نظر منتشر شده
۱۲۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 466971
قالیباف مطرح کرد:
یارانه نقدی مردم را به ۱۵۰ هزار تومان افزایش می‌دهم+ فیلم
بخش خبری الف، 9 اردیبهشت 96
تاریخ انتشار : شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۷
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری: امروز در دولت مردم، متعهد می شویم که حتما با توجه به افزایش قیمت ها، یارانه ها را نیز تا سه برابر افزایش دهیم و به 150 هزار تومان برسانیم.

قالیباف در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما افزود: نخستین نکته ای که باید درخصوص یارانه ها بدانیم این است که یارانه حق مردم است و در این زمینه منتی بر مردم نداریم زیرا در همه دنیا همین گونه است، وقتی که مردم در یک شرایط خاصی قرار می گیرند دولت ها از مردمشان دفاع می کنند.

محمدباقر قالیباف  گفت: البته خدایی ناکرده این رفتار نباید باشد که وقتی به انتخابات می رسیم آن موقع به آن توجه کنیم و این موضوعات را افزایش بدهیم.
قالیباف افزود: بحث مربوط به یارانه ها برای کمک به زندگی مردم است و امروز می بینیم بخشی از مردم ما زندگی شان در گروی یارانه هاست یعنی اگر یارانه به آنها داده نشود آنها امکان زندگی ندارند.

وی گفت: تورم و گرانی هست و از سال 89 تاکنون هزینه های زندگی 3 برابر شده، خود دولت هم بودجه جاری اش را 3 برابر افزایش داده است.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: این به معنی آن است که 45 هزار و 500 تومان درحال حاضر ارزش سال 89 را ندارد و امروز در حقیقت این مبلغ 15 هزار تومان شده است.

قالیباف گفت: اگر به مردم هم کمک نکرده باشیم بایستی قدرت خرید مردم را به همان سال 89 برسانیم یعنی یارانه را به 150 هزار تومان افزایش دهیم.
وی افزود: بعضی ها معتقدند که این موضوع در جامعه تورم ایجاد می کند که البته اگر آن را کنترل کنیم نه تنها تورم ایجاد نمی کند بلکه رونق هم ایجاد خواهد کرد و موجب رونق بازار خواهد شد.

قالیباف گفت: دولت مردم متعهد است منافع مردم را بر منافع دولت ترجیح دهد.

اینجا
 
 
کلمات کلیدی : قالیباف+انتخابات ریاست جمهوری+انتخابات ۹۶+یارانه
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۱:۵۹:۵۰
کاندیداهای ریاست ‌جمهوری باید مصلحت نظام را در نظر بگیرند و اگر خروجی حرف‌شان تضعیف اصل نظام باشد گفتنش حرام ا (4297922) (alef-13)
 
مجید عبدالله خانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۱۲:۱۶
- دقیقا از سال اول پررداخت یارانه نقدی که بالغ بر 46 هزار میلیارد تومان در یال می باشد دولت در تأمین اعتبار لازم با مشکلات عدیده روبرو شد بطوریکه از سال 89 عملا تمامی عوایدی حاصل از افزایش قیمت های انرژی بجای هدابت به سمت بخشهای کشاورزی و صنعتی و ایجاد زیرساختهای حمل و نقل عمومی ارزان عملا در اختیار پرداخت نقدی ماهانه بود سال 90 الی 92 و بعدها تا 96 نیز بدون استثنا دولتها برای تأمین اعتبار مذکور ناچار از جابجایی ردیفهای بودجه بودند این در حالی است که با گذشت زمانی کوتاه از حق آحاد مردم دانستن دریافت یارانه به مرور از سال 90 به موضوع ضرورت کاهش حجم جامعه یارانه بگیر تأکید شد خواست معقولی که به دلایل معقول تا سال 94 ادامه داشت بطوریکه دولت و مجلس بللاخره موفق شدند در سال 94 حداکثر 5% از یارانه بگیران را که غالبا از حقوق بگیران دولتی و شرکتی محسوب می شدند یکجانهب از فهرست دریافت کننده یارانه نقدی حذف کنند اقدامی که در خصوص حداقل 3 الی 5 دهک بالایی جامعه بعنوان اقشار برخوردار همچنان عملی نشده است.
- وعده بقایی کاندید مورد نظر احمدی نژاد مبنی بر افزایش 3 برابری یارانه های پرداختی به تمامی دهکها امروز از زبان قالیباف بازتولید می شود چنانکه رییسی علی رغم افزایش 3 برابری دریافتی جامعه تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی در اسفند ماه 95 همچنان ایام ثبت نام در انتخاباتریاست جمهوری به وعده 3 برابر سازی پرداختی به این دو گروه تأکید می کند که با توجه به سه برابر شدن در روزهای گذشته باید 3 برابر سازی مورد نظر رییسی 9 برابر باشد پرداختی اسفند ماه 95 باشد که قطعا در مغایرت با مصوبات مجلس و خارج از توان مالی کشور می باشد.
- پرداخت یارانه نقدی 46 هزار میلیارد تومانی بنابر اعتراف تمامی کارشناسان و مدیران اقدامی قطعا غیر معقول و موجب افزایش ناکارآ»دی اقتصادی و حتی رفاهی است بطوریکه بنابر ادعای قالیباف برای حفظ حداقل توان خرید باید سالانه با نرخ تورم افزایش داشته باشد بطوریکه قالیباف مدعی است می خواهد مبلغ مذکور را سالانه به 150 هزار میلیارد تومان پرداختی افزایش دهد اما نکته اینجا است که افزایش حجم پرداختی غیر معقول و ناکارآمد ساز اقتصادی و رفاهی چه مشکلی را از جامعه مرتفع خواهد کرد چه زمانی و با اتکا بر کدام برنامه عقلانی می توانیم پرداخت یله نقدی را به جریان تولید هدایت کنیم؟ چرا گیرندگان ضروری یارانه نقدی به سمت سازمانهای ذی ربط اجتماعی مانند سازمان بهزیستی و کمیته امداد یا سازمان تأمین اجتماعی سوق داده نمی شوند؟ مگر اعطای دفترچه های بیمه رایگان و رایگان سازی ارائه خدمات درمانی و بستری تا جراحی در دانشگاههای علوم پزشکی کشور بخشی از پرداخت یارانه به تمامی اقشار آسیب پذیر نیست؟ پس چرا مدعی ثابت بودن میزان یارانه پرداختی به 3 دهک پائین اجتماع هستند؟
- امروز همه به انحاء مختلف در اینکه تولید ایران در معرض نابودی است اتفاق نظر دارند اما همچنان کسی مایل به ریشه یابی علمی و بی حب و بغض سیاسی و گروهی نیست هنوز کسی مایل نیست به نقش قوانین ضد تولید مصوب مجالس دهگانه اشاره کند هنوز نقش قانون کار ضد تولید مصون از نقد عالمانه مانده است هنوز از قوانین ظاهر الصلاحی ضد اشتغال و مخل تولید مانند حمایت از حقوق زنان دفاع می شود و کسی حق آسیب شناسی قوانین ضد تولیدی از این جنس را ندارد هنوز سخن از حفظ دیوارهای ویرانگر حماتی کور از تولیدات خاص داخلی است هنوز بسیاری از مراکز غیر دولتی و غیر خصوصی قادر به بهره مندی از رانت معافیت از پرداخت حقوق دولتی هستند هنوز بسیاری از فعالیت های بزرگ و حتی متوسط اقتصادی مستقیما در اختیار بخشهای مذکور قرار می گیرند هنوز بخش نحیف خصوصی باید برای حضور در اقتصاد با غولهای رانتیر غیر دولتی و غیر خصوصی رویارویی کنند.
کاندیداهای ریاست جمهوری کما فی السابق مقالبه با بیکاری را مهمترین وظیفه دولت می دانند یعنی رشد بالای بیکاری مهمترین معضل اقتصادی و اجتماعی محسوب می شود لذا کما فی السابق شاهدیم که کاندیداها نیز با ادعای ایجاد شغل در اعداد و ارقام بالاتر در تلاش برای جلب نظر عمومی هستند بی آنکه قادر باشنددلایل شکل گیری واقعی بیکاری را توضیح دهند بیکاری را در ایجاد شغل می دانند در حالی که ایجاد شغل از وظیف و در توان و ظرفیت دولتها نبوده و نیست دولتها می توانند زمینه های شکل گیری روان و کم دردسر تولید کالا و خدمات را ایجاد کنند بستری که طبیعتا متکی بکارگیری سطوح مختلف نیروی کار توسط فعالان اقتصادی خواهد بود.
- کاندیداها برای درک چرایی گرفتاری ایران در گرداب نابودی بنیانهای تولید در جامعه باید بتوانند توضیح دهند چرا میوه تولیدی در کشورهای خاور دور با کیفیتی بسیار عالی پس از بسته بندی فوق العاده و طی حداقل 10 هزار کیلومتر و پرداخت حقوق گمرکی و چند دست واسط داخلی حداکثر 40& قیمت میوه تولید داخل در اختیار مشتری قرار گیرد؟ چرا کشوهای دور می توانند پس از خرید نفت خاممان مسافتی 20 هزار کیلومتری رفت و برگشت را طی کرده و با فراوری انجام شده در کشور مذکور همچنان کمتر از نصف قیمت تولید محصول مشابه داخلی به بازار مصرف ما عرضه کنند؟ چرا برق تولیدی ایران علی رغم دریافت سوخت رایگان همچنان بالاتر از قیمت برق تولیدی در سایر کشورها است که سوخت مصرفی حداقل 40% از قیمت تمام شده آنها را تشکیل می دهد؟
- کاندیداها متفقا تنگناهای مالی را مهمترین عامل کاهش ازداواج و افزایش نرخ طلاق اعلام کردند اما نفرمودند براساس کدام تحقیق علمی به چنین نتایجی دست یافته اند؟ آمار مطالعاتی چنین ادعایی را اثبات می کند؟ چرا سهم تغییرات فرهنگی ، رفتاری و حتی باورهای مذهبی در کاهش تمایل به ازدواج یا استقبال از طلاق به درستی توضیح داده نمی شود؟ آیا در سالهای نچندان و علی رغم تنگناهای بسیار مالی و رفاهی با نرخ پائین ازدواج و نرخ بالای طلاق روبرو بودیم؟ چرا توضیح نمی دهند دلایل رشد بیشتر طلاق در شهرهای مذهبی نسبت به سایر شهرها چیست؟ چرا نرخ ازدواج و طلاق در گروههای متکی بر باورهای مختلف و رسمی کشور چنین نامتقارن است؟ چرا در حالی که مثلا نرخ رشد جمعیت در برخی نقاط کشور متأسفانه به 1%- قرار گرفته است شاهد نرخ رشد 5% الی 7% در مناطق دیگر کشورمان هستیم؟
- موضوع قاچاق کالا همچنان برای توجیه شرایط بحرانی تولید ملی جذاب است اما کسی مایل و حتما قادر نیست ماهیت واقعی کالای قابل خرید در بازار را توضیح دهد. هنوز کسی مایل نیست سهم عوامل مختلف در شکل گیری بازار مصرف را توضیح دهد. کسی مایل نیست در خصوص سهم معابر رسمی مرزی که از مهمترین مجاری ورود کالای مصرفی فاقد تشریفات قانونی اما رسمی را در شکل گیری بازار امروز توضیح دهد. چنانکه امروزه شاهدیم ضمن تهاجم شعاری به کالای ورودی غیر رسمی به کشور بسیاری از اهل سیاست در صدد ایجاد شرایط رفاهی دائمی برای کولبران معابر مرزی می باشند کولبرانی که بعنوان مزدور روزانه در بالغ بر 57 معبر مرزی به حمل بیش از 57 هزار بسته بزرگ کالا اقدام می کنند حجم کالای ورودی از معابر برای هر سال با احتساب 200 روز کاری بالغ بر 12 میلیون بسته بزرگ خواهد بود کالاهایی که دقیقا در ورودی کشورمان تجمیع و توسط مالکان واقی به بازار مصرف کشور سرازیر می شوند. حجم باری معادل بالغ بر یک میلیون کانتینر که معاف از مالیات ، حقوق گمرکی و کمترین نظارت ممکن حکومتی هستند.
- کاندیداها مایل و قادر نیستند در عین محکوم سازی کالای قاچاق بعنوان عامل رکود تولید ملی به نقش و سهم عجیب کالای وارده از طریق قانون ملوانی و ته لنجی اشاره کنند. کاندیداها نمی دانند یا نمی خواهند بدانند که بنبابر آمار رسمی مثلا یکی از استانداریهای مرزی روزانه بیش از 280 شناور تحت عنوان ته لنجی در بندری کوچک و فرعی استان مذکور به تخلیه بار مشغول هستند 280 لنجی که دارای ظرفیت تناژ 5 الی 100 تن هستند یعنی بطور متوسط روزانه بالغ بر 5 هزارتن بار تحت عنوان ته لنجی در یک بندر فرعی تخلیه بار فاقد حقوق گمرکی و پرداخت مالیات و حتی نظارت حکومتی انجام می شود که برای هر سال با 200 روز کاری بالغ بر یک میلیون تن بار خواهد بود بنادری که در طول مرز آبی 4 استان خوزستان ، هرمزگان ، بوشهر و سیستان و بلوچستان حداقل به تعداد 50 بندر قابل شمارش هستند یعنی سالانه بالغ بر 50 میلیون تن کالای ورودی سهم اقدام ذیل قانون ته لنجی شکل گرفته است یعنی معادل بیش از 2 میلیون کانتیر کالایی که بی هیچ حساب و کتابی امکان ورود به کشور را دارند.
- بازارچه های مرزی ، مناطق ازاد ، ویژه و غیره که هر کدام به اشکال مختلف تأمین کننده قانونی اما فارغ از حقوق دولتی بازار مصرف ایران هستند اضافه کنیم نقش واردات کالایی مراکز خاص غیر دولتی و غیر خصوصی که بنابر قوانین جاری قادرند از معافیتهای مختلف دولتی برخوردار باشند مانند واردات خودروهای بنزی که در سالهای گذشته مطرح و رسانه ای شد.
- کاندیداها باید بیش از هر چیز صادقانه سخن بگویند مثلا اقای قالیباف نمی تواند در جایگاه نقد تند و بی رحمانه وضعیت موجودی کالای قاچاق بنشیند و به دیگران تهاجم کند بی آنکه توضیح دهد مگر طی پنج سال اول تشکیل ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز همزمان فرمانده نیروی انتظامی و رییس ستاد مذکور نبوده است؟ اقای قالیباق بعنوان کاندید معترض حجم کالای قاچاق موجود در بازار مصرف از چه کسی انتقاد می کنند؟ چرا بعنوان فرمانده وقت نیروی انتظامی و اولین رییس تام الاختیار ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز پاسخگوی ناتوانی و عدم کارایی دستگاههای تحت امرشان نیستند؟ آیا آقای روحانی از ضرورت ایجاد اشتغال و حمایت از تولید می گویند اما توضیح نمی دهند بعنوان رییس جمهور این دوره چرا موفق نشدند از شرایط فعلی نیز عبور کنند؟ آقای رییسی از شرورت مبارزه همه جانبه با مصادیق فساد و فسادزایی می گویند اما توضیح نمی دهند که طی 12 سال تکیه بر مسند دادستانی کل کشور ، 10 سال تکیه بر ریاست سازمان بازرسی کل کشور و 10 سال معاونت اول قوه قضاییه در همین موضوع چه کرده اند؟ چرا وجود قوه قضاییه در مبارزه با فساد هرگز ملموس نبوده و نیست؟ چرا فساد قضات تمامی ندارد؟ چرا مردم در زمان برخورد با سارق و فاسد بیش از زمانی که بعنوان شاکی در مراکز قضایی و دادگاهها حضور دارند احساس امنیت و آرامش می کنند؟
- بنابر تأکید قرآن تنها جوامعی سعادتمند خواهند بود که جامعه اقامه به تعقل و تفکر داشته باشد باید افکار عمومی اقامه به تفکر و تعقل کند تا بتوانیم در مسیر سعادتمندی گام برداریم باید اندیشیدن را به درستی تجربه کنیم باید بیاموزیم که به فرمایش حضرت امام خمینی تمامی آحاد مردم در مقابل انتخابی که دارند و رایی که می دهند در پیشگاه خداوند مسئول بوده و باید پاسخگو باشند بیاموزیم که به فرمایش مقام معظم رهبری حکومت اسلامی می آید تا مردم با اندیشه و تفکر رای دهند باید بیندیشیم و براساس اخلاق دینی ، تعقل و تفکر مبتنی بر واقع بینی انتخاب کنیم انتخابی که سرنوشتی بدتر از امروز را برای فرزندانمان رقم نزنند بیایید با انتخاب معقول و قابل دفاع شرمنده فردای فرزندانمان نباشیم. (4298922) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۱:۰۸:۲۶
اقای توکلی! لطفا بی طرفانه و به عنوان دیدبان شفافیت و عدالت وارد بحث وعده های نجومی یارانه ها بشوید تا مملکت به فنا نرفته (4299282) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۵:۴۱:۲۰
اتفاقا برعکس یارانه ها باید قطع و دلار به قیمت وقعی 900 تومان خودش برگردد (4303404) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۸:۴۰:۰۶
به نظر من هر کس که حرف از یارانه بزند قصد فریب مردم بخصوص افراد اسیب پذیر و قصد جنع اوری رای نیازمتدان را در سر دارد (4305358) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۰۱:۵۶
احسنت موافقیم (4297928) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۰:۵۸:۰۵
45 هزار تومان یارانه دادند و اقتصاد کشور را به نابودی کشاندند ، عده ای را صدقه بگیر کردند و گدا پروری را رواج دادند.در حال حاضر نه آن 45 هزار تومان به درد میخورد و نه وضعیت قیمتها قابل برگشت است.اگر 150 هزار تومان یارانه بدهند چه بر سر مردم و اقتصاد کشور خواهد آمد؟ (4299241) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۴۴:۴۲
با نابود کردن کشورت موافقی؟ (4303143) (alef-13)
 
آقای توکلی کجایی؟
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۴۹:۲۷
آقای توکلی کجایی؟ چرا موضع نمی گیری؟ چرا سایتت ازش دفاع می کنه... می گه می خوام یارانه رو زیاد کنم ... یاد مواضع شجاعانه شما در برابر اقدامات اینچنین مخرب احمدی نژاد افتادم ... الان کجایید؟؟؟

لطفا مردانگی کنید این پیام رو بدید به اقای توکلی (4303171) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۰۲:۰۸
مگه خزانه کشور مثل شهرداری که هر کار دلت خواست بکنی. حساب و کتاب داره. مجلس باید تصویب کنه (4297929) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۰۵:۴۸
کاری را تعهد نکن که در حوزه اختیاراتت نیست. مملکت مجلس شورا دارد. (4297940) (alef-13)
 
پدرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۰۷:۵۳
اینو برای رقابت با رییسی گفت (4297942) (alef-13)
 
عليرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۰۸:۱۷
ما يارانه نخواهيم به كي پناه ببريم؟؟؟؟
يارانه 150 هزار توماني يعني پرايد 60 ميليوني (4297943) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۰۸:۵۲
کاندیداهای ریاست ‌جمهوری باید مصلحت نظام را در نظر بگیرند و اگر خروجی حرف‌شان تضعیف اصل نظام باشد گفتنش حرام است. (4297944) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۱۱:۰۷
قالیباف مردم متنفرن از یارانه کجای کاری (4297949) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۱:۰۲:۲۸
خب چرا انصراف دسته جمعی نمیدن؟
چرا 97 درصد ثبت نام کردن (4298393) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۷:۵۲:۱۲
من انصراف دادم ولی قیمتها به قبل یارانه برنگشت (4298672) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۸:۴۶:۱۴
با انصراف یه ر مشکلی حل نمیشه اول میدونم تو انصراف ندادی (4298836) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۸:۵۷:۰۸
چون انصراف یه نفر فایده نداره
باید یارانه همه رو حذف کنن و جاش بیمارستان و اتوبان بسازن (4298870) (alef-13)
 
بچه ی شوش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۲۱:۰۳:۴۷
آقای توکلی، همان طور که مثل یک مرد در جلوی احمدی نژاد ایستادی در برابر اظهارات پوپولیستی قالیباف واکنش نشان بده. منافع زود گذر اصولگرایان یا منافع ملی؟. کاش مثل گذشته ها منافع ملی را ارجح بدانید. حمایت ظمنی شما از قالیباف مو را برتن من سیخ نموده است. (4301184) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۱۴:۵۰
زنده بادقلیباف زنده بادرییسی (4297955) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۱۵:۱۷
اگر مجلس پرداخت یارانه را تصویب نکرد آقای قالیباف چکار می کنید
آیا متوسل به بی قانونی می شوی و یا توپ را در زمین مجلس می اندازید
ایا میدانید اوضاوع اقتصادی مملکت چگونه است یا میخواهید به هر قیمتی رای بیاوری کمی شرم آور هست مردم را چه فرض کردی
شرم اور است پول پیمانکاران را درشهرداری ندارید بدهید پول طلبکاران را دولت ندارد بدهد بخش عمده ای از دولت عملا در اختیار بخشهای دیگر حکومت هست که به هیچ جا هم پاسخگو نیستند ولی همه انتظارات از دولت است شما هم چون میدانید رای نمی آورید فقط سطح توقع مردم را بالامی برید آیا خیانت به نظام و مردم نیست اوضاع را آشفته نمودن و با عوامفریبی سطح توقع مردم را بالابردن بدون مبنای علمی و عملی و کشور را دچار بحران بنمایید خیانت نیست
آیا بی توجهی به فرمایشات رهبر معظم که وعده های غیر عملی را نادرست می داند و مراجع عظام هم این نوع وعده ها را نادرست می دانند چه پاسخی دارید
بطور کلی اگر جنابعالی این دور به امید خدا رای نیاوردی دست از سر ملت برمی دارید یا همیشه یک پای ثابت انتخابات هستی مگر شما چقدر پول و سرمایه و ثروت داری که این همه هزینه می کنی برای انتخابات و انتخاباتهای گوناگون
شک برانگیز هست در شهرداری تهران چه می گذرد و شما چقدر درآمد دارید که این همه هزینه انتخابات می کنید
اگر هدف خدمت هست که هرجائی میتوانی خدمت کنید هدف قدرت طلبی و حس بد قدرت طلبی است که فکر کنم برای شما یک حرص شده و یک آرزوی دست نیافتنی انشائ الله (4297956) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۱۷:۲۴
4 سال دولت نسبت به نقدها با ادبیات زشت پاسخ می‌دادند اما حالا مناظره‌ها دیگر مکانی نبود که دولت از وعده‌هایی که معلق هستند طفره برود و بنابراین راهی نداشت جز اینکه به جای پاسخ به منتقدان، اتهامات کهنه به منتقدان را بازگو کند. مناظره‌ها محلی برای ارائه طرح‌های نامزدها در پاسخگویی به مطالبات مردم است که 4 سال بر زمین مانده است! (4297962) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۱۷:۴۲
مناظره جمعه روشن کرد که چرا خواستار پخش مناظره ضبط شده، شده بودند. دستان خالی و نبود اعتماد بنفس و بر زمین ماندن وعده‌ها مهم‌ترین چالش‌های یار اصلی و پوششی دولت یازدهم بود. (4297963) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۱۷:۵۵
در هر خانواده ایرانی یک فرد بیکار هست، حالا باید شنید که دولت آقای روحانی چگونه می‌خواهد منکر آن شود و یا بعد از چهارسال وعده و وعید بی‌عمل تقصیر را گردن چه کسی بیندازد. (4297964) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۰:۱۴:۲۷
مگر بیکاران حاصل فقط دولت در 4 سال گذشته است (4299109) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۰:۴۱:۴۹
ما کاملا خانواده معمولی هستیم و همه کارمند هستم و هیچ بیکاری نداریم. نمی گویم که بیکاری نیست،اما اینکه با قطعیت بگید در هر خانواده یکی بیکار است درست نیست (4299197) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۱۷:۵۷
ققط حرف میزنه
مگه مجلس نباید بودجه را تصویب کنه؟ خوب رئیس جمهور چگونهمیح.اهد این را انجام بده (4297965) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۱۸:۱۱
آقای جهانگیری بعد از گذشت 4 سال هنوز در حال و هوای اتهام‌زدن به دولت سابق به سر می‌برد! به ایشان عرض می‌کنم که شما 4 سال معاون اول دولت بودید. کاش لااقل می‌گفتید دستاورد دولت یازدهم چیست؟ و الا مردم چهار سال است هر روز در اخبار پاسخ‌های تند شما و اتهامات دولت به دیگران را می‌شنوند. (4297966) (alef-13)
 
یار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۰۳:۵۰
زمان دولت قبل وقتی می رفتی خرید کنی نمی دانستی قیمت اجناس چقدر افزایش یافته . دلار 900 تومان تا 4700 تومان بالا رفت فرهنگ از یاران رخت بر بست. دزدی بین مسوولین رواج پیدا کرد. تهمت زدن آزاد شد. بی احترامی سرلوحه کار افراد شد. تحریم ها کمر ملت رو شکست
در این دولت رشد قیمت ها کندتر شد دلار به 3770 برگشته . تحریمها اگر دوستان دلواپس مثل شما می گذاشتند قابل رفع بود . با دزدی ها برخورد شد و عواملی معرفی شدند یک عده هم فراری شدند. ولی مشکل فرهنگ که زمان احمدی نژاد نابود شد 20 سال زمان می خواهد. همیشه احداث کارخانه اگر 1 سال زمان ببرد نابودیش 6 ماه زمان می خواهد و راه اندازی دوباره آن با 3 سال هم نمی شود حالا خودتان با وضع کشور مقایسه کنید (4302796) (alef-13)
 
یار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۰۷:۰۲
آقای قالیباف تکلیف املاکی که به همان 4 درصد بخشیده . مجوزهایی که بی حساب و کتاب صادر کرده . قرق کردن پارک جنگلی لویزان برای عروسی دخترش . مدارسی که مال پسرش هست و سرمایه و مجوز احداث و زمینش ، حادثه پلاسکو . کلی بی کفایتی و دزدی و اختلاص راروشن کنند قول یارانه ای که از کیسه خلیفه را می بخشند نمی خواهد بدهد. (4302801) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۱۸:۲۴
آقای روحانی برای تورم سرسام‌آور چه کردید؟ برای جوانان دم بخت چه کردید؟ برای تعطیل نشدن کارگاه‌های کوچک که چند خانواده از کنار آن امرار معاش می‌کردند چه کردید؟ برای بیکاری جوانان چه کردید؟ و هزاران سؤال دیگر که هیچ وقت دولت پاسخی برای آن نداشته است و هنوز از عبارت باید چنین و چنان شود استفاده می‌کند! (4297967) (alef-13)
 
محمد حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۰:۰۷:۲۵
آخه بنده ی خدا کدوم یک از دولت ها برای این سوالات شما پاسخ داشتن که اینا داشته باشن؟ بنده نه اصولگرا هستم نه اصلاح طلب. هیچ دولتی در هیچ زمانی پس از انقلاب ب هیچ یک از سوالات مطرح شده شما پاسخ نداده و نخواهد داد (4299085) (alef-13)
 
حافظ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۲۱:۱۲
تورمش را چگونه میخواهی مهار کنی اخوی؟ (4297979) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۲۱:۴۵
آقای قالیباف شهردار تهران بوده و فکر میکنه اداره کشور مثل شهرداریه. شهرداری راه درآمدش مشخصه و عمده کاری که شهرداری در ایران میکنه ساخت و ساز و کارهای خدماتیه که عمدش هم توسط پیمانکارها انجام میشه.
اما در اداره کشور اولا که بحث اقتصاد فقط یک موضوعه و مسائل امنیتی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، بهداشتی از موضوعات بسیار مهم در کنار اقتصاد هستند.
بعد هم در بحث اقتصاد، کار دولت برخلاف شهرداری بیشتر برمیگرده به مدیریت منابع کل کشور یعنی سرمایه های مردم و سرمایه داران داخلی و خارجی و همینطور بنگاههای عمومی. یعنی مثلا ایجاد نشاط و امنیت سرمایه گذاری و یا تشویق و جهت دادن به سرمایه های خرد و کلان بسیار اهمیت داره.
یعنی برخلاف شهرداری که عمده کارش در اقتصاد اینه که چجوری پولهایی که داره رو خرج کنه، بخش مهمتر کار دولت جهت دادن به پولهای مردم و سرمایه گذاران داخلی و خارجیه. (4297980) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۲۲:۵۸
آقای قالیباف کلا با این حرفی که زدين نگاهم به شما عوض شد من شما رو آدم مدیر و معقولی ميدانستم (4297983) (alef-13)
 
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۲۳:۲۶
آقای دکتر از کجا تامین اعتبارش را بکنی بگو یارانه ها را قطع می کنم به جای شغل ایجاد می کنم ودرامد مردم را بالا می برم تا نیازمند یارانه نباشند (4297986) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۲۳:۵۷
هر برنامه توزیع نقدی بایستی دو مولفه منابع تامین وجوه توزیعی و اثرات توزیع را به دقت توضیح دهد. تقریبا تمام اقتصاددانان کشور بر این عقیده اند که هر گونه افزایش بدون مشخص نمودن منابع تامین آن یک طرح شکست خورده با عوارض نامطلوب اقتصادی و اجتماعی خواهد داشت. نگاهی به سیاست های توزیع نقدی در کشورهای آمریکای جنوبی و اوضاع کنونی این کشورها نشان می دهد که دوره طرح های توزیع نقدی به سر آمده و بایستی بر افزایش سرمایه گذاری داخلی و خارجی و توانمند نمودن افراد از طریق ایجاد شغل اتکا نمود. (4297987) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۲۵:۲۹
میخاد هرطورشده رییس جمهور بشه. (4297992) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۲۷:۲۴
عوام فریبی چند برابر این پول رو از مردم پس میگیرین (4298001) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۲۸:۵۹
آقای قالیباف متاسفانه هم این دوره و هم دوره قبل انتخابات را با اتهام و تخریب آغاز کرده است که سرانجام خوبی نخواهد داشت.
ایشان هم سابقه کار اجرایی دارند و میدانیم که هیچ کار اجرایی خالی از ایراد و اشکال نیست. بعبارت دیگر ایشان خود میتواند هدف حمله و انتقاد متقابل روحانی و جهانگیری قرار گیرد که مواردش متاسفانه کم هم نیستند. کسی که خودش در اتاقک شیشه ای نشسته نباید به خانه دیگران سنگ پرانی کند.

افزایش 3 برابری یارانه ها برای اقشار فقیر و بسیار فقیر جامعه (قریب 5 میلیون نفر) هم از امسال و با تصویب قانون توسط مجلس، از سوی دولت روحانی اجرا شده و ادامه خواهد یافت. (4298011) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۲۹:۲۴
متعهد میشی بنزین گرون نشه,,,مواد غذایی و بهداشتی غیره؟ (4298013) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۳۲:۴۹
خوب یه 4 سال هم قالیباف بیاد . چی میشه مگه . مثلا روحانی و بقیه خیلی از جناب سرهنگ بهتر هستند . (4298028) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۳۵:۱۸
دست بردارید از گدا پروری
اگر یک نگاهی به کشورهای پیشرفته می کردید می بینید که انها زمینه کارافرینی رو برای مردم اسان می کردند
والله به خدا بنده بعنوان یک نفر که شرکنم تعطیل شد می گویم هیچ کدام از اینها مشکل گشا نیست
باید مجوزهای و قید بندها رو از پای کارافرینان باز کنید و با وامهای کم بهره اشتغال زایی را به انها واگذار کنید
هیچ کجای دنیا دولت مستقیما شغل ایجاد نمی کند (4298041) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۲۲:۴۳:۱۲
اتفاقا در کشورهای پیشرفته جهان یارانه بسیار خوبی پرداخت میشود برو کمی تحقیق بفرما ! (4301414) (alef-13)
 
رمضانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۳۶:۵۱
این آقایان فکر کرده اند که مردم گدا هستند که مرتب می گویند یارانه را این قدر و آن قدر می کنیم. این توهین به مردم و نادیده گرفتن شعور آنهاست (4298047) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۱۶:۰۱
نیستند؟ هستند. (4303025) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۲۱:۳۵
کل داشته های جریان اصولگرا همین وعده ها و البته استفاده از باورهای مذهبی است. واقعا جای تاسف دارد (4303036) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۵۱:۴۵
چهار سال دیگر همین موقع اگر این طرح اجرا شد گوشت کیلویی صد هزار تومن برنج بیست هزار تومن مرغ هم سی هزار تومن.حالا بریم رای بدیم یارانه رو اضافه کنند .از جیب خودمون صدقه بهمون بدین.بعد مجلس هم کلا باید تصویب کنه .منابع این کار هم معلوم نیست از کجاست.به خدا خیانت به کشور نکنید.من خودم درامدم زیر ماهی دو میلیون هست اما از الان ترس تورم وحشتناک این طرحو دارم. (4298087) (alef-13)
 
مصطفي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۵۲:۲۴
كار نا بلد (4298090) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۵۲:۳۹
یارانه را 150 هزار تومن میکنم.
رشد اقتصادی را 2 و نیم برابر میکنم.
کارانه 250 هزار تومانی به بیکاران میدهم.
5 میلیون شغل ایجاد میکنم.....
والله کارآفرینان و سرمایه داران بزرگ مثل بیل گیتس و وارن بافت و دیگران هم جرات دادن چنین وعده هایی را ندارند.
بقول آقای جهانگیری، این برادر عزیز یا شغل ایجاد نکرده یا عدد و رقم متوجه نمی شود. (4298093) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۸:۵۹:۳۹
فک نمیکنه به بیکارا 250 هزار تومن بده همه میرن بیکار میشن؟ (4298883) (alef-13)
 
