توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 422177
بازی بزرگان چگونه رقم می خورد؟
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۰
با پایان یافتن دور گروهی لیگ قهرمانان و آرایش تیم های صدرنشین و دوم ، به نظر می رسد مرحله یک هشتم نهایی مهیجی در انتظار فوتبالدوستان خواهد بود.

به گزارش "ورزش سه"، بر خلاف ادوار گذشته، امسال بسیاری از تیم های مدعی نتوانستند در گروه خود صدرنشین شوند و با قرار گرفتن در رتبه دوم، کابوسی برای صدرنشینان در مرحله بعد خواهند بود.

با توجه به قوانین یوفا، تیم های هموطن در این مرحله با هم برخورد نمی کنند و با این تفاسیر، احتمالات جذابی مبنی بر برخورد تیم های بزرگ اروپا و برگزاری فینال هایی زودرس در همین ابتدای کار وجود دارد.

قصد داریم احتمالات هیجان انگیز قرعه کشی اولین مرحله حذفی لیگ قهرمانان را بررسی کنیم:

 گروه اول؛

صدرنشین: آرسنال – تیم دوم : پاری سن ژرمن

آرسنال: توپچی ها که بعد از 5 سال، دوباره دوباره طعم شیرین صدرنشینی را چشیده اند، امکان رویارویی حریفان دشواری را دارند که بدون شک بایرن مونیخ و رئال مادرید می توانند رعب انگیزترین قرعه برای شاگردان ونگر باشند.

قرعه های احتمالی: بنفیکا – بایرن مونیخ – بایرلورکوزن – رئال مادرید - پورتو – سویا

پاری سن ژرمن: شاگردان اونای امری که با سهل انگاری خودشان در شب آخر و تساوی برابر لوگودورتس، صدرنشینی را به آرسنال تقدیم کردند، احتمالا قرعه دشواری خواهند داشت که می تواند یکی از تیم های بین بارسلونا، یوونتوس، اتلتیکومادرید و دورتموند باشد.

قرعه های احتمالی: بارسلونا – یوونتوس - اتلتیکومادرید – دورتموند – ناپولی – لسترسیتی

گروه دوم؛

 صدرنشین: ناپولی – تیم دوم : بنفیکا

ناپولی: شاگردان ساری که موفق شدند در این گروه دشوار بالاخره صدر جدول را از آن خود کنند، احتمالا با یکی از مدعیان عنوان قهرمانی روبرو خواهند شد اما بازی برگشت در ورزشگاه خوفناک سن پائولو، می تواند برگ برنده آنها باشد. رئال مادرید و بایرن مونیخ، احتمالا کابوس هواداران ناپولی تا روز قرعه کشی خواهند بود.

قرعه های احتمالی: پاری سن ژرمن – منچسترسیتی – بایرن مونیخ – بایرلورکوزن – رئال مادرید – پورتو – سویا

بنفیکا: نمایده پرتغال که موفق شد در روز پایانی مجوز صعود به مرحله بعد را کسب کند، احتمالا یکی از قرعه های مورد علاقه مدعیان بزرگ در مرحله بعدی خواهد بود. سیاهه ای از تیم های بزرگ، در انتظار بنفیکا در مرحله بعد هستند.

قرعه های احتمالی: آرسنال – بارسلونا – اتلتیکومادرید – موناکو – دورتموند – لسترسیتی – یوونتوس

 گروه سوم؛

صدرنشین: بارسلونا – تیم دوم : منچسسترسیتی

 بارسلونا: بعد از دهمین سال صعود به عنوان صدرنشین از مرحله گروهی، حالا شاگردان انریکه قصد دارد این روند با ثبات را در مراحل بعدی نیز حفظ کنند. تنها لیورپول در سال 2007 موفق شد بلوگرانا را در مرحله یک هشتم حذف کند و در باقی موارد، آنها کار سختی برای صعود به دور بعد نداشته اند. رویارویی با بایرن مونیخ، می تواند فینال زودرس لیگ قهرمانان در این مرحله باشد. به علت هموطن بودن با رئال مادرید، امکان رویارویی با رقیب سنتی در این مرحله وجود ندارد.

قرعه های احتمالی: پاری سن ژرمن – بنفیکا – بایرن مونیخ – بایرلورکوزن – پورتو

منچسترسیتی: شاگردان گواریولا علیرغم پیروزی در یکی از دیدارها برابر بارسلونا، نتوانستند شگقتی ساز مرحله گروهی باشند و مطابق انتظار در رتبه دوم قرار گرفتند. اتلتیکومادرید و یوونتوس، می توانند سخت ترین قرعه ها برای پپ گواردیولا و شاگردانش باشند.

 قرعه های احتمالی: ناپولی – اتلتیکومادرید – موناکو – دورتموند – یوونتوس

 گروه چهارم؛

صدرنشین: اتلتیکومادرید – تیم دوم : بایرن مونیخ

اتلتیکومادرید: شاگردان سیئونه یک بار دیگر تخصص خود را در نتیجه گیری در لیگ قهرمانان به نمایش گذاشتند و موفق شدند در حضور بایرن مونیخ، صدرنشین گروه چهارم لقب بگیرند. پاداش نتایج خوب ال چولو، قرعه احتمالا آسان این تیم در مرحله بعد خواهد بود.

