توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 424076
بزرگترین قدرت‌های دنیا دربرابر ایران با احتیاط و تامل عمل می کنند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۸
جانشین فرمانده نیروی انتظامی در آیین اختتامیه دوره بصیرت ویژه جانشینان نیروی انتظامی سراسر کشور گفت: بصیرت یک بینش درونی است که می تواند در فضای غبارآلود و مواقعی که کلام حق با باطل در هم آمیخته است، مسیر حق را تشخیص داده و پیدا کند.

به گزارش ایسنا، سردار اسکندر مومنی ضمن تبریک فرارسیدن میلاد رسول گرامی اسلام (ص) و آغاز هفته وحدت،اظهار داشت: بصیرت غیر از علم و دانش است، چه بسا کسانی که دانش فراوانی دارند اما به هنگام ها، جا مانده اند و نتوانستند مسیر حق را تشخیص دهند.

وی افزود: بصیرت یک بینش درونی است که می تواند در فضای غبارآلود و مواقعی که کلام حق با باطل در هم آمیخته است، مسیر حق را تشخیص داده و پیدا کند.

جانشین فرمانده ناجا ادامه داد: بعد از دوران دفاع مقدس، کشور ما در حوزه های اقتصادی و نظامی، بازسازی های پس از جنگ را تجربه کرد و در عین حال به افزایش توان و قدرت اقتصادی مبادرت ورزید، زمانی جنگ بر ما تحمیل شد که شرایط بسیار سختی بر کشور حاکم بود؛ در داخل مرزها از ترکمن صحرا گرفته تا آذربایجان و شمال غرب کشور دچار ناآرامی بود، در پایتخت نیز منافقین و دولت بنی صدر و عوامل شان کشور را دچار ناآرامی کرده بودند.

سردار مومنی اضافه کرد: در آن شرایط وخیم کشور، صدام فکر کرد که می تواند انقلاب اسلامی را شکست دهد و در سخنرانی صدور فرمان آغاز جنگ، گفت ما می رویم در ایران یک گشتی می زنیم و خوزستان را جدا کرده و بعد انقلاب اسلامی را ساقط می کنیم و برمی گردیم.

وی بیان داشت: صدام با این محاسبه مادی وارد جنگ شد ، محاسبه درستی هم کرده بود، از نظر نظامی و اقتصادی برتری کامل داشت و پیش بینی جنگ یک هفته ای را کرده بود اما اشتباه وی این بود که روحیه شهادت طلبی و آمادگی مردم ما و رهبری و ولایت را پیش بینی نکرده بود، بنابراین ما با این امتیازات، هشت سال دفاع کردیم و حتی با کمترین سلاح درنهایت دشمن را شکست دادیم.

جانشین فرمانده ناجا افزود: صدام 10 سال بعد به کویت حمله کرد و در طول سه ساعت و نیم کویت را فتح کرد و تمام سران آل صباح از کشور فرار کردند.

وی ادامه داد: شرایط بحرانی ما در آن زمان دشمن را به طمع انداخت که می تواند در عرض یک هفته کشور را فتح کند ولی هشت سال طول کشید.

سردار مومنی تصریح کرد: امروز بزرگترین قدرت های دنیا نیز زمانی که نام ایران به میان می آید، با احتیاط و تامل عمل می کنند .

وی افزود: جنگ کویت برای سرپوش گذاشتن بر شکست جنگ با ایران بود، بنابراین ما باید همیشه آماده باشیم و این آمادگی را هم نشان دهیم ، معنای بازدارندگی همین است، زمانی در داخل خاک خود برای دفاع از سرزمین و دین می جنگیدیم اما اکنون هزاران کیلومتر آن طرف تر برای آرمان های انقلاب می جنگیم.

جانشین فرمانده ناجا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به زحمات بی دریغ فرماندهان و کارکنان نیروی انتظامی در ایام اربعین حسینی (ع) گفت: نعمت امنیت امروز کشور، به برکت رهبری داهیانه و هوشمندی مقام معظم رهبری است، امروز مرزها و عمق استراتژیک ما از مرزهای رسمی مان عبور کرده است.

سردار مومنی اظهار داشت: هر چه در حوزه نظامی و اقتصادی، قدرت ما بیشتر شود، امنیت داخلی ما بیشتر خواهد شد، یکی از اصلی ترین عناصر تامین کننده امنیت داخلی، نیروی انتظامی است، هر موقع در داخل کشور ناآرامی پیش آمده، سران استکبار اعلام حمایت و پشتیبانی کرده اند .

وی تصریح کرد: نیروی انتظامی باید با تمام توان خود نظم و امنیت داخلی را تامین کند تا امنیت ملی ما افزایش یابد، در این راستا ناجا ظرفیت های بسیار بالایی دارد و شناخت این ظرفیت های عظیم از وظایف فرماندهان ما است.

جانشین فرمانده ناجا بیان داشت: هر ماموریت و تهدیدی را که ما آن را پیش بینی کرده و برنامه ریزی کنیم، آن ماموریت به خوبی پیش رفته و بدون مشکل یا با کمترین مشکل اجرا شده است.

سردار مومنی ابراز داشت: ما باید در درجه اول تلاش کنیم از منابع و امکانات موجود حداکثر بهره برداری را ببریم و بعد دنبال جذب منابع و امکانات جدید باشیم، ما باید تلاش کنیم در عین حالی که تمام ماموریت ها را انجام می دهیم، روحیه، انگیزه و ایمان کارکنان را نیز افزایش دهیم.

براساس گزارش سایت پلیس، جانشین فرمانده ناجا معیشت، افزایش جنبه های مادی و رفاهی کارکنان و خانواده های آنها، تقویت روحیه،انگیزه، اعتقاد و ایمان کارکنان را از اولویت های مهم مسئولان ناجا برشمرد.
 
کلمات کلیدی : سردار مومنی + نیروی انتظامی + ناجا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.