رضا
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۵۴:۵۶
سابقه و عملکرد قبلی یکی از شاخص های سنجش افراد کاندید میباشد.
به نظر من یک نظر سنجی پیامکی در خصوص نظر مردم در باره سلامت سازمان شهرداری که مدت 12 سال تحت مدیریت ایشان بوده بسیار راهگشا خواهد بود.
واقعا مردم چقدر از پرسنل شهرداری راضی هستند ? (4298101) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۵۵:۰۳
گوجه را هم کیلویی 200000 تومان باید بخریم.همان 45000 برای 7 پشتمان بس است. (4298105) (alef-13)
 
موسي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۵۵:۱۲
لطفا بفرماييد كه چه راهكارهاي ديگري
براي نابودي اين اقتصاد نيمه جان ، مي شناسيد (4298106) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۰۰:۰۹
متاسفانه عوام همون 150 تومن رو میبینن و به بعدش فکر نمیکنن (4298888) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۵۵:۴۱
ساده‌ترین تعریف برای واژه «پول» چیست؟

پول، ارزش یا دستمزد کار، محصول یا خدماتی است که ارائه می‌شود. فلذا کسانی که با پول‌پخش کردن، وعده‌ی عدالت! و رفاه می‌دهند، باید کمی بیندیشند:

1- پول بدون پشتوانه، نه تنها سبب رفاه مردم نخواهد شد، بلکه بخشی از جامعه را از کار مفید باز خواهد داشت. این پول‌های بدون زحمت، غالبا به درستی هزینه نخواهند شد. سودی ندارند. و برکتی! چرا؟ این مبلغ، غالبا اثر کوتاه‌مدتی دارد. اما پس از مدتی، به دلیل تورم و بالابردن توقع فرد گیرنده، سبب گرانی دستمزد کار، سبب بالا رفتن هزینه‌های تولید و کشت و زرع و دامداری، و ... خواهد شد. به عنوان یک نمونه، در دوره اول هدفمندی، پیرمردی می‌گفت: گفته می‌شود گداپروری، حقمان است از نفت. باید بدهند. تا به حال خودشان خورده‌بودند. اما پیش از اجرای فاز دوم هدفمندی، همان فرد معتقد بود که: چغندرهایش تنها 10 روز مانده به عید نوروز هم زیر برف مانده! پرسیده شد: چرا؟ گفت: چون کارگر پیدا نشد. همه گفتند: یارانه می‌گیریم. کمتر از روزی 30تومان نمی‌آییم.

2- پول‌پخش کردن، منبع تأمین نیاز دارد. از نفت!؟ مگر انفال و سرمایه ملی نیست؟ چرا باید به بخشی از مردم داده شود، و برخی دیگر محروم از ثروت خودشان باشند!؟

3- با گرانسازی نهاده‌های انرژی!؟ مگر دور قبل همین کار نشد؟! خب. دولت قبل قرار بود به نرخ بین‌المللی و بر اساس تبدیل نرخ دلار و F. O. B. در خلیج فارس این تبدیل را انجام دهد. آن زمان، قبلا هر بشکه نفت خام حدود 150 دلار بوده است. اما امروزه بین 40 تا 70 دلار است. پس به جای بالابردن رقم پرداختی تحت عنوان یارانه، می‌توان قیمت نهاده‌های انرژی را کاهش داد.

4- هر سیستم بازرگانی و تجاری، تولیدی و صنعتی، از ساختار حسابداری بهره خواهد گرفت. اگر قرار است منبع افزایش رقم یارانه، بر دوش آن‌ها باشد، یقینا با عملیات حسابداری، سود + قیمت تمام‌شده = نرخ فروش و عرضه است. پس، آن‌ها ضرر نخواهند کرد و مصرف‌کننده نهایی یعنی مردم عادی و قشر متوسط و ضعیف، آسیب خواهند دید.

این‌ها پیشگویی نیست. لااقل این‌بار. هر چند در دو دور قبل پیش‌بینی بود.
بنابراین با استفاده از تجربه تلخ 2 فاز قبلی هدفمندی {گرانسازی} می‌توان یقین داشت که موج جدیدی از فقر و بدبختی و فلاکت و بزرگ‌شدن ضریب جینی و شکاف طبقاتی را رقم خواهد زد. (4298109) (alef-13)
 
بهروز
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۵۶:۲۷
از کجا؟ مثل احمدی نژاد میخواد پول بدون پشتوانه چاپ کنید؟ (4298111) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۵۶:۳۹
منابع افزایش یارانه را از کجا می آورید، در حالیکه به گفته مجلس و دیوان محاسبات همین امروز هم برای پرداخت یارانه 45000 تومانی کسری وجود دارد؟
آقای قالیباف شما دچار یک اشتباه بزرگ در فهم قانون هدفمندی یارانه ها شدید. طبق قانون هدفمندی دولت موظف شده است افزایش خالص درآمد ناشی از حاملهای انرژی را به مردم و بخش صنعت بپردازد، نه پول حاصل از صادرات نفت یا درآمد مالیاتی را! طبق گزارش دیوان محاسبات، درآمدهای حاصل از افزایش حاملهای انرژي به صورت خالص چیزی بالغ بر 36500 میلیارد تومان در سال هست. این در حالی هست که دولت یازدهم سالانه 42000 میلیارد تومان یارانه نقدی پرداخت میکند. یعنی 5500 میلیارد تومان بیشتر از مصوب قانون! حالا شما ميفرماييد یارانه 150 هزار تومان شود که با حسابی سرانگشتی چیزی در حدود 130 هزار میلیارد تومان منابع ریالی احتیاج دارد! در این صورت قیمت برق، بنزین، آب و گاز باید به طور میانگین 3 برابر شود تا شما منابع کافی برای پرداخت داشته باشید! توجه کنید که دولت طبق قانون حق برداشت از درآمدهای نفتی، مالیاتی و ... برای پرداخت یارانه ندارد و فقط و فقط مبالغ حاصل از افزایش قیمت حاملهای انرژی برای پرداخت یارانه در قانون پیش بینی شده اند و رئیس جمهور ملزم به رعایت نص صریح قانون بوده و مدیریت آزمون و خطایی و هیئتی چیزی جز ضرر برای مردم نیست. بدیهی است که افزایش سه برابری قیمت برق و بنزین و ... هم آثار تورمی دارد و هم وضع صنعت و تولید را وخیمتر میکند. (4298112) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۵۹:۱۹
سیستم یارانه ای هیچ جای دنیا جواب نداده. کاندیداها باید روی کسب و کار و کارآفرینی برنامه دهند. لطفا مردم را فریب ندهید. (4298125) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۳:۰۵:۳۱
همان یکبار که این کار را کردید برای صد سال ما بس است. سه برابر کردن یارانه ها مساوی است با تورم 30تا 40درصدی که قالیباف الان منکر ایجاد آن می شود. (4298139) (alef-13)
 
کوثر از مشهد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۳:۰۶:۱۹
آقای قالیباف
تأکید بیش از حد شما بر افزایش یارانه ها موجب ریزش آراء شما خواهد شد.
مگر سه دهک چند میلیون رأی دارند؟
ضمن اینکه باعث موضع گیری مخالف 7 دهک باقیمانده که اکثریت مردم را تشکیل می دهند خواهد شد.
تکرار مداوم این حرف یعنی یکنواختی و کسل کردن تبلیغات و این به ضرر شما است. همه اقشار و طبقات را در نظر داشته باشید و از تنوع تبلیغات برای جلب همه اقشار استفاده نمایید.
هوشمندانه عمل نمایید. و این فرصت را از دست ندهید. (4298141) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۰۰:۵۳
دقیقا هدفش همون سه دهک هست که میشه حدود 15 ملیون رای (4298894) (alef-13)
 
فرید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۳:۰۶:۲۳
یارانه نقدی در مقابل افزایش حامل های انرژی (که قبلا مشمول یارانه بودند و اکنون دیگر نیستند) پرداخت شده است.

بنابراین یارانه حتما باید به مقداری برسد که بتواند هزینه‌های افزایش یافته حامل‌های انرژی را جبران نماید.

پرداخت بیش از این حد تنها باید به اقشار بسیار نیازمند صورت گیرد. (به عنوان مثال افراد با درآمد کمتر از 1 میلیون در ماه)

به‌عبارت دیگر اصل پرداخت یارانه یک منطق کاملا اقتصادی دارد. اما نه به همه و به یک اندازه.

پرداخت یارانه به این معنی نه عوام‌فریبی است و نه گداپروری. (4298142) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۰:۱۳:۴۴
نصف مردم ایران درآمد ماهیانه شون کمتر از یه تومنه (4299106) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۳:۰۷:۰۴
واقعا خجالت آوره... این یارانه ها کشور را دو قطبی و نابود خواهد کرد (4298145) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۳:۱۲:۰۶
چه تضمینی است که ما را به زمان احمدی نژاد و تغییرات روزانه و ساعتی دلار و سکه و تورم افسارگسیخته دچار نکنید؟ ایا حاضرید در یک سند حقوقی و رسمی در مجلس شورای اسلامی اعلام کنید که اگر نرخ تورم 1 درصد در ازای تصمیم شما اضافه گردد یا قیمت دلار صد تومان اضافه گردد یا از بودجه های عمرانی کم شود یا مالیات ها افزوده گردد، اتوماتیک وار عدم کفایت شما در مجلس تایید و شما عزل و برای همیشه از مشاغل دولتی محروم شوید. البته نباید تعهد شما وابسته به میزان نفت صادراتی و قیمت ان باشد و تعهد شما در هر شرایطی حتی بازگشت تحریم های سازمان ملل و ... عملی گردد. اگر حاضرید این سند حقوقی و غیذ قابل تغییر را به مجلس دهید، ما به شما رای خواهیم داد. اگر حاضر به ارائه این سند نیستید، لطفا به دلیل انکه خودتان نیز به پیشبرد حرفتان باور ندارید انصراف دهید و بگذارید انها که برنامه دارند، جلو بیایند. (4298155) (alef-13)
 
جواد
Switzerland
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۳:۱۲:۵۴
اینکه شعار میدهند مبلغ یارانه ها را اضافه می کنیم که اصلا خوب نیست بلکه باید بگویند درآمد عمومی مردم را چنان بالا می بریم که دیگر کسی نیاز به یارانه نداشته باشد و مانند مردم سوئیس به یارانه هشت میلیون تومان در ماه ، نه بگویند
متاسفانه این سیاست که یارانه را بخواهند افزایش دهند سیاست گدا پروری است (4298159) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۶:۱۹:۳۳
روحانی چهار سال پیش همین حرفها را زد ولی نه تنها مردم را از یارانه بی نیاز نکرد بلکه فقرا در این چهار سال بیشتر مشتاق و البته نیازمند یارانه شده اند. (4298571) (alef-13)
 
نیما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۳:۳۱:۰۱
جناب آقای قالیباف و سایر دوستان
ببینید بدیهی است که ارزش یارانه ها کاهش چشمگیری پیدا کرده است و و از طرفی نیز باید به بخش بزرگی از کشور پرداخت شود.
موضوع اینجاست که منابع لازم برای این کار را از کجا تامین میکنید؟ فرض بر اینکه در سال دوم دولت که بودجه را تقدیم کردید این موضوع را در بودجه گنجاندید اما واقعا از کدام صرفه جویی؟ کدام راه چاره این مبالغ را پرداخت میکنید؟
به هر حال از روز اول که نمیتوانید درامد مردم و کشور را چند برابر کنید.
نکته دیگر گذشته از نحوه تامین این منابع،چگونه و با چه روشی از افزایش تورم و کاهش مجدد ارزش این 150 هزار تومان جلوگیری خواهید کرد؟ چه روشی را در پیش خواهید گرفت که 6 سال دیگر همین 150 هزار تومان شما نیر به 50 هزار تومان و کمتر تبدیل نشود؟
شما میفرمایید باید تورم را کنترل کرد، راهکار این کنترل زمانی که قرار است حجم بسیار بالایی از نقدینگی به کشور تزریق شود چیست؟
آقای قالیباف بپذیرید که نمی توانیم به وعده های شما رای بدهیم، باید به شیوه های اجرایی و شیوه های اجرای این وعده ها رای بدهیم. (4298194) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۳:۳۱:۳۲
آقای قالیباف:
150 هزار تومن یارانه نقدی میده
4 میلیون شغل درست میکنه
به هر افراد بیکار پول ماهانه میده

اونوقت اینهمه پول رو از کجا درمیاره؟ با توهم رشد اقتصادی 25 درصد؟ (4298198) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۳:۳۳:۴۶
آخه آقای قالیباف چجوری روش میشه با جریان املاک نجومی صحبت از 4 درصد و 96 درصد بکنه؟ کسی که به مدیرانش خانه های میلیاردی رو با 50 درصد تخفیف داده تازه اونهم قسطی. (4298203) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۳:۴۵:۱۵
خجالت بکشید، رسما دارید رای مردم را با یارانه می خرید (4298220) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۳:۵۲:۳۳
پوپولیست در این سخنانن بیداد میکند (4298240) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۰:۰۲:۴۴
خرید رای ؟؟؟؟؟ (4298272) (alef-13)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۰:۰۳:۱۹
قالیباف :و تورم را هم 50 درصد. میکنم (4298273) (alef-13)
 
محمد ر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۰:۰۴:۴۱
دکتر قالیباف با این کارا نمیتونید رای بخرید.....
همونطور که دکتر توکلی گفتند برای دادن یارانه 150 هزاری نیاز به رای مجلسه که هیچ وقت این کار رو نمیکنه چون منابع این کار وجود نداره.....بعد هم بگید من خواستم 150 هزار یارانه بدم به مردم ولی مجلس نگذاشت ....یعنی در اصل جایگاه مجلس رو هم خراب کنید.... (4298277) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۰:۱۲:۰۱
از کجا می یارید این پول رو اقای قالیباف؟ خواهشمندیم قول هایی ندهید که در حیطه عمل کامل رئیس جمهور نیست. برای یارانه، دولت باید لایحه بدهد مجلس و بعد مجلس بررسی کند و چنانچه دید منبع ان مشخص است و قانع شد انوقت اجازه دهد. شما فقط جمع بزنید اگر یارانه ها بخواهد 150 هزار تومان شود و به هر بیکاری هم 250 هزار تومان داده شود چه پولی باقی خواهد ماند برای سایر بخش های زمین مانده کشور؟ من قبلا نظر بدی نسبت به اقای قالیباف نداشتم ولی متاسفانه ایشان اخیرا شیوه ای را انتخاب کرده اند که اصلا شایسته ایشان نیست و عمل های خوب ایشان را نیز به حاشیه خواهد برد. به قول عباس عبدی اسم احمدی نژاد را کنار گذاشتند ولی رسمش را نه. جناب قالیباف شیوه احمدی نژاد شایسته کسی چون شما نیست چه در نوع مناظره و چه در وعده ها. (4298299) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۰:۱۴:۵۹
یعنی قالیباف اینقدر شیفته قدرتی که حاضری این همه دروغ بگی و وعده های پوچ و خیالی بدی و چوب حراج به سرمایه های کشور بزنی؟!
۲۵۰ هزار تومن کارانه
۵ میلیون شغل
۱۵۰ هزار تومن یارانه
و و و... (4298306) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۰:۱۹:۲۷
بعدش بنزین را میکنم لیتری 10000تومان والی اخر .... (4298315) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۰:۲۰:۵۴
مگر نميداند كه بدون تصويب مجلس نميتوان يارانه را زياد كرد؟ (4298320) (alef-13)
 
حقیقت جو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۰:۲۲:۳۰
تمام بدبختی اقتصادی ما از همان یارانه 45 هزار تومانی و افزایش نقدینگی جامعه و گرانی حاملهای انرژی شروع شد

چطور میخواهید دوباره این تجربه شکست خورده را تکرار کنید (4298321) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۰:۲۲:۵۵
نابودی کامل اقتصاد ایران چون ایشان بعد از دو بار رد شدن توسط مردم به زور پول اندک مملکت می خواهد رییس جمهور شود. واقعا متاسفم برای این طرز فکر. (4298322) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۰:۳۲:۰۷
اى بابا من رو ٢٥٠ تومن حساب كرده بودم
بس كنين اين بازي كه انقدر ميدم انقدر ميدم
راي من فروشي نيست آقاي قاليباف
كشورم هم از سر راه نيوردم بدم دست امثال شما
الف جان بچاپ (4298342) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۰:۳۸:۴۹
ملت رو چی فرض کردی ؟ (4298353) (alef-13)
 
مصطفی
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۰:۴۱:۴۵
دادن این وعده ها عملا خیانت به آینده اقتصاد کشور است. تعجب میکنم که چرا نخبگان اصولگرا سکوت تایید آمیز پیشه کرده اند. امیدوارم فردا نگویید فلانی هم اصولگرا نبود. (4298355) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۷:۱۹:۳۵
جلوی فسادها و دزدی ها بگیرند می توانند یارانه افازیش دهند/ البته بهتر است یارانه به صورت سبد سهام باشد/ هم نقدینگی تولید تامین شود و هم سرمایه برای مردم. (4298615) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۱:۳۹:۵۷
رسما به شعور مردم توهین می کنه ... این حرف یعنی مردم هیچی نمی فهمن (4298437) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۱:۵۳:۱۷
هرچی آدم فکر میکنه نکته مثبتی تو این معرکه گیری که جناب قالیباف خیال... براه انداخته اند نمی بینه .فکر میکنم با پیشنهادات ایشان، تنها جایی که اشتغالش اضافه میشود و باید سه شیفت کار کند، چاپخانه اسکناس بانک مرکزی است که باید شبانه روز کار کند و کاغذ چاپ شده بی ارزشی بنام واحد پول ایران را چاپ کند و دست ملت بدهد، آنهم بدون اینکه هیچ تولید یا افزایش ثروت واقعی شکل گرفته باشد.
جالب قضیه آنجایی است که اصولگرایان عزیز از افزایش نقدینگی در دولت روحانی انتقاد می کنند. اگر آن اسمش افزایش نقدینگی است، احتمالا طرح جناب قالیباف انفجار نقدینگی و البته تورم و گرانی خواهد بود. (4298457) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۵۳:۵۳
استدلال جالبي بود براي افزايش شغل مورد ادعاي جناب قاليباف (4299037) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۱:۵۵:۲۴
قاایباف داره مردمو فریب میده.صداقت نداره.
(4298461) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۲:۰۳:۴۲
آقای قالیباف با این وعده هاش نشان داد که در دنیای واقعی زندگی نمی کند
یارانه ای که احمدی نژاد داد و طرح های غیر ضروری را انجام داد ، تمام سرمایه مملکت را راکد و بلااستفاده کرد
بجز قشر خیلی ضعیف تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد ، نباید به هیچ کس یارانه داد
ثروت کشور باید به مصرف تولید و رشد بالنده برسد
من بهیچ وجه به جنابعالی رای نمی دهم
تجربه را تجربه کردن خطاست ، ریاست شما یعنی تورم ، رکود ، افزایش بیکاری
رای من روحانی است (4298466) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۲:۲۸:۱۰
يارانه ١٥٠ هزار تومن يعني ٣ برابر شدن بدبختي مردم ، چرا ايشون فكر ميكنن مردم متوجه نميشن ؟ ٤٥ هزار تومن دادن هزار بدبختي كشيديم ، بسه خريدن راي به اسم يارانه (4298489) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۳:۲۰:۴۰
این برنامه به معنی تورم 100% ، سرمایه گذاری صفر
ایکاش اینهمه شعار جهت رای جمع کردن نمیداد
در این 4 سال ، رکود بود ولی با توجه به ثبات در ارز و طلا ، خودرو و مسکن ، کسی یک شبه پولدار نشد
سیاست های آقای قالیباف ، غیر قابل اجرا است (4298526) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۳:۲۱:۰۴
دلار رو هم دو برابر میکنه نه ؟ (4298527) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۵:۰۶:۴۱
افزایش یارانه سه دهک اول یعنی ضعیف شدن دهکهای نزدیک به این سه دهک که ناشی از افزایش تورم است. مخصوصا کالاهای مصرفی و خوراکی در نتیجه افزایش شدید خواهد یافت. افزایش یارانه یعنی چاپ پول کاغذی بدون پشتوانه .
فکر می کردم قالیباف بهترین گزینه است اما اکنون با این طرح مردد شده ام.
یکی از دهکهای چهارم تا ششم (4298549) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۵:۲۰:۴۶
ببینید دوستان هر کی میگه پول می دم . پول می دم حالا جدای اینکه اصلا چنین اختیاری نداره، نشان می دهد که مصالح و منافع ملی برایش مهم نیست و حاضره بخاطر رسیدن به قدرت عوامفریبی کند و به کشور خیانت کند. آیا چنین کسی صلاحیتش زیر سوال نیست؟ آیا یک کاندیدا حق دارد از ساده دلی برخی از مردم استفاده کند و آنها را فریب بدهد؟ آیا سپردن شئونات اجرائی کشور به چنین فرصت طلبانی ظلم به ملت و کشور نیست؟ آیا کسی که سه دوره است نامزد ریاست جمهوری می شود و وقت مردم و نظام را می گیرد تازه حالا اجازه داره بدون داشتن هیچ برنامه ای تنها به اتکای عوام فریبی و بالا بردن انتظارات مردم خود را به کشور تحمیل کند؟ آیا این حرفهای نسنجیده موجب ایجاد خطر برای امنیت ملی و بالا رقتن هزینه های نظام نیست؟ (4298555) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۷:۰۰:۰۹
1- شما خیلی توانایی دارید قیمتها رو ثابت نگه دارید افزایش یارانه ها پیشکش
2- با این افزایش افسار گسیخته قیمتها از آذر 89 تا کنون، درعمل اثبات میشود دولت برای هیچ چیزی دیگر یارانه پرداخت نمیکند بنابراین بلی خانمانسوز افزایش قیمتها تنها نتیجه بی کفایتی مسئولین است و بس
3- هر نامزدی که چیزی در چنته ندارد با حربه افزایش یارانه و پرداخت پول میخواهد برای خود رای جمع کند ولی مردم دیگر گول اینگونه حرفها را نمیخورند (4298596) (alef-13)
 
دانشجوی ارشد اقتصاد
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۷:۰۱:۴۴
جناب دکتر توکلی, شما عقلا عرفا قانونا و اخلاقا چون اقتصاددانی وظیفه داری همین امروز صحبت کنید و به مردم بگویید وعده های اقای قالیباف و رییسی که دایما از دادن پولهای نجومی به مردم صحبت می کنند چه بلایی بر سر اقتصاد کشور خواهد آورد, تورم افسار گسیخته ایجاد خواهد کرد, نیروی کار مولد کشور را به سمت بیکاری بیشتر خواهد برد و عملا بر تعداد بیکاران خواهد افزود.
جناب توکلی, فردا خیلی دیر است و بی ارزش. پس امروز واقعیات را به مردم بگویید (4298600) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۰:۰۶:۱۰
به نظر شما ادعای اینکه 4 درصد مردم امکانات دارن و 96 درصد محرومن به نفع امنیت و آینده نظامه؟؟؟ (4299082) (alef-13)
 
سیدعلی حجازی
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۷:۰۷:۰۷
ضمن تشکر از راهکار درست و ضروری آقای قالیباف :
آقای جانگیری و ..... یک طوری صحبت ونقد می کنند که انگاری یارانه برای کمک به محرومان بوده !!!ا
گرچه دولت احمدی نژادبا توجه به نیاز قشر ضعیف در شرایطی خاص از این امر بهره تبلیغاتی برد اما حقیقت این است که ایشان کاری را که دولت های لیبرال ترس داشتند از انجام یکباره اش انجام داد به قصد:
اولا کم کردن فاصله بین هزینه برق و گاز و آب و انداختن سوبسیت آن به دوش مردم
دومابنوعی برنامه ریزی برای کنترل مصرف بی رویه
و در این راه نه تنها از جیب مردم خوب خرج شد و دولت احمدی نژاد علاوه بر استفاده تبلیغاتی بعنوان بک حامی محرومان شناخته شد و دولت آفای روحانی
هم بهانه ای بدستش آمد تا همیشه از هزینه ای اسمی پرداخت بارانه که چند برابرش را از گران کردن قیمت آب وگازب و.....بدست می آورد بنالد
وحالآآقای قالیباف می خواهد به برنامه ریزی ومدیریت امر کمک به محرومان را از طریق ازدیاد واقعی یارانه نه بصورت مساوی که مدیریت شده محقق سازد البته اینکه فکر کنیم که سود یارانه بصورت صد درصد به محرومان رسیده کاملا غلط است چرا که در آشفته بازار سرمایه داری متکی یا ملتمس به خارج و بی نظم کنونی آنان که می باست با گران کردن اقلام و .... خودرا از زیر بار مالی آن رها سازند رها ساختند و باز هم مردم محروم ماندن و گرانی که نشانه اش را در نارضایتی ها ی هنگام خریذ کالاهای اساسی می بینیم
واینرا هم باید گفت که محبوبیت بادکنکی آقای جهانگیری دربین قشر احساساتی و جوان و اهالی ناراضی از آنور آبی عمدتا بخاطر نیش ونوشی بود که به زعم خود به رقیبی که برشخصیتش و برفعالیت هایش زد پایی ازکسانی است که وجود و ابثارشان مدافع انقلاب و خوار چشم دشمنان است به اصطلاح بوق آقای جهانگیری توجه کسانی را جلب کرده و احیانا رای شان که خود قدرت بوق زدن ندارند (4298607) (alef-13)
 
علیجانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۸:۳۸:۴۲
یارانه را 150 هزار تومن میکنم.
رشد اقتصادی را 2 و نیم برابر میکنم.
کارانه 250 هزار تومانی به بیکاران میدهم.
5 میلیون شغل ایجاد میکنم.....
خیلی عالیه
اما برنامه را بدهد و بگوید پولش را از کجا می خواهد بیاورد ؟ (4298809) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۸:۴۱:۲۲
آقاي قاليباف شهردار تهران اكثر باغهاي تهران را به مجتمع هاي مسكوني تبديل كرده ..براي نمونه اشاره مي كنم به باغهاي منطقه 14 شهرداري در خيابانهاي شهيد واضحي فرد شهيد جعفري خ شهيد پاسدار گمنام و جاهاي ديگر كه در اين چند سال اخير به مجتمع هاي مسكوني تبديل و اعتراضات مردم هم كار ساز نبوده و حالا ميخواهد رئيس جمهور شود تا كشور را مانند يك كوير با ساختمانهاي بلند تبديل كند (4298821) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۸:۴۱:۲۳
چرا نظام اجازه مي دهد كانديداها مردم را فريب دهند يا اغوا كنند در كجا ديده ايد كسي پول نقد به مردم بدهد ؟؟ اين يعني تبليغ علني خريد راي به نظر من اين كانديداها نه تنها لياقت پست رياست جمهوري را ندارند بلكه بايد به علت فريبكاري تحت پيگرد قانوني قرار گيرند (4298822) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۸:۴۶:۲۱
ملت گدا نیستند (4298837) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۴۹:۵۳
وقتی دولت منابع پرداخت یارانه 150000تومانی رو اعلام کنه و بگه چطوری می خواد پرداخت کنه مجلس هم موافقت می کند (4299024) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۵۲:۴۰
کسی که ادعای رشد اقتصادی 26 درصدی می کنه باید رد صلاحیت بشه. این ادعا اوج ناآگاهی است. (4299031) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۰:۴۰:۲۷
آن مرد در هیات قالیباف برگشت! (4299193) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۰:۵۴:۴۱
برنانه ، برنامه ...هريك از نامزدها بايد راجع به مسائل ريز و درشت برنامه ارائه دهند اين خواست مردم از طرح سولات توسط صدا و سيما و رسانه هاست و روشي براي انتخاب بهتر (4299229) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۰:۵۶:۲۷
آقای توکلی چه خبر؟مشکل نیست سه برابر بشه؟؟اقتصاد در خطر نیست؟ (4299235) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۱:۰۰:۳۹
اها حتما قراره با این وضعیت از اون ور بیفتیم (دو یا سه برابر شدن قیمت ها) (4299254) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۱:۰۴:۱۳
از کجا صد و پنجاه هزار تومان میاری؟ (4299269) (alef-13)
 
علی
Estonia
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۱:۱۴:۱۵
1-تا مجلس اجازه نده مگه میشه
2- چرا نگفته به چه کسانی یا به دهکهایی
اگر سه دهک اول باشه که همشون دارن این کار رو میکنن (4299308) (alef-13)
 
فرجی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۷:۰۸:۲۷
یارانه 150 هزارتومانی فکر میکنید از کجا میاد از گران کردن حاملهای انرزی (4300528) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۷:۰۹:۱۲
1- شما خیلی توانایی دارید قیمتها رو ثابت نگه دارید افزایش یارانه ها پیشکش
2- با این افزایش افسار گسیخته قیمتها از آذر 89 تا کنون، درعمل اثبات میشود دولت برای هیچ چیزی دیگر یارانه پرداخت نمیکند بنابراین بلی خانمانسوز افزایش قیمتها تنها نتیجه بی کفایتی مسئولین است و بس
3- هر نامزدی که چیزی در چنته ندارد با حربه افزایش یارانه و پرداخت پول میخواهد برای خود رای جمع کند ولی مردم دیگر گول اینگونه حرفها را نمیخورند (4300531) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۲۰:۵۳:۲۱
جهنم و ضرر من 350 میدم با رایانه و تبلت به هر خانوار واقعا چقدر دستهای سیاستمداران ما خالی نیست و هیچ در ذهن به جز دادن پول نقدی ندارن حیف و صد حیف به غیر قالیباف رای میدم این یکی نوبره (4301159) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۲۲:۱۴:۵۹
با سلام ایشان به همه مردم می خواهند یارانه 150 هزار تومانی بدهند یا به قشر خاصی لطفا شفاف معلوم کنند (4301341) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۰۴:۰۰:۱۲
معلوم شد رای مردم 150000تومان می ارزد اقای قالیباف اشتباه میکنند بجای یارانه شغل ایجاد کنند . (4301820) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۰۸:۵۴:۴۱
قالیباف یک عوام فریب که اصلا شخصیت سیاسی و رئیس جمهوری ندارد (4302077) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۲:۰۰:۴۱
من به قالیباف عمرا رای نمیدم. عوامفریب (4302567) (alef-13)
 
محمدامین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۲:۳۳:۵۹
آقای قالیباف

گفته بودید " روز 29 اردیبهشت، روز خداحافظی با کسانی است که می گویند نمی شود"!
اما شما بدان که روز 29 اردیبهشت ، روز خداحافظی با کسانی است که شعار 4 درصد و 96 درصد می دهند و با این کار ضمن بی آبرو کردن نظام اسلامی در دنیا ، قصد از میدان به در کردن رقیب را دارند ، اما خودشان دستشان در دست همان چهار درصدی است که می گویند.
امیدوارم اینبار اگر مردم برای سومین بار به شما نه گفتند بروید
عملکرد شهرداری تهران کاملا و به وضوح نشان دهنده همدستی شما با آن چهار درصد است و احتیاجی به توضیحات زیاد نیست ، مردم همه چشم دارند و می بینند. (4302689) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۲:۴۵:۳۹
البته با قید و شرط هایی ا- توکل به خدا 2- اگر عمری باشد 3- اگر فشارهای بیرونی و داخلی تشدید نشود و ..... (4302732) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۲۱:۰۴
دوستان اقشار ضعیف گه 150 هزار تومان یارانه باعث میشه به کاندیدایی رای بدن متاسفانه از اینترنت استفاده نمیکنن پس برای اطلاع رسانی خودتان را به زحمت نیاندازید و تعدادشون هم بسیار زیاد است مطمئن باشید آقای قالیباف و مشاورین ایشان آمار و ارقام دقیقی در اختیار دارند ... (4302846) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۵۳:۰۹
قیمتهادرچه حدی است.اگرقیمتهاثابت نباشدبنده رای نخواهم داد (4303696) (alef-13)
 
سعیدطهمورثی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۱۱:۳۲
براساس اخباررسیده مجلس شورای اسلامی وکمیسیون که درخرایدمنعکس شده با توجه به قول ووعده های بی پشتوانه برخی نامزدهاوعدم اطلاع ازفرایندونحوه هزینه کرد ومنابع دراختیاردولت، ومباحث کارشناسی وفنی هرگونه افزایش دررقم یارانه رامنطقی ندانسته ومخالفت افکارعمومی را هم (بواسطه ضرورت صیانت ازمنابع ومنافع ومصالح جامعه )بدنبال داردولی حفظ وتثبیت قیمت هاوعدم افزایش آن برای افزایش قدرت خریدمردم وبالا بردن ارزش ریال درمقابل سایرارزها مورد انتظاراست البته بابرنامه ریزی برای مهاررکود، زمینه سازی برای رفع بیکاری واشتغال جوانان درادامه تک نرخی شدن تورم (4303957) (alef-13)
 
وحی د
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۴۲:۳۱
قیمت برخی اقلام در سال 1397 بشرح ذیل خواهد بود:
یارانه:150 تومان
نان لواش:500
بنزین: 5000
سکه: 5میلیون
پراید: 100 میلیون
دلار: 20 هزار تومان
و ... (4304061) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۰:۴۶:۲۵
گدا پروری عادت شده 150 میدن 1 میلیون پس میگیرن بابا جاش تولید رو راه بندازین (4304325) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۱۰:۲۲:۲۸
یارانه 150 تورم 500 درصد ازکجا میخواهی بیاری بدی؟ (4317629) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.