من خود را مقدس و صاحب علوم ماوراء و ... نمی دونم ، سایز دهان و واژه هایم هم به اندازه ادعایم انتخاب می کنم (1319999) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۶:۴۰:۳۹
اگر او دارای علوم ماورایی باشد که پس از همان زمان حال را میدید و با این حال گفت احمدی بهتر است یعنی رقبایش بدتر میشدند. .اگر دارای علوم ماورایی نیست که ایشان هم هیچگاه چنین ادعایی ندارد پس با علم و بینش خود که یقینا نسبت به دیگران هم به امور دین و هم به شرایط بصیرت بهتری دارند انتخاب کردند و نمیتوان انتظار داشت که منتخب او بعدا منحرف نشود.

ضمن اینکه شما در همین جمله‌ات، واژه‌هایی بزرگتر از ادعایت انتخاب کردی. اعتراف کردی به بی‌علمی خودت در عین حال توهین کردی به کسی که علمی نسبت به او نداری. (1322917) (alef-13)
 
سعيد٥٧
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۸:۰۳:۴۸
با سلام
جناب سيد مصطفي خلط مبحث نفرماييد ، قياس شما مع الفارق ، فعل معصوم را نمتوان با فعل افراد عادي قياس نمود چون عنصر در افراد عادي وجود ندارد .والبته اگر به ابن نكته توجه نكنيد اوضاع و احوال چنين مي شود كه ملاحظه مي فرماييد . (1320041) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۷:۴۷:۳۴
اتفاقا شما جواب خودتو دادی وقتی معصوم کاری انجام میدهد و کسی بعدا فاسد میشود را منصوب میکند که از نظر شما اشتباه است دیگر از افراد عادی چه انتظاری است؟
پیامبر اعظم(ص) به زبیر لقب سیف‌الاسلام دادند اما همین زبیر در جنگ جمل مقابل امام علی(ع) ایستاد. این نشان میدهد انسانهای الهی چه حال فعلی افراد نگاه کنند و چه به آینده مصالح و مفاسد را از من و شما بهتر متوجه میشوند. شما چه میدانی اگر رقبای احمدی نژاد می‌آمدند الان چه وضعی بود؟ (1321579) (alef-13)
 
ایرانی دردمند
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۰:۵۲:۲۴
لازم نیست درکوچه و بازار وادارات میزان ایمان تکامل اخلاق وفرهنگ اسلامی و کلا" عمیق شدن ایمان ما مردم ایران را ارزیابی کنید در همین رفتار بزرگان و حتی کامنت هایی که مریدانشان می گذارند معیار خلوص ورشد معلوم می شود . امروزهرکسی اعمالش را با معصوم بدون اطلاع از همه جوانب تاریخی گفتار معصوم (ع) مقایسه می کند و این افات دین و دنیای ما شده شما را به خدا اگر می خواهید اثار دین بماند دست از این رفتارها و توجیه قدرت طللبی و غرورو خودخواهی را با کلام معصوم .خون پاک شهدا وتوسل به ارزشها بردارید البته اگر ذره ایمان هنوز هست. با اینهمه شعار اصول گرایی ببینید چه کسانی بیشترین ضربه را به دین زده اند .باید بیشتر ازاینده و اقتصاد نگران دین و محبوبیت ان در قلب جوانانمان باشیم. متاسفانه دین بیشتر از دینداران ظاهری و ظاهرفریبان ضربه خورده .مهم نیست این نظر را منعکس می کنی یا نه اقای الف ولی تعصب ضد هاشمی تان هم در همه مقالاتتان نمایان است . فقط ببینید با این همه شعار و سالها تسلطاصولگرایی امروز فرهنگ و اقتصاد گجاست؟ چه بخواهید و چه نحواهید خداوند اشکار کننده حقایق است . (1320579) (alef-13)
 
حسینی
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۵:۵۷:۰۲
آقای بابا پور شمابرای حمایت از مصباح از پیامبرخرج نکنید!؟ قیاس شما مع الفارق است.اگه هرکسی اشتباهی کنه که اشتباهش یک مملکت رو به هلاکت بندازه و اون وقت هیچ مسئولیتی متوجه اش نباشه که درست نیست. به هرحال به حرف چنین شخصی دیگه اعتماد واعتباری نیست!!!!!! (1322801) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۶:۴۷:۳۵
شما که قبلا هم اعتماد نکردی که حالا نظر بدی.
ضمنا امام علی(ع) شخصی را والی منطقه‌ای کردند و سپس با نامه‌ای بسیار تند او را برکنار کردند چون آدم فاسدی شده بود. والی منطقه به مردم ربط نداره چرا داره اما من و شما نمیدانیم علت این انتخاب چیست. نه آنوقت دانستیم و نه الان. فقط چون مثلا همه چیز گران شده میگویم پس انتخاب اشتباه بوده. نه عزیز من. خیلی پیچیده‌تر از این حرفهاست. (1322942) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۲۹:۵۴
عزیزم رهبر انقلاب ایت الله رفسنجانی بعد از فتنه گذایی مورد ادعا شما است بعنوان رییس مجمع تشخیص مصلحت منصوب کرد ولی از انتصاب کردن مشایی بعنوان معاون رییس جمهور (میدانی تفاوت مجمع و معاونت چقدر است ) ممانعت کرد شورای نگهبان به عمل رهبر نگاه میکنند نه بحرف هایی وزیر اطلاعات اقای احمدی نژاد و شما دوست عزیز بهتر از من می دانی تفاوت عمل با حرف چقدر است (1319163) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۵:۲۹:۴۵
یادمان نرفته که زمانی اطاعت از احمدی نژاد را همردیف اطاعت از خدا و رسول ص میدانستند و طولی نکشید که مخالفت خودشان را با احمدی نژاد اعلام نمودند. چرا شان دین و مذهب را با دخول در جریانات سیاسی بی ریشه خدشه دار می نمایند. (1319459) (alef-6)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۳۸:۰۴
دوست عزیز سیاست ما عین دیانت ماست خود ائمه(ع) نیز افرادی راپست میدادند که بعضی سقوط میکردند لذا ملاک حال افراد است واینکه خود علامه مصباح اولین انتقاد کننده به رییس جمهور بعد وجود انحراف در دولت بودند نشان از عدم تعصب ایشان به اشخاص وعمل به وظیفه میباشد (1319747) (alef-6)
 
سعيد٥٧
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۸:۲۳:۵۵
با سلام
با اين منطق شما هر كاري را مي شود توجيه نمود و هيچ كس مسئول هيچ كاري نيست . ولي بدانيد فعل معصوم با افراد عادي قابل قياس نيست چون عنصر عصمت در افراد عادي وجود ندارد ولو آنكهه نامش علامه باشد. (1320096) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۶:۵۱:۰۰
وقتی کسی متولی امر حکومت اجرا و حکومت میشه اگر در مسیر ولایت باشه اطاعت از او مثل اطاعت از خدا و رسوله و اگر نباشه اطاعت از طاغوته. تشریف ببرید کلام امام خمینی را ببینید.
شما که از دین و مذهب اطلاع کافی نداری درباره شان دین صحبت نکنید بهتر است. شانتان حفظ می‌ماند. (1322954) (alef-6)
 
غبس
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۰۱:۰۵
مطالبه ما رد صلاحیت هاشمی و مشائی است
للیسب (1318646) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۰۶:۴۷
باشه، به خاطر شما هم که شده رد صلاحیت شان می کنیم. حالا بفرمایید با اطرافیان چند نفر هستید؟ مظنه دستمان بیاید، خیلی بهتر است. (1319003) (alef-10)
 
عليمحمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۴۴:۲۲
شما در جايگاه شوراي نگهبان نيستي و شما حق نداري نظر خود را بر شوراي نگهبان تحميل كني. (1319242) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۷:۱۲:۰۳
داداش می خوای کلا بگم همه کاندیداها انصراف بدن تا کاندید موردنظر شما رای بیاره . چرا تو کشور ما مردم نمیتمنن دموکراسی رای رو قبول کنن . داداش بهترین تایید صلاحیت یا رد آون با رای مردم مشخص میشه . نکنه شما فکر میکنی مردم عقلشون نمیرسه و شما عقل کلی!!!!!!!!!!! (1319878) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۰۱:۰۶
آیت الله مصباح چطور این تناقض گفتمانی –رفتاری را برای دوستان خود توجیه می کنند؟
جواب:
دیمی در جهت وزش باد (1318648) (alef-6)
 
Latvia
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۰۲:۰۰
روحيه اقتدارگرايي و انحصارطلبي با ائتلاف تضاد دارد ! (1318652) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۶:۵۴:۲۴
روحیه تکلیف‌گرایی و وظیفه گرایی هم خیلی وقتها با ائتلاف تضاد داره پس چرا شما فقط یک طرفشو میبینی؟ نکنه از زاویه نگاه خودت گفتی. (1322965) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۰۳:۱۲
ایشون گفتند که اطاعت از رییس جمهور اطاعت از خداست حالا چرا رییس جمهور را اینجوری برخورد می کنند ایا بر اساس گفته ایشان هر کسی اطاعت از رییس جمهور نکنه ضد ........ (1318658) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۰۵:۲۸
مصباح در برابر هاشمی، ایشان چه کارنامه سیاسی اجتماعی یا اقتصادی دارند ؛ حرف زدن که خیلی اسان است! (1318668) (alef-6)
 
Turkey
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۵۹:۲۷
هاشمی برای شکست خوردن احتیاجی به رقیب نداره. اسم خودش برای خودش کافیه.
انتخابات 16 سال گذشته رو که نگاه کنی میبینی که اسم هاشمی طرف بازنده رو مشخص کرده.
مردم هم دوست ندارن تجربه ی تلخ 20 سال قبل دوره ی هاشمی تکرار بشه.
از احمدی نژاد هم سیر شدن.
چهره های غیرجنجالی و خوش فکر و بروز بهترین گزینه ها خواهند بود. (1318960) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۰۷:۲۳
بهتر است آیت الله مصباح ابتدا خوابی را که 8 سال پیش بازگو کردند و گفتند یکی از علمای اهواز در خواب دیده که امام زمان (عج) برای احمدی نژاد ( که امروز به او منحرف و انجمن حجتیه و ... میگویند) دعا می کردند، توجیه نمایند بعد وارد مسائل سیاسی شوند (1318675) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۰۷:۳۸
آقای مصباح احمدی نژاد را هم اصلح ترین می دانستند!!!! (1318677) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۴۹:۵۶
ایشان خیلی ها را اصلح دانستند و می دانند اما دلیلی موجه جز میل و گرایش خود ندارند. (1319279) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۱۲:۴۱
" بینی وبین الله شهادت می دهم که روی زمین و زیر این آسمان کسی اصلح از آقای لنکرانی نمی شناسم."

بازم خواب دیدن و قسم خوردن و ... شروع شد. اساسا کسیکه پدرش در کشور متخاصم انهم برای مدت طولانی زندگی میکنه صلاحیت هم داشته باشد نباید رئیس جمهور شود. این مطلب موضوع سختی برای درک و تائید نیست بخدا. (1318700) (alef-6)
 
بنده خدا
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۱۴:۱۹
اصلا معلوم نیست که هاشمی و مشایی تائید صلاحیت بشوند حالا شما آنها را قطب قرار دادی اگر بی طرف هستی بچاپ (1318708) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۲۷:۴۸
در مناظرات قالیباف همه چیز رو مشخص میکنه. (1319693) (alef-6)
 
جلال توحید
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۱۸:۰۵
با سلام. نگاه ظاهربینانه به فرمایش علامه مصباح منجر به تلقی تناقض می شود.
آقای لنکرانی و اقای جلیلی هر دو اصلح هستند.
انتخاب بین دو اصلح را قرار نیست به صحنه انتخابات سراسری بکشانیم و قبل از آن باید حل شود. اینجاست که باید اقبال عمومی را هم ملاحظه کرد
لذا این قدر راحت و بی محابا به شخصیتی که معتمد آقاست و خطاب ایشان در اتصاف به آن سه ویژگی مهم است متهم به تناقض گویی نکنید.
اعتقاد ما به هردوست ولی در نهایت به یکی از این دو نفر باید رای دهیم ... (1318725) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۳:۵۵:۲۶
اخه اينا چه كار ه اند چه كار كرده اند كه ميخواين يه مملكت رو بديد دستشون !!!! جبهه پايذاري يعني همون احمدي نژاد! خسته شديم به خدا! پايداري نخواستيم! (1321495) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۱۸:۱۶
"اصولگرایان فراموش نکنند که اصولگرائی به دهها دلیل از جمله اعتراض به انحصار گرائی در دولتهای گذشته شکل گرفت"
دل خوشي از اصلاح طلبان ندارم ولي مرغ پخته هم از گفته بالا خنده اش ميگيرد! (1318726) (alef-6)
 
دلی خون
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۱۹:۵۴
تکلیف ملت با این خط ونشانها چیست ؟ اصل را رها کرده اید چسبیده اید به فرع؟ تشنگان قدرت چه کم حوصله اند. (1318736) (alef-10)
 
کامران
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۲۰:۰۹
آیت الله مصباح در تناقض گویی پیشینه دارند. ایشان احمدی نژاد را هم اصلح می دانستند. (1318737) (alef-6)
 
هادی
Germany
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۲۰:۲۲
سلام خدمت شما
اول خیلی خوب بد شما اسم نگارنده و سوابق خود را ذکر میکردید تا شناختی از شما بدستم بیاید. چنان بی پروا و مطمئن حرف میزنید که انگار چندین دهه علم سیاست و فقاهت را طی کرده اید و تجربه دارید.
اول اینکه شما فرض صد در صد خود را بر تایید صلاحیت اقای هاشمی گذاشتید که این خلاف عقل است.
دوم به راحتی درمورد فیلسوف و فقیهی چون علامه مصباح نظر میدهید. تناقض گفتاری وجود ندارد. بلکه شما منطق نمیدانید. منظور استدلال منطقی شما غلط بوده. و گرنه ایشان فرموده اند تنها تاکید و معیارشان عمل به تکلیف است. در ان زمان هم گفته اند عمل به تکلیف وظیفه است و وحدت به خودی خود ارزشی ندارد. نگفته اند که اصلا نباید تحت هیچ شرایطی وحدت کرد. و در حال حاضر هم جرفشان این است که با تحقیقات و تامل جندین ساله بنده، اصلح کاندیداها اقای لنکرانی اند. تناقض در کجاست. بهتر نیست برای جمایت از کاندیدای مورد نظر خود از این گونه هجوه گویی ها بپرهیزید. اخرت خود را برای دنیا کسی خدایی نکرده ندید.
انشالله مانند گذشته مردم فهیم ایران به یاری حق تعالی از این فتنه هم با نمره قبولی گذر خواهند کرد. ما که مدعی نخبه بودن و فهم سیاسی هستیم باید فکر به حال قبر و قیامت خودمون بکنیم.
موفق و موید باشید

ا (1318739) (alef-6)
 
آرانی
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۲۱:۱۷
سلام
از آنهایی هستم که رای خاکستری می نامید. پسوند گرا و طلب هم ندارم. ولی می دانم رای خاکستری منهم رای است. رنجیده شدم از گفتار و کردار برخی از داوطلبان و گروه های سیاسی . در این سی و چند سال آموخته ام این دسته سخنانی که گفته می شود و جمع آوری امضاها، مشابه کوه یخ است. روی کار اسلام، رهبری، مردم، امت، و از این دست حرفهاست، و آن بخش پنهان کوه یخ، زشت گویی ، شبنامه ها و تهییج بر پایه شایعه ها . اقای هاشمی چنین ، قالیباف چنان، جلیلی و روحانی و عرف و لنکرانی و مشایی آن گونه !
آقایان آیا کسی ماند که از این نیش ها بی نصیب بماند؟ دست از بداخلاقی ها بردارید، دولت های گذشته خوب یا بد هر چه کردند، کرده اند. این شرایط کنونی ماست با همه خوبی ها و بدیهایش. اگر مرد میدان هستید، بگویید که چه می خواهید بکنید .
هر کدامتان که پیروز شوید، گذشته بر نمی گردد، این شرایط کنونی را تحویل می گیرید . اکنون برای من مهم نیست که بنی صدر و خامنه ای و موسوی و هاشمی و خاتمی و احمدی نژاد چه کرده اند. برایم این مهم است که تو چه می خواهی بکنی ؟ آقای داوطلب بجای شانه های دیگران، روی پای خودت بایست تا بدانم قد و فامتت چه اندازه است.
شاید کوشش شما بر این است که یک رای خاکستری چون من از خیر رای دادن بگذرد!؟ شماها که گام نخستتان چنین است، شایسته و بایسته نیستید و رقیبانتان هم که می گویید چنین اند و چنان! پس چه کسی ماند؟ پیام شما چنین است : دعوای ما کشور و دین نیست، پیش افتادن است به هر قیمت.
اینجا به روشنی عرض کنم .آقای قالیباف، آقایان پایداری ، آقای حداد شما دست کم یک رای مرا از دست دادید. (1318745) (alef-6)
 
علی
Russian Federation
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۲۱:۳۶
امیدواریم با پیروی از تعالیم ولایت شخصی انتخاب شود که پا جای پای آن بزرگوار گذارد. ساده زیستی را پیشه خود کند , از جنجال و هیاهو بپرهیزد , تمام همت خود را صرف خدمت به پا برهنگان کند , مجد و عظمت ملت ایران را بیش از پیش بالا ببرد , دشمنان اسلام و انقلاب در داخل و خارج را از خود مایوس کند , تعامل عزت مدارانه ای با دنیای مدرن داشته باشد , در برابر ملت متواضع باشد و مهمتر اینکه همانند امیر اولیاء و اوصیاء مراقب اطرافیان و نزدیکان خصوصا خانواده خود باشد و نسبت به انها بیش از مردم عادی سختگیر باشد. (1318747) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۳۹:۲۵
آیت‌الله هاشمی طرفدارانی دارد، اما به دلیل وجود رأی منفی بسیار نسبت به وی احتمال اینکه آیت‌الله هاشمی اکثریتی را برای خود فراهم آورد که در دور نخست و دوم به ریاست جمهوری برسد، بعید است. (1318852) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۵۷:۵۳
از لج بعضیا هم که شده در رای دادن به هاشمی مصممتر شدم. زورشون نمی رسه بهانه سن و سالشو میگیرن. اگه اینطوره جلیلی و لنکرانی هم برا اینکارا کم تجربن. سابقه هاشمی رو اگه 40 سال در بالاترین مقامهای اجرایی کشور بگیریم سابقه اینا 4 سال هستش اونم در حد وزیر و دبیر شورای امنیت. مقایسه مورچه با فیله. (1319823) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۴۱:۲۱
مردم به این دلیل که اصل نظام را قبول دارند در انتخابات این دوره حضور گسترده‌ای دارند، افرادی که درصدد مدیریت رأی مردم هستند به صورت قطعی مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرند. (1318863) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۳۴:۳۰
اتفاقا من شركت مي كنم چون هاشمي اومده و الا اصلا احساس تكليف نمي كردم كه شركت كنم!‌
اين از من! (1319186) (alef-10)
 
United States
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۲۲:۲۷
این ها همش بازیه اصولگرایان و بازار گرمی که باز 8 سال دیگه اصولگرایان مملکت رو بدست بگیرند. (1318751) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۴:۵۵:۵۱
یعنی شما می گی آقای هاشمی با این سن و این همه سال حضور در مقامات اجرایی بالا قبول کرده که بیاید و خودش را خیزم تنور انتخابات کند؟؟؟؟ جالبه!!! (1322628) (alef-13)
 
اصفهانی
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۲۲:۴۸
جلیلی و لنکرانی ده درصد هاشمی رای ندارند.فقط هاشمی. (1318756) (alef-10)
 
باران
Latvia
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۵:۰۴:۲۲
متاسفه كه دوست ودشمن را نمي شناسيى (1319356) (alef-10)
 
ر.ت
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۲۳:۳۸
بی ثمر هر ساله در فکر بهارانم ولی،چون بهاران میرسد با من خزانی میکند (1318763) (alef-10)
 
بنده خدا
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۲۴:۳۶
این دیکه از جنس همان افراط هاست همین آقای مصباح قبلا چنین چیزی در مورد احمدی نژاد گفته و خواب دیده و... (1318771) (alef-6)
 
ایمان
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۲۵:۴۷
اقای هاشمی رفسنجانی با تمام قوا به میدان بیا . ایران به مردان با صلابت و پر تلاش نیاز دارد . دیگر از شعار و کف و هورا خسته شدیم یه کاری برای این گرانی بکن از بس این 8 سال هی گفتن و گفتن (1318777) (alef-10)
 
دندان لق
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۲۷:۳۸
اقای مصباح سال 84و88محمود احمدی نژاد را به عنوان فرد اصلح می شناختند
وحتی گفتند که احمدی نژاد ذخیره اللهی برای ملت است .حالا از لنکرانی به عنوان اصلح یاد می کنند تا کشور احمدی نژاد دیگری را به خود ببیند. وسیله پیشرفت جناح راست ومتحجرین در طول این 8سال تهمت ودروغ بوده حالا باید دید مردم دوباره فریب ریا را می خورند یا نه . (1318790) (alef-6)
 
lمهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۵۴:۱۵
این که همه می دونن این 8 سال اداره کشور موفقیت آمیز نبوده که سانسور کردن نداره!!!!! (1318918) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۴۳:۳۵
البته خداييش آقاى لنكران خيلى با شخصيت تره ولى فقط ميتونه پزشك و رئيس بيمارستان خوبى باشه، بهتره در اين بازيهاى سياسى دنيا و آخرت خودشو به باد نده. (1319237) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۵:۲۸:۲۸
این حرفهای آقای مصباح بر می گردد به تعریف اصلح نزد ایشان. (1319452) (alef-6)
 
عماد
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۲۸:۵۳
"تا آیت الله جنتی سوت شروع رقابت را بزند"
اینو خوب اومدی کلی خندیدیم تو این اوضاع پر استرس! (1318803) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۲۹:۲۲
آیت ا... مصباح گفته که اصلح مقبول. وقتی ایشان گفته زیر این آسمان اصلح تر از لنکرانی وجود نداره باید مابقی اصولگرایان روی اقای لنکرانی اجماع کنند.
البته اگه روزی نیاد که بگن ایشون هم انحراف پیدا کرده !!!!! (1318809) (alef-10)
 
ارمیا
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۰۳:۴۶
آیا "اصلح مصباح"دوباره جادو می شود؟
انگارهمین دیروز بود،که بعد از سالها گوشه نشینی،تمام قد در سال 84 به میدان آمد و از دادن" آدرس احمدی نژاد" به مردم گفت و انتخابش را از معجزات دانست و بعد هم بسادگی خبر "جادو شدنش" را داد! (1319589) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۳۰:۱۲
عجب داستانی است داستان ائتلاف عجیب و غریب 1+2 !! (1318814) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۳۱:۲۱
آیا ولایتی و قـالیباف هر دو به دنبال قدرت هستند؟!! (1318825) (alef-6)
 
سلمان
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۳۳:۵۸
در ادبیات سیاسی جبهه تعریف دارد، جبهه به وحدت احزاب و گروه های گوناگون برای حرکت به سمت هدف مشترک اطلاق می شود. مانند جبهۀ دوم خرداد که متشکل از حدودا 18 حزب بود که باوجود اختلافات اساسی برای خلق جریان دوم خرداد و به قدرت رساندن آقای خاتمی وحدت پیدا کرده و بعد جبهۀ دوم خرداد را تشکیل دادند.
حالا سؤال اساسی این است که پایداری چگونه تبدیل به جبهه شده است جریان تازه تأسیسی که در ون خودش هم اختلاف عمیق حتی بر سر انتخاب یک کاندیدا وجود دارد وحتی اساس و مرام یک حزب ساده را هم یدک نمی کشد تبدیل به جبهه شده است می توان آنان را گروه پایداری نامید.
می گویند ما جبهه هستیم یک استاندارد، یک گفتمان!
نخیر، گفتمانی که اینقدر آشفتگی در مصداق را بوجود می آورد گفتمان آسیب زننده ایست.
این گروه، حتی در انتخابات مجلس با تندرو ترین اصول گرایان کشور بر سر یک سفرۀ انتخاباتی نمی نشینند،
برای خود مقام قدسی قائل هستند و مرتباً از ربوبیت و عنایات و ... سخن می گویند واگر صدها اهانت به هاشمی و طیف آن و سایرین از آن ها صحیح با شد احدی اجازۀ کوچک ترین اتقادی به رهبران بی سابقۀ آنان را ندارد.
با مبالغه هایی سرسام آور احمدی نژاد را به کشور تحمیل کردند(کاش فقط تحمیل، که دیگران و باقی را آمریکایی و فتنه گر و ساکتین و ناپاک و... خواندند) وحالا طلبکارانه بصیرت به رخ دیگران می کشند وکاندیدای بی سابقه و بسیار معمولی خودرا اصلح ورای به اورا واجب و متخلف را خائن به کشور می دانند.
کلام را کوتاه کنم چه شده که شما گروه پایداری به این روز افتاده اید؟
1- گفتمان شما براساس افراط است نه اعتدال لیدر شما نتوانست با شهید بهشتی ادامه دهد وبا حالت قهر از مدرسۀ ایشان رفتند ومؤسسۀ در راه حق راتشکیل دادند.با شهید بهشتی نتوانستید کنار بیایید دیگر لاریجانی و قالیباف و علی مطهری و هاشمی تکلیفشان معلوم است!
شما یک لیست با آقای مهدوی کنی نمی توانید تهیه کنید!
2- هدف شما جذب نیروهای کم سطح و نوجوان وآرمان گرا است(که نتیجۀ واضح آن پرتاب لنگه کفش و مهر است!)
3-شما سیاسی نیستید سیاست بازید، اگر تکلیف گرا بودید رهبری بارها سخنانش با شما دوتا نمی شد. شما صریحاً از طرف رهبری متوهم خطاب شدید قریب این مضمون که جوانان در مورد آقای هاشمی دچار توهم نشوند مساله اختلاف دیدگاه است نه چیز دیگر من خودم بودم که آقای روانبخش در قم بلندگو راه انداخته بودندبانیسان بابقیه همراهان پایداری وشعار مرگ بر شاه اکبر شاه سر می دادند!
4- ادامۀ حیات سیاسی شما چنگ اندازی به صورت بزرگان است این را دیگر توضیح نمی دهم همه می دانند!
در آخر کلام امام عزیزمان خطاب به مسؤلان کشور وانقلابیون
را آویزۀ گوش خود وگروه پایداری کنیم:
شما اگه همه تان باهم باشید باز هم کم است!
گروه پایداری کجای جذب حداکثری و دفع حداقلی مورد نظر اسلام امام ورهبری است؟ (1318834) (alef-6)
 
یا لثارات الحسین
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۴۸:۵۹
خیلی ساده ای که فکر می کنی هاشمی بیاد ایران گلستون می شه
هاشمی ایران را ویران تر نکه مطمئنا آباد تر نمی شه
باید کسی بیاید که طرفدار وهمراه رهبری باشد
ان شاالله مردم گول نخورند وبیدار شوند از خواب
انسان ها چه زوذد فراموش می کنند همین چند سال پیش بود که مردم علیه هاشمی وفساد خانواده اش به خیابان ها ریختند 9 دی را به خاطر بیاورید که مصیبت دوباره تکرار نشود
خواهش می کنم بیدار شوید
فقط رهبری است که دلسوز مردم است کسی باید بیاید که با رهبری هماهنگ باشد و مشکلات به یاری خدا حل شود
انشاالله (1318894) (alef-6)
 
اردشیر
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۴:۵۳:۳۹
کسی نگفته که با هاشمی مملکت گلستان میشه دوست گرامی،
فقط مملکت از این جهنمی که جریان مطبوع شما بر آن حادث کرده، کمی فاصله می گیره. (1322619) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۵:۰۳:۰۱
مردم؟؟؟ روی عده اندکی که چشم بسته هر کاری می کنن اسم مردمو نذارید!! مردمو شما نمی بینی ظاهرا! برای مشت نمونه خروار به تعداد نظرات + و - زیر نوشته ها دقت کنین اولا!!
ثانیا منظورتون از فساد خانوادش متروییه که داری سوار میشی و اون خدماتی که آقای هاشمی به مخروبه ی بعد از چنگ کرد؟؟؟ آره؟؟؟ (1322653) (alef-13)
 
ت .م بوشهر
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۵۴:۲۵
هاشمي ؛ اعتبار ايران و ايراني را در كل جهان مجددا" احياء خواهد كرد . (1318921) (alef-6)
 
ققنوس
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۵۵:۳۷
به هاشمي نياز داريم چون اون كسي است كه رابطه ايران را با كشور هاي به درد بخور دنيا برقرار خواهد كرد . (1318927) (alef-6)
 
نوروز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۳:۰۷:۲۶
ببخشید ولی فکر نکنم هر کشوری که از نظر من یا شما به درد بخور باشه،ما باید با اونها ارتباط داشته باشیم اونم هر ارتباطی،ما باید به فکر آرمانها،مصالح و پیشرفت خودمان باشیم،حالا میخواد این اهدافمون با هر کشوری تامین بشه... (1320938) (alef-13)
 
متقی
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۵۷:۰۶
مگر رهبر تایید صلاحیت ایت الله رفسنجانی برای ریاست مجمع و رد صلاحیت اقای مشایی برای معاونت ریاست جمهور نکرد شما چطور اقای مشایی با اقای رفسنجانی برابری و مقایسه میکنید با تشکر (1318939) (alef-6)
 
jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۵۷:۵۶
چقدر ما ملت ايران بي كس و بدبختيم مگه همين مصباح نبود كه از احمدي نژاد حمايت كرد و مردم فقير را فقيرتر و قوي را غني تر اي مصباح الزيمر گرفته از خدا بترس و اينقدر ظلم نكن اصلا اگه خدا رو نمشناسي شعر حافظ رو بخون (1318944) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۵۸:۴۹
ایشون صلاحیت سیاسی نداره .انرا در ماجرای حمایت از احمدی نژاد نشون داد. (1318952) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۵۸:۴۹
جليلي مرد انقلابي و محترمي است ولي با كدام منطق اين سايت در چندين نوبت ايشان برهم زنده معادلات نام مي برند؟ چند نمونه از مديريت كلان ايشان در سطح اجرايي نام ببريد اشتباهي سر احمدي نژاد مرتكب شديد چرا ميخواهيد تكرار كنيد .
بگذاريد افرادي مثل لنكراني و جليلي مراتب را طي كنند چرا مهره هاي خود را زود مي سوزانيد اداره اين مملكت فقط در اين 4 و يا 8سال خلاصه نمي شود. (1318953) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۳:۵۲:۳۸
سال 84 هم جناب مصباح يزدي فرد اصلح را به مردم شناساند : جناب محمود احمدي نژاد .. اما الان مردم خود را گرفتار مصيبتها و مشكلات بزرگ مي بينند! ديگه دارند به نان شب هم محتاج مي شوند! (1322425) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۳:۵۹:۰۵
مرقوم داشتيد: شورای نگهبان در این دوره از انتخابات تصمیم ندارد بیش ۷ یا ۸ کاندیدا را تائید صلاحیت کند، پس مر قانون چه مي شود؟ اين آدم هايي كه ثبت نام كردند همه شان وزير و وكيل ! يعني چه كه 7-8 نفر تاييد مي شوند؟ (1318955) (alef-10)
 
United States
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۰۰:۵۰
لنکرانی نسخه کپی برابر اصل احمدی نژآده آدم عاقل از یه سوراخ دو بار گزیده نمیشه حضرات مثل اینکه فراموش کردن چطور برای احمدی نژاد گریبان پاره میکردند بهتره آخرت خودتون رو برای دنیای دیگران خراب نکنید انسان موجودی است غیر قابل پیش بینی پس اینقدر قاطع در مورد خوبی یا بدیه آدمها صحبت نکنید (1318970) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۰۲:۲۶
آقای مصباح احمدی نژاد را هم اصلح ترین می دانستند (1318979) (alef-6)
 
حجة الاسلام
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۰۲:۳۷
همه دور انديشي هاي مصباح ، اشتباه از آب در مياد . (1318980) (alef-6)
 
حسن شاه آبادی
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۰۴:۱۵
اگه یادتون باشه سال 88 مصباح احمدی نژاد را همتراز خدا کرد و گفت اطاعت از احمدی نژاد مثل اطاعت از خدا واجب است. سال 91 هم احمدی نژاد را کافر قلمداد کردند. حرفای آقای مصباح رو زیاد جدی نگیرید. (1318990) (alef-6)
 
علی
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۰۴:۱۷
جناب آقای مصباح ممکن است آقای لنکرانی هم مانند آقای احمدی نژاد به قدرت رسید منحرف شود لذا در انتخاب اصلح همه جوانب را بسنجید (1318991) (alef-6)
 
عاشق هاشمی
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۰۴:۵۸
آقای مصباح یادشون رفته که سال 88گفت:اطاعت ازاحمدی نژاداطاعت ازخداست.امسال هم حتما اطاعت ازلنکرانی اطاعت ازخداست. مگه نه (1318995) (alef-6)
 
093588
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۰۵:۳۱
يادش به خير !!!!
يه زماني مصباح ، رفيق شفيق احمدي نژاد بود و از اون حمايت ميكرد . (1318998) (alef-10)
 
مريم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۰۷:۲۵
من چند تا شهر آمار گرفتم رآي هاشمي خيلي بالاست خيلي از كانديدها تو تهران شناخته شده اند نه در شهرستانها... (1319008) (alef-10)
 
امین اسبوئی
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۳۷:۳۱
خدا کنه مردم متنبه شده باشن، چون 88 هم خیلی ها متوجه اوضاع بد کشور بودن ولی بازم انتخاب اشتباه کردن! از طرفی حرفتون قبوله چون مثلا کسی مثل جلیلی اصلا اسمش رو نمیدونن تو روستاها! ولی بازم باید منتظر بود و امیدوار به فضل خدا که هاشمی رای بیاره... (1319204) (alef-6)
 
Ireland
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۴۵:۳۲
یعنی تورم 50 درصدی طرفدار داره؟ (1319246) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۵:۳۹:۱۰
تورمی که موقت باشه و رئیس دولت بپذیره و با استفاده از آدمهای کارکشته ترمزش رو بکشه قابل تحمله. با تورمی که حتی رقمش درست اعلام نمی شه و کسی گردن نمی گیره و تلاشی هم برای رفعش انجام نمی ده چه کنیم؟ شرایط اون موقع کجا و شرایط حالا کجا. بعضی از ما ایرانی ها بی چشم و رو هستیم متاسفانه. (1319509) (alef-6)
 
امین اسبوئی
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۰:۱۵:۵۹
زمانی که نفت به زور به 10-15 دلار میرسید دولت هاشمی با 11 میلیون دلار بدهی ( و صندوق خالی خالی) دولت رو تحویل گرفت. موقع تحویل دادن دولت از خاتمی به احمدی نژاد صندوق ذخیره حدود 60 میلیون دلار پول توش بود!!! انصاف هم خوب چیزیه والا.... (1320487) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۰:۵۹:۵۶
دوست عزیز
امیدوارم این حفو از روی کم اطلاعی بیان کرده باشی
از نظر علم اقتصاد اگه توسعه همراه با تورم نباشه اقتصاد مملکت بیماره یعنی یه جای کار میلنگه
هاشمی بعد از جنگ اومد
باید خرابیها را می ساخت
سازندگی رو هم شروع میکرد
کلنگ تمامی پروژه های بزرگ مثل سدها پترو شیمی ها پالایشگاه ها و ... زمان هاشمی به زمین زده شد.( نه پروژه های سالن ورزشی زیر 1000 متری)
طبیعت این توسعه تورم زا بودنشه (که باز هم خیلی از تورم کمر شکن این روزها کمتر بوده)
حالا هم هاشمی اومده تا ویرانیهای 8 سال گذشته را بسازه
کمکش کنیم (1321904) (alef-13)
 
سياستمدار كار كشته
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۰۸:۰۹
هاشمي به دنبال ثرو تمند كردن ايران و ايراني است . ولي بعضي به دنبال گدا پروري و وامدار كردن و گرسنه نگه داشتن مردم هستند . (1319013) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۰۸:۳۰
رئیس چمهوری باید سوابق اقتصادی مطلوب داشته باشه . قالیباف اصلح هست . هم از نظر سوابق درخشان مدیریتی و هم از لحاظ منطق و گفتمان (1319014) (alef-10)
 
محمدي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۵:۰۶:۳۱
قاليباف سوابق اقتصادي نداره. از طرفي حتي وزير يا نماينده هم نبوده.چن سال طول ميكشه تا اصول رياست جمهوري رو ياد بگيره.به همين خاط زمان از دست خواهد رفت در اين شرايط اقتصادي سخت مردم.من به هاشمي راي ميدم لااقل مي دونه وزارتخانهو فرهنگ و اقتصاد يعني چه. (1319371) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۷:۴۷:۲۱
هاشمی هم برای ریاست جمهوری بعد از قالیباف خیلی خوبه . فقط تو رو خدا بقیه رو نزارید بیاند بالا . بقیه صلاحیت کارهای بزرگ رو ندارند . با احترام نسبت به دکتر ولایتی و لنکرانی و جلیلی (1320014) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۰:۰۱:۵۰
تهران به قاليباف بيشتر نياز داره (1321157) (alef-6)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۵:۲۶:۴۲
يك سرس به شهرداريها بزن آنوقت به مدريت قالي باف پي ميبري (1319443) (alef-6)
 
:-)
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۱۰:۴۰
ائتلاف 1+2 ؛ شد ائتلاف 1-2 (1319034) (alef-10)
 
اقا علي
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۱۲:۴۶
به نظر من هيچ كس به اندازه مشايي صلاحيت رييس جمهوري رو نداره البته اونا هم دارن ولي درحد اسفنديار كه نيستن اقاي هاشمي هم ٨٠سالشه بدرد كار سخت رياست جمهوري نميخوره (1319045) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۷:۰۹:۱۱
مملکت امروز رستم مي خواهد که کشور را از دست ديوان داخلي و خارجي نجات دهد و از هفت خان شرايط کنوني بدر ببرد. اسفنديار شما نيز فقط اسمش اسفنديار است و ذره اي از شرافت اسفنديار را به ارث نبرده و روئين تن ني نيست. (1319865) (alef-6)
 
سغرق
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۱۵:۴۶
فقط یک کلمه وآنهم افسوس (1319065) (alef-10)
 
حسن
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۱۸:۱۶
سن و سال زیاده دیگه شما سخت نگیر! (1319080) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۷:۲۰:۵۸
تلاش زمانی که هدفمند وعقل باشه مثمر ثمره درغیر این صورت مانند بچه های پیش فعال میمونند که هرچه بیشتر فعالیت میکنه بیشترتخریب میکنه مثال عالی اون احمدی نژاده (1319906) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۱:۲۱:۱۷
حال كردم اين كامنت در عين خلاصه بودن بهترين است، (1320649) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۱۸:۲۶
اره جون خودت . رفسنجانی تا بیاد تو پاستور پشت میزش بشینه بنزین میشه مجانی دلار هم میشه هفت تومن . بشین به همین انتظار . حالا اگر قالیباف بیاد شاید یخورده ارزونی رو ملت ایران تجربه کنند . اونم با تجربه مدیریتی سی ساله دکتر قالیباف . (1319083) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۷:۴۱:۱۶
اینجور که معلومه آقای قالیباف یه عده رو جمع کرده بهشون حقوق داده که در کامنتهای سایتهای خبری از ایشون حمایت کنند. به هر حال آقای قالیباف با این تناقضی که تو حرفات جلوی بسیجیها و تو دانشگاه شریف وجود داره بعید میدونم رای سوم بشی. (1321569) (alef-13)
 
سعيد
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۲۰:۳۹
جناب قليباف معلوم هست شما كدو طرفي هستي؟
منم يه مشت رفيق دارم عين تو حرف زدن - يعني گفتن لنكراني اقبالي بهش نيست بريم سمت قاتليباف - حالا تازه ميفهمم كه ادمها چه جوري منحرف ميشن (1319095) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۸:۱۱:۱۲
من طرفدار بهبود اقتصاد مردم هستم . همه کاندیداها امتحان پس دادند . کارنامه قالیباف نمره منفی نداره (1320058) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۲۲:۱۳
فقط هاشمي ميتونه مردم رو از اين بحران اقتصادي موجود نجات بده . (1319110) (alef-10)
 
اقا علي
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۲۳:۴۴
اونايي كه ميگن گروني و ما بيچاره شديم و. .. هميشه نيمه خالي ليوان رو ميبينن كاشكي كسي هم از كاراي كه اين ٨سال دولت براي مردم انجام داد يه تشكر ساده ميكرد اين وضعي هم كه الا پيش اومده منشا اصليش تحريم به ولا اگه رفسنجاني بود نابود مي شديم (1319122) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۴۸:۴۲
شما بگو چه كاري كردند كه ما تشكر كنيم ؟ (1319272) (alef-10)
 
hassan
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۵:۳۷:۲۲
اگه می دونست می گفت. اگر ببینید تمام طرحهای پتروشیمی و مارخانه ها مال دوره هاشمی هست. حتی نتونستند یکی از فازهای پارس جنوبی را کامل کنند. (1319499) (alef-6)
 
