توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415571
نخست وزیر فرانسه درباره «مرگ» اتحادیه اروپا هشدار داد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۷
نخست وزیر فرانسه با اشاره به تحولات شکل گرفته در کشورهای اروپایی نسبت به از بین رفتن اتحادیه اروپا هشدار داد.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه،«مانوئل والس» در برلین در نشستی که از سوی روزنامه آلمانی «زوددویچه سایتونگ» ترتیب داده‌شده بود، گفت: اگر آلمان و فرانسه به نگرانی‌های مردم در مورد پناهجویان و تروریسم گوش ندهند، اتحادیه اروپا در خطر فروپاشی قرار خواهد گرفت.

والس با این تعبیر که اتحادیه اروپا می تواند بمیرد، گفت: پاریس و برلین باید کمک کنند تا اتحادیه اروپا بر مقابله با بحران پناهجویان، عدم همبستگی بین کشورهای عضو، خروج بریتانیا و تروریسم متمرکز شود.

نخست‌ وزیر فرانسه افزود: آلمان و فرانسه مسئولیتی بزرگ برای جلوگیری از فروپاشی اتحادیه اروپا دارند.

والس با اشاره به تلاش مقامات انگلیس برای حفظ مزایای حضور در اتحادیه اروپا، از جمله دسترسی به بازار واحد این اتحادیه پس از خروج از آن، گفت: اگر اجازه دهیم لندن در حالی که تصمیم به خروج از این اتحادیه گرفته، به‌راحتی این مزایا را حفظ کند، آن وقت سایر اعضا نیز ترغیب خواهند شد تا اتحادیه را ترک کنند.

نخست‌وزیر فرانسه تصریح کرد رای به برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) و پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا نشان داد تا چه میزان، شنیدن صدای شهروندان خشمگین، مهم است.
 
کلمات کلیدی : فرانسه ،پناهجویان، تروریسم ، اتحادیه اروپا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته