توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 460373
پراید همچنان در جایگاه اول خودروهای سرقتی
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۷
ایسنا نوشت: سخنگوی نیروی انتظامی از دستگیری یکی از قاچاقچیان و سرشبکه‌های توزیع شیشه در کشور خبر داد.
سردار منتظرالمهدی صبح امروز در نشست خبری که به منظور تشریح عملکرد پلیس در طرح نوروزی برگزار شد، از دستگیری یکی از سرشبکه‌های توزیع و تولید موادروانگردان شیشه در فرودگاه خبر داد و گفت: این فرد در حین فرار در فرودگاه دستگیر شد. تنها از یکی از کارگاه‌های او حدود 70 کیلوگرم شیشه کشف شده است.

وی با بیان اینکه پیش از این درخصوص خطرات موادمخدر صنعتی و جدید صحبت شده است که هر گرم شیشه می‌تواند 10 نفر و 70 کیلوگرم می‌تواند 700 هزار نفر از جوانان ما را معتاد کند، گفت: در نظر داشته باشید که قیمت هر کیلو از این مواد 50 میلیون تومان است و با یک حساب سرانگشتی می‌توان گفت که ارزش ریالی این مواد مشکوفه 35 میلیارد ریال است.

سخنگوی نیروی انتظامی با بیان اینکه همکاران من در ایام نوروز حدود 19 تن انواع موادمخدر را کشف کردند که بخش قابل توجهی از آن تریاک بوده است، ادامه داد: شاهد افزایش 6 درصدی کشفیات موادمخدر در طرح نوروزی بوده‌ایم.

برقراری امنیت و نظم در ایام نوروز با همکاری 300 هزار پلیس در کشور

منتظرالمهدی در ادامه با بیان اینکه حدود 300 هزار نفر پلیس از 25 اسفندماه در قالب طرح نوروزی، برقراری امنیت و نظم را در کشور در دستور کار خود قرار دادند، گفت: پلیس با برپایی بیش از 4500 ایستگاه کانکس و چادر انتظامی و همچنین برقراری بیش از 26 هزار گشت همزمان به طور روزانه تلاش کرد تا نظم و امنیت مردم را پایدار کند.

کاهش 10درصدی جانباختگان تصادفات در سرصحنه

معاون اجتماعی ناجا با تاکید بر اینکه در حوزه راهور شاهد کاهش 10 درصدی جانباختگان تصادفات در سرصحنه بوده‌ایم، گفت: البته در نظر داشته باشیم که حدود 2 میلیون خودروی جدید در سال 95 به ناوگان خودرویی اضافه شده و حدود یک میلیون و 800 هزار گواهینامه جدید صادر شده است.

منتظرالمهدی با بیان اینکه حتی یک نفر جانباخته هم زیاد است، اظهار کرد: در این حوادث 4 عامل اصلی از جمله خودرو، جاده، راننده و امداد و نجات دخیل هستند و البته عواملی نظیر فرهنگ عمومی ترافیک نیز بی‌تاثیر نبوده و از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه حدود 40 درصد از تصادفات به سبب عدم توجه به جلو و رعایت فاصله طولی و خستگی و خواب‌آلودگی و 23 درصد نیز به دلیل سرعت غیرمجاز و عدم رعایت سرعت مطمئنه رخ می‌دهد، گفت: سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ 18.4 درصد و همچنین 39 درصد تصادفات مربوط به واژگونی خودرو بوده است.

به گفته سخنگوی نیروی انتظامی، 58 درصد تصادفات در شعاع 30 کیلومتری شهرها به وقوع پیوسته است.

منتظرالمهدی با بیان اینکه بخش اعظمی از تصادفات در نیمه دوم روز یعنی بین ساعت 16 تا 20 رخ داده است، ادامه داد: در بین تصادفات بیشترین حوادث متعلق به خودروهای سواری و کمترین آن به مربوط به حوزه ‌های ناوگان حمل و نقل عمومی بوده است.

کاهش 5 درصدی سرقتهای مهم/ افزایش 3 درصدی سرقت‌های خرد

وی با بیان اینکه در حوزه پلیس آگاهی نیز شاهد کاهش 5 درصدی سرقت‌های مهم بوده‌ایم، گفت: همچنین شاهد کاهش 7 درصدی سرقت‌های خودرو، 9 درصدی موتورسیکلت و 18 درصدی سرقت مغازه‌ها بوده‌ایم که خوشبختانه در این میان سرقت از طلافروشی‌ها به صفر رسیده و جرایم جنایی نیز 13 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

سخنگوی نیروی انتظامی با بیان اینکه شاهد افزایش 3 درصدی سرقت‌های خرد بوده‌ایم، گفت: اما در حوزه کشفیات روند رو به بهبود بوده و با افزایش 3 درصدی کشف در این ایام مواجه بودیم که بیشترین کشفیات در حوزه خودروهای مسروقه بوده و این افزایش حتی روزانه به 93 درصد کشف خودرو رسیده است.

به گفته منتظرالمهدی کشف خودروهای مسروقه در سال 95، 90 درصد بوده است و 25 درصد خودروهای سرقت شده در 24 ساعت اول و 47 درصد آن در یک هفته و حدود 20 درصد آن نیز در یک ماهه اول کشف شده است.

وی با بیان اینکه کماکان خودروی پراید در جایگاه اول خودروهای سرقتی قرار دارد، تصریح کرد: البته در نظر داشته باشید که 30 درصد خودروها در ناوگان کشور پراید است و به طور حتم ضرورت توجه بیشتر دارندگان خودروی پراید به مسائل ایمنی می‌تواند در کاهش سرقت موثر باشد.

سخنگوی نیروی انتظامی با بیان اینکه بیشترین سرقت‌ها با احتساب 48 درصد مربوط به سه استان تهران، خراسان و خوزستان بوده است، گفت: کمترین سرقت‌ها نیز مربوط به استان‌های چهارمحال و بختیاری، همدان، کهکیلویه و بویراحمد، اردبیل و کردستان بوده که حدود 2.7 درصد سرقت را به خود اختصاص داده است.
 
کلمات کلیدی : دزدی + سرقت + سرقت خودرو + خودروهای سرقتی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.