توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 406076
خنثی‌ سازی‌ توطئه‌ آمریکا‌ توسط‌ سازمان‌ پدافند‌غیر‌عامل
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۰
رئیس سازمان پدافند غیر عامل با اشاره به گزارش نیویورک تایمز از طرح نیترو زئوس، گفت: آمریکایی‌ها سامانه‌هایی در زیرساخت‌های ایران قرار داده‌اند که هم به آنها اطلاعات بدهد و هم قدرت تخریب داشته باشد که نمونه‌هایی را کشف کرده‌ایم.

به گزارش صدا و سیما، سردار جلالی در حاشیه همایش نکوداشت پدافند غیرعامل در وزارت ارتباطات درباره تولید گوشی هوشمند مدیران در کشور افزود: تلفن‌همراه مدیران با تلفن‌همراه هوشمند مدیران متفاوت است؛ زیرا تلفن همراه هوشمند قابلیت‌های مختلفی از جمله شنود، ثبت مکان، تصویربرداری، ثبت اثر انگشت، اسکن قرنیه چشم، حفظ عکس‌ها، اطلاعات دفترچه تلفن و حفظ پسوردهای بانکی را دارد.


رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: این اطلاعات به تنهایی برای فرد دارای اهمیت نیست اما به ایجاد بیگ دیتاهایی منجر می‌شود که استفاده‌های زیادی می‌توان از آنها برد.
به گفته وی، مسئولانی که مکانشان مهم است و اطلاعات مکانی آنها می تواند علیه‌شان استفاده ‌شود، اساساً نباید از گوشی هوشمند استفاده کنند. برای دیگر مسئولان نیز قابلیتی ایجاد کرده ایم که گوشی‌های موجود امن‌سازی شود.


سردار جلالی درباره قول نوبخت سخنگوی دولت درباره بودجه پدافند غیرعامل در کشور گفت: آقای نوبخت قول خود را فراموش کرده‌اند و در بودجه اثری از پدافند غیرعامل دیده نمی‌شود که در این باره با کمیسیون‌های ذیربط مذاکره کرده‌ایم.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل گفت: طبق گزارش نیویورک تایمز درباره طرح نیترو زئوس به طور شفاف اعلام شده که آمریکایی‌ها 2 استراتژی در برابر به نتیجه نرسیدن 1+5 یا درگیری ایران با رژیم اشغالگر قدس، دارند و بر این اساس سامانه‌هایی (ایمپلنت‌هایی) در زیرساخت‌های ایران کاشته‌اند که هم به آنها اطلاعات بدهد و هم در زمان لازم قدرت تخریب داشته باشد.


جلالی گفت: با بررسی در این باره زیرساخت‌های ایران را در چندین دسته از جمله برق، انرژی، ارتباطی، نفت، رسانه دسته‌‌بندی‌ کردیم که بعد از بررسی نمونه‌هایی نیز در برخی زیرساخت‌ها کشف شده است.


وی گفت: در مقابله با این امر باید با وجود اینکه همه کاستی‌هایی که درباره تولید داخلی تجهیزات داریم، سیاست حمایت از محصولات بومی امنیتی را با جدیت دنبال کنیم که برای مثال محصول ضد بدافزار بومی امروز رونمایی شد.


سردار جلالی همچنین از افتتاح مرکز عملیات دفاع سایبری در هفته جاری با دو مقیاس موضوعات داخلی و خارجی خبر داد و افزود : شبکه ملی اطلاعات پدافندی‌ترین طرح غیرعامل وزارت ارتباطات است .


وی با اشاره به مقوله ارتش نظامی سایبری در جهان، از منصوب شدن اخیر فرماندهی نظامی سایبری در آمریکا خبر داد و گفت: این امر نشان از توسعه فضای سایبر در حوزه نظامی و افزایش توانمندی‌ها و قابلیت‌های فضای سایبر در حوزه نظامی دارد.


سردار جلالی با بیان اینکه وزارت ارتباطات را می‌توان وزارت دفاع سایبری در کشور نامید، گفت: شبکه ملی اطلاعات پدافندی‌ترین طرح غیرعامل وزارت ارتباطات و اساسی‌ترین رویکرد برای مقابله با تهدیدات فضای مجازی و رسیدن به پایداری شبکه است.


به گفته وی، حذف هاستینگ‌های خارجی (میزبانی های خارجی سایت‌ها) و حذف خروج غیر ضروری از گیت‌وی بین‌الملل برای مقاصد ایران (دسترسی از ایران به سایت‌های ایرانی) از اولویت‌هاست.
 
کلمات کلیدی : پدافند غیر عامل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.