نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 453173
نگرانی بازنشستگان از پرداخت دیرهنگام حقوق اسفند + پاسخ صندوق بازنشستگی
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۶
قصه پر غصه حقوق بازنشستگان در هر سال نفس دولت را به شماره می‌اندازد و این روزها بازنشستگان کشوری از عدم پرداخت بموقع حقوق اسفندماه خود نگران هستند.

به گزارش ایسنا، سال گذشته در همین روزها بود که تعداد بی‌شماری از بازنشستگان کشوری گله‌ها و شکایت‌های خود را از پرداخت نشدن حقوق اسفند ماه ابراز کردند و  سازمان برنامه و بودجه، خزانه، وزارت رفاه و صندوق بازنشستگی هر کدام در تکاپوی رفع نگرانی‌های حقوق اسفندماه بازنشستگان کشوری بودند؛ روزی که تعداد بازنشستگان کشوری یک میلیون و 200 هزار نفر بود.

اما به نظر می‌رسد مشکلات صندوق های بازنشستگی روزبروز در حال افزایش است و همانطور که بارها کارشناسان هشدار داده اند اگر مورد توجه قرار نگیرد در آینده به یکی از دردهای لاعلاج اقتصاد ایران تبدیل می‌شود. 

27 اسفند ماه سال 1394 محمود اسلامیان، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری نبود بودجه مورد نیاز از سوی دولت را علت تأخیر در پرداخت حقوق اسفندماه 1394 اعلام و تصریح کرد که اعتبار موردنیاز با دستور رئیس جمهور تأمین شده است و بزودی به حساب بازنشستگان واریز می شود.

اسلامیان در همان تاریخ اعتبار مورد نیاز حقوق اسفندماه را 1820 میلیارد تومان اعلام کرده بود که 820 میلیارد آن از سوی صندوق بازنشستگی تأمین شده بود و 1000 میلیارد آن در انتظار خزانه دولت بود.

سرانجام عصر روز پنج شنبه، 27 اسفندماه 1394، رئیس جمهور دستور مستقیم برای پرداخت حقوق بازنشستگان کشوری را صادر کرد و کلیه بازنشستگان کشوری توانستند از صبح جمعه با مراجعه به بانک‌ها و خودپردازها حقوق اسفندماه خود را برداشت کنند و البته دستور رئیس جمهور، وزرای رفاه و اقتصاد و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی وقت را بر آن داشت تا در کمیته‌ای راهکارهای لازم را برای تأمین کسری حقوق بازنشستگان بررسی کنند.

حال با توجه به  اینکه واپسین روزهای اداری سال 1395 را پشت سر می گذاریم باید این پرسش بحق بازنشستگان را که آیا ممکن است طی این هفته حقوق خود را دریافت کنند به روشنی پاسخ داد تا امسال هم قصه پرغصه حقوق بازنشستگان کشوری و پرداخت دیرهنگام حقوق تکرار نشود.

در همین راستا حامد شمس، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری درباره وضعیت پرداخت حقوق اسفندماه بازنشستگان به ایسنا گفت: زمان دقیق پرداخت حقوق اسفند ماه بازنشستگان با توجه به زمان تأمین کسری مبلغی که از سوی خزانه دولت تأمین می‌شود مشخص می‌شود.

وی اضافه کرد: با توجه به پرداخت مستقیم حقوق بازنشستگان در سراسر کشور به محض دریافت و تأمین کسری توسط دولت در کمتر از دو ساعت کل حقوق یک میلیون و 320 هزار بازنشسته کشوری پرداخت خواهد شد.

شمس ابراز امیدواری کرد: همانگونه که مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری، که پیش از این با خبر خوبی درباره‌ افزایش و پرداخت کف حقوق بازنشستگان به بالای یک میلیون تومان در سال 1396 کام بازنشستگان را شیرین کرده است؛ پرداخت عاجل در پرداخت حقوق اسفند ماه نیز از تشویش‌های بازنشستگان بکاهد.
 
کلمات کلیدی : حقوق فرهنگیان +صندوق بازنشستگی
 
France
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۸:۴۸:۴۴
چه منتی ؟ شما هم روزی بدرد مامبتلا خواهیدشد.. (4197998) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۰:۵۸:۵۳
دولتی که اطرافیانش حقوق نجومی میگیرند با این در آمد سرشار کشور نمی تواند حقوق بازنشستگان را پرداخت کند باید در شورای نگهبان رد صلاحیت گردد (4198182) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۱:۴۵:۱۲
وقتي پول خزانه دولت در اخر سال به حقوق ها وپاداشهاي وكارتهاي اعتباري وسبد كالا ي نجومي وغير نجومي شاغلين پرداخت ميشود اگر اضافه امد به باز نشستگان پرداخت مي كنند اگر اضافه نيايد باز نشسته بايد تحمل كند وبسازد وصدايش هم كه بجايي نمي رسد اين دولت اعلام كرده باز نشسته سر بار دولت است لذا تا مي توانند مي خواهند به اين سربار فشار بياورند كه هرچه زودتر از دستشان راحت شوند وانها بايد بدانند روزي هم خودشان سر بار دولتهاي بعدي خواهند شد البته اگرظالم نباشند وبه باز نشستگي برسند (4198279) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۵:۱۵:۵۸
"مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری "
این سمت طولانی معلوم است جوابگو نیست
در ضمن بازنشسته های کشور چه ربطی به امور بین الملل دارد
معلوم است دوستان همه اش در سفر خارجه هستند که وقت پیگیری پرداخت حقوق را ندارند مردم این هفته خرید نکنند دیگر در تعطیلات عید نیازی به پول ندارند جناب مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری
مادامی که قرار است پرداخت کنید یک هفته زودتر باشد به کجای بین الملل بر می خورد؟ (4198580) (alef-11)
 
بازنشسته لاهیجانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۷:۴۰:۲۰
پدر بنده بازنشسته تامین اجتماعی هستش تا امروز نه حقوق اسفند رو گرفته نه عیدی پایان سال رو. (4198633) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.