توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 444470
موگرینی: نگرانی‌های مشترکی با آمریکا درباره ایران داریم
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۵۰
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشستی در اندیشکده شورای آتلانتیک درباره رویکرد واشنگتن در قبال اجرای برجام اظهارنظر کرد.

به گزارش فارس، فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشستی در اندیشکده شورای آتلانتیک درباره مسائل مختلف اظهارنظر کرد. 

وی در این نشست که بعد از دیدار با مقام‌های آمریکایی در واشنگتن انجام می‌گرفت بار دیگر تصریح کرد که دولت ترامپ به وی اطمینان خاطر داده است که «توافق هسته‌ای صد درصد اجرا خواهد شد.»

این دیپلمات اروپایی تأکید کرد که تحقق این امر مستلزم پایبندی تمامی طرف‌ها به ویژه ایران به توافق هست. 

موگرینی با بیان اینکه اجرای برجام یکی از اولویت‌های اتحادیه اروپا را تشکیل می‌دهد گفت که این توافق به جامعه بین‌المللی تعلق دارد و او به عنوان یک اروپایی موطف به انتقال این پیام به واشنگتن است که توافق هسته‌ای ایران برای امنیت جهان حائز اهمیت است.  

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در عین حال تصریح کرد که او نگرانی‌های مشترکی با آمریکا در زمینه رفتارهای ایران در مسائل غیرهسته‌ای دارد.

وی نقش ایران در منطقه، جنگ یمن، حقوق بشر و برنامه موشکی ایران را به عنوان مواردی برشمرد که در آنها رویکرد مشترکی با واشنگتن ضد ایران دارد. 

موگرینی در ادامه خاطرنشان کرد که اتحادیه اروپا در حوزه‌های یاد شده تحریم‌هایی علیه ایران دارد که به مراتب سخت‌گیرانه‌تر از آمریکا هستند. 

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان اینکه «اروپا احساس می‌کند که باید با ایران تامل داشته باشد» گفت که بروکسل تعامل با ایران در زمینه‌های سیاسی و اقتصادی را ادامه خواهد داد. 

موگرینی در بخش دیگری از این نشست گفت: «اتحادیه اروپا با دقت و به صورت موشکافانه بر اجرای برجام نظارت خواهد کرد.»
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ ۱۲:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۵ ۲۰:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۱/۳۰ ۲۲:۴۶
 
۱۳۹۵/۱۲/۳۰ ۱۸:۵۴
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۶ ۱۳:۳۹
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۲ ۱۳:۰۷
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۲ ۰۸:۱۲
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۸ ۱۷:۰۱
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۴ ۱۲:۵۹
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۰ ۰۸:۴۲
 
 
کلمات کلیدی : موگرینی، ترامپ، برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.