توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 443778
ترامپ: مزایای دیوارکشی را از اسرائیل بپرسید
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۷
رئیس‌جمهور آمریکا ضمن دفاع از فرمان اجرایی ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور، گفت باید برای ساخت دیوار از اسرائیل الگو گرفت.

به گزارش فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه بار دیگر از فرمان اجرایی‌اش برای ممنوع شدن ورود اتباع هفت کشور به آمریکا، دفاع کرد.

ترامپ که در «انجمن ملی کلانترها» صحبت می‌کرد، گفت رئیس‌جمهور این اختیار را دارد که به واسطه مسائل امنیتی، دستکم برای یک مدت مشخص از ورود اتباع خارجی جلوگیری کند.

ترامپ سه هفته پیش فرمانی را امضا کرد که بر اساس آن ورود اتباع هفت کشور مسلمان از جمله ایران، به آمریکا برای 3 ماه ممنوع شد. با این حال یک قاضی ایالت واشنگتن این فرمان را به حالت تعلیق درآورده است.

رئیس‌جمهور آمریکا با انتقاد مجدد از تصمیم قاضی، گفت: «هیچ وقت نمی‌خواهم بگویم که دادگاه سوگیری دارد و هرگز نخواهم گفت دادگاه سوگیری دارد... اما به نظر می‌رسد که دادگاه‌ها به شدت سیاسی هستند.»

وی افزود: «پیش از صدور فرمان، بحث این بود که یک فرصت یک ماهه تعیین کنیم. اما نیروهای انتظامی به من گفتند که در آن صورت همه به آمریکا هجوم می‌آورند.»

رئیس‌جمهور آمریکا در بخش دیگری از صحبت‌هایش از لزوم مبارزه با مواد مخدر و گروه‌های بزهکار پرداخت و گفت باید برای تأمین امنیت مردم، در مرز با مکزیک دیوار ساخت.

ترامپ افزود: «باور کنید که داریم دیوار را طراحی می‌کنیم. بعضی‌ها فکر می‌کردند که من شوخی می‌کنم، اما من شوخی نمی‌کنم... دستکم در مورد این موارد شوخی نمی‌کنم.»

وی ادامه داد: «دیوار را خواهیم ساخت. دیوار فوق‌العاده‌ای خواهد شد و بسیار مفید خواهد بود. کافی است از اسرائیل بپرسید که آیا دیوار به درد می‌خورد یا نه؟ بله، به درد می‌خورد و نتیجه می‌دهد.»

پیش از این «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هم در اظهاراتی که به تنش میان تل‌آویو و مکزیکو سیتی منجر شد، از طرح ترامپ برای دیوارکشی در مرز مکزیک حمایت کرده و گفته بود اسرائیل تجربه خوبی از دیوار کشیدن دارد.
 
کلمات کلیدی : ترامپ+دیوار مکزیک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.