علي
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۱:۱۵:۳۲
رشد اقتصادی در سال گذشته را بدون در نظر گرفتن نفت 1/5 درصد ایران بر اساس آمار مراكز معتبر جهانی از لحاظ تولید ناخالص داخلی به هفدهمین اقتصاد بزرگ دنیا تبدیل شده است و با معیار GDP، در سال های اخیر در جایگاه دوم و سوم منطقه قرار گرفته افزایش سرمایه گذاری خارجی از 1600 میلیون دلار در سال 1386 به 4300 میلیون دلار در سال 90، رشد 3/2 برابری صادرات غیرنفتی و رشد 8/2 برابری ارزش بورس در 4 سال در دولت های نهم و دهم 7 برابر و در بخش معدن 6 برابر و «51 هزارپروژه صنعتی و معدنی در 7 سال اخیر اجرا شده
تعداد معادن فعال در كشور را در سال 83 یعنی در آستانه آغاز به كار دولت آقای احمدی‌نژاد 3600 معدن و در سال جاری 5000 معدن ومیزان تولید مواد معدنی نیز از 155 میلیون تن به 340 میلیون تن رسیده است.
افزایش ظرفیت تولید خودرو از 960 هزار در سال 83 به 2 میلیون خودرو در سال 90، افزایش حدود 3 برابری تولید سیمان در همین مدت و افزایش دو برابری تولید فولاد در 7 سال اخیر . وسد سازي راه سازي مسكن مهر و...... اقتصادياش بودن. سياسي :ايستادگي در برابر استكبار جهاني رييس جنبش عدم تعهد سخنراني طوفاني در سازمان ملل . البته دولت اش اشتباهاتي رو مرتكب شده مثل كم ارزشي پول ملي بعد ام اونايي كه ميگن 3مليون بيكاره اگه جون ايراني بجاي اينكه دنبال كار ميگشت كار افريني ميكرد الان وضع مون خيلي بهتر از اين بود بعد ام (1321958) (alef-13)
 
reza
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۵:۳۱:۱۶
همچین میگن مشکلات کار تحریم بوده که انگار تحریم بلای آسمانی بوده و به یک باره بر سر ملت فرود اومده. آقا علی عزیز ملت هنوز یادشون نرفته که آقای احمدینژاد تحریم هارو کاغذ پاره ای بیش نمینامید...... (1319463) (alef-6)
 
lpl
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۵:۳۳:۴۶
شما بگين اصلا اين وضعي كه بوجود امده كي بوجود اورده بي تجربگي محض و خامي محض اقاي احمدي نژاد و دولتش و ياوه گوييهاي او درسازمان ملل و غيره عليه كشورهاي قدرتمند دنيا اين بلارا برسرما ما اورد حالا به قول اقاي هاشمي 2 الي 3 سال زمان ميبره تا درست بشه حرف حساب جواب نداره (1319476) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۵:۴۹:۳۲
نکنه شما فکر میکنی زمان جنگ و حتی بعد از اون تو دوره آقای رفسنجانی تحریم نبودیم؟
مملکت جنگ زده و مخروبه رو تحویلش دادن! احمدی نژاد مملکت با ثبات رو به این روز انداخت! (1319543) (alef-6)
 
علي
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۱:۳۴:۳۷
بله عزيز دلم وقتي كه رشد علمي١١درصد از ميانگين جهاني بالا تره امريكا بايد جلو اين رشد و بگيره كه چند سال ديگه يه ابر قدرت ديگه بوجود نياد. دوره اقاي هاشمي كه نفت و بانك و مرغ و تخم مرغ و دارو و ... كه تحريم نبود (1322016) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۰۹:۰۳
شما تشکر کن کافیه؛ به خاطر این تورم 300 درصدی، به خاطر این همه جنجال و هیاهو و حاشیه سازی، به خاطر این سیاست خارجی ضعیف، به خاطر گداپروری، به خاطر خودرایی ها و برنتابیدن هیچ انتقادی از طرف شخص رئیس جمهور، به خاطر قانون شکنی و... شما و امثال شما تشکر کنید کافیه!
من فقط یه چیز رو میدونم، آزموده را آزمودن خطاست! (1319609) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۹:۵۵:۱۹
احمدی نژاد با ساعت رسمی مملکت هم بازی می کرد! مثل بچه ها که به همه چیز باید دست بزنند!
چقدر توان و سرمایه مملکت به خاطر این فرد تلف شد و البته مقصر حامیان ایشون از جمله اقای مصباح یا اقای توکلی یا سایرین هستند (1320414) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۲۵:۰۹
:" بینی وبین الله شهادت می دهم که روی زمین و زیر این آسمان کسی اصلح از آقای لنکرانی نمی شناسم."
:" بینی وبین الله چگونه کسی باید این ادعا را بکند مگر وی تمام افراد بشر را می شناسد که این را میگوید، مگر وی حامی احمدی نژاد هم نبود، نکند لنکرانی باید برنامه های احمدی نژاد را تکمیل کند؟ (1319134) (alef-10)
 
بنده خدا از کرج
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۵۷:۴۸
با سلام و دعا

یادم نمی آید زمانی را که حضرت امام (ره) در قید حیات بودند. آن روزها حضرت آیت

الله مصباح یزدی نظرشان در مورد اصل مترقی ولایت مطلق فقیه چه بود . لطفا اگر

دوستان اطلاعی دارند . جهت تنویر افکار عمومی اعلام بفرمایند .

با تشکر و عرض ادب (1319822) (alef-6)
 
اقا علي
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۱:۲۶:۲۷
شما كه اينقدر ميناليد كه تورم٣٠٠درصدي و ما بد بخت شديم تو يه جمله جوابتو ميدم (هردولتي نشونه مردمشه) (1321984) (alef-13)
 
Malaysia
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۵:۳۶:۱۹
[جهت اطلاع شما فرازهایی از سحنان امام را کلی از امور با سند در زیر ذکر می کنم

-"... اين بدان معني نيست كه من زمام امور كشور را به دست بگيرم و هر روز نظير دوران ديكتاتوري شاه، اصلي بسازم و علي‌رغم خواست ملت به آنها تحميل كنم. به عهدة دولت و نمايندگان ملت است كه در اين امور تصميم بگيرند، ولي من هميشه به وظيفة ارشاد و هدايتم عمل مي‌كنم." / سخنرانی 18 دی 57 ،صحیفه نور جلد 3، ص77
"در ايران اسلامي علما خودشان حكومت نخواهند كرد و فقط ناظر و هادي امور خواهند بود. خود من نيز هيچ مقام رهبري نخواهم داشت و از همان ابتدا به حجره تدريس خود در قم برخواهم گشت."/ پاریس در مصاحبه با خبرگزاری رويترز، 5 آبان 57، صحيفه‌ی نور، جلد 4، صفحه‌ی 160
-"من چنين چيزي نگفته‌ام كه روحانيون متكفل حكومت خواهند شد. روحانيون شغلشان چيز ديگري است." / سخنرانی 26 دی 57، صحیفه نور ، ج3 ،ص140
-"من و ساير روحانيون در حكومت پستي را اشغال نمي‌كنيم، وظيفه روحانيون ارشاد دولت‌ها است. من در حكومت آينده نقش هدايت را دارم." / سخنرانی 18 دی 57، صحیفه نور ، ج3،ص 75
--"نه رغبت شخصي من و نه ن وضع مزاجي من اجازه نميدهند كه بعد از سقوط رژيم فعلي شخصاً نقشي در اداره امور مملكت داشته باشم."/ مصاحبه با خبرگذاري اسوشيتد پرس، نوفل لوشاتو، 17 نوامبر 1975
-"من نمي خواهم رهبر جمهوري اسلامي آينده باشم. نميخواهم حكومت يا قدرت را بدست بگيرم."/ مصاحبه با تلوزيون اتريش، نوفل لوشاتو، 16 نوامبر 1978
-«اسلام بزرگ تمام تبعیض ها را محکوم نموده و برای هیچ گروهی ویژگی خاصی قرار نداده، و تقوا و تعهد به اسلام، تنها کرامت انسانها است و در پناه اسلام و جمهوری اسلامی حق اداره امور داخلی و محلی و رفع هرگونه تبعیض فرهنگی و اقتصادی و سیاسی متعلق به تمام قشرهای ملت است»./ صحیفه امام، ج 11، ص 56 پیام به خواهران و برادران کرد 26/8/58.
-«اسلام آمده است که بگوید همه نژادها با هم اند، هیچ کدام بر هیچ کدام تفوق ندارند، نه عرب بر عجم و نه عجم بر عرب و نه ترک بر هیچ یک از اینها و نه هیچ نژادی بر دیگری و نه سفید بر سیاه و نه سیاه بر سفید، هیچ کدام بر دیگری فضلیت ندارند. »/صحیفه امام، ج 13، ص 88، سخنرانی درجمع اعضای کنگره آزادی قدس 18/5/59 .
-"دولتی که در آینده در ایران تشکیل خواهد شد، نیروی خود را صرف اجرای عدالت خواهد کرد." / ششم و هفتم بهمن ماه 57، صحیفه امام، ج ۵، ص 535
-"اسلام، هم آزادى خواهد داد و هم توجه به اقتصاد خواهد کرد و هم توجه به سایر احتیاجات کشور که باید کارشناسان در این موارد به موقع اقدام کنند."/ در جمع خبرنگاران روزنامه های اطلاعات و کیهان در روز سوم بهمن ماه 57

-در جمهوري اسلامي زنها آزاد خواهند بود. در تحصيل هم آزاد خواهند بود. در كارهاي ديگر هم آزاد خواهند بود./ مصاحبه با هفته نامه گاردين، نوفل لوشاتو16 نوامبر 1978
-"در جمهوري اسلامي زنان در همه چيز حقوقي كاملاً مساوي با مردان خواهند بود./ مصاحبه با روزنامه گاردين، نوفل لوشاتو، 1 آبان 1357

"حقوق مردم خصوصا اقليتهاي مذهبي محترم بوده و رعايت‏ خواهد شد... نه به كسي ظلم مي‏ كنيم و نه زير بار ظلم مي‏ رويم."./مصاحبه با خبرنگار راديو - تلويزيون اتريش در نوفل لوشاتو 10 آبان 1357 / 29 ذى القعده 1398/ صفحه 33-34 تبیان ج 4 و همچنین صحیفه نور ج 2، ص 160.
-"تمام اقلیت‌های مذهبی در حکومت اسلامی می‌توانند به کلیه فرائض مذهبی خود آزادانه عمل نمایند و حکومت اسلامی موظف است از حقوق آنها به بهترین وجه دفاع کند."/ مصاحبه با خبرنگاران، 17 آبان 57، پاریس
-"براي همه اقليتهاي مذهبي آزادي بطور كامل خواهد بود و هر كس خواهد توانست اظهار عقيده خودش را بكند"/ كنفرانس مطبوعاتي، نوفل لوشاتو، 9 نوامبر 1978
-"اقلیت‌های مذهبی به بهترین وجه از تمام حقوق خود برخوردار خواهند بود."/ پاریس در مصاحبه با اشپیگل،16 آبان 57، صحیفه نور،ج4،ص359
-"تمام اقلیت‌های مذهبی در ایران برای اجرای آداب دینی و اجتماعی خود آزادند."/ مصاحبه با القومی العربی،20 آبان 57،11 نوامبر 78، امام و ...، گردآورندگان منصور دوستکام، هایده جلالی، انتشارات پیام آزادی،چاپ سوم، زمستان 58،ص214
-"از یهودیانی که به اسرائیل رفته اند دعوت می‌کنیم به وطن خود بازگردند. با آنها کمال خوشرفتاری خواهد شد."/ پاریس، سخنرانی 1 دی 57
-"اقلیت هاى مذهبى در اسلام احترام دارند، و آنها هم مثل سایر اقشار ملت با رفاه در آنجا زندگى خواهند کرد و هیچ گرفتارى براى آنها نخواهد بود./ نوفل لوشاتو در جمع خبرنگاران روزنامه های اطلاعات و کیهان در روز سوم بهمن ماه 57
-«جامعه آينده ما جامعه آزادی خواهد بود. همه نهادهای فشار و اختناق و همچنين استثمار از ميان خواهد رفت. »/ مصاحبه با اشپيگل، 7 نوامبر 1977
-«خون های جوان های ما برای این جهات ریخته شده، برای اینكه آزادی می خواهیم ما. ما پنجاه سال است كه در اختناق بسر بردیم، نه مطبوعات داشتیم، نه رادیوی صحیح داشتیم، نه تلویزیون صحیح داشتیم، نه خطیب توانست حرف بزند، نه اهل منبر می توانستند حرف بزنند، نه امام جماعت می توانست آزاد كار خودش را ادامه بدهد، نه هیچ یك از اقشار ملت كارشان را می توانستند ادامه بدهند. »/ سخنرانی بهشت زهرا 12 بهمن 1357-مرکز اسناد انقلاب اسلامی
-«ما دشمن رژیم‎هایی هستیم که تحت عنوان تجددخواهی، روش دیکتاتوری و ظلم را در پیش می‎گیرند»/ صحیفه امام، ج ۴، ص ۱
-«یکی از انگیزه هایی که دیکتاتوری پیش می آورد این است که دیکتاتورها می بینند ملت همراهشان نیست (نتیجتا") اعمال دیکتاتوری می کنند... آن روزی که شما احساس کردید می خواهید فشار به مردم بیاورید بدانید که دیکتاتور دارید می شوید»./صحیفه نور جلد 18 ص 83
-«عزل مقامات جمهوري اسلامي به دست مردم است. برخلاف نظام سلطنتي مقامات مادام‌العمر نيست، طول مسئوليت هر يك از مقامات محدود و موقت است. يعني مقامات ادواري است، هر چند سال عوض مي‌شود. اگر هم هر مقامي يكي از شرايطش را از دست داد، ساقط مي‌شود. »/ صحیفه نور، ج 2، ص357
-«هرگز اجازه ندهيد كه عده‏اي معدود چون گذشته تلخ استبداد بر شما حكومت كنند. »/ صحيفه نور، جلد 1،ص 592.
-«دولت های استبدادی را که وجود دارند نمی توان حکومت اسلامی خواند ... رژیم اسلامی با استبداد جمع نمی شود»./ صحیفه نور جلد 4 ص 145
-"رژيم اسلامي با استبداد جمع نمي‏شود. آن رژيمهاي جمهوري هم كه استبدادي هستند در اسم جمهوري هستند، در محتوا سلطنتي هستند." / صحیفه نور ج 2، ص‏103.
-"دولت استبدادی را نمی‌توان حکومت اسلامی خواند...رژیم اسلامی با استبداد جمع نمی‌شود."/ پاریس درمصاحبه با خبرنگار خبرگزاری فرانسه،13 آبان 57، صحیفه نور،ج4،ص147
-"در منطق اينها آزادي يعني به زندان كشيدن مخالفان، سانسور مطبوعات و اداره دستگاههاي تبليغاتي. در اين منطق تمدن و ترقي يعني تبعيت تمام شريانهاي مملكت از فرهنگ و اقتصاد و ارتش و دستگاههاي قانونگذاري و قضايي و اجرايي از يك مركز واحد. ما همه اينها را از بين خواهيم برد."/ سخنراني براي گروهي از دانشجويان ايراني در اروپا، نوفل لوشاتو، 8 آبان 1357
-"یکی از بنیان‌های اسلام آزادی است."/ پاریس در مصاحبه با خبرنگار روزنامه لاکروا، 10 آبان 57، صحیفه نور،ج4،ص242
-"اولین چیزی که برای انسان هست آزادی بیان است."/ سخنرانی 5 آبان 57، پاریس
-"در جمهوری اسلامی کمونیست‌ها نیز در بیان عقاید خود آزادند."/ مصاحبه با روزنامه هلندی دی ولکرانت، 7 نوامبر 1978،صحیفه نور، ج4ص 364 و همچنین صحيفه نور, ج3, ص48 و مصاحبه با سازمان عفو بين الملل، نوفل لوشاتو، 10 نوامبر 1978
-"ما وقتی از اسلام صحبت مي‌كنيم به معنی پشت كردن به ترقی و پيشرفت نيست. ما قبل از هر چيز فكر مي‌كنيم كه فشار و اختناق وسيله‌ی پيشرفت نيست."/ پاریس در مصاحبه با خبرنگار فيگارو، 22 مهر 57
-"بشر در اظهار نظر خودش آزاد است"./ پاریس در گفتگو با خبرنگاران،11 آبان 57
-"برنامه ما تحصیل استقلال و آزادی است."/ پاریس در مصاحبه با خبرنگار رادیو و تلویزیون لوکزامبورگ، 11 آبان 57، صحیفه نور،ج4،ص263
-"شما اگر حکومت اسلامى را ببینید، خواهید دید که دیکتاتورى در اسلام اصلًا وجود ندارد."/ در جمع خبرنگاران روزنامه های اطلاعات و کیهان در روز سوم بهمن ماه 57
-"اسلام جواب همه عقاید را بعهده دارد و دولت اسلامی تمام منطق ها را با منطق جواب خواهد داد."/ مصاحبه با روزنامه آلمانی دنيای سوم، 15 نوامبر 78
-"در حکومت اسلامی همه افراد دارای آزادی در بیان هرگونه عقیده‌ای هستند."/ پاریس در مصاحبه با سازمان عفو بین‌الملل، 19 آبان
-"آزادی و دموكراسی به ‌تمام معنا در حكومت اسلامی است، شخص اول حكومت اسلامی با آخرين فرد مساوي است در امور ."/پاريس، نوفل لوشاتو، جلد پنجم - صفحه 69/ آبان 1357 / ذي الحجه 1398
-اين حكومت در همه‌مراتب خود متكی به آرای مردم و تحتِ نظارت و ارزيابی و انتقاد عمومی خواهد بود."/ پاریس در مصاحبه با رويترز، 14 آبان 57، صحيفه‌ی نور، جلد 4، صفحه‌ی 160
-"هر فردى از افراد ملت حق دارد مستقیما در برابر سایرین، زمامدار مسلمین را استیضاح كند و او باید جواب قانع كننده دهد و در غیر این صورت اگر برخلاف وظایف اسلامى خود عمل كرده باشد، خود به خود از مقام زمامدارى معزول است." / تبیان جلد پنجم - صفحه 409 - مصاحبه با روزنامه "لوتاكونتينوا" درباره ويژگيهاي حكومت اسلامي،(اینجا) همچنین صحیفه نور، جلد 4، ص 190
-"ما حکومتی را می‌خواهیم که برای اینکه یکدسته میگویند مرگ بر فلان کس، آنها را نکشند."/ پاریس درمصاحبه با خبرنگاران، ۱۲ آبان ۱۳۵۷" ... در اين جمهوري، يك مجلس ملي مركب از منتخبين واقعي مردم، امور مملكت را اداره خواهند كرد."/ مصاحبه با خبرنگار راديو - تلويزيون اتريش در نوفل لوشاتو 10 آبان 1357 / 29 ذى القعده 1398/ صفحه 33-34 تبیان ج 4 و همچنین صحیفه نور ج 2، ص 160.
-" همه احزابى که براى مصالح ملت ما کار کنند، آزاد خواهند بود."/ مصاحبه با خبرنگار راديو - تلويزيون اتريش در نوفل لوشاتو 10 آبان 1357 / 29 ذى القعده 1398/ صفحه 33-34 تبیان ج 4 و همچنین صحیفه نور ج 2، ص 160
-"در جمهوری اسلامی کمونیست‌ها نیز در بیان عقاید خود آزادند."/ مصاحبه با روزنامه هلندی دی ولکرانت، 7 نوامبر 1978،صحیفه نور، ج4ص 364 و همچنین صحيفه نور, ج3, ص48 و مصاحبه با سازمان عفو بين الملل، نوفل لوشاتو، 10 نوامبر 1978
-"مطبوعات در نشر همه‌ی حقایق و واقعیات آزادند"./ پاریس در مصاحبه با پائزه‌سرا ایتالیایی،11 آبان 57، تبیان-صحیفه نور ،ج4ص266
-"در حكومت اسلامي راديو، تلوزيون، و مطبوعات مطلقاً آزاد خواهند بود و دولت حق نظارت بر آنها را نخواهد داشت."/ مصاحبه با روزنامه پيزا سره، نوفل لوشاتو، 2 نوامبر
-"در حكومت اسلامي راديو، تلوزيون، و مطبوعات مطلقاً آزاد خواهند بود و دولت حق نظارت بر آنها را نخواهد داشت."/ مصاحبه با روزنامه پيزا سره، نوفل لوشاتو، 2 نوامبر 1978
-"حکومت اسلامی ما اساس کار خود را بر بحث و مبارزه با هر نوع سانسور می‌گذارد."/ پاریس در مصاحبه با رویترز، ۴ آبان ۱۳۵۷
-"در منطق اينها آزادي يعني به زندان كشيدن مخالفان، سانسور مطبوعات و اداره دستگاههاي تبليغاتي....ما همه اينها را از بين خواهيم برد."/ سخنراني براي گروهي از دانشجويان ايراني در اروپا، نوفل لوشاتو، 8 آبان 1357
-سرنوشت هر ملت دست خودش است.... چه حقی داشتند ملت در آن زمان، سرنوشت ما را در این زمان معین كنند...چه حقی آنها داشتند كه برای ما سرنوشت معین كنند هر كسی سرنوشتش با خودش است، مگر پدرهای ما ولی ما هستند؟ مگر آن اشخاصی كه درصد سال پیش از این، هشتاد سال پیش از این بودند، می توانند سرنوشت یك ملتی را كه بعدها وجود پیدا كنند، آنها تعیین بكنند؟/ سخنرانی بهشت زهرا 12 بهمن 1357-مرکز اسناد انقلاب اسلامی
-"حكومت اسلامي، حكومت ملى است... با آراء ملت مى آيد و ملت او را حفظ مى كند و هر روز هم كه برخلاف آراء ملت عمل بكند قهراً ساقط است."/ صحيفه نور، ج4،ص58
-"طرز حكومت، حكومت جمهوری است و تكيه بر آرای ملت."/ پاریس در مصاحبه با مجله‌ی اُسترن، 26 دی 57، صحيفه‌ی نور، جلد 5، ص 483
-"بايد اختيار دست مردم باشد، اين يك مسئله عقلي است. هر عاقلي اين مطلب را قبول دارد كه مقدرات هركسي بايد دست خودش باشد."/ سخنراني در جمع ايرانيان مقيم خارج "معرفي سه اصل بنيادين انقلاب " در تاریخ 22/8/57 -صحيفه نور، ج 21، ص‏129 و صحیفه نور، ج3،ص 75
-"بايد اختيارات دست مردم باشد.هر آدم عاقلی اين‌ را قبول دارد که مقدرات هر کس بايد در دست خودش باشد."/ مصاحبه 12 آبانماه 1357، پاريس
-"قانون این است. عقل این است. حقوق بشر این است که سرنوشت هرآدمی باید به دست خودش باشد."/ سخنراني در جمع ايرانيان مقيم خارج درباره رمز پيروزي انقلاب / جلد پنجم - صفحه 508
-دولت اسلامي ما يك دولت دموكراتيك به معني واقعي خواهد بود./ مصاحبه با تلوزيون NBC ، نوفل لوشاتو، 11 نوامبر 1978
-«در اسلام، دموکراسی مندرج است و مردم آزادند در اسلام، هم در بیان عقاید و هم در اعمال»/ صحیفه امام، ج ۵، ص ۴۶۸
"اختیارات شاه را نخواهم داشت."/ پاریس در گفتگو با خبرنگاران،24/10/57، صحیفه نور،ج3،ص115
-"رژيم ايران به يک نظام دمکراسی‌ای تبديل خواهد شد که موجب ثبات منطقه می‌گردد."/ پاریس در مصاحبه با تلويزيون آلمانی زبان سوئيس، 14 آبان 1357
-"حکومت جمهوری است مثل سایر جمهوری‌ها و احکام اسلام هم احکام مترقی و مبتنی بر دموکراسی و پیشرفته و با همه مظاهر تمدن موافق."/ مصاحبه با تلویزیون ایتالیا،23 دی 57، صحیفه نور،ج2،ص107
-"شکل حکومت جمهوری است. جمهوری به همان معنا که در همه جا جمهوری است. جمهوری اسلامی، جمهوری است مثل همه جمهوری‌ها."/ پاریس در مصاحبه با لوموند،22 آبان 57، صحیفه نور،ج2،ص351
"حکومت اسلامی یک حکومت مبتنی بر عدل و دموکراسی است."/ پاریس در مصاحبه با خبرنگار تلویزیون تایمز انگلیس، 16 آذر 57، صحیفه نور،ج5،ص132
-"ما خواهان استقرار يک جمهورى اسلامى هستيم و آن حکومتى است متکى به آراى عمومى .شکل نهايى حکومت با توجه به شرايط و مقتضيات کنونى جامعه ما، توسط خود مردم تعيين خواهد شد. ... حکومت اسلامى ما متکى به آراى عمومى خواهد بود."/ مصاحبه با خبرنگار راديو - تلويزيون اتريش در نوفل لوشاتو 10 آبان 1357 / 29 ذى القعده 1398/ صفحه 33-34 تبیان ج 4 و همچنین صحیفه نور ج 2، ص 160
-"اسلام یک دین مترقی و دموکراسی به معنای واقعی است."/ مصاحبه با خبرنگار تلویزیون آلمان،16 دی 57، صحیفه نور، ج5،ص 353
-"نظام حکومتی ایران جمهوری اسلامی است که حافظ استقلال و دموکراسی است."/ 46-صحیفه نور،ج3،ص16
-"دولت اسلامی يک دولت دمکراتيک به معنای واقعی است."/ مصاحبه با راديو و تلويزيون اطريش، 10 آبان 1357
-"اسلام همه‌ی حقوق و امور بشر را تضمين كرده است." / پاريس ، نوفل لوشاتو/ جلد پنجم - صفحه 69 - در گفتگو با راسل كر درباره اوضاع ايران ، رابطه با انگليس و مفهوم آزادي/ آبان 1357 / ذي الحجه 1398
-"حكومت اسلامی بر حقوقِ بشر و ملاحظه‌ی آن است. هيچ سازمانی و حكومتی به‌اندازه‌ی اسلام ملاحظه‌ی حقوق بشر را نكرده است./ پاريس ، نوفل لوشاتو، در گفتگو با راسل كر درباره اوضاع ايران ، رابطه با انگليس و مفهوم آزادي-جلد پنجم - صفحه 69، آبان 1357 ذی الحجه 1398
-"اسلام، هم حقوق بشر را محترم مى‏شمارد و هم عمل مى‏كند.حقى را از هيچ كس نمى‏گيرد. حق آزادى را از هيچ كس نمى‏گيرد. اجازه نمى‏دهد كه كسانى بر او سلطه پيدا كنند كه حق آزادى را به اسم آزادى از آنها سلب كند."/ مصاحبه با مجله اكسپرس،20/10/ 57؛ صحيفه نور، ج 4، ص 199 (1322751) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۲۰:۰۶:۵۳
خداوند روخ ملکوتی امام را محشور با رسول الله نماید . ولی افسوس آنچه که الان می بینیم همه بر عکس سخنان امام است. امام مظلوم میدانست که اگر انقلاب به دست نااهلان بیفتد نتیجه اش همین خواهد شد که اکنون می بینیم . واقعاً چه خوب بود که روحانیون و حضراتی که ادعای ادامه ارمانهای امام را دارند یک سطر از این سخنان را اجرا می کردند. (1323533) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۲۷:۰۸
روحانیت یک بار ابروی خود را سر احمدی نژاد خرج کرد و نتیجه اش را هم دید، بهتر است اینبار احتیاط کنند. (1319141) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۲۷:۵۹
حداد عادل رئيس جمهور ايران خواهد شد .
البته فكر كنما . (1319149) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۲۸:۳۲
جالبه كه اين دوستان كه ظاهرا نه كارنامه اي دارند و نه برنامه اي هيچ حرفي براي گفتن ندارند و براي همين فقط به آقاي هاشمي حمله مي كنند. مخصوصا كه سابقه فعاليت هاي سياسي ايشون از كل سن هر كدام از اين نامزدها بيشتر است. (1319152) (alef-6)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۳۴:۴۳
باید همه سلایق حضور داشته باشند تا حماسه سیاسی رخ بده-باید فضای تخریب برداشته بشه وفقط هرکس از خودش وراهکارهاش وعملکردش صحبت کنه-رای ما جانبازسرافرازجلیلی قهرمان-برای سایر نامزدها وطرفدارانشون هم ارزوی موفقیت می کنم (1319188) (alef-10)
 
اردشیر
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۶:۳۳:۴۰
به دلیل لحن مودبانه تون، به نظرتون + دادم، کما که کاملا با محتواش مخالف هستم. (1322891) (alef-6)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۳۵:۱۸
آرا به سمت جلیلی هدایت می شود (1319190) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۳۵:۴۳
اینطوری که مشخصه تمام فکر و ذکر اقای مصباح قدرته هفت سال قبل ایت الله تازه ریس جمهور انتخاب کرده بودند ایشان به نظر میرسد برنامه های دراز مدتی برای قدرت دارند (1319193) (alef-6)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۳۷:۴۳
هشت سال وچهارسال پیش هم چون درددین داشتیم عالمان حوزه ومبلغان دین مبین اسلام وسیاستمداران دلسوزمردم،وطن ودین راحذف کرده ودرآخربه دوستی اسرائیل ومکتب ایرانی ودین اسلام بهتنهایی کارسازنیست وصادرات ونمایش مجسمه های زن ومردلختی درخارج واختلات دختروپسردرورزشگاهها واختلاسهای نجومی وخط قرمزهارسیدیم.دیگربایدبه خردجمعی رجوع شودچون خردجمعی ازخردوتصمیم تعدادانگشت شمارهرچندفیلسوف ودانشمندوحقوقدان داناتراست.سرنوشت ملت رابهملت بایدواگداشت .وظیفه بزرگان تکلیف کردن امت اسلامی نیست. (1319207) (alef-6)
 
خسته
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۳۹:۵۵
هاشمی همه رو بایکوت کرد ، خسته نباشی پیرمرد دوست داشتنی ... (1319218) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۴۲:۳۱
چرا هر چی آدم مشکوک و مورد دار هست رفته تو جبهه پایداری از حسینیان و آقا تهرانی تا محصولی و لنکرانی و سایر دوستان (1319229) (alef-6)
 
عباس
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۷:۴۶:۳۹
عجیب تر اینکه اصلح اینها یعنی احمدی نژاد اینهمه اشتباه و قطعنامه تحریمی و بیکاری و تورم و فساد اقتصادی و ورزشی و نافرمانی از رهبر و. . . . در هشت سال اخیر ایجاد کرده (1320007) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۱:۳۵:۱۰
اقاتهرانى كه گيرين كارت امريكا داره و لنكرانى هم باباش اونجاست داستان چيه ؟ (1321387) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۴۴:۰۲
هنوز یادمون نرفته که حاج آقا فرمودند اطاعت از رییس جمهور اطاعت از خداست اما حالا... (1319240) (alef-6)
 
0000
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۴۵:۴۳
ایت الله مصباح انسان بسیار فرهیخته ایست ولی خودشونم باید قبول کنن از لحاظ سیاست مداری هیچ کدوم از کاندیدا به پای هاشمی نمیرسن.
هاشمی دوست داریم (1319248) (alef-10)
 
ناشناس
United States
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۴۹:۲۳
حضرت آیت الله مصباح هرگز سخن از صالح مقبول نزدند ،بلکه فرمودند اجماع بر سر اصلح بر همه واجب است. پیش از این نیز در مورد شرایط اصلح سخن گفته‌اند. (1319274) (alef-10)
 
یاسر
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۵۱:۱۱
این حضرت آیت الله برای احمدی نژاد هم سنگ تمام گذاشتند.یادمان نرفته که چقدر روی خواب نیمه شب شخصی که ادعا کرده بود امام زمان گفته بودند بلند شو برای احمدی نژاد دعا کن چون خود امام زمان دارند برای احمدی نژاد دعا میکنند.این حرفها از حافظه مردم پاک نمیشود .این وصله چسباندنها حتی به ساحت مقدس امام زمان امروز پس از 8 سال حکومت این تفکر چگونه تفسیر میگردد؟اصولا چرا بعضی از بزرگان ما تا این حد خودرا خرج یک کاندیدایی که معلوم نیست عاقبتش چه خواهد شد میکنند آیا این جفا به دین و مومنین ودوستداران ایشان نمیباشد (1319286) (alef-6)
 
البرز
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۵۳:۱۱
به نطر من ایشان در رابطه با اقای احمدی نژاد همین همین نطر را داشتند در وافع نمیشود به این نطرات زیاد امیدوار بود کلیه مشکلات کشور با ارتباط خوب و سازنده همراه با عزت و مصلحت با سایر کشورها دنیا قابل حل است و برای این کار کسی جز هاشمی از توانایی کافی برخوردار نیست چنانچه ایشان ریس جمهور شوند انقلاب و کشور حد اقل برای هشت سال اینده هیچگونه مشکلی نخواهد داشت ششاید در این هشت سال ملت از اسایش برخوردار شوند (1319302) (alef-6)
 
جواد
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۵۴:۰۳
یک سوال داشتم یکی جواب مرا بده.اقای مصباح در زمان امام اصلا حرفی نمیزدند ومطرح نبودند جه شده در سالهای اخیر مرشد شده اند؟ (1319307) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۴:۵۴:۴۸
هرکس رئیس چمهور میشه بشه فقط بینی و بین الله مثل احمدی نژاد نباشه . بینی و بین الله کار کنه . اگر در این بین مشکلی پیش اومد . بین خودمان و خدا حلش میکنیم . رئیس جمهور فقط قالیباف . ببینیم روز رای زنده هستیم انشاالله بریم رای بدیم بهش . خدایا به امید تو . (1319310) (alef-10)
 
یونس مشرقی
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۵:۰۰:۰۶
مصباح یزدی نه فقیه است و نه فیلسوف ؛ او حتی بینش عمیق سیاسی هم ندارد و احمدی نژاد معجزه این روحانی بود . او با دخالت در این مسائل بدون بینش سیاسی فقط تیشه به ریشه ی اسلام میزند. (1319335) (alef-6)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۵:۰۰:۱۰
در دعوت های دانشجویی و نخبگانی همه اول از جلیلی دعوت می کردند
محبوبیت و صلاحیت جلیلی 100 برابر لنکرانی و تمام کسانی که می خواستند به لنکرانی رای بدهند با ثبت نام جلیلی به جلیلی رای می دهند (1319336) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۵:۰۰:۲۳
رئیس جمهور یک کشور از نیت های تک تک مردم بوجود میاد . اگر همه نیت خیر و اقتدار اسلام و ایران رو داشته باشیم و با توکل به خدا تا روز رای گیری کاندیداها رو محک بزنیم که چه کسی در همین یکماه رفتار یک رئیس جمهور فراگیر و محبوب رو داره میتونیم روز رای گیری بهترین فرد اصلح رو انتخاب کنیم . (1319337) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۵:۰۴:۳۸
هاشمی حتی به دور دوم هم نمی رود . مطمئن باشید.
در صورت تایید صلاحیت هاشمی و مشایی آرایش انتخاباتی به صورت زیر می شود:
جامعتین از جلیلی حمایت می کنند ، ولایتی و حداد هم نظر جامعتین را می پذیرند و ازجلیلی حمایت می کنند لنکرانی و زاکانی و ابوترابی هم به نفع جلیلی کنار می روند . قالیباف هم حضورش به نفع اصولگرایان است چون بخشی از آرای هاشمی را می خورد ! مشایی هم علیرغم این همه جنگولک بازی ها رای کمی می آورد . می ماند جلیلی و قالیباف که یا جلیلی دور اول کار را تمام می کند یا با قالیباف به دور دوم می روند . (1319357) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۵:۵۲:۱۶
من نمیدونم چرا اینقدر رو جلیلی مانور میدید؟!
جلیلی چه کار خاصی کرده؟ چه مقبولیتی بین مردم داره؟
فقط یک کار خوب ازش مثال بزنید! من تا جایی که یادم تنها کارش اینه که هر بار بره قرار مذاکره بعدی رو بذاره! به هیچ نتیجه ای هم نرسه! (1319551) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۸:۳۲:۱۵
آقای جلیلی رو همه دوست دارند بخاطر اخلاقش . هاشمی رو هم همه جوگیر شدند بخاطر سیاستش . ولی دکتر قالیباف تنها منجی ایران عزیزه . هم اخلاق داره هم سیاست هم مدیریت . (1320118) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۷:۲۷:۴۳
خود جلیلی را که مردم نمیشناسند.دوران اعلام اصلح هم گذشته چرا که همه کاری میکنند اصلح قبلی کمتر صدمه بزنه.پس هاشمی دردوراول میبره (1319931) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۵:۰۷:۰۱
من نمیدونم اخه چرا فکر میکنن مردم خودشون نمی تونن تشخیص بدن که برا مردم تعیین تکلیف میکنن
مگه اون روزی که مردم رفتن پشت سر امام و به ایشون اعتماد کردن فلان ایت الله و فلان کارشناس و نهاد ایشون رو تایید کردن
یه عده توهم برشون داشته که ولی نعمت مردم هستن و میتونن برا مردم تعیین تکلیف کنن
خدایا از فتنه های اخر الزمان به تو پناه می بریم (1319373) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۵:۰۷:۱۵
طرفداران هاشمی بدونن که من سه دوره به هاشمی رای دادم بخاطر سیاست بالاش . ولی در زمان کنونی سیاستمدار زیاد داریم . مدیر اقتصادی نداریم . آیا هاشمی رفسنجانی میتونه صبح زود تا ساعت 12 شب این بار مسئولیت ریاست جمهوری رو بدوش بکشه . خودمم ناراحتم ولی واقعا یک مصاحبه هم میکنه فشار خونش پائین میاد و ضعف میکنه . حالا میل خودتونه دوباره هشت سال دیگه باید ریاضت بکشیم تا هاشمی عوض بشه . احمدی نژاد میرفت مرخصی . هاشمی هم میخواد بره استعلاجی . (1319374) (alef-10)
 
كامران
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۱۴:۲۸
رئيس جمهور مدير قوه مجريه است و لازم نيست تمام كارها را خودش انجام دهد بلكه بايد تيم قوي داشته باشد.
متاسفانه در سالهاي اخير مديراني بر سركار آمده اند كه فقط نظر خود را اعمال ميكنند و به خاطر كوچك بودن خودشان از مشاركت افراد قوي بهره نميگيرند.
من به هاشمي راي ميدهم چون فكر ميكنم ايران به رئيس جمهوري با مديريت قوي نياز دارد نه رئيس جمهوري كه فقط كارگري كند. (1319635) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۱:۱۶:۴۲
صبح زود تا شب رو تو این 8 سال تجربه کردی وقتی نمی فهمید باید چگونه قانع شوی (1320632) (alef-13)
 
mohamad
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۵:۰۷:۱۷
کاش میگذاشتند مردم خودشان هرکسی را که برنامه بهتر و تجربه سیاسی بهتری دارد انتخاب کنند.امثال آقای لنکرانی انسانهای خوبی هستند ولی تا بیایند یاد بگیرند که چطور مملکت رابچرخانند همانند 8 سال گذشته فقط آواری برآوار روی سر مردم خراب میکنند. (1319375) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۵:۰۸:۲۹
چند سال قبل (حدود 6-7 سال پیش) عکسی منتشر شد که آقای باقری لنکرانی را در حال تعظیم و بوسیدن دست آقای مصباح نشان میداد. این رویه از قبل و بعد آن عکس نیز همواره ادامه داشته و البته یک امر شخصی و مربوط به خود آقای لنکرانی است.
سوال اینجاست که این دستبوسی های آقای باقری لنکرانی تا چه حد در تشخیص آقای آیت ا.. و اصلح دانستن آقای باقری لنکرانی نقش داشته است؟؟ (1319380) (alef-6)
 
صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۵:۰۹:۴۵
یکی هم از اقای رضایی بگوید بنده خدا کلی امید واره امسال رای بیاره (1319389) (alef-10)
 
الف.م
Latvia
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۵:۱۸:۱۰
نام خدا
فذکر فان ذکری تنفع المومنین

بسیار جالب است ایا این اولین تناقض ایت الله بود . روزی احمدی نژاد صالح مقبول و حکم او توشیح شده امام عصر (عج) و اطاعت از او اطاعت از خدا .
و امروز لنگرانی . ایا ایشانی که از کلمه بینی و بین الله در روی زمین در کلماتشاتشان استفاده می کنند متوجه عظمت این کلمه هستند ایا در کل جهان کسی صالحتر از لنگرانی وجود ندارد یا ایشان کسی صالحتر را لنگرانی را نمی شناسند .
بهتر است حضرت ایت الله به ایات lمبارکه 34 سوره توبه و و 174 و 175 سوره بقره
و پیروانشان را به ایات 31لغایت 33 سوره میارکه سبا تذکر دهم

خدا عاقبت همه ما ختم به خیر نماید (1319403) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۵:۲۰:۵۹
به جای بازی های دینی و اصلح وصالح و این حرفا بگذارید مردم فهیم خودشون انتخاب کنند شما مگه بیشتر می فهمید با اون انتخاب احمدی نژاد؟!!!!!!! (1319418) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۵:۲۱:۰۸
راستی یه سئوال ؟ چرا حضرت آیتا الله در قیام حضرت امام (ره) همراه نبوده اند و در زمان حضرت امام در گوشه ای آرام مشغول کار خود بودند !!!! و چرا ایشان این همه از ستون های نظام و انقلاب کینه به دل دارند ... انتقام از چه چیز و چه کسی ؟!!!!
بازی شطرنج سیاسی که راه انداخته اند .. ! آیا کیش و مات مظام معماری شده امام ( ره) را هدف گرفته اند و آیا طرح و معماری بهتری دارند ؟! احمدی نژاد دیگری در آستین دارند و ... (1319421) (alef-6)
 
علی
Italy
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۵:۳۲:۲۵
من نمی دونم رئیس جمهور باید برنامه مدون کاری داشته باشه یا باید اصلح باشه ونماز شب بخونه البته اگر هردو باشه خوبه ولی مشکل مردم قبل از اینکه دیندار باشن مسئله امید به آینده و ارتزاق روزمره می باشد که تمام اولیا دین و عقلا نظر براین دارن که اگر انسان گرسنه باشد دیندار هم نیست . نمونه بارز آن کشورهای افریقایی که بخاطر یک وعده غذا هر روز سرباز یک گروه می باشند و بخاطر گرسنگی آدم می کشند می دانید یا نه. (1319469) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۵:۳۴:۲۸
آقای هاشمی از افرادی است که از سال 42 به همراه دیگر بزرگان در راه انقلاب زحمتها کشید، در دوران جنگ تحمیلی تدبیرها کرد، و در دوران سازندگی به ترمیم ویرانیهای بعد از جنگ پرداخت. اینکه بخواهید به من جوان 19 ساله بقبولانید که چنین فردی در این شرایط لایق ریاست جمهوری ایران نیست سخت در اشتباهید. ایران ما به فردی که ولایت مداریش اثبات شده، اعتقادش به جمهوری اسلامی اثبات شده ونیاز دارد و آقای هاشمی تنها فردی است که حتی در در سن 80 سالگی توان انسجام بخشیدن به لایه های مختلف جامعه، مدیریت مشکلات اقتصادی و مدیریت بین المللی را دارند.
خواهشا بگذارید کاندیدا ها برنامه هایشان را ارئه دهند و بگذارید که مردم خود فرد اصلح را انتخاب کنند و از تخریب یکدیگر و تخریب سرمایه های این مرز و بوم بپرهیزید. (1319481) (alef-6)
 
ارام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۵:۳۶:۳۴
جلیلی در حد و قواره کاندیداها نیست.نمیدانم چه سیاستی که دارین بزرگش میکنین .امیدوارم یک شبه یک احمدی نژاد دیگه درست نکنین و بعد پشیمان شین.هر جند که نظرمو درج نمیکنین چون اشاعه این موضوع به ضرر سایتتونه.مگه میشه جلیلی رو با هاشمی و قالیباف و ولایتی مقایسه کرد (1319492) (alef-6)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۵:۳۷:۲۲
من نمیدونم از بین این همه مرجع تقلید و آیت الله فقط آقای مصباح خودشو نخود هر آشی میکنه؟
احمدی نژاد حاصل تلاش های آقای مصباح است!
8سال پیش هم از احمدی نژاد اصلح تر رو زمین نبود و منتخب امام زمان بود
البته از دیده علامه مصباح
(1319500) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۱۶:۳۲
این همه اصلح 8سال ادم دلخواه و اصلح شما مملکت رو اداره کرد اخرش تورم و مشکلات اقتصادی مگر دورانی که اقای لنکرانی وزیر بهداشت بود چکار کرد چه موانعی رو از سر راه مردم برداشت بهتر که مردم خودشون انتخاب کنند ............ (1319649) (alef-6)
 
هادی
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۳:۳۳:۲۱
]آقای مصباح از کجا می دونست احمدی نژاد درآخر این طوری میشه بیایید لجو لج بازی را کنار بزاریم، ضمنا آیا شما مشکلاتی رو که پیش آمده رو ( اقتصادی ) از دید دولت می بینید اگر این طوری باشه که خیلی واقعا کم لطفیه ، بابا ابعاد دشمنی با نظام رو شما نمی بینید . تازه هیچ کس مثل احمدی نزاد کار نکرد . خواهش میکنم یه مقدار انصاف داشته باشید. (1321044) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۵:۴۷:۲۲
یه مدت هست دارم فکر میکنم چگونه یه عده به یک باور میرسند و بدون در نظر گرفتن اخلاق و منطق بر اعتقادشون پافشاری میکنند. آیا این مسئله متاثر از ژنتیک و ساختار مغز انسان است یا یک نوع نقصان روحی مانند خود بزرگ بینی است.
آیا امکان تست هایی مانند MRI برای روشن شدن این مسئله وجود دارد . بطور مثال کسانی که باعث و بانی جنگهای بزرگی بودند تا قطعه زمینی رو بدست بیارند، الان حاضر کنیم و بگوییم که پیشرفت های بدست آمده تا کنون از همکاری تمام طیف های بشری بدست آمده باز هم بر اعتقاد هاشون پا فشاری میکنند (1319538) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۰۷:۱۶
آيا وقت آن نرسيده است كه حضرت آيت الله به ملت بفرمايند كه آيا ملاكهايشان براي انتخاب اصلح كنوني ( لنكراني ) همان ملاكهاي 8 سال پيش براي انتخاب احمدي نژاد است يا خير ؟
تفاوت اين انتخاب با آن انتخاب چيست ؟
ويژگي هاي آقاي لنكراني كه جايگاه اصلح را پيدا كرده اند چيست ؟
آيا ايشان از اسابقون هستند ؟
آيا ايشان زجر كشيده انقلاب هستند ؟
آيا از مستضعفين هستند كه قران ميفرمايد ؟
آيا ايشان از رزمندگان و يا پزشكان حي و حاضر در جبهه ها هستند ؟
آيا ايشان از زمان پيروزي انقلاب تا روز انتخاب شدن به مقام وزارت كار خارق العاده اي براي اين ملت انجام داده اند ؟
آيا ايشان از روزي كه از مقام هلو بودن اخراج شدند چه كار جالب چه طرح وزيني را براي رفع مشكلات درماني بدبخت بيچارگان به سرانجام رسانده اند كه حضرت آيت الله هفت هشت سال است كه ايشان را اصلح تشخيص داده اند ؟ لطفا ملاكها را تبيين بفرمائيد تا جوانان مستعد و كوشاي ما در آن راستا قدم بردارند . ان شا ء الله (1319602) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۱:۴۰:۱۵
داداش كجاى كارى در اين مدت كه شما فرموديد آقاى لنكرانى عزيز شايد از همه بيشتر دست بوسيده باشند، پناه ميبريم به خداى بزرگ. (1320693) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۱۶:۰۸
در طی 8 سال گذشته بلایی به سر مملکت آمد که جز با همکاری نمیتوان آنرا اصلاح کرد . بنظرم ریاست هاشمی , معاونت ولایتی , وزارت خاتمی و قالیباف و رضایی و عارف می تواند راهگشا باشد (1319645) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۲۲:۲۴
ایشون(هاشمی رفسنجانی) دراین سن وسال کاندیدانشده مگراینکه فتنه ای گسترده تررابه پا کندوگرنه خودش هم می داندکه مردم داناتر وعاقلتر ازآنندکه دوباره به وی اعتمادکنندوبهش رای دهند. (1319668) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۰:۱۰:۱۲
منظورت از مردم میشه بگی دوست عزیز کی هست؟اگه مثل مابقی هم فکرات منظور خودتونید که هیچی اگه منظور ما مردم هم هستیم بیخود چون من و4 خانواده برادرام و پدر و مادرم کاملا به ایشون رای میدیم تازه ما اصولگراییم اینو هم بدون میخواستیم به قالیباف رای بدیم ولی چون هاشمی امده و میدونیم اصلح هست بهش رای میدیم (1321766) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۵:۱۶:۱۴
آفرین خوب گفتی!! نگاه کن 5 تا موافق داری!! ایول!!! :)))) (1322691) (alef-13)
 
كيومرث
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۲۳:۳۴
چند نكته جالب توجه:
1- علاقه و نگراني نگارنده محترم را نسبت به جريان اصولگرايي در اين جمله مي بينيد:
«با این حال اصل برائتلاف است. باید برای ائتلاف و وحدت اصولگرایان تلاش کرد.»
2-نويسنده عزيز با اين حال نمي تواند جريان مشترك تخريب آقاي هاشمي را كه توسط اصولگرايان صورت مي گيرد انكار كند.به اين جمله دقت كنيد:
«کاندیداهای اصولگرا با تمام قدرت در صحنه هستند. همه نیز انتقاد بی امان علیه هاشمی را کلید زدند. حتی قالیباف نیز روز گذشته پر توان وارد این میدان شد.»
فراموش نكنيد كه آيت الله در مقابل اين افراد در طول اين سالها هيچ توهين متقابلي نداشتند.
3-نويسنده عزيز بدون در نظر گرفتن وجود وزراي اصولگرايي چون دكتر مرندي و آقاي مظفر در دولت آقاي خاتمي و حجت الاسلام فلاحيان و دكتر ولايتي در دولت آقاي هاشمي بيان مي دارد كه:
«اصولگرایان فراموش نکنند که اصولگرائی به دهها دلیل از جمله اعتراض به انحصار گرائی در دولتهای گذشته شکل گرفت.»
اين مطلب چيزي است كه هيچ وجدان آگاهي و حتي فكر كنم نويسنده هم، آن را نمي پذيرد.
4- به آخرين نكته اين نوشته توجه نماييد:
«همه هم می دانند که آیت الله مصباح با هیچ کس به اندازه آیت الله هاشمی اختلاف ندارد حتی خاتمی.»
در اصل اين سخن شكي نيست ولي سوال اينجاست كه در سالهاي پيش و سي سال پس از انقلاب براي دوست و دشمن آيا نظرات و ديدگاههاي آقاي هاشمي به عنوان جريان انقلابي مطرح بوده يا آقاي مصباح آيا در اين سالها مواضع آيت الله مصباح نسبت به جريان انجمن حجتيه نيز تا اين حد تند بوده؟ -همان ديدگاهي كه امام راحل از آنان خون دلها خورده بودند- (1319670) (alef-6)
 
Belarus
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۲۴:۳۳
طبق فتوایی که جناب حسینیان یار و یاور جناب مصباح اعلام فرمودند علما و مراجع نباید به امور جناحی و سیاسی ورود کنند. با اینحال مشخص نیست چرا حضرت مصباح اینقدر ورود می کنند !!! واقعا چه نفعی برای ایشان وجود دارد که می خواهند خود را رهبر یک حزب سیاسی جلوه دهند؟ بهتر نیست ایشان در سالهای پایانی عمر به فکر امور معنوی و عبادات خود باشند و مانند قبل از انقلاب به مسائل اینچنینی ورود نکنند؟!!! (1319673) (alef-6)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۲۶:۳۸
باسلام وخسته نباشید
برای من جای سوال هست که چطوری میشود آیت الله مصباح با این همه مشکلات مردم این گونه رفتار می کنه
مملکت شده بازی برای آقایان واقعا در عجب هستم ...........
به جای این که در نظر بگیرند شرایط اقتصادی ساسی کشور را و همه دست به دست هم بده اند تا در این روز های که واقعا به مردم سخت می گذارد راه درست را
انتخاب کنند اما به غیر از نفاق ودشمنی و تخریب یک دیگر چیزی نخواهد داشت .
نمی دانم این پیغام پاک می شود یا به نمایش گذاشته می شود
ولی از دوستان می خواهم کارنامه آقای هاشمی را بررسی کنند
آیا در زمان ریس جمهوری ایشان شرایط اینقدر بد بود حتی در زمان آقای هاشمی
یک تشنج معمولی نداشتم ..

حال حضرات برای انتخاب صندلی قدرت هر کاری می کنند
آیا کم بود این هشت سال که مملکت به تباهی کشیداند اختلاس پشت اختلاس
با زور و گردن کلفتی جواب همه را دادند پس کمی به خود مان بیایم و در انتخاب شخصی که می خواهد بر صندلی قدرت بنشیند توجه کنید
با دورد به خون پاک شهاد این کشور
از شما سپاس گذار هستم (1319685) (alef-6)
 
احسان موسوی
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۲۷:۰۱
اشتباه دوستان اصولگرا اینجاست که فکر میکنن با آمدن هاشمی به اتحاد میرسن. آمدن هاشمی هیزم دوباره ای بود بر آتش اختلافات عمیق اصولگرایان. قالیباف دوست ندارد به نفع جلیلی کنار بکشد. جبهه پایداری بر سر جلیلی و لنکرانی دو شقه شده. آقای مصباح میان این دو پارگی مانده اند. 2+1 اظهارات متناقض دارن.
اما اصلاح طلبان بدون کمترین اختلاف و با نهایت اطمینان پشت هاشمی ایستاده اند. هاشمی رقیب ندارد این دوره !!! (1319687) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۹:۵۳:۵۶
من اصول گرا هستم و به هاشمی رای نمیدم ولی اگر رئیس جمهور هم بشه بازم چون برای پایداری اسلام دعا میکنم بازم فکر نمیکنم انتخاب بدی باشه و به او تمکین میکنم چون هاشمی هم دغدغه اسلام رو داره . انشاالله (1320400) (alef-13)
 
هومن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۳۰:۳۴
1- در اين كه لنكراني بچه خوبي است و تقريبا سالم‌تر از بقيه است (از نظر اخلاقي و مالي) شكي نيست ولي انصافا به درد رياست جمهوري نمي‌خورد. ايشان ظرفيت‌ و قدرتش در حد وزارت است و نه بيشتر.
2- آقاي مصباح همان كسي است كه در جايي فرمودند «مردم چه كاره هستند و راي مردم بي‌اهميت‌تر از نظر ولي فقيه است» پس چطور يه همچين شخصيتي به خود اجازه مي‌دهد سنگ مردم را به سينه بزند؟
3- من نمي‌دونم برخي‌ رسانه‌ها در عملياتي برنامه ريزي شده چرا همش مي‌خواهند جليلي را هم وزن هاشمي و مشايي قلمداد كنند!!! در حالي كه همه مي‌دانيم جليلي حتي يك درصد از آرا را هم نمي‌تواند به دست بياورد و اصلا در حد رياست جمهوري نيست. (1319702) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۳۰:۳۶
فكر نكنم كسي دوست داشته باشه به 20 سال پيش برگرده.
انسان عاقل از يك سوراخ 2بار گزيده نميشه.
سمت اجرايي كشور را نبايد به پيرمرد 79 ساله سپرد. (1319703) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۳۱:۱۳
من براى ايت الله مصباح دعا مى كنم خداوند ايشان را در اين سن وسال از افتادن به ورطه مسيل سياسى نجات دهد (1319705) (alef-6)
 
Belarus
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۳۴:۰۵
حضرت مصباح با آیت الله هاشمی خصومت هایی دارند و از هر راهی هم برای تخریب ایشان بهره می گیرند اینقدر کم حافظه نیستیم که سال های 84 و 88 را فراموش کنیم. این روزها هم بجای توصیه به تقوا و دوری از بداخلاقیها ایشان و جریان همسویش بجای ارائه برنامه های خود مرتب در حال تخریب بزرگان انقلاب بخصوص آقای هاشمی هستند و این امر بر کسی پوشیده نیست. یک جستجوی ساده در اینترنت به سادگی نشان می دهد که اقای مصباح در عرصه سیاسی به هیچ عنوان قابلیت رقابت با آقای هاشمی را ندارد و بهتر است مثل گذشته به درس و بحثشان بپردازند و به اموری که در آن سرشته ای ندارند وارد نشودند. الله اعلم (1319719) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۱:۴۱:۲۷
خدا ميداند ! و انشاالله علما و فقها بيشتر از ديگران از خدا ميترسند و به قيامت و پل صراط و ووووو معتقد ميباشند . (1321399) (alef-13)
 
امیر
Latvia
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۳۴:۵۴
از این میترسم که جلیلی با آن جهره مظلوم خود 8 سال مارا به بدبختی و فلاکتی که احمدی نژآد دچارکرد (1319724) (alef-6)
 
محمد
Europe
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۳۶:۲۰
هموطن عزیز لطفا در انتخاب کاندید اصلح دقت زیادی بخرج بدهید.
یکی از اولیاء خدای رحمن فرمودند برای انتخاب باید حجت قیامتی داشته باشید.
یعنی اون دنیا پامون گیره ها..............
بنظر این حقیر فردی که خون به دل رهبر و شاید خمینی کبیر کرده و بعید میدونم که دلسوز اسلام و نظام اسلامی و مردم خوب ایران باشه حجت قیامتی که چه عرض کنم حجت دنیایی هم نداره.
مراقب باشید جوونای 20سال پیش که رفتن و تیکه تیکه شدن تا ما الان اسایش داشته باشیم ازمون ناراضی نباشن. دعا بفرمایید (1319736) (alef-6)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۳۶:۲۲
حنای مصباح دیگه رنگی نداره ... ما درخواست مجازات جبهه پایداری به خاطر فریب افکار عمومی را داریم .. در سال ۸۴ با معرفی احمدی نژاد به عنوان فرد اصلح باعث فریب مردم شد و الان با معرفی جلیلی و لنکرانی ... ما از قوه قضاییه و رهبری تقاضا داریم به این حزب فریب کار رسیدگی کند ... ممنون (1319737) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۱۱:۲۸:۲۵
آقای توکلی!انتظار می رود کامنتهای توهین آمیز راحذف کنید.آن هم توهین به آیت الله مصباح (1324816) (alef-13)
 
کیا
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۴۵:۲۹
خوبه عالمانی که سیاست را نمی فهمند به کنج عزلت بنشینند تا مردم دین و دنیاشون به هم نریزه . (1319777) (alef-6)
 
ایرج
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۴۹:۱۳
متاسفانه ویرانی هایی را که دولت نهم و دهم در این کشور به بار آورده است همه محصول اظهار نظر آقای مصباح است.
1. مگر قرار است که فرد اصلح تنها توسط ایشان شناخته شود و دیگران ملزم به تبعیت از ایشان باشند؟ اصلا انتخابات سیاسی تا چه میزان باید متاثر از اظهار نظرهای فقها باشد؟ آیا ایشان با فرض اعلم بودن در مسائل فقهی در امور سیاسی نیز اعلم هستند؟ البته نتیجه آن را در هشت سال گذشته دیده ایم!!!!
2. ایشان چه ضمانتی می دهند که فرد اصلح مورد نظرشان دو سال دیگر نشود یک احمدی نژاد دیگر؟ مگر احمدی نژاد را هم خود ایشان اصلح نمی دانست؟!!!!
3. در زمان حیات حضرت امام (که متاسفانه جای خالی ایشان هر روز بیشتر احساس می شود) آقای مصباح کجا تشریف داشتند و در کدام معادله سیاسی اجازه ورود پیدا کرده بودند که اینک یکه تازی می کنند و حمایت از لنکرانی را "تکلیف" می دانند.
4. بهتر نیست که انتخاب گزینه اصلح به افراد واگذار شود تا هر کس در انتخاب رئیس جمهور کشورش از بین دو گزینه "جبر و اختیار" لااقل حق انتخاب داشته باشد؟ (1319791) (alef-6)
 
Abdollah
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۴۹:۱۸
آقای مصباح یزدی، مبالغه گو و غلو گو ست
نمی گویم دروغ می گوید ولی می گویم سیاست بازی می کند!!
در انتخابات 8 سال قبلی مقایسه ای بین احمدی نژاد و هاشمی کرده بود که معنای آن این بود که ابوبکر(ر) پیر و شیخ بود و با تجربه و حضرت علی(ع) مانند احمدی نژاد جوان.
در پیش خطبه نماز جمعه گفته بود که همه سران اصلاح طلب از آمریکا و اسرائیل پول گرفته اند و وقتی بعداً از او پرسیدند که سندی داری یا کدام یک از آنها چنین کرده اند، صراحتاً گفت که خطابه کردم و در خطابه می توان مبالغه و غلو کرد. (1319792) (alef-6)
 
Belarus
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۴۹:۲۸
مصباح صلاحیت معفری اصلح و تعیین تکلیف برای مردم را ندارد. بی بصیرت تر از جریان ایشان سراغ نداریم. ایشان و همفکرانشان بخاطر خساراتی که به کشور در طی هشت سال گذشته وارد نموده اند می بایست مجازات شوند. (1319793) (alef-6)
 
رستا
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۴۹:۴۶
بسم الله الرحمن الرحیم
اینکه یک عالم دینی تغییر موضع دهد نه شرک است نه کفر کمی اندیشه کنیم و گرفتار تحجر خوارج زمان علی ع نشویم
والسلام (1319794) (alef-6)
 
شاكر
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۸:۲۱:۵۷
سايت الف خواهشا حرف دل مرا نمايش بده
تغيير موضع يك عالم ديني كفر نيست ليكن همانطور كه فاطمه رجبي همسر اقاي الهام بعد از معجزه هزاره سوم خواندن اقاي احمدي نژاد و مشاهده افتضاح صورت گرفته با شجاعت اعلام كرد بازنشسته سياسي شده است و ديگر هرگز موضع گيري سياسي نخواهد كرد بجاست با توجه به افتضاح احمدي نژاد اقاي مصباح به فاطمه رجبي تاسي كند (1320089) (alef-6)
 
Australia
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۷:۴۱:۳۲
شما که اهل اندیشه هستی‌ بهتر نیست که به عآلمان دینی عزیز بگی‌ که وارد دنیای سیاست نشن و دین و دنیای مردم رو مورد سؤ استفاده قرار ندن . دین که نباید ابزار سیاسیون شود برادر (1321570) (alef-13)
 
Australia
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۵۴:۲۱
من یک پیشنهاد دارم و از الف عزیز خواهش می‌کنم که این پیشنهاد رو درج کنه هر کی‌ موافق هستش مثبت بده:آیت الله مصباح بهتر است که به عنوان عالم دینی فقط در مورد مسائل شرعی مثل نماز و حج و نفاس و ...... نظر بده و در میدان سیاست وارد نشه . (1319808) (alef-6)
 
Belarus
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۵۶:۱۶
از نهادهای نظارتی نظام انتظار می رود در مقابل اقدامات تخریبی و توهین آمیز گروهک پایداری که نتیجه ای جز فلاکت مردم و وارد شدن خسارات جبران نشدنی به اسلام و انقلاب نداشته است ، اقدامات شایسته ای انجام دهد و به جرائم آشکار این جریان رسیدگی نماید (1319810) (alef-6)
 
Belarus
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۵۷:۲۳
مصباح یزدی حق ندارد برای من ایرانی تعیین تکلیف کند! (1319817) (alef-6)
 
کیان
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۶:۵۹:۰۹
آقای مصباح قبلا هم احمدی نژاد را اصلح میشناختند...؟؟؟؟!!! (1319827) (alef-6)
 
Kuwait
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۷:۲۱:۳۵
اقاي مصباح هيچ وقت بينش و بصيرت سياسي نداشته اند. تاييد احمدي نژاد رو يادتون هست؟ اونهم زماني كه صداي نخبگان بلند بود.
ايشون بهتره به مسائل ديني بپردازند و باعث روي كار امدن افرادي بي تجربه و ناپخته كه تنها با ژست انقلابي سعي در اصلح نشان دادن خودشان دارند نشوند
اي كاش مردم ما هم عمقي بين تر باشند و به صرف اينكه فلاني ماشينش پرايده و نامزده ديگر ماشينش بنزه نگويند كه پس اين اشرافي و فاسده و اون يكي خوب و خدومه

در اين دوره به ادم قوي نياز داريم نه كسي كه اداي ساده زيستي داره
احمدي نژاد هم از همه ساده زيست تر بود ببينيد چطور وضع كشور رو به نابودي كشوند (1319909) (alef-6)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۷:۲۹:۳۲
آقای مصباح که احمدی نژادو سال 84 و 88 به عنوان صالح معرفی کردند، نتیجه این انتخاب رو هممون دیدیم، خواهشی که از ایشون دارم اینه که در مورد صالح بعدی بذارن مردم خودشون فکر کنن .........مردم خودشون شعور دارن......همیشه گفتند آدم عاقل از یه سوراخ دو بار گزیده نمیشه......بلللله بلللله (1319933) (alef-6)
 
علی
United States
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۷:۴۵:۳۸
آقای مصباح همان انتخابی که سال 84 کردی بس است. لطفا" برای مردم تعیین تکلیف نکنید (1320006) (alef-6)
 
ترنم
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۸:۴۱:۳۷
آقای مصباح هم یکی مثل من و شما،
ایشون فقط کاندیدا ها رو با معیار های کاندیدای اصلح مقایسه می کنند و نظرشون رو میگن، احمدی نژاد هم 4 سال اول واقعا خوب بود و نشونه ش هم رای 25 میلیونیش تو سال 88 بود. ولی خب اتفاقات مختلفی افتاد و احمدی نژاد رو از مسیر درست و مسیری که تمام نیروهای ارزشی و انقلابی بهش اعتقاد دارند خارج کرد.
اصلا من نمی دونم ما ایرانی ها چرا اینقدر جوگیریم؟ حالا چون این اتفاقات افتاد باید به کسی رای بدیم که 8 سال تمام ارزش ها و آرمان های انقلاب رو پایمال کرد و خشتی رو گذاشت که تا ثریا داره کج میره؟!!! تازه هرکسی هم که بخواد درستش کنه باید اول نابودش کنه تا بتونه دوباره از اول درست بسازدش؟؟
شورش هایی رو که دوران سازندگی پیش اومد یادتون نیست؟ یکی از شعار هاش هم این بود
دولت خدائی می کند
ملت گدائی می کند (1320150) (alef-6)
 
فيروز
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۸:۱۷:۴۶
اقاي مصباح وامثال ايشان با نوع عملكرد و موضع گيري هايشان
1- بصورت غير مستقيم لزوم جدايي دين از سياست را تشويق و ترويج ميكنند
2- شايد با اعتقاد به پر كردن زمين از ظلم و فساد ميخواهند زمينه ساز ظهور گردند (1320079) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۱:۳۵:۵۶
راستی کسی میداند جناب مصباح چقدر سابقه مبارزاتی دارد؟ چند سال یا روز یا ساعت در زمان رژیم سابق زندان بوده است؟ لطفا بگویید تا ماهم اطلاع پیدا کنیم. (1321389) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۸:۴۱:۱۲
هاشمی و قالیباف هر دو لایق ریاست جمهوری هستند . من به نفع هیچکدام کنار نمیکشم . یک رای نا قابل دارم . تا زمانی که تو صندوق ننداختم شمارش نمیشه و خودمم نمیدونم به کدوماشون رای میدم چون هر کدام مزایائی دارند که دیگری نداره بهرحال تا روز رای گیری تصمیم میگیرم (1320149) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۹:۰۶:۰۲
اینکه همه ما نظر سیاسی میدهیم خیلی خوب و بجاست ولی خیلی خوبست که داخل حرفهایمان کمی هم دغدغه مسلمان بودن و نجات اسلام را بگنجانیم و الا اگر صرفا برای رفع گرسنگی و تشنگی میخواهیم رئیس جمهور انتخاب کنیم که هیچ اجری و ثوابی نداریم و چنین را ی بدون نیت الهی نه برکت دارد و نه خیر (1320227) (alef-6)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۹:۱۶:۱۸
دوستان عزیز وگرامی هر عزیزی به اون نامزدی که دوست داره رای بده-هرکسم یه ملاک هایی برای انتخاب خودش داره.حالا من یه ملاکایی دارم دوستان دیگه یه ملاک های دیگه ای.نامزد رقیب رو تخریب نکنیم نامزد خودمونو تبلیغ کنیم.اخلاقم از خودمون شروع میشه.ما توقع داریم فقط مسئولین اخلاق رو رعایت کنند.وقتی ما خودمون اخلاق رو رعایت نکنیم مسئولین هم رعایت نمی کنند.رای ما جانباز قهرمان جلیلی سرافراز.بانهایت احترام به تمام کاندیدا وهوادارانشون (1320264) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۹:۱۶:۳۵
اینکه همه ما نظر سیاسی میدهیم خیلی خوب و بجاست ولی خیلی خوبست که داخل حرفهایمان کمی هم دغدقه مسلمان بودن و نجات اسلام را بگنجانیم و الا اگر صرفا برای رفع گرسنگی و تشنگی میخواهیم رئیس جمهور انتخاب کنیم که هیچ اجری و ثوابی نداریم و چنین را ی بدون نیت الهی نه برکت دارد و نه خیر (1320265) (alef-10)
 
نادر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۹:۲۸:۰۲
کسانی که در حمایت از هاشمی سینه چاک میکنند و به چشم ناجی به او نگاه میکنند در موقع ثبت نظر خود سن و سالشان را هم بنویسند. میخواهم بدانم دوران هاشمی را درک کرده اند ؟ یا اصلا دیده اند؟ (1320296) (alef-10)
 
reza
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۲:۵۱:۵۶
شما که احیانا زمان آقای هاشمی را درک کرده اید حتما فراموش نکرده اید 8 سال جنگ تحمیلی را که دولت هاشمی درست پس از آن تشکیل شد و شروع به بازسازی کشور کرد... (1320881) (alef-13)
 
عماد
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۳:۲۱:۵۰
واقعا تخريب شخصيت فقط باعث منفور شدن خودشان ميشود
هر كسي رييس جمهور شود همه بايد با او همكاري كنند. هاشمي در اين شرايط بحراني با توجه به تجربياتش و تيمش بهترين گزينه است. بهتر است آقايان كاري نكنند كه بعد از رييس جمهور شدن هاشمي تنش ايجاد شود (1321476) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۰:۲۳:۱۱
اقاي محترم من اون دوران بچه بودم و فقط يادم مياد كه شبا سير ميخابيديم. (1321802) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۲:۵۰:۳۶
بخشی از نامه انتقادی جمعی از طلاب قم به آیت‌الله مصباح:

اگر احساس تکلیف می فرمائید، مقدسات را به میدان نیاورید. در دوره قبلی شما فرمودید: «ديشب‌ يكي‌ از دوستان‌ ...‌ در حال‌ أحياء پيش‌ از نيمۀ‌ شب‌ به‌ خواب‌ مي‌رود. در خواب‌ به‌ او ندا مي‌شود كه‌ بلند شو براي‌ احمدي‌نژاد دعا كن‌، وجود مقدس‌ ولي‌عصر (عج) دارند براي‌ احمدي‌نژاد دعا مي‌كنند. (گفتمان مصباح، رضا صنعتی، مرکز اسناد انقلاب اسلامی، ص883)

در جای دیگر فرمودید: «خداي‌ متعال‌ را شاكريم‌ كه‌ زمينۀ‌ انتخاب‌ چنين‌ شخصيتي‌ ... مشحون‌ به‌ كرامات‌ و معجزات‌ بود ... عنايات‌ حضرت‌ ولي‌عصر(عج) يار ملت‌ ايران‌ بود كه‌ به‌ چنين‌ موفقيتي‌ دست‌ يافت‌ و تلقي‌ ما اين‌ است‌ كه‌ اين‌ نفخۀ‌ الهي‌ كه‌ در اين‌ زمان‌ در جامعۀ‌ ما دميده‌ شده‌ و آثارش‌ در علاقۀ‌ بيشتر مردم‌ به‌ دين‌ و انديشه‌هاي‌ اسلامي‌ ظهور يافته‌، مرتبه‌اي‌ از مراتب‌ چيزي‌ است‌ كه‌ در زمان‌ پيامبر اسلام(ص) تحقق‌ پيدا كرد و ان‌شاءالله مرتبۀ‌ كاملش‌ در زمان‌ ظهور حضرت‌ ولي‌عصر (عج) تحقق‌ خواهد يافت‌». (همان، ص881)

حضرت استاد؛ دعای امام عصر (عج) برای احمدی نژاد چه شد؟ ما با حسن ظن می گوئیم گزارشی که به شما رسیده است خلاف واقع بوده یا آن کسی که در خواب آن دوست اهوازی شما آمده امام عصر نبوده بلکه آقای مشائی بوده است! و شما در این ماجرا تقصیری ندارید. اما جناب آقای مصباح می دانید کشاندن پای امام عصر(عج) به ماجرای احمدی نژاد چه هزینه ای برای اسلام و تشیع و روحانیت و نظام و رهبری به بار آورد. آیا فتنه‌ای که ایجاد شد و همه اش به پای چند نفر مفتون ثبت شد عندالله، منتخب منذور له شما در آن نقش نداشت؟ چرا سکوت کردید و سهم احمدی نژاد را در فتنه نگفتید؟

2- حضرت آقای مصباح؛ شما و همفکرانتان در ماجرای کتاب شهید جاوید گوش فلک را کر کردید که علم غیب امام معصوم (ع) زیر سؤال رفته است چرا الآن نمی‌فرمائید که آن همه توصیه های امام عصر (عج) از طرق مختلف به شما و دوستانتان برای رأی آوردن احمدی نزاد در سال 1384 و 1388 دلیل بر علم غیب امام هست یا نیست؟ آیا امام عصر نمی دانست که باند انحرافی فراماسونر و جاسوس و خطرشان برای اسلام بدتر از صهیونیست است؟ چطور حضرتعالی بعداً متوجه شدید ولی امام عصر (سلام الله علیه) هنوز نعوذ بالله متوجه نشده اند؟ چرا دوباره حضرت به خواب آن اهوازی نمی‌آید و بفرماید که العیاذبالله اشتباه شده است؟ ما حدس می زنیم که این بار ممکن است برای کاندیدای جدید شما به خواب یک اهوازی دیگر بیاید! (1322203) (alef-13)
 
شقایق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۳:۰۹:۵۶
شما چکار به نظر بقیه داری ؟
تو نظر خودتو بده ، امثال ما همنظر خودمونو میدیم.
انگار باب شده که نظر یک نفر یعنی همه !!!! (1322259) (alef-13)
 
علیرضا احمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۳:۱۴:۵۲
بنده 37 سالمه زمان هاشمی را هم دیده ام. الان هم مصرانه به طرفداری از هاشمی ادامه می دهم. البته به نگاه منجی به ایشان نگاه نمی کنم بلکه می بینم در میان کاندیداها هیچکس به وزن ایشان نیست؛ کما اینکه این ادعای منجی بودن در باره ی بقیه ی کاندیداها نیز دروغی بیش نیست (1322270) (alef-13)
 
از اصفهان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۳:۴۲:۰۳
نه عزیزم فقط شما دیده اید ، ما نمی توانیم خودمان را ذات مقدسی مثل شما مقایسه کنیم . ما ندیده ایم ، نشنیده ایم ، نخوانده ایم ، هیچ جا نبوده ایم . شمایید که می دانید و از همه چیز آگاهید ! (1322381) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۹:۳۸:۵۵
یک پیامک به جناب عزراییل بزنید بلکه هاشمی وخاتمی را باز نشسته کند این اقایان نمیدانند تاریخ مصرف یعنی چه (1320340) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۹:۴۱:۱۷
بیایید دست از این سوپر من سازی ها بر دارید
همین اقایان به کمک صدا و سیما درانتخابات سال 88 آقای احمدینژاد را به عرش اعلی بردنند و به عنوان یک سوپر من به مردم معرفی کردند و امروز پروژه کی بود کی بود من نبودم را اجرا میکنند
اصلا ما نباید به فرد رای بدهیم ما باید به برنامه ای که از طریق حزب شناخته شده ای اعلام میشود رای بدهیم تا در نهایت حزب پاسخگو باشد نه فردی که فردای
انتخابات هیچ مسولیتی در مقابل وعده هایش ندارد و ما هم نمیتوانیم یقه کسی را بگیریم
اما حالا که حزب نداریم یا متاسفانه نگذاشته اند که داشته باشیم
به کسی رای بدهیم که علاوه بر ویژگیهای مثبت دیگر به ایجاد حزب عقیده داشته باشد
تا حداقل در دور بعد انتخابات ریاست جمهوری مثل امروز نباشد که ده ها نفر خود را اصول گرا بدانند و هر کس خود را اصلح بداند و در نهایت به زور شورای نگهبان چندنفر اصلح معرفی شوند
و بعد همین اصلح یا اصلح ترین سرنوشت کشور را به این روز بیندازد
و دو باره اش همان اش کاسه همان کاسه
و دوباره بدنبال خلق سوپر منی جدید بروند
باید برای مردم تفهیم و تبیین کرد که سوپر من واقعی تفکر جمعی است که در قالب حزب عینیت می یابد. و از طرف حزب این تفکر جمعی در قالب یک برنامه به مردم معرفی میشود. (1320345) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۹:۴۸:۱۱
دوستان عزیز دو آتیشه طرفدار آقای رفسنجانی دقت کنند که قرار نبود اصلا هاشمی بیاد و شورای نگهبان خودش رو آماده میکرد انتخابات بدون هاشمی برگزار کنه حتی همسر آقای هاشمی هم فکر میکرد ایشون نمیاد ولی مملکت عزیز ما یک فرشته نجات بزرگ داره بنام حضرت آیت الله خامنه ای . ایشون با اون درایت بالا و نظر مثبتی که به جوانان ایران دارند و احترام خاصی که برای همه مردم به ویژه جوانان دارند به احتمال 99 درصد در دقایق آخر با آمدن آقای هاشمی موافقت کرده اند تا پاسخگوی آن دسته از ایرانیهائی که طرفدار نظر مخالف رهبری هستند هم باشند . کسانی که سی سال هر روز پای صحبت رهبر فرزانه خود نشسته اند میدانند که رهبری همیشه به دنبال انتخابات آزاد و بدون استرس برای همه مردم بوده اند .
یادمان باشد و در تاریخ بماند که رهبری انقلاب ریسک بزرگی را پذیرفته و کسی جز ایشان جرات چنین کاری را نداشته . ایشان همیشه برادری خود را به هاشمی ثابت نمودند انشالله در سالهای آینده جناب آقای هاشمی هم پاسخ مناسبی به دردها و رنجهای آیت الله خامنه ای خواهند داد تا برادری خود را همچون ابراهیم ابن مالک اشتر نخعی به ایشان ثابت نمایند . خداوند یارشان باد که وحدت خود را نمیشکنند . درود بر ایران و ایرانی (1320378) (alef-13)
 
آنارشيست
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۹:۵۰:۴۷
اگرنيروهاي اصلاح طلب به اجماع برسند وكانديداهاشان انصراق بدهندو قاطعانه ازرفسنجاني حمايت كنند هاشمي ركوردآراي خاتمي راخواهدشكست (1320389) (alef-13)
 
نسل انقلاب ازنمازعیدفطرتاکنون
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۱۹:۵۴:۳۹
چی فکرمیکردیم چی شد؟آره آقانادر من 63سال دارم وهمه دولتهارادیده ام خداکندهرکس پیروزشداولین قدمش اجرای درست قانون باشداگرقانون درست اجراشودمشکلات حل خواهدشد.چه کسی هرروزصبح اجناس یاارزیاطلاراگران می کندوطبق کدام قانون؟این گرانیهادرمجلس تصویب می شوند؟ (1320406) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۰:۰۷:۱۷
جناب ایت الله مخالفت شما با هاشمی بر اساس یک سری اختلافات عقیدتی است که جایگاه آن در این مباحث نیست امروز از قسم خوردن های قبلی شما و دعا گو ئی ها شما بود که افرادی همچون افراد قدرت طلب هشت سال برگرده این مملکت سوار شدند که مملکتی که داشت افق های روشن پیشرفت را در همه عرصه ها زیر پرچم اسلام با تمام وجود احساس می کرد حالا که میفرمائید بینی و بین الله خدایش معنی این قسم را می دانید بینی و بین الله اگر انصاف دارید برگ های برنده این نظام که با جان فشانی و تحمل سختی های فراوان و گذر از گردنه های خطرناکی که دشمن نابکار برایمان تدارک دیده بود بدست آمد کجا است خدایش شما بعنوان یک مرجع شعیه نبایستی قدری در این قسم خورد های خود جانب احتیاط را بعمل آورید و اینگونه به مرام و مسلک خود در بازار مکاره سیاست چوب حراج نزنید. به هرحال ایت الله هاشمی در این سن و سال نیازی به قدرت طلبی ندارد کاسه قدرت ایشان به اندازه کافی پر شده و انگیزه ای برای این انتصاب ها ندارد چیزی که ایشان و خیلی عظیمی از مردم را نگران کرده است خطرات سنگینی است که از داخل و خارج جمهوری اسلامی را تهدید می کند تا شایذ خرابی های همان کسانی که شما برای بدست آوردن قدرت نماز شب بپا کردید به حداقل برسانند. (1320458) (alef-13)
 
افضلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۰:۱۴:۴۷
من 40 سال دارم و به خوبی هاشمی رو میشناسم من اون زمان 80 تومان حقوق داشتم 30 هزار اجاره خانه و بقیه صرف زندگی میشد با تورم اون موقع
الان 800000 تومان می گیرم 7 میلیون پیش و 550 هزار برای 60 متر می دهم و هیچی برام باقی نمی مونه پس من درک می کنم هاشمی تورم داشت زندگی هم در جریان بود اختلاس نبود و یازده روز خانه نشینی نبود محله ... برای خرید گوجه نبود بازم بگم ................... (1320482) (alef-13)
 
عليرضا
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۰:۱۶:۰۲
بنظر بنده آقاي مصباح بجاي معرفي كانديد جديد مابقي عمر خودرابايدبه توبه واستغفاراز مصيبتي كه بنام احمدي نژادبرملت تحميل كرد بپردازد. خداكند هاشمي پايان مصيبتهاي ملت باشد انشاالله كه اينگونه خواهدبود (1320488) (alef-13)
 
محمد
Germany
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۰:۱۹:۳۶
نویسنده ی گرامی الف.
لطفا توضیح دهید وجود ایت اله مصباح یزدی در جبهه ی پایداری چرا " باعث نعمت است و برکت ".این عین جمله ی است که نوشته اید.
شما این جمله را نقد کنید.
سیاست جز اینست که به مردم کمک کند و زندگی بهتری را به مردم نوید دهد.
وجود ایشان آیا به این برکت هم به نفع هست؟
اگر هر کسی بخواد یک حزبی درست کنه، چه سودی داره؟ از لحاظ سیاست داخلی چه سودی داره، که الان دارید حرف از عدم کفایت رئیس جمهور میزنید، از طرفی اقرار به مشکل سیاست خارجی. و از طرفی مشکل بزرگ اقتصادی. (1320503) (alef-13)
 
سید
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۰:۳۲:۲۹
هاشمی سرد و گرم چشیده انقلاب کسی که یار و یاور انقلاب و رهبری بوده و خواهد بود انتخاب شایسته مردم حزب الله است (1320538) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۰:۵۹:۳۳
رد صلاحیت آقای هاشمی به منزله زیر سوال بردن کل نظام است. خیلی بعید است که ایشون رو رد صلاحیت کنند. یکی از عواقب این کار مشارکت کمتر توی انتخابات توسط بعضی از طرفداران است.امیدوارم شورای نگهبان با تدبیر بیشتر کار تایید و رد صلاحیت ها رو انجام بده. (1320594) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۱:۱۰:۲۰
الف تو که بی طرف بودی ؟ چرا مثبتهای جلوی طرفداری هشمی را برداشتی بیا ویکرنگ باش واز همه بصورت یکسان حمایت کن (1320618) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۱:۵۰:۱۹
رهبر انقلاب در ادامه سخنان خود در نگاهی اجمالی به معیارهای انتخاب نامزد اصلح گفتند تا قبل از انتخابات در این زمینه نکات لازم را بیان خواهم کرد اما نکته مهم این است که برای انتخاب خوب و درست، باید معیارها را شناخت و با مشورت و تفکر، و دست یافتن به حجت شرعی، نامزد اصلح را انتخاب کرد. (1320715) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۱:۵۹:۳۱
" بینی وبین الله شهادت می دهم که روی زمین و زیر این آسمان کسی اصلح از آقای لنکرانی نمی شناسم."
در این قسمت علامه بحث اصلح میکنند اما در مورد وحدت بحث صالح مقبول. چرا اشتباه آدرس میدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممکنه نزدیکای انتخابات صالح مقبول رو معرفی کنند اگر بحث وحدت مطرح شد. (1320737) (alef-13)
 
سليم
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۲:۱۳:۳۵
شيفتگان خدمت چه به تكاپو افتاده اند از هيچ توهينى به يكديگر ابا ندارند اگر قيم ها بگذارند مردم حرف اخر را خواهد زد (1320765) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۲:۳۵:۳۰
آخر این بازی سیاسی را خدا به خیر کند امیدورام کسی رئیس جمهور بشود بتواند به این اوضاع آشفته سرو سامانی بدهد و ایران را سربلند کند. (1320820) (alef-6)
 
ایران
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۲:۴۶:۱۰
جای تعجب است که از بین این همه چهره های بروز سراغ پیرمرد فرتوتی برویم که غلام حلقه به گوش برخی فرزندان نابکارش است. (1320853) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۲:۴۸:۵۹
جناب مصباح بینی و بین الله یک دفعه یک اصلح برای مردم انتجاب کردن کافیه. (1320863) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۳:۰۱:۲۳
یک سوال خنده دار
اگر شما به جای آقای احمدی نژاد بودید،چه کسی را مهره می کردید؟
آیا واقعا این نحو تبلیغ برای آقای مشایی جز تنفر حاصلی دارد؟
من اگر جای ایشان بودم مهره ام را آقای باقری لنکرانی یا ...می گذاشتم. (1320917) (alef-13)
 
سید
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۳:۰۲:۰۶
خاتمی:کسانیکه به من محبت دارند حالا از آقای هاشمی حمایت کنند .
دستت دردنکندآقای خاتمی! که آقای رفسنجانی رادرچاه مناسبی آویزان کردی.! (1320923) (alef-6)
 
امین
United States
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۳:۰۶:۵۲
کشتید مارو از بس گفتید سن بالای هاشمی
آخه یکی نیست بگه جنتی که نهایتا باید در مورد صلاحیت هاشمی یا دیگران تو شورای نگهبان تصمیم بگیره الان دسته کم 86 سالشه یعنی 7 سال از هاشمی پیرتره چرا یه چیزی میگید که علیه خودتون ازش استفاده بشه
هاشمی از همه آقایون سرحال تره خیالتونم راحت باشه کسی نمیتونه بخاطر سن وسالش ردش کنه رهبری هم اگه دلش نخواد هاشمی حضور داشته باشه باز مخالفه این سطحی نگری درباره سن هاشمیه شک نکنید
سانسور نکنید لطفا و پخش کنید نظرمو (1320935) (alef-13)
 
امیرحسین
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۳:۱۸:۵۰
سلام
ما باید چیکار کنیم آقایون دست از سر دینمون بر دارند. تا کی از اسلام هزینه کردن؟! یا لثارات الحسین واسه چی مینویسی آآآآقا! اسمتو بنویس برادر من. اون بالا نوشته نام نه شعار!!! بزرگامون رعایت کنن ما کوچیکترها هم یاد میگیریم.اسلام به حرف حق آبرو میده نه حرف ناحق. (1320988) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۳:۱۹:۳۴
راه دمکراسی و انتخابات آزاد از کانال احزاب میگذره اونجاست که آدمها باید قبل از اینکه روی صندلی گنده ای بنشینند باید آزمونهای زیادی پس بدن و برنامه هایی رو که عقل جمعی به اونها رسیده در پیش بگیرن نه پوپولیسم (1320990) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۳:۳۳:۳۳
هاشمی شانزده سال از قدرت دور بوده و دو جریان اورا نقد کرده اند و الآن در مرز هشتاد سالگی که آخرین فرصتش هست مطمئنا" برای جبران خطاهای گذشته اش آمده و دیدیم که نه باز سازی بود و نه خیلی دشمن داشتیم ولی احمدی نژاد به دوران بدتر از جنگ ما را برده فقط با حرفهای بی خاصیت و دشمن تراش و با این همه در آمد نفتی هم ساخت و ساز کمتر از زمان رفسنجانی است هم تورم بیشتر و هم دشمن بیشتر اینبار پیر مرد تمام خطاهای گذشته را جبران میکند مخصوصا خطای کبیرش را فهمیدی ببم قرار نیست عمر نوح بکند عاقبت بخیری باید ایجاد کند چرچیل هم در دور دوم نخست وزیریش افسانه ای شد
من رای اول به جمهوری اسلامی دادم رزمنده جنگ هم بودم سنم هم بیش از پنجاه است و بارها اورا در جبهه ها و زمان بازسازی دیده ام اشرافی گری بخشی از قدرت است لطفا مسئولین و وزرا با اتوبوس به ماموریت بروند و در مهمانسراها بخوابند آیا میشود ؟هرکس به قدرت رسیده همینطور بوده حتی احمدی نژاد (1321045) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۳:۳۴:۱۱
شورای نگهبان حتما به مر قانون عمل میکنه(قابل توجه نویسنده حهت نوشتن بند اول-لطفا تصمیمات شورای نگهبان را دچار خدشه نفرمایید)ایران اسلامی به لطف خدا و درایت رهبری در مسیر توسعه قدم برمیداره و لازمه ادامه این راه حضور رییس جمهور مقاوم -شجاع و دارای عزم جهادی است(رای من دکتر سعید جلیلی) (1321052) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۵ ۲۳:۵۶:۲۰
سلام
این نوع حمایت که ایشان فرمودند و اوضاع و احوال این روزها را که نتیجه توجه به نظر ایشان است میبینیم باید بگوییم برای حفظ دین و مملکت و مردم ترا بخدا نظر خود را اعلام نفرمایید یک اشتباه دیگر ما را نابود خواهد کرد (1321131) (alef-13)
 
سید اکبر
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۰:۰۱:۰۴
عزیزان شمایی که علامه مصباح یزدی را نمیشناسید در مورد ایشان اظهار نظر نکنید . آقای مصباح در سال 84 و 88 به وظیفه خود عمل کردند و احمدی نژاد را به عنوان اصلح معرفی کردند که اگر الان هم دوباره اون شرایط پیش بیاد بین 8 نفر 84 و 4 نفر 88 احمدی نژاد را به عنوان اصلح معرفی میکنند . به این هم توجه داشته باشید که بنا به فرموده آقا در بصیرت کسی مانند علامه مصباح را سراغ نداریم . ما مامور به حال فعلی افراد هستیم و به نسبت به آینده افراد وظیفه ای ندارم . (1321154) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۰:۱۷:۵۶
ایت اله مصباح احمدی نژاد رو به مردم تحمیل کردند...
خدا ببخشه او را...
امام فرمودند: نهضت زنده است تا هاشمی زنده است (1321221) (alef-13)
 
امید
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۰:۲۸:۱۵
مدیریت قالیباف!!! هر روز وقتی کنار هر خیابون تهران می خواهم ماشینم رو پارک کنم، یه نفر میاد که هزینه پارک رو به هر قیمتی که می خواد از من بگیره، اون قدر این صحنه زشت و دردآوره که حد نداره، جدای از بحث پول، شیوه جمع آوری اونه، این یک نمونه از مدیریت قالیبافی هست! رشوه و گند کاری های مدیران شهرداری ایشون هم که حد نداره، همین آخر سال 91 چند تا مدیر شهرداری مناطق گند کارهاشون در اومد. قالیباف به درد شهرداری هم نمی خوره چه برسه به ... (1321249) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۱:۳۰:۳۵
کاش لنکرانی0هلوی احمی نژاد به حرف بابای بزرگوارش گوش میکرد میرفت امریکا آنجا روزه اش هم باطل نمی شد. (1321377) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۱:۳۴:۲۵
عبودیت حق

ای عزیز!با آن که این عالم دار جزا نیست و محل بروز سلطنت حق نیست و زندان مومن است،اگر تو از اسارت نفس بیرون آیی وبه عبودیت حق گردن نهی و دل را موحد کنی و زنگار دو بینی را از اینیه روح بزدایی وقلب رابه نقطه مرکزیه کمال مطلق متوجه کنی،در همین عالم،آثار آن را با لعیان میابی.به درای تا ببینی طیران آدمیت چنان وسعتی در قلب حاصل می شود که محل ظهور سلطنت تامه الهیه شود واز تمام عوالم سعه آن بیشتر گردد:زمین و آسمانم وسعت تحمل مرا ندارند، بلکه قلب بنده مومنم آن وسعت را دارد.و چنان غنا در آن ظاهر گردد که تمام ممالک باطن و ظاهر را به پشیزی نشمری و چنان اراده ایت قوی گردد که متعلق به ملک و ملکوت نگردد نو هر دو عالم را ، لایق خود نداده اند.

امام خمینی ره (1321385) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۱:۳۵:۰۸
هاشمی برای رضای خدا امده وبه درخواست مردم اومده من دیدم کسانی که به اشک شوق ریختن وقتی هاشمی امد ولی اقایان دیگه برای قدرت اومدن به خاطر همینم هست که دست به تخریب اقای هاشمی زدن اگه راست می گن بیان برنامه بدن نه اینکه توهین کنن یا تخریب کنن هاشمی شناسنامه انقلابه اونایی که خودشون رو انقلابی و ولایت مدار مینامن و هاشمی رو تخریب میکنن دروغ میگن (1321386) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۱:۴۱:۰۸
خدایا مپسندکه بندگان پاک وعالم واهل ورع وتقوی رابخاطرچندنفرسرمایه داردرلباس دین رفته موردبی احترامی قراربگیرند. (1321398) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۱:۴۴:۲۴
ما دین ووجدان وعدالت وآدمیت رانمی هیم تا چندسرمایه دارثروت دوست درلباس دین رفته بیشتربه دنیا وآقازاده هایشان برسند. (1321407) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۲:۰۲:۱۸
فقط آرزو می کنم ملت ایران این بار با عقلانیت خودشون تصمیم بگیرند و رای بدن و تحت تاثیر جوسازی ها نباشند و احساساتی نشوند. آقای مصباح و امثال ایشون در زمان بحران ها و مشکلات طاقت فرسایی که منتخبینشون برای مردم پیش آوردند کجا بودند که وقت تقسیم قدرت سر و کله شون به یکباره پیدا شده و فعال شدند؟! آیا این کار سو استفاده از اسلام و بازی با احساسات مذهبی ملت ایران نیست؟ دوستان خواهش می کنم به کارنامه نامزدها توجه کنید و از سر حب و بغض و یا احساسات تصمیم نگیرید.
الف جان انصافا توهین نکردم، واقعیت رو گفتم، منتشر کن لطفا. (1321422) (alef-13)
 
جانقربان
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۲:۰۵:۴۶
اقای هاشمی دیگه خودش باید بداند که اگر مردم دل خوشی از ایشان داشتند همان سال 84 با یه رقیب که اصلا کسیی احمدی نزاد نمی شناختن وبه خاطر که مردم دل خوشی از ایشان نداشتند.ونمیخواستند که هاشمی دوباره ریس جمهور بشد به احمدی نزاد رای دادند . من سال 84 خودم سرصندوق بودم دست های پشت پرده پنهانی که دولت خاتمی هم موافق وتمایل داشت رای کروبی را به نفع هاشمی ثبت وارسال به استانداری میکردند . چطور بنده خدا کروبی تا ساعت 4صبح در 18استان که اعلام کردند نفر اول وبعد به قول خودش بدبخت دوساعت خوابیدم بیدار شد که همه چیز به نفع هاشمی تعفیر شد. چرا کروبی که خدا پیغمبری سال 84 رای اورد. اگر حق کروبی نمی خوردند.هم به نفع خودشان هم الان وضعیت خراب واشفته حداقل به این وضع که دولت احمدنزاد به وجود نمی امد (1321429) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۹:۵۴:۲۵
بله ما هم بدلیل همان شایعات و انتظار ظهور رئیس جمهور مردمی و شکستن حلقه قدرت به احمدی نژاد رای دادیم ولی بزودی متوجه اشتباهمان شدیم و اینبار به هاشمی رای می دهیم. (1323483) (alef-13)
 
کریمی
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۲:۱۸:۲۹
سلام دوستان،

الحق که قالیباف گزینه مناسبیه. اگه حتی نخوایم به خودش هم رای بدیم ، حرفاش خیلی خوب آدم رو راهنمایی می کنه انتخاب درست داشته باشیم
دقت کنید انتخاب درست نه لزوما انتخاب خودش.
بخ نظر من در مورد هاشمی باید بگم که : او اصلا هدفش انتخابات نیست، رقابت در این میدان نیست بلکه بدست آوردن فرصت خیلی گرانبها برای انتقام از دولت احمدی نژاد است. هاشمی به خوبی میداند که از تریبونی که بازخورد حهانی داره و توجهات خیلی ویژه ای به آن هست پاسخ تمام سکوت های این 4 سالش رو بده و پاسخ تمام اظهار نظر هایی که در موردش شده بده.
مثلا آقای مطهری به هیچ وجه به هاشمی رای نخواهند داد و اینکه هاشمی رو همراهی میکنه و از او برای شرکت در انتخابات دعوت می کنه ، صرفا به دلیل هم جهت بودن هدفشان است از قضا مطهری در طول این 8 سال نتوانست نظرات خودش رو نسبت به دولت و ال خصوص احمدی نژاد عملی کنه بنابراین همراهی هاشمی در این یک ماه بهترین فرصت است. (1321444) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۲:۲۷:۲۴
خوب به سلامتی نوار قالیباف هم درومد و کلا شانس قالیباف با این افتضاح (حداقل دروغگویی + کتک زدن ملت) 100 بار کاهش پیدا خواهد کرد. در چند روز آینده باید شاهد افشاگری های جالبی از سوی تیم دولت بر ضد اصولگرایان باشیم. به نظر من احمدی نژاد در صورتی که نتونه مشایی رو از شورای نگهبان رد کنه برای ضرب شضت هم که شده فیلم و نوار این بروبچ اصول گرا رو رو میکنه تا بقول خودش نتونن در مقابل مردم سربلند کنن . اگر این کار بکنه تا حدی میشه به خاطر کارهای دیگش بخشیدش :)) (1321452) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۷:۲۶:۲۳
وضعیت موجود محصول تفکرات آقای مصباح و افرادی همانند او است. تا کی باید یه تجربه را چند بار تکرار کرد؟!!!!!!!!!!!!!!!! (1321552) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۷:۳۶:۴۹
پيشنهاد می نمايم اصولگرايان رودربايستی را کنار بگذارند و مانند حزب کمونيست چين انتخابات را بين خودشان برگزار نمايند. منظور ين است که کانديداها ازبين خودشا و رای دهندگان هم از بين خودشان باشند. (1321562) (alef-13)
 
عماد
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۷:۵۳:۱۷
چرا تحریف میکنیییییییییییییییید؟!!!!

ایت ا.. مصباح از صالح مقبول حرف نزده هنوز هم نظرشون روی اصلحه و وجوب اجماع روی اصلح نه صالح مقبول حالا کاری ندارم به اینکه این اصلح رو کی باید انتخاب کنه؟!!!!

حرف ایشون اینه :
"با این حال وقتی بیم این برود که با آمدن همه کار دست دیگران بیافتد، مابقی باید برای اینکه کار دست نا اهلان نیافتد کنار روند و بر روی یک نفر که اصلح‌تر است اجماع کنند."


و هیچ تناقضی هم نداره با صحبت های قبلی (1321581) (alef-13)
 
ايراني
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۷:۵۵:۰۳
من يك استاد دانشگاه هستم در حوزه اقتصاد. همه اظهارنظرها را خواندم. لذت بردم هم از الف كه اظهارات متفاوت و متنوع را منتشر كرده هم از اظهارنظركنندگان . فكر ميكنم فضا براي تعاطي افكار و انديشه‌ها بهتر شده يا حداقل اظهارنظرها واقعي شده است. همه ما عاقل هستيم. براي گرفتن يك تصميم بهتر است فكر كنيم . تجربه ‌هاي گذشته را در نظر بگيريم . به فكر آينده ايران و نسل‌هاي آينده باشيم. خودمان را در تور فكري ديگراني كه معلوم نيست بر اساس چه باورهايي سخن مي‌گويند نيندازيم. معادله سياسي ايران خيلي مشكل نيست. بهتر از خود را از چارچوب‌ها و كليشه‌ها رايج امروزي رها كنيم . همه دنيا راه خود را پيدا كرده‌اند ما هنوز دنبال پيدا كردن راه آنهم با راهنمايي انسان‌هاي هستيم كه در دنياي ديگري زندگي مي‌كنند. كمي فكر، كمي تامل به راحتي راه نمايان مي‌شود. (1321585) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۷:۵۵:۳۱
آقای هاشمی میدان را به جوانهای جویایی نام بده شما بایستی به فکر ملت باشید نه به فکر قدرت دیکتاتوری تمام شد (1321588) (alef-13)
 
اقبال
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۸:۴۰:۱۳
" آیت الله مصباح یزدی فقیه برجسته و فرهیخته ای است و مورد احترام همه جریانات سیاسی."

