نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 433175
هاشمی رفسنجانی،‌ یک زندگی در عکس‌ها
گوشه‌ای از زندگی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بیش از 50 سال زندگی سیاسی،‌ چیزی نیست که بشود به راحتی در متن و تصویر و فیلم خلاصه اش کرد،‌ این جا اما نگاه مختصر و سریعی شده است به یک زندگی،‌ در قالب عکس‌ها.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۲۴
                                                                                                       
هاشمی جوان در کنار برادرها،‌عکسی که به نظر می رسد در مشهد مقدس گرفته شده است. 

عکس مشهور هاشمی در دوران زندان هنوز هم بر دیوار هشتی ورودی زندان قصر نصب است از آیت الله هاشمی عکس های فراوانی همراه با خانواده وجود دارد،‌ عکس هایی با مادر،‌ اعضای خانواده،‌ هنگام تولد فرزندان و در جمع بچه ها

هاشمی در دوران دولت موقفدر خرداد 1358 گروه فرقان تلاش کرد تا هاشمی را از سر راه بردارد،‌ اما همسر آیت الله به کمک رسید و هاشمی برای انقلاب باقی ماند

هاشمی در زمان ریاست جمهوری رهبر انقلاب،‌ در کسوت رییس مجلس اول

هاشمی در کنار یاسر عرفات و آیت الله بهشتی یکی از مهم ترین چهره‌های ایران در دوران جنگ هشت ساله بدون شک هاشمی رفسنجانی بود. از او که نقشی کلیدی در مدیریت جنگ داشت عکس‌های زیادی هم  در لباس رزمندگان ایرانی وجود دارد . او از مهر ماه سال 61 تا پایان دفاع مقدس نماینده امام در شورای عالی دفاع بود.

 هاشمی در 1368 به عنوان چهارمین رییس جمهوری کشور تحلیف شد. تا سال 76 رییس جمهور باقی ماند و دورانی را در سیاست گذاری اقتصادی پی ریزی کرد که از آن به عنوان دوره سازندگی یاد می شود. در انتخابات ریاست جمهوری 1384 آیت الله هاشمی در برابر احمدی نژاد قرار گرفت و در دور دوم رقابت برای تصدی ریاست جمهوری از راه یابی به پاستور باز ماند.

هاشمی که برای سال ها خطیب جمعه تهران بود،‌ در سال 88 برای آخرین بار در این تریبون قرار گرفت.  

او در سال 92 بار دیگر برای رقابت های ریاست جمهوری پیش قدم شد،‌ در آخرین روز باقی مانده از فرصت ثبت نام به وزارت کشور رفت و با استقبال مردم رو به رو شد اما صلاحیتش برای شرکت در آن انتخابات تایید نشد

هاشمی بعد از پایان دوران ریاست جمهوری اش به سمت رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام رسید و تا آخرین روز عمرش 19  دی ماه سال 95 در این جایگاه باقی ماند.

وداع با آیت الله،‌ ساعاتی پس از درگذشت او در جماران 
۱۳۹۵/۱۰/۲۰ ۱۱:۴۱
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۹ ۱۹:۱۲
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۳ ۱۰:۵۵
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۲ ۱۲:۲۸
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۱ ۲۲:۲۰
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۱ ۱۹:۲۹
 
۱۳۹۵/۰۹/۳۰ ۱۹:۱۶
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۲ ۱۹:۰۴
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۲ ۱۴:۰۹
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۱ ۱۱:۲۸
 
 
کلمات کلیدی : هاشمی رفسنجانی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۰۷:۳۲:۲۳
چندتا عکس هم از کیش و دریاچه سد و ... می ذاشتید! (4107930) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۱۲:۳۲:۵۵
خدا وی را رحمت کند؛ امیداوارم پروردگار متعال هر کسی را که برای خوشبختی و آسایش این مردم بدون تنگ نظری قدم برداشت ، از رحمت الهی برخوردار شود اما کسانی که آگاهانه و از روی عمد با نگاه، تفکر، حرف، قلم و.... باعث گورخوابی مردم این سرزمین شده و آسایش، آرامش، رفاه و... را از این ملت گرفتند و زندگی کردن در سایه مشقت و تورم را برای آنها فراهم کردند، از رحمت و غفران الهی دور باشند. (4108315) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۱۳:۰۲:۵۸
روحش شاد .مردم ایران داغدارند. (4108343) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته