توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 473379
بدهی مالیاتی نفت بیشتر است یا سرخابی ها؟
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۶
باشگاه نفت تهران با اینکه مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را کسب کرده اما شرایط خوبی را سپری نمی‌کند.

به گزارش خبرآنلاین؛ مدیر روابط عمومی باشگاه نفت تهران با اشاره بر اخبارمنتشره مبنی براینکه باشگاه نفت با بدهی مالیاتی روبه‌روست و در صورتی که موفق به ارائه مفاصا حساب مالیاتی خود نشود، پروانه فعالیتش تمدید نشده و منحل می‌شود، گفت: مشکلی از این بابت نیست و نفت به فعالیت خود ادامه می‌دهد. اگر بحث بدهی مالیاتی باشد، پرسپولیس و استقلال بدهی مالیاتی‌شان چند برابر باشگاه نفت است. همچنین مالیات سنواتی برخی از تیم‌ها چند بیشتر از نفت است. طبق توافقنامه، مالک نفت باید 15 میلیارد از بدهی باشگاه را پرداخت می‌کرد که از این مقدار دوازده میلیارد و 800 میلیون بابت بدهی به بازیکن، مربی و طلبکار و بقیه یعنی دو میلیارد و دویست میلیون برای بدهی مالیاتی بود. اما حال اداره دارایی با اعلام بدهی مالیاتی شش میلیادد و چهارصد میلیونی برای سال نود به قبل حساب باشگاه را مسدود و توقیف کرده که در این راه، برخی‌ تلاش کردند که این اتفاق بیفتد و ما هم رصد کرده‌ایم که این افراد چه کسانی بودند. آنها با سیاه‌نمایی‌های خود نقش آفرینی کرده‌اند

حسین قدوسی با اشاره به اینکه نفت فصل قبل 25درصد و این فصل 41درصد پرداختی داشته و همین فصل هم چند تیم کمتر از نفت پرداختی داشته اند اما هجمه های زیادی علیه نفت شاهد بوده ایم ادامه داد: یکی از مشکلات و ابهامات این است که فقط بدهی مالیاتی 91 به قبل سه برابر مالیاتی است که به ما اعلام شده، اینکه 91 به بعد چه مالیاتی داشته، داستان دیگری دارد. همچنین اینکه هنوز به ما گفته نشده که باشگاه دقیقا چقدر بدهی دارد، یک بُعد دیگر ماجراست. هر چند وقت یک بار احکامی از سوی فدراسیون فوتبال و کمیته انضباطی به ما داده می‌شود که فلان بازیکن و مربی طلب دارد، اما وقتی به لیست بدهی‌ها مراجعه می‌کنیم، نامش را در لیستی که به مالک باشگاه داده نشده، می‌بینیم. همین چند وقت پیش نامه رسول نویدکیا آمد که نامش در لیست بدهی‌ها نبود. اینها جای سؤال دارد که چگونه است برای تیم‌های دیگری که بدهی مالیاتی دارند، اقدامی نمی‌شود، اما برای نفت چنین تلاش‌هایی در پس پرده صورت می‌گیرد.

مدیر روابط عمومی باشگاه نفت‌تهران در گفت و گویی گفت: باشگاه نفت ریشه در تاریخ دارد. اگر استاندار و مقام دولتی پشت آن نیست، اما ریشه در تاریخ داشته و پیشکسوتانی دارد و هرگز اجازه نخواهیم داد حق این تیم پایمال شود. لابی‌ها هم هر چه باشد با توکل به خدا تأثیر نخواهد داشت که یک تیم اصفهانی را جایگزین نفت در آسیا کرده یا بخواهند صبا را به لیگ برتر برگردانند. در مجموع در حل و فصل مالکیت بین خریدار و وزارت نفت بوده و برنامه‌هایی برای گزینه‌های مربیگری و ادامه فعالیت‌ها داریم و قبل از همه امیدواریم وزارت نفت با ادامه نگاه مثبت اخیر خود در راستای حل مشکلات و ابهامات همکاری کند و طوری نشود که بیش از میزان توافق شده هزینه خرید باشگاه به مالک تحمیل شود.
 
کلمات کلیدی : باشگاه نفت تهران+بدهی مالیاتی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.