توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 332870
پوران درخشنده پیگیر «طلاق عاطفی»
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۱
پوران درخشنده از نگارش فیلمنامه‌ای درباره طلاق عاطفی خبر داد و تاکید کرد: سینما فقط سرگرمی نیست!

این کارگردان سینما در گفت‌وگویی با ایسنا درباره پروژه تازه خود توضیح داد: مدتی است مشغول تحقیق درباره طلاق عاطفی هستم. تاکنون چهار ورسیون از فیلمنامه نوشته شده اما هیچ کدام راضی کننده نبوده است زیرا حس می‌کنم جامعه جلوتر از ما حرکت می‌کند و وقتی فیلمنامه‌ای عقب‌تر از تحولات اجتماعی باشد، جذابیتی نخواهد داشت.

درخشنده با بیان اینکه نام موقت این فیلمنامه «طلاق عاطفی» است، اضافه کرد:‌در حال حاضر همراه با دانشجویان مردم‌شناسی و جامعه‌شناسی دانشگاه تهران مشغول تحقیق و پژوهش هستیم. پرسش‌نامه‌هایی را آماده کرده‌ایم و گفت‌وگوهایی با نسل‌های مختلف به ویژه دهه ۷۰ داشته‌ایم. فکر می‌کنم به جایی رسید‌ه‌ایم که به زودی بتوان نگارش فیلمنامه را آغاز کرد.

این هنرمند سینما که همواره دغدغه خود را نسبت به مسائل اجتماعی نشان داده است، نبود مهرورزی و عشق‌ورزی را یکی از بزرگترین آسیب‌های اصلی جامعه امروز برشمرد و ادامه داد: یکی از مهمترین مشکلات ما مدیریت نکردن و نبود مهر است و این چنین است که فاصله‌ها، بی‌تفاوتی‌ها و دلزدگی‌ها بیشتر می‌شود. در این وضعیت است که با مسایلی مانند ازدواج سفید، بی‌تعهدی، نداشتن تحمل، فرار از مهر، گسترش اعتیاد و رواج مواد توهم‌زا روبرو می‌شویم چرا که همه این‌ها پیامدهای نبود مهر و توجه است. به همین دلیل امروزه شاهدیم که بیشتر خانه‌ها به خوابگاه تبدیل شده و دیگر محل امن خانواده‌ها نیست.

کارگردان فیلم‌های «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند»،«بچه‌های ابدی» و «پرنده کوچک خوشبختی» اضافه کرد:‌ دوست دارم اگر قرار است فیلمی ساخته شود، حتما پیامی هم داشته باشد چون متأسفانه بازخوانی و بازنگری مسائل خانوادگی ما جزو موضوعاتی است که همواره مورد بی‌توجهی قرار گرفته است.

او با تأکید بر ضرورت توجه به مسائل خانوادگی در مدیوم‌های هنری خاطرنشان کرد:‌ آمار بالای طلاق عاطفی نشان می‌دهد راهی نداریم جز نهادینه کردن مسائل خانوادگی و اینکه به مباحث فرهنگی رنگ تازه‌ای ببخشیم. از نظر من سینما فقط سرگرمی نیست و محلی است که باید مسائل اجتماعی را در آن مطرح کنیم.

پوران درخشنده در پایان درباره زمان نگارش این فیلمنامه گفت: فکر می‌کنم به زودی به نتیجه برسم و بتوانم نگارش فیلمنامه را آغاز کنم و امیدوارم اردیبهشت‌ماه بتوانیم وارد مراحل بعدی بشویم.
 
کلمات کلیدی : پوران درخشنده، فیلمنامه‌، طلاق عاطفی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.