 قرعه های احتمالی: پاری سن ژرمن – بنفیکا – منچسترسیتی – بایرلورکوزن – پورتو

بایرن مونیخ: شکست در دیدار رفت برابر اتلتیکومادرید در ویسنته کالدرون و باخت غیرمنتظره در سرمای روسیه برابر روستوف، باعث شد شاگردان کارلتو در رتبه دوم قرار بگیرند و احتمال رویارویی با قرعه ای سخت را به جان بخرند. آرسنال، بارسلونا و یوونتوس، می توانند قرعه دشواری برای ژرمن ها در مرحله یک هشتم باشند.

قرعه های احتمالی: آرسنال – ناپولی – بارسلونا – موناکو – لسترسیتی – یوونتوس

 گروه پنجم؛

صدرنشین: موناکو – تیم دوم : بایرلورکوزن

 موناکو: شگفتی سازان فرانسوی که موفق شدند در حضور تیمی مانند تاتنهام صدرنشینی را از آن خود کنند، ممکن است در مرحله بعدی قرعه ای بسیار دشوار را در مقابل خود ببینند. رئال مادرید و بایرن مونیخ، می توانند حکم حذف زودهنگام موناکو را امضا کنند.

قرعه های احتمالی: بنفیکا – منچسترسیتی – بایرن مونیخ – رئال مادرید – پورتو – سویا

بایرلورکوزن: دومین نماینده صعود کرده آلمان به مرحله یک هشتم نهای، تیم های بزرگی را در قرعه احتمالی خود می بیند و احتمالا آرزو دارد نام تیم هایی مانند لسترسیتی و ناپولی را در مقابل نام خود در روز دوشنبه ببیند.

قرعه های احتمالی: آرسنال – ناپولی – بارسلونا – اتلتیکومادرید – لسترسیتی – یوونتوس

گروه ششم؛

صدرنشین: دورتموند – تیم دوم : رئال مادرید

دورتموند: کابوس کهکشانی ها در سالهای اخیر، بر خلاف انتظارات موفق شد در برابر رئال مادرید به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعد شود و اگر بدشانسی نصیب این تیم نشود، احتمالا قرعه خیلی دشواری در مقابل نام دورتموند حک نخواهد شد. پاری سن ژرمن و مچسترسیتی می توانند بدترین احتمالات ممکن برای زنبورها باشند.

قرعه های احتمالی: پاری سن ژرمن – بنفیکا – منچسترسیتی – پورتو – سویا

رئال مادرید: کهکشانی ها بر خلاف روند فوق العاده خود در لالیگا، در لیگ قهرمانان نتوانستند در گروه ششم صدرنشین شوند و با گل دقایقی پایانی مارکو رویس، قافیه را به زنبورها باختند. گلی که البته با توجه به احتمالات قرعه کشی، شاید به مذاق بسیاری از هواداران لوس بلانکوس شیرین باشد. یوونتوس و آرسنال، بدترین قرعه ممکن برای شاگردان زیدان در روز دوشنبه خواهند بود.

 قرعه های احتمالی: آرسنال – ناپولی – موناکو – لسترسیتی – یوونتوس

گروه هفتم؛

 صدرنشین: لسترسیتی – تیم دوم : پورتو

لسترسیتی: روباه ها بر خلاف روند بسیار ضعیف در لیگ برتر، در لیگ قهرمانان نمایش قهرمانانه ای داشتند و موفق شدند با اقتدار در صدر جدول گروه هفتم قرار بگیرد. اما با این تفاسیر هم احتمال برخورد با رئال مادید و بایرن مونیخ، به شدت ذهن رانیری ایتالیایی را به خود مشغول کرده است.

قرعه های احتمالی: پاری سن ژرمن – بنفیکا – بایرن مونیخ - بایرلورکوزن – رئال مادرید – سویا

 پورتو: دیگر نماینده صعود کرده پرتغال، با پیروزی درخشان در شب آخر در مقابل لسترسیتی نشان داد که می تواند قرعه سختی در مرحله بعد برای دیگر مدعیان لقب بگبرد. بارسا، یووه و آرسنال می توانند قرعه ای سخت برای پورتو در مرحله یک هشتم باشند.

 قرعه های احتمالی: آرسنال – ناپولی – بارسلونا – اتلتیکومادرید – موناکو – دورتموند – یوونتوس

 گروه هشتم؛

 صدرنشین: یوونتوس – تیم دوم : سویا

یوونتوس: بیانکونری ها با توجه به تجربه تلخ سال قبل، امسال صدرنشینی خود را تا روز آخر حفظ کردند و امسال قصد دارند به ناکامی های خود در مسابقات برون مرزی نیز پایان بخشند. بایرن مونیخ و رئال مادرید، می توانند فینالی زودرس را در مرحله یک هشتم نهایی برای بانوی پیر رقم بزنند.

قرعه های احتمالی: پاری سن ژرمن - بنفیکا - منچسترسیتی - بایرن مونیخ - بایرلورکوزن - رئال مادرید - پورتو

سویا: متخصص قهرمانی در لیگ اروپا، امسال سنت شکنی کرد و موفق شد به عنوان تیم دوم راهی مرحله حذفی لیگ قهرمانان شود. حالا شاگردان سامپائولی امیدوارند قرعه روی خوشی به آنها نشان داده و مجبور به رویارویی با آرسنال و دورتموند نباشند.

قرعه های احتمالی: آرسنال – ناپولی – موناکو – دورتموند - لسترسیتی
 
کلمات کلیدی : لیگ قهرمانان اروپا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.