این عبارت واقعیت ندارد سالهاست استاد مصباح جناحی عمل می کنند (1321631) (alef-13)
 
جواد
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۸:۵۸:۵۲
واعضان کین جلوه در محراب ومنبرمیکنند.... (1321657) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۸:۵۸:۵۵
بینی وبین الله شهادت می دهم که روی زمین و زیر این آسمان کسی اصلح از آقای لنکرانی نمی شناسم.
یاد حرف های قدیمی آیت الله افتادم:
حتما یادتونه دوست اهوازی ایشون چه خوابی دیده بود!!!!!!!!!!!!!!
باز هم تکرار قصه احمدی نژاد از زبان آیت الله مصباح و همفکرانش!!! (1321658) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۹:۳۴:۵۸
با سلام شما اگر شرایط بعد از جنگ را تصور کنی وسازندگی بعد از 8سال را با ان مقایسه کنی متوجه تفاوت ایت الله هاشمی رفسنجانی وتوانایی ایشان با دیگران میشوی البته اگر منصفانه فکر کنی (1321704) (alef-13)
 
صداقت
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۰۹:۵۶:۳۴
1-قالیباف یه تکنوکراته از جنس دور بریای هاشمی.
مبانی فکری مهمتر از شعارهای کاندیداهان.
2-قالیباف استراتزیشو بدون حضور هاشمی و جلیلی بسته بود الان به استیصال رسیده.
3-آیت الله مصباح به عنوان یکی از شاخصان دارای بصیرت در کشور ،فضای کشور رو بهتر از مشاوران قالیباف(معمولا" صاحب تحلیل نیستن و در جلسات مختلف که محک زده شده اندچیز زیادی برا ارائه نداشتن) میشناسه.
4-مردم با اسرافکاری مسئولان بشدت مشکل دارن هرچند شاید خودشون هم ایراف کنن قالیباف باید نسبت خودشو با اسرافکاریای سال84 در انتخابات و استفاده از ماشینای دولتی در تبلیغات فعلی معلوم کنه(نشونیشم عدم توانایی در پاسخ دهی به دانشجوی سئوال کننده در خصوص ماشینای دولتی که با اونا اومده بود جلسه و در جواب گفت سئولات جدی بپرسین)
5-قالیباف خودشو ضد احمدی نژاد اعلام میکنه در صورتیکه خودش همون اشتباهات احمدی نژادو داره تکرار میکنه.
6-مردم به احمدی نزاد شهردار خاکی بی آلایش رای دادن به اینجا رسید قالیباف در شهرداری فعلی نه خاکی بود نه بی آلایش،ضمنا" به دوربریاش هم یه یه نگاهی بندازه ببینم چه سوابقی دارن.
6-هر چی آدم ضعیفتر باشه برا اثبات خودش بیشتر به تخریب دیگران رو میاره.
7-قالبیاف تو شهر خودش سال 84 رای نیوورد الان هم خیلی جایگاه نداره تو کل کشور میخواد چه کنه.
8-دیگه مردم به القاب و .. رای نمیدن اینکه کسی فرمانده بوده یارامام بوده و... ارزش نداره مگه الان به اون عهدش پایبند باشه
اگه صادقین این درددلای یه مشهدی رو بذترین همه بخونن
از واقعیات هم نترسین (1321741) (alef-13)
 
افسر جنگ نرم
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۰:۱۰:۰۰
جالب ترین لطیفه سال را امروز خواندم .اگر شورای نگهبان مر قانون عمل کند پس اقای هاشمی در بین کاندید های تایید شده چه میکند (1321765) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۰:۴۶:۱۲
آقای مصباح سال 84 و 88 هم احمدی نژاد را اصلح تر میدانست . اصلا" نگاه آسمانی به ایشان داشتند
به نظربنده ایشون به عباداتشون برسن اجر بیشتری داره (1321857) (alef-13)
 
عليرضا
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۰:۴۷:۴۶
اي كاش بزرگان دين بيشتر به اظهار نظر كلي مي پرداختند و وارد جزئيات سياست نمي شدند كه به نظر من اين سياست باعث تباهي دين و بد بيني مردم نسبت به دين مي شود چيزي كه الان در جامعه با توجه به اظهارات 8 سال پيش در انتخاب كانديداي اصلح مشاهده شد و الان نتيجه آن را ميبينيم ... هميشه تعادل و تفكر بهترين راه مي باشد و تند روي در هر مقوله اي زيان آور هست ، خطي مشي آيت اله مصباح نيز چيزي از تندروي هاي زمانه كم ندارد . به اميد پيروزي اعتدال تفكر عقلانيت و خواست مردم كه همان فرض و قابل احترام است بگذارينم مردم خود انتخاب كنند و از انتخاب آنها حراسي نداشته باشم اين انقلاب را خود مردم به وجود آورده اند و همه چيز بايد به مردم و احترام به آنها خطم شود. آيت اله هاشمي و رهبر گرانقدرمان دو بال اين اننقلابند با دو تفكر اما در يك جهت هر دو مال را حفظ تا از شر بد بينان مصون باشيم (1321864) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۶:۵۸:۳۷
ایکاش ما به جای تعیین تکلیف برای بزرگان دین قدری به تکلیف خودمان فکر میکردیم. (1322981) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۱:۲۳:۱۰
یادم هست سال 84 آقای مصباح از کی حمایت کرد. آیا در میزان بصیرت ایشان تغییری ایجاد شده است !؟ یادم هم هست آقای جوادی آملی و مرحوم حاج آقا مجتبی تهرانی حامی چه کسی بودند. بصیرت همه آنها بعد از هشت سال قابل بررسی است. (1321976) (alef-13)
 
یکی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۱:۳۴:۴۴
اونقدر سر مسئله کوی دانشگاه توی حرفای قالیباف تناقض هست که دیگه خودشم نمی دونه کدوم راسته ولی از قدیم گفتن دروغگو کم حافظه است (1322017) (alef-13)
 
مريم
United Arab Emirates
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۱:۴۸:۳۳
من ٥٨ سالم است زمان جنگ و اقاي هاشمي يادم است كه با چه دلسًوزي مملكت را اداره كرد با نفت بشكه ٨ و٧ دلار وتحريم هاي شديد ان موقع اقاي مصياح كجا بودند خوب است انصاف داشته باشيم (1322055) (alef-13)
 
رضا
Germany
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۲:۴۶:۱۰
یعنی باید برای نویسنده این مقاله تاسف خورد
یعنی نمی دونه تنها مشایی هست که میتونه هاشمی رو شکست بده؟
اینها که گفتی اصلا در مقابل هاشمی وزنی نیستند

اگر مشایی رد بشه
هاز همین حالا انتخاب او به ریاست جمهوری رو باید تبریک گفت (1322195) (alef-13)
 
رضوی
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۳:۰۰:۳۹
حاضرم جان را فدای آقای علامه مصباح یزدی کنم. به کوری چشم دشمنان دین (1322233) (alef-13)
 
حسین نعمتی
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۳:۱۶:۴۷
نادر / ما دروان هاشمی را درک کرده ایم میدانیم او ضعف داشته و کتمان می کنیم اما میدانیم او سیاستمدار کهنه کاری است و قاعده بازی را خوب میداند مثل بقیه کاندیدا های مطرح توهین و تخریب ندارد و می دانیم که هاشمی میتواند در حل مشکلات داخلی و مهار تورم و اثر مثبت در منطقه و جهان داشته و میتواند عزت و بلندی ایران را به اوج برساند و مسله انرزی هسته ای را با گفتمان و دیپلماسی قوی به سر انجام برساند و میتواند بی جهت در دنیا دشمن تراش نباشد پیش به سوی صدوقها با رای به هاشمی (1322277) (alef-13)
 
سید علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۳:۱۷:۵۳
اقای مصباح ترو خدا یکم استراحت بفرمایید.خسته نشدید از این همه سیاسی کاری و سیاسی بازی.من خودم دیگه به شما اعتماد ندارم .ثمره شما آقای احمدی نژاد بودن.درود بر هاشمی رفسنجانی مطمئنم اگه باشن با اقتدار میان. (1322283) (alef-13)
 
MAH
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۳:۲۴:۳۶
با سلام
و عرض دل نگرانی عمیق از تحلیل وب سایت الف در این مقاله
متأسفانه بعضی اوقات ما هستیم که آب به آسیاب دشمن میریزیم خواسته!! یا ناخواسته!!
متأسفانه درجریان انتخابات مجلس هم، همین رویه غلط را پیروی کردیم.
در اصول فقهی یک اصل وجود دارد به نام "اجماع نظر"؛ مثالی میزنم تا تفهیم شود: مثلاً برخی از مراجع در رابطه با تسبیحات اربعه در نماز می گویند سه مرتبه واجب است و برخی دیگر میگویند یک مرتبه واجب است. از نظر اصل اجماع به این نتیجه میرسیم که حداقل یک مرتبه واجب است.
در رابطه با تحلیل ها هم همینطور است وقتی تحلیلگرهای سایتها بی مهابا به قله های مذهبی کشور ایراد و شبهه وارد میکنند و آنان را مسئله دار جلوه میدهند از منظر یک محلل بیرونی حداقل نتیجه گیری این است که "پس در میان این افراد برخی مسئله دار هستند" اما اینکه کدام یک از این افراد دارای ایراد است مهم نیست، مهم مسئله دار جلوه دادن قله های مذهبی کشور است که دشمنان داخلی و خارجی از آن برای ضربه به خود ما استفاده میکنند و میگویند که "سایتهای خودتان نوشته اند"
انشاءالله که با بصیرت بیشتری قلم بزنیم (1322306) (alef-13)
 
vahid
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۳:۲۵:۰۱
اگر واقعا به دنبال فرد اصلح هستید از ایت الله هاشمی اصلحتر چه کسی؟ 1-مشایی(با این طرز فکر و ادامه راه ریاست جمهور فعلی)
2- یا قالی باف ( با ان پرونده پاک نشدنی کوی دانشگاه و ...
3- ویا شاید جناب دکتر ولایتی.(که بنده به شخصه ارادت خاصی نسبت به ایشان دارم ولی یادمان باشد که اقای دکتر در چه دولتی و چه زمانی پا به عرصه سیاسی کشور گذاشتند. ..
ای کاش که جناب ایت الله مصباح دست از تخریب برداشته و در کاری که در ان شهره هستند و استاد پای بنهند و نه در سیاست . (1322307) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۰۷:۲۶:۲۶
در شان طرفدار هاشمی نیست کسی را تخریب کنه .سعی کن از اخلاق هاشمی الگو بگیری (1324523) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۳:۲۵:۳۵
دقت کنید که نگرش سکولاریسمی در نوشته تان موج میزند. آنجا که فتوا را جدای از تصمیم سیاسی میدانید. به این میگویند سیاسی کاری سکولاریستی! (1322310) (alef-13)
 
محمدرضا رحیمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۳:۳۴:۴۹
بازی سیاست بازی نامردیه. کسی که می تونه به کشور کمک کنه و وضع مملکت رو سر و سامان بده باید به خاطر مصلحت کنار گذاشته بشه. جریان سال 84 ، من سیاسی نیستم ولی برای آینده ام هم ارزش قائل هستم و هم احترام. این مصلحت اندیشی که همیشه ازش حرف می زنن یعنی چی ؟ مگر مردم نباید جزو مصلحت باشند، من رئیس جمهوری می خوام که حرف نزنه عمل کنه، مرد عمل باشه، هر روز مرخصی نگیره ، قانون رو دور نزنه، با همه خوب باشه، دلسوز باشه و جهادی ! همانطور که آقا گفت جهادی. کاملا مشخصه منظور آقا چیه! من حداقل حداقل حداقل می خوام که یه رئیس جمهور خوش تیپ داشته باشم :) . بابا این 8 سال خیلی سخت بود واسه مردم خیلی سخت. هر کسی که تو بدنه دولت بوده فرصت داشته که کاره مثبتی انجام بده و من مطمئن هستم که هیچ کدوم هیچ کاری نکردن! بعضی ها هم کارنامشونو قبلا از ملت گرفتن که زیره 10 بوده معدلشون! تورم بالای 50 درصد! الان وقته بازنشستگیه واسشون ، سره پیریو مرکه گیری، من توصیه می کنم برید خونه استراحت کنید! افراد لایق جوان جهادی و برنامه داری هم هست که خودشونو تو این سالها و هم در میدان های جنگ دفاع مقدس نشان دادند,خیلی ها از وجود این مردان مرد و مردان عمل بهره بردند و شهری آباد و پویا و متحول نسبت به 8 سال پیش دارند! چرا من ، خانواده من، همشهری های من، هم استانی های من و هم وطن های من نباید از وجود این فرد بهره ببریم و شهری، استانی و کشوری آباد نداشته باشیم ؟ بیاید اخلاق داشته باشیم و این بازی های سیاسی کثیف رو انجام ندیم و بزاریم مردانی که مرد حق و جهاد و اخلاق هستند قدرت رو در دست بگیرند تا از برکت حضور این افراد ما مردم ایران هم در مسیر رو به جلو و پیشرفت گام برداریم و نه در جا بزنیم و هر روز اوضا بدتر شه ! به امید ایران آباد من یک ایرانی (1322344) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۳:۵۳:۱۰
همان طوركه حضرت امام خميني (ره)فرمودندميزان راي مردم است ومردم خودشان درك وشعوردارندچه كسي پيروواقعي امام هست (1322426) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۸:۱۷:۵۱
یعنی انتخاب رئیس جمهور فعلی نتیجه درک وشعور مردم بود؟چرا توهین می کنید؟ (1323214) (alef-13)
 
شیره
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۴:۴۷:۵۷
توصیه به تمام آقایان هرکس نامزد اصلح را خودش تعریف میکنه جریان پایداری و کلا اصول گرایان چرا از آمدن هاشمی ترسیدید تا حالا شده آقای هاشمی بگه کی بیاد و کی نیاد چون مقتدره (1322591) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۴:۴۹:۰۰
هنوز که تایید صلاحیت ها و موضع آخر علامه معلوم نشده که این جور هوچیگری می کنید
البته رای من قطعا خروجی پایداری نیست ولی بی احترامی به علامه را از بی اخلاقی شما می دانم (1322598) (alef-13)
 
آزاد
United States
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۴:۵۵:۵۹
وای بر ما که آقای مصباح و آقای آقا تهرانی و ... با دلایل بسیار تخصصی چه در زمینه اقتصاد و چه در زمینه سیاست های داخلی و خارجی و منافع ملی تصمیم می گیرند و به هم ما پیشنهاد می کنند دقت به دلایل آن ها بکنید قسم خوردن !!!!! آقایان دین اسلام دین آگاهی است .!!!! (1322629) (alef-13)
 
اشکان
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۵:۰۱:۵۸
با سلام آقای قالیباف بزرگتین اصلاحات و بهترین کارها تو شهرداری انجام داده مرد بزرگیه اما انم نمیشه کنمان کرد دوران شهرداری ایشان در تهران برزگترین فسادهای مالی انجام شده و پرسنل شهرداری بدون هیچ ترسی به راحتی دزدی میکنن و مطمئنم که ایشون نمیدونن.
بخدا قسم اسنادی دارم از شهرداری که ایکاش میتونستم قالیبافو ببینمو این دزدی هایی که به اسم کمک به مساجد و توسعه عمران و معاونتهای اجتماعی انجاو میدندو نشونش بدم.آیا همینا بعدا تو کابینش میرند؟ به علی(ع) قسم که اسناد دارم و داره ظلم میشه در حق بیچاره ها.
جناب دکتر قالیباف درسته که کابینه دولت اوضاش بدتره ولی آبادانی مملکتو ارجع بر دزدیها نکنید تا فقر بر مملکت اسلامی بیش ازین دامن نزنه.پیروزی در انتخاباتو بهتون تبریک میگم. (1322650) (alef-13)
 
سید
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۵:۲۵:۰۴
خاتمی اصلاح طلب+ علی مطهری اصولگرا+رفسنجانی قدرت طلب+ اقازاده های ثروت طلب= اصلاح اصول قدرت درجهت ثروت آقازاده ها. (1322717) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۰۰:۱۸:۰۶
همون احمدی نژاد شما خوبه
خلایق هر چه لایق (1324184) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۵:۲۷:۰۹
درودبریادگارحضرت آقابهجت،علامه یزرگوارمصباح یزدی.
خدایاعلمای راستین رابیش ازپیش یاری وتاییدفرما. (1322723) (alef-13)
 
هشمی دوست
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۵:۵۷:۲۵
من 52 سال سن دارم و الان نمی دانم چرا رقابای هاشمی اینقدر از وی می ترسند
این بنده خدا امده پس از 8 سال خرابکاری اقایان دوباره مملکت را سروسامان بده و برود این که اینقدر ترس نداره (1322803) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۲۱:۱۹:۱۴
هاشمی ترسی نداره چون رد صلاحیت میشه (1323737) (alef-13)
 
مجتبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۶:۲۷:۵۵
قالیباف یعنی استقامت یعنی مدیر جهادی یعنی عزمی راسخ یعنی مدیر اجرایی و لایق و یعنی فردی مورد تائید تمامی اصولگرایان (1322869) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۹:۳۴:۱۶
یاد سال ۸۴ و اینه افتادم. یعنی محمودی به تمام معنی! (1323432) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۰۰:۱۶:۲۶
چقدر گرفتی ازش؟ (1324180) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۶:۴۶:۱۸
کسی از هاشمی ترسی نداره . این صحبتهای ما برای حمایت از قالیبافه . چرا زود عصبانی میشی . شکست خوب تو انتخابات سخته اونم در سال حماسه سیاسی . در تاریخ میمونه که هاشمی رفسنجانی در سال 92 رد صلاحیت شد و هیچ اعتراضی هم به قانون نداشت چون میدونست اعتراض در قانون درج نشده است . (1322939) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۶:۵۴:۱۰
هاشمی به درد سیاست میخوره . ولی بدرد اقتصاد شرمنده . یدونه طرح اقتصادی رو طرفدارانش بگند که از مدیریت هاشمی باشه . هاشمی رو سی ساله میشناسیم . اصلا مدیریت اقتصادیش تعطیله . (1322964) (alef-6)
 
Abbas
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۱۰:۱۸:۳۲
هاشــــــــــــــــــمی کشوری جنگ زده و تحریم شده را با نفت 5،4 دلاری آباد کرد آنوقت میگی مدیریت اقتصادیش تعطیله (1324691) (alef-13)
 
كريم
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۸:۰۷:۲۴
ما رييس جمهوري ميخواهيم كه منفعل و تابع محض نباشه كه در مسير حركت سياسي كشور هي قيقاج بده رييس جمهور بايد مدير و مدبر و با اعتماد بنفس باشه و تحت تاثير هيچكسي مگر عقلش و عشقش بمردم نباشه (1323180) (alef-13)
 
ناشناس313
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۸:۴۱:۱۹
نوشته ايد:"...آیت الله مصباح یزدی فقیه برجسته و فرهیخته ای است و مورد احترام همه جریانات ..." كاملا مشخص است كه دچار اغراق هستيد كجا ايشان مورد قبول همه جريانات است اتفاقا ايشان با هر كسي نزديك شود ديگران را دور مي كند نه كفتار و نه رفتار ايشان چنان نيست كه جاذبه داشته باشد (1323284) (alef-13)
 
mohammad
United States
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۹:۲۸:۰۴
ملت بزرگ فقط بدانید این اقایانی که امروز این جوری دارند به هاشمی حجمه وارد میکنند یک روزی شعارشان این بود مخالف هاشمی مخالف رهبریست مخالف رهبری دشمن پیغمبریست . حال خودتان قضاوت کنید (1323412) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۹:۵۷:۵۴
یه سوال جدی
اگر هاشمی پیروز انتخابات باشد نظر دوستان در مورد رای مردم چی هست ؟؟ دوست دارم جواب بدهید ؟؟ آیا قبول خواهند کرد؟ آیا قبول خواهند کرد که مردم انها را نخواستند؟ (1323497) (alef-13)
 
ح-ک
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۲۰:۰۰:۵۷
اگر اصولگرایان در مقابل اصلاح طلبان متحد نشوند و یک نامزد واحد را معرفی نکنند فردای قیامت باید پاسخگو باشند .چه آیت ا... مصباح و چه دیگران. (1323508) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۲۱:۰۶:۴۷
سلام و درود بر همه عزیزانی که باین مملکت و این ملت خدمت کرده اند ، یادمان نرفته که آقایانی همچون مصباح قبلا هم تاکید و تایید هایی داشته اند لذا وقت پاسخگویی کسانی است که احمدی نژاد را تایید و حمایت میکردند نه اینکه باز مردم را راهنمایی کنند و قسم بخورند . (1323706) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۱۳:۲۴:۰۸
مسلما 84 احمدی انتخاب خوبی بود برای دفع فاسد و الان هم با تمام انحرافش بازهم وضعیت آنطور که شما سیاه نشان میدهید نیست. گرچه گرانی فشار زیادی به ما می‌اورد اما درمسیرمان برای کوتاه کردن دست مزدوران ثاب قدم هستیم. (1325153) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۲۱:۳۷:۵۲
آقای الف!که داری میگی علامه مصباح گفتن اگر شرایط طوری شد که اصولگرایان برای عدم شکست روی یه نفر اجماع کنن,حالا گفتن اصلح تر از لنکرانی سراغ ندارم,از کجا میدونی که دکتر لنکرانی یا دکتر جلیلی رای نمیارن؟؟ بعدم اینجا عرصه ی سیاسته اگه علامه میگن اصلح فلانیه حرفی دیگه نمیمونه.ولی امکان داره در آینده با امدن هاشمی شرایط جوری بشه که یه نفر بیاد که بیشتر رای باره, اونوقت جلیلی رو معرفی میکنن.چون اولویت اومدن فردیه که مومن و انقلابی و اهل استقامت و مقاومت باشه نه اهل سازش! (